Keresés

Részletes keresés

Zmac Creative Commons License 2000.06.15 0 0 546
A HHH-i szintút tényleg nagyon kellemes, és akár 14 kilométert is lehet rajta futni oda-vissza, ha a Kálvária-hegy utáni nyeregben fordulunk. El lehet futni Solymárig is, ez így már 20 km, és a "szintút" elnevezés akkor már az addigiaknál is kevésbé illik rá. :) Szerintem a Csúcs-hegyen túli szakasz a legszebb...
(Úgy +jött a kedvem, hogy talán elmegyek arra ma délután...)
Egyetlen dologra azonban érdemes figyelni: itt-ott előbukkannak a kövek, és mivel az ember figyelme az általában jó út miatt lankad, sokkal jobb esélyünk van a bokánk kifordítására, mint akár terepen futva.
Előzmény: kiseszter (545)
kiseszter Creative Commons License 2000.06.15 0 0 545
Szia Pen!
OFF
Igazad van, télleg összefutottunk már a topic italiano-ban. Azóta találtam is egy nagyon aranyos "tanárnénit", és lelkesen tanulok olaszul.
ON
Ami a kedvenc futóhelyemet illeti, hát az a Hármashatár-hegyen van. A Fenyőgyöngyétől indul egy kb. 7-8 km-es kör, az eleje kicsit hullámos, de a végén van egy klassz szintút. Van úgy. hogy csak ezt a szintutat futom végig kétszer, mert ott csodálatos a környezet, jó a levegő, a talaj is izületkímélő, szóval nagyon jó hely!
Régebben a Normafához is jártam, de ez a hely jobban megfogott.

Tegnap felfedező utat tettem a Margitszigetre . Most futottam ott először ott. Meglepett, hogy mennyire tömegsport jellege van. Úgy éreztem magam, mint egy utcai futóversenyen. (Kiváncsi vagyok, innen a topicunkból vajon hány emberke volt akkor szintén ott) Azért nem volt rossz, mindenesetre közelebb van hozzám, mint a hegyek.

Előzmény: pen (544)
pen Creative Commons License 2000.06.14 0 0 544
kiseszter,

megkérdezhetem, merre szoktál futni? én pont most keresgetek új, változatosabb terepet..

OFF
nem beszélgettünk mi már egyszer korábban sulla professoressa della lingua italiana?
ON

üdv

pen

Előzmény: kiseszter (542)
Monty Creative Commons License 2000.06.14 0 0 543
neptancos,
"Meggyógyultál már?"
Köszönöm kérdésedet, alakulok. :) A sebemre még kell a géz, de már az "eset" után két nappal edzettem újra.
És Veled mi a helyzet?
Előzmény: neptancos (522)
kiseszter Creative Commons License 2000.06.14 0 0 542
Kedves Piggy!
Köszi az ajánlatot, de nekem a hét közbeni időpontok jobban megfelelnének, mert hétvégén ált. hazautazom.
A szigeten ugyan még nem futottam, de a 25-30 perc szerintem nekem is menne.
Előzmény: piggy412 (539)
furuszli Creative Commons License 2000.06.13 0 0 541
szisztok

szintén bolond, aki új a körben, de szintén bolond
sajnos most éppen beteg is, de nem lesz ez mindig így

piggy412 Creative Commons License 2000.06.13 0 0 540
Kis jelmagyarrázat magamhoz: szjesen=szívesen, veledtartok=veled tartok...:o)))

szerintem én 35 fok felett elfelejtek helyesenírni...

piggy412 Creative Commons License 2000.06.13 0 0 539
Kiseszter,

ha hétvégén szeretnél menni, szjvesen veledtartok...25-30 perc a szigetköröm...és leányzó vagyok...mit szólsz?:o)))

Gedeon Bacsi Creative Commons License 2000.06.13 0 0 538
Hmmm... önmotiváció. Én pl. most indulok a szigetre futni, és azért fogok egyéni csúcsot dönteni, hogy ne késsek sokat a spanyol-norvég meccsről. Hölgyek esetében ez nem feltétlenül jön be.

De azért ha mégis mész: yoooooooooo futást!

gb

Előzmény: kiseszter (537)
kiseszter Creative Commons License 2000.06.13 0 0 537
Hát, elég szörnyű helyzetben vagyok, mert senki nem akar ma velem futni. Meg úgy egyébként is hanyagol(nak) a futópartnere(i)m. Van vmi tippetek az önmotivációra, hogy még legyen esélyem arra, hogy ma, ha egy kicsit lehűl a levegő elmenjek futni?
kaktusz7 Creative Commons License 2000.06.13 0 0 536
Ha még gyorsan megmondanátok, hogy a Claudia esetében a "nem borostás" azt jelenti, hogy csupasz, vagy azt, hogy szőrös, talán mernék tippelni, ki van a képen. :-))
Előzmény: nyuszi_ (534)
kemosabe Creative Commons License 2000.06.13 0 0 535
:-) Természetesen nem. A mellkasunkról.
Előzmény: kaktusz7 (533)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.06.13 0 0 534
Tehát ő nem kemosabe... :)))
Előzmény: kemosabe (532)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.06.13 0 0 533
"Kemo (alias C. Schiffer borostás változatban)"

Most már ugye nem a lábatokról beszélsz! :-))

Előzmény: kemosabe (532)
kemosabe Creative Commons License 2000.06.13 0 0 532
Sziasztok,
Köszönöm a válaszokat. Bízom benne, hogy az edzettségem megfelelő, bár ebben csak akkor lehetnék biztos, ha lefutottam volna. Ezen kívül elég egybehangzóan az ásványi anyagok, sók megfelelő pótlására hívtátok fel a figyelmemet. A maratonon 3-4 km-enként izotóniás italt ittam, igaz, elég keveset. Talán többet kellett volna. Igyekszem ősszel erre jobban odafigyelni. Addig is edzegetek.
Üdv,
Kemo (alias C. Schiffer borostás változatban)
piggy412 Creative Commons License 2000.06.13 0 0 531
én is "futóbolond" vagyok...ha jó a kedvem azért futok, ha rossz, akkor azért, hogy jobb legyen...csak sajnos kevés hely van, ami nem betonos, közel van, és nem 400 pálya körbekörbe...:o(
Zmac Creative Commons License 2000.06.13 0 0 530
Görcsökkel kapcsolatban:

nekem sikerült elkerülnöm a görcsöt a maratoni versenyeken. Szerintem két módszer segít. Az egyik, mint minden hasonló esetben, a megfelelő edzettség. A szervezet részben tartalékol, részben hozzászokik a veszteséghez, ami adott esetben (izomgörcs) sóveszteséget jelent. Ez természetesen nem csak NaCl, ezért érdemes komplex sókészítményeket használni. (Ilyen a klasszikus "lópor". :) ) A másik módszer, (ami természetesen az elsővel együtt alkalmazandó :) ) a rendszeres frissítés. Nekem nagyon jól bevált az Isostar, ami a sók mellett vitaminokat, és különböző, tehát fokozatosan lebomló cukrokat tartalmaz.

Fontos szempont, hogy már régen késő elkezdeni a pótlást, amikor szükségét érzed. Én a maratonokon még hűvös időben (8-10 fok) is 10 kilométernél kezdtem inni, és innen kezdve ötkilométerenként frissítettem, alkalmanként 0,5 - 1,5 decit.

Előzmény: kemosabe (512)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.06.13 0 0 529
Hiver (és mindenki más),

A BMI-index ügyében ne nálam reklamáljatok, nem én csináltam. Én sem veszem túl komolyan. Biztos vannak jobbak is, ha valaki talál ilyet, tegye közkinccsé.

"Mit érdemes enni előtte, esetleg közben, amiben jó sok a kalória, mégsem nehéz tőle futni?"

Nekem idén tavasszal nagyon bevált egy hosszútávú versenyen a következő: valamilyen izotonikus italban oldj fel annyi mézet, amennyit csak lehet. A kapott folyadék gyakorlatilag energiabomba, kicsit édes, de le lehet nyelni (szemben mondjuk a szőlőcokurral) és tartalmaz mindenféle ásványi anyagot is. Önmagukban az izotonikus italok nem tartalmaznak túl sok energiát, úgyhogy szükség van a turbósításra. Ezt viszont ne eléhézés után kezd el fogyasztani, hanem preventíve, ha mondjuk biztosan tudod, hogy 15 km-nél jön a baj, akkor kb. 10-nél. Én három órát futottam két ilyennel (kb. 70 percnél illetve 150-nél ittam 2-2 decit), máskor mindig eléheztem, most meg inkább a jóllakottság zavart (de az csak kicsit).

Butch

Ps. Nézzétek meg a Lé meg a Lola című filmet. Rengeteget futnak benne :-)

Előzmény: Hiver (524)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.06.13 0 0 528
"PS: A celban a kezembe nyomtak egy uveg asvanyvizet es egy Philips fulhallgatot. Ket, kaloriaban igen gazdag termek :)..."

... Akkor mégiscsak jogosan hiányoltam a néhai Juventusz-Floriol maraton céljában a literes napraforgóolajat :)))
Előzmény: hurvinek_2 (526)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.06.13 0 0 527
Komolyan terveztem, de sajnos nem tudtam elmenni. :-( Sokan indultak?
Pedig egy diabetikus fülhallgató most pont jól jött volna. :-))
Előzmény: hurvinek_2 (526)
hurvinek_2 Creative Commons License 2000.06.13 0 0 526
Haho,

Volt valaki rajtam kivul hetfon a Philips 21 km-es szaunna futasan?

A hosegtol eltekintva nagyon kellemes kis verseny volt. A palya gyakorlatilag arnyekban haladta (ott volt 32 fok :) es kb 3 km-enkent lehetett frissiteni.

Ha valaki egyeni csucsot akar futni es a jovo evei verseny veletlenul egy felhos napra esik, akkor mindenkep ajanlhatom neki ezt a versenyt.
(en a csucstol eleg tavol kerultem az 1.52.27-tel)

Udv,

H

PS: A celban a kezembe nyomtak egy uveg asvanyvizet es egy Philips fulhallgatot. Ket, kaloriaban igen gazdag termek :) Az oltozoig (es a szendvicsemig) nehezebb volt eljutni, mint az utolso 3 km-et lefutni.

Előzmény: kaktusz7 (480)
Silan Creative Commons License 2000.06.12 0 0 525
Találsz egy kezdőknek szóló, 24 hetes edzéstervet a következő címen:

http://www.plusssz.hu/hu/eletoszton/mozgas_edzterv1.html
.
Én is ezzel kezdtem, nagyon tudom ajánlani (egyébként Monspart Sarolta állította össze). Kell hozzá persze egy stopperes karóra (a nyakba akasztósat nem tudom ajánlani, az csak össze-vissza lengedezik). Nem árt, ha mostanában elkezded,
hogy még a hideg tél beállta előtt a végére érj (télen nem biztos, hogy tudsz futni, ha mindent beborít majd a jég!). Azért is nagyon jó, ha van ilyen
edzésterved, mert sokkal kisebb a veszélye, hogy lustaságból abbahagyod a futást. Ugyanakkor nagy örömet okoz majd a saját fejlődésed megfigyelése. Mindenképpen előre határozd meg, hogy a hét mely napjain, mikor fogsz futni (én pl. kedden, csütörtökön, szombaton és vasárnap futok, reggel, ill. délelőtt).
Azért olvasd el még a többi oldalt is futásról:

http://www.plusssz.hu/hu/eletoszton/mozgas2.html
. Ja és okvetlenül vegyél egy márkás, drága, új futócipőt. Erre ne sajnáld a pénzt, semmiképp ne kezdj futni valami régi, elnyűtt sportcipőben, mert akkor igen hamar komoly ízületi fájdalmaid lesznek. És ha csak lehet, földúton fuss. Mindig elborzadok, amikor esténként csomó embert látok futni a a pesti Duna-parton a Petőfi-híd és a Lágymányosi-híd között, és gyakorlatilag mindenki az aszfaltúton fut! Pedig két méterrel arrébb ott a füves rész. Semmiképp ne kövesd az ilyen futók példáját.
Előzmény: szerencsefel (481)
Hiver Creative Commons License 2000.06.11 0 0 524
Sziasztok!
Végre újra topicban.Végigolvastam 10 napi termést, huhh...

Pen, Bodzavirág, Rcsiga, gratula!
Én is szerettem volna találkozni Veletek, de lekéstem a megbeszélést (csak péntek este kerültem netközelbe). Lefutottam azért, saját idő 20:35 (nálam több, mint tízzel idősebb barátnőm 18:50 körül futotta!!!)

Butch Cassidy!
Megnéztem ezt a BMI indexet, én is megkaptam a sovány jelzőt - ez nem lepett meg nagyon, de az, hogy szerintük még 64 kg-san is "normális" lennék, kicsit bizarr. Szerintem akkor már be sem férnék az ajtón, most viszont egész jól érzem magam. Nincs vmi olyan index, ami beleszámít nemet, életkort, csontozatot, stb.?
Futás körüli étvágy problémáim nekem is vannak, bár nem utána, hanem előtte eszem keveset, különben nyomja a gyomromat futás közben. Viszont a 15. km-nél már a fél karomat odaadnám vmi kajáért (nem lévén rajtam túl sok "tartalék"). Mit érdemes enni előtte, esetleg közben, amiben jó sok a kalória, mégsem nehéz tőle futni?

Előzmény: Butch Cassidy (497)
Bécike Creative Commons License 2000.06.10 0 0 523
Szia Robin!

Köszi, vettem, de attól tartok, hogy az egész próbálkozás szépen csendben dugába dől az érdektelenség miatt:-(
Pedig, ha valaki, akkor az Kisöreg megérdemelné. Még várok vagy 1 hetet (nem tudom mire, talán a csodára) azután a RTLKLUB felé lefújom a dolgot.
Addigis hajrá.

Előzmény: Robin (476)
neptancos Creative Commons License 2000.06.10 0 0 522
Szerencsefel!
Mint volt barlangász üdvözöllek!
És javaslom a gyaloglást.Ízületek edzésére akár hátizsákkal. ez az üdítő-kérdést is megoldja.

Bodzavirág 4
Hajrá!

Kenosabe!
Plussz sport vagy multi, minden frissítőnél. a Kaisres-es lesz.Csá asddig is.

Monty!
Meggyógyultál már?
n.

pen Creative Commons License 2000.06.10 0 0 521
Sziasztok bolondok!

Járt ma valaki a Szigeten? Gyönyöru ido, de dögleszto hoség. Nincs jó tippetek, mivel lehet elviselhetobbé tenni a kánikulában futást? Én csak a Sziget északi csücskében álló kis kútból magamra zúdított vízet ismerem mint ellenszert.
Esetleg a korán reggeli futás, de kinek van kedve szombaton hajnalban kelni ;o)

Üdv

pen

szerencsefel Creative Commons License 2000.06.09 0 0 520
Monty!

Már néztem, az is 9.900,- forint. Gondolom ehhez hozzá jön még a szállítási költség is. Nekem drága.

Előzmény: Monty (519)
Monty Creative Commons License 2000.06.09 0 0 519
szerencsefel,
gondolom azok Polar pulzusmérők voltak. Ár/teljesítmény arányban szerintem a Sigma PC6 a legjobb. Nézd meg badmad oldalán (kerékpáros topicban is épp most volt szó róla). (Az már elhangzott, hogy a megfelelő futócipőnek is rendkívül nagy jelentősége van.)

nyuszi,
nekem kedden görcsölt be a vádlim intervallumedzés közben, egyértelműen a folyadékveszteség volt az oka.
A banán, meg az izotóniás italok szerintem is nagyon jól tudnak jönni. Ez utóbbinak viszont jók a gyümölcslé/ásványvíz keverékek is.

Előzmény: szerencsefel (518)
szerencsefel Creative Commons License 2000.06.09 0 0 518
Monty!

Nincs pulzusmérőm, mivel az nekem elég drága. Múltkor láttam egy hírdetést a Shape című újságban. Az olcsóbb tíezer valamennyi, a drágább ötvenvalahányezer forint volt.

Előzmény: Monty (516)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.06.09 0 0 517
Hi Claudia :)))

a görcsök szerencsére engemet ezidáig elkerültek, egyetlen alkalommal ijesztett rám egy vádligörcs (3 éve, őszi Kaisers, elég meleg volt), természetesen úgy a 30. km körül. Akkor megúsztam annyival, hogy pár pillanatra megálltam és kilazítottam a lábam, utána már nem volt vele gond.
Nem vagyok szakember, csak innen-onnan szedegetem össze a tippeket. Amennyire én tudom, az izomgörcs a kálcium, magnézium, kálium szint lecsökkenése miatt alakulhat ki (okosabbak majd kijavítanak). Az biztos, hogy melegben sokkal jobban izzadunk, szépen kiül a só a bőrre, így számomra logikusnak látszik, hogy iyenkor valószínűbb egy görcs kialakulása.
Mindenesetre a banán jó dolog. Annyi biztos, hogy egy verseny előtti pár naptól kezdve szoktam enni annyit, hogy már valahogy nem nagyon van kedvem a befutócsomagbanánokat megenni.
Amúgy meg viszonylag rendszeresen iszogatok mindeféle pezsgőtablettás dolgokat (Ca, Mg, Vas+C, Multivitamin), valahogy én szeretem ezeknek az ízét.
Amikor csak lehet, versenyen nem vizet iszok a frissítőknél, hanem sportitalt. (volt amikor Plussz Magnézium, vagy valamilyen izotóniás ital, ezekben is vannak ásványi sók...)

Jó futást, a Kaisersen találkozunk!

Előzmény: kemosabe (512)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!