Keresés

Részletes keresés

nyuszi_ Creative Commons License 2000.05.24 0 0 365
Kedves Kaktusz!

Én már csak kötöm az ebet a karóhoz. Találkozunk az 1250 m-es felfestésnél... :)))
A harmadik 500 méter: 1000, 1100, 1200, 1250, 1300, 1400, 1500. Erre meg én emlékszem jobban, mert én mindig a bringóvártól megyek az uszoda felé. A többi szerintem is stimmel. Nnna. Csak összehoztuk.
Azért ha ma kimegyek, viszek magammal egy vödör festéket, aztán az éj leple alatt pótolom az esetleg hiányzó jeleket :)))

... ne feledd: budai oldal, budai oldal, budai oldal... naponta 10-szer elismételni :)))

Előzmény: kaktusz7 (364)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.24 0 0 364
Kedves Nyuszi!

Ne vedd rossz néven, és egyáltalán ne személyeskedésnek, de szakmai hitelességünk megőrzése érdekében szeretnék pontosítást tenni e kis fórum nyilvánossága előtt egy valóban fontos, és sokakat érdeklő kérdésben. :-)))
Szóval az első 500 méteren 250 méterenél van egy felfestés, a második 500 méteren 100 méterenként, de van egy féltávon is. A harmadik 500-ra nem emlékszem. :-(( De ez egy kaktusztól nem is várható el. :-)
De ez a "budai oldal" megfogalmazás tetszik. Budai oldal, budai oldal, budai oldal... Hátha nem felejtem el. :-))

Előzmény: nyuszi_ (363)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.05.24 0 0 363
Persze, nem azt akartam ezzel mondani, hogy nem lehet kisker áron venni. Én is ott vettem régebben a mezemet és a téli alsókat is. Csak mivel a kiskernél úgyis ráteszik a +25%-ot a kiírt nagyker árakra, ezért nem megyek már ki oda messzire. Ugyanannyiért megkapom a Ronhillben, ami sokkal közelebb van nekem.

Sziget, budai oldali felfestések:
Igen, a bringóvár és a sportuszoda között van egy 1500 m-es szakasz, ahol 100 m-enként találsz (van egy-két helyen még 50 m-es is) felfestéseket a kocsiút belső oldalán.

...running in the rain... :)))

Előzmény: Butch Cassidy (362)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.05.24 0 0 362
"Unisport okés, az asics nagyker helyett viszont - hacsak nem tudsz nagyker áron vásárolni - menj mondjuk a Ronhillbe"

Tudtommal az ASICS nagykerben kiszolgálnak bárkit. Nem kell kereskedőnek lenni. Ez mindenesetre napokon belül tesztelni fogom, mert lerohadt a régi ASICS-om a lábamról. (2 évig bírta, ami igen szép kor, ez még egyik cipőmmel sem fordult elő. Kb. egy év után fel szokták adni.)

Butch

Előzmény: nyuszi_ (360)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.24 0 0 361
A Margitsziget jobb oldali (a Duna folyásirányába nézve) aszfaltos útján is vannak távok felfestve, nem sokkal a Bringóvár után van egy felfestés, aztán legalább 500 méterenként a Nemzeti Sportuszodáig.

Esőben pedig szerintem úgy érdemes futni, hogy széldzsekit vesz fel az ember, mert az nem szívja magába a vizet, és megakadályozza, hogy átfújjon a szél. Persze alatta jó vizes lehetsz, mert a párolgást is gátolja.
Arra figyelni kell, hogy hol ér véget a széldzseki, mert ott itatja fel a ruhád a lecsurgó esőt. Nekem sajnos "felfázós" helyen, ezért esőben több réteget veszek oda - gatyó, biciklis nadrág, tornagatyó. De lehet a széldzsekinél hosszabb melegítőt is alávenni.

Kaktusz

Előzmény: misitisi (359)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.05.24 0 0 360
Bingó!!! Célegyenesben vagy (már ami az Unisport-Sauconyt és az Asicsot illeti). NB állítólag szintén nagyon jó, de szerintem most még nem fogsz itthon kapni NB futócipőt.
Szóval Saucony és Asics. Nekem mindkettő bejött, most egy Saucony 3D GRID Hurricane-t és egy Asics GT-2050-est nyüstölök. Az előbbi egy kicsit masszívabb, nehezebb, az utóbbi egészen könnyű, ezt gyorsabb edzésre és versenyre használom. Az utóbbi két hétvégén futottam maratonváltót és maratont, az asics-ot itt tesztelhettem, hogy mit tud igazán. Tőlem csillagosötöst érdemel: észre sem vettem, hogy a lábamon volt: semmi vízhólyag, semmi térdfájás.
Szóval ha személyesen elmész a boltokba, ott az eladók feltesznek mindenféle kérdést és tényleg segítenek neked kiválasztani a neked, a lábadnak való cipőt. Unisport okés, az asics nagyker helyett viszont - hacsak nem tudsz nagyker áron vásárolni - menj mondjuk a Ronhillbe (Veress Pálné u. 10. Tel: 3174108) ott szakemberek vannak.

nyuszi

Előzmény: kg1959 (355)
misitisi Creative Commons License 2000.05.24 0 0 359
Köszi, megint megerősítést kaptam, végül is esőben is lehet futni.

Egyébként Székesfehérvárról vagyok, de nem esett tegnap, csak elég erős szél volt.
Nem szeretek széllel szemben futni!

De az esőben való futást ki fogom egyszer próbálni, de csak ha nagyon jó idő lesz!

misitisi

Előzmény: nyuszi_ (352)
bodzavirag Creative Commons License 2000.05.24 0 0 358
Sziasztok,
Most sajna nincs időm végigolvasni, így hátha esett már róla szó... Szóval, lányok jön valaki a Libresse futásra június 3-án??? Jó lenne ha jönne még valaki, aki üldöz, hajt engem is ott :-))) Robin esetleg, Te nem vágsz még neki??? Csak 4 km.
Szió,
bodzavirag
neptancos Creative Commons License 2000.05.24 0 0 357
saucony.com
Előzmény: kg1959 (355)
neptancos Creative Commons License 2000.05.24 0 0 356
A megoldás: bringakompjúter. a pesti oldalon a szálloda van kb. a lépcsőtől másfél kilcsire.A lépcső a Szigeten, a szálloda a pesti oldalon, persze.
n.
Előzmény: Gedeon Bacsi (348)
kg1959 Creative Commons License 2000.05.23 0 0 355
Üdv Mindenkinek!
Tanácsot kérnék a nagyérdemütől...Elsősorban azoktól akik már láttak "közelről" futócipőt!
Mindenki a cipő fontosságát hangsúlyozza. Én korábban kosaraztam, most nincs csapatom így futok...salakon heti 4x10-15 km illetve erdőben (a Bakonyban). Cipő kérdésben odáig jutottam hogy kértem az Unisporttól egy nagyker árlistát, ill. a az Asics nagykerrel beszéltem Gt2050 ügyében ... az NB-t azt sem tudom eszik vagy isszák...Szóval plíz!! Melyiket szeressem?
pen Creative Commons License 2000.05.23 0 0 354
Szia Gbácsi!

Welcome a topicban!

Én nem mérem futás közben a pulzusom, csak befutás után ellenőrzöm órával.
A körök idejét szoktam mérni, és azt osztom vissza a távval, hogy kiszámoljam az ezreket. Vagyis nem egy adott 1000 métert mérek le, hanem átlagot számolok.
De a budai oldalon vannak felfestések a betonon, ott valószínűleg lehetne találni egy kimért ezrest, ha érdekel.

Üdv és jó futást!

pen

Előzmény: Gedeon Bacsi (348)
kivi Creative Commons License 2000.05.23 0 0 353
Imádok esőben futni! Komolyan!
Ha hideg idő + eső van, akkor baseball sapka és bringás szemüveg. Ha nincs hideg akkor csak a szemüveg. A bringás szemüvegemet mindig hordom futni, mert nagyon könnyen elkezd könnyezni a szemem.
Előzmény: misitisi (351)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.05.23 0 0 352
Honnan írsz? Mi baja van az időnek? (Merthogy itt Bp-n kicsit felhős, fujdogál a szellő, de egyébként semmi különös) Eső, hó nem esik.
Remélem este sem fog, én még csak akkor megyek. Alkalmazkodok a többiekhez... hiába, futtatni kell a lányokat, hamarosan Libresse.
Amúgy ha esik, nem szoktam elindulni, kivárom a végét. Viszont ilyenkor, amikor jó idő van, nem bánom, ha elkap menetközben egy kiadós zápor. Majd megszáradok... :)))
Előzmény: misitisi (351)
misitisi Creative Commons License 2000.05.23 0 0 351
Sziasztok!

Ti ilyen időben is mentek futni?
És ha esik?

misitisi

Butch Cassidy Creative Commons License 2000.05.23 0 0 350
Látom, Condrosulf az isten :-)

Közben megkerestem a másik gyógyszerem nevét, azt is bevehetjük a pantheon-ba:

Flugalin

Ez egy gyulladásgátló. Agresszív térdfájásra nagyon jó, engem három nap alatt helyre tett (utána jött a Condrosulf). Két baja van:

1. receptköteles,
2. szétcseszi az ember gyomrát, ha sokat szed belőle.

Nagy baj esetén azért érdemes használni.

Butch

nyuszi_ Creative Commons License 2000.05.23 0 0 349
Condrosulf:
Rákerestem az altavizslán, volt 1-2 érdekes találat:
egyrészt az Index fórumon Robzon az Alakformálás topicban ír erről a 43.,683.,908.,916. hozzászólásokban.
másrészt a Házipatika - Klubélet című fórumában az Általános betegségek témában is szó esik a gyógyszerről. Itt lehet kérdezni is. Úgy láttam, hogy elég gyorsan reagálnak.

Idézetek következnek:

A házipatika orvosa:
A Condrosulf tabletta szokásos alkalmazási ideje 3 hónap, ez a készítmény segíti a porc regenerációját.

Robzon - Alakformálás topic:

(43)
Én is hasonló cipőben járok (a szétkopott térdeimmel)! Javaslom kérdezd med a dokidat a Condrosulf-ról (Condrium-sulfid). 97'-ben az év gyógyszere lett Franciaországban, azóta nagyon rágyógyultak a fitness-makik. Szerintem is bazi jó, 1 éves dózis 12000 Ft, a rendszeres szedése szinten tartja (esetenként gyógyítja) a porckopásokat, de a tüneteket frankón enyhíti. Szerintem 30-év felett minden sportolónak szednie kellene. Amúgy meg marad a térdbetegeknek a gyorsúszás .
(683)
Condrosulf 400 az majdnem táplálékkiegészítő, nem olyan igazi gyógyszer. És stabilizálja a széjjel izélt izületeket egy darabig, talán még javít is picit. Nem hinném, hogy bármely doki vonakodna felírni.
(908)
Az izületi kopások mérséklésére én Condrosulf 400-at nyomok, tudod, a condriumsulfid a porcok építő eleme. Az egyik természetgyógyász ismerősöm erre zselékapszulát javasol.
(916)
Condrosulf 400. Állítólag csak szakorvos írhatja fel, éves dózisa asszem olyan 12000 Ft. Van kapszula, meg pezsgőpor is. Úgy szokás szedni, hogy három hónapig napi 3 x 1 utána három hónap szünet. Káros mellék6ásról nem tudok. Az izületi fájdalmak már az első kúra után jelentősen csökkennek. Gyanítom, nekem ez tartja még működőképesen a térdeimet. A dokim szerint harminc év felett minden sportolónak érdemes lenne szednie, ha nem akar izület-protézises sztk-terminátor lenni ötvenévesen.

Szóval szerintem kérdezzétek meg a házipatika orvosát és Robzont is, mi az ábra a megelőzéssel... aztán várjuk a fejleményeket ide a topikba is.

üdv, nyuszi

Előzmény: Butch Cassidy (347)
Gedeon Bacsi Creative Commons License 2000.05.23 0 0 348
Sziasztok, bolondok :-)

Örülök, hogy rátaláltam a topicra (kösz pen, hogy megemlítetted a Margitszigetben). Én is imádok futni, de nem annyit és nem olyan tempóban ahogy ti néhányan: a szigeten 1 kör, hetente 2-3-szor, idő 25p (tavaly nyár végén 23 alatt).

Bár pulzusmérőm nincs, és igazából sose fondoltam rá, hogy kellene az én szintemen, de az időmet én is fanatikusan mérem. Ezért is érdekelne, hogy ti honnan tudjátok, hogy milyen ezreket futtok. MAC rakontánpálya? Vagy a szigetkörön vannak elrejtett jelek? A másik kérdésem az, nem tudjátok-e véletlenül, hol van pontosan a pesti oldalon a féltáv (hídtól hídig mérve). Biztos vagyok benne, hogy valahol az állatkertnél, de az időm alapján mindig máshova jön ki, és a részidők miatt jó lenne tudni. A másik oldal azért nem fontos, mert általában kihagyom a betont és a pesti oldalon futok fel-alá.

gb

Butch Cassidy Creative Commons License 2000.05.23 0 0 347
"Szerintetek a Condrosulfot megelőzésre nem lenne érdemes szedni?"

Lehet, Erről egy orvos tudna felelősséggel nyilatkozni (van a vonalban ilyen?). De ez szerintem addig senkinek nem jut eszébe, amíg meg nem történik a baj. Akkor meg már nem megelőzés...

Butch

kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.23 0 0 346
És még nem is hizlal úgy, mint a hidegvíz... :-))
Előzmény: nyuszi_ (344)
neptancos Creative Commons License 2000.05.23 0 0 345
Én is köszi, Fáni!
n.
nyuszi_ Creative Commons License 2000.05.22 0 0 344
...mert jobb a sör:)))
(de jól esett a hétvégi verseny után az a korsó hideg sör!!!)
Előzmény: kaktusz7 (343)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.22 0 0 343
Nyuszi,
meggyőztél. Ezután kerülöm a vizet. :-))

Fáni, kösz a címet.

Előzmény: nyuszi_ (341)
snejderfáni Creative Commons License 2000.05.22 0 0 342
Sportorvos: Dr.Kator Miklós
rendel: K-SZ-CS-P 07.30-12.00
hely: Sportkórház (XII. Alkotás u. 44 (kb.))
telefonja: 488-61-22
Ha még nincs a Sportkórházban kartonod, akkor érdemes előtte felhívni a dokit, hogy képes-e fogadni.
Előzmény: kaktusz7 (339)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.05.22 0 0 341
...pedig a kaktuszom egyre gyarapodik a friss vizecskétől :))) Nnnna. Itt a bizonyíték. Mi mástól hízna?
Előzmény: kaktusz7 (340)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.22 0 0 340
Amper,
bocs, hideg víztől...
Előzmény: kaktusz7 (339)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.22 0 0 339
Szerintetek a Condrosulfot megelőzésre nem lenne érdemes szedni?

Neptancos,
nem egy jo sportorvoshoz kellene elmenned? Nekem az a tapasztalatom, hogy a reumatológusok nem igazán azzal a szemlélettel közelednek a sportolókhoz, mint kellene.
Konkrétan is kellene egy sportorvos elérhetősége, nem tudtok egyet ajánlani?

Amper,
nem akarok kötekedni, de én nem hiszek abban, hogy valaki a levegőtől is hízik. Sőt, egy belgyógyász barátom sem. Írd össze, hogy egy nap mit eszel. Az nem igaz, hogy nem a túlzott kalóriabevitel az oka.

Kaktusz

Előzmény: neptancos (337)
amper Creative Commons License 2000.05.20 0 0 338
sziasztok
Sajnos nekem gyogyszer nem segit:kereszt szallag mutet nem gyogyszerezheto,)az az igazsag most is aktivan kispalyas focizom de a sulyommal vannak gondok, kb 20 kg feleslegem van..az a baj hogy a hideg viztol is hizom jocskan:(((bruhuhu napi futas adagom kb 4-5 km es napi 20 km bringa jatszik.. csak az a felesleg ki is keszit rendesen..de itt a jo ido lehet menni vegre futni..a szigetet azert nem szeretem mert at kell futnom az arpadhidon az meg tiszta gazkamra...a hajogyari meg olyan sotet mint a kemenybe bujt fekete cica ott eddig ket boka serulesem banta az esti futkoraszast:((szovalsehol egy ertelmes kornyek.. a Smith
kastely is eletveszelyes.. pedig imadtam ott futni de az autosok mostansag arra nem veszik a faradsagot kikeruljenek.. help me futo hely:)) joejt: amper
neptancos Creative Commons License 2000.05.19 0 0 337
Én voltam akit érdekelt a Condrosulf 400, meg is kérdeztem patikában, azt mondták, csak receptre megy a dolog.Beutalót már kéccer kértem, de a szakorvosig még nem jutottam el.
n.
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.05.19 0 0 336
"Az Alakformálás topicban egyszer Robzon írt valamilyen direkt térdre (kopás, porc stb.) szedhető gyógyszert, szerintem kérdezd meg tőle, hátha neked is segít."

Én ugyan nem ő vagyok, de térdfájás ügyben vannak tapasztalataim. Amennyiben izületi kopás okozza (és erre a legtöbb futónak jó esélye van), akkor ajánlom a Condrosulf nevű csodaszert. Recept nélkül is kapható, de akkor drága. Receptre sem nagyon olcsó (kb. 4-5kFt egy kúra), de hát a futás minden pénzt megér. Ez egyébként kondroitin-szulfátot tartalmaz, ami a porc egyik alkotórésze. Két hétig napi 2x2 kapszula, majd további 4-5 hónapig napi 2x1 az adagja, vagyis kb. fél évig kell szedni. Hatás a fájdalom nagyságától függően úgy 1-4 hét után lesz. Sajnos, ha egy porc megkopott, azt helyreállítani már nem lehet, csak ezzel tünetileg kezelni, úgyhogy az egész macerát minden évben meg kell ismételni... Nagy előnye viszont, hogy abszolút mellékhatás-mentes.

Eleinte kaptam még mellé egy gyulladásgátlót is, ami néhány nap alatt futóképessé tett, de annak most nem jut eszembe a neve. (Ha kell, otthon megnézhetem.)

Butch

Előzmény: snejderfáni (334)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!