Keresés

Részletes keresés

Xenor Creative Commons License 2000.04.12 0 0 7093
Ja és én is a GDF-re járok, de remélem már nem sokáig. :o))

Xenor

Előzmény: Xenor (7092)
Xenor Creative Commons License 2000.04.12 0 0 7092
Ja és ami még lemaradt. Az e-mail címem carpz@freemail.hu.

Tandem?
Én nem sokat mentem vele, de az nagyon tetszett. Szerintem klasz dolog, csak mostanában iszonyú ára van. Már nem tudom, hogy hol de valahol láttam egy tandemet és több mint 300e Huf-ra taksálta a bolt. Szerintem ez egy kicsit borsós ár.

Xenor

Előzmény: Xenor (7090)
gombfoci Creative Commons License 2000.04.12 0 0 7091
CSao Mindenkinek!

Rob19
A logo-t sajna most nem tudom feltenni, de jó lenne, ha az alant javasolt javítás után tetetnéd fel valahová. Ha esetleg nem akarod visszanézni a hozzászólásokat, akkor röviden elmondanám megint a javaslatomat: Szóval a hajtókar "kar" részét kellene egy kicsit rövidebbre rajzolni, és akkor okés lesz a dolog.

Kivi, OpiPapa
Coocoree is a GDF-re jár...

SZOMBATI TÚRA INFO

KÖVETKEZŐ TÚRA: 2000. ÁPRILIS 15. SZOMBAT (Gödöllő és környéke?!)
Találka: Hősök tere, középen, 10 órakkor
(Hősök tere - Stefánia út - Népstadion - Örs vezér tere - stb) De felőlem találkozhatunk a Népstadionnál is...)

e-cet kilesett két útvonalat. Ime:
1. Bp.(Kerepesi út)-Nagytarcsa-Isaszeg-Gödöllő-Szada-Veresegyház-Csomád-Fót-Bp.
2. Bp.(Régi Fóti út - Fót- Csomád- Veresegyház- Erdőkertes- Vácegres Galgamácsa- Váckisfalu- Vácbottyán- Őrbottyán- Csomád- Fót-Bp.

Eddigi jelentkezők:
1. Gombfoci & Coocoree
2. Toga :-)
3. e-cet
4. Tari2
5. Gyanit
6. Skorpion
7. TomAce
8 .Mad002
9. Zozzz
10. ....??????

Kivi, Kami
Azért kár, hogy nem jöttök velünk...

Üdv Gf

Xenor Creative Commons License 2000.04.12 0 0 7090
Rob19,

Elvileg az egyenes villát ajánlották a Kona-ból is, mert az illik igazából a bringához. Mindenképen lesz villacsere, mert a gyárból most csak telós bringák jönnek, én viszont most nem szeretnék ezért +36e Hufot kifizetni, ezért cserélik merevre a villát. Ma elvileg minden kiderül. :o)) Elvileg ma kész lesz. Tegnap még kértem rá fékmerevítőket. :o)

Xenor

Előzmény: Törölt nick (7081)
mikroba Creative Commons License 2000.04.12 0 0 7089
Udv Mindenkinek!

Bocs, hogy beledumálok a hétvégi túraszervezésbe, de...
Lenne egy égető problémám, talán tudtok segíteni, honnan és hogyan lehet szerezni egy jó kis tandem bicót és mi az ára?! Várom ötleteiteket!
Továbbá vajon jól gondolom-é, hogy egy felmálházott tandemmel nagyon jó kis túrákat lehetne tenni - kis erőfeszítéssel jó tempóban haladni a Balaton-felvidéki utakon :-) havajdídzséjnapszemüvegstb. Tapasztalatok?
Ha nem így gondoljátok, tessék az illúzióimat lerombolni és megmondani, hogy milyen veszélyes, kényelmetlen, a hátsó nem lát semmit és 20 kilométernél többet nem lehet megtenni egyszerre és így tovább?!?!?!?!

Üdv,
mikroba.

OpiumPapa Creative Commons License 2000.04.12 0 0 7088
off:
Perlben lehet csinálni olyan scriptet, ami kiszedi egy szövegből a kívánt részeket és külön fájlba teszi.
Le akartam szedni a topikot és így kiszedni belőle a mélcímeket (informatikus vónék...), hogy tudjak úgyis körlevelet írni Nektek, hogy nem látszik az indekszen. És nem akartam egyenként, mert lusta informatikus vónék :) Van olyan, amiről tudnotok kellene, de csak nektek, véletlen vendégnek nem biztos...
on
Értitek mán?????

Don Papa

RadiX Creative Commons License 2000.04.12 0 0 7087
radix@index.hu (micsoda meglepetes), de az adatokban levö is muködik.
OpiumPapa Creative Commons License 2000.04.12 0 0 7086
kivi!

Még nem tudom, mit is csináljak, sajna időm sincs igazán utána rohangálni, meg válogatni. A lehasznált kerómat be kellene vinni a bergussonba, talán azt meg tudom csinálni csütörtökön.
Valahogy el kellene találnom CyberX-et, és vele elmenni a Speed Metálba, de hogy mindezt mikor??
És ráadásul vizsgázni is kell, ebből-abból..
Offtopik
Te nappalis vagy a gdf-en?? Én távos, és csomó vizsgám hiányzik még...Te rendesen csinálod ugye! Nem linkezel!
Ontopik
Meg szar is az idő, meg sok a meló, meg semmire sincs idő igazán:(

Opi

Előzmény: kivi (7071)
e-cet Creative Commons License 2000.04.12 0 0 7085
Ismét a szombati túra ügyben.

Kilestem két útvonalat. Ime:

1. Bp.(Kerepesi út)-Nagytarcsa-Isaszeg-Gödöllő-Szada-Veresegyház-Csomád-Fót-Bp.
2. Bp.(Régi Fóti út)-Fót-Csomád-Veresegyház-Erdőkertes-Vácegres-Galgamácsa-Váckisfalu-Vácbottyán-Őrbottyán-Csomád-Fót-Bp.

Az 1. ha ragaszkodunk Gödöllőhöz, de meg akarjuk úszni a 30as utat. Ennek egy részét ismerem (Veresegyház-Csomád-Fót-Bp.), kellemesen hullámos és kanyargós kis(ebb) forgalmú országút.
A 2.-t a Magyarországi kerékpártúrák könyvből variáltam (ott az Vác-Szentendrei sziget verzióval a budai parton megy vissza).
Ránézésre olyan 80km mindkettő, közepesen dombos vidéken (ja, a 2. is Gödöllői dombság, csak éppen Gödöllő maga nincs benne).

Lássuk, mit talál badmad, oszt megyünk valamerre.

Mad002 Creative Commons License 2000.04.12 0 0 7084
Az emilem springer@freemail.hu .
Előzmény: OpiumPapa (7063)
kamikázé Creative Commons License 2000.04.12 0 0 7083
badmad!

Dehogy is! Hova gondolsz?!
Én a gombfoci féle listára gondoltam, amin nem vagy (még) rajta!

KZ

Előzmény: badmad (7073)
kamikázé Creative Commons License 2000.04.12 0 0 7082
kivi!

Igen, azzal jövök. Te is bringával jössz oda? Mer' ha igen akkor (ha úgyis "hegyezni" mész) mehetnénk utána együtt, a Normafa felé.

Üdv
KZ

Előzmény: kivi (7071)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.12 0 0 7081
Xenor

IMHO a Kona egyenes merev villája (nem vékonyodik el lefelé, és nem görbül el szintén lefelé) az egyik legjobb merev villa, ha nem akarsz telót, egy keveset megéri belefeccolni. Ha telóvásárláson töröd a fejed a későbbiekban, akkor hozd el a gyári villával, és a megmaradt pénzt tedd el a telóra. A többi Kona villát nem ismerem, ha nem olyan a villa, amilyet én mondtam, akkor is inkább a gyári, mert az is bír annyit, mint a Kona többi villája. (elvékonyodik, és görbül lefelé) <- értelmesen próbálok magyarázni? Amit írtam az a gyári kialakítás, nem a későbbiekbeni hibára vonatkozik....
Szóljatok rám, ha egy kicsit körülményesen fogalmazok de még nem hevertem ki a tegnapi bulit.

És lépnem is kell.

Gombfoci:

nem tudod valahová feltenni a logot? Egy honlapra pl?

kivi

Ha elküldöm, megtennéd, hogy felteszed a sajátodra?
Csak, mert sokan szeretnék látni.

Nem mondom, hogy jó lett, szóval a bírálatokat is várom, nem kell itt a duma, hogy milyen jó lett.....

üdv. mindenkinek, rob lép

Előzmény: Xenor (7054)
kamikázé Creative Commons License 2000.04.12 0 0 7080
e-cet kolléga!

Nem kell ezen annyit filózni. :-))
Zsebes mez nindenképpen felülre kerül, ebből következik, hogy a nadrág az alá.
Én hiszek a kantáros nadrág és a mez szimbiózisában. :-))

KZ

Előzmény: e-cet (7069)
kamikázé Creative Commons License 2000.04.12 0 0 7079
Üdv hobe!

Találtam egy másik túrát is, ami egy héttel a Samson után lesz Olaszországban, közel az általad említett Cortina d'Ampezzo közelében. A neve Maratona dles Dolomites és 147 km a legdurvább táv 4343 m szintkülönbséggel. Érdemes lenne azt is meggondolni, mer' "csak" 200 km-rel van arrébb, mint a Samson és egy hetünk van, hogy átjussunk.

Peace
KZ

Előzmény: hobe (7066)
stoki Creative Commons License 2000.04.12 0 0 7078
robcsi
Olvass vissza légyszi...
Segíts már Xenornak...!!!
Nekem nincs tapasztalatom kona villa ügyben...!!!
Előzmény: Törölt nick (7077)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.12 0 0 7077
bátyó

Én már le sem merem írni, mert kivi megint megmondja, hogy nem igaz :)))))))))))))
Na, félre a tréfát: Én fogdostam a kezemben Ritchey fékpofát, pontosan a kéket, és benne volt, hogy KoolStop. Ez miért baj/nem értem, miért kérded?
Én a helyedben semmiképpen nem vennék újra Shimanot.

Előzmény: bátyó (7075)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.12 0 0 7076
kivi

Én már nem vitatkozom Veled. Sőt: inkább nem is írok semmit :)))))
Azt hittem azonban, hogy szemet szúr az is, hogy a Cannondale-nek a merev villáját nem Fatty néven ismerik, hanem P-Bone néven. Erre ugyan hazafelé menet jöttem rá, és már vártam a helyreigazítást.....:))
Lényegtelen.

OpiumPapa

Ha lusta vagy megnézni az adatoknál, akkor: rob19@freemail.hu
Amúgy én sem értettem az okfejtést itt a pearl(?)-dologgal.....:(((((

badmad

Remélem még nem terveztél semmit péntek reggelre/délelőttre!
Kb: 10 körül leszek a Nyugatiban, és rögtön mennem kell haza, de a vázamat azért szeretném megkapni. Nagyon macerás vagyok?? Egyáltalán, megéri az ilyennel foglalkozni??

rob, aki olyan közgé pót ZH-t írt, hogy még!

bátyó Creative Commons License 2000.04.12 0 0 7075
Opi
Naná, hogy hiányos a listád.
Hogy mást ne mondjak, valami OpiumPapa nickes egyén nincs a felsorolásban.
És Sünikét sem lelem.

Aztán rakd abc sorrendbe, mert még valaki reklamál, hogy miért ott van, ahová sikerült. :-)

Az én beírt emilem munkaidőben on-line, és jó.

Valaki
Már egyszer pedzegettem, hogy fékpofát kellene cserélnem, mit javasoltok.
Tényleg a KoolStop gyártja a Ritchie fékpofákat?

Előzmény: OpiumPapa (7063)
Zozzz Creative Commons License 2000.04.12 0 0 7074
Szivesen résztvennék a szombati túrán ha:
- +10 C felett lesz a hőmérséklet
- megigéritek, hogy megvártok az emelkedők végénél.

Zozzz
vazo@matavnet.hu

badmad Creative Commons License 2000.04.11 0 0 7073
Jézusom, engem már nem is ismersz, Kami? Mit vétettem??? :)))

Szeretnék csatlakozni a szombati túrához, bár ebbe még beleszólhat a csüt-pént-szomb tartandó francia filmnapok, amit nem szívesen hagyok, ki, főleg mert nagy híve vagyok a gall filmművészet manapság készülő alkotásainak (Luc Besson összes!!!, Taxi, Dobermann, stb). De asszem inkább negedek majd a mozgásnak, de még nem ismerem a felhozatalt a filmekből.

Ha jól emléxem, a néhai MBAH-ban eccer DAVE írt egy Gödöllő és környéke túráról. Majd holnap megkeresem, elolvasom, hátha némi rövidítéssel megcsinálhatjuk mi is, mert az 100km körüli, egész napos túraleírás volt (ha jól emléxek, de hát így, 30 felett......). És ha jó, akkor holnap meg is írom ide.

Egy haverom most vett Shimano SPD pedált, PD-M 545-öst. Még szűz, legalábbis patent pedál ügyileg. A tapasztalatait (esések, hihi) majd közreadom.

Puzsi Creative Commons License 2000.04.11 0 0 7072
Hi for All!

Bejelentkezem én is, ITT VAGYOK !!!
Hogy mért nem írtam eddig? Tudjátok sokat tekerek mostanában és nincs idom topikolni...
Itt Debrecenben ADRENALIN KUPA lesz szombaton és vasárnap (CC, és DS), a Nagyerdon a Szociális otthon mellett.
GYERTEK !!! GYERTEK !!! GYERTEK !!! GYERTEK !!! GYERTEK !!! GYERTEK !!! GYERTEK !!! GYERTEK !!! GYERTEK !!! GYERTEK !!! GYERTEK !!! GYERTEK !!! GYERTEK !!! GYERTEK !!! GYERTEK !!! GYERTEK !!!
Én is megyek csak addig vhogy bukót kellene szereznem...
A 7végén sikerült 30 km-en egy jó harmincas átlagot kiszurkolni magamból (kezdek formába jönni)... :-).
Tegnap Szili23-al tekertem 1et és (mivel azt hittem kemény csávó vagyok) meg akartam mászni egy nagyon meredek emeledésü dombot középtányér 3-as fokozatban a dolog 3/4 részben sikerült csak és a vége az lett hogy a jobb térdkalácsom ,,geomatriai középpontját'' sikerült a stucniba izomból belevágni (hogy csináltam?).
Ekkor még nem fájt...
Ezért legurultam és másodjára sikerült középt. 2-es fokozatba feljutni. A lényeg az, hogy korrekt módon lezsibbadt a lábam és egy jó kis seb is keletkezett a térdkalácsomon...
Ekkor már fájt...
Ma már nem fáj annyira (meg is volt a 20km-es lazítás) de azért még érzem. Szóval most ez van 2 napja zsibbadok remélem a versenyre rendbe jön (legfeljebb csak nézni fogom). :-(

Újabb túraajánlat:
Szólok idejében, hogy a következo túránkat húsvét másnapjára tervezzük április 24. A változatosság kedvéért az útvonal szintén Bánkút és a Bükk-fennsík meghódítása lesz csak most más útvonalon...
Eddig kb. 3-5 fö jelentkezo van...
Szóval aki bírja a hegyeket, és a magaslati levegot, és nem félti a bicaját a sártól, és nem retten vissza a korábbi túraleírásom alapján sem (lásd korábbi hozzászólásom) na meg van ideje és kedve az jöjjön...
Remélem addigra már elolvad fent a hó... :-)
A jóido idejében meglett rendelve!
Ja, és rá 1 hétre, hétvégén megint tervezek egy túrát. Az már a Kékesre menne.
Részletek késobb...

Még vmi, volt már vki a miskolci hegyi OB-n? Lehet arra montival is nevezni vagy csak virsligumis móka lesz. Esetleg tudja vki az útvonalat? Ha vmit tudtok a dologgal kacsolatban lécci írjátok már meg... Thanx.

Szili23 is jól van csak most keményen melózik de hamarosan írni fog, üdvözöl benneteket!

Na megyek is pihentetem a lábam...

Itt a tavasz a jóido, tessék bicajozni nem pedig a gép elott görnyedni és melózni! :-)

Na jóccakát!

kivi Creative Commons License 2000.04.11 0 0 7071
e-cet:
Nálam így megy a dolog: ujjatlan póló->kantár->mez.

kamikazé:
Remélem az új bringáddal jössz szombaton! Meg szeretném nézni. Egyébként én sem megyek a többiekkel. Elvileg elindultam volna az Expresszen, de mivel egy hét múlva MTB versenyem van, ezért inkább kerekeken edzek a hétvégén. Pedig ez lett volna az első félmaratonom. No majd a Nike ősszel. :)

OpiumPapa
kopoo@elender.hu

U.i. Látom nem nagyon hozott lázba, hogy ugyanarra a főiskolára járunk! :)))

e-cet Creative Commons License 2000.04.11 0 0 7070
Gödöllő túra:
célszerű lenne nem a 30-as utat választani.
A Bp. tábláig van kijelölt bringaút, minden második kapunál parkoló autóval:(

A város után célszerű letérni valami kisebb kerülő útra (ha nem felejtem el, böngészek addig térképet)
A 30-ason szabad ugyan bringázni, de csapatban nem nagyon megy a forgalom miatt.
Van egy húzós emelkedő kapaszkodósávval, de itt sem mindig tartanak 20centinél nagyobb oldaltávolságot a kedves(?) autósok.
Aztán persze remek lejtő is jön - mégis inkább egyéni szám az egész.
Remélem, kis kerülővel barátságosabb utat lelünk. Azért bármerre is megyünk, Gödöllő dombság, ne felejtsétek otthon a váltókat:)

e-cet Creative Commons License 2000.04.11 0 0 7069
Halihó mindenkinek!

Csak beköszönök, le kell még küzdenem pár nap lemaradást.
Igy van ez, megérem h rákerülök a nagy internetre és közben nincs időm topikot olvasni...

Azért szombat eljön és tekerünk!

Addig egy kérdés ruha pontosabban kantáros nadrág ügyben.
Hogyan van kitalálva a kantárosnadrág és a mez együttélése?
a./ kantár alul (bőrön), mez felül
b./ mez alul, rá a kantár -> zsebek storno
c./ kantár és mez nem kompatibilisek
d./ a kettes villamossal a kiserdőig és ott balra

Gyakorlati tapasztalat, filozófiai elmélkedés a témában?

e-cet (e.cet@freemail.hu)

Havária Creative Commons License 2000.04.11 0 0 7068
:) bzoli@bigfoot.com

Havária

Előzmény: OpiumPapa (7063)
Tom2 Creative Commons License 2000.04.11 0 0 7067
OP

bartat@emitel.hu , vagy
tom2@dpg.hu
mind a kettő okés. ;-))

üdv.
Tom2

Előzmény: OpiumPapa (7063)
hobe Creative Commons License 2000.04.11 0 0 7066
OP

Nekem el a cimem, ami a topikban szerepel!

Kami
Holnap megprobalom osszeszedni magam es irok a Samsonnal kapcsolatban!

Előzmény: OpiumPapa (7063)
kamikázé Creative Commons License 2000.04.11 0 0 7065
zoli@ant.hu
Előzmény: OpiumPapa (7063)
toga Creative Commons License 2000.04.11 0 0 7064
Fogalmam sincs, miről beszélsz, de az email szót értem.
toga@mail.aeroplex.com

Opi!
Mi van a Te álombringáddal?
Xenor lassan célba ér, de Rólad semmi hír!
Sokáig válogatsz?

toga

Előzmény: OpiumPapa (7063)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!