Keresés

Részletes keresés

Balooka Creative Commons License 1999.07.15 0 0 761
Mielött valaki kiforgatná az "ezköz" szót közlöm hogy nálunk ez a bringa szlengesített neve.
Üdv.: Balooka By PDM
Előzmény: Balooka (759)
Balooka Creative Commons License 1999.07.15 0 0 759
Mi a gondja az ezközödnek?
Hátha tudok segíteni rajta.
Üdv.: Balooka By PDM
Előzmény: mozzar ella (756)
OpiumPapa Creative Commons License 1999.07.15 0 0 758
stoki !

Ha már 4 gyereket varrsz a nyakamba, legalább ne szólj a barátnőmnek !!!!!
:))))))

Előzmény: stoki (753)
OpiumPapa Creative Commons License 1999.07.15 0 0 757
mozzar ella!

Szerintem nem kell félned attól, hogz tolni kell a verdát, EgaMagE kollega (megtaláljátok a Nulppontenergiás topikon) lekerekezett Nézsa közsségbe. Nézzétek meg a térképen, váctól fölfelé. Rákoskeresztúrról startolt és 7 óra alatt odaért. Ő sem volt a legjobb formában, de lenyomta. Pozitív hozzáállás kérdése az egész...
Én sajna még mindíg a prémiumomra várok, hogy rendbehozathassam a bringát :(((((((( pedig a StEndre-Visegrád erdei út nagyon izgatja a fantáziámat.

OpiumPapa

mozzar ella Creative Commons License 1999.07.15 0 0 756
Fiúk, kösz az info-t a Szente.-Visegrád szakszról. Megszületett a hétvégi programmódosítás: Nagymaros helyett a Duna túlpartjára indulok. Ha hazajöttem, beszámolok az anyázásról és levegő utáni kapkodásról. Lehet, hogy a végén tolni fogom a bringát?
Bahh Creative Commons License 1999.07.15 0 0 755
stoki
megneztem a linkeket, de sajnos engem sem hozott lazba :-(
Valahogy olyan erzesem van, hogy az ember elalszik kozben. Inkabb maradnek a hagyomanyos bringanal es majd "otthon pihenek". (ezt egy cimboram mondta, amikor panaszkodtam neki 170 km utan, hogy lassitson. O sajnos mindenkeppen le akarta nyomni az elottunk levo 'versenyzot', pedig nalunk sator is volt meg halozsak..)
Bahh Creative Commons License 1999.07.15 0 0 754
stoki
En mar regen lattam, hogy a tour-nal be vagyunk linkelve, de nem tudtam, hogy ennyire kell orulni neki. Akkor jujjdejo :-)))
Most mar tiszta a hanyattjaro bringa, nem tudtam, hogy igy hivjak. Itt meg nem lattam egyet sem :-(
Valahol a Sri Lanka-Helsinki-Parizs haromszogben:-) sokat lattam, de fogalmam sincs melyik orszag volt :-((
Probaltad mar? Szerintem nem lehet fekve kifejteni akkora erot, mint ulve. Meg elkepzelem belole a montis valtozatot..:-))
megnezem a linkeket.
stoki Creative Commons License 1999.07.15 0 0 753
GYEREKEK LÁTTÁTOK AZ INDEX OLDALÁN A TOUR DE FRANCE-NÁL BE VAGYUNK LINKELVE:-))))

Opipapa

Bocs a "gyerek" dolgot, összekevertelek daunerni-vel (ha jól írtem), neki 4 csemetéje van ...

Bahh

Mi az a rekumbens ??? Az én nagy szerelmem és álmom ...hanyattjáró bringa...még nagyon a topic elején bevágtam egy pár linket, de neked itt megismételem :
www.recumbents.com
www.ihpva.org
--- hátha megszédülsz Te is, próbálok itt embereket gyűjtögetni, de nem nagyon tetszik itt senkinek ez a stílus...

Bahh Creative Commons License 1999.07.15 0 0 752
stoki
Parizsban vagyok es itt is van Liszt Ferenc ter :-)
Bringas az nagyon sok van! Azert mertem en is az uton menni, mert lattam, hogy az orszagutiak kozul senki nem megy a bicikliuton.
Az elobb irtad, hogy ennyi penzert mar lehet jo a gep. Haat, ahogy elneztem tegnap a tobbieket, az enyem nagyon mezei volt, de nekem megfelel..
Biztos bunko vagyok, de mi az a rekumbens?? :-((
Előzmény: stoki (750)
OpiumPapa Creative Commons License 1999.07.15 0 0 751
Hali !

Azér mer nem írok, azér még olvasok ám !!!!
Csak átmenetileg főnök lettem, és izélgetnek. :(

Bár nincs Opapi, de SZERINTEM azért választaná a bicikliutat, mert :
1, piszkosul forgalmas
2, vinné a gyerekeket meg a mamát ...

Ez azért nem egészen így van. Pl nincs gyerek :) Csak most voltam a B körül és nem igazán tetszett a stílus.( 15 éves diszkóladák osztják a halált du.6-tól olyankor még azért bőven teker az ember, világos van.) Igyaztán jobban szeretném a kerékpárutat, hamár megépül(t). Ráadásul nem is csak ketten mennénk a kedvesemmel, hanem kb 10 ember. És nem örülnék ha valakinek baja esne. Persze ha egyedül mennék, akkor nem számítana mert szoktam közúton menni, de mondjuk az asszony nem.

OpiumPapa

Előzmény: stoki (747)
stoki Creative Commons License 1999.07.15 0 0 750
Bahh

Te most hol vagy tulajdonképpen ???
France/Párizs vagy hol van az a Liszt Ferenc tér ???
És ott sok a bringás ??? ÉS vannak rekumbensek ???

A felajánlást meg kösszz :-)...

Előzmény: Bahh (749)
Bahh Creative Commons License 1999.07.15 0 0 749
stoki
koszi, de sajnos nagyon nem tudok franciaul:-((
Viszont a Liszt Ferenc ter (!!) mellett tudok egy boltot, ahol beszelnek angolul, szombaton megprobalom ott beszerezni.
Opirol nem tudtam, hogy mama meg gyerekek.. Akkor tenyleg jobb a bicikliut!

Augusztusban hazanezek, ha kell valami, ami itt olcsobb, csak szoljatok!

Előzmény: stoki (748)
stoki Creative Commons License 1999.07.15 0 0 748
BAHH

Itt a francia shimano disztributor :

ETS Bertin
France
Phone 03-21-73-25-25 - Fax 03-21-55-84-27

Ha jól tudsz csevegni fraaaanszuuul, akkor rendeld meg tőlük, de lehet, hogy nekik lesz raktáron (illik...)

Előzmény: stoki (747)
stoki Creative Commons License 1999.07.15 0 0 747
Bahh

Örülök, hogy finom a gép ..., de ha már leteszel annyit érte, illik is valamit adni...
Bár nincs Opapi, de SZERINTEM azért választaná a bicikliutat, mert :
1, piszkosul forgalmas
2, vinné a gyerekeket meg a mamát ...

Előzmény: Bahh (746)
Bahh Creative Commons License 1999.07.15 0 0 746
Muszaj bicikliuton menni a Balaton korul? En meg soha nem hasznaltam es soha nem is szolt senki erte.
Tegnap kiprobaltam ugyanezt itt (Fr.) is es senki nem dudalt! Pedig volt olyan resz, hogy az elvalasztosav magasitott kobol volt es nem tudtak megelozni percekig!
stoki
A Flight Deck-rol nem tudok beszamolni, ugyanis itt sem lehet kapni mindenhol. Pontosabban nem tudom hol lehet egyatalan kapni. A bicikli kiraly, meg soha nem mentem fekkarvaltos geppel. A valto az elejen recsegett, de menet kozben be lehet allitani a kormanynal, ahol kijon a bowden. Ez nagyon tetszett!
A pedal. Hat.. vagy szokatlan volt a kicsi klipsz vagy bena vagyok, de meg nem az igazi. A cipoben nem lehet gyalogolni: baromira csuszik, kopog es billeg. Viszont lehet olyan bakancsot venni, aminek a talpaba be van melyitve a stopli helye, csak fizesd meg!
Ja, es fenyvisszaveroket raktak a kullore, amit azonnal leszedtem :-)
Madarka Creative Commons License 1999.07.15 0 0 745
A deli parton több út van a parttal párhuzamosan, lehet találni nem forgalmas, bicajjal kellemesen járhatót. A keleti parton, azaz Aligától Almádiig van bicajút, de sok rajta a gumicsónak, babakocsi, kutyapóráz meg németturista. Az északi parton vagy a 71-es úton mész, vagy nagyon szép de dimbes-dombos a "felső ut" ami a falvak kozott vezet.
Ehhez terkep is kell.
Előzmény: OpiumPapa (742)
stoki Creative Commons License 1999.07.15 0 0 744
OpiPapi !!!
Én most voltam az északi részén - persze autóval - és nem igazán láttam összefüggő kerékpárutat...Vannak szakaszok, amelyek nagyon szépen le vannak fedve, de, hogy körbe meg lehet e kerülni bringaúton azt nem hiszem ...
Balatonfüred, Balatonalmádi elég jól kiépített úttal rendelkezik, de közben szerintem igénybe kell venni a 71-es utat is.
Van egy "Kerékpártúrák a Bakonyban és a Balaton körül 2.bőv.kiad." cimű könyv (www.konyvkereso.hu), ahol lehet, hogy kapsz információt ill. van a Balcsinak is weblapja, ahol találsz email címet ...(www.balaton.hu), ahol megint csak lehet próbálkozni. Ettől függetlenül körül kéne nézni a Bajcsy Zs. utcában a térképboltban, mert - de ezt lehet, hogy tudod - létezik Balaton térkép amibe illik a kerékpárutakat is feltüntetni...

Több ötletem nincs ...

Előzmény: OpiumPapa (742)
berger Creative Commons License 1999.07.15 0 0 743
stoki, bendeguz
A Pap-reten harom fele lehet menni, balra stimmel a dolog, de jobbra ismet emelkedve valami katonai vacakhoz lehet erni (visszafele gurulva nem kunszt elerni a 70 km/h-t), Visegradra az egyenesen vezeto utat kell valasztani. Ovatosan a gurulassal, mert egyszercsak van egy sorompo ahol a legmeredekebb a lejto. En egyebkent a hagyomanyos utrol beszeltem mozzar ellanak, nincs szamot evo kulonbseg a ketto kozott - nehezsegben -, csak en mindig elmegyek a skanzen utan az elagazas mellett, ugyhogy azert nem is ajanlottam...
Előzmény: Bendeguz (738)
OpiumPapa Creative Commons License 1999.07.15 0 0 742
Hali ALL!

Segítségeteket szeretném kérni. Csinálnánk egy balaton-kerülést és nem tudjuk, hogy hol van kerékpárút, hol lehetne kérózni, kb 4 napra gondoltunk.
Nem lenne egy nagy rohanás, viszont időnként fürödnénk itt-ott...

OpiumPapa

stoki Creative Commons License 1999.07.15 0 0 741
...Ne szivasssss...!!! :-)
Előzmény: Bendeguz (740)
Bendeguz Creative Commons License 1999.07.15 0 0 740
Igen, tudok egy titkos utat is, Kekesteto erintesevel, ha esetleg erdekel...
Előzmény: stoki (739)
stoki Creative Commons License 1999.07.15 0 0 739
Bendeguz

Kössz a pontosítást, akkor egyre gondoltunk, csak azt hittem tudtok valami titkos utat !!!:-)
Azt hiszem így már nyugodtan lehet ajánlani MOZAR ELLA-nak, hisz nem egy kemény terep...;-)

Előzmény: Bendeguz (738)
Bendeguz Creative Commons License 1999.07.15 0 0 738
Szia Stoki!

A Szentendre-Papret-Visegrad ut a kovetkezo: Szentendren, a 11-es utrol balra fordulsz Aquincum fele (tabla jelzi). Elhaladsz a falumuzeum elott (tul. kep. ez az ut visz Pilisszentlaszlora), es a muzeum utan kb 500 m-re lehetoseged lesz jobbra kanyarodni. Itt kezdodik egy rovid emelkedo, ami bevezet az erdobe. Innen mar nem lehet eltevedni, nincs leagazas, az ut egyenesen (illetve eleg kanyargosan) visz Papretre. Vegig emelkedo, de enyhe, kellemes. Ha kiertel Pap retre, 2 iranyban mehetsz tovabb (aszfalton), balra a Hegyteto nevu ret fele (Pstlaszlo iranyaban), ill. jobbra Visegrad fele. Ez utobbi egy remek lejto, semmi forgalommal. A varos hataraba, es a fellegvar tovebe erkezel.
Jo tekerest,

Bendeguz

Előzmény: stoki (737)
stoki Creative Commons License 1999.07.15 0 0 737
berger, mozarella

Melyik ez az út ???
Ami a Pap réten keresztül megy ...

Előzmény: berger (736)
berger Creative Commons License 1999.07.15 0 0 736
mozzar ella,
egyaltalan nem veszelyes, en - ha nem is lanyversenyzoket -, de gyerekes anyakat es anyas gyerekeket is lattam mar ott. Kicsit lihegtek es anyaztak.
Előzmény: mozzar ella (735)
mozzar ella Creative Commons License 1999.07.14 0 0 735
Többször megfordult már a fejemben, hogy kipróbálom a Szentendre-Visegrád erdei utat, de még nem mertem. Lányversenyzői szempontból kérdezem: mennyire "veszélyes" az az útvonal?
Előzmény: Madarka (720)
aaaaav Creative Commons License 1999.07.14 0 0 734
Kösz az info-t, szerintem hétvégén kipróbálom. Ha Zebegényig nem is, de Nagymarosig elkerekezem!
Előzmény: berger (718)
stoki Creative Commons License 1999.07.14 0 0 733
turabolond

Először érdekelne mit viszel TE magaddal ...lehet, hogy itt van a kutya elásva, mert - mint írtad - Te egy csomó felesleges dolgot is viszel ...és a különbség ott van ...:-)

Előzmény: turabolond (732)
turabolond Creative Commons License 1999.07.14 0 0 732
Emberkék,

Ha már a súlyokról beszéltünk tegnap: érdekelne milyen trükkjeitek vannak a cuccos lecsökkentésére??? (like fogkefelevágás, bringáról festék lekaparás :-))) komolyan!)

OpiumPapa Creative Commons License 1999.07.14 0 0 731
Hali !

Valami szar van a prokszinkal és csak 2 óránként frissül az indeksz, ha valamiről kell instant (vagy rapid?:) vélemény, akkor magánemilt 10 percenként csekkelek.

OpiumPapa

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!