Keresés

Részletes keresés

jzp2107 Creative Commons License 2015.11.18 0 2 53834

mintha Hörpölin bejárta volna nemrég, vissza lehet keresni

úgy emlékszem azt írta hogy a vár alatt megy a kék (odajutni/továbbhaladni viszont csak vízenjárva lehet)

szóval az új változat csak elméleti

Előzmény: Csuhás (53832)
Csuhás Creative Commons License 2015.11.18 -2 0 53833

Van még egy eltérés Veimpuszta közelében ahol Gaja patakba torkollik a Perei-ér. Ott valóban van egy kitérés az ér mentén azaz amikor ott jártunk akkor az osm változat volt a helyes.  

Csuhás Creative Commons License 2015.11.18 -2 0 53832

A kunkor Zádorfalva és Gömörszőlős között van majdnem félúton.

A Hévízi tóra magam is úgy emlékszem azaz ott az osm a helyes.  Nagy kérdés még a Rezi vár környéke.

Előzmény: donjuan1984 (53831)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.11.18 0 0 53831

Ez most melyik hurok, Jásd? :) 

A Hévízi- tavat - ha szemben állsz a főbejáratával- akkor balról kerüli a kék, legalább is augusztusban még így volt :)

Előzmény: olahtamas (53829)
Csuhás Creative Commons License 2015.11.18 -2 0 53830

Jobb a hurok, mert esőben az a jó, száraz időben meg úgyis látni a rövidebb csapást.

Előzmény: olahtamas (53829)
olahtamas Creative Commons License 2015.11.18 0 0 53829

Az OSM-en megvan a hurok, de a felmérők is levágták, úgyhogy hivatalosan is lehet mocsárjárni :)

A piros az OSM a zöld forrása az mtsz.org

Előzmény: Törölt nick (45344)
Csuhás Creative Commons License 2015.11.18 -1 0 53828

Már javítva is van, csak én nem elég friss nyomvonalat néztem.

Előzmény: garass (53827)
garass Creative Commons License 2015.11.18 0 0 53827

Igen, május közepétől ez a nyomvonal él. A MagArt mellett kint is van egy információs tábla. Sajnos nem fotóztam le.

Előzmény: Csuhás (53825)
garass Creative Commons License 2015.11.18 0 0 53826

Elnézést, a hivatalos név: Alsó-hegyi Zsombolyos Tanösvény

Előzmény: garass (53824)
Csuhás Creative Commons License 2015.11.18 -2 0 53825

Ez a változás az osm térképen már szereplő utakat érint, így átrajzolhatom oda a kéket. A felfestés már az új nyomvonalon megy? Rajzoljak?

Előzmény: garass (53824)
garass Creative Commons License 2015.11.18 0 1 53824

Bódvaszilas fölött a tervezett módosítás lett véglegesítve.

 

A Meteor-barlang alatt keletnek fordul, majd elérve a Zsomboly-tanösvényen jut be a településre. A Magtártól az Akácos úton a főútig. A korábbi nyomvonal, ami érintette a Barlangkutató-forrást, majd a záportározó alatti  roma telepen át ért a főútra, megszűnt.

Előzmény: Csuhás (53813)
Csuhás Creative Commons License 2015.11.18 -2 0 53823

A Zsivány barlangnál is mást mutat az mtsz és az osm nyomvonal. Ott terelés volt így nem tudom melyik a jelenleg helyes útvonal.

Pulmy Creative Commons License 2015.11.18 -5 0 53822

"... az is gyönyörű)."

 

 

    Akárcsak az egész Vértes.

Előzmény: Törölt nick (53816)
Csuhás Creative Commons License 2015.11.18 -2 0 53821

Az valóban hiba, magam is láttam a hétvégén, a buszmegálló után közvetlenül, erdei úton és nem az aszfalton megy a kék.

Előzmény: olahtamas (53818)
Pulmy Creative Commons License 2015.11.18 -5 0 53820

  Hogy jó példákkal is szolgáljunk az "útbaigazító táblákról". Belső-Somogyban jártunk,.ott teljesen korrekten mutatják a kék következő állomását,semmi téves,félrevezető uticél nem szerepel rajtuk. Bár mindenhol így sikerültek volna...

     Viszont ami nekem nagyon b@...za a csőröm,hogy két betűt (R.P.) következetesen lehagytak róluk,pedig a mozgalom neve hivatalosan  RP-DDK. Ebből csak az utóbbi maradt,nem értem,pedig elfértek volna bőven....

 

     Másik pozitív példa a Kék-körös információs tábla. Pár szóval ismertetik a Kék-kör három mozgalmát és egy negyedik oszlopban pedig a közelben lévő természetvédelmi területet.(jelen esetben a Boronka melléki TK.).   

 

    Ha mindenhol így készültek volna nem lennének olyan kiírások mint pl. Káptalantótiban,ahol a táblán az szerepel,hogy Szt.György -hegy 8 km,pedig a kéken +20.

 

    

Csuhás Creative Commons License 2015.11.18 -2 0 53819

A kérdéses szakasz Balatonhenyénél, zöld az osm, piros az mtsz útvonal.

Ha gondoljátok készíthetek képet a többi eltérésről is.

Előzmény: olahtamas (53815)
olahtamas Creative Commons License 2015.11.18 -2 0 53818

Elkezdtem összenézegetni, és látszik, hogy tüsszentgettek jó sokat :)

pl. Fenyőgyöngyénél akkorát tüsszentettek, hogy az aszfalton maradtak, pedig a jelzés az OSM és TUHU alapján is a párhuzamos úton halad egy darabon.

http://www.arcgis.com/apps/Embed/index.html?webmap=1f8c44af4ece4629a23c30a5580c2cb0&extent=19.00,47.53,19.01,47.55&zoom=true&scale=true&search=true&searchextent=false&disable_scroll=true&theme=dark

Előzmény: Csuhás (53813)
nagypapi Creative Commons License 2015.11.18 -6 0 53817

Olvasgatom a ttt AK fórumot. Van egy kétszeres kék-kör teljesítő, ezúton is gratula neki.

Az érdekes, hogy Kisvárdán a vasútállomáson van a hivatalos MTSZ bélyegző. Az rendben, hogy a túrázók sacc/kb. háromnegyede ott megszakítja a túrát, de aki ezt nem tervezi, vajon (ha nem olvassa a fórumot) honnan találja ki, hogy neki úgy 800 métert le kell térni a Kékről?

Pácin és Karcsa között pedig útvonalmódosítás történt, ez sincs agyonhirdetve...

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.18 -2 0 53816

Nekem bejött, hogy a Géza-pihenőhöz felmegy a Kék, és nem elhúz mellette Hajdúvár felé, mint régen. Az se rossz környék, de ez így jobb megoldás. Nem voltam arra a változtatás óta egészen most hétfőig, és nem volt a fejemben a dolog, úgyhogy először meg is lepődtem, amikor megláttam a Kéket jobbról befutni (a Sárgát és a Géza-pihenőt összekötő széles makadámon jöttem, az is gyönyörű).

olahtamas Creative Commons License 2015.11.18 0 0 53815

Áprilisban még nem volt a kunkor Balatonhenyénél:

http://www.mapillary.com/map/im/-nGRVtPM-1GwFduLz77ydA/photo

Viszont hallottam, hogy tervezik, de az okát nem tudom.

Előzmény: Csuhás (53814)
Csuhás Creative Commons License 2015.11.17 0 2 53814

4 Balatonhenyétől ÉK-re is van egy kunkor az mtsz térképén. A festés ott merre megy?

Előzmény: Csuhás (53813)
Csuhás Creative Commons License 2015.11.17 -2 0 53813

Nézegettem ezt a szuper mtsz térképet. Három nagyobb eltérést láttam, ezeket érdemes volna tisztázni:

1 Bódvaszilasról északra merre megy a felfestett jelzés?

2 Felmegy a kék a Rezi várhoz?

3 A Hévízi tó melyik oldalán megy a kék?

olahtamas Creative Commons License 2015.11.17 0 1 53812

Jól beszélsz!

Egyedül a "a Börzsönyi Kék teljesítőinek száma veri az AK-t" kijelentéssel vitatkoznék, mert nem lehet összehasonlítani a kettőt, így fals eredményt ad.

Előzmény: Törölt nick (53810)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.17 -2 0 53811

+2 :-))

 

Offocska

Én is most vizsgáztam újra egy bizonyos jogosítványból amely még 1996-os volt, és idén megszüntették az érvényességét.

Így aztán egy 100-asért most csinálhatom ugyanazt tovább amit eddig is csináltam... pénztarhálás semmi más, a "tanfolyam"(?) egy vicc volt, és a vizsga is.

Előzmény: Törölt nick (53809)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.17 -2 0 53810

Ezekben megint igazad van, de a helyzet nem túl rózsás szerintem, korszakváltás van készülőben ami ezeket a szervezett természetjáró egyesületeket illeti.

A mai, életképes természetjáró szerveződések egyik legjobb példája a BTHE.

Jelzéseket festenek a Börzsönyön kívül más vidékeken is, mozgalmakat találnak ki és tartanak életben, emellett remek teljesítménytúrákat is szerveznek. Minden amihez nyúlnak kiválóan működik, egyre nagyobb létszámú részvétel a jellemző a túráikra. Csak a Börzsönyi Kék teljesítőinek száma veri az AK-t, és közel van az RP-DDK-éhoz is, pedig ha jól rémlik nincs még 10 éves a mozgalom maga.

Sajnos nagyon kevés ilyen jellegű csapat van, értsd ezalatt hogy viszonylag fiatalok, agilisek, kreatívak, naprakészek. Komolyan gondolkozom egy ideje azon hogy ha van rá mód belépek közéjük. (ez még nem biztos, csak ízlelgetem a dolgot)

(Ahova én tartoztam két évig a Nógrádi MTSz sajnos már meg is szűnt.)

 

Velük szemben amiket én ismerek régebbi, mondjuk úgy nagyobb hagyományokkal, de nem túl rózsás jövőképpel rendelkező egyesületekre nem ez a jellemző. Nyugdíjasklubok, nyugdíjas-túrákkal (6-8-max 15 km) sokkal kisebb kreativitással és tettrekészséggel viszont annál nagyobb nosztalgiával rendelkeznek.  (ami érthető a koruk miatt)

Ezt semmiképpen nem sértésnek szánom, ezek az én észrevételeim, nevezhetjük őket sajnálatos tényeknek.

Előzmény: HEV (53801)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.17 -2 0 53809

Világos, ez kell hozzá. Egyébként én pont Háncs Peti alatt tanultam, és Bozó Andrástól vettem át a jelvényemet :) 

 

Sajnos erre is rá fognak egyszer cuppanni, centralizálják, agyonmodernizálják és ezáltal nyilván drágábbá is teszik. Ugyanez történt a barlangos tanfolyamokkal is. Következményes az a kedves, emberi magatartás, ahogy Pocokól nyilatkozzák, hogy NINCS vizsgáka, miközben világosan tudják, hogy van, csak 1998 előtt tette le, és az 1998-as nagy reformot követően az ő vizsgája nem érvényes az új rendszerben és éppen ezért nem is szerepel benne. 

És ennek is ár az a kurva pénz volt a ki nem mondott, fő oka. :/

 

Szerintem ugyanazt a csontot rágjuk, én is maradi vagyok, mert szerettem a BTSSz-t, a TeSz-t, meg az egész szervezett hóbelevancot minden örömével és bánatával. Csakhogy a világ nem a lelkesedésből meg a tisztességből akar megélni, hanem a bizniszből. És ez a biznisz most utoléri elég rendesen a bakancsos turizmust is. A régi embereknek ez természetesen nem tetszik, és szépen ki is fognak maradni belőle. Ez már nem a mi világunk, még akkor se, ha én is online tervezek és GPS-t nézegetek útközben. 

Előzmény: HEV (53808)
HEV Creative Commons License 2015.11.17 0 2 53808

Én maradi vagyok de nekem az a túravezető aki legalább ezt a szintet eredményesen teljesítette. Nyilván van aki aztán el üzletesedik de akkor már inkább utazási iroda lesz belőle. Ha van rá kereslet csinálja, általában felelősséget semmiért nem vállalnak.

 

Nyilván már van újabb verzíó de nem keresgélem.

 

http://www.fsz.bme.hu/mtsz/szakmai/tvok00.htm

Előzmény: Törölt nick (53803)
Güsziológus Creative Commons License 2015.11.17 -6 0 53807

"...magasról tesznek a firefoxra."

 

Én meg az MTSZ-re.

Előzmény: Törölt nick (53805)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.17 -2 0 53806

Szerintem a mai világban az MTSz csak akkor lesz sikeres (vagy meg merem kockáztatni, akkor marad fent egyáltalán), ha hasonlóan a Kékhez ő is valamiféle MTSz Kft üzemre vált át.  

Előzmény: HEV (53804)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.17 -2 0 53805

...dede, a firefox egy ideje nem sokkal jobb, mint a gyűlölve utált internet explorer. :) Manapság a google chrome az etalon. 

 

Ettől függetlenül kend felfedezett egy hibát. Egyszer majd vagy orvosolják, vagy magasról tesznek a firefoxra. :D

Előzmény: Güsziológus (53798)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!