Keresés

Részletes keresés

kivi Creative Commons License 2000.04.14 0 0 7186
OpiumPapa:
De igen, figyelmesen olvastam. Éppen ezért újra felteszem kérdést: miért jobb neked a Mali váz mint a Boomer? Nem biztos, hogy a Mali váz jobb. A Boomer nagyon kikupálódott az elmúlt 2 évben.

Berguson: rulez bolt, de kicst drága, és nagy az arcuk. A szakértelem viszont megvan. Tényleg.

De a helyedben mindenképpen telót tennék bele. Tudom, tudom: sok pénz. De akkor is. Sok helyen vehetsz részletre is.

kamikazé:
A szokásos páratlan heti csütörtöki gurulásra készültek. Azonban most a Roosevelt tér volt a célpont. Mi hangsúlyozom, nem tüntetni mentünk, csak körülnézni. Én nem tekertem, hanem gyalog másztam oda.
Erről bővebben itt olvashatsz.

Zozzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Néha olvasol is, vagy csak írsz, ezerrel? :)))

sanzi Creative Commons License 2000.04.14 0 0 7185
Jó reggelt mindenkinek!

Megoldódott a pedál problémám :-))))

Tegnap találkoztam Badmad-el és kaptam tőle egy szuper klipszes alu pedált. Rögtön fel is szereltem és azzal jöttem dolgozni. Egy szó mint 100000. KIRÁLY.

Köszi BAD.

Ez volt a reklám helye :-)))

Kami tegnap én is találkoztam a VBB-s csapattal.

Előzmény: kamikázé (7182)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.04.14 0 0 7184
Hali !

Megint tanácsot kérnék:

Milyen villát vegyek a MALI vázba? Merev valami kellene, de nem tudom milyet érdemes, ez végül is aluváz...

mondjatok okosat

Papa

Zozzz Creative Commons License 2000.04.14 0 0 7183
Sziasztok

Néhány tanácsra lenne szükségem.
Vettem egy görgőzőgépet. Remekül működik, 1000-szer jobb rajta, mint a régi szobakerékpáromon.
A gondom csak az vele, hogy minden tekerés után több gramm gumitörmeléket találok a gép mögött. Tömören szólva, eszi a
gumit.
A gumim egy Schwable 26x1,75-ös aszfalt gumi. Semmi bütyök meg keresztborda.

Szerintetek mi a megoldás? Fújjam a gumit keményebbre vagy puhábbra? A görgő erősen nyomódjon a gumihoz vagy éppen
csak érintse?

Előre is köszi minden ötletért.

Zozzz

kamikázé Creative Commons License 2000.04.14 0 0 7182
kivi mester!

Milyen megmozdulás vót tegnap VBB-fronton?
Tegnap tekertem haza meló után (kb. 18 órakor) és a Műjégpályánál egy nagy VBB-s tacepaó alatt gyülekezett néhány bringás. Te is ott voltál?
Buta voltam, hogy nem mentem oda hozzájuk.

Peace
KZ

Előzmény: kivi (7165)
gombfoci Creative Commons License 2000.04.14 0 0 7181
Na Xenor! Itt a jó alkalom, hogy lássuk a binyiglidet! Remélem, hogy holnap te is jössz tekerni!
Xenor Creative Commons License 2000.04.14 0 0 7180
Sziasztok!

Meg van a bringám és már mentem is vele majd 20km-t is. :o)) Nagyon tetszik. Örülök, hogy ezt vettem. A lényeg, hogy van bringám ismét. :o)))

Xenor

gombfoci Creative Commons License 2000.04.14 0 0 7179
Hát e-cet ha ez így halad (mármint a topic kihalása tovább folytatódik), akkor csak kevesen fogunk holnap tekerni... Pedig nagggyyyyon jó idő lesz!!!
Ami pedig a poló pénzeket illeti, még nem kell hozni, mert nem tart ott a dolog, talán majd a májusi túrára...

Na ha addig nem jelennék meg e lapokon, akkor holnapig is üdv mindenkinek.

CyberX
Visszapattannak a leveleim a ládádtól(ból). Szóval nem müxik az emiled... Csüt. de. megyek...

csao Gf

RadiX Creative Commons License 2000.04.14 0 0 7178
Mintha megevett volna par hozzaszolast az Index.
e-cet Creative Commons License 2000.04.14 0 0 7177
Mire összekotortam az üzenetemet, már ott volt Gombfocié...
Helyes, maradjon a 10 óra. Azért lámpát hozzatok (bár sötétedésre normál esetben bőven vissza kell érjünk).

Ja és milyen jogon vette el a rendszer a [ és a ] közé berakott sok-sok szóközömet? Irgum-burgum!

Előzmény: gombfoci (7175)
e-cet Creative Commons License 2000.04.14 0 0 7176
[ ] <- ez itt a nagy csend a szombati túra kapcsán.

Szóval mostan mi lesz? Kami legalább leszúrt, hogy mit kavarok;) pedig nem is jön:((

Gombfoci, Robin
Most szombatra kell a lóvé a megrendelt topikmezre?

Jó lenne válasz(oka)t kapni legkésőbb ma du. 5-ig...

gombfoci Creative Commons License 2000.04.14 0 0 7175
Üdv!

E-cet javaslata az útvonalra tök jó, elfogadtam(tuk). És ez a túravezetőséggel is együtt jár.
Az időpontot én már nem változtatnám meg, mert nem biztos, hogy mindenki értesülne az újról. Legfeljebb majd valahol lecsípünk a dologból vagy megpróbáljuk defekt nélkül megúszni a túrát.

SZOMBATI TÚRA INFO

KÖVETKEZŐ TÚRA: 2000. ÁPRILIS 15. SZOMBAT
Találka: Hősök tere, középen, 10 órakkor

E-cet túravezető úr javaslata alapján:
(Hősök tere - Stefánia út - Népstadion - Kerepesi út)- Nagytarcsa- Isaszeg- Gödöllő- Szada -Veresegyház- Csomád- Fót -Bp.
Mire számíthattok?
80-90 km tekerés, közepesen dombos terepen. Általában kis forgalmú, nem tükörsima, de outival is járható utak. Előfordul nagyobb, de elviselhető forgalmú szakasz (Fót-Bp).
Kb. 4-5 óra nettó tekerés, cca. 20km/h megcélzott átlaggal. 3-4 megállás, 20-25 km-s szakaszok után. Ebből min. kettő csapolt sört is felszolgáló vendéglátóipari üzemegységnél (ezeket majd szagról megtaláljuk.) Egyéb programot nem igazán terveznék (pl. Gödöllő kastély, Fót Ybl templom stb.), mert nehezen
Kaja fakultatív, én a bolt/zsebbe szendvics&csoki mellett voksolnék, de megszavazhatunk egy meleg kajás+sör hosszabb megállást is.
Ez így (különösen a 10 órás találkával) egy teljes napos program, du. 6-7 közötti Pestre érkezéssel.


Túravezető: e-cet
Eddigi jelentkezők:
Gombfoci & Coocoree, Toga :-), Tari2 (Azért reménykedünk...) , Gyanit , Skorpion , TomAce ,Mad002 , Zozzz , Badmad (egy nagyon kicsi kérdőjellel)
...??????

Üdv Gf

Mad002 Creative Commons License 2000.04.14 0 0 7174
Bocs de a szombati túrára nem biztos, hogy tudok jönni. Ha 10:00-ig nem érnék oda, akkor ne várjatok. Ha úgy adódna, akkor jó utat/fröccsözést!
Előzmény: RadiX (7173)
RadiX Creative Commons License 2000.04.14 0 0 7173
Az lesz CRC-s amelyiknel megszakad a letöltes, nekem elsö probara az egyes kivetelevel lejött mind, aztan masodszorra lejött az egyes is jol. Furcsa az extranal egyebkent, hogy ha elinditasz több letöltest parhuzamosan, az elsö qrva lassu es megszakad, de a többi jön rendesen.

badmad: OK. Most vettem egy par hagyomanyosat, aztan ha meglesz a telo ahhoz ugyis venni kell masikat.

Előzmény: OpiumPapa (7172)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.04.14 0 0 7172
badmad!

nekem 4 filéból 2 jó lett, de kettő crc-s:(

Ha meglesz a gépem végre, akkor megyek hozzád szórni a pézt! kell majd óra, meg ilyesmi.
Nem válaszoltál arra, hogy a prowell napellenező az minden prowellre jó-e?

Papa

Előzmény: tari2 (7171)
tari2 Creative Commons License 2000.04.14 0 0 7171
Badmad - kétszer is megpróbáltam a képek letöltését, minden alkalommal hibás lett a zip file. Azt a franc sem tudja miért. Megpróbálom harmadszor is.
Olip - Bergussonban eladni még nem sikerült (e. váltó és váz), de vásárolni jól tudtam.

Tari

OpiumPapa Creative Commons License 2000.04.14 0 0 7170
kivi!

Te nem olvasol figyelmesen, amikor álmaim gépéről van szó??? :)

Tehát a boomer vázról leugrik minden és elmegy a bolt túlsó végéig, majd felugrik egy mali mambára.
Tehát minden, ami most a boomeren van (stucni, agyak, minden) a malira kerül, eredmény: jó szett egy mali vázzal.

(még nem tudom, hogy a mali mamba (fekete) vagy a mali nemtommi (polirozott fémszínű) vázat vegyem?

És senki sem válaszolt a kérdésemre, hogy milyen a bergusson, nekem eddig csak a tegnapi tapasztalatom van...Nektek?

Papa

Előzmény: kivi (7165)
Reki Creative Commons License 2000.04.14 0 0 7169
OpiumPapa

Csak röviden: reki@netposta.net
reki.1@uze.net

kivi Creative Commons License 2000.04.14 0 0 7168
A gumit annyira fújd fel, mintha normálisan akarnál vele bicajozni. Ez nálam 3,5bar-t (50psi) jelent.
Ezek után pedig annyira nyomd a görgőt a gumihoz, amekkora ellenállást vársz tőle. Én addig próbálkoztam, amíg sikerült azt az ellenállást szimulálnom, mint amikor sik terepen, aszfalton megyek.
Előzmény: Zozzz (7167)
Zozzz Creative Commons License 2000.04.13 0 0 7167
Sziasztok

Néhány tanácsra lenne szükségem.
Vettem egy görgőzőgépet. Remekül működik, 1000-szer jobb rajta, mint a régi szobakerékpáromon.
A gondom csak az vele, hogy minden tekerés után több gramm gumitörmeléket találok a gép mögött. Tömören szólva, eszi a gumit.
A gumim egy Schwable 26x1,75-ös aszfalt gumi. Semmi bütyök meg keresztborda.

Szerintetek mi a megoldás? Fújjam a gumit keményebbre vagy puhábbra? A görgő erősen nyomódjon a gumihoz vagy éppen csak érintse?

Előre is köszi minden ötletért.

Zozzz

vigyor Creative Commons License 2000.04.13 0 0 7166
csaó mindenkinek

opi:
hisport@softhome.net
harkai@elender.hu

odom 32100 KM ja az autoban is használom

hobe a párizs nem jott össze a tengerpert volt programban hétfőn vasáarnap oedig roubaix volt

kivi Creative Commons License 2000.04.13 0 0 7165
zenkir:
Ha néha olvanál is, nem csak írnál... :)
Szóval, ha olvasnál is, akkor olvashattad volna, hogy a Föld Napi program nem 15-kor kezdődik a Tabánban, hanem 11 órakor a Hősök terén. A Tabán csak a délutáni menet kiindulópontja. Előtte azonban már lesz egy felvonulás. Ja, hogy honnan tudom? Mi szervezzük! :)

OpiumPapa:
Miért nem jó a Mali? Miért kell helyette Boomer?

badmad Creative Commons License 2000.04.13 0 0 7164
RadiX
Majd beszkennelem az SKS első telóhoz való sárvédőjét (most van kevláros is!) és elküldöm mélben a képeket.

rgranc
Ha le tudnál mondani a színigényeidről, akkor most van 2db, vadiúj, dobozban levő, sosem használt Vetta Gryphon sisakom (egyik 53-55-ös méret, a másik 56-62-es) és a színük lila-fekete átmenetes. Shield nincs hozzá, de beszerezhető hozzájuk. Az áruk viszont rém baráti, 3000/darab.

tari2
A képek nekem (az összes) kb 10 percen belül leszaladt, és mindet meg is tudom nyitni. Lehet, hogy napközben az extra szórakozott veletek!

Előzmény: RadiX (7144)
tari2 Creative Commons License 2000.04.13 0 0 7163
opi - Azt, hogy egyből megértettük. :-)
Badmad - Légyszi nézd meg mit töltöttél fel a webre, mert mind a 4 zip fájl kibontáskor hibát jelez. Az 1. és a 2. részben helyreállítható (pkzipfix), de a 3. és a 4. egyáltalán nem. Sza'l ez egy gyenge kisérlet vót. :-( Lehet, hogy a lemezek, amelyekről átvitted hibásak.

Tari

OpiumPapa Creative Commons License 2000.04.13 0 0 7162
A rohadt caprine-t nem lehet megtalálni sehol, a www.caprine.hu nekem nem megy.

A tandem pedig nem aliviűval van szerelve, hanem alivióval :)))))

Papa

OpiumPapa Creative Commons License 2000.04.13 0 0 7161
Hali !

Végre lemászott a topik itthonra...

Fő kérdés: Bízhatok a bergussonban?
Az említett bringa 111500.-ba kerül mamba vázzal, mert 20-ért beszámolják a noname old brinyómat.
Vélemény???? Mondjatok okosat!!!

A rohadt caprine-t nem lehet megtalálni sehol, a nekem nem megy.

Valaki keresett tandemet:

Tényleg van a Herwisben, kicsit több, mint 300000 forint, aliviűval van szerelve. Szép, de nem olcsó :(

CyberX
Pénteken jutok a mélemhez, reggel már olvasom is!

OpiumPapa a lelkes

OpiumPapa Creative Commons License 2000.04.13 0 0 7160
Na asszem megvan a kiválasztott!!!!!!!

A trükk a következő:
Veszek egy caprine boomert (full deore) és a vázat kicseréltetem egy MALI MAMBÁRA.
Minden megmarad a boomerről, csak a váz nem.

Ti mit mondtok erre??

OpiumPapa

OpiumPapa Creative Commons License 2000.04.13 0 0 7159
Na asszem megvan a kiválasztott!!!!!!!

A trükk a következő:
Veszek egy caprine boomert (full deore) és a vázat kicseréltetem egy MALI MAMBÁRA.
Minden megmarad a boomerről, csak a váz nem.

Ti mit mondtok erre??

OpiumPapa

tari2 Creative Commons License 2000.04.13 0 0 7158
Badmad - Próbálom letölteni a képeket. Hát egy, hát -, hogy a hely szellemének megfelelően jellemezzem a tempót - nem egy DH tempó. Sőt inkább bringa háttal felfelé tolása emelkedőn, egylábon ugrálva.
Csákvári túrát én már többféle képpen abszolváltam.
1. Keréken - Etyek, Alcsút, stb. felől. A másik irányból - Páty, Zsámbék, Bicske stb. Sőt a 100-as úton is. Kb. 60 km. a táv. Szóval nem éppen ideális a túra megkezdése előtt letekerni.
2. Vonat+kerék - Bicskéig vonaton, oszt kb 10-15 km úton csákvárig. Ott van egy frankó sörfőző üzem :-). Aztán be az erdőbe. Onnan nem kell feltétlenül visszamenni Bicskére, át lehet kerekezni Tatabányára és úgy vonattal vissza. (Ezt még nem próbáltam.)

Na röpke 10 perc alatt lejött egy kép.

Tari(2)

e-cet Creative Commons License 2000.04.13 0 0 7157
Kami,

a találkahely Hősök tere, ahogy Gombfoci leírta.
Az időpont (még) változatlanul 10 óra.
Megállapodott útvonal/program nincs még.

Van viszont e-cet, aki kavar;)
Azaz javasoltam egy konkrét útvonalat stb. És ehhez még azt is javasoltam h talán induljunk 9kor.
Ha erre jönnek lelkes igen-igen-hurrá válaszok, akkor él a javaslat.
Ha nem, akkor minden marad a Gombfoci által leírtak szerint: 10 óra és az útvonalat stb. megbeszéljük helyben.

Előzmény: kamikázé (7155)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!