Keresés

Részletes keresés

muphrid Creative Commons License 2005.01.07 0 0 457

O, helo! :) Meg egy himnemu a csapatban! :))))) Udv! :) Meselj pokos elmenyekrol!!! Foleg olyanokrol, amik lakason belul tortentek! :)

Előzmény: rendes fiú (456)
rendes fiú Creative Commons License 2005.01.06 0 0 456
ÉS EZT AZ ÁFONYÁT AKARTAD VELEM TEGNAP MEGITATNI???!!! ?)
Előzmény: Mad árka (452)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.01.06 0 0 455

punnyadni látszuk, kihunyt az őrláng is, néma csönd üli meg e tájat.

 

Súlyos depresszió gyötör, munkahely-undor, év eleji émelygés, tündérem messze idegenben... Ne várjatok tőlem semi jót.

muphrid Creative Commons License 2005.01.06 0 0 454

Ismet jokat mulattam! :)))))) Jo masok felelmein kacagni! :) /az enyemek ugyis mindig bogessel vegzodnek... :/ /

Pasidat izzitsad kemenyen! :))))

Előzmény: Mad árka (452)
Mad árka Creative Commons License 2005.01.06 0 0 453
A máglyaszimbólum egyébként szerintem azt jelenti, hogy az adott pillanatban éppen pörgősek voltunk. Nem?
Mad árka Creative Commons License 2005.01.06 0 0 452

Gyerekek, de milyen dokumentáció! Majdnem kettő lett belőle. Illetve lett is, de az egyik képen egy méterről kellett fotóznom, s noha 3 megapixelben történt, azért a nagyítás azon se lesz kóser.

 

Még nem vagyok otthon, úgyhogy egyelőre a szöveggel kell beérnetek. Felemeltem az áfonyás gyümölcslé feliratú dobozt, s vele húztam pár kiló fonalat is. A húzás további folytatásakor kiesett a póklakó és megszeppent szemekkel nézett felfelé (elég sokkoló volt, hisz 8 van neki), s valami olyasmit mondott, hogy banyeeeee (nem értettem tisztán sajnos). Ekkor jött a barátom, aki nem egészen értette, miért rikoltozok kezemben egy fényképezőgéppel, miközben azt követelem, hogy azonnal fogja meg. Így is lett. Ekkor születtek azok az alkotások, amiken az Áfonyáslé Alatt Rejtőzködő Pók (ÁARP) épp a hálószálján zsonglőrködött, sőt van egy olyan kép is, amin a barátom épp nyalja a száját (koncentra-koncentra), s pont úgy néz ki, mintha meg akarná enni. Persze szigggorúan tudományos szempontból értékes képek is készültek. A pók mérete nem volt túl gigantikus, de kellő nagyítással ez is megtörténhet. Utána kidobtuk az erkélyre.

 

A második kaland rövidebb ennél. Elég intenzíven fűtenek a koliban, s az én radimnak nem jó a szabályzója, így mindig gőzerővel megy. Ezért aztán le szoktam takarni 3-4 réteg pléddel. Éppen szedegettem őket, amikor előbukkant egy "cseppvégződésű deltoid" potrohú állat (ne értetlenkedjetek, tényleg olyan volt az alakja :). Ez a megijesztésre "ugrálós" pók volt, szóval fényképezése enyhe akadályokba ütközött, de amikor 4-5 ugrással a földön termett (és én a hárommal odébb lévő sarokban vacogtam a rémülettől :D), akkor sikerült megörökítenem. Aztán tettem egy kísérletet, hogy normálisabb pozitúrában álljon, de ekkor ugrott még egyet és eltűnt. A tus alól kijövő barátomat azzal vigasztaltam, azért nincs megágyazva még, mert a nagy plédbe belecsomagoltam egy pókot és nem merem kinyitni. Látni kellett volna azt az arcot! :-)))) Persze nem mondtam meg neki, hogy kamu. (Míg meg nem fürödtem én is, mindenesetre az ágyazás neki jutott.) A PALP (Pléd Alatt Lakó Pók) sorsát azóta nem tudom nyomon követni, kicsit zora volt a földön aludni, de sem a barátomat, sem engem nem ért incidens. (Bár kínosan sokat vakaróztunk.)

 

Fotók este jönnek, arról azonosítható az alak, méret és szín.

A felvétel helye a Gellérthegy oldala, este 8 és 10 között. (Hozzáteszem, normál állapotban egyik se mozgott volna ilyenkor, csak az Áfonya és Pléd nem így akarta.)

 

Pókakciónk szempontjából gyümölcsöző, hogy a barátomnak is vannak póksztorijai, így kénytelen lesz megírni őket. Fotókat is készít.

Előzmény: muphrid (450)
muphrid Creative Commons License 2005.01.05 0 0 451
Fhb! Hol a retekben vagy? Miert nem irsz? Dog unalom... 
muphrid Creative Commons License 2005.01.05 0 0 450

Ez aranyos... Most olvasgatom a pokos forukom, es eppen most kaptam esemest Madarkatol, hogy pokdokumentacio tortent... :))))))))))

Varom a fotokat! :)))))

 

Szindbad! Neked nincs kedved csatlakozni iroi tevekenysegunkhoz?

fokhagymabors Creative Commons License 2005.01.05 0 0 449

 

Javaslom, legyen a tanulmánykötetünknek egy "hogyan védjük meg magunkat a kis rohadékoktól" fejezete is, melyben különböző praktikákat veszünk górcső alá, úgymint füstölő, gázláng, különféle anyagú és mintázatú cipőtalpak, mérgek.

Előzmény: Mad árka (447)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.05 0 0 448
Vicces egy srac vagy te, Te beszelsz forum/topic romboloasrol? Onironianak szantad? :)
Előzmény: lxrose (396)
Mad árka Creative Commons License 2005.01.05 0 0 447

Ma "családi életet" fogok élni, úgyhogy itt kell hagynom egy éjjelre züllött kis kocsmánkat.

Egy dolog viszont jó: a koliban (ott lakom hivatalosan) van póktársam, ha előbújik, megörökítem. Muphridnek igaza van: füstölőre tényleg eltűnnek, aztán tiszta levegőr visszamásznak. Ezt a "rejtélyt" még meg kell fejtenünk...

 

Jó pókászást addig is, barátok! :)

muphrid Creative Commons License 2005.01.05 0 0 446

Rendszertan... :( Nagyon utaltam altalanosban is, meg gimiben is... /mar amennyire mi belevetettuk magunkat a temaba.../

 

Szerintem ugy probaljunk haladni /persze tavasztol/, hogy ki mit talal... aztan osszegyulunk /akar virtualisan, akar szemelyesen/, es osszedobjuk, amink van. Szerintem.

Előzmény: Mad árka (445)
Mad árka Creative Commons License 2005.01.04 0 0 445

Hahh, akkor kénytelen leszek tanulni. Jövőre jobb lesz, akkor már tanulunk rendszertant, lesz miért visszamenni a könyvek fölé...

 

Hát, akkor jó szórakozást! Mondanám, hogy én is... én is... á, de én nem =(.

Előzmény: muphrid (444)
muphrid Creative Commons License 2005.01.04 0 0 444

En is lepek, de nem aludni, hanem mert filmet kene nezni.

Madarka! Valaszoltam nagy nehezen! :)))

 

Jo ejt! :)

muphrid Creative Commons License 2005.01.04 0 0 443
10-kor szunyalni?! Inkabb nezzel south parkot! :)))) Aludni ilyenkor...
Előzmény: fokhagymabors (442)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.01.04 0 0 442

el kell mennem szunyálni. Álmodjátok, hogy a lábatokon másznak fel.

 

fhb

muphrid Creative Commons License 2005.01.04 0 0 441
Jaj, jaj! Ez forrooo!!!!!!!!!!!
Előzmény: fokhagymabors (440)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.01.04 0 0 440

előbbire gyanakszom. Meggyújtják a legelső hozzászólót, és alulról szépen végigégünk.

 

Hacsak... nem kezdünk el őrült iramban hozzászólásokat gyártani. Akkor megmenekülhetünk:-)

Előzmény: Mad árka (439)
Mad árka Creative Commons License 2005.01.04 0 0 439

Hm, valóban, mi ez?

Máglyára leszünk víve, csak most hangolnak a zenészek egy gyufaszál társaságában...?

Előzmény: fokhagymabors (436)
muphrid Creative Commons License 2005.01.04 0 0 438
Es mi az a sarga ize?! Mit jelent ez?!
Előzmény: fokhagymabors (436)
muphrid Creative Commons License 2005.01.04 0 0 437

hallod... raneztem a kepre es kirazott a hideg...

Na valami hasonlo bestia miatt felek en a pokoktol. Ugy latszik a bikak felnek a pokoktol... ;)

Előzmény: Mad árka (435)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.01.04 0 0 436

kaptunk egy ilyen kis sárga izét - utolsó figyelmeztetésként- -a topikunkra:-))

 

Mad árka Creative Commons License 2005.01.04 0 0 435
Lxrose! A topik felpörgetését – bár nyilván nem ez volt az eredeti szándékod – köszönjük, régen volt már ekkora élet és ilyen tettvágy itt!

 

 

Muphrid… Légy szíves, nézz át a MIKROSZKÓPOK topikba! Fokhagyma épp nemrég fejtette ki, hogy a mikroszkóp és a fényképezőgép háziasításán fáradozik. Ha sikerül, kitárt utunk lehet a levedlett pókbőr megörökítéséhez!

 

Felteszek három képet abból a sorozatból, amit őszi erkélylakomról készítettem. Ebből már „idéztem” Nektek, remélem, nem pont ezt a három művet. Sajnos a dokumentálást nem tudom megejteni, mivel elköltözött (remélhetőleg nem a szobámba), alternatív megoldás, hogy valaki óvatlan leszedte a fejével a hálót, s azért állt tovább.

 

 

fokhagymabors Creative Commons License 2005.01.04 0 0 434

ja, hogy a mikroszpók alá... az más, hehehe

 

Előzmény: muphrid (433)
muphrid Creative Commons License 2005.01.04 0 0 433
Miert is? Sztem erdekes. Es meg lehetne vizsgalni a parzokampot!!! Meg egyeb ilyen kacatokat, amik ezeken a dögökön vannak.
Előzmény: fokhagymabors (432)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.01.04 0 0 432
semmiféle pókbőrt ne merészelj alámdugdosni, jó?
Előzmény: muphrid (430)
fokhagymabors Creative Commons License 2005.01.04 0 0 431

Van esetleg jó kaszáspók képetek? Nem vagyok egy nagy fényképező, de akárhogy állítom a vakut és fényerőt, a vékony testen mindig átszalad a fény és fotózom ezerrel a nagy semmit…

 

Vakunuku Kitamaszto japán természetfotós és pókászati tudományos szakasszisztens szerint kell egy állvány, ami fixen megtámasztja a masinát hosszabb exp idő alatt, kell egy fotómasina, amelyet manuálisan is bepisztergálhatsz, és el kell felejteni bekapcsolni a vakut.

Előzmény: Mad árka (426)
muphrid Creative Commons License 2005.01.04 0 0 430
Tenyleg ert a mikroszkophoz? Van is neki? Akkor lehetne aladugdosni es fenykepezni a Lujza levedlett boret! :)))
Előzmény: Mad árka (428)
muphrid Creative Commons License 2005.01.04 0 0 429
Majd probalkozom hetvegen. Eppen akad 2-3 peldany videken a slozinkban. Huhh... Halot annal nehezebb lesz begyujteni, lencsevegre kapni... Feher plafonon nehezen latszik... De talan a szobamban...! :)
Előzmény: Mad árka (426)
Mad árka Creative Commons License 2005.01.04 0 0 428

Semmi sem lehetetlen. Azt mondta: "csapjatok agyon". Picit összeszedjük magunkat, megoldható, nem?

 

FHB, inkább fényképezz és adatot gyűjts, ne az ars poeticát feszegesd! ;-))

 

 

Ui. Komoly plusz pont számomra, hogy értesz a mikroszkópokhoz. Ezért részben hajlandó vagyok szemet hunyni afelett, hogyha a lovaglási tudásod esetleg nem tökéletes. Hatalmas, az univerzumot betöltő kaján vigyor helye. :)

Előzmény: fokhagymabors (427)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!