Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1673

Jó ötlet!

Akkor mi van ha nincs szerződésem a távhővel?

Akkor simán megcsinálhatom nem?

 

Előzmény: Törölt nick (1672)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1672

Kell nyilatkozat minden házban lakótól, hogy hozzájárulnak a levállásodhoz....

A panellakás nem tól energiahatékony, de legalább a szomszédok körbefűtenek. Ha a beruházási költségeket egyben lenyeled, és nem akarod megtérülés oldalba bevinni, akkro szerintem a villamos fogyasztásod költsége összemérhető lesz a mostanival. Komfort jobb lesz, és a költségeken tudsz faragni az egyedi vezérléssel helyiségenként és időszakonként.

Előzmény: Törölt nick (1670)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1671

Ezek miatt aszolgáltatók (gáz, kémény) is van nálam villanyfűtés :D Az EON meg nem győzi adni a kedvezményeket az áramra :D

Igaz vastagon szigeteltem, de most már nagyon komfortos a ház, és a költségekkel is elégedett vagyok.

 

Az éves fűtésköltség (pont egy éve lakunk a házban), 380Eft lett. 113nettó m2-es családi ház, 3.2 belmagassággal, 43m2 ablakkal és villamos konvektorokkal. Padlófűtéssel jobb lehetne, de mivel valódi fa burkolataink vannak, így nem amellett döntöttem. Gázzal csak kb harmada lanne a fűtésköltség, de a rendszer ára miatt még kb két évig előnyben vagyok.

Előzmény: Zoltanuss (1669)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1670

Sziasztok!

 

Segitséget szeretnék kérni fűtésügyben!

55nm-es távhős lakásban lakom de tele van a tököm velük!

Szeretném lecserélni a fűtést elektromosra.

A Glamox elektromos fűtőpaneleket néztem ki.

Véleményetek szerint megoldható lenne a csere és ezekkel a modulokkal megoldható lenne-e a fűtés?

Na és ez mennyibe kerülne?Jelenleg a téli időszakban 30ezret fizetek.

Nem is ez a baj hanem a szemét távhő még a jó időben is nyomja a fűtést ezért pl:áprilisban amikor már jó idő

volt is 20ezret fizettem közben meg folyamatosan nyitva volt minden ablak mert meg lehetett dögleni a lakásban.

Kérem irja meg a tapasztalatait aki már találkozott ezzel a fűtési rendszerrel!

Megéri-e egyáltalán foglalkozni vele vagy tényleg nem tudok szabadulni a távhőtől?

 

Üdv: Tuco

Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1669

 Hát ezért kell kerülni a kéményseprőket - egy aljas,  haszonleső társaság.

 De nézzük konkrétan az esetet !

 Az hogy szigeteli valaki a házát az egy nagyon hasznos és kívánatos dolog.

 De miért kell ahhoz  a gázcsövet arrébb vinni ?

 A gázcsövek a faltól általában 5 -7 cm-re futnak  -konzolok tartják - kb. 2 -3 m-enként.

 Ilyenkor azt kell csinálni, hogy  a csövet, kihagyjuk úgy U alakban. Gyakolatilag egy ház hőszigetelése 150 -300 m2, egy gázcső meg 5 - 8 -méteren fut kivül a fal mellet. Ez a rosszabb esetben is csak 8 x 0.1 m = 0.8m2, nincs hőszigetelésnek  negyedszázaléka sem. De akár a csövet is körül lehet szigetelni - semmi szabály nem tiltja -  csak a két végét szabadon kell hagyni.

 A szellőző probléma ? hát szintén ki kell hagyni a helyét egy 15 x 15 cm es es kihagyás.

 A konyha szekrény ?

 Nem hogy mögötte mehet, hanem akár a szekrényben, is semmi nem tilja.

 Sőt újabban a gázcső mehet a falban is ( persze ennek vannak feltételei ).

 

 "Mindez úgy, hogy pár éve volt kazáncsere és kéményfelújítás, és a kéményt ugyanaz a kéményseprő vállalat csinálta aki most a szellőzőt előírta."

 

 

 Mennyi az a pár év ??

 Egy kazán csere után 20 évig nem kell és nem szabad a rendszerhez nyúlni - akkor az kokler munka volt !

 Szigetelni meg bármikor lehet - hasznos és jó !

 Egyáltalán hogy kerül a képbe ez a két említett  álhatóság ??

 

 

 Te írtad :  " Azért a gáz/kémény hatóság kombinációval vigyázni kell. ."

 

 Tény általában így viselkednek, de egyik se hatóság c (sak szolgáltató), és mivel így viselkednek  a szolgátatás helyett :  használt textíl emberek !

Előzmény: bjanoss (1668)
bjanoss Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1668

Azért a gáz/kémény hatóság kombinációval vigyázni kell. Egy csomó olyan termék van a piacon, ami elvileg jó, de mégse fogadják el.

Munkatársam nemrég hőszigeteltette a házát, ehhez a gázcsövet 10 centivel távolabb kellett vinni a faltól. Az eredmény: új szellőzőt kellett kialakítani amin a kazán levegőt kap (ehhez az elsőre megvásárolt szellőző idom nem volt jó, mert nem volt neki műbizonylata), és a konyhaszekrényt is ki kellett dobni mert átment mögötte a gázcső a gáztűzhelyhez menet. Mindez úgy, hogy pár éve volt kazáncsere és kéményfelújítás, és a kéményt ugyanaz a kéményseprő vállalat csinálta aki most a szellőzőt előírta. Mondjuk az se volt egyszerű tőrténet, mert a régi kéménybe tervezték bedugni a kazán turbós kéményét. Bizonytalan volt hogy belefér-e, ezért kihívták a kéményeseket hogy mi legyen. Azt mondták belefér. Aztán nem fért. Ezért csak a kisebb csövet dugták be a kéménybe amin a füst kimegy, a levegőt meg a kazánházból szívja a kazán. Ez 3 éve jó volt, most meg nem.

Az ilyeneket látva erősen meggondolnám egy bizonytalan esetben, hogy be merjem-e vállalni.

Előzmény: Csabikavagyok (1656)
Émile Creative Commons License 2011.05.25 0 0 1666

 Ugyan már !

 

 Miért kéne ismerni a helyszint ahhoz, hogy nyilatkozzanak arról van e beépítési tilalom a parapet konvektorokra.

 A korrekt válasz az lett volna : 

1.. Nincs tilalom, ha  a műszaki feltételek   megfelelnek.

 

 Vagy

2.  tiltva van minden új létesítés esetén,

vagy

3. nem tudjuk ,

 vagy

4.nem akarjuk megmondani.

 

 gyakorlatilag olyant írtak le, ami közhely - természetesen létesítés esetén terveztetni kell, ezt tudom magam is tervező vagyok.

 De itt egy vásárlás előzetese volt. Dobjon ki az ember feleslegesen 15 millát ??

 Amúgy azok akinek ezt a választ kellett volna adni, a betont nem verik  - gyáva bürokraták, akik féltik az állásukat .

 és még a számítógépet se ismerik  - elküldték a belső levelezésüket !!

 Ugyan ez ment a Tigáznál is pár éve . Volt egy egyszerű kérdés  - látni lehetett ahogy a fönökök egyre lejjebb tolták a kérdést.

 És tovább : hogy miért nem fordulok tervezőhöz ?

 

 Fordultam volna : megállapodtam egy tervezővel, hogy eljön a helyszinre  - megtekinti a lakást, leírja a véleményét. Á 20 eft-ért.

 Már minden sinen volt, amikor közli a közvetítő, hogy az időpont nem jó, de neki van saját tervezője, majd azt hozza.

 Gondolom az szóban lefetyelt volna mindent, de leírni semmit.

 Na itt abba maradt a móka .

Előzmény: ötfelezős (1664)
zsömapelle Creative Commons License 2011.05.25 0 0 1665

Kedves BBVC! Érdekelne, hogy hogy vált be a Caleo fűtés? Padló vagy mennyezeti fűtésed van?

Előre is köszönöm a választ.

Előzmény: bbvc (860)
ötfelezős Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1664

Szerintem teljesen korrekt válasz.

Mit is lehet képzelni a helyszín ismerete nélkül?

Persze, a szolgáltató a genya.

Aki minusz 20 fokos hidegben veri a betont órákon át, hogy helyreállítsa az üzemzavar miatt megakadt szolgáltatást.

Még nem gondoltál arra, hogy nővéred, barátod, gyermeked is dolgozhat szolgáltatónál?

Előzmény: Émile (1659)
Émile Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1663

 Ok. minden marad a régi helyén !!

Előzmény: Csabikavagyok (1662)
Csabikavagyok Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1662

A készülék árát szerintem megtalálod ha keresed,itt nem szabad reklámozni. :) Azt jelenti,hogy a jelenlegi gázvezetéken érkezik a készülékhez a gáz és nem lett áthelyezve,cserélve. Abban az estebn ha három konvektor van és az egyik helyére van bekötve a készülék és a többi el van távolítva akkor tervezés köteles,viszont ha maradnak a helyükön akkor nem,mivel csak 1 készülék csere történt szintén. :) A többi készülékről .hogy legálisan szerepelnek-e azt én nem tudom eldönteni.Még eléggé újdonság ez a témakör ,hogy régi parapetes konvektoros társasházak ,központi fűtés kialakítására is van lehetőség,eme egyszerű módon.

Előzmény: Émile (1661)
Émile Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1661

 Köszönöm, majd utána járok.

 És mennyit kóstálna egy ilyen készülék ?

 

 Azért nem ilyen egyszerű az eset !

 

  "Ebben az esetben ha egy db parapetes konvektor van a lakásban ,és a gázvezeték nem kerül megbontásra"

 

 Tény  egy darab parapet van (ez fűt 2 szobát,  tehát  az egyik szoba csak un. 'ajtózással' fűthető, nem tökéletes. ) Aztán van egy fürdőszoba - az jó messzire a szobától  - előszoba és közelekdő folysón keresztűl - ezért itt külön fűtés van  - egy kéményes kis konvektor és vele azonos füstcsövön - bélelt kéménybe egy megfelelő vízmelegítő. Ez kéményseprőileg szabályos (gondolom ),

 Aztán a konyha -  benne egy gáztűzhely, amúgy fűtés semmi (mondja az eladó, hogy a gáztűzhellyel ) - hát az elég primitiv módszer.

 Tehát itt kéne valami elfogadható új fűtést kreálni.

 Elvileg a Mika a legideálisabb.

 A konvektor helyére a Mika - innen egy radiátor a másik szobába, egy másik, ebbe a szobába egy a konyhába és egy a fürdőbe.

 4 radiátorral megoldható a rendszer természetesen a megfelelő méretben. 

 

 Ez mit jelent  ?: 

 

 

"a gázvezeték nem kerül megbontásra" 

Hát készüléket cserélni megbontás nélkül aligha lehet.

 A lényeg a gáztömör szerelés.

 

 

 

Előzmény: Csabikavagyok (1660)
Csabikavagyok Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1660

Szia! Jó híreim vannak! Ebben az esetben ha egy db parapetes konvektor van a lakásban ,és a gázvezeték nem kerül megbontásra,és nincs több készülék ami el van távolítva,terveztetni sem kell csak a szerelőnek van bejenési kötelezettsége,hogy készülék csere történt. A főgáznál már ismerik ezt a típust ,sőt bemutatót is tartottak nekik. :)

Előzmény: Émile (1658)
Émile Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1659

 És erre a válasz :

 

  

Tisztelt Fogyasztó Boldizsár  Úr!

 

 

Hivatkozással megkeresésére, az alábbiakról tájékoztatjuk:

 

Amennyiben a meglévő fogyasztói rendszerét szeretné bővíteni, szükséges megbízni egy kamarai tervezői

jogosultsággal rendelkező  tervezőt, aki a helyszíni adottságok ismeretében tájékoztatja Önt a kialakítás

lehetséges módozatairól. Ezt követően tervet kell benyújtani társaságunkhoz. A sikeres tervfelülvizsgálat

után kerülhet sor a kivitelezésre,majd a meo-műszaki biztonsági ellenőrzésre. Ezután kérésére kiadjuk a

használatbavételi hozzájárulásunkat.

Műszaki tanácsadás a tervfelülvizsgáló és ellenőrző osztályon van munkanapokon, 8-tól 15 óráig.

 

 

 

Tisztelettel:

Válaszoló Ede

 

tel: 06 30 ......

 

 


 Hát ezeket eddig is tudtam.  Nem ezt kérdeztem. Csak nem akartan feleslegesen tervezőt felkérni, fárasztani. Egy ugyan akadt volna, de amikor azt mondtam a megbizásom csak engedélyezett tervre szól elbizonytalanodott és elóldalgott
********************************************************

 

 

 Tehát mi a véleménye a MIKA kazánokról a szogáltatónak ???

 

 Lehet é   ?

 Természetesen lehet  - a kérdés inkább úgy szólna  - szabad é terv nélkül egy parapet konvektor helyére rakni
 És természetesen engedélyes gázszerelő végezné !!

 A véleményem szerint határeset. Az igaz, hogy  nagyjából a teljesítmény ugyan olyan mint a korábbi parapet konvektor, sőt a zárt égéstér is stimmel - mind a kettő zárt , az égéshez alevegőt kintről vételezi a készülék, viszontatipusba beleköthetnek.

 A szogáltatók nagy urak - a szabályokat általában kélnyükre kedvükre értelmezik.

 

 Tehát  akonkluzió . aki ilyen készüléket gyárt és forgalmaz annak kéne ezeket tisztázni - ne mán az egyszerű fogyasztó.

  Hogy énrám már mennyi kazánt akartak a kereskedők rám sózni !! Az vicc.

 De ha tényleg olyen jó praktikus ez a készülék  - propagálni kell és a nyitott dolgokat tisztázni

Előzmény: Émile (1658)
Émile Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1658

  Ez volt a kérdés   :

 

 T. Főgáz ! T. Szolgáltató !

 

  A kérdésem műszaki jellegű. Egy Bp. -i társasházi lakást szeretnénk megvásárolni, ami el van látva földgáz szolgáltatással. Van gázóra és van egy db. parapet gázkonvektor, ami kevés a lakás kifűtéséhez. Nem is annyira a teljesítmény a probléma mint a térbeli elhelyezkedés. A lakás másik végébe kellene  egy plusz kisteljesítményü (3,3 kW ) parapet konvektor. A kérdésem van e ezek beépítésére tilalom, vagy megfelelő engedéllyel -tehát tervvel lehetséges e. ? Kérdésem még az , hogy személyesen hol tudnám ezt megbeszélni ?  A lakás eladás alatt van. A korábbi tulaj meghalt, a jelenlegi pedig semmit nem tud az ingatlanról. Kérem szives segítségüket ill. válaszukat. 

 

Üdvözlettel :   Fogyasztó Boldizsár

Előzmény: Émile (1657)
Émile Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1657

 Köszönöm, de ez is csak egy állítás !

 Van erről valami szolgáltatói nyilatkozat is ?

 Eléggé görények a szolgáltatók, élen a kéményseprőkkel.

 Vagy kettő hónapja megkérdeztem a  Főgázt egy egyszerű konvektor ügyben. Igen vagy nem válasz helyett egy elkenés lett csak.

Előzmény: Csabikavagyok (1656)
Csabikavagyok Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1656

Természetesen fenn ál jogilag is.  A készülék pont olyan helyekre lett tervezve ahol más cirkó nem engedélyezett,konkrétan ezért lett kitalálva. A teljesítménye is pont ehhez lett szabva. Nem tehetnek keresztbe, mint mondottam ,minden jogszabály áttanulmányozása után lett csak gyártva a készülék.

Előzmény: Émile (1654)
Evehid Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1655

Szia!

 

Igazából erre mindenre kiterjedő és szakszerű választ egy épületgépész tudna adni. Kellene tudni kicsit többet a házról: mekkora, mennyi a belmagasság, milyenek a falak, a nyílászárók? Milyen a szobák elosztása, van-e lehetőség legalább kiegészítésként valamilyen fafűtésre?

Itt a házépítő fórumokon unalomig ismételt tanács, de tényleg ezzel jársz a legjobban: ha a ház nincs hőszigetelve, akkor először erre érdemes a legnagyobb gondot és pénzt fordítani, majd a lényegesen csökkenő hőszükséglethez választani a fűtést.

 

A teljes központi fűtés sajnos nem olcsó, a jó kazánok is 200 fölött vannak, a radiátorok  mellé kell még egy csomó szerelési anyag, gázterv, rosszabb esetben kéményseprői engedély, és a szerelés m.díja is több, mint egy-egy konvektoré. Egy kisebb házra is 1 millió körüli nagyságrendre lehet számítani - ha tényleg jó a kazán.

 

Előzmény: FarkasokkalTáncoló (1653)
Émile Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1654

 Csabika !

 

 Azért az , hogy tehető elég pontatlan fogalmazás.

  Tehát fizikailag odatehető,  ez nem vitatott, de fennáll ez jogilag is ?

 Azaz kell e hozzá terv, amit a szolgáltató engedélyez , kell e hozzá kéményseprői hozzájárulás, mert  ha igen,  akkor eleve halott a dolog  - azok biztos keresztbe tesznek !! Magyarul nem járulnak hozzá.

 Akkor hogy van ez??

 Ja a szakszervizek listája nem jött le !!

Előzmény: Csabikavagyok (1651)
FarkasokkalTáncoló Creative Commons License 2011.05.23 0 0 1653

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék én is kérni. Most szeretnénk házat bővíteni két 11 m2-es szobával. Jelenleg két konvektorral fűtünk ezek 10 éve lettek beszerelve és parapetesek.

 

A nagy kérdés milyen fűtés legyen? A villany beszerelése olcsó lenne, de félek a számláktól.

 

Ha komoly fűtésrendszer kell az könnyen lehet, hogy bukta, mert nem jövünk ki a pénzből, elég neces a költségvetés így is. Nem tudom mennyibe kerülne egy fali gázkazános központi fűtés kiépítése, akkor már minden helyiségbe. Van valakinek erről mostani tapasztalata?

 

A konvektort fali kivezetéssel úgy tudom nem engedik vagy nem jól tudom?

 

Szóval mit tanácsoltok? Olyan alternatíva kellene aminek a kiépítése és az üzemeltetése is megfizethető.

 

Egy plusz info, a gázcsövet mindenképpen el kell vágni, mert azon a falon fut ahová a szoba kerülne. Nem tudom ehez milyen engedély kell.

Előzmény: bjanoss (1652)
bjanoss Creative Commons License 2011.05.16 0 0 1652

Szia!

 

Én is azt mondtam régen, hogy a konvektor nem hatékony. De nézd meg az újak paramétereit. 90% feletti hatásfokot írnak rájuk. A régiek 60% körül voltak. Szóval egy új konvektorral lehet csökkenteni a gázszámlát, és nem is milliós beruházás. Bár a hőszigetelés hatása mellett már nem olyan látványos a különbség.

Villanyt én se javaslok, még a régi konvektorok helyett se, drágább lesz vele fűteni (elvileg a gázhoz képest 2,5-3x pénzbe kerül egységnyi mennyiségű energia, amiből kompenzál valamit a 100%-os hatásfok és esetleg a pontosabb szabályzás).

A kazán+radiátor megoldásnál azt is gondold végig, hogy ezzel a melegvizet is meg lehet oldani, más módszereknél meg arra is ki kell találni valamit. Szerintem ettől még anyagilag nem éri meg a kazános fűtés a konvektor helyett. Helyette lesz egy sor más előny: csendes (legalább a lakószobákban), biztonságosabb (nincs gáz és égés ott ahol élsz, kazános fűtésnél gázcsövet átvezetni se engednek lakószobán, nem tudom a konvektorokat meddig lehet még használni). Szóval szerintem leginkább a biztonság az amit nyersz egy kazános fűtéssel a konvektorhoz képest.

Előzmény: liliom555 (1642)
Csabikavagyok Creative Commons License 2011.05.16 0 0 1651

Hali!

 

Nézz utána a MIKA-6 E tipusú készüléknek. Parapettes konvektor helyére tehető cirkó. Hőt nem ad le tehát abba a helyiségbe is kell radiátor.

 

Üdv.:Cs.

Előzmény: liliom555 (1640)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.14 0 0 1650

 Mostmár megvan a szoba mérete igaz még mindig slendlián a dolog.

 Az a szoba lehet a földszinten (az konvektorral meg mással se javasolám senkinek mivel ki lehet fűteni, de nem gazdaságosan )  ) A földszinti lakások már csak ezért is rosszak. Egyéb hibáik : utcai - zajos , udvari - általában setét  + mindegyikbe könnyen betörnek.

 Viszont  a nagy belmagasság már az első emelettől hasznos  főleg kis alapterületű lakásoknál ( 35-től - 55 -ig ) afelett lehet bárhol már újra hátrány. Aztán a nagy belmagasság a legfelső szinten szintén hátrány.

 De még a konvektor teljesítményét mindig nem tudjuk.

 Egy 4,5 - 6 kWossal ki lehet fűteni egy 5 x5 ös szobát - bármely szinten van.

 Persze mint írtam a földszinten a kifűtés  nem gazdaságos, de a nem gazdaságos nem jelenti a nem lehet fogalmát.

Előzmény: manya1 (1648)
manya1 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 1649

Örülök, hogy van, akiknél működik a konvektor. Talán a régiek nem elég jó hatásfokkal fűtenek. Mindenestre ez az illető, akinek a lakásáról beszélek,  folyamatosan panaszkodik, és tényleg nincs nála meleg soha. Pedig mindkét szomszédos falon lakás van neki. Fölötte is, alatta is.

Előzmény: liliom555 (1647)
manya1 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 1648

Egy belvárosi régi házban 4 méteres belmagasságú 5x5-ös szobaában sose volt meleg tőle. Elég sok ilyen lakás van, ekkora légtérrel.

Előzmény: Zoltanuss (1646)
liliom555 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1647

Elvileg eddig több lakásban is konvektorom volt, nem volt vele gond. A nagyszoba 30 nm, és van még két kisebb szoba. Amit érdemes tudni a lakos adottságairól: egyik oldal végig "szomszédos", a másik oldal félig, a maradék a lépcsőházzal az. A lakás két rövidebb oldalának nagy része ablakos, erkélyajtós (műanyag, teljesen felújított lesz). Óbudai, a hegyek környékén, ahol eleve picit hűvösebb van, illetve magas épületek nem takarják, tehát szél előfordulhat. Ezeket talán még érdemes belekalkulálni a tervezésnél.  

Előzmény: manya1 (1645)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1646

 Ez így nem igaz, félrevezető !

 A tapasztalataid falsak !

 Persze kérdés mekkora az a nagy szoba.  Itt az egész lakás 67 m2 és viszonylag jól védett.

 A legnagyobb konvektor általáaban 6,5 kilóWatt,  az bizony az egész lakást befűtené, amennyiben a válaszfalakat elbontanák.

 De itt van konvektorból 3 is.

 Tény a Gazdagék 93 m3 -es fogadó szobáját nem fűtené be - habár az se biztos, kis jóindulattal tán igen. De Gazdagék nem konvektoroznak !!

Előzmény: manya1 (1645)
manya1 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1645

Tapasztalataim szerint a konvektor nagy szobát nem tud befűteni. A cirkó radiátora viszont igen. Szóva ha szempont az, hogy legyen jó meleg, akkor a konvektort utálni fogod. Ha bírod a hűvöset, akkor nem.

Előzmény: liliom555 (1642)
Axióma Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1644

Pontositsunk: nem gazdasagos a legtobb esetben. A kerdezoeben tuti nem, me'g a teljes cirkos beruhazassal szemben is csak rovid ideig. De vannak esetek amikor mege'rheti: ha peldaul a gazt is akkor kene bevezetni... [ill. ha elfogadod a hoszivattyut villanyfutesnek, akkor meg tobb lehetseges eset van]. Igaz, osszesen se sok, de nem kell azert me'g tul sommasan fogalmazni sem.

Előzmény: Zoltanuss (1643)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1643

 Helló ! Tehát  a konvektorok parapetesek !

 Akkor hagyd az egészet későbbre.

 A mai világban a központifűtés beépítés majdnem teljesen roncsolás mentesen megoldható  - hacsak a fűtőcsöveket nem a padlóban akarod vezetni.  Minden egyébb felújítást vegyél előre, aztán festesd be a lakást fehérre, és használd a konvektorokat. Ezek a konvektorok gyakorlatilag örök életűek. Némi beállítás és tisztításon kivül más karbantartást nem igényelnek.

 Így megtakarítasz legalább egy fél millát, de ha a Te számításod az igaz lényegesen többet.

  Villany ?

 Aki azt állítja , hogy gazdaságos  - hazudik !!

Előzmény: liliom555 (1642)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!