Keresés

Részletes keresés

Silhouette Creative Commons License 2000.04.21 0 0 231
Butch,

Ti dicsekedhettek, én viszont biztos nem fogok ezzel a 27:00-val. :-) Ez a 18:00 viszont meglehetősen durvának hangzik, bár el bírom képzelni, amilyen "alakok" ott szaladgálnak. Mindenesetre az jól esett, hogy minden előttünk futkorászót sikerült leelőznünk, még azokat is, akik azzal a pedállal hajtható járművel haladtak. :-)
Amúgy nekem nem maga a futás áll a középpontban, azaz nem célom még a Te 20:30-odat még megközelíteni sem, a kondizásomat szokom kiegészíteni egy kis aerob tréninggel. Most jól elirígyeltem egy profinak látszó futótól, hogy két súllyal a kezében futkorászott. Kemény vállizomerősítés lehet.
Gyakorlati kérdés: nem tudtok valami gyakorlati trükköt arra, ha az embernek beszorul a levegő, és elkezd fájni az oldala. Olyan vacak bír lenni, hogy emiatt esik ki az ember a ritmusból. Tegnap is ment volna még egy kör, de emiatt kénytelen voltam eggyel megelégedni. :-(

Silu

Előzmény: Butch Cassidy (230)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.04.21 0 0 230
"Engem most az érdekelne, hogy a profik mint Ti mennyi idő alatt tesztek meg egy kört a Margit-szigeten (amennyiben szoktatok ott futni). Tegnap a barátnőmmel 27:00 alatt döngettünk végig, ami saját mércével elég jónak számít, de mások eredményeiről nem tudok. Gondolom Ti vagy 20 perc alatt végigrobogtok... :-)"

Ez itt a dicsekvés helye?

Ha jól emlékszem a margitszigeti kör 5.2 km. (Attól függ persze, hogy hol fordulsz. Ez a max.) 27 perc tehát alig rosszabb, mint 5 p/km-es tempó, ami szerintem átlagos edzésnek elég jó. Úgyhogy bármilyen válaszokat is kapsz, ez már sportteljesítménynek számít. Innen két módon lehet fejlődni:

1. ugyanezt a távot gyorsabban (ezt edző nélkül marha nehéz elérni...)

2. ugyanebben a tempóban többet (mondjuk 2, majd 3 kör, ennél több már a szigeten kicsit durva). Erre van esély, csak kellő elszántságot igényel.

Már, ha vannak ilyen céljaid.

Különben a folyosóra ki szokták tenni a Szigeti Handicap nevű verseny eredményeit, az egy körre vonatkozik. Onnan nézhetsz ki nagyon jó eredményeket, de ez eléggé lelombozhatja az embert (ha jól emlékszem, 18 perc körüli idő volt a legjobb, amit ott láttam.)

Butch

Ps. egyébként nekem 20:30 körüli a legjobb, igaz, azt egy három körös edzés utolsó köreként futottam.

Előzmény: Silhouette (229)
Silhouette Creative Commons License 2000.04.21 0 0 229
Sziasztok!

Engem most az érdekelne, hogy a profik mint Ti mennyi idő alatt tesztek meg egy kört a Margit-szigeten (amennyiben szoktatok ott futni). Tegnap a barátnőmmel 27:00 alatt döngettünk végig, ami saját mércével elég jónak számít, de mások eredményeiről nem tudok. Gondolom Ti vagy 20 perc alatt végigrobogtok... :-)

Silu

kivi Creative Commons License 2000.04.14 0 0 228
A félmaraton után még nagyon sok munka kell a maratonhoz. Nem lehet csak úgy duplázni a távot. Gyere a Kaiser's -re. Előtte pedig a Nike 1/2-re.
Előzmény: Hiver (227)
Hiver Creative Commons License 2000.04.14 0 0 227
Sziasztok!
En is egy kezdo futobolond vagyok.
Az lenne a kerdesem, hogy szerintetek noknel milyen felmaratoni eredmeny mondhato jonak (sik terepen - az Expresst jo ha 2 ora alatt futom le).
Es szeptember ota 3-4 felmaraton utan - de szinte edzes nelkul - mikorra erdemes maratont celul kituzni, ha mostantol rendszeresen futok? A juniusi Elvira nagyon durva lenne?
snejderfáni Creative Commons License 2000.04.14 0 0 226
Kivi!
Perskindolhoz jobb gyógyszertárakban jutsz hozzá, nem tom mennyiért, mert az a kiszereléstől függ. Van spray, krém és olaj változata is. A krém elég gyorsan felszívódik és nem lesz zsíros a bőröd utána, s ami nem utolsó szempont, még használ is. A többi készítményt nem próbáltam még.

Második kérdés: Passz...

Üdv: Fáni

Előzmény: kivi (223)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.04.14 0 0 225
"A kaktusz pedig először megszúrt, majd se szó, se beszéd elrohant :)))"

Vagyis futott, mint a nyúl, mint amelyiket Vitalade-val itatják? :-))

Előzmény: nyuszi_ (222)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.04.14 0 0 224
Kivi!

Szerintem a futásnál nem olyan nagy az esés veszélye.
Különben pedig két okból sem rossz ötlet. Először, mert a kisebb légellenállás miatt nyernél pár tizedmásodpercet a következő Vivicittán, másodszor pedig ki lehet számolni, mennyivel kevesebb súlyt kell megmozgatni, emelni egy maratoni alatt. :-))

kaktusz

Előzmény: kivi (223)
kivi Creative Commons License 2000.04.13 0 0 223
A Perskindol hol kapható és mennyiért?

Apropó... a (férfi) futók szokták szőrteleníteni a lábukat? Én amikor kezdő (de lelkes) bringás versenyző voltam, akkor rendszeresen "gyomláltam". De az utóbbi pár évben leszoktam róla.

nyuszi_ Creative Commons License 2000.04.13 0 0 222
Vitalade:
Amikor legutóbb vettem (bár most is annyiért hirdetik): 895 forint volt egy 425 g-os zacsek, lehet, hogy ennyiért most már csak a 6-os dobozzal adják, nem gond, elfogy.
Egy csomagból 5 liternyi lesz, pont úgy adagolom, mint az Isostart, egy régi Isostaros dobozt és kanalat használok hozzá. Melegben futás előtt és közben is iszom.
A kaktusz pedig először megszúrt, majd se szó, se beszéd elrohant :)))
Előzmény: kaktusz7 (220)
snejderfáni Creative Commons License 2000.04.13 0 0 221
Aha, így már értem ... :) Fáni
Előzmény: kaktusz7 (218)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.04.13 0 0 220
Nyuszi,

számolj be az eredményről, kíváncsi vagyok, milyen hatással van a kaktuszokra a lötty.

A Vitalade mennyibe kerül? A Basica 2000 Ft/ csomag, és 100 Ft-ba jön ki egy ital. Vagyis napi 100 Ft.

Kaktusz

Előzmény: nyuszi_ (219)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.04.13 0 0 219
Nem drága egy kicsit nagyon az a Basica??? Engemet sikerült elriasztania a patikáriusnőnek. Meggyőzőbb tapasztalatokra várván addig is a Vitalade löttyöt kevergetem kis boszorkánykonyhámban. (majd kipróbálom a kísérleti kaktuszomon is :)))

nyuszi

Előzmény: VadistaSzandál (214)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.04.13 0 0 218
Félreértitek VadiSzandit, nem futónak kezdő, hanem bolondnak! :-)))
Előzmény: snejderfáni (217)
snejderfáni Creative Commons License 2000.04.13 0 0 217
A Basicáról több eltérő véleményt hallottam már, valakinek használ, valakinek nem. Nekem nem használt. :(((
A "kezdő" teljesítményhez igen gratulálok, asszem visszamegyek a haladóból inkább oda!

Üdv:

SF :)

Előzmény: VadistaSzandál (214)
neptancos Creative Commons License 2000.04.12 0 0 216
Meeghogy kezdo!
Előzmény: VadistaSzandál (214)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.04.12 0 0 215
VadiSzandi

Én csak leírásból ismerem a Basica italt, a feleségem vett magának pár napja, majd megkérdem, hogyan hatott rá.
Különben így kívülről még nem látszik rajta különösebb, viszont tegnap harapósabb kedvében volt. :-))

A leírásban az szerepelt, hogy az ital kitalálója rájött, a szervezetet az étkezési szokásainkkal savasítjuk, és ezt helyre kell billenteni bázikus hatású dolgokkal. Ilyet tartalmaz a por, mint magnézium-citrát, stb.

Kaktusz

Előzmény: VadistaSzandál (214)
VadistaSzandál Creative Commons License 2000.04.11 0 0 214
Kedves Futóbolondok!

Én egy kezdő futóbolond vagyok, 1 kérésem és 1
kérdésem lenne hozzátok.
A kérdés: Ismeri-e valaki közületek a Basica sport
italt, ha igen mi a véleménye róla (Én Vitalade-t
használok futáshoz)
A kérés: Szeretnék május 14-én részt venni a
maratonváltón, de nincs csapatom, ha valahonnan
hiányzik egy ember, szivesen beszállnék. Eddig a
köv. versenyeken indultam: 99-ben: NIKE félmaraton(1:39:10) KAISER'S-PLUS maraton(4:01:52), idén:
MATÁV VIVICITTÁ(55:08)

Írjatok, plíz!

neptancos Creative Commons License 2000.04.07 0 0 213
Keress a forro meelaan.
Futni itt Antwerpenben fogok valszeg 1 10 meerfoeldest a hegyi feelmaraton helyett. A billentyuezet itt szoernyue!
Amuugy az adatokban talalod a ciemem.
n.
Előzmény: kivi (209)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.04.06 0 0 212
"a heti 60-120 km-es rendszeres edzéssel egyszerűen nem "lóghatsz meg" a maratonról. Azonnal tessék benevezni a legközelebbi versenyre, irgumburgum ;-)"

Ezt már más is mondta. Egyszer majdnem beneveztek egy maratonra a tudtomon kívül, hogy akkor kénytelen leszek elindulni. Sajnos nem ennyire egyszerű a helyzet, éppen a hétvégén sérültem le két éven belül másodszor. Az előzőt fél év alatt sikerült kiheverni, úgyhogy egyelőre szóba sem jöhet a maratoni. Talán majd egyszer.

"Domján Iván, 3:45:31-et futott.
Add át gratulációmat, ha találkozol vele"

Akkor láttam először és utoljára. De, ha mégis összefutnék vele, feltétlenül átadom.

Butch

Előzmény: nyuszi_ (207)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.04.06 0 0 211
Nyuszi!

"A kaktuszok már csak ilyenek :)))"

:-)))
Nomen est omen, a név kötelez.
Kösz a megerősítést, a Futapestre bomba formában leszek.

Robbanó Kaktusz :-))

Ps: Egyébként megnéztem a nemrég megjelent Futók könyvében a maratoni edzésterveket, hát ott sem mennek fölé a heti 50-60 km-nek. Magyarázatot kettőt tudok elképzelni: 1. Ez reális edzésterv. 2. A szerző is a futás-bizniszből él.

Ps/2: Görkorizni nem szokott valaki? Mármint fitnessz módon, hosszabb távon/idő alatt. Feleannyira veszi igénybe az ízületeket és legalább annyira felviszi a pulzusszámot, mint a futás.
A Juventus maraton mellé megint szerveznek egy 20 km-es görkori versenyt.

Előzmény: kaktusz7 (206)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.04.06 0 0 210
"Na most viccelsz, vagy tényleg ennyire különbözünk? :-)
Én pl. telente szoktam leállni a hó, a jégbordák, a jeges szél, a késői világosság és a korai sötétség, na meg a betegségek miatt. Aztán MUK. Márciusban Újra Kezdjük. :-)
És mert leginkább reggelente futok, nyáron nem hagyom abba, mert 5-6 óra körül azért még elviselhető a meleg."

Nem viccelek. Ezek szerint különbözünk.
Egy párszor futottam reggel, de nem tetszett. Ha reggelizek előtte, akkor vagy teli gyomorral futok, vagy túl korán kell felkelni. Ha nem reggelizek, akkor komoly edzésről nem lehet szó. Szerintem éhgyommorra maximum 5-10 km-t bír az ember. Persze ez is egyénre szabott.
Nyáron pedig perceket romlik a teljesítményem, úgyhogy nem is szoktam erőltetni. Én szeptemberben kezdem újra.

Butch

Előzmény: kaktusz7 (206)
kivi Creative Commons License 2000.04.06 0 0 209
OFF: néptáncos, adj egy működő mailcímet, please!
Előzmény: neptancos (208)
neptancos Creative Commons License 2000.04.06 0 0 208
Butch!
Ápr. 30, Juventus Maraton, Magyar Maraton Klub, nem kell mindíg a bsi-t fikázni, én is ott leszek és futok is addig száz kilcsit. Talán.
n.
Ja, addig nem vagyok neten.
nyuszi_ Creative Commons License 2000.04.05 0 0 207
Kedves Butch,
a heti 60-120 km-es rendszeres edzéssel egyszerűen nem "lóghatsz meg" a maratonról. Azonnal tessék benevezni a legközelebbi versenyre, irgumburgum ;-)

Nem Ivánnak hívták? Tavaly edzettem együtt egy sráccal, aki aki akkor 11 éves volt és a Hawaii maratonra akart kimenni, mondván, hogy máshol nem engedik rajthoz állni. Lehet, hogy ő az.

Honolulu Hawaii-on van... és szinte biztos, hogy ez az Iván lesz az a srác. Meg is néztem a www.honolulumarathon.org lapon, az 1999 Finishers-re klikkelve rákerestem a magyar indulókra: meg is lett: Domján Iván, 3:45:31-et futott.
Add át gratulációmat, ha találkozol vele. (és vigyázzon magára, ne tegye tönkre a lábát)

kaktusz7,

Na most viccelsz, vagy tényleg ennyire különbözünk? :-) Én pl. telente szoktam leállni a hó, a jégbordák, a jeges szél, a késői világosság és a korai sötétség, na meg a betegségek miatt. Aztán MUK. Márciusban Újra Kezdjük. :-) És mert leginkább reggelente futok, nyáron nem hagyom abba, mert 5-6 óra körül azért még elviselhető a meleg. Szóval nekem a Futapest tavaly 4 és fél perccel jobb volt, mint most a Vivicitta (60 perc). :-(

jól beszélsz, nekem is azt mondta a szomszédom, akitől kaptam egy szép kaktuszt, hogy télen hagyni kell pihenni. Most viszont már elkezdhetem formába hozni, adok neki hetente inni... Nyár végére szerintem bombaformában lesz, mert jól viseli a meleget. A kaktuszok már csak ilyenek :)))

nyuszi

Előzmény: Butch Cassidy (205)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.04.05 0 0 206
"Ha beleolvasol a Miltényi-Monspart féle könyvbe /6-7/éve jelent meg ott még nem biztatott 12 éves gyerekeket 21km-re. /ennyit a szakmai meggyőződésről/"

Tkp. nem ismerem MS szakmai meggyőződését, ezért írtam oda, hogy "esetleges" szakmai meggyőződése. Mindenesetre érdekes, ha a futás egyik felkent hazai apostola úgymond tévútra visz embereket. Ezzel most tényleg nem akartam minősíteni sem pro, sem kontra, mert annyira azért nem mélyedtem el sem Saci tevékenységében, sem a gyerekek edzéselméletében.

"Hát ezen a ponton csak magamból tudok kiindulni. Az ember télen edz sokat, így hát tavasszal a legjobb. Egyébként is rég volt már verseny, alig várja, hogy jöjjön az április. Aztán ez a lendület nyáron alábbhagy, meleg van, sok egyebet is lehet csinálni, a legkevésbé edzeni van kedve az embernek. Így szeptemberre kellően leereszt és inkább nem indul. Szóval a Vivicitta primőr jellege (első nagy verseny) biztos szerepet játszik ebben. De lehet még más oka is."

Na most viccelsz, vagy tényleg ennyire különbözünk? :-)
Én pl. telente szoktam leállni a hó, a jégbordák, a jeges szél, a késői világosság és a korai sötétség, na meg a betegségek miatt. Aztán MUK. Márciusban Újra Kezdjük. :-)
És mert leginkább reggelente futok, nyáron nem hagyom abba, mert 5-6 óra körül azért még elviselhető a meleg.
Szóval nekem a Futapest tavaly 4 és fél perccel jobb volt, mint most a Vivicitta (60 perc). :-(

Kaktusz

Előzmény: nyuszi_ (204)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.04.05 0 0 205
"Az első 4-5 maratonomra viszonylag kisebb heti kilométerszámmal (40-50 km; 10-15 km alkalmanként) készültem, és a leghosszabb távnak 21-et futottam a verseny előtti időszakban egyszer-kétszer. Lehet, hogy szerencsés alkatú vagyok, de nekem ennyi elég volt ahhoz, hogy holtpont nélkül megcsináljam a 42-t, egyenletes tempóban, jó idővel."

Te tényleg szerencsés alkat vagy. Én évek óta futok 60-120 km-t hetente és még nem mertem nekivágni a maratonnak. Azt hiszem, sikerülne, de soses szántam rá magam. Heti 40-50-nel nem is gondolnék rá... Kár lenne az ebet kötnöm a karóhoz, hgy annyival nem lehet, mert hát itt van az élő példa, de csak irigyelni tudom, akinek ilyen könnyen megy.

"Felnőtt emberek vagyunk, 18 év a korhatár a maratonon (csak Honoluluban nem... - ugye láttátok a 12 éves magyar kissrácot a tv-ben... na, ilyet nem volna szabad mutatni)"

Nem Ivánnak hívták? Tavaly edzettem együtt egy sráccal, aki aki akkor 11 éves volt és a Hawaii maratonra akart kimenni, mondván, hogy máshol nem engedik rajthoz állni. Lehet, hogy ő az.

Butch

Előzmény: nyuszi_ (204)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.04.05 0 0 204
Heti kilométerek, felkészülés:

Véleményem szerint nagyon kevesen futnak heti 90 km tájékán. És nem is kell annak, aki mondjuk egy évben 1 vagy 2 maratont szeretne teljesíteni. Sokkal lényegesebb, hogy meglegyen a folyamatos, rendszeres edzés: heti 3-4 bőven elegendő. Az első 4-5 maratonomra viszonylag kisebb heti kilométerszámmal (40-50 km; 10-15 km alkalmanként) készültem, és a leghosszabb távnak 21-et futottam a verseny előtti időszakban egyszer-kétszer. Lehet, hogy szerencsés alkatú vagyok, de nekem ennyi elég volt ahhoz, hogy holtpont nélkül megcsináljam a 42-t, egyenletes tempóban, jó idővel.
Amit ezzel mondani akarok: egészséges aktív fiatal-középkorú emberek igenis tudnak nagyobb gond nélkül teljesíteni ilyen távokat, akár 3-4 hónap edzéssel. És ezt persze úgy kell értelmezni, ahogy írtam: aki nem egészséges, vagy előtte abszolút nem sportolt már régóta, annak meg kell nézetnie magát orvossal, sokkal hosszabb fokozatosabb felkészülési periódus kell. És MoSa-ék sem mondanak mást...
Aki versenyen rosszul lesz, az az esetek nagy részében magának köszönheti:
- pl. tudja, hogy nem egészséges, mégis elindul. (nagyon durva dolgok is előfordulnak)
- nem tiszteli a távot, kellő edzés nélkül vág neki, nem ismeri a saját megfelelő tempóját (ezt viszont a pár hónapos rendszeres edzésen bőven megtanulhatja bárki, vannak kilométerjezések, lehet állandő tempót tartani...)
Felnőtt emberek vagyunk, 18 év a korhatár a maratonon (csak Honoluluban nem... - ugye láttátok a 12 éves magyar kissrácot a tv-ben... na, ilyet nem volna szabad mutatni), mérlegelje mindenki józanul, mire képes, mit szabad megpróbálnia, és hallgasson a tapasztaltabbakra.

Hogy hányan szorultak orvosi ellátásra, azt nem tudom, megmondják -e, de hogy olyan számokat közölni szoktak, hogy x ember indult az adott versenyen, ebből y teljesítette...

Rövidebb versenyek:
vannak azért szép számmal, szóval aki ilyenen szeretne indulni, talál magának...

üdv mindenkinek, jó futást, vigyetek magatokkal esernyőt :-)

ny.

Előzmény: emberforma (203)
emberforma Creative Commons License 2000.04.05 0 0 203
Kedves Butch!

Igazán nem akartam senkit megbántani_de_saját_ példámból_tanulva az előbbit kínlódás , szenvedés stb nevekkel is illethetném csak a futással nehéz. Ez teljesítményüket nem csökkenti_SŐT_egy ennyi ideig tartó szenvedés elviseléséhez szerintem sokkal nagyobb akaraterő kell mint ha egykettőre túlesik rajta az ember. Mégegyszer senkit nem akartam megbántani.

"Miért? A mostaniak keményebbek vagy lazábbak? (Az utóbbit sejtem.) Bár én sohasem készültem maratonra, de szerintem heti 90 km egyáltalán nem sok."
Valóban nem túl sok, de ahhoz éppen elegendő hogy 3-4 90 km fölötti hét egy "uccunekifussunkmarathont" típusú futót gondolkodásra késztessen, hogy érdemes-e nekivágni. És itt jön szerintem a Saci által támogatott BSI részéről szervezett átverés, mivel odaterelik a rajthoz az embereket max. 55-60km/héttel úgy hogy nincsenek felkészülve arra hogy mi vár rájuk. És 30 után már késő. Lényeg hogy több ezer induló összejött, az hogy 100-150 ember végigrókázza az utolsó tizest kit érdekel /a szponzorokat biztosan nem/, arról sem jelenik meg statisztika hogy a 3000 fős mezőnyből mennyien szorulnak orvosi ellátásra a célban mert a végkimerülés határán vannak, és arről a néhány emberről sincs aki valamelyik kórházban tér magához. Szóval ilyen edzéstervvel rábírni az embereket a marathonra minimum cinizmus.

Kaktusz7

"Ő is a BSI elkötelezettje lenne esetleg a szakmai meggyőződése ellenére? "
Ha beleolvasol a Miltényi-Monspart féle könyvbe /6-7/éve jelent meg ott még nem biztatott 12 éves gyerekeket 21km-re. /ennyit a szakmai meggyőződésről/
A szakmáról annyit, hogy ha megnézed véletlenül, hogy az élversenyzői utánpótlás /serdülőktől/ milyen távokon vesz részt a MASZ által szervezett országos bajnokságokon -ha emlékeim nem csalnak. akkor még a 14-15 évesek is csak a félmarathon töredékén versenyeznek. Jó lenne ha erről valaki pontosabb információkat tudna adni.
Ha ehhez hozzászámítod, hogy a MASZ nem akarja 17-18 éves korára tönkrevágni a tehetségeket mert ki fog EB-re VB-re menni?, velük szakképzett edzők foglalkoznak, szakember választ nekik futócipőt, orvosi felügyelet ellenőrzés stb... akkortalán megérted miért tartom a BSI és Saci _jelenlegi_ tevékenységét kissé "emberellenesnek"

"Úgyhogy lehetnek averziók a BSI-vel szemben, lehet, hogy fenntartással kell fogadni, amit esetleg mondanak, de nagyon jó, hogy szervezik a versenyeket"

A versenyszervezésben viszont tényleg a legjobbak között vannak az országban /ha nem a legjobbak/, de a fentiek miatt egyre kevésbé szívesen veszek részt a versenyeiken.

Talán türelmesebbnek kellene lenniük és a max. 15 km-es versenyeket nyomni akkora elánnal mint most a marathont, azok résztvevői pedig néhány év alatt kitermelnék a többezres marathoni verseny résztvevőit /előbb utóbb minden futó késztetést érez arra, hogy marathont fusson/.

Butch Cassidy Creative Commons License 2000.04.05 0 0 202
"Más. Szerintetek miért van az, hogy a futószezon elején rendezett Vivicittán 4-4,5 ezren indulnak, a Futapesten meg, ami szintén 12 km és általában szeptemberben, legfeljebb 1500-an?"

Hát ezen a ponton csak magamból tudok kiindulni. Az ember télen edz sokat, így hát tavasszal a legjobb. Egyébként is rég volt már verseny, alig várja, hogy jöjjön az április. Aztán ez a lendület nyáron alábbhagy, meleg van, sok egyebet is lehet csinálni, a legkevésbé edzeni van kedve az embernek. Így szeptemberre kellően leereszt és inkább nem indul. Szóval a Vivicitta primőr jellege (első nagy verseny) biztos szerepet játszik ebben. De lehet még más oka is.

"A városi futásokat pedig hasznosnak tartom, élményt ad, hogy ott lehet futni, ahol máskor nem, a lelkes közönség, és mindennek tetejébe az, hogy a tömeg hajtja az ember, nem engedi megállni, aki megáll, barátságosan hátbaveregetik, hogy öregem, ne állj meg, szóval még emberi megnyilvánulásokkal lehet találkozni. Emiatt a hajtóerő miatt szoktam pont az ilyen futásokon menni a legjobb időimet, rendszeres sikerélményt jelentenek ezek az események."

Jó annak, aki szereti. Én fordítva szoktam megélni. Máskor is tudok futni, igaz, hogy nem ott, de azért az alsó rakpart szerintem felejthető élmény. Nem tudok haladni a tömegtől, amúgy sem állnék meg és ráadásul legalább százan megvernek, ami nem éppen sikerélmény.
Meg piszok drágák. 1000 körüli összegért futhatok egy ugyanolyat, mint bármikor magamtól, kapok érte rendőri biztosítást és esetleg egy pólót (több tucat van otthon).

Abbahagyom, mert nem akarok senkit lebeszélni az utcai versenyekről. Speciel én nem nagyon szeretem őket.
Na, egy előnyük azért van: maximális teljesre sarkal, mert mindig van valaki előttem, akit be kéne fogni. Ezt egyedül nem lenne könnyű. Valóban jó időket lehet futni.

Butch

Előzmény: kaktusz7 (201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!