Keresés

Részletes keresés

neptancos Creative Commons License 2000.05.24 0 0 357
saucony.com
Előzmény: kg1959 (355)
neptancos Creative Commons License 2000.05.24 0 0 356
A megoldás: bringakompjúter. a pesti oldalon a szálloda van kb. a lépcsőtől másfél kilcsire.A lépcső a Szigeten, a szálloda a pesti oldalon, persze.
n.
Előzmény: Gedeon Bacsi (348)
kg1959 Creative Commons License 2000.05.23 0 0 355
Üdv Mindenkinek!
Tanácsot kérnék a nagyérdemütől...Elsősorban azoktól akik már láttak "közelről" futócipőt!
Mindenki a cipő fontosságát hangsúlyozza. Én korábban kosaraztam, most nincs csapatom így futok...salakon heti 4x10-15 km illetve erdőben (a Bakonyban). Cipő kérdésben odáig jutottam hogy kértem az Unisporttól egy nagyker árlistát, ill. a az Asics nagykerrel beszéltem Gt2050 ügyében ... az NB-t azt sem tudom eszik vagy isszák...Szóval plíz!! Melyiket szeressem?
pen Creative Commons License 2000.05.23 0 0 354
Szia Gbácsi!

Welcome a topicban!

Én nem mérem futás közben a pulzusom, csak befutás után ellenőrzöm órával.
A körök idejét szoktam mérni, és azt osztom vissza a távval, hogy kiszámoljam az ezreket. Vagyis nem egy adott 1000 métert mérek le, hanem átlagot számolok.
De a budai oldalon vannak felfestések a betonon, ott valószínűleg lehetne találni egy kimért ezrest, ha érdekel.

Üdv és jó futást!

pen

Előzmény: Gedeon Bacsi (348)
kivi Creative Commons License 2000.05.23 0 0 353
Imádok esőben futni! Komolyan!
Ha hideg idő + eső van, akkor baseball sapka és bringás szemüveg. Ha nincs hideg akkor csak a szemüveg. A bringás szemüvegemet mindig hordom futni, mert nagyon könnyen elkezd könnyezni a szemem.
Előzmény: misitisi (351)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.05.23 0 0 352
Honnan írsz? Mi baja van az időnek? (Merthogy itt Bp-n kicsit felhős, fujdogál a szellő, de egyébként semmi különös) Eső, hó nem esik.
Remélem este sem fog, én még csak akkor megyek. Alkalmazkodok a többiekhez... hiába, futtatni kell a lányokat, hamarosan Libresse.
Amúgy ha esik, nem szoktam elindulni, kivárom a végét. Viszont ilyenkor, amikor jó idő van, nem bánom, ha elkap menetközben egy kiadós zápor. Majd megszáradok... :)))
Előzmény: misitisi (351)
misitisi Creative Commons License 2000.05.23 0 0 351
Sziasztok!

Ti ilyen időben is mentek futni?
És ha esik?

misitisi

Butch Cassidy Creative Commons License 2000.05.23 0 0 350
Látom, Condrosulf az isten :-)

Közben megkerestem a másik gyógyszerem nevét, azt is bevehetjük a pantheon-ba:

Flugalin

Ez egy gyulladásgátló. Agresszív térdfájásra nagyon jó, engem három nap alatt helyre tett (utána jött a Condrosulf). Két baja van:

1. receptköteles,
2. szétcseszi az ember gyomrát, ha sokat szed belőle.

Nagy baj esetén azért érdemes használni.

Butch

nyuszi_ Creative Commons License 2000.05.23 0 0 349
Condrosulf:
Rákerestem az altavizslán, volt 1-2 érdekes találat:
egyrészt az Index fórumon Robzon az Alakformálás topicban ír erről a 43.,683.,908.,916. hozzászólásokban.
másrészt a Házipatika - Klubélet című fórumában az Általános betegségek témában is szó esik a gyógyszerről. Itt lehet kérdezni is. Úgy láttam, hogy elég gyorsan reagálnak.

Idézetek következnek:

A házipatika orvosa:
A Condrosulf tabletta szokásos alkalmazási ideje 3 hónap, ez a készítmény segíti a porc regenerációját.

Robzon - Alakformálás topic:

(43)
Én is hasonló cipőben járok (a szétkopott térdeimmel)! Javaslom kérdezd med a dokidat a Condrosulf-ról (Condrium-sulfid). 97'-ben az év gyógyszere lett Franciaországban, azóta nagyon rágyógyultak a fitness-makik. Szerintem is bazi jó, 1 éves dózis 12000 Ft, a rendszeres szedése szinten tartja (esetenként gyógyítja) a porckopásokat, de a tüneteket frankón enyhíti. Szerintem 30-év felett minden sportolónak szednie kellene. Amúgy meg marad a térdbetegeknek a gyorsúszás .
(683)
Condrosulf 400 az majdnem táplálékkiegészítő, nem olyan igazi gyógyszer. És stabilizálja a széjjel izélt izületeket egy darabig, talán még javít is picit. Nem hinném, hogy bármely doki vonakodna felírni.
(908)
Az izületi kopások mérséklésére én Condrosulf 400-at nyomok, tudod, a condriumsulfid a porcok építő eleme. Az egyik természetgyógyász ismerősöm erre zselékapszulát javasol.
(916)
Condrosulf 400. Állítólag csak szakorvos írhatja fel, éves dózisa asszem olyan 12000 Ft. Van kapszula, meg pezsgőpor is. Úgy szokás szedni, hogy három hónapig napi 3 x 1 utána három hónap szünet. Káros mellék6ásról nem tudok. Az izületi fájdalmak már az első kúra után jelentősen csökkennek. Gyanítom, nekem ez tartja még működőképesen a térdeimet. A dokim szerint harminc év felett minden sportolónak érdemes lenne szednie, ha nem akar izület-protézises sztk-terminátor lenni ötvenévesen.

Szóval szerintem kérdezzétek meg a házipatika orvosát és Robzont is, mi az ábra a megelőzéssel... aztán várjuk a fejleményeket ide a topikba is.

üdv, nyuszi

Előzmény: Butch Cassidy (347)
Gedeon Bacsi Creative Commons License 2000.05.23 0 0 348
Sziasztok, bolondok :-)

Örülök, hogy rátaláltam a topicra (kösz pen, hogy megemlítetted a Margitszigetben). Én is imádok futni, de nem annyit és nem olyan tempóban ahogy ti néhányan: a szigeten 1 kör, hetente 2-3-szor, idő 25p (tavaly nyár végén 23 alatt).

Bár pulzusmérőm nincs, és igazából sose fondoltam rá, hogy kellene az én szintemen, de az időmet én is fanatikusan mérem. Ezért is érdekelne, hogy ti honnan tudjátok, hogy milyen ezreket futtok. MAC rakontánpálya? Vagy a szigetkörön vannak elrejtett jelek? A másik kérdésem az, nem tudjátok-e véletlenül, hol van pontosan a pesti oldalon a féltáv (hídtól hídig mérve). Biztos vagyok benne, hogy valahol az állatkertnél, de az időm alapján mindig máshova jön ki, és a részidők miatt jó lenne tudni. A másik oldal azért nem fontos, mert általában kihagyom a betont és a pesti oldalon futok fel-alá.

gb

Butch Cassidy Creative Commons License 2000.05.23 0 0 347
"Szerintetek a Condrosulfot megelőzésre nem lenne érdemes szedni?"

Lehet, Erről egy orvos tudna felelősséggel nyilatkozni (van a vonalban ilyen?). De ez szerintem addig senkinek nem jut eszébe, amíg meg nem történik a baj. Akkor meg már nem megelőzés...

Butch

kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.23 0 0 346
És még nem is hizlal úgy, mint a hidegvíz... :-))
Előzmény: nyuszi_ (344)
neptancos Creative Commons License 2000.05.23 0 0 345
Én is köszi, Fáni!
n.
nyuszi_ Creative Commons License 2000.05.22 0 0 344
...mert jobb a sör:)))
(de jól esett a hétvégi verseny után az a korsó hideg sör!!!)
Előzmény: kaktusz7 (343)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.22 0 0 343
Nyuszi,
meggyőztél. Ezután kerülöm a vizet. :-))

Fáni, kösz a címet.

Előzmény: nyuszi_ (341)
snejderfáni Creative Commons License 2000.05.22 0 0 342
Sportorvos: Dr.Kator Miklós
rendel: K-SZ-CS-P 07.30-12.00
hely: Sportkórház (XII. Alkotás u. 44 (kb.))
telefonja: 488-61-22
Ha még nincs a Sportkórházban kartonod, akkor érdemes előtte felhívni a dokit, hogy képes-e fogadni.
Előzmény: kaktusz7 (339)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.05.22 0 0 341
...pedig a kaktuszom egyre gyarapodik a friss vizecskétől :))) Nnnna. Itt a bizonyíték. Mi mástól hízna?
Előzmény: kaktusz7 (340)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.22 0 0 340
Amper,
bocs, hideg víztől...
Előzmény: kaktusz7 (339)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.22 0 0 339
Szerintetek a Condrosulfot megelőzésre nem lenne érdemes szedni?

Neptancos,
nem egy jo sportorvoshoz kellene elmenned? Nekem az a tapasztalatom, hogy a reumatológusok nem igazán azzal a szemlélettel közelednek a sportolókhoz, mint kellene.
Konkrétan is kellene egy sportorvos elérhetősége, nem tudtok egyet ajánlani?

Amper,
nem akarok kötekedni, de én nem hiszek abban, hogy valaki a levegőtől is hízik. Sőt, egy belgyógyász barátom sem. Írd össze, hogy egy nap mit eszel. Az nem igaz, hogy nem a túlzott kalóriabevitel az oka.

Kaktusz

Előzmény: neptancos (337)
amper Creative Commons License 2000.05.20 0 0 338
sziasztok
Sajnos nekem gyogyszer nem segit:kereszt szallag mutet nem gyogyszerezheto,)az az igazsag most is aktivan kispalyas focizom de a sulyommal vannak gondok, kb 20 kg feleslegem van..az a baj hogy a hideg viztol is hizom jocskan:(((bruhuhu napi futas adagom kb 4-5 km es napi 20 km bringa jatszik.. csak az a felesleg ki is keszit rendesen..de itt a jo ido lehet menni vegre futni..a szigetet azert nem szeretem mert at kell futnom az arpadhidon az meg tiszta gazkamra...a hajogyari meg olyan sotet mint a kemenybe bujt fekete cica ott eddig ket boka serulesem banta az esti futkoraszast:((szovalsehol egy ertelmes kornyek.. a Smith
kastely is eletveszelyes.. pedig imadtam ott futni de az autosok mostansag arra nem veszik a faradsagot kikeruljenek.. help me futo hely:)) joejt: amper
neptancos Creative Commons License 2000.05.19 0 0 337
Én voltam akit érdekelt a Condrosulf 400, meg is kérdeztem patikában, azt mondták, csak receptre megy a dolog.Beutalót már kéccer kértem, de a szakorvosig még nem jutottam el.
n.
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.05.19 0 0 336
"Az Alakformálás topicban egyszer Robzon írt valamilyen direkt térdre (kopás, porc stb.) szedhető gyógyszert, szerintem kérdezd meg tőle, hátha neked is segít."

Én ugyan nem ő vagyok, de térdfájás ügyben vannak tapasztalataim. Amennyiben izületi kopás okozza (és erre a legtöbb futónak jó esélye van), akkor ajánlom a Condrosulf nevű csodaszert. Recept nélkül is kapható, de akkor drága. Receptre sem nagyon olcsó (kb. 4-5kFt egy kúra), de hát a futás minden pénzt megér. Ez egyébként kondroitin-szulfátot tartalmaz, ami a porc egyik alkotórésze. Két hétig napi 2x2 kapszula, majd további 4-5 hónapig napi 2x1 az adagja, vagyis kb. fél évig kell szedni. Hatás a fájdalom nagyságától függően úgy 1-4 hét után lesz. Sajnos, ha egy porc megkopott, azt helyreállítani már nem lehet, csak ezzel tünetileg kezelni, úgyhogy az egész macerát minden évben meg kell ismételni... Nagy előnye viszont, hogy abszolút mellékhatás-mentes.

Eleinte kaptam még mellé egy gyulladásgátlót is, ami néhány nap alatt futóképessé tett, de annak most nem jut eszembe a neve. (Ha kell, otthon megnézhetem.)

Butch

Előzmény: snejderfáni (334)
bobita Creative Commons License 2000.05.19 0 0 335
Szia Amper !

Évekkel ezelőtt én is hasonló helyzetben voltam, bár a műtétig nem jutottam el. 1-2 km futás aszfalton, és lépni is alig tudtam. Igaz, akkoriban egy kicsit túledzettem magam (Bringa+futás aszfalton). Tavaly kezdtem el újra komolyabban edzeni, és most már hetente egyszer probléma nélkül tudok 15km-t futni aszfalton. Ez a heti edzésadagom kb. negyedrésze. A többi salak vagy erdő.
Ezt fokozatosan növekvő terheléssel tudtam elérni. Eleinte kizárólag erdőben vagy salakon futottam. A 3-4 km es edzésekből szépen lassan 10-15 km lett, és a tempó is sokat javult. Sokat segít, hogy a futás mellett heti 2 bringázást is lenyomok hegyi terepen. Ez megtöri az edzés egyhangúságát, és nem terheli annyira az ízületeket.
Legfontosabb a fokozatosság és a tested jelzéseinek figyelése.
Ja, és egy jó cipő is csodákat tud tenni.

Bobita

Előzmény: amper (333)
snejderfáni Creative Commons License 2000.05.19 0 0 334
Amper!
Hát akkor hozzászólok, mint jelenleg főilletékes. Futásra alkalmas a sziget, ha a külső "körön" mész, akkor kevés az aszfalt (szinte nincs is). Fájós térdekre jó erősítés a biciklizés, úszás, ezzel tudod erősíteni a nem éppen tökéletes térdeidet. Az Alakformálás topicban egyszer Robzon írt valamilyen direkt térdre (kopás, porc stb.) szedhető gyógyszert, szerintem kérdezd meg tőle, hátha neked is segít. Kezdd kis távokkal, aztán majd meglátod, hogy újra megjön-e a kedved a futáshoz.Ha már belejöttél, akkor lehet kacérkodni a hegyi futás gondolatával.(de ez még nem most van) Bár a futás általában egyéni sport, de ha te ezt utálod, akkor a MAC-ban van lehetőség egy-két társat találni a közös futásokhoz.
Eleinte ne az idő legyen a fontos.
Minden kezdet nehéz, ha az első két hónapot kibírod, akkor a szervezeted rááll a rendszeres mozgás iránti igényre, és aztán már élvezni is lehet.
Sok sikert az újrakezdéshez!

Fáni

ui: a "nézőkkel" meg barátkozz meg...

Előzmény: amper (333)
amper Creative Commons License 2000.05.18 0 0 333
Snejderfani:gyogyulj meg...
Nagyon aranyosak vagytok ahogy drukkoltok egymasnak...vegig olvastam offline az egesz listet
Azert tudtok mennyisegeket futni..bar 4-5 evvel ezelot en is belenyomtam a napi 7-8 km +2 ora edzes azert en nem tudtam magam raszanni hogy egyedul elinduljak..es miota mutogettek a terdeim azota valahogy az aszfalt nem nagyon fekszik..a terepfutas meg csak csak{bar keves a szusz} de a aszfalt nem megy.. tudtok valami jo helyet futni ?Bar az is igaz sziget kb 10 perc de ott nem nagyon lehet mast is csinalni tul sok a nezo.. bocs a kisregenyert:))
Bye amper
snejderfáni Creative Commons License 2000.05.18 0 0 332
"láb"-adozok :)))

kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.17 0 0 331
Érdekes, mennyien futottak egyéni csúcsot abban a melegben.
De zuhanyozni máshol azért olcsóbban is lehet. :-)

Május 21. Tata? 2, 7, illetve 14 km.

Előzmény: RobuR (329)
pen Creative Commons License 2000.05.16 0 0 330
Sziasztok!

Gratula mindenkinek, aki váltót futott!! Dög meleg volt, tudom, mert a Szigetről figyeltelek benneteket.

Nekünk sajna nem jött ki a csapat -no majd legközelebb.

Üdv
pen

RobuR Creative Commons License 2000.05.16 0 0 329
Sziasztok!

A Dreher valto megvolt, 28.04 az ido, ez is egyeni csucs. A csapat 2.55.45-ot ment. Az erdekelne, hogy megvan-e mar a csapatok sorrendje valahol (esetleg Interneten). Pls help!

mezga geza Creative Commons License 2000.05.16 0 0 328
Sziasztok!

Nektek futas utan mennyi ido utan all vissza a pulzusotok a normal ertekre. Nekem 2 margitsziget kor utan 30-60 perc. Normalis ez?

Jo, jo mar 10 perc utan lemegy 150-160-rol 80-90-re de amig 50-60 lesz addig telik el a fenti ido.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!