Keresés

Részletes keresés

Tamaramara Creative Commons License 2003.11.11 0 0 600
Kovács László.
Bordán Irén, Gryllus Dorka, Hegyi Barbara.
Három színésznő, három film. A három filmben nem csak az a közös, hogy az említett színésznőket ruhátlanul láthattuk, hanem az is, hogy szerepelt bennük egy kiváló férfi színész, aki Büchner klasszikus drámájának talán eddigi legjobb filmes feldolgozásának főszereplője volt.
Ki ő?
Előzmény: Prücsökandi (599)
Prücsökandi Creative Commons License 2003.11.11 0 0 599
Szelid motorosok.
Hogy hívják a film magyar származású operatőrét?
Előzmény: anteus (598)
anteus Creative Commons License 2003.11.10 0 0 598
nézd csak meg, kultfilm volt a maga korában :-)
Jane Fonda

A bátyja egy igazi kultfilmben játszott, amit egy szinész rendezett és egy másik, nagy színész első szerepe volt. A film a szabadságról szólt, csavargás, meztelen fürdőzés, némi "anyag" és tragédia a végén...és egy nemzedék himnusza...ki rendezte a filmet (ő volt a másik főszereplő is)?

Előzmény: Prücsökandi (597)


Prücsökandi Creative Commons License 2003.11.10 0 0 597
Lehet, hogy szégyenletesen mellélövök, de A nagy kékségre gondolok. A filmet nem láttam, és csak kizárásos alapon tippelek rá.

Ha már a kék színnél tartunk, a gyönyörű mesefilmként ismert Kék madárban egy nagyon szexis színésznőt láthattunk az Éj szerepében. Ki ő?

Egy másik szerepben:

Előzmény: anteus (595)
anteus Creative Commons License 2003.11.10 0 0 596
ja, és Milla kijevi...(mint az anyukám..) :-)
Előzmény: anteus (595)
anteus Creative Commons License 2003.11.10 0 0 595
a Jeanne d'Arc-ban...(amely nekem különösen kedves, mert édesanyám innen kaptam a nevét...és emiatt a lányom a második nevét..:-)

a film rendezőjének egy másik filmjében a főhös elhagyta a feleségét egy delfin szerelméért...(na ezt jól leegyszerűsítettem...)

Előzmény: Tamaramara (594)
Tamaramara Creative Commons License 2003.11.10 0 0 594
Lásd: jobb felső sarok.

És melyik filmben játszott égetnivaló szüzet?
Előzmény: anteus (593)
anteus Creative Commons License 2003.11.10 0 0 593
viszont a másodiknak csinosabb volt a főszereplője..és mivel nem volt kérdés: hol született az illető? és mely filmben szerepelt anyagcsíkokból álló ruhában (by J-P Gaultier)
Előzmény: Törölt nick (592)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.10 0 0 592
Kék lagúna.
Visszatérés a lagúnába a második rész címe. Asszem.
Előzmény: andersen-69 (591)
andersen-69 Creative Commons License 2003.11.10 0 0 591
Diploma előtt-Dustin Hoffman

Mi annak a Robinson szerű történetnek a cime,ahol egy hajótörött fiú és lány paradicsomi körülmények között ismerkedik a szerelemmel?
Két rész is készült belőle,egyik rosszabb mint a másik. :-)
Andersen

Előzmény: anteus (589)
anteus Creative Commons License 2003.11.10 0 0 590
csak a címére emlékszem: Szívzörej (jó rég volt...)
Előzmény: Prücsökandi (587)
anteus Creative Commons License 2003.11.10 0 0 589
Daniel Defoe

Melyik, a kamaszkor útkereséséről szóló film hösnője Mrs. Robinson (akiről a dal is született)?
Mely nagyszerű színész robbant be ezzel a filmmel a köztudatba?

Előzmény: Lindabi (588)
Lindabi Creative Commons License 2003.11.10 0 0 588
Lopott szépség.
Moll Flanders, a szépséges tolvajnő
- ez egy zenés színdarab címe, amelyet a Millenáris Rendezvényközpontban láthattok.
Kinek a hősnője Moll Flanders?

Prücsökandi Creative Commons License 2003.11.10 0 0 587
A hold.
Pasolini: Oidipusz király, Jancsó Miklós: A zsranok szíve, és rémlik egy nagyon szép francia film, amely az anya-fia szeretkezés sejtetése miatt nagy botrányt kavart, de ugrik be a címe.
Melyik Bertolucci-filmben láthatjuk Liv Tyler fedetleb kebleit?

Előzmény: anteus (586)
anteus Creative Commons License 2003.11.10 0 0 586
Veri az ördög a feleségét :-)

Bertolucci sok filmje ontopic, egy - talán kevésbé ismertben viszont elég merész: agy anya és fia incesztusközeli kapcsolatát boncolgatja. Melyikben?
(mondjatok még 2 hasonló témájú filmet!)

Előzmény: Prücsökandi (585)
Prücsökandi Creative Commons License 2003.11.10 0 0 585
A test ördöge, 1986-ban készült olasz-francia dráma.
Még szerencse, hogy időnként segít a nagybátyám, mert én sose jöttem volna rá.
András Ferenc 1977-ben készült filmjében egy tini lány mutatja meg a mellét barátnőjének. Mi a film címe?
Előzmény: andersen-69 (584)
andersen-69 Creative Commons License 2003.11.09 0 0 584
Makkai Sándor regénye:Ördögszekér

Új kérdés,és asszociáció:
Mi volt a cime annak az olasz rendező által rendezett filmnek,amelyben egy holland szinésznő orális szeretkezése látható?
Segitség,még egy asszociáció:


Andersen

Előzmény: Tamaramara (583)
Tamaramara Creative Commons License 2003.11.09 0 0 583
József és testvérei.
Makkai Sándornak a 17. századi Erdélyben játszódó történelmi regény Báthory Gábor és Báthory Anna tragikus testvérszerelméről szól.
Mi a címe?
Előzmény: Álomarcú lány (582)
Álomarcú lány Creative Commons License 2003.11.09 0 0 582
Sziasztok!
Tetszik ez a játék, és remélem, nem butaságot írok.
Szerintem a megfejtés Thomas Mann, "A kiválasztott" című regényéről van szó.
Az én kérdésem:
Mi annak a bibliai témájú regényének a címe, amelyben Potifár, a fáraói Napkamarás herélt, aki így feleségének asszonyi igényeit nem tudja kielégíteni?


Előzmény: Tamaramara (581)
Tamaramara Creative Commons License 2003.11.09 0 0 581
Egyre bujább a topic. :)
Kádár János felbukkanását már csak egy pápával lehet überelni, remélem, VI. Pál pápára gonolsz és 1977. júniusára. (Viszont a neten nem találtam arra vonatkozó infót, hogy K. J. kerámiát vitt volna ajándékba.)

Ki a szerzője annak a regénynek, amelyben
a hercegi testvérpár, Wiligis és Sibylla, bűnös szerelméből születő, a sors kegyére bízott, kitaszított gyermek férfivá serdül, s az ördögi erők kegyetlen akaratából saját anyját veszi feleségül? A kettős vérfertőzést felismerve Gregorius elképesztően súlyos vezeklést vállal. Tizenhét esztendeig él egy kopár sziklaszirthez bilincselve, jóformán minden táplálék nélkül, míg végül az éhségtől, szomjúságtól szinte mormotává zsugorodik. A bűnhődést teljes bocsánat követi: Szent Péter trónjára emelik, s mint pápa feloldozhatja anyját és önmagát a szörnyű vétek alól.

Előzmény: OX-ford (580)
OX-ford Creative Commons License 2003.11.08 0 0 580
A Ferenczy családból Noémi, goblein.
Az új kérdés: Városukban a róluk elnevezett múzeumon kívűl van egy másik, nagyon híres múzeum,
a Kovács Margit múzeum. Mivel csak egy kérdést lehet föltenni, a város nevét nem kérdezem, hanem azt, hogy a művésznő egyik alkotását egy hirhedt magyar politikus egy igen rangos személyiségnek ajándékozta. (Hogy csak egy kérdés legyen, a politikus Janosom Kadarom volt.) Ki volt a megajándékozott? (segítségül: VI. _ _ _ )
Sorry, de ebben a kérdésben se' sex, se' erotika :)

Előzmény: andersen-69 (579)
andersen-69 Creative Commons License 2003.11.08 0 0 579
Ha nem tévedek nagyot, "A múzsa csókja" cimű filmben. (The Muse)

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Kinek az alkotása a fent látható mű?(nem festmény)
Az illető hölgy ikertestvére a kor egy másik jeles művészének,édesapja szintén egy jelentős festőiskola vezéralakja,édesanyja szintén festőművész.
A kép cime:Múzsa

Andersen

Előzmény: Tamaramara (578)
Tamaramara Creative Commons License 2003.11.08 0 0 578
Kate Winslet


Mi volt a címe annak a filmnek, amelynek a Titanic rendezője Sharon Stone társaságában szereplője volt?

Előzmény: Huncutka1982 (577)
Huncutka1982 Creative Commons License 2003.11.08 0 0 577
Leonardo da Vinci.

Egy későbbi Leonardo melyik színésznőt láthatta meztelenül a Titanic című filmben?

Tamaramara Creative Commons License 2003.11.08 0 0 576
Jenő, szépek a hattúk, csak a számuk nem stimmel. Akárhogyan számolom, ez maximum tizenkettő, pedig tizenhétnek kellene lennie. Másrészt attól várjuk az új rejtvényt is, akitől a megfejtést kapjuk.

A Marx-fotót én se értem. Elmagyaráznád? Lehet, hogy utána dedósnak fogom érezni magamat, de én se értem. :)

Új rejtvény:
Ki készítette kb. 1510-15 között az alábbi olajfestményt?

Léda

Előzmény: hü jenő (574)
hü jenő Creative Commons License 2003.11.08 0 0 575
Akkor most már talán Lindabinak sincs túl korán... :)
Előzmény: Pápaszem (572)
hü jenő Creative Commons License 2003.11.08 0 0 574


:)
Előzmény: Tamaramara (573)
Tamaramara Creative Commons License 2003.11.07 0 0 573
Monori Lili a "Ha megjön József" című filmben.

Ha már a Józsefeknél tartunk: Hochmann József festőművész.
Ez pedig itt
Bár: "Egy nehéz nap éjszakája"
című festménye.


A kérdésem viszont Monori Liliről jutott eszembe: a Csokonai Lili álnévvel 1986-ban remek regényt író alkotónak hány hattyú szerepel regénye címében?

Előzmény: Pápaszem (572)
Pápaszem Creative Commons License 2003.11.07 0 0 572
Marx Józsefről számtalan erotikus asszociáció juthatna eszünkbe, de most valahogy nekem nem ugrik be semmi. :)

Viszont Kézdi-Kovács Zsolt 1976-ban rendezett egy filmet, amelyben mintha Ruttkai Éva is zuhanyozott volna. Kérdésem: ki az a színésznő, aki a filmben Koncz Gábornak mutatja meg a melleit?

Előzmény: Tamaramara (571)
Tamaramara Creative Commons License 2003.11.07 0 0 571
Kedves OX-ford!

Kicsit változtak a szabályok, mert újabban könnyű rejtvényeket adunk, ami szinte azonnal megfejthető az internet segítségével, és arról asszociáljuk a következő rejtvényt. És mindig csak egy rejtvényt adunk fel. Az első kérdésedet tekintem az igazi rejtvénynek, hogy tovább tudjunk lépni.

Tehát a Jancsó Miklós szeretői című könyvet Hernádi Gyula írta.
Ki írt nagyon alapos, részletes monográfiát Jancsó Miklósról majd Szabó Istvánról?

Csak azért, hogy Jenő fotóját segítségként felhasználhassátok! :)

Előzmény: OX-ford (570)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!