Keresés

Részletes keresés

OpiumPapa Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7504
GeorkHordak vagy mi..:)

Nem azt írtam, hogy drága, hanem, hogy nekem sok... Az különbség! De a váz nagyon állat, nekem tetszik, csak már nem tudtam megvárni...Így malim lett. De elégedett vagyok, biztosan van oka, hogy az én vázam 25000 a polaris meg 35000. Mindenesetre ha feleannyira fogsz örülni a polarisodnak, mint én a malimnak, akkor csuda boldok skac leszel!

Papa

Előzmény: GeorKhordak (7503)
GeorKhordak Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7503
Hellósztok
Ópiumpapa

Szerintem nem drága a 2000-es Polaris váz. Én 35000-ért vettem egyet a hozzá való villával.
Az összes cuccal- kormánycsapágy(FSA), monoblokk(DEORE), első átdobó (Alivilo), Üléscső
- volt 45000 Ft.
Milyen búkó sisakot érdemes venni?

Helló

e-cet Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7502
Kami,

mélek mentek Samson témában. Megkaptad?

e-cet

gombfoci Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7501
Néptáncos

Az egonos emiled nem működik... Van másik?

ilyr Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7500
kivi!

A Bekasrol szolo infod az mennyire friss es hiteles? Csak mert a varpalotai versenyen is az altalam emlitett utvonalvaltozast mondtak be a hangosbemondoba. Vagy megint valtoztattak rajta? Eleg nagy hulyeseg lenne... Amugy a centirozassal kapcsolatban a tojas szerintem nem annyira zavaro (persze itt most nem egy totalkaros felnire gondolok), mint az oldaliranyu felutes. Egy tojassal meg haza lehet tekerni, kevesbe zavaro, mint a nyolcas.

Előzmény: kivi (7481)
ilyr Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7499
OpiumPapa!

Vettem? A bicora gondolsz? Mert az mar tobb mint egy eves. De nekem akkor is a vilag legszebb biciklije (az utan a Pinarello Prince utan... :).

Előzmény: OpiumPapa (7497)
gombfoci Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7498

TÚRA INFO (frissítés)
4. Nyílt Nemzetközi Kerékpáros Topic 2.0 Túra és Pizza-Sör Party |-))
2000. május 6. Irány: Pilis
Távok: 40, 80 km végig aszfaltozott erdészeti utakon a Pilisben

Túravezető: Kamikáze (bocs Kami, de Te vagy az értelmi szerző...)
Találkozó két helyen (opcionális, mindenki maga dönti el, hogy hová jön):
I. helyszín
8:00 A buda(pest)i találka a Szentendrei út-Pünkösdfürdő u. sarkánál lévő McDonald's parkolójában (itt már néhányan megfordultunk az 1. sz. Topictúrán), innen indul a szentendrei bringaút
II. helyszín
9:00 óra: Szentendre, Gyülekezés a HÉV-végállomáson a sínek végénél (innen - kb. 15 perc alatt - kényelmes bringástempóban eltekerünk a Barcsai Jenő Ált. Isk. elé. Közben eldöntjük, hogy melyik távon idulunk.)
A "NAGY TEKERÉS" után közösen felkeresünk egy vendéglátóipari egységet némi pizza(?!)
és sör(?!) vételezés céljából.
Jelentkezők:
1. Kami
2. Robin
3. Stoki
4. OpiumPapa
5. Timery
6. Secpec
7. Néptáncos
8. Mad002(?)
9, 10. Kivi és 1 fő (nincs nickje?!),
10, 11. Gf és Choocoree
12 ????????

Üdv Gf

Néptáncos
Te mán itthon?! Amúgy lészen nálam olyan ketyere. Telszám ment mélben.

UI.: Ja igen és mutassatok be némi áldozatot a Szilárdnak, csak hogy esőt jósoljon (akkor tuti, hogy nem esik majd...)

OpiumPapa Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7497
Robin

Nem, 3-an mentünk, és minket nem is zavart annyira az útburkolat minősége, csak gondolkodtunk, hogy mit érezhetnek az outisok.
Nekem legalábbis jó berregős traktor kerekeim vannak. :)

Ilyr
Mit is vettél?

Papa

Előzmény: Robin (7492)
ilyr Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7496
neptancos!

Gondolom jossz gyonyorkodni a bicomban... :))

Előzmény: neptancos (7493)
neptancos Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7495
Gombfoci kedves!
Lészen nálatok (is) hordozhazó kézi távbeszélőkészülék? Amúgy meg: fel a hegyre, ahogy a síoktatóm mondaná.:)
Robin!
Hol legyen a kajálás? Van valami jó 5leted?
n.
neptancos Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7494
Én aszt halottam, lehet, csak nálunk nem forgalmaznak, és persze q. drága. Ja, és nekem még ráadásul spéci is kellene.:((
n.
Előzmény: GeorKhordak (7475)
neptancos Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7493
Kék pözsó?Békáson?Mit keresek én ott?:)))
Előzmény: ilyr (7471)
Robin Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7492
OpiPapi,
Azért van arra másik út is, ami nem ráz annyira, és olyan amin (legalábbis egy darabig) elég kevesen voltak. Csak ketten mentetek? Azért néhány bringással én is találkoztam útközben.
Nagy túra nem volt, csak Zuglóban látogattam meg egy barátomat (na igen, Kisoroszin és Horányon keresztül :))) )
kivi Creative Commons License 2000.05.02 0 0 7491
rob19:
Nem hiszem hogy típushiba lenne a görgő tönkremenetele. Sokkal inkább gyanakszom egy hibás példányra.
Előzmény: Törölt nick (7488)
tari2 Creative Commons License 2000.05.02 0 0 7490
Javítás és használati utasítás a 6028-as hozzászólásomhoz.
A bringa antireklámot a karom börhiánya és a térbemből folyó vér látványa jelentette. Többen gyűjteni akartak az árváimnak, és csak azért hagyták abba, mert nincsenek árvák. :-)
Történ=történt
Opi - Gratulálok az 5999. és 6001. hozzászólásodhoz, szerintem legalább annyira kerek számok mint a 6000. :-)
Tari
tari2 Creative Commons License 2000.05.02 0 0 7489
Üdvözlet mindenkinek!
Letelt a szabim, aminek egyetlen előnye, hogy van idő (gép- és szabad- egyaránt) a topik alapos tanulmányozására.
Tudom, már messze Húsvét, de én egy-két szót szánnék rá. Nagy élvezettel és irigységgel olvastam a városi menetről és a túrákról szóló beszámolókat, én sajnos :-)( az Őrségben tekertem. Az a sajna, hogy két helyen egyszerre nem lehetek. Ha valakit érdekel az a két rövidebb túra, amit H. vasárnap és hétfőn csnáltunk arra, akkor megírom, de csak a hétvégére. (A beszámolómat a szabi alatt elkezdtem, de nem tudtam befejezni, és otthon is hagytam. Fejből, térkép nélkül pedig nem merném leírni, nem akarok senkit félrevezetni.)
Múlt szerdán feltekertem a János-hegyre, és a síugró sáncnál két bringás gyakorolt / élvezkedett. Mintha valamelyik a nevemen rámköszönt volna, de éppen a végkifejlet előtt (a Böszörményi útról tekertem fel) nem voltam teljesen a magam ura. (A célra koncentráltam, és a továbbikon agyaltam.)
Nem a listáról volt valaki, vagy egyszerűen halucináltam?
A mostani hétvégém pedig egy kissé túl kalandosra sikeredett. A szerdai tekerés után csütörtökön egy combizom-húzódást szedtem össze. (Foci.) Pénteken sikerült a vállamat is megzúznom. (Nem bringa, az éppen lelécelni akaró puli kutyánkat próbáltam egy vetődéssel elkapni, és csak az elrugaszkodáskor nyilalt belém a felismerés, hogy ez nem fog sikerülni. Már színjátszó a vállam.) És a sorozat megtetőzésére szombaton a római északi vége után, a patak túlpartján a zúzott karom miatti bizonytalankodás következtében sikerült feltakarítanom valami betonról az apróbb kavicsokat, zúzalékot. (Szerintem nem csináltam túl jó reklámon a kerékpározásnak a kerekezés maradék részében.)
Ennek ellenére vasárnap tekertünk egy jót Tatabánya környékén.
A 6-án nem tudom, hogy képes leszek-e hozzátok csatlakozni, mert mint általában a hazautazásom mindig kérdéses. Megpróbálok. (Hoppá. Azt hiszem CyberX is javasolt valamit. C/X jelentkezz, vétel.
Ja! Túratanulságok - A H. vasárnapi őrségi túrán történ, hogy most először, és vélhetően utoljára nem vittem magammal láncbontót. Volt 2 (azaz kettő) láncszaggatásom. (Valószínűleg kapodtam a lánc összerakásánál és emiatt a nagyobb terhelés hatására szétesett a lánc.) Most már javító stiftet és bontható (Sachs vagy mi) szemet is beszereztem. (Bizony, még anno Badmad felajánlását kellett volna megragadnom, kunyerálni tőle.)
A bukó is dolgozott a pénzéért. Valószínűleg két esetben védett meg apróbb sérüléstől. Egyszer az erdőben, a nagy pocsolya- és gödörkerülgetésben egy faág úgy beleállt a bukómba, hogy vissza kellett tolatnom egy kicsit. A második a véres bringázás alatt volt, amikor egy kocsi felverte kő koppant a bukómon. Sz'al ennyi. Előbb-utóbb tényleg nyugdíjazom (reklám köv.) az Uvex bukómat és veszek egy (reklám köv.) Cratoni Champ Mountain (vagy mi) sityakot. Azt hiszem elég szellős és van benne bogárháló is, és (reklám köv.) Badmad-féle Bikepostánál kb. 10 rongy, ami viszonylag szolid ár.
Bocsánat mindenkitől a szómenésért, pedig még a bringatisztogatási és szerelési tapasztalataimat meg sem írtam. Talán holnap. Kivi kipróbáltam a déli benzinkutat, véleményt majd írok.
Tari
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.02 0 0 7488
Na mostmár abszolut pálya vagyok. Végigolvastam mindent. Nagyjából. Gyengén szelektáltam, de végigértem.
Túra: roh@dt mód sajnálom, de nem jön össze a hatodika. Szerettem volna már egy (én számozásom szerinti) 2.0-át is, de elég későn jöttem ahhoz, hogy el tudjam rendezni otthon a dolgokat. Majd legközelebb. Az mikor lesz?

kivi: nem riogatásképpen, de öcsém vett egy zsír ugyanolyan '98-as XT-t, mint ami Neked van, és 3 hét használat után a felső kerámiás váltógörgőben a tengely apró darabokra, pontosan 3-ra tört. Szerinted ez típushiba, vagy egyedi probléma? Szerencsére garanciális, ha megtalálom a számlát, megyek verni a nyálamat.
Erre nagyon gyorsan elhatároztam, hogy az én '99-es XT-mben kicserélem a felső görgőt csapágyasra.

JA: az egyik haverom szokott németből-lopott/kiselejtezett-olcsó-tehát-ne-kérdezz biciklisboltba járni, és sikerült Neki szert tennie egy eredeti 1982-es első kiadású (RDM 700) XT hátsóváltóra.... ezzel egészítette ki csekély régiség-gyűjteményét. (érdeklődőknek: van egy 79-es Pinarello váz full '79-es Dura Ace-el, egy egy évvel idősebb gép full Campagnoloval, egy '92-es Balance össztelós gépe full '92 XTR-el, és egyéb nyalánkságok...)

e-cet Creative Commons License 2000.05.02 0 0 7487
Na ja, viszont nekem azt mondta egy bótos h ez kissé át.szás, ugyanis ez csak maga az óra. Erre jön plusz a szerelék, amitől majd működik is meg fel s ugrik az ára 10e fölé. Lehet h így is olcsó(bb), de nekem így már nem éri meg a mostanihoz képest.
Ha rosszul tudom, cáfoljatok.
Előzmény: bátyó (7483)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.02 0 0 7486
Amit nem mondtam az előbb:

Üdvözlet minden újonnan jöttnek!!!!!

MEGVAN A VÁZAM!!! (special Thanks to badmad, aki kib@szott türelemmel tartogatta magánál majd' egy hónapig...)
Alig pár nap, és ha minden igaz, összerakom a BRAND NEW gépet!!!

badmad: kőne egy imbuszkészlet. A Bondhus 7 funkciós sima (nem gömbfejű) mm-eres modellje. (angolszász beosztás) Bordó. Mindez megy majd mélben is, biztos, ami hótziher. THX.

Még mindig nem vagyok képben, de már olvasok folyamatosan. Még vagy 200 van hátra.

Törölt nick Creative Commons License 2000.05.02 0 0 7485
Kezeit csókolom mindenkinek!
Mivel most érkeztem, és lusta vagyok végigolvasni (meg nincs is időm) a milliós lemaradásomat, elmondaná valaki, hogy mi mostanában erre a pálya?????
ROB, aki BACK!!!!
Reki Creative Commons License 2000.05.02 0 0 7484
OpiumPapa

Behuzzák a t.küket, hogy ne azt verjék szét. :))

Előzmény: kivi (7444)
bátyó Creative Commons License 2000.05.02 0 0 7483
Ki akar Shimano Flight-Deck ketyerét venni?
Csak azért, mert a Velotrade honlapján akciósként 5 ezer Ft alatt hírdetik.
ZFera Creative Commons License 2000.05.02 0 0 7482
Köszi a választ. Én sem találtam infót ilyen (TL) jelzéssel.
Lehet, hogy sajtó hibát olvastam oly lelkesen az egyik lapban ?
Előzmény: RadiX (7480)
kivi Creative Commons License 2000.05.02 0 0 7481
kamikazé:
Epekedve várom az útleírást! :)

A Samsonman paramétereit nem ismerem, de ez a 217km/4400m igen szigorúnak tűnik. De mondok jobbat: :)))
Szeptember 9. Beac Maxi gyalogos és MTB telj. túra. 110km/4200m.

Tavaly a kb. 80 bicajos közül még csak 15-en értek be, amikor bejött az első gyalogos (pontosabban futó) srác! 12órán belül lenyomta ezt a távot, ráadásul terepen.

Mindjárt jön TomAce, és közli, hogy megint átalakultunk mazochista topicba! :)

ilyr:
Az oldalirányú ütést ki lehet centírozni állvány nélkül, de a sugárirányút (tojás) nem nagyon.

Más: legfisebb infoium szerint így néz ki a Békás Kupa 3. forduló útvonala:
Szentendre, Skanzen - Pap-rét - Pilisszentlászló - Sikáros -
Királykúti-völgy - Ördög Küllője - Mexikó (43km)

Gombfoci:
Légyszíves engem +1főt is véss fel a szombati listára! Köszi.

ZFera:
A 2000-es Polaris nagyon klassz váz lett, erre nem is kell több szót vesztegetni. Ha alu vázat akarsz, akkor a Polaris jó vétel.
Villa: 40e körül már kapsz jobbat is a Jett-nél. Rábukkanhatsz egy-két akciós Judy XC-re vagy Mozo Pro-ra is.

RadiX Creative Commons License 2000.05.02 0 0 7480
> Rock Shox Jett TL

Hat ilyenröl en se hallottam meg, van olyan, hogy Jett SL (idei) meg talan olyan is, hogy Jett T2 (tavalyi v. tavalyelötti modell).

Mas, nem tudom hallotatok-e, hogy majus elseje ota megszunt az SA a GPS-nel. Vegre megjött az eszuk az amcsiknak. Ezek utan lehet hogy lassan erdemes lessz venni egy GPS-t.

GPS: Global Positioning System, muholdas passziv helymeghatarozo rendszer, kb 5-10 meter pontossagu.

SA: Selective Availability, a GPS pontossagat polgari alkalmazasokban kb. 100-150 meterre leronto zavaras

Előzmény: ZFera (7478)
kamikázé Creative Commons License 2000.05.02 0 0 7479
gombfoci!

Természetesen odamegyünk 9-re.

KZ

Előzmény: gombfoci (7477)
ZFera Creative Commons License 2000.05.02 0 0 7478
Sziasztok !

Bocsi, hogy megzavarom a társalgást.
Még nem írtam ezen a fórumon, úgyhogy pár szót magamról. Nem vagyok már tizenéves, sőt sajna 20on sem, de szeretek kerózni, talán némelyikőtökkel találkoztam is a Kiscell 60-on. Mikor időm engedi, tekerek egy keveset, de sajnos nekem utaznom kell a hegyekbe. Mindem "írigységem" a Tiétek :)

Szóval, hogy kibökjem a lényeget, gondom van a telo vásárlás körül. Ugyanis nem igen találtam anyagot egy bizonyos Rock Shox Jett TL-ről. Tudtok róla valamit ?
Illetve mit javasolnátok 30-40 eFT árkategóriában ?

Köszi

gombfoci Creative Commons License 2000.05.02 0 0 7477
Kami!
Ha a mekkdonaldsnál taálákoztok, akkor légyszi 9-re Ti is gyertek oda a HÉV-hez, mert nem tudjuk, hogy hol van az az iskola...

TÚRA INFO
4. Nyílt Nemzetközi Kerékpáros Topic 2.0 Túra és Pizza-Sör Party |-))
2000. május 6. Irány: Pilis
Távok: 40, 80 km végig aszfaltozott erdészeti utakon a Pilisben

Találkozó két helyen (opcionális, mindenki maga dönti el, hogy hová jön):
I. helyszín
8:00 A buda(pest)i találka a Szentendrei út-Pünkösdfürdő u. sarkánál lévő McDonald's parkolójában (itt már néhányan megfordultunk az 1. sz. Topictúrán), innen indul a szentendrei bringaút
II. helyszín
9:00 óra: Szentendre, Gyülekezés a HÉV-végállomáson a sínek végénél (innen - kb. 15 perc alatt - kényelmes bringástempóban eltekerünk a Barcsai Jenő Ált. Isk. elé. Közben eldöntjük, hogy melyik távon idulunk.)
Jelentkezők:
1. Kami
2. Robin
3. Stoki
4. OpiumPapa
5. Timery
6. Secpec
7. Néptáncos
8. Mad002(?)
9,10. Gf és Choocoree
11. ????????

Üdv Gf

OpiumPapa Creative Commons License 2000.05.02 0 0 7476
GerKhordak

Nekem az új polarisok nagyon tetszenek, strammnak néznek ki, de bazi drágák...Legalábbis szerintem. Nem tudom, hogy szerelve mennyibe kerül, de nemrég láttam 38-ért is. Az nekem sok.

szemüveg:
Itthon kissé megfizethetetlen, de itt a topikban kaptam a tippet:
http://www.smithsport.com/frame_products.html

Itt van olyan, amibe lehet tenni dioptriás betétet, mégis védi a szemed a széltől+bogaraktól. Forintban kb a duplája, mint eredeti árban.

Mások

Azt hogyan döntjük el, hogy 40 vagy 80 km-et megyünk hatodikán?

Papa

Előzmény: GeorKhordak (7475)
GeorKhordak Creative Commons License 2000.05.02 0 0 7475
Hellósztok

Arról szeretnék kérdezni hogy ki mit tud a 2000 -es Polaris vázról.
Lehet írni jót és rosszat is, csak nyugodtan.

Milyen sisakot ajánlotok (Márka érdekel)?
Lehet-e kapni dioptriás Biciklis szemüveget?

Köszi
Dani

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!