Keresés

Részletes keresés

kivi Creative Commons License 2000.04.07 0 0 6981
B+ ... Most van igazából kinagyítva
Előzmény: kivi (6980)
kivi Creative Commons License 2000.04.07 0 0 6980
sanzi:
Azt hiszem e-cet-et én is felismertem. Ő van a sor elején kék ruhában, ugye? Akkor mellette kamikázé feszít? :)
Egy kicsit kinagyítottam, hátha jobban látszik kamikázé csodabicaja! :)

Xenor:
A Lurdy házban levő Hajdu bolt már most veszteséges, pedig alig fél éve nyílt. Menj inkább a budai boltokba. Egyébként én pont most indulok oda, körülnézek 60-90kHUF környékén. Opi, ez neked is szól!

toga:
Gödöllőre megy kerékpárút, nem kell a 3-ason menni!

tari2:
Ha kitapasztaltad a Déli pu. melletti benzinkút spriccelőjét, akkor írd meg a tapasztalatokat, please! :)

toga Creative Commons License 2000.04.07 0 0 6979
Gombfoci!

Így már sokkal jobb a kedvem!! :-)
A Hősök teréről hogy akarunk kijutni Gödöllőre? Őszintén a 3-as úthoz nincs sok kedvem, valami kertek alatti utat találjatok ki! Pl. Cinkota,Nagytarcsa,Iseszeg,Gödöllő, vagy valami más?

toga

Xenor Creative Commons License 2000.04.07 0 0 6978
Sziasztok!

Tegnap voltam a Hajdú Lurdy házban lévő boltjában. Azt mondták, hogy a 2000-es Magellánok, a közép-magasabb kategória, szóval a Polaris és fölötte még nem készültek el, mert csak most jöttek vagy jönnek a vázak.
Megerősítették, hogy amit korában kinéztem Trek, annak váza semmi xtra. Szóval Trek kihúzva. Ami viszont elszomorított, hogy a Deore szett, ami komplett az 95e HUF, míg az Alivio csak 65eHuf. Szóval egy komplett átszerelés az elég húzos. :o(( Ma megpróbálok eljutni a Hajdú másik boltjába, körülnézni, de kezdem elveszteni a hitemet. :o(

Xenor

bátyó Creative Commons License 2000.04.07 0 0 6977
tari2
Csak a sprickolóssal vigyázz, mert könnyen pofánnyomhatod az agyakat, és így a zsírnak annyi.
Az az igazi, amit a stoki írt (mi van velem, folyamatosan egyetértek stokival). Talán a bugyitól el lehet térni, mert a műszálas nem az igazi. Bár ha 100% pamut... :-)
Előzmény: tari2 (6976)
tari2 Creative Commons License 2000.04.07 0 0 6976
CyberX - Tegnap a Váci úti Mountex túrkálójában egészen kiváló áron láttam Sandstone FVO anyagból készült cuccokat, nagyon jó.
Sanzi - Bringamosás továbbra is a hosszú távú terveim között szerepel. Tegnap már majdnem megnéztem a Déli Pu. melletti benzinkutat, ott van sprickolós mosó. Egyszerűbb mint finomkodni a kádban.

Tari(2)

sanzi Creative Commons License 2000.04.07 0 0 6975
Kamit és E-cet-et felismertem :-))))
Előzmény: kivi (6973)
gombfoci Creative Commons License 2000.04.07 0 0 6974
Jó Reggelt!

KÖVETKEZŐ TÚRA: 2000. ÁPRILIS 15. SZOMBAT (Gödöllő és környéke?!)
Találka: Hősök tere, középen, 10 órakkor
Az útvonalat még nem jártam be, így ha valaki tud egy olyat, amit már ismer, akkor arrafelé is eltekerhetünk... Ha nem, akkor útirány Gödöllő és lesz ami, lesz... ;-)

Eddigi jelentkezők:
1. Gombfoci & Coocoree
2. Toga :-)
3. e-cet
4. Tari2 ????
5. Gyanit
6. Skorpion
7. Toga ???? :-)
8. ....??????

UI.: A jó időről lécci gondoskodni...

kivi Creative Commons License 2000.04.07 0 0 6973
Na, még írok egy kicsit:
Találtam egy fotót az isaszegi túráról. Nem ismeri fel magát rajta valaki? :)
kivi Creative Commons License 2000.04.07 0 0 6972
"Békás" országúti teljesítménytúrák
2000. május 14.
Mindhárom túra rajt- és célhelye a békásmegyeri McDonalds-nál lesz.
A rajt ideje: 8.30-tól folyamatosan.

Békás 30
Táv: 30km
Szintemelkedés: 15m
Nevezési díj: 200Ft
Szintidő: 3óra
Útvonal: Békásmegyer - Leányfalu (15km) - Békásmegyer (az útvonal végig a kerékpárúton halad)

Békás 85
Táv: 85km
Szintemelkedés: 800m
Nevezési díj: 300Ft
Szintidő: 5óra
Útvonal: Békásmegyer - Pilisszentkereszt - Két-bükkfa-nyereg - Pilismarót - Lepence (55km) - Visegrád - Leányfalu (70km) - Békásmegyer

Békás 100
Táv: 100km
Szintemelkedés: 1000m
Nevezési díj: 400Ft
Szintidő: 6óra
Útvonal: Békásmegyer - Pilisszentkereszt - Két-bükkfa-nyereg (21km) - Pilismarót - Sikáros (45km) - Pilisszentlászló (Kis-Rigó vendéglő) - Lepence (70km) - Visegrád - Leányfalu (85km)- Békásmegyer

kivi Creative Commons License 2000.04.07 0 0 6971
Megszületett a végleges verziója az április 22-i kerékpáros demonstrációnak. Aki eddig még nem hallott volna erről:

Idén április 22-én lesz a Főld Napja. Ebből az alkalombol a környezetvédő szervezetek egy kerékpáros felvonulást szerveznek (közösen az OFF Pedálszemlével). A demonstrácio célja a kerékpáros közlekedés feltételeinek javítása.

Találkozo: 2000. április 22-én 11 órakor a Hősök terén.

A felvonulás útvonala:
Andrássy út - Kodály körönd - Felsőerdősor u. - Király u. - Csengery u. - Dob u. (petíció átadása a KHVM-ben) - Dob u. - Rottenbiller u. - Rákóczi út - Városház u. - (petíció átadása a Főpolgármesteri Hivatalban) - Bécsi u. - Erzsébet tér - József Attila u. - József Nádor tér - (petíció átadása a PM-ben) - József Attila u. - Roosevelt tér - Akadémia u. - Arany János u. (petíció átadása a EüM-ban) - Bajcsy-Zsilinszky út - Nyugati tér - Szent István körút - Margit híd - Bem rakpart - Fő u. (petíció átadása a KÖM-ben) - Clark Ádám tér - Lánchíd - Tabán.

A menet a Tabánban csatlakozik a kb. 15 órakor induló OFF pedálszemléhez. Cél: a Városliget.

badmad Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6970
OpiPapa
Sajnos én elfogult vagyok alu vs CroMo ügyben, de azért dobtam egy mélt. Nekem alu van. A mostani anyagok (7005, 6061 T6) már eléggé megbízhatóak. Én teljesen meg vagyok a gépemmel elégedve. És még a súlyomat is bírja. Meg nem kell vigyázni a rozsdásodásra. A Reynolds meg tényleg nem gázcső, hanem az egyik legnagyobb csőgyártó neve. Szart ebből adódóan nem lehet. Az RST 381-es pedíg egy eléggé kellemes darab, bár nem csillapításos, csak rugó/elasztomeres. Ha nem verseny, meg DH a stílusod, akár még jó is lehet, mert van Ahead-es is belőle.

Valaki kérdezte a Magura fékkart. Most még nincs, de heteken belül érkezik, viszont az árát még közelítőleg sem tudták. A tied tényleg müanyag karos? Mert a szettben levő az.

stoki bácsi
A bringám azért volt "túlságosan" tiszta, mert néhány nappal korábban vettem le a falról. Az meg eléggé nem járja, hogy a szobában nyakig szarosan álljon egész télen.

Előzmény: OpiumPapa (6950)
kivi Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6969
Na ja, a barátnőmet meg összehozzuk a Te pároddal, mi?! :)))
Előzmény: stoki (6960)
RadiX Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6968
Na mi az, mindenki elment biciklit venni? :-)

Pucolas:

A lanckerekek közet egy vekonyabb ronggyal nagyon pipecul meg lehet pucolni a szabadonfuto muködesi elvenek segitsegevel. Persze a beszorult olajos fucsomok kiszedesehez kellhet egy vekony hosszuszaru csavarhuzo is.

Xenor:

Barmilyen bicajt is veszel, egy het, egy honap vagy egy felev mulva tutira latni fogsz egy masikat, amit szivesen megvennel. Ezzel egyutt kell elni. En az összel vettem egy merev bringat X összegert (1.5*X-röl leertekelve), aztan nemreg lattam egy teljes telos Wheleer 8000-est 2*X-ert 3*X-röl leertekelve, par napra ra meg egy Specialized FSR-t 2.5*X-ert 4*X-röl leertekelve es mindaketszer megsajnaltam magam, hogy "ha nem vettem volna meg azt akkor, de megvennem most ezt", bar valoszinuleg nem vennek meg, mert azert annyira nem tudok bicajozni, hogy ertelme is legyen egy ilyennek. Igy megy ez.

stoki Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6967
Sanzi

Veszel egy vödör langyos vizet...Egy köcsög pur, vagy valamilyen zsíroldó mosogatószert (de nem karcolósat, figyeld a reklámokat) és egy szivaccsal, vagy egy elhasznált női bugyival alaposan lecsutakolod...
Kisebb helyekre (mint pl. a hátsó láncvilla és hajtóműház csatlakozása...) érdemes egy kivénhedt fogkefét is alkalmazni...Természetesen a csapágyakkal finomabban kell eljárni, oda elég a VÍZnedves rongy, hiszen jól is néznél ki, ha a csapágyakból eltűnne a zsír. Ha ezzel megvagy jöhet a sima hideg vizes öblögetés, majd tisztára törlés...(Napsütésben nem jó gépet mosogatni, csúnya marad a technika...)

Kerékkarbantartás...A kiszedett kereket - ha az asszony nem dob ki otthonról - a kádban egy körömkefével, vagy gyökérkefével ugyanezzel az eljárással csodaszépen le lehet pucolni...Küllök, felniszél, gumi stb. természetesen itt is vigyázva a csapágyrészre, ott finomabban, körültekintőbben...Vigyázz a festett oldalú abroncsra azt könnyű lesikálni, nekem már sikerül. Ha egyszínű a gumi, akkor nincs probléma...Gumiabroncs szereti a silicon spray-t, igen gusztusossá tud válni tőle. DE A FÉK NEM SZERETI A SZILICON, ebből következik, hogy a felninek ne is adjunk ebből. Pl. ezt a problémát úgy lehet orvosolni, hogy az emberfia kifujja egy használt bugyira a materiát és felkeni a gumira a felniszélet kihagyva...

A csapágy szétszedési dolgokat, már bátyó vázolta és régen mi is...

Jó munkát, azért az asszonyon hagyjál bugyit is, mert nem minden nő szeret bugyi nélkül flangálni...:))

Előzmény: sanzi (6964)
Xenor Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6966
A Fehérvári út 30. az az Alba söröző környékére esik? Vagy túl van a vasútihídon?

Köszi,

Xenor

Előzmény: OpiumPapa (6962)
hobe Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6965
Sanzi

Honnan akarod az olajat lemosni, a lancrol?? :-))
Szerintem Te mar megint tulzasba viszed a bicikli apolasat:-)))

Előzmény: sanzi (6964)
sanzi Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6964
Senki sem mossa a gépét????
hobe Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6963
Gombfoci

Azt hiszem igazad van! En is csak max. 3 dolgot tudok egyszerre csinalni: setalni, ragogumizni es pislogni:-)

Előzmény: gombfoci (6961)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6962
Xenor!

Velvárt Fehérváru út 30, telszám :209-6544

kivi
Az is bonyolítja a problémát, hogy a tavaszi pénztelenség állapotában vagyok (épphogy kikeveredtem a téliből :)) tehát hirtelen nincs 70-90 pénzem egyben. Viszont CyberX segít, ha tud (köszi) megyek vele a jövő héten, ha sikerül időt egyeztetnem vele. Ő tudja olcsítani a cuccot :)

sajna most haza kell rohannom, mert anyám floppija nem olvas :( megyek hekkelni

holnap jövök

OpiumPapa

Előzmény: Xenor (6952)
gombfoci Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6961
Hobe

Kösz Hobe de nem kell a segítséged, hacsak nem jössz haza (mellé)nyomkodni a billentyűket... Szóval nem vagyok hülye, csak még nem megy jól, hogy egyszerre 4 dologra figyeljek... Ma meg már csakazértse fogom kijavítani....
Üdv.

stoki Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6960
kivi jól beszél, lassan elveszem feleségül, mert az utóbbi időben szinte mindenben egyetértünk...:)))

Ha találsz CrMo-t, akkor azt vedd meg, mert az ruganyos, ha meg jól lesz a picit sportosabb gép is, akkor nincs mese marad az alu...:)) 1-2 hetet kell kószálni és akkor meg lesz a kicsike...Arról az Örs Vezér téri bótról én is hallottam...A haverom ott vette a full STXRC-s Cheyenne-ét...Jó kis gépnek tűnik az is, 1-2 héten belül remélhetőleg komolyabban is kipróbálhatom (Na Opipapa mit szólsz ???:)...

Badmad
Azért fogalmaztam úgy, hogy "...az egyik legjobb...":))), természetesen az aluflyered is szép darab volt, de egy valami nem tetszett...Nagyon tiszta volt és az egy montihoz nem illik...:)))

Előzmény: Xenor (6958)
CyberX Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6959
badmad

A Mountex főoldalán van egy "Aktuális" ahol az új bolt akciós árai vannak fenn. Ott igenis 9950 a kabát ára. Bár a neve tényleg Hiker. Most hüje vagyok vagy hüje vagyok?

CyX

Előzmény: badmad (6920)
Xenor Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6958
Igen, igazad lehet. Csak azért mondjuk 80-90e HUF, már nem olyan kis összeg és ez mindig úgy van, hogy ma megveszem és holnap látom, hogy pedig azzal mennyivel jobban jártam volna. :o)
Az is igaz, hogy így is - úgy is ez lesz a dolog vége. :o)
Ma este elmegyek a Lurdy-ba, mert ott is van egy Hajdú bolt és az sokáig nyitva is van, legalábbis remélem.

Ha sikerül és látok valamit, akkor holnap megírom, vagy megkérdezem. :o))

Xenor

Előzmény: kivi (6956)
bátyó Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6957
hobe
Az Ardenneket ki ne hagyd! Szuper környék.

Mindenki
Egy tanácsra lenne szükségem. Lassan pofát kellene cserélnem (nem a fejemen, hanem a féknél). 28"-os Alu kerekem van. Eddig Shimano M System-et használtam normál canti fékre.
Mit javasoltok, ami jó és megfizethető? Tapasztalatok?
Magura hidraulikusra nincs pénz, pedig de jó lenne... :-(

Előzmény: hobe (6955)
kivi Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6956
Papa és Xenor:
Én nem tökölnék ennyit! :)))
Mivel nem egy hiperszuper terepgyilkos rombolót akartok venni, nem szükséges ennyire belebonyolódni a témába. Legalábbis szerintem.
Szedj össze 70-90kHUF-t és indulj el a profi boltokba. És amint találsz egy kb. Alivio (talán részben STX-RC) felszerelésű gépet (ami tetszik is) azt vedd meg! Ebben az árketegóriában nincs olyan, hogy egy Csepel Camping minőségű vázra szerelnének Alivio cuccot. Amin ilyen felszerelés van az már olyan váz, hogy még könnyebb terepezésre is nyugodtan el lehet vinni. De ilyen árért NE legyen benne teló, mer' akkor pöcse van a menyasszonynak! :)
Egyébként (hogy a szívedet fájdítsam) az unokaöcsém nemrég vett egy 98-es Serpenst az egyik budapesti boltban. 89 000-be került, pedig STX, STX-RC, Ritchey cumóval volt szerelve. Újonnan 120e lett volna, de mivel tavalyelőtti típus volt, ezért lement az ára. Nem használt volt, hanem vadiúj. Tehát érdemes ilyen irányban is böngészni.
Amúgy a Hajdunak két boltja van: Kiss János alt. u. 26. és 46. Az alsóban vannak a drágább gépek, a felsőben az olcsóbbak (100e-ig). Ők szart nem árulnak, érdemes megnézni.
hobe Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6955
gombfoci

Segitek, mert latom sokadszorra sem megy!:-)))
A 2-es vagy a 7-es tetelt toroljed, hogy Toga kollega megnyugodjon!:-)))

Nras

Szoval az aluvazat lejton lefele valo szaguldasnal erzem, egyeb esetekben nem. A crmo-nal tenyleg rezgett a villa erosen... Egyebkent szerintem orszaguton, sik terepen nem tudnam a kettot megkulonboztetni.
Az ido ma egy kicsit jobb, mint az elmult 3 hetben, de sajnos megint kezd beborulni:-(( Hetvegen meg nem leszek itt, ugyhogy nem tudok tekerni. Vagy vigyem at a biciklit a Belga-Holland hegyekbe?:-)))

Előzmény: gombfoci (6954)
gombfoci Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6954
Najóvanna...

KÖVETKEZŐ TÚRA: 2000. ÁPRILIS 15. SZOMBAT (Gödöllő és környéke?!)
Az útvonalat még nem jártam be, így ha valaki tud egy olyat, amit már ismer, akkor arrafelé is eltekerhetünk... Ha
nem, akkor útirány Gödöllő és lesz ami, lesz... ;-)

Eddigi jelentkezők:
1. Gombfoci & Coocoree
2. Toga
3. e-cet
4. Tari2 ????
5. Gyanit
6. Skorpion
7. Toga ????
8. ....??????

UI.: A jó időről lécci gondoskodni...

Előzmény: toga (6953)
toga Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6953
Gombfoci!

Megint mondom, nem tudok egyszerre menni is meg nem menni is!

toga

Előzmény: gombfoci (6951)
Xenor Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6952
OpiumPapa,

előre is köszi. Nem rég írtam azért a Csekert-nek is, hogy mondják el, hogy mi a helyzet. Én is azon töprengek, hogy veszek egy ALU vázas bringát és ha nem tudok jó telot venni, jó áron, akkor majd később veszek bele. A Cheyenne nem lenne rossz. Lehet, hogy megnézem ma azt. A Fehérvári út melyik részére esik?

Köszi,

Xenor

Előzmény: OpiumPapa (6948)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!