Keresés

Részletes keresés

szela Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6949
Sziasztok!

Váztéma. Én túrázásra, közlekedésre, mindennapi használatra biztos nem vennék aluvázat. Szerintem az alu előnyei leginkább sportos használat mellett érezhetők. Az sem mellékes, hogy az ilyen vázakon sokkal kevésbé lehet kiegészítőket elhelyezni. Persze ez lehet, hogy csak a magamfajta ősturisténak szempont. :o))

OpiumPapa Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6948
Xenor!

Úgy látom 1 cipőben járunk, én is 70-90-ig gondolkodom a vásárlásban. Ha alut nnék, akkor teló is kellene bele, nem csak a komfort, hanem a tartósság végett is. Ha CiberX segít és hozzá tudok jutni a crmo serpens még elfekvő darabjához, vagy látok olyat amit nem én akarok megvenni, akkor szólok. A velvárt fehérvári úti boltjában van egy cheyenne, STX/RC-vel szerelve crmo, de nem tudom a fantázianevét. Próbáld meg megsasolni, 76-ért odaadják.

Ha a geometria nem változott a serpenssel, akkor tán nem olyan nagy baj az ALU. Meg kell sasolni. De milyen telót tegyek az elejébe? Mert kb az rst gamma ami nekem tetszik, (badmadnál 36).
De semmit nem tudok az RST 380-as sorozatáról..vagy jobb is?
Dehát telóval együtt nem tudunk 100 alatt maradni, mert 15-ér nem veszek telót. Arra gondoltam, hogy crmo váz és ha megint lesz pénz, akkor bele egy teló...:(

Ne is gondolkozzak crmo-ban? Menjek az új csapás felé? De túl sok olyat hallok, hogy a régi alivio sokat bírt, az új nem, stb,stb.

Segítsetek, mit tegyek?? (illetve tegyünk Xenor kollégával együtt?)

Opapa

toga Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6947
Badmad!

A sisakjaidat meg lehet nézni valahol?
A Cratoni és Giro lapokon már csak 1-1 van fennt, a többi hogy néz ki?

Többiek!
Túra 3. elaludt?

Sanzi!
Te nem hordasz betétlapot magadnál? Ki kell töltetni az apóval, elismertetni vele, hogy holt tere van az első ajtóoszloptól,ezért nem látott Téged és Ő a hibás, hogy ott állt a sín mellett!

toga

sanzi Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6946
Köszike :-)))
Előzmény: bátyó (6945)
bátyó Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6945
Hegesztő pisztollyal
Előzmény: sanzi (6931)
nras Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6944
hobe
Es mit mondtak mit kell figyelni? Egyebkent milyen az ido a szomszedban? Mostmar lehet tekerni nem?
kivi
Szerintem az alu-acel temat nem lehet hasonlitani a windows-linux temahoz. Az alu es az acel kozott nincs akkora kulonbseg mint a windows es a linux kozott :-)))
hobe Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6943
nras

az alu-acel temat en sem akarom feszegetni tovabb, de miutan a fiuk elmondtak, hogy mit kell figyelni, tenyleg erzem a kulonbseget:-)) Lejton lefele szaguldva erezni, hogy az alu joval merevebb:-) Egyebkent meg megnyugtattak, hogy a T6-os aluminium nem fog szetpotyogni alattam!

Előzmény: nras (6942)
nras Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6942
Sziasztok!

Nem allom meg hogy ne szoljak hozza a Cr-Mo , Alu temahoz. Tudom hogy sok vita volt mar errol, es most nem is szeretnek meggyozni senkit az igazamrol, csak a sajat velemenyemet mondom el. En Xenor helyeben mar biztosan nem vennek acel vazat. Nem veletelnul egyre tobb az alu. Persze ennek egyreszt gazdasagi szempontjai is vannak. Par evvel korabban meg meggondoltam volna a dolgot. Akkor az alu vazak meg nem voltak eleg tartosak. Mostmar eleg jo anyagbol keszitik a gepeket. Mint Xenor irta eleg sokat megy terepen, erdoben. Szerintem nagysagrendekkel tobb elvezetet nyujt terepen a telo. Kenyelmesebb, biztonsagosabb. Persze egy markas gep alu vazzal teloval 20-30 KHUF-al is tobbe kerulhet, de szerintem hosszu tavon megeri. Most erdemes szetnezni a tavalyi modellek utan a boltokban. Mi most vettunk a baratnomnek egy Trek 4500 kerekpart. Amellett hogy gyonyonru ( Mert az asszonynak ez volt az elsorendu szempont) szerintem eleg jol felszerelt, nagyon konnyu kis gep. Persze ha atszamolom akkor a 115000 Ft soknak tunik. De otthon egyreszt alacsonyabbak az arak, masreszt erdemes szetnezni mas modellek utan.
Szoval Xenor ne kapkodd el a dolgot. Szerintem a legjobb elotte kiprobalni haverok, ismerosok bringait. Igy ossze tudod hasonlitani a ketfele erzest. A feeling a lenyeg:))

Xenor Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6941
OpiumPapa,

ha sikerült találni valamit a Serpens helyet, akkor oszd meg légyszi velem is az infót, mert én is valami hasonlót keresnék a Serpens árához hasonló kategóriában, ja és az itt és máshol hallottak alapján és Cr-Mo vázat szeretnék.

Köszi,

Xenor

Előzmény: OpiumPapa (6940)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6940
sajnálom a magellánt, én (mint Stoki) a crmo-ban hiszek egyelőre. Meg nem a merevség a lényeg most, hanem a kényelem, amit a crmo ad.

Akkor javasoljatok alternatívát, a serpens helyett, ami ugyanúgy deore, cr-mo, a geometriája is hasonló...most tanácstalan lettem

Papa

Előzmény: Törölt nick (6928)
hobe Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6939
Kaviat

Miert, nem az alufelni a hagymanyos? :-))))

Előzmény: kaviat (6927)
RadiX Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6938
Előzmény: tari2 (6936)
Xenor Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6937
Sziasztok!

Végig olvastam a válaszaitokat. Köszi mindenkinek. Gondolom összerakni egy bringát az még drágább, mint venni egyet, ugye?
Mi az oka annak, hogy egyre több az Alu bringa? Hogy ugye messzebb ne is menjek az olvasottak alapján a Magellán is szinte már csak ALU-t gyárt.
A Hajdúnak van web oldala? Egyébként a Yasec-re nem enged be a rendszer, azt állítja, hogy nem vagyok jogosult. :o( Bár ha baromi drága, akkor nem érdekel. Én kb 70-90e HUF között gondolkozom. Ha ebből nem jön ki egy bringa, akkor szomorú leszek, mert ennél többet (jóval) már nem akarok kifizetni.

Xenor

tari2 Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6936
Tudja valaki kapásból, hogy milyen címen van Badmad bikepostája?
Tari
tari2 Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6935
Rob
Én nem állítottam, hogy gázcső, csak azt mondtam, hogy mende-mondát hallottam róla. Nem vagyok gázvezeték szerelő.:-)
Tari(2)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6934
Negativ, kicsit nem jött be a link :((((
Akkor még egyszer: RockShox
Előzmény: Törölt nick (6933)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6933
kivi

Tényleg nem mondok hülyeséget: RockShox Judy XC

Törölt nick Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6932
Sanzi

most elképzeltem mindezt, és a teremben nem értették, hogy min nyerítek, mint egy ló :))))))
Mivel tilos a villamossínem biciklizgetni (mert ott van az a fránya záróvonal, ami Rád is vonatkozik), ezért természetesen fizetned kellett volna. (én az autós helyében fizettetnék is Veled!!!) <- így persze, hogy nincs kár, nem poénos a dolog :)))))

Előzmény: sanzi (6930)
sanzi Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6931
Több mint ž éve nem mostam meg a gépemet. Most már nagyon piszkos és olajos. Mivel lehet lemosni a sok olajos szart róla??
sanzi Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6930
Jó reggelt.

Tegnap volt egy szép történetem. Gondoltam hogy veletek is megosztom.

Hajtok haza a kecskémmel mint mindig a körúton, de a dugó miatt rámentem a 4-6-os villamos üres pályájára. Egy ideig nagyon jó volt, de az előttem robogó villamos megállt egy kereszteződésnél. Én úgy döntöttem, hogy nem várom meg, hanem kikerülöm. Rossszzzz döntés volt :-(((.
A villamos sínbe beleragadt az első kerekem. A hátsó pedig önálló életet kezdett élni. A szerencse az volt, hogy nem mentem sokkal és lepattantam a nyeregből. A kormány a két lábam között a hátsó kerék pedig nekivágódott az 1-ik kocsinak. Komolyabb baj nem történt. Az öreg fószer a kocsiból kiszállt és megkukucskálta mi történt, de amikor látta hogy csak a gumi érte a gépet és semmi baja a kocsijának visszaszállt a tragacsába.

Kérdés.

Ha valami komolyabb roncsolást hajtok végre az én hibámból akkor mi van??????

Törölt nick Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6929
tari2

nem tudom, hogy honnan veszed, hogy a Reynolds gázcső, akkor a Kona biztos nem abból csinálta volna '98-ban és '99-ben is a Team cc vázát.......
Szerintem a Reynolds 853 épp'oly király cső, mint a Fuji, amiből Yasec hegeszt, vagy az Ovation, amit a Marin használ, vagy a Colombus, amit rengeteg versenygép gyártója...

Előzmény: tari2 (6926)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6928
csákány

Hozzá kell szoknotok egy számomra igen csak szomorú tényhez, hogy a net csak reggelente elérhető a számomra, a továbbiakban így kalkuláljatok.

Robin
Milyen a logo? Nem ért oda?

kivi
Elnézésedet kérem, akkor biztosan nem néztem meg rendesen, majd legközelebb figyelek, ha z2-est forgatok.
Teló: én csak a honlapra hagyatkozhatom.
Az LX tökéletes állapotban van, még a tányérok sincsenek megkopva (a legfelsőről sem az elox) gynyörűen csillog, meg minden. Nem tudom mennyit adnának érte, úgy 14-15 jó volna.

OpiumPapa
badmad oldalát lested már RST ügyben? Messze a legolcsóbb...
Cheyennről annyit tudok, hogy tavaly volt szerelve a Bronco asszem' Rc-vel, nem a legrosszabb cuccos!!!!!

badmad
KÖSZI A VÁZAT!!! JÖVŐ HÉT PÉNTEKEN FENN LESZEK ÉRTE! Már alig várom. Gramm őrülteknek nem ajánlom, mert 2 kg körül van, de dualra/trialra messze király. És nekem pont amiatt a fránya tárcsafékszem miatt kellett.

Xenor
Igazad van, a Csekének még mindig a tavalyi honlapja van fenn. Idénre a Pyxis, a Crux, a Serpens, a Polaris mind alu lett, kivétel, hogy a Pyxis Easton csövekből van. Tavaly még Ritchey Nitanium csövekből volt, kivi a megmondhatója. Meggyakni szerintem lehetetlen...
Élettartam garancia: ha nem downhillre használod, felesleges. Ilyen szinten már nem engedhetik meg maguknak a gyárak az anyaghibát.
(azért benne van az is, hogy láttam már olyan Magellán vázat, aminél a hegesztéskor beleért a wolframszál, mert nem volt jól beállítva a gép, hiszen elég egy tizedmilliméter eltérés, és olyan helyes kis "csöcs" alakult ki a varraton, hogy még. Nos erről tudni kell, hogy gyűjti magába a feszültséget, és ottan fogja hamarabb megadni magát...)
vázgeometria: szerintem Neked így látatlanba a 17" vagy a 18" váz kell, kivétel a Kona, mert ők egy kicsit mindig magasabbra számozzák magukat.
Ha egy módod van, mérd meg a felsőcsövet, a láncvillát, és a fejcsövet. Ezek határozzák meg igazán a geometriát. A rövid láncvilla (425 mm alatt) fordulékonyabb biciklit eredményez, ami hegyről lefelé előny, felfelé hátrány, mert könyebben emeli az orrát. A felsőcső hossza is befolyásoló, mert láttam már olyan 17"-os vázat, aminek hoszabb a felsőcsöve (Magellan Scutum Cr-mo) mint egy 18"-asnak (Merida Matts Speed széria). A fejcső hossza pedig a bicikli orrának emelését változtatja, ha nem lesz telód sohasem, akkor szinte lényegtelen, de ha igen, akkor egy 130 mm-eres fejcső meglepően sokat emel, "csopperesít".A nagy fejcsőnek azonban van előnye is, mégpedig, hogy minél távolabb van a kormánycsapágy feltámasztásának két pontja, annál kevésbbé nyűvöd...
A Meridát most nagyon nyomja a Velotrade, nem rossz cuccos, mert, ahogy már az elhangzott itt, szinte minden "nagynak" ők csinálják a vázakat Tajvanon (Scott, Specialized, stb). Csakhogy most még igen drágák szegénykéim. A vázat magába megéri megvenni, de szerintem a legjobban azzal jársz, ha keresel egy tavalyi szériás Meridát, azok mostanra akcióban vannak.

rob, aki megint sokat pofázik, de minek....

kaviat Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6927
gyerekek nagyon szépen köszi a jótanácsokat, badmad mester körül fogok nézni nálad..

további kérdés: tényleg zsír vagyok a pályán, magyarázzátok már el miért jobb az alufelni a hagyományosnál ? /könnyebb ? erősebb ?/

.kav]4t r.e.b.

tari2 Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6926
Rob19 - Igazad van, majd megnézem, csak lusta vagyok keresgélni.
Sanzi - A Montexes szerintem Sandstone kabát. Import anyagból gyártanak mindefélét. Ahogy néptancos mondta, anno barlang-hegymászók varták meg maguknak a cuccokat hozott anyagból. Most is ez van, csak cégnév alatt. Tehét az anyagot meg kell nézni, hogy miből készült. Nekem FOV (HT Micró valami)-ből készült a kabátom - a cimkére rá van írva -, és tényleg vízálló. Tegnap kipróbáltam. :-(
Xenor - Szerintem is használt bringa a szuper. Nem tudsz olyan áron, olyan értéket venni újból. Persze alaposan meg kell nézni, hogy ne lötyögjön, ne legyen semmi elrepedve,, vagy törve. Használtan inkább ne vegyél Alu-t. Másik járható út volt anno (most nem számoltam utána, hogy megéri-e még), hogy vettél egy Csepelt a cuccok miatt, majd átszerelted azokat egy általad kiválasztott másik vázra. A Reynolds csövekről az a mende-monda járta, hogy ugyan CR-MO, de nem bringa, hanem gázcső. Nem tudom mennyire igaz. Ha nincsenek túl nagy igényeid és nem érdekel, ha néhány nagyfejű lesajnálja, szerintem az is jó.
Vázméret=S*0,61 (inchben) ahol s a lábhosszad belül mérve.
Ülésmagasság=S*0,885
Kormánycső-ülés(vége) távolság=S*0,66. Ezek amolyan közelitő képletek.
17"=43 cm
18"=46 cm
19"=49 cm
20"=51 cm
21"=53 cm
22"=56 cm (össze-vissza kerekítve) (Forrás: Herman Seidl: Mountain Bikes)
A legbiztosabb, ha többre fel tudsz ülni, és kipróbálni, mennyire kényelmes.

Egyébként Magellánnal én is szemezgetnék, he lenne fölösleges lém.

Tari(2)

ilyr Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6925
Monty!

Reszvetem az esesedhez! Nekem tavaly kulon felhivtak a figyelmem arra a racsra es akkor nagyon oda is figyeltem ra minden korben. Iden mar 23-as gumi volt a bringamon es az siman ment at rajta, nem kellett trukkoznom. A lista alapjan a 30. lettem, de nem vagyok tul elegedett a teljesitmenyemmel, mert most valahogy hianyzott belolem a versenykedv... :( Azert a tavalyi idomhoz kepest tobb mint 3 percet javitottam annak ellenere, hogy most rosszabbak voltak a korulmenyek. Na reszemrol ennyit egyelore az elmenybeszamolorol...
Mielobbi felepulest neked is es a bringadnak is!

Ciao!

Ja... Es szerintem szerintem se art lecserelni a sisakodat...

Előzmény: Monty (6826)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6924
Hali !

Elkeserítetek a SERPENS aluságával!! Tegnap a velvártban aszonta a srác, hogy csak annyi változott, hogy köszörültek lettek a hegesztések, meg deore-vel szerelik mert az STX/RC ugye ment a levesbe. Ajánlgatott nekem egy cheyenne valamit stx/rc-vel, 1 darab van neki de nem tudom a típusát. A chezenne-ről tudtok valamit ?

Szereztem egy okos kis katalógust, bár gondolom mindenkinek megvan már, de ha nem a címe:
shimano kerékpár alkatrészek
kereskedelmi, értékesítési & tanácsadói kézikönyv

ha valakit érdekel, hogy hány gramm vagy milliméter egy shimanó cucc, hát kérdezzen.

Papa
ha a serpens alu, akkor mit fogok venni? pánik!

kivi Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6923
Xenor:
A Hajdu az egyik legjobb bolt, én mindent náluk veszek. Nem a legolcsóbbak, de 10ezer felett törzsvásárló leszel, ami kedvezménnyel jár. Hajdu Attila régi jó barátom, ők nem ismernek lehetetlent. Mindent beszereznek, a műhelyben ha kell esztergálnak spéci alkatrészeket, stb.

A kicsi váz nem csak alacsonyat, hanem rövidet is jelent. Hiába húzod ki a nyerget, a váz hosszán csak a stucnival tudsz változtatni, ahogy stoki is írta.

badmad:
Serpens van CroMo('99)
A Csekénél már nem volt a múltkor cromo Serpens. Kiskerben viszont még találhatsz.
Egyébként már a Pyxis is alu lett, és olyan ocsmány a színe hogy... :(

Mellesleg a Magellan azért "magyar" váz, mert a Cseke mérnökei tervezték, ők gyártatják Taiwanon, és ők forgalmazzák. Az anyag és a gyártás szempontjából megegyezik a "külföldi" hasonló kategóriájú vázakkal.

vigyor Creative Commons License 2000.04.06 0 0 6922
hobe!
megyek a nagy francba, mail ment.

egyébként mindenkinek csaó! vigyor

neptancos Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6921
Hali!
Xenor!
Váz:
www.yasec.hu
magyar, osztályon felüli kat.egória, árban is.
Ha az ár számít, nézted már a használtakat?pl. Bike Bergusson.
mr Balázs!
WHO ON EARTH ARE YOU?!This is NNOO place commercial here!

Mindenkinek jó tekerést!
A sisak legyen veletek!
Tot wij sinds!
n.

badmad Creative Commons License 2000.04.05 0 0 6920
Tom2
Sajnos a méled nem jött még meg, de egy ilyet félreteszek neked.

rob19
Van egy gyönyörű, fekete vázad. Gratulálok. Bár érzésem szerint a Magellán alu váza könnyebb volt. (Igaz két év távlatából, mikor még külön darabként lógott a falon, nem biztos, hogy jól érzem.) Mindenesetre jól néz ki, és tárcsafékadapteres. És ha Delta TL is kell, szólj.

kaviat
Nézd meg a pédzsemen, az RST-nek vannak 700c-s telós villái. Meg van a Suntour-ból is, de nem tudom, éppen van-e, mert eléggé kifogytak. Viszont ez biztosan olcsóbb, nem akkora név, viszont ugyanazt tudja, mint az RST.

Opi Papa, CyberX
Mint írtam, nekem van egy Sandstone Storm kabátom, ami nem kifejezetten esőkabát, bár ma nem ázott át, igaz csak gyalogosan voltam. De megvizsgáltam a haverom Sandstone Montana kabátját (nem lehet bélést cipzározni bele, nem elcsomagolható a kapucnija) ami viszont olcsóbb is, meg tök vízálló (a srác operatőr és dolgozik benne nap mint nap). Meg lélegzik is. Ő ezt a Mountex-ben kb 18ezerért vette (az enyémnek csak a külseje 27ezer+15ezer a bélése), és ha sikerülne 10 körül megszerezni (Montana), akkor szerintem tökre megérné megvenni, mégha egy Mountex-es logó is van rajta. Egyébként a 9900.-os árat elnézeted kedves CyberX, mert az egy gatya ára. Legalábbis a pédzsükön. És nem Helix, hanem HIKER a típusa. Ja és nálam vannak RST-k!!! Azt tudok szerezni, csak Magellánt nem. Az árat meg elküldöm mélben.

Xenor
A Shimano sor így néz ki: TY series, C-Series, Altus, AceraX, Alivio, DEORE, Deore LX, Deore XT, XTR. Az elsők a leggagyibbak. Ja és kérdezd majd meg rob19-et a MALI Mamba vázáról. Jövő hét végétől már az övé, de így szemre igen teszetős, jónak tűnik a geometriája, és eléggé keménynek/merevnek a hátulja. A Serpens van CroMo('99) és alu is(2000), Polaris is CroMo, a PolarisAL alu (ez van nekem is, 18"-os, a 190 feletti magassághoz és 90 feletti súlyomhoz,és még bírja, pedíg már harmadik éves lesz) és az új Crux is már alu. A Hajdúék meg drágák!!! Vigyázz velük. Én inkább az Örsre mennék komplett bringát venni, mert tök normálisak a srácok. És nagyon sokféle bringájuk van, magyar is.

stoki
És az én alu Magellánom/Alu Flyer már kutyába sem veendő???

Előzmény: Tom2 (6871)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!