Keresés

Részletes keresés

Dizma Creative Commons License 2003.01.27 0 0 2142
fda!

Igen, a Haudekre gondoltam.
Az árról annyit, hogy utoljára 2000 ft körül fizettem (a km számláló nem ment) bár ez évekkel ezelőtt volt.

A krómozásról: az eredeti eljárás szerint a krómot a rézre viszik fel, de azóta ez lehet hogy módosult és más eljárást használnak.
A polirozást erősen ajánlom. Minnél simább a felület, annál fényesebb a felület. Ja, és egyesek esküdnek a nikkelre, mert az jobban fénylik. Bár ezt én még csak fürdőszoba kapaszkodón mertem csak kipróbálni. A másik, hogy az egész motort átnikkeleztetni??? Idiótizmus.

Voltam a börzén: alig tudtam eladni valamit. És azzal együtt, amit vettem a börzén magamnak minusszal zártam a "büdzsét". Plusz a fagyási sérülések...:-( (Aigner megint átvert minket..)
Viszont meglátogatott Gashpy és Carlosamigo. De frundsberget a kanadai favágókabátjában egyszerűen nem találtam, pedig idegen piros-fekete kabátosokat is leszólítottam;-)))

Előzmény: fda (2141)
fda Creative Commons License 2003.01.27 0 0 2141
Ez jó ötlet, meg fogom kérdezni. Azt megírnád, hogy milyen áron dolgoznak? Gondolom a többieket is érdekli.

Közben pedig felmerült még egy kérdés:

írtátok, hogy Gyálon vagy egy krómozó, aki olcsón dolgozik, csak lecsiszolva kell vinni az alkatrészeket. Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy alárezezik -e a munkadarabot krómozás előtt, illetve, hogy pontosan hogy is néz ki egy ilyen lecsiszolás? Drótkefe? Smirgli? Homokszórás? Vagy polírozni is kell, krómozás előtt?

Azért érdekelne a dolog, mert ahol idáig dolgoztattam, ott vagyonokat kellet kifizessek és a minőség sem volt tökéletes.

És végül: a motor télre történő felkészítése során "örömmel" konstatáltam, hogy a tavasszal vásárolt küllők egytől egyik korrodálnak (még nem rozsdás, csak kifehéredett, mint amikor a hóléből kiválik a só). Azt hozzátenném, hogy a motor folyamatosan zárt helyen volt tárolva, eső vagy más nedvesség nem érte. Szerintetek ez normális, vagy bóvlit sóztak rám? Ha az utóbbi, akkor megírom,hogy kitől vettem, nehogy Ti is pórul járjatok, addig viszont nem akarom senkinek alaptalanul rossz hírét kelteni.

FDA

Előzmény: bervas (2140)
bervas Creative Commons License 2003.01.27 0 0 2140
fda:

Nekem pont ott a Haudeknel tettek a Danuvia orara uj karikat, a javitassal egybekotve. Pedig meg csak nem is kertem! Hogy kulon is adnak-e, azt nem tudom, talan kerdezd meg.

Bervas

Előzmény: fda (2139)
fda Creative Commons License 2003.01.27 0 0 2139
Csak nem a Haudek-féle szervízre gondolsz?

Egyébként, gondoltam rá. De ez annyira egyszerű (mármint, ha sikerül az alkatrészt megszerezni) hogy nem kell hozzá szervíz.

Tényleg, szerintetek honnan lehetne új krómkarikát szerezni a km órára?

FDA

Előzmény: Dizma (2137)
szanta Creative Commons License 2003.01.27 0 0 2138
No mi van, senki nem volt kinn tegnap??? Vag ynem volt semmi említésre méltó?

Én sajnos nem tudtam feljönni tegnap, de 2-án Szolnokon ott leszek!
Kormányzár, szerszámdoboz kellene.Ha esetleg valakinek akadna itt is, megköszönném ha szólna. Vagy ha láttatok most, kb mennyit kértek érte?
köszi

szanta

Dizma Creative Commons License 2003.01.24 0 0 2137
fda!

Nem gondoltál még km óra szervízre?
Csak mert itt pesten tudok egyet, én oda járok.

Most már tuti, hogy megyek a börzére. Keressen aki kiváncsi rám, kiakasztom a topic nevem!

Előzmény: fda (2131)
Zoli_t5H Creative Commons License 2003.01.22 0 0 2136
hali!

jakacs: sokfele pannonias gepkonyv letezik es a 26-ikai borzen biztos talalsz magadnak, ha mast nem akkor fenymasolatot tuti. A borze a Campona mogotti parkolohazban lesz.

Előzmény: jakacs (2135)
jakacs Creative Commons License 2003.01.22 0 0 2135
Sziasztok!

Nem tudjátok hol lehetne Pannónia gépkönyvet beszerezni?Láttam az egyik oldalon egy könyvet(Szente Gyul:Így gondozd a Pannóniádat), ez lenne az egyetlen A KÖNYV?Esetleg az emlegetett börzén?Hol lesz ez 26-án?
Válaszokat előre is köszi!
bervas Creative Commons License 2003.01.22 0 0 2134
Gashpy:

Egy viszonylag olcso kromozo:

Kromafel kft
Gyal
Vasutallomas mogotti, Nagykorosi uttal parhuzamos utca (Moricz Zs.? Katona J.?), Gyal Pesttol tavolabbi vegen.
Csiszolva kell vinni a cuccokat. Megbizhato emberek. Ott csinaltattam a Danuviahoz mindent, 20e Ft-bol kijott.

Bervas

Előzmény: Gashpy (2132)
frundsberg Creative Commons License 2003.01.22 0 0 2133
Ajánlom mindenkinek: www.oldmotors.hu
Gashpy Creative Commons License 2003.01.21 0 0 2132
Udv Mindenkinek!

Regebben irtam, hogy osszeutottem egy egyszeru Pancsis oldalt.
Az unnepek alatt volt egy kis idom toldozni, foldozni.
Raktam fel nehany kepet, egy kis hasznos segedanyagot (pl adasveteli nyomtatvany motorkerekparhoz).
Akit erdekel, latogassa meg.
http://members.fortunecity.com/bejczi_gabor/Pannonia.htm

Igerem, hogy rovidesen csokkenteni fogom a kepek mereteit, mert a latszattal ellentetben ezek majdnem egesz kepernyosek. (Nezd csak meg az atmeneti tarolojaban a bongeszodnek...)

Mas:
Meg mindig aktualis temam a kromozas. A sarga telefonkonyvben (2001-es kiadas) talaltam nehany galvanizalo cimet. Ismeritek ezeket? Melyiket ajanljatok? Esetleg valami mas?

A.Zagon Rudolf, Bp VIII
Gal-Ko Galvanizalo Kft, Bp XVII
Galvanizalo es feluletkezelo Gmk, Bp X
Kocsis Galvantechnik Kft, Bp VII es Sarszentmihaly
Galvanizalo Ipari Szovetkezet, Maglod

Gashpy

fda Creative Commons License 2003.01.21 0 0 2131
Kedves Kartársak!

A hétvégén megkíséreltem a 2 db működésképtelen Km órából 1 db működőt összehozni, de természetesen nem sikerült. Ha valakinek van működésképtelen Km órája, akkor nézze már meg, hátha benne van az az alkatrész, ami nekem kell:
az óra bal oldalán (ha a helyére van téve) a számlap alatt van egy tengely (függőleges), ami az alsó vízszintes tengelyről hajtja meg a Km számlálót. A tengelyt egy kis öntvény tartja, az egészet 1 db csavar rögzíti a Km óra öntvényházához. Na, ez az ami ripityomra ment, így sajnos csak a sebességet méri az óra. Nem szeretnék komplett órát venni (megint) úgyhogy, ha valakinek van ilyenje, akkor mondjon egy árat, vagy esetleg más alakatrészt, amire elcserélné!

köszönettel

FDA

Schnitt Creative Commons License 2003.01.21 0 0 2130
"Azert meg szurkolok, hogy ne birosagi idezes legyen az ajanlott kuldemenyedben:) "

Köszi bakker, te aztán tudod öntözni a lelket az emberfiába :o)))

Előzmény: Zoli_t5H (2129)
Zoli_t5H Creative Commons License 2003.01.21 0 0 2129
Schnitt: Nyugi cimbi, nem adok el semmi olyat, amit mar odaigertem neked, vagy masnak. Meg hat amugy is ugy gondoltam, hogy ebben a hidegben nem fogok ott fagyoskodni, ugyhogy valszeg csak nezelodni megyek ki, nem hiszem, hogy bizniszelni is fogok.
Azert meg szurkolok, hogy ne birosagi idezes legyen az ajanlott kuldemenyedben:)

Előzmény: Schnitt (2128)
Schnitt Creative Commons License 2003.01.21 0 0 2128
Zoli!

A T5H légszűrődobozt, szerszámosdobozt, meg a karbi-léégszűrő összekötő gumit el ne add, bár a börzére nem tudok menni, privátban leegyeztetjük, mikor, és hol tudjuk nyélbe ütni. Ja, és ha van 1 db láncvédő-dugód, azt se osztogasd el lécccci!

Fejlemények vannak papírügyben. Ma kaptam egy értesítést ajánlott levélről, délután megyek postára elhozni, az értesítés szerint a rendőrségről jött. Nagyon bízom a számomra pozitív eredményben.

Előzmény: Zoli_t5H (2123)
Dizma Creative Commons License 2003.01.21 0 0 2127
Benek!

Ha tudsz vasárnap gyere ki a börzére!
Ott tudományos emberektől érdeklődhetsz erről:-))

Ui.: Én is ott leszek...

Előzmény: Benek (2126)
Benek Creative Commons License 2003.01.21 0 0 2126
Most végül is hol lehet beszerezni új Japán megszakítót?Vagy a Japánból is csak felújitott létezik?Esetleg csinálnak valahol után gyártotatt?
frundsberg Creative Commons License 2003.01.17 0 0 2125

Én tuti megyek a börzére, sőt árulni is fogunk.Ha valaki keresne akkor egy piros-fekete kanadai favágókabátom van...elég egyedi :)

A japán megszakító meg jó lehet ha passzol, mert a wolframjuk sokkal tartósabb és jobb minőségű. Csepelbe nincs ami jó?

Carlosamigo Creative Commons License 2003.01.16 0 0 2124
Zoli: most faterral megyek a börzére, nem öcsémmel, úgyhogy valszeg összefutunk. Ha ott vagyok és nem látlek, felhívlak.

Az ominózus japán megszakítóról talán Te tudsz többet, nekem a Geiger ajánlotta azzal,hogy egy életre elfelejthetem vele az útszéli megszakítóproblémákat.

Előzmény: Zoli_t5H (2118)
Zoli_t5H Creative Commons License 2003.01.16 0 0 2123
Hali!

FDA: hivj mobilon, vagy kuld privatba egy reszletes mail-t, hogy mibol mennyi, mennyiert kell, aztan majd beszerzem.

ggabbroo: igazad van, en is pihentetem meg. De csak addig, amig tutira nem latszik, hogy nem lesz tobb ho, aztan uccu neki:)

Előzmény: fda (2121)
ggabbroo Creative Commons License 2003.01.16 0 0 2122
Én is biztos megyek, de ilyen hidegben csak autóval vagyok hajlandó!:) Meg aztán ettől a sós dzsuvától is nagyon féltem a gépet, jobb ha még pihen egy-két hónapot a garázsban!
Előzmény: Carlosamigo (2116)
fda Creative Commons License 2003.01.16 0 0 2121
Zoli Bácsi!

Én megint nem érek rá börzézni, de kellene egy pár dolog.... Megvennéd Nekem? Aztán majd elszámolunk.

FDA

Előzmény: Zoli_t5H (2118)
ktmboy Creative Commons License 2003.01.16 0 0 2120
szeva emberek!

köszönöm a válaszokat!

igazatok van Csepel 125 a gép.Igy már tisztában vagyoka az árakkal,és az öreg nem tud átvágni ha
sokat akarna érte kérni.
szerintem megnézem jobban,hátha nagyon megtetszik.
semmiképpen nem adnám tovább,magamnak akarnám.
lehet hozzá kapni cuccokat?? utángyártva??

köszi

Dizma Creative Commons License 2003.01.16 0 0 2119
Carlos!

Ha minden igaz, én is megyek!!!

Minek Japán megszakító? Nem jó az utángyártott?

De milyen az a Japán megszakító????
Gondolom ugyanolyan, mint az eredeti, de akkor miben jobb?

Amigo! Mit tettél velünk? Minő kétségek közt vergődünk?

Előzmény: Carlosamigo (2116)
Zoli_t5H Creative Commons License 2003.01.16 0 0 2118
Hi!

Carlos: En tuti ott leszek. Lehet, hogy most mar esetleg sikerul majd talalkoznunk is:)

Előzmény: Carlosamigo (2116)
Benek Creative Commons License 2003.01.16 0 0 2117
Lehet hogy hülye kérdés de milyen az a Japán megszakitó esetleg valami más motor megszakitója jó a Pannoniába?
Carlosamigo Creative Commons License 2003.01.16 0 0 2116
Hali!

Jön valaki a 26-i börzére? Még egyszer utoljára nekiindulok normális kilóméterórát vadászni.

Ha delejezés miatt úgyis le kell szedni a mágnest, mit érdemes még cserélni? Miután a megszakító gyakran hajlamos elszállni, fontolóra veszem a japán megszakítót. Tényleg megéri beruházni rá?

bervas Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2115
ktmboy:

Egyetertek az elottem szoloval. Ha 1951-es, akkor Csepel 125, de nem p125. Ha p125, vagy inkabb 125p, akkor nagy Polski, es akkor nem mkp.
Pannonia P125 persze volt, egy db keszult ugy 1972-73 korul, a P20 blokk nemi modositasaval: valto ugyanaz, a forgattyushaz ritkabb bordazatu, es csak egyetlen henger van benne kozepen. Mintha lattam volna egy ilyen blokkot nehany eve Nemeth Lajosnal a szekreny tetejen porosodni, de az lehet, hogy a P175 volt.
Az ezust tank szinten Csepelre utal, bar mintha D-Csepel is lett volna ilyen. Azt hiszem, az 51-es az elso elol-hatul teleszkopos Csepel, mert mintha az 50-es meg hatul merev vazas lett volna, csak elol teleszkopos, a 49-es meg elol lemezvillas. De szerintem 51-ben meg nem volt ezusttank, az talan 52-53-54-re jellemzo.
Ha a motor- es a vazszam egyezik, es BA****, BB****, vagy BC**** formatumu, akkor az evjarat stimmel, 1949-55. Ha 6/5 **** stb formatumu, akkor D-Csepel, 1956-59.

Szoval meg kell nezni a jarganyt, es 20e Ft alatt mindenkeppen erdemes megvenni, meg ha neked nem kell, es tovabbadod is. Felujitani csak akkor erdemes, ha 100e Ft alatt kijossz belole. Ennel tobbet csak akkor erdemes kolteni ra, ha 100%, hogy magadnak csinalod, es nem fogod eladni.

Bocs, ha hosszu voltam.

Bervas

Előzmény: ktmboy (2113)
ggabbroo Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2114
Huuu, lehet hogy tudatlan vagyok, de én még nem hallottam p125-ösről. Nem lehet, hogy egy Csepel125-ösről van inkább szó???
Előzmény: ktmboy (2113)
ktmboy Creative Commons License 2003.01.14 0 0 2113
szeva emberek!
hallotam egy gépröl, remélem tudtok hozzá szolni valamit.
-szerintetek mennyit érhet egy 1951-es
szürketankos p125???
az öreg 20 éve nem használta.
-érdemes felujításban gondolkodni??

köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!