Keresés

Részletes keresés

Xenor Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6898
Radix,

Az itthon összeszerelt bringákkal kapcs. az a félelmem, hogy nem tudom milyen a vázuk. A trek azért vot szimpatikus, mert a vázra örökélet garanciát ad, ami azért a minőséget illetően meggyöző, legalábbis számomra. Amit ajánlottál Magellán telleg klasznak tünik, csak a váz miatt aggódom. Egyébként Cr-Mo vagy az Alu jobb választás turabringázáshoz szerintettek?

Xenor

Előzmény: RadiX (6894)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6897

Na most már olvasok is, nem csak írok.
Lemondtam a MERIDA Gammáról, maradok a Cr-Mo váznál. Hagyománytisztelő fajta vagyok.:)

Ami most elérhetőnek tűnik az a Magellan Serpens.
STX/RC szettel van szerelve (váltók, agyak, fékek)és csak részletre tudom megvenni. Anyagilak nem állok a legjobban, de már muszáj vennem egy bringát!

Ciberiksz
Amit írtál az igencsak érdekel, nem bánnám, ha a bankot ki lehetne hagyni a dologból. Kapok én fizetést, csak a cég nem tud leszokni arról, hogy 4 hetenként adja :) Ergo speed-metal ötlet bejön nagyon!! Ha gondolod menjünk át magánba és ott megdumáljuk részletesen.Előre is köszi!

Rob19
nem tudsz egy rst árlistát valahol? Sehol sem lelek, mert nagyon vacak a netünk, órákat kell várni egy válaszra :(


OpiumPapa

RadiX Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6896
Ez a buta Index elrontotta a linkemet: Magellan Polaris CroMo
bátyó Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6895
Xenor
Az érték és az ársorrend a következő felülről az ócskább felé haladva: XTR, XT, LX, Deore, STX-RC, STX, Alivio, Acera, Altus, TY... (ezekből a Deore az idei típus, ami felváltja az STX-RC-t, az STX meg néhány évvel ezelőtti típus, de még ezek megtalálhatók az új gépeknél is).
Sajna a Treknél a váz árát is igen meg kell fizetni.
Nem is a váltó a leglényegesebb, hanem az agyak, a lánckerekek, a fékek.
Viszont a legfontosabb, hogy tényleg mire kell. A haveroknak mutogatni, vagy tekerni?
Ötlet még rengeteg van, hogy mit illik a masinán megvizslatni.

bodzavirág
Látod, stoki ismét nyújtogatja a kezét, hogy ő szeretné. De hát neked kell először lépni (hú, mint egy rossz kerítőnő, úgy szövegelek). A közvetítési díjat majd túrógombócban beszámítjuk. :-)

kaviat
Herr stoki majszter megint csak jót mondott. Ha nyikorog a galád fék, akkor acél abroncsod van ócska fékpofákkal. Ha mégis Alu, akkor rosszul van beállítva a fék, a pofa hátulja előbb ér az abroncshoz, azért nyikorog. Be kell kalibrálni (ami néha idegesítően hosszú tökölés tuid lenni).

Előzmény: Xenor (6889)
RadiX Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6894
Szia!

Elöször is tudnod kellene,hogy milyen felhasznalasra szanod a bringat.
Ha igazan akarod terepre is vinni, akkor ne add alabb teljesen CroMo vaznal.
En a helyedben Alivio alkatreszeknel sem adnam alabb, erezhetö ugras van a minösegben ez alatt.

Teleszkopot ebben az arkategoriaban inkabb ne vasarolj, azok nagyon komolytalan szerkezetek. Egy jo CroMo vaz (esetleg egy olcso rugos stucnival megsegitve) tobbet er.

A Trek (ahogy a többi nagy marka is) szerintem tul van arazva kisse Magyarorszagon, azert a penzert kicsit jobb bicajt is kaphatsz. Nezd meg azokat a markakat, amiket itthon szerelnek össze: Schwinn-Csepel, Cheyenne, Cherokee, Magellan, ezek valamivel jobb aron vannak, mint az importgepek.

Pl.Magellen Polaris CroMo jobb alkatreszekkel (Alivio 24s), kb 80eHUF

Előzmény: Xenor (6884)
Xenor Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6893
Stoki,

nekem igazából hétvégi túrákra kellen, erdei utak, turista ösvények stb. Szóval terep, de mondjuk nem downhill. :o))
A váz tutira TREK, mert örökélet garanciát vállalrá a forgalmazó.
Ami a teleszkópot illeti a boltban azt mondták, hogy kb. + 15-17e HUF-ért átszerelik. Kell?
A trek oldala:
http://www.trekbikes.com
Sajna azonban más az európai és más az amerikai kinálat. Pld. a 820-s nincs is európába, viszont a 800-as szerintem jobban szerelt itt, mint kint.
Melyik jobb az acera, az alivio, vagy az altus?

Köszi,

Xenor

Előzmény: stoki (6887)
stoki Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6892
http://www.shimano.com/cycling/mtb/default2.htm

Acera, Altus, Alivio "gyengébbtől a jobbig"

Előzmény: Xenor (6889)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6891

Na most már olvasok is, nem csak írok.
Lemondtam a MERIDA Gammáról, maradok a Cr-Mo váznál. Hagyománytisztelő fajta vagyok.:)

Ami most elérhetőnek tűnik az a Magellan Serpens.
STX/RC szettel van szerelve (váltók, agyak, fékek)és csak részletre tudom megvenni. Anyagilak nem állok a legjobban, de már muszáj vennem egy bringát!

Ciberiksz
Amit írtál az igencsak érdekel, nem bánnám, ha a bankot ki lehetne hagyni a dologból. Kapok én fizetést, csak a cég nem tud leszokni arról, hogy 4 hetenként adja :) Ergo speed-metal ötlet bejön nagyon!! Ha gondolod menjünk át magánba és ott megdumáljuk részletesen.Előre is köszi!

Rob19
nem tudsz egy rst árlistát valahol? Sehol sem lelek, mert nagyon vacak a netünk, órákat kell várni egy válaszra :(


OpiumPapa

OpiumPapa Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6890

Na most már olvasok is, nem csak írok.
Lemondtam a MERIDA Gammáról, maradok a Cr-Mo váznál. Hagyománytisztelő fajta vagyok.:)

Ami most elérhetőnek tűnik az a Magellan Serpens.
STX/RC szettel van szerelve (váltók, agyak, fékek)és csak részletre tudom megvenni. Anyagilak nem állok a legjobban, de már muszáj vennem egy bringát!

Ciberiksz
Amit írtál az igencsak érdekel, nem bánnám, ha a bankot ki lehetne hagyni a dologból. Kapok én fizetést, csak a cég nem tud leszokni arról, hogy 4 hetenként adja :) Ergo speed-metal ötlet bejön nagyon!! Ha gondolod menjünk át magánba és ott megdumáljuk részletesen.Előre is köszi!

Rob19
nem tudsz egy rst árlistát valahol? Sehol sem lelek, mert nagyon vacak a netünk, órákat kell várni egy válaszra :(


OpiumPapa

Xenor Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6889
Azt elfelejtettem az előbb megkérdezni, hogy a Shimano-nál mi a minőségi sorrend az Altus, az Alivio és az Acera között?

Köszi,

Xenor

szela Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6888
Szili23!
1szerü volt. Ti voltatok az elsö szembejövö társaság, akik szóba jöhettek. Megéreztem. Azért ugyancsak tornászni kellett, hogy utolérjünk benneteket.:))
Előzmény: szili23 (6836)
stoki Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6887
Xenor
A kérdés ismételten...Mire kell...??? Gányolós ember vagy éééé, vagy nem...???

A króm-molibdén ötvözet anyagból készült keróváz egy drágább cangánál már minimum. Az, hogy minden aluminium az is minimum...Ami bringa nagyon gagyi műanyagokból van összerakva azt el lehet felejteni.
Az Acera cucc középszerű, de finomabb használat mellett évekig vígan üzemelhet...A trek név az márka a szakmában, lehet rá adni, ha persze tényleg trek a váza.

Próbálom magamévá tenni a trek oldalát, de nem sikerül...Megnézném én azt a trek800-ast, milyen is a megjelenési formájában...

Előzmény: Xenor (6884)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6886

Na most már olvasok is, nem csak írok.
Lemondtam a MERIDA Gammáról, maradok a Cr-Mo váznál. Hagyománytisztelő fajta vagyok.:)

Ami most elérhetőnek tűnik az a Magellan Serpens.
STX/RC szettel van szerelve (váltók, agyak, fékek)és csak részletre tudom megvenni. Anyagilak nem állok a legjobban, de már muszáj vennem egy bringát!

Ciberiksz
Amit írtál az igencsak érdekel, nem bánnám, ha a bankot ki lehetne hagyni a dologból. Kapok én fizetést, csak a cég nem tud leszokni arról, hogy 4 hetenként adja :) Ergo speed-metal ötlet bejön nagyon!! Ha gondolod menjünk át magánba és ott megdumáljuk részletesen.Előre is köszi!

Rob19
nem tudsz egy rst árlistát valahol? Sehol sem lelek, mert nagyon vacak a netünk, órákat kell várni egy válaszra :(


OpiumPapa

OpiumPapa Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6885
HELP!!!

Nem tud valaki segíteni abban, hogy mennyibe kerülhet a Magellan SERPENS nagykeráron???

Lenne aki tud vásárolni a Csekénél és megvenné nekem, de tudnom kellene a nagykerárat!

plíz help!

OpiumPapa

Xenor Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6884
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy most állok bringa vásárlás elött és nem igazán tudom, hogy bizonyos nevek mögött mi áll.
Kinéztem egy Trek 800-ast, lévén a 820-at nem hozzák európába.
A Bringa Cro-Moly (remélem jól írtam) :o)) vázas, Acera váltókkal. Alu nyeregcső és asszem a stucni is alu. Ja és Alu felni. Ez szerintettek milyen minőséget képvisel? Kell bele szerintettek teleszkóp? A 820-ast azzal szállítják amerikában. Mire érdemes odafigyelnem?
Megér szerintettek ez a bring 76e HUF-ot?

Várom véleményeteket.

Köszi,

Xenor

stoki Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6883
Bátyó kedves cimborám...
Én bodzavirágnak felajánlottam magam...Vagy nem olvasott vissza, vagy nem kellek neki...:))

kaviat
Milyen felnid van...Acél ??? Mert akkor elég egy alufelni + egy esős fékgumi + egy JÓL beállított fék és már készen is van a nyikorgásmentes, száraz időt megszégyenítően lassító fék...
Csak ezért tárcsafék...??? Ugyanmár...;)

kami
Én a helyedbe kidobnám azt a szar, ócska, könnyű vacakot és rendelnék badmad-nél egy 3 kilósat...;)

Előzmény: bátyó (6882)
bátyó Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6882
bodzavirág
Hát nincs egy tökös pesti legény sem, aki a túrógombóc bűvöletében feltenné a km órádat? Döbbenet.
Kiabálj hangosan: Stoooookiiiiiiiiii!!!!!!! kilcsióra felszerelés!!!!!

kenguru
Stoki majszter gyönyörűen leírta, hogy mi a különbség a trekking és a monti között. Ő azért vett montit, mert mindenkinek olyan van. Én azért vettem trekkinget, mert senkinek sincs olyan (legalább is akkoriban). De a lényeg, hogy legyen két kereke, és lehessen tekerni.
...Azt hiszem a trekking amolyan versenymonti, ami arra jó, hogy az ember ne essen pofára egy kis softterepezés esetén.... Így igaz. Alátámasztom.
Tök mindegy, hogy milyen gépet veszel, de semmiképpen se a legolcsóbbak közül válogass. Pláne ne a Cora és hasonló boltokból (bár éppen tegnap láttam ott két érdekes gépet. Egy full telós bicaj mellett egy szerény Schwinn ácsorgott Rocky Shock első telóval és STX-el. A full telós 41 kHUF volt, a Scwinn 150 ezer). Nézz körül bicajos boltokban. Lehetőleg valami jó felszereléssel ellátottatt keresgess (pl. Alivio, Cr-Mo vázzal), akkor már baj nem érhet. Mindenképpen menj egy kört a bringával, mielőtt megveszed, hogy leellenőrizd, hogy megfelelő-e a vázgeometria.
És nyugodtan vegyél trekkinget. Nekem Mali Trekking gépem van, eddig 18 ezer km-t tekertem bele, de még semmi gondom sem volt vele. Olyan, mint újkorában (igaz, hogy lakásban tartom).

zeno6
Jöhet az info a füredi országos és nemzetközi kerékpáros találkozóról. Egy napot megér, hogy áttekerjek, a nyálamat csorgatni a sok csodabicajon és a gazdáikon.

kaviat
Telo trekkingre? Rolls-Royce-ra vonóhorog? Hát a kecsesség hol marad?

hobe Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6881
kami

Nem kene azt a merleget hitelesiteni?? :-)))

Előzmény: kamikázé (6879)
CyberX Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6880
Adjon isten mindenkinek!

Kabát kérdés
Kabát lelőhely
Szerintem Sandstone Helix a márkája, de a képtől eltérően csak mellközépig zippzáras, alatta pedig egy vízszintes zippes nagy zseb van. Oldalt pedig nincsenek zsebek. Most nézem, hogy ez akcióban 9900 az új üzletben. Leht, hogy még olcsóbban meg tudjuk kapni? Utánajárok.

Opipapa

Badmaddel próbálkoztál? Ő lehet hogy tud neked segíteni. Ha nem, a Speed Metal-ban egy hónapja még tudtam részletre fizetni barátilag (nich bankos papírok, de ha bajvan, engem lőnek le). Náluk szokott lenni magellan, ha meg nincs megfelelő, behozzák. Próbálkozhatunk, ha akarod.

Néptáncos
Köszi a segítséget linkelésben. Remélem működni fog.

Kivi
Múltkor olvastam egy bringás szlengszótárt, abban azt írták, hogy Ámerikában Bombereknek nevezik a "lúzer", nehéz vasvázas bringával tekerőket. Lehet hogy a telódnál is a sújra utal a név?
Feliratkoztam a levlistára. Kösz a címet.

Üdv

CyX

kamikázé Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6879
Szassztok!

Korábban szó volt bringasúlyról (meg látom, hogy mostanában is írtok róla). Akkoriban néhányan kiváncsiak voltatok az új bringám súlyára. Lemértem az irodai levélmérlegen (10 kg-ig mér) és az eredmény 8 kg 22 dkg.

Peace
KZ

OpiumPapa Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6878
sandstone:

Nekem eddig csak 1 darabhoz volt szerencsém, ami 2 napos volt és egy közepes esőt (mint a mai) nem bírt ki 35-40 percnél tovább, utána csak egy plusz vizes réteg volt. A szelet viszont állta rendesen. Nem murvázni akarom, mert ami rajtam volt, az két éve volt, azóta fejlődhetett akárhová a dolog. Meg ha ingyen van (olcsón), akkor szerintem nem baj, ha van otthon ilyen :)
Az a baj, hogy sok esőálló kabát tényleg esőálló hétköznapi helyzetben, de kerékpározás közben már nem az. :(
Azért jó pl a GORE, vagy a sympatex, tres-tex, F.O.V. cuccos, mert az mindenképpen vízálló.

Nagy kérdés:
Hol tudok magellánt venni részletre? Nehezen összespórolt pénzemet karosszériásnak adom :( így csak a részlet marad. Kijöttek már az új/idei szériák?

OpiumPapa

Előzmény: badmad (6870)
gombfoci Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6877
Úgy látszik, hogy a topicot elmosta az eső...

Rob19
Készül már az a logo?!

Törölt nick Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6876
kaviat

Remélem rájöttél, hogy az az RST honlapja.
A másik, aki csinál ilyeneket SUNTOUR a lap alján vannak a 700-as kerékhez telók.

Törölt nick Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6875
kaviat

Itten van az viilája

Törölt nick Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6874
kaviat mester

ha jól emlékszem, akkor a Te gépedbe 700-as kerék illik, amihez itthon telót igencsak bajos találni, főleg olyat, amin tárcsafékszem is van, ha ez komoly gondolat. Az egyik ismerősöm hasonló helyzetben van, de Ő már meg is rendelte az RST 900-as sorozatának egyik tagját valamikor február közepén, de szerintem az még az öntőformában van Tajvanon...(állítólag minden pillanatban várják. Már több, mint 3 hete, mert a Csekénél a szállítási határidő ilyenekre 2 hónap.....)

Mindjárt keresek vagy 2 linket, ahol ilyesmik leledzenek, hátha megtalálod az "igazit"

Előzmény: kaviat (6873)
kaviat Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6873
skacok trekkingre milyen teló rulzik, és mennyiért ? /ez persze csak fjúcsör de eccer lehet hogy beleruházok még kicsit e gépbe/ a másik egy tárcsa lesz előre /utálom amikor nyikog meg minden szenvedés van ha kicsit vizesebb lett a kerékcucc/

.kav]4t r.e.b.

Törölt nick Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6872
kivi

Sorry, hogy nem voltam pontos, valami miatt bennem mindig is úgy élt, hogy neked SID van. (azért jó lett volna, nem??)
Marzocchi: a folyik nem arra vonatkozik, hogy 2 mp alatt már nincs benne olaj, hanem arra, hogy a csillapításkor érdekes szörcsögő hangot ad ki, és megjelenik a villaszáron az olaj vékony filmrétegben. Az, hogy ki mennyi időnként cserél szimmeringet, szerintem használatfüggő. Viszont én is a feeling miatt szeretnék ilyet. Meg a gyönyörű fékhídja miatt....
Milyen Bombert lehet kézzel állítani? A Tiédet? Az n'on kúúúl. Még nem is figyeltem. Egyszer láttam egy Marzocchit (z2) és benne a visszaút csillapítást egy kb 10 cm-eres imbuszkulccsal lehetett csak állítani, mert nem a teló ajlán volt, hanem nyitott volt a teló alsószára, alulról lyukas mint egy cső, és fentebb, ahol a "belsejének" vége van, volt egy imbuszcsavar. Érted, hogy mit akarok kinyögni? Azt hittem, ez általános a Bomber szériánál.
A Judy XC tutira cr-mo nyakkal 2.02 kg, az Easton nyakkal lehet spórolni több, mint száz grammot.

A "bevesznek mindent"-et azért kérdeztem, mert van egy "felesleges" '98 LX hajtóművem, és el kellene adni. Csak gondoltam, hátha el tudnék helyette hozni valami hasznosat....(láttad már az új Lánc árlistát? Ezek egy icipicit el vannak szállva. Náluk ez a h.mű újonnan több, mint 24 e HUF. Egy SX-R meg 90 ezer HUF.....)
Mondtam már, hogy a jövő héten megyek a Mali Mamba vázért? Nem is olyan nehéz, mint gondoltam, alig 2 kg, szóval azért egy jobb cr-mo váz simán veri súlyban, de a hátsó része egyszerűen drabális!

rob, aki lehet, hogy muszály lesz Delta TL-t venni, mert nem lesz másra pénze.

Előzmény: kivi (6863)
Tom2 Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6871
Zeno6

Érdekel minden:-))))
Programok, szállás, kaja, stb. Akár emilen is.

Badmad

Érdekel, hát persze:-)))
Mail megy.

Üdv,
Tom2

Előzmény: zeno6 (6866)
badmad Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6870
Tom2
Ha akarsz egy ilyen váltót (valami évekkel ezelötti Altus) akkor dobj egy mélt, kaphatsz egyet ingyen, mivel van belőle néhány (valaki 20 Ft-ért árusította, hogy ne maradjon a nyakukon). De többet nem is nagyon tudok róla.

CyberX
Ha ez tényleg Sandstone, akkor nagy baj nem lehet vele. Nekem is van, de az a Storm típusú kabát, ami becippzározható béléses. Síelni tökéletes volt, a legnagyobb szélben sem engedett át, átázni meg remélhetőleg nem nagyon fog, bár ez nem kifejezetten esőkabát. Szerintem amiről szó van, az inkább esőkabát, egy haveromnak van ilyen. Ő teljesen elégedett vele. Csak kérdés, meddíg lehet lealkudni az árát?

Előzmény: Tom2 (6845)
neptancos Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6869
Na, ezt ellinkeskedtem.:(
Szal:<> kacsacsór közé:' a href="" '
Utána Amit akarsz
utána kacsacsőr <> közé:' /a '
Aztán jön a kntrollvé a két idézőjel közé, bele neki a Cím-et.pl:http://index.hu/forum/forum.cgi?a=mf&t=9006401&qm=16427534
Ezt kérdezted egyáltalán, CyberX?
n.
Előzmény: neptancos (6867)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!