Keresés

Részletes keresés

BJaca Creative Commons License 2017.10.21 0 0 25015

Nem kell közvetlen a kazánhoz tenni, ha van a közelében radiátor, oda is jó.
Esetleg ez is szóba jöhet:

https://www.vilagitascenter.hu/termosztat_brh_w15_kapillaris_csoves_5340?utm_source=argep&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link

Ilyet néztél? Csak arra kell vigyázni, azt a rugószerű drótot ne törd meg, mert az egy vékony csövecske. A végén azt a bumszlit kell ráfogatni a csőre, és valami hőszigetelőanyaggal körbetekerni, pl csőhéjjal.

Előzmény: pilecki (25011)
nixon70 Creative Commons License 2017.10.21 0 0 25014

Tudom.

Konvertáld már át plíz.

Köszi.

Előzmény: zöldeskékek (25013)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.10.21 0 0 25013

Ok. ezek az adatok jók, de hiányzik egy alacsonyabb hőmérsékleten megadott teljesítmény is.

 Mert egy ilyen kazán 90 fokon nem megy,  előbb letilt !

Előzmény: nixon70 (25006)
Palási Creative Commons License 2017.10.21 0 1 25012

Ekkora lakáshoz bőven elég. Inkább a radiátorokkal lesz gond vagy némi rad . bővítés vagy a kazán teljesítményét csökkenteni

Előzmény: gÖndÖr (25008)
pilecki Creative Commons License 2017.10.21 0 0 25011

Most jutottam oda, hogy újra foglalkozzak az általad javasolt megoldással.

 

Azt írtad, hogy a visszatérőre tegyem a csőtermosztátot, de az a gondom, hogy nincs elegendő hely a felhelyezésére.  A TF1 kimenet és a kazán bemenet között ugyanis olyan rövid szakasz maradt szabadon a visszatérőből, hogy oda már nem férne fel. Legalábbis, amit eddig ajánlottak nekem az eladók, mindegyik nagyobb volt a kelleténél, a neten sem találtam kisebbet, igaz sok esetben fel sem tüntetik a méretüket.(nyilván nem ez a legfontosabb adat róluk)

 

a, Jó-e ha az előremenőre teszem fel? (és persze ennek megfelelően kalibrálom)

 

b, Ez az un. kivezetett érzékelős csőtermosztát  http://www.comfortshop.hu/termek/brh-1-00385-csotermosztat-kivezetett-erzekelos2 ilyen helyszűke miatti megoldásokra van kitalálva, amikor a mért pont nehezen hozzáférhető? Eddig semmilyen leírást nem találtam róla – a hiszterézis értékéről meg pláne. Ha a kivezetett érzékelő teljesen mást jelent, remélem sikerült mosolyt csalnom a hozzáértők arcára :)

Előzmény: BJaca (24918)
nixon70 Creative Commons License 2017.10.21 0 0 25010

Igen, előre gondolkodva be lehet tenni az aljzatba szigetelt 5 rétegű csövet.

A kazán, mint említetted, 5 éve nem üzemelt.Mégegyszer leírom: feltétlen nézesd át, takaríttasd ki, állíttasd be!!

Továbbá egy CO érzékelő mindenféleképpen!

A konyhában gáztűzhely van?

kazános helységből nem csinálnék hálószobát.(zaj)

Előzmény: gÖndÖr (25008)
gÖndÖr Creative Commons License 2017.10.20 0 0 25009

Köszönöm. Lakás tényleg elég jó állapotú, egyelőre úgy tunik nagy szerencsénk volt vele, mert jó áron megkaptuk. Egy 7. kerületi jó állapotu 50m2 es lakás árából meglett, ez Óbudán van Kolosy tér körül. csendes helyen. Parketta képeken jól néz ki, de valóságban azért nem ilyen és nagyon recseg már, nem lehet már újracsiszolni és csere mellett döntöttünk. Csak ott meg a kérdés, hogy kohosalakos aljzattal mit csináljunk, ha kiszedjük, akkor meddig és mi kerüljön, milyen rétegekkel helyette, na de hát ez már más topik :)

Előzmény: Zöldár (25005)
gÖndÖr Creative Commons License 2017.10.20 0 0 25008

Fég C18 as a kazán ha minden igaz.  Valószinüleg csak január környékén költöznénk, de akkor valszeg marad idén ez a kazán aztán majd meglátjuk később. Egy kérdés még.. ha indirekt tárolós lesz majd a jövőben és berakják a könyhába a kazán mellé, akkor onnan tippre hol menne a (meleg)vizcső a fürdőbe? Az alaprajzon láthatjátok a konyha és fürdőszoba nem egymás mellett van, ott egy másik lakás szobája van. Külön vizora van furdszobaban egyébként. Azért kérdem, mert ha megcsináljuk az aljzatot és új parkettát, akkor már előre gondolva le kéne fektetni a csövet, amennyiben ez szokott egyálalán aljzatban menni.

 

Illetve ablakszigeteléssel kapcsolatban... a kazán a konyhában van, ahol muanyag ablak van légbeömlővel. Feltételezem az éves kéményseprői ellenrzéseken ezeket átnézik és gondolom jelenleg jó. Viszont ilyenkor azt is belekalkulaljak, hogy a konyhaajtón tuli ablakok nem szigeteltek azaz onnan is jön a levegő? Vagy azt nem nézték valószinuleg? Tehát ha most leszigetelem a három szoba 5 ablakát akkor elég lesz a konyha légbeömlője? Páraelszivó nem lesz egyelőre, max ha zárt égésterüre váltunk.

 

Alaprajz valóban nem túl szerencsés de kicsi gyerekek mellett most még megfelelő, esetleg majd kamra helyére be tudnánk tenni egy zuhanyzos kis fürdőt. Illetve később amerikai konyhára lehetne alakitani, de pl azt mennyire tiltják, hogy kazán és gázóra helyisege, a jelenlegi konyha, hálószobaként funkcionáljon (mondjuk kondenzációssra váltás utan).

 

Köszi mindent ujra.

nixon70 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 25007

Még annyit: simán lehet még radiátorokat felszerelni a szobákba.

Előzmény: gÖndÖr (25003)
nixon70 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 25006

Hali!

A radiátorok hőteljesítményei 90/70/20-ra (előre vízhőfok/visszatérő vízhőfok/ szobahőmérséklet)

 

128-as DKN hajdu lapradiátor : 3072 W

100-as DKN     ua.                 : 2496 W

100-as EKN     ua.                 : 1330 W   

 

A wc. ben lévő egysoros, konvektorlemezes? Méret?

Ha a kazánt be akarod izzítani, nézesd át egy szerelővel feltétlenül!

Milyen teljesítményű a kazán? 12-es vagy 18-as?

Megpróbálnám ezt a fűtésidény ezzel a kazánnal, megnézni, mennyi gázt fogyaszt.( lőjél be előremenőnek 60-65°C)

Jó minőségű CO érzékelővel megnyugtathatod az asszonyt is. :-)

Előzmény: gÖndÖr (25003)
Zöldár Creative Commons License 2017.10.20 0 0 25005

 Ez egy  jó állapotú,  majdnem nagy alapterületű lakás / belvárosi viszonylatban /.  A fűtés igaz  nyílt égésterű, de azért az nem baj.

 A parketták is jónak tűnnek. Egy viszont problémás lehet. A beosztás az  rettentően nem praktikus.

 Talán azt kellene átgondolni mindenek előtt, hogy lehetséges e  átalakítani és persze van e rá igény.

 Ha még jó helyen is van nagyon értékes lakás lehet !!

Előzmény: gÖndÖr (25003)
BJaca Creative Commons License 2017.10.20 0 0 25004

Ha ablakcsere is lesz, akkor mindenképp zárt égésterű kazánt javasolnék, különben a kéményesek szét fognak szivatni a szellőzőkkel, a páraelszívóval. A nyílt égésterű kazán jelentős mennyiségű oxigént von el a légtérből, amit pótolni kell. Ha megy a kazán, nem mehet páraelszívó sem a konyhában, sem a fürdőben.

Előzmény: gÖndÖr (25003)
gÖndÖr Creative Commons License 2017.10.20 0 0 25003

Ne érts félre, nem akarom mindenáron lecserélni a rendszert, csak mivel felújitás elején állunk felmerült hogy hozzányulunk ehhez is. SZét lesz most bombázva a 3 szoba, régi parketta fel, kohósalak ki, lépésálló szigetelés, beton stb,  ablakcsere/szigetelés stb, szóval most könnyebben hozzá tudunk nyulni a fütéshez, mint mikor beköltöztünk két gyerekkel. Valamint jelenleg mint emlitettem villanybojler van, szóval az is adná magát, hogy ha belevágunk, akkor indirektre csere. De egyáltalán nem határoztuk még el magunkat, csak sorba vesszük az előnyöket, hátrányokat és a kötlségeket.  

 

Kéménnyel kapcsoaltban laikusként én is olvastam korábban, hogy teljesen más rendszer ezért nem is kompatibilis a két kazán, de az a "dokumentáció" elbizonytalanitott és gázterves tanácsadó is megerősitett benne, hogy az alapján amit lát, a nagyja a kéménynek megvan. Ezért is tettem a megjegyzéseket is feléje, hogy miért tudok/sejtek tudatlanul is többet nála. Ahogy ovlasom nem csak hogy a kondenzácios/zárt kazánhoz osztott kémény kell, de még bélelő anyag is más, azaz nem megoldható ahogy én mint Móricka elképzelem, hogy a meglévő bélelésbe beletesznek egy kisebb átmérőjüt? 

 

Eltekintve a kéménytől, csináltam pár képet a radiátorokrol, szobákról és összeférceltem egy alaprajzot, ide feltettem a képeket

https://photos.app.goo.gl/wga9gtVxcUSmj0tw1

 

Kamra kivételével mindegyik szobában van egy radiátor az odairt méretekkel.  Igyekszem majd beizzitani a kazánt és a kért infókat beirni még. De szivesen várom a lebeszélő véleményeket is. Feleségemmel is kcisit "hadakoznom" kell, mert ő nagyon megvette a marketingfogasnak se rossz "zárt égésterü kazán biztonságosabb" hirdetéseket.  Én inkább abból a megfontolásból gondoltam a cserére, mert ha minden jól megy 20-30 évet itt fogunk élni, villanybojler helyett indirekt tárolót praktiksuabbnak-olcsobbnak látom, van rá némi keret még, plána ha csak a kazánt elég cserélni, ha elromlik a msotani kazán, úgyis majd zártr kondenzáciosra kell cserélni illetve "most vagy soha" az egyéb felújitások miatt. De ha hülyeség, szóljatok nyugodtan :)

Előzmény: SolnesMM (24999)
nagykunsági Creative Commons License 2017.10.20 0 0 25002

Kazán beszerelés+ egy 1800-as radiátor+indirekt felszerelés+mindennek összekötése+ iszapleválasztó+vízlágyító 347.000

 

Ebben a kazán és az indirekt ára is benne van?

Előzmény: sabrinho (25001)
sabrinho Creative Commons License 2017.10.20 0 0 25001

Kazán beruházóknak friss adataim.

 

Gáz bevezetés, 15 m rézcsővel, gázórával, munkadíjjal 150.000

Kazán beszerelés+ egy 1800-as radiátor+indirekt felszerelés+mindennek összekötése+ iszapleválasztó+vízlágyító 347.000

Pufferes rendszerre lett rákötve, a csatlakozás kb. 4 méter a kazántól. Indirekt kb. 2 méterre a kazántól. A turbó cső működött szerencsére, úgyhogy ebben kémény nincs benne csak anyag és munkadíj. A munkadíj baráti...

BJaca Creative Commons License 2017.10.20 0 0 25000

Ahogy ismerem a mai, elektronikával teletömött készülékeket, a megtérülési idő előtt minimum egyszer kell cserélni benne panelt. :( Meg kell nézni, mennyi a fűtésköltség.

Előzmény: SolnesMM (24999)
SolnesMM Creative Commons License 2017.10.20 0 0 24999

"Felmerült, hogy ha esetleg megoldható nagyobb átalakitások nélkül a kazán kondenzációsra cserélése, akkor megcsinaljuk most. A kéményt 3 éve bélelték anyilt égésterüre megfelelőre, de a dokumentáció.... "

 Az nem fog menni. Teljesen más a zárt és a nyílt égésterű kémény rendszere.

 

 

  "a dokumentáció.... "  hát igen az sok mindent elbír, nyilván a kondenzt is el kell vezetni, de az  műszakilag   egy  harmadrendű probléma.

 Kondenzációsra cserélni az egy   sokrétű munkafolyamat  ..   sok pénzért,  kérdés kell e most ?

 Van kazán, van fűtésirendszer, akkor minek ?? !

 Persze e kazánkereskedőnek az az érdeke hogy lehetőleg minél hamarabb megvenni azt a kazánt !!

Előzmény: gÖndÖr (24996)
SolnesMM Creative Commons License 2017.10.20 0 0 24998

Mint írtam, ki kell próbálni !  Pár nap és itt a hideg, mehet a próba.

Nem árt a fűtésirendszert megvizsgálni és külön a kazánt   ! A kazánt szakemberrel, főleg ha 5 éve nem nagyon volt használva.

Előzmény: BJaca (24997)
BJaca Creative Commons License 2017.10.20 0 0 24997

Fel kellene fűtened azt a lakást. Most még jó idő van, aztán pont jön pár nap hideg. Tartani kellene 21 fokot, és megnézni, mennyi gáz fogy, de nem a bekapcsolástól, hanem mikor már csak tartani kell. De az is jó lenne, ha mindennap ugyanabban az időben leolvasnád.

Előzmény: gÖndÖr (24996)
gÖndÖr Creative Commons License 2017.10.20 0 0 24996

Sziasztok,

 

Előljáróban annyit, hogy nem akartam rosszindulatuan kiosztani a gázztervest, csak tipikusan az a helyzet, hogy ha nincs meg az a minimális felksézültségem, ami van (minimalis :), akkor nem hülyébben jövök el, mint voltam. NEm gáztervezés szempontjából volt ott, hanem mint tanácsadás hívtam ki, mert igy hirdették magukat.

 

Nem lakunk még itt, korábbi lakásunkban lakunk most és beköltözés előtt gonolkozunk, hogy mit csinálunk meg előtte és mit nem. Felmerült, hogy ha esetleg megoldható nagyobb átalakitások nélkül a kazán kondenzációsra cserélése, akkor megcsinaljuk most. A kéményt 3 éve bélelték anyilt égésterüre megfelelőre, de a dokumentáció alapján elő van készítve kondenzációs kazánra (kondenzviz gyujto, ilyen meg olyan idomok, stb, nem tudom pontosan), szóval remélhetőleg a kémény további átalakitása már kisebb tétel, de ez most más kérdés.

 

Sajnos további nehezitő tényező, hogy előző tulaj nem lakott a lakásban, 5 éve üresen áll, ezért neki sincs tapasztalata, hogy milyen volt az eddigi fütés. Szóval nem tudom mi alapján tudok több infót adni.  ja igen, fürdőben torolkozoszaritos, kb 40 széles és nem tudom milyen magas (megmérem majd) radiator van, 5 m2. CSinálok képeket és próbélok vmit rajzolni a mostani rendszerről. Nagyon köszi.

nixon70 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 24995

Kellene felraknod ide egy alaprjzot radiátorkiosztással, két fotót a radiátorokról(elölről, illetve felülről), megtudni, milyen hőfokú vízzel volt fűtve, illetve egy tavalyi éves gázfogyasztás, milyen helyiséghőmérséklet mellett.

Az alattad levő műhely tulaját megkérdezni, hogy fűtenek-e és hány fok van télen.

Előzmény: gÖndÖr (24992)
SolnesMM Creative Commons License 2017.10.20 -1 1 24994

Szia ! 

A gáztervezőnek nem feladata a fűtésrendszer  áttervezése, de még a minősítése sem.

 Egyáltalán hogy jön a képbe ebben a stádiumban egy gáztervező. Tél elején e működő fűtésrendszer likvidálni nem ésszerű .

 A radiátorok túlméretezéséhez  :

   "hiszen régebben "divat" volt túlméretezni a radiátorokat"  

 Talán úgy hogy régebben divat volt a kazánokat túlméretezni és a radiátorokon spóroltak. Ezért mentek magashőfokon.

 Ha forró a radiátor felülete, akkor az alulméretezett. A kívánt hőmennyiséget magas hőfokon képes leadni.

 Ki kell tapasztalni azt a fűtési rendszert !

 A fürdőszobai radiátor ?

  A konyha   + előszobait lehet esteleg   egy kettősorosra cserélni. De mint írtam   kitapasztalni a működést. ha forróak az azt jelenti, hogy alul mértezettek .

 A jövő viszont tényleg a kondenzációs kazán !

 

 

 Más a sokat kritizált és főleg sokak által megszenvedett  kapcsolgatás abból adódik, hogy  túl -méretezett kazán van .. nem tud eléggé lemodulálni és ehhez egy 'takarékos'  alulméretezett radiátor rendszer kapcsolódik. Mit tud csinálni a rendszer   , lekapcsolja magát, ha eléri a védőhőmérsékletet.

 Mert egy lakásban  kettő rendszer van.

 Az egyik  a kazán és radiátor - ez vezéreli a kazán saját beállított hőmérsékletre   a védelme... a kazán termosztáttal.

 A  másik a  fűtésrendszer / kazán  + radiátorok/  és maga a lakás a hatalmas tömegével.   50 és 200 tonna között. Ezt a rendszert vezéreljük a jól beállított szoba termosztáttal.

 Mind a kettő ingadozhat , de a lényeg  az egyik azért lomhább mint a másik.

 Tehát akinek  valamiért túlméretezett kazánja van /olyan szereltek fel anno  vagy mostanában olyant vett pl. nem tud megfelelően lemodulálni  / ha van hozzá megfelelő radiátormérete

 elkerülheti a sűrű ingadozást. Úgy kell beállítani a szobatermosztátot ,.hogy ne legyen túl érzékeny.

 persze aki a tizedhőfok ingadozásra is érzékeny az vegyen megfelelően kisteljesítményű kazánt.  ugyebár vannak a cserépkályha fanok, akik 80 - 100 nm -es lakást befűtenek egy  db.kályhával ... mondják .. és vannak  azok,  akik   pontos matematikai képlettel kiszámolják az egyes helyiségeik hőigényét. Akár 3 tizedesre is 

Nos a cserépkályháknál a  a helyiségenkénti hőfokeltérés lehet    akár 4 - 6 fok is.  És a napszakonkénti hőfokingadozás is lehet ugyancsak  4 -6 fok, és ez még jónak is van részükről  nyilvánítva.

Anno  én is  átéltem olyan  dicső cserépkályhás kort, amikor este volt a kályhás szobában  24 fok, az reggelre lecsökkent  14 fokra. az mennyi is ?  Ja 10 fok hőingadozás. Ugyan az volt a hőfok gradienssel is. Kályhás szobában  24 fok, az előszobában ,  néha a konyhában 14 fok.

 Annyi különbség köztem és egy mostani cs. kályhafan között, hogy én azt jónak soha sem nyilvánítottam.

 

A függőleges hőfok gradiens valahogy kimaradt ! Na az majd holnap !

Előzmény: gÖndÖr (24992)
spee981 Creative Commons License 2017.10.20 -1 0 24993

Na ez már döfi! Ugyanaz az olcsó szar csak drágán. Ezért így már sorban állnék egy fél napot is akár. És talicska se kell a hazacipeléshez. Sőt, ha kötelet akasztok rá, és belekapaszkodok, hazarepít.

Előzmény: nagykunsági (24985)
gÖndÖr Creative Commons License 2017.10.20 0 0 24992

Sziasztok,

 

Korábban már felvetettem kérdésemet és tudtatok is tippet adni, de most némi plusz infókkal felszerelve újra kérném segitségeteket. Szóval megkaptuk lakásunk kulcsát, egy 80 m2 es pesti bérház magasföldszintjén. Ablakok gerébtokos, felújitott, szigetelt üvegezésüek (lesznek). NYilt égésterü kazán füti a cirkót, melegvizet villanybojler adja. Gondolkozunk a fütés korszerüsitésén, valószinüleg más szempontok miatt, villanybojler maradna, szóval a kazánt egy kondenzációs fütő, nem kombira cserélnénk, kéménybélelés, stb után. Vagy estleg egy indirekt tárolós megoldás. Korábban kaptam az infót, hogy még az is lehet, hogy a meglévő radiátorok elegendoek, megfelelő méretezéüsek lesznek, hiszen régebben "divat" volt túlméretezni a radiátorokat. Találok valahol hasznos radiator méretezési kalkualtort vagy egy ilyen bérház lakásával milyen értékekkel lehet számolni?  Keleti fekvés, 5 nagy méretü ablak utca fronton, 1 belső udvaron, jobb oldali fal belső lépcsőházra "néz", bal olfali fal mellett pedig már a másik társasház.  Alattunk pince-szuterén jellegü mühely van, nem tudom fütenek-e ott. 3,8 m belmagasság. Falak a századfordulós vastagok.

Jelenleg alábbi radiátorok vannak: két soros 100x60 radiátoból  2 db (20 es 16 m2 szoba), két soros 130x60 1 db (21m2 szoba), ez a 3 szoba áthárható, egymás melletti. 2 db Egy soros 100 x60 1db (10m2 konyha és fal mögött 7m2 előszoba),  30x90 1 db (wc 1 m2). A radiátorok egyébként nem egy mai darabok, nem ez a mostani "modern" megjelenésü, hanem ez a vékonyabb, acélnek tünü radiátorok. Egyáltalán ki foglalkozik ennek a méretezésével akire rá tudom bizni magam? Mekkora kazánt ajánlanátok egy ilyenhez? Volt kint ma a gázterves, aki nem adott erről véleményt és annyira dilettánsnak, legalábbis nem szimpatikus volt, hogy rá nem bíztam volna magam. MEgkérdeztem tőle, hogy szerinte  ha a nyilt égésterü kazán marad a konyhában akkor elég-e az ottani muanyag ablak alatti légbeömlő a kellő oxigénhez akkor is ha a szoba tuloldalan levo szobák gerébtokos ablakait leszigetelem. Hümmögöt és mondta hogy tegyen szivacsokat inkább az ablak mögé. Na mondom, köszi.

 

Illetve még egy laikus kérdés... a jelenlegi radiátor rendszer mellé viszonylag könnyedén lehet beépiteni még radiátorokat vagy nagyobb meló egy ilyen? Tehát pl a vizvezetekéet "meglékelve" simán betehető egy plusz radiátor?

 

Köszönöm előre is tanácsotokat és intézem nektek a béke nobel dijat.

zsolt_lak Creative Commons License 2017.10.19 0 0 24991

Én most kapcsoltam be egy Ariston genus system kazánt, a gyári NTC-t 2.5-es MCu vezetékkel hosszabbítottam meg kb 4 métert. fokra pontosan ugyanazt mutatja a HMV tároló mint a kazán lát. 

ellenállása 7 ohm per km vagyis nem zavar be

Előzmény: BJaca (24983)
Fenyő Péter Creative Commons License 2017.10.19 -1 0 24990

Értem. ...azt hiszem. Megpróbálom valahogy összehangolni akkor a rendszert az előbeállító szelepekkel.

Előzmény: smith (24988)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.19 0 0 24989
Előzmény: Fenyő Péter (24980)
smith Creative Commons License 2017.10.19 0 0 24988

Ha a radiátorban alul a torlót elzárom, akkor világos, hogy tovább marad benne a melegvíz.

Ha elzárod, akkor be sem megy, bocs. :-)

 

De akkor mi a szerepe a gyárilag berakott előbeállítású szelepnek.

http://ezermester.hu/cikk-3934/Energiatakarekos__ketcsoves_futesek_szerelese_termosztatikus_radiatorszelepekkel

A te rendszeredben jó eséllyel csak a radiátor kizárási lehetősége miatt van benne. Ha teljesen kinyitod őket és az előbeállítókon bejátszod az egyes radiátorok helyes értékeit, akkor ugyanazt kapod.

 

Egyáltalán van valami támpont hogy mennyire kell elzárni melyik radiátort

Annyira, hogy az egyes helyek egyenlő módon melegedjenek a keringés megindulásakor. A többi úgyis a termoszelep dolga.

 

Előzmény: Fenyő Péter (24980)
pupákdézi Creative Commons License 2017.10.19 0 0 24987
Előzmény: pupákdézi (24986)
pupákdézi Creative Commons License 2017.10.19 0 0 24986

Ezt neked kell kitapasztalnod, kikisérletezni. Erről útmutató nem lehet, mert minden rendszer más. Már távolság, más csővastagság, más radiátorméret.

Előzmény: Fenyő Péter (24980)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!