Keresés

Részletes keresés

neptancos Creative Commons License 2000.03.12 0 0 134
Hát, életkor és edzettség függvénye. Ált. kezdőnek 30-évesig azt mondják, aki 5 perces ezerekkel nem tud lefutni egy órát.(Vivicitta.)
(olvasok tovább)
Előzmény: kivi (127)
Peter28 Creative Commons License 2000.03.10 0 0 133
Hurvinek_2!

Koszi a segitseget es boccs, ha suletlensegeket kerdezek, de tok amator vagyok a futas teren.

P.

Előzmény: hurvinek_2 (132)
hurvinek_2 Creative Commons License 2000.03.10 0 0 132
P28,

A 10 km-es kerdesedre nem tudom a valaszt.
Szerintebb jobb ha mas celokat tuzol ki, mint egy x perces 10 km. Ilyenekre gondolok:

- 25/30 km folyamatos futas
- 3 ora folyamatos futas

a felkeszules soran.

A www.runnersworld.com siteon talalsz edzesterveket.

Udv,

H

Előzmény: Peter28 (131)
Peter28 Creative Commons License 2000.03.10 0 0 131
Hurvinek_2 !

Koszi ! Ekent fogok tenni !

Gondolom nem a versenyen kell eloszor lefutni egyben a 42km-t. Azert erdekelne, hogy milyen sebesseggel fut le 10 km-t az, aki biztosan le tudja futni a maratont ? (ha csak 10 km-t fut)

Tud valaki segiteni abban, hogy milyen koztes celokat kell elernem, hogy jovo ilyenkorra sikeruljon a maraton ? (nem celom, hogy 20-al fussam le. Leginkabb a biztos siker erdekelne)

Peter

Előzmény: hurvinek_2 (130)
hurvinek_2 Creative Commons License 2000.03.10 0 0 130
Kedves Peter28,

A cel teljesen realisnak tunik. Osszel van is egy felmaraton Pesten.

Addig is egy tanacs: indulj el nehany rovidebb versenyen (pl Vivicitta aprilis elejen). Szerintem fontos, hogy az ember meg a nagy eroprobak elott megtanuljon rajtolni (a tervezett tempoba kezdeni a futast annak ellenere, hogy korulotted esetleg sokan gyorsabban futnak), ezt pedig gyakorloni kell. Egy rossz rajt konnyeden tonkretehet egy evest felkeszulest.

Udv,

H

PS: jo cipo nagyon fontos, de errol alabb sokat olvashatsz

Előzmény: Peter28 (129)
Peter28 Creative Commons License 2000.03.10 0 0 129
Sziasztok !

Vegre idetalaltam. Mashol mar foltettem a kerdesemet, de Ti vagytok a SZAKEMBEREK !

Szoval: most 1 orat tudok 11-12 km/h-val futni (gepen, vizszintesen, kondi edzes utan) es utana is tudok meg beszelni :). A sikeren folbuzdulva kitalaltam, hogy folytatom a futast es nyar vegen akkor le tudok futni kb. 20 km-t (nem gepen). Egy ev mulva pedig megprobalkoznek egy teljes maratonnal. Persze nem az idoeredmeny a fontos nekem, hanem, hogy teljesitsem.
Realis ez a cel vagy ne almosozzak ?
(hetente 3-4 alkalommal tudnek futkosni a cel erdekeben)

Koszi! Peter

hurvinek_2 Creative Commons License 2000.03.10 0 0 128
kivi,

Szerintem ilyen idoeredmeny nincsen.

Ha valaki tisztessegesen felkeszult, akkor erdemes belefogni. Mellesleg az elso maratonira ugy sem kell mas celt kituzni, mint a teljesitest.

Egyebkent az 5 perces kilometerek tartasa egy felmaratonon, plane egy maratonin igen szep eredemeny. Ez utobbi nekem pl meg nem sikerult :(, de nem adom fel.

udv,

H

Előzmény: kivi (127)
kivi Creative Commons License 2000.03.09 0 0 127
Szerintetek félmaratonon és (az első) maratonon milyen időeredmény az, amire már nem mondja azt az ember hogy "emiatt kár volt elindulni"?
hurvinek_2 Creative Commons License 2000.03.08 0 0 126
Vivicittan tobbe kevesbe az egesz topic ott lesz (szerintem), szepen allunk/futunk ismeretlenul majd egymas mellett. (Esetleg a kozeljovoben kervenyezhetnenk Index-es futo polokat? Nekik is reklam lenne!)

Most vasarnap Gellert-hegy futas.

Az alabb emlegetett futonaptarban hirdetnek egy futssal kapcsolatos, postan megrendelheto konyvet.
Olvasta ezt mar valaki kozuletek?
Hasonlo mint a Monspart-Miltenyi fele biblia?

Udv,

H

Előzmény: kivi (124)
neptancos Creative Commons License 2000.03.08 0 0 125
Elvileg...
Előzmény: kivi (124)
kivi Creative Commons License 2000.03.07 0 0 124
neptancos:
Már régebben is írtam ebbe a topicba (56. hozzászólás), csak nem tudok sokmindenhez hozzászólni. De sebaj, a múlt héten kezdtem újra futni. Most már valószínűleg tudok majd írni ezt+azt.

Például: jön valaki a Vivicittára?

Előzmény: neptancos (123)
neptancos Creative Commons License 2000.03.07 0 0 123
[saokoni] lenne, csak nincsenek fonetikai karakterek. Lásd még: Socony, a világválság idején létezett olajtröszt mozaikszó neve. Kiejtés dettó.
Né, kivi itt!Hi!

Prosi rulez, SzVsz is több az önreklám, (ha kell, előveszem, nekem megvan a tavalyi is).
Vasárnap futottam, hóvihar, mínuszok, tisztára,mint a tvalyi hegyi félmaraton!

FotexZoli!
Kezdetnek nem olyan rossz az!
Nekem az elején a harmada nem ment.Viszont focihoz talán nem is kell, inkább több félkör,mint egy egész(?).
n.

kivi Creative Commons License 2000.03.07 0 0 122
Gyerekek, tudja valaki hogy kell kimondani a "Saucony" nevet? :)
FotexZoli Creative Commons License 2000.03.06 0 0 121
hali, én ugyan nem szoktam futkározni, de most lehet, hogy egy kicsit rászokom. ugyanis hamarosan kezdődik a bajnokság (foci, amatő)és semmi kondim nincs

nos, futottam egy oda-visszát a Margit sz.-en, elég gyenge 2*14perc, legközelebb már jobb lesz

Lehoczki Gabor Creative Commons License 2000.03.04 0 0 120
Csatlakozom az előttem szólóhoz, pénteken nekem is megjött a csomag. A tavalyinál színvonalasabb. bár mintha a tavalyiban a nem BSI által szervezett programokról több részlet jelent volna meg... Persze, lehet, hogy csak én emlékezetem szelektív...
Előzmény: kivi (119)
kivi Creative Commons License 2000.03.04 0 0 119
Nagyot nőtt ma a szememben a Budapest Sportiroda. A tavalyihoz képest nagyon korrekt kiadványt küldtek az idei versenyekről. Szinte minden benne van. Sőt, még egy Saucony prospektus is jött vele. Ti is kaptatok hasonlót?
neptancos Creative Commons License 2000.02.25 0 0 118
Hát, mostanában táncból több volt.Hétfőig kitalálom, jó?(Addig futok egy hosszabbat, felmérésnek.)Szombat ok, szállás?Valszeg csak du. tudnék indulni, és vasárnap estig vissza kell érnem.
Peace!
n.
kamikázé Creative Commons License 2000.02.24 0 0 117
Szassz, neptancos!

Megyek a Pécs-Harkányra. Valószínűleg még szombaton leutazom. Te jössz? És ha igen, mikor? A fájós vállamnak külön jót tesz majd a gyógyfürdő. Hétvégén meg elmentem cimborákkal Ausztriába, ők síeltek, én pedig futottam (szombaton 16 km-t, vasárnap 10-et) azon az úton amin felmentünk a sípályához (12 %-os emelkedő). Hétfőn alig bírtam járni, de nagyon jól esett a futás.

Peace
KZ

Előzmény: neptancos (116)
neptancos Creative Commons License 2000.02.18 0 0 116
Megnéztem. A környékre csak a nyáron jön.
Kamikaze! Mész Harkányba?
n.
neptancos Creative Commons License 2000.02.18 0 0 115
Megnéztem. A környékre csak a nyáron jön.
Kamikaze! Mész Harkányba?
n.
nyuszi_ Creative Commons License 2000.02.15 0 0 114
Szóval valamit elgépeltem, de a lényeg, hogy nézzétek meg a www.kor2000.hu oldalt. Ott vannak az információk, útvonal, stb.
Előzmény: nyuszi_ (113)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.02.15 0 0 113
Ma kaptam:

Date: Mon, 14 Feb 2000 23:20:53 +0100
From: Magyar Marathon Klub marathon@elender.hu
Subject: Segitseg keres

Kedves Futotarsak!
Sipi elindult, latogassatok el a honlapjara es ha tehetitek segitsetek neki, mert nehez egyedul futni. En ma vele voltam de nincs mindig kiseroje. Keres estekre szallashelyet 5 fore, vacsora meghivast, frissitest, elmenybeszamolot tartana ha valaki megszervezi neki, kiseroje. Keres estekre szallashelyet 5 fore, vacsora meghivast, frissitest, elmenybeszamolot tartana ha valaki megszervezi neki, tamogatot,... cime: http://www.kor2000.hu/.
Udv
Nemeth Zsolt

Nem semmi, amire vállalkozik, megnéztem a

neptancos Creative Commons License 2000.02.14 0 0 112
Hali!
Térdkopács olvtárs!
98-as S. Grid Jazz boldog tulajdonosa vagyok. a talpán ez nem látszik. (Párnzott=cushioning osztályú, terepre is ajánlott cipő) A hegy és a talj viszont volt némi hatással a rugalmasságára.Két v után. 80-90% aszfalt-használat. Ironman haveromnak második éve van egy lightweigh trainer osztályú, néha ő is megy azért terepre, igaz más futóstílusú, szal neki a nem-spéci kopórétegen azért látszik az iksz kilóméter.

kösz a viccet.

A Tóni téleg 1 érdekes figura.

Ja, és mosógépben mosom. még annyit, hogy a maratonra vettem egy Swerve-öt. Ez nem olyan széles elöl, ez nem baj, az egyetlen gondom vele, hogy könyebben oldódok ki a fűzője(ha hagyom).
n.

nyuszi_ Creative Commons License 2000.02.11 0 0 111
Kedves Térdkopács!

Kérdéseim volnának:

1. adidas footscan: mikor vannak ott? És tényleg a Váci utcai boltról van szó? (Nem a Váci úti bolt? Azt hittem, hogy ez a "központjuk".) Egyszer volt alkalmam a szőnyegre lépni, amikor az országot járták és hozzánk is elkeveredtek. Kíváncsi vagyok, mennyit változott azóta a "furcsa" bal lábam... Eddig még nem sikerült újra összefutnom a "gumiszőnyeges bandával" :)
2. NB: eget-földet megmozgattam, sehol nem tudtak róla, vagy ahol igen, ott azt mondták, hogy elég régen abbahagyták a magyarországi forgalmazást. Esetleg van valami "titkos" beszerzési forrásod?
3. Saucony talp: nagyon meglepődtem, mikor találkoztam a Teszt magazinban az említett kopásteszttel. Előtte ugyanis pont a Saucony Spuri-beli hirdetését olvastam, ami az új XT-600-as talpgumit dicsérte, hogy az milyen jó, meg kopásálló, meg nem fogunk úgy járni vele, hogy a talp sokkal hamarabb szétmegy, mint a felsőrész és dobhatjuk el a cipőt...blablabla... (meg persze akkoriban többi gyártó is kijött a maga széngumi-talpanyagával, csak ezt pl. a Nike valami BRS1000-nek hívja, ha jól emlékszem - végülis mindegy, mert valószínűleg ugyanarról van szó, csak mindenki más nevet ad neki) Szóval, hol az igazság? Lehet, hogy a Saucony tesztelésénél még egy "régebbi" modellt nyúztak? Vagy neked az újabbakkal is gondjaid voltak?
Hamarosan úgyis kiderül az igazság, mert én aszfalton vagyok kénytelen futni - ha kopik, akkor gyorsan fog...
--
nyuszi

Előzmény: Térdkopács (110)
Térdkopács Creative Commons License 2000.02.10 0 0 110
Sziasztok!
Még új vagyok a topikban, de egyébként már "ósdi" futó. A cipőtémához szeretnék hozzászólni:

Kedves Planney!
Több futócipőmárkát is kipróbáltam már, általam a legjobbak az Asics és az adidas. Ennek ellenére az utóbbi három cipőm Saucony volt. Mindhármat ugyanazok a hátrányok és előnyök jellemezték:

- az első 50-100 km megtétele után a talp elvált a felsőrésztől (garanciában megragasztották)

- a talpuk annak ellenére hamar elkopott, hogy kilométereimet 80%-ban erdőben, földúton gyarapítom és csak futni használom a futócipőimet. Ezt a TESZT Magazin tavalyi cipőtesztje is megerősítette.

- a cipők egyéves kora körül km-számtól függetlenül levált az orr-rész a ragasztásnál

- a belső bélés hamar tönkrement

+ a talp kiképzése nagyon jó, terepen jól vezetik a vizet és sarat, remekül tapadnak

+ kényelmesek, stabilan tartják a lábat

Hogy a negatívumok ellenére miért vettem 3x Sauconyt? Mert annyian dicsérték és hatott rám a sok reklám! Hát nekem nem jött be, de el kell ismerni, hogy nem rossz cipő - csak néha el kell vinned Csoszogihoz :-) Az eladók a Unisportban tényleg szakértőnek tűnnek, de a tulaj (Tóni) elég "érdekes" figura - vagy csak mi fogtunk ki rossz napot.
A NIKE márkát illetően csatlakozom Nyuszihoz - sehol sem tudtak szakértő tanácsot adni. Az adidas Váci utcai boltjában viszont van egy "talptesztelő" (végig kell futni mezténláb egy gumiszőnyegen), ami néhány adatod birtokában segítséget nyújt a cipőválasztáshoz (természetesen csak az adidasból).
De a legfontosabb dolog, hogy a cipőd KÉNYELMES legyen. És egy jó tanács: ne mosd mosógépben - továbbtart az anyag és a varrás.
Egyébként még én sem tudom, hogy milyen cipőt veszek tavasszal, de eddig az Asics vagy a NB a befutó. Remélem, jön ki néhány új modell!

Bocs, ha hosszú volt!

Apropó: ismeritek ezt a viccet:

Milyen az ideális "futóétel"?
Könnyen lecsúszik, könnyen feljön és jól néz ki az út szélén :-))) (Runner`s World-ből fordította a fent említett)

nyuszi_ Creative Commons License 2000.02.08 0 0 109
LG:
Ha lesz és el is jutok oda valahogy, akkor mindenképpen kerülök. (Az a neve, vagy nem? ;)

Gyorsan le is állítom magamat, mert sok lesz mára belőlem...

Előzmény: Lehoczki Gabor (105)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.02.08 0 0 108
Bocs, adós maradtam a címekkel:
mindhárom helyen vásároltam már többször is,

C.P.E. Hungary Kft. (Asics - nagyker)
1037 Budapest Szőlőkert út 1. Tel./Fax: 2500684 (H-P 8-15)

Unisport Kft. (Saucony - nagyker)
1033 Budapest Szentendrei út 89-93. Tel.: 4530453 Tel./Fax: 4530455 (H-P 8-18, Sz 9-13) - Értenek a dolgokhoz.
mailto:saucony@matavnet.hu

Ron Hill Sport (Főleg Asics)
Veres Pálné u. 10. Tel./Fax: 3174108 (H-P 10-18, Sz 10-13) - itt is nagyon rendesek :)

Amit most vettem, az egy Saucony 3D Grid Hurricane 25k-ért.

ny.

Előzmény: Planney (106)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.02.08 0 0 107
Hi,

a Saucony kb. 4-5 éve van Magyaországon, én legelőször a 96-os Mars maratonon hallottam róla, a szpíker dicsérte. Aztán nem nagyon foglalkoztam vele, mert ugye az Adidas volt számomra A Sportmárka. (Megjegyzem: nem is csalódtam benne sohasem, sőt: jó minőségű és tartós cuccokat csinál mind a mai napig...)
Viszont időközben egyre többet hallottam a Sauconyról és az Asicsról, amik tényleg kimondottan futócipők. Gondoltam, most, hogy széttapostam minden szóba jöhető cipőmet, ki fogom próbálni ezeket a márkákat is. Majd beszámolok a tapasztalataimról.
Most mindenesetre az új szerzeményben vagyok. Jó érezni azt az új illatát :)))

nyuszi

Előzmény: Planney (106)
Planney Creative Commons License 2000.02.08 0 0 106
Köszi szépen a választ! Saucony? Műveletlenségemből kifolyólag sosem hallottam még ezt a márkanevet. Mit tudnak ezek a cipők? Meggyőzhető vagyok ám más márkákról is, igazából a funkcionalitása a lényeg számomra. Hol vetted, mennyiért, stb?

P.

Előzmény: nyuszi_ (104)
Lehoczki Gabor Creative Commons License 2000.02.08 0 0 105
Köszi Nyuszi a bíztatást! :-))

Te tót kerülsz, vagy "csak" 14 km?

Előzmény: nyuszi_ (103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!