Keresés

Részletes keresés

kamikázé Creative Commons License 2000.05.05 0 0 7590
Opi!

Békásig kb. 20 perc, de asszem hétvégén csak 10 (v. 15?) percenként indul a Zöld Sárkány.

KZ

Előzmény: OpiumPapa (7588)
RadiX Creative Commons License 2000.05.05 0 0 7589
kivi:

Nagyjabol en is igy gondoltam, csak ez a rajz zavart meg az Answer honlapjan:

TPC

De mostmar ertem, ezen nem az aljaig van olaj, csak addig, amig a belsö szar lemegy bele (lentebb vegul is nem sok ertelme van). Gondolom ezert is van az, hogy a Bomberek alja nem tömör.

Előzmény: kivi (7571)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.05.05 0 0 7588
kamikázé

Hát ez azért erős!!!!! Bár hozzátenném, hogy az interspárban (!) lehet kapni montin bájkot 16999.-ért!!!!!! Tehát lemész a közértbe és veszel tejet, kenyeret, montinbájkot, satöbbit. Nem volt semmilyen matrica rajta, sem a váltókon, sem a fékeken, sehol egy betű, asse tudom ki gyártotta a váltót...Csak az volt fémből, aminek nagyon muszáj. De pl váltókanál nem !!!!!!!!

Mennyi idő alatt van kinn a HÉV a margit hídtól békáson? Mert akkor kihagynánk reggel a közúti terrort.

Még valami: MadFrog polgártárs is jön a listára, legalábbis magánban megkeresett, ha sikerül beregisztrálnom (sulinetes szegény), akkor végre tud írni nekünk/velünk.

Papa

Előzmény: kamikázé (7585)
RadiX Creative Commons License 2000.05.05 0 0 7587
Es adnak hozza rögtön egy bekeretezett falra akaszthato Darvin-dijat is, nem?

(Ha valaki nem tudna, a Darvin-dijat azok kapjak, akik a legerdekesebb modokon szabaditjak meg genjeiktöl az emberiseg közös genallomanyat. Mint peldaul az a ficko, aki magara döntött egy kola-automatat, amikor megprobalt ingyen szerezni belöle kolat.)

Előzmény: kamikázé (7585)
kamikázé Creative Commons License 2000.05.05 0 0 7586
sanzi!

Mikorra épülsz fel (meg a bringád is)?
A villáskulcsra én több jól irányzott ütést is mértem, de nem engedett.

KZ

Előzmény: sanzi (7584)
kamikázé Creative Commons License 2000.05.05 0 0 7585
Gyerekek!

Irány a METRO!!
Active Kappa mountain bike
21 sebességes, összteleszkópos
Divatos színekben
Alumínium (?) alkatrészekkel
Shimano váltószettel
37 488 forint (bruttó!)

Úgy láccik, ez megdönt minden eddigi csúcsot. Ezzel már tényleg életveszélyes lehet mondjuk DH-zni. Kíváncsi lennék, hogy a METRO milyen felelősséget vállal egy tragédia esetén, mert megsaccolom, hogy sok kissrác fog ilyet kapni a jó bizonyítványához, aztán irány a Normafa, majd az intenzív osztály (ne legyen igazam!)

Bocs, ha morbid vótam!

KZ

sanzi Creative Commons License 2000.05.05 0 0 7584
Kami én pedig tegnap este találkoztam Hobe-val. :-)))) BIBIBIBI
Pedál leszedésnél egy jól irányzott ütés a villáskulcsra hasznos lehet :-)))
Nekem csak úgy jött le mert minden béketűrésemnek 1-szer vége szakad :-)
Előzmény: kamikázé (7583)
kamikázé Creative Commons License 2000.05.05 0 0 7583
neptancos!

Melyik találkára jössz?
hobe tényleg jön. Ma taláxom vele, mert kért LOOK-pedált. Le akartam szedni tegnap este a régi bringámról, de nem jött le, így azzal jöttem ma dógozni. Majd BéKáVé-zok este.
Az idő qrva jó lesz.

Mindenki!

Holnap a McDonald's-tól 1/4 9-kor elindulunk aki bújt, aki nem. Ki jön oda?

Üdv
KZ

Előzmény: neptancos (7573)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.05.05 0 0 7582
kivi

Szerintem mi 3-an Veletek tartanánk, ha lehet, kicsit jobban tetszik az általad javasolt részleges módosítás, amíg nem szerzünk egy kis hegyi tapasztalatot. Írd meg, hogy hol találkázzunk, bár a túra eleje ugyanaz, mint a többieké.

Papa

sanzi Creative Commons License 2000.05.05 0 0 7581
Gombfoci.
Látod csak 5 szavadba került, és én itten teremtem. :-))))
Előzmény: gombfoci (7579)
sanzi Creative Commons License 2000.05.05 0 0 7580
Szép jó napot a díszes társaságnak.

Kedves 1-etlen gombfoci. Itten vagyok. Sok minden történt velem az utóbbi időben ezért nem jelentkeztem :-(((

Na sorjában:

Prágai sörmérgezés szerepel az első helyen :-))

Második helyen egy ambuláns műtét :-((( Azé megmaradok, de egy ideig nem tudok biciklizni :-(((

Harmadik helyen pedig egy várható bowden szakadás.
Nem volt még időm kicserélni, meg aztán átszerel a gépemen a cantis fékeket V fékekre. Ezért most várom, hogy Bad mester beszerezzen mindent.

Negyedik helyen, az első kerékgumi abroncsa nem fekszik fel tökéletesen az új felnire:-((( A megoldás még nem tudom mi.

Röviden ennyi.

Vagyis nem tudok veletek tartani holnap. Pedig szívesen tenném.

Gombfoci megvan a forrás a túrával kapcsolatban. Megtaláltam végre honnan koppintottam: Kivi mesteréktől a www.vbb.hu –n van.

Jó tekerést és lélekben veletek vagyok.

Előzmény: gombfoci (7579)
gombfoci Creative Commons License 2000.05.05 0 0 7579
SANZI SANZI SANZI SANZI SANZI

Mi van a pünkösdi programmal?!

Turabolond Újra itt?! :-)

gombfoci Creative Commons License 2000.05.05 0 0 7578
bocsesz: sínek
gombfoci Creative Commons License 2000.05.05 0 0 7577
Mad002
jó. Choocoree már mondta amúgy. Megpróbálunk ott lenni, annál is inkább, mert a jegyeket is meg kell venni...
a Hév sinek végénél leszünk, lent.

Mad002 Creative Commons License 2000.05.05 0 0 7576
Üdv mindenkinek!

gombfoci!

Szombat reggel 8:00 Batthyány tér jó?

Mad002

OpiumPapa Creative Commons License 2000.05.05 0 0 7575
off

A hadsereg leállította a polgári műholdas helymeghatározó rendszerek zavarását, ezzel a kereskedelmi forgalomban kapható GPS-rendszerek az eddiginél nyolcszor pontosabban navigálhatnak.
máj. 4.
http://index.hu/tech/net/gps/
On

turabolond Creative Commons License 2000.05.05 0 0 7574
stokker,

Ha teljesen remenytelen a helyzet, hivj fel este a 240-15-43-on. Van 2 alig hasznalt
Panaracer Hiroad-om. Meret: 1.75, tehat eleg jol gyorsul. Kolcson a tied.

evilclicker
6.50=hajnalka :-) /evil smile/

yellowbell

neptancos Creative Commons License 2000.05.05 0 0 7573
Stoki!
Jössz, ugye?

Kami!
Asszem én nem nevezek,de, hacsak nem leszek túl fáradt, jövök veled.Aszt legfeljebb nem bírom.Viszont pótgumim most lesz, igaz, csak egy, meg leszedőm is.
Hobe tényleg jön?

Kivi!
Lélekben veletek voltam. pl. a stoki baja a gumikkal Belgiumban kb. addig tart, míg lemész a sarokra, és megveszed.Montiba is, de főleg városi bringára (stadfietse).(Hülye vagyok, itt is van a sarkon, csak az nem olyan.Drága és spécinek számít.)
Kivi!
holnapi, természetesen:)
Mobil:
A múltkor volt nálam is, most is lesz,és a kajahely megbeszélésére két lehetőséget látok a túra közben:
sms,
ill. kami és pl én lenyomjuk a 80-ast komolyabb tempóban, és megvárjuk a montisokat:)), sőt akár keresünk is kocsmát/pizzériát/vengéglőt addig.:))
Idő milyen lesz?
Hali!
n.

kivi Creative Commons License 2000.05.04 0 0 7572
Van pár képem a Föld Napjáról. Töredékében látszik egy-két sanzi, kivi, coocoreee, badmad... :)

1. kép
2. kép
3. kép
4. kép
5. kép

kivi Creative Commons License 2000.05.04 0 0 7571
RadiX:
Szóval...
Az olajpatronos villáknál (régebbi Rock Shox, Manitou) egyértelmű a helyzet, ott a külső szár aljában van a zárt patron. A patronon átmegy egy rúd, az végzi a csillapítást.

A nyílt oljafürdős villáknál (az összes Bomber, Hidrocoil-os Rock Shox, TPC-s Manitou) a külső szárban áll az olaj, amit szimmeringek tartanak kb. 3cm-el a külső szár teteje alatt.
Itt természetesen a belső szárban is áll az olaj, a közlekedő edények törvénye alapján.
A szabályzó rúd a villa teljes hosszán végigmegy, de a belső szár alján helyezkedik el az az állítható "szelep" ami a csillapítást végzi.

A technológia szempontjából a nyílt olajfürdő sokkal előnyösebb: a felmelegedő olaj nem durrantja szét a patront, könnyebben szervizelhető, könnyebb az olajat cserélni. És nagyon fontos még, hogy mivel a belső szárban is olaj van ezért a rugó (mert az ilyen villákban már nincs elasztomer) folytonos kenés alatt van. Emiatt finomabb a mozgása és nem karistolja a szár belsejét.

A patronossal az volt a baj, hogy sokszor elpukkantak (mivel nem bírták a túlnyomást). Ha pedig tönkremegy a patron, akkor elég drága dolog kicsrélni.

rob19:
Bicikliboltokban kapható, kb. 1200HUF.

Zozzz Creative Commons License 2000.05.04 0 0 7570
Stoki

Ezek szerint amit ajánlottam az egy semislick gumi (hasonlit a city marathon-ra).

Mellesleg van egy fölösleges Road Cruiser gumim is.

Mindkettő teljesen új. Én jelenleg hátul egy Road Cruiser-t használok (26x1,75)

Az árban biztosan megeggyezünk. Szabadulni szeretnék tőlük, mert már 2 hónapja csak foglalják otthon a helyet.

Üdv.

Zozzz

tari2 Creative Commons License 2000.05.04 0 0 7569
Hali!

Nalam a petroleumos mosas-aztatas es utana TF2 mukodik. WD-t csak akkor alkalmazok, ha eppen mas nincs keznel. Amugz az is jo.

Radix - Telokrol a Bringa majusi szamaban olvashatsz egy keveset. Amugy mindenkinek ajanlom figyelmebe a lapot, nagyon pozitiv.

tari

mega5 Creative Commons License 2000.05.04 0 0 7568
A legjobb bolt Bp.n a Probike a Zöldlomb utcán.
Előzmény: RadiX (7566)
mega5 Creative Commons License 2000.05.04 0 0 7567
Ez a teflonos cucc tetszik. Hol lehetne beszerezni? Most vettem én is láncot és jó lenne ha egy ideig eltartana. Ha megirnád a cimemre megköszönném.

Ja, ha valaki tud 16"os cromo vázat eladót, akkor írjon nekem emailt. Mega5@freemail.hu

Előzmény: kivi (7563)
RadiX Creative Commons License 2000.05.04 0 0 7566
Udv mindenkinek!

En meg mindig azon filozok itt, hogy milyen teleszkopvillat vegyek (es hogy hol).

Van valami, amit nem latok vilagosan, es jo lenne ha egy hozzaertö szemely megvilagitana, megpedig az a kerdes, hogy az olajos csillapitasu villaknak az olaj vajon az also szar aljaban foglal-e helyet (es ekkor egy a becsuszoszarhoz rögzitett kutyu preseli at rajta magat oda-vissza csillapitaskeppen), avagy esetleg a becsuszoszar lezart aljaban tartozkodik (es az alsoszarhoz rögzitett kutyu mozog benne. Esetleg egyes tipusok az egyiket, masok a masikat hasznaljak? Vilagositsatok föl.

Törölt nick Creative Commons License 2000.05.04 0 0 7565
kivi

Honnan van ez a szuper TF2 anyagod, és mit kóstál?
Most vettem új láncot, a fogaskoszorút megtakarítottam (csili-vili), és akkor mostmár valami kellene, ami keni a dolgokat.

Előzmény: kivi (7563)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.04 0 0 7564
stoki

"én korcsdolyák tudósa": Az amire Te gondolsz, az a Roces Big Cat, és amikor én vettem a legutolsó korimat, akkor 100 fölött volt, és csak rendelésre hoztak.....
Inkább földútra tervezték, meg porra, meg sziklákra, ilyesmi.
Városban: 3 lehetőséged van, attól függően, hogy melyik a fontosabb szempont: a) ár b) tartósság c) gyorsaság. Mindnek van előnye/hátránya, ha mindenkit érdekel, akkor itt, ha nem, akkor mélen leírom.

Előzmény: stoki (7562)
kivi Creative Commons License 2000.05.04 0 0 7563
gombfoci:
Erről régebben írtam már egy csomót. Nincs kedvem megkeresni, de azért idekarcolom a lényeget: a WD40 tisztitószer, a koszos olajat/zsírt királyul kipucolja a láncból, de nem keni rendesen. Ezért van csikorgó hangja. Ennyi erővel vízzel is locsolhatnád a láncodat.
Kenésre sokan használjál a sima műszerolajat (nem túl rossz, de gyűjti a port), és a különböző spray-ket. Én egy teflonos TF2 névre hallgató anyagot használok.
Ez nagyon bejött. Amikor ráfújom a láncra, akkor eleinte csikorog, de miután kb. 3 percig megyek vele, akkor már minden kis résbe bemászik a lötty, és nagyon jól ken. Vízlepergető hatású (ez terepen fontos), és a port sem szedi össze.

Egy szó mint 100, műszerolajjal is kennheted a láncot, ez olcsó és elég jó. Sőt... egyszer-kétszer kényszerből étolajjal kentem a láncot. Az is jól ken, egyetlen baja, hogy idővel szaga lesz...

Előzmény: gombfoci (7558)
stoki Creative Commons License 2000.05.04 0 0 7562
bátyó
Ja, ja, ja meg 28"-os, mert az itt is van majdnem minden boltban. Úgy látszik trekkingre kell váltanom...:)

rob19
Az a baj, hogy kevés a slickválaszték. Hiába van a schwalbe-nak dögivel típusa a boltok nem nagyon tartanak belőle, ha meg tartanak az már a 4.000 nyalogatja.
Off kérdés : rob te korcsolyák tudósa...Az lenne a nagy kérdésem, hogy olyan hosszú tengelytávú két nagy kerekkel rendelkező "túrakorit" lehet használni bejárásra...??? 5 kilométer izzadás nélkül aszfalton megvalósítható, vagy hiú ábránd...???

gombfoci
Kenésre használhatsz egy olcsó kenőanyagot is a "műszerolajat". Ez semmi spéci kb. egy flakon 300 forint körül van és pár cseppnél többet nem szabad a láncra tenni (persze ha csont száraz, akkor azért lehet adni neki), különben tiszta szar lesz minden. (A felni is és akkor a fék az egyenlő lesz a nullával)
Ezt szinte bármelyik vegyi boltban be lehet szerezni mostanában én is ezt használom nem figurázok. Általában lapos piros köcsögben kapható, de van kerek köcsögben is és láttam már átlátszó edénykében is.
Szedi a koszt rendesen, de egy nyitott lánc nem nagyon tud megmenekülni ettől. Ha már kellően redvás jöhet a fogkefés benzines, vagy petróleumos pucolás és aztán száradás után újra jöhet a műszerolaj.

Előzmény: bátyó (7554)
Mad002 Creative Commons License 2000.05.04 0 0 7561
Eddig dolgoztam, sziasztok.

Mad002!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!