Keresés

Részletes keresés

kivi Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7525
Jééééééé, Te it? :)))

Valóban nem lesz könnyű a kamikazé által írt útvonal, de teljesíthető. Egy kicsit fel kell kötni a bugyit, de nem halálos.

Előzmény: kétkerekes (7524)
kétkerekes Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7524
A szombati tura kiirása
http://w3.sulinet.hu/zp.nsf/98782e9fbe9ea36b41256818005306a8/50b035c6a3bfae1ec12567d3003688e3?OpenDocument
kami-ez nem igazán turázos utvonal.
kivi Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7523
névtelen:
Azt hiszem, a bringások többsége már belefáradt az ökrök elleni harcba...
Vannak a centiző ökrök (akik 20cm-re a könyöködtől előznek meg), a bringaúton parkoló ökrök, a bringaúton gyalogoló ökrök, az elsőbbségünket meg nem adó ökrök, és még számtalan egyéb ökrök is... :)
Melyik alfajjal kezdjük? :)
Előzmény: névtelen (7511)
tari2 Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7522
Javitókészlet:
válrángatás = vállrángatás (vállrondítás més szebb lett volna :-)
direk = direkt
teli gyepálás = téli gyepálás
égy kissé = egy kissé

Tari

tari2 Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7521
Na ahogy igértem:

Kivi - Még Húsvét környékén leragyogósítottam a gépem. Elmentem a déli Shell kúthoz. (Valószínűleg utoljára.) Beálltam a kézi mosóba. Pénz bedob, kattan és nem történik semmi. Irány be. Panasz. Válrángatás, ki van írva nem működik. Úgy kapjanak levegőt, ahogy ki vagyon írva. Odamentem a gépi mosóhoz, adtam a hapsinak 2 kilót és sk. leverettem a sarat a gépről.
Azért nem megyek oda többet, mert vasárnap a kocsimat ott mosattam le és akkor is germóztak. Samponos mosás kifizetve és hapsi kézzel indított valami fáradt és rövid programot. Összességében, nem fogom a jattjukat én szponzorálni, mert tuti, hogy direk rontják el a kézimosót, és az extrát a gépiben gyűjtik össze. Szóval irány a konkurencia.

Más szerelések - A teli gyepálás után végre lecseréltem a fékpofákat. STX-RX le - Avid Kool Stop fel. Nagyon cool. :-) csak az a baj, hogy pénzért adják, majd 4 rongy a Kiss Jánosban. :-(

Zsirzási műveletet is elkövettem, kb egy éves használat után. Az első oké, semmi gond. Hátsónál a kazival ellentétes oldalon valami kosz kerülhetett be, mert égy kissé leamortizálta a golyóimat (CSAPÁGY ! :-)). Szombaton - esés előtt - kicseréltem őket.

GeorKhordak (ezt a nevet hogy hoztad össze :-)) bukóban én a Cratonival kacérkodom, ld. tegnap esti hozzáröffenésem. Úgy látszik túl hosszú volt és senki sem olvasta el. :-(

Névtelen - az ökör títusú autósokról mindenkinek van egy-két sztorija. Ha nagyon nyomja a begyed, akkor írd le, de ha visszamész olvashatsz egy-két anyázós történetet. A téma kitárgyalásakor én legálábbis a magam részéről azt a végszót adtam, hogy aki "ökör", tetű, erőszakos, felelőtlen,m genya stb. stb. az közlekedési és egyéb pártállásától függetlenül az.

Tari

e-cet Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7520
Rob,

OFF
ez szerintem nem marketing trükk és semmi köze a céghez. Inkább a 'nagyon új és igen veszélyes vírus - küld tovább akinek csak tudod' típusú chain letter alfajának tartom. Az egyetlen cél h a levél terjedjen - ettől oszt jó a kitalálójának. Nekem meg van bringám szvsz nekem sokkal jobb.
Persze én már ilyen öreg szkeptikus vagyok... A mélemben meg erre van a kuka funkció.
Ja és megnéztem volna www.ericcson.comot. Elvitt az amazon belébe. Érdekes...
ON

Előzmény: Törölt nick (7519)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7519
Azé' gondoltam csak, mert szerintem már valaki megjátszotta innen közülönk, hogy továbbküldte, mert a másolatot kap rovatban volt vagy 3 ismerős topictag mélcíme is. Arra is gondoltam, hogy ha nem zavar senkit innen, akkor kiválasztok közületek 8-at, és majd meglássuk. De szerintem is csak egy egyszerü marketing trükk.
(ahhoz képest nem is olyan rossz...)
Előzmény: e-cet (7518)
e-cet Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7518
Rob,

OFF
szerintem baromság. De tegyél egy prószát: írj annak az Ericcson emberkének, akinek az emil címe benne van az üzenetben és kérd meg h erősítse meg a dolgot. Van egy fogadásom arra mikor kapsz választ... Mer' nem lenne jobb ötletük, mint egy 'Executive promotion manager' céges mailboxát teletömni a fél világ ingyé' nekem a mobilt leveleivel, ugye?
ON

Előzmény: Törölt nick (7513)
Robin Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7517
OpiPapi,
világos kék GT-m van, ronda fekete túratáskával. ( de azért olyan sok lány nem előzhetett meg... :) )
Előzmény: OpiumPapa (7516)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7516
Robin

Hát lehet, nem tudom, nem nagyon figyeltem a kerósokat, de valóban tovább mentünk visegrád felé. MIlyen bringával voltál?

Azt vettem észre, hogy nem nagyon köszön vissza senki, akinek intek közúton. Pedig olyan lelkes voltam és igyekeztem köszönni, ahogy tőletek tanultam anno.Asszem a 4 óra alatt kb 3 emberke intett vissza. Na mindegy, csak szittem ez valami általános dolog.

Papa

Előzmény: Robin (7515)
Robin Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7515
Neptancos,
sajnos sörileg és kajailag elég tájékozatlan vagyok még e térségben is, de múlt héten Leányfalun álltak meg sörözni ismerőseim, majd érdeklődöm - no és jöhetnek azért mástól is az ötletek.

OpiPapi,
akkor lehet hogy utánnatok mentem, úgy sac per kb Leányfalu végétől Tahitótfaluig. Aztán ha jól felejtek meg is előztem a csapatot. Ha ti voltatok, mentetek egyenesen tovább, én meg fel a tahi hídra.

kami,
valami olyasmit olvastam, hogy a csoportok plusz pontot jelentenek. Neked nem jelent plusz pontot, ha mindannyian nevezünk? Mert akkor nevezünk, igaz? :)

kamikázé Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7514
kivimester (és a többiek is)!

Én valóban "hivatalosan" indulok mán csak a pontok miatt is. Másoknak meg etikai szempontból érdemes, mert mégiscsak van 3 frissítőállomás, ahol vizet, meg plusszos vizet lehet vételezni és az nyilván a benevezetteknek van "fenntartva". Persze ez nem fontos, ha valaki cipeli magával az egész útra való "hazai" folyadékot. Az útvonalon nem nagyon lesz lehetőség vásárlásra, mert szinte végig az erdőben-hegyeken megyünk. Tavaly azér' berontottunk a czimborámmal Pilismarótra venni egy kis csokit, csakhát elment egy kis idő ezzel (persze ez másodlagos szempont volt).

Előzmény: kivi (7510)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7513
Cső

Valaki volt olyan kedves, és küldött nekem Ericksson-os mailt, miszerint küldjem tovább még vagy 8 helyre, és akkor lesz T18-asom. Ez most itt a poén helye, vagy tényleg komoly???? Ki mit hallott?

Úgy döntöttem, elküldöm még egyszer, hogy mindenki felfigyeljen rá.

Törölt nick Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7512
Cső

Valaki volt olyan kedves, és küldött nekem Ericksson-os mailt, miszerint küldjem tovább még vagy 8 helyre, és akkor lesz T18-asom. Ez most itt a poén helye, vagy tényleg komoly???? Ki mit hallott?

névtelen Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7511
....az "ökör" típusú autósok...

senkit nem érdekel a téma???:(

Előzmény: névtelen (7345)
kivi Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7510
kamikazé:
A leírásod kóser volt! :)
Szerintem érdemesebb a 80km-re menni. Valóban nem lesz könnyű, de most nem lesz hőség ezért talán a kevésbé masszívabbaknak is bevállalható.
Estére megpróbálom leírni, hogy mire kell számítani az úton.
Azt már eldöntöttük/tétek hogy nevezni is akartok, vagy csak gurulni a többiekkel?
Gondolom kamikazé hivatalosan akar indulni, hát a többiek?

gombfoci:
A barátnőm nem indexes, nincs (még) nickje! :)

Előzmény: kamikázé (7507)
kivi Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7509
ilyr:
Az info a szevező egyesület (Vándor KK) egyik emberétől származik.

gombfoci:
néptáncosnak a hotmail-es címre irj! (lásd még: Adatok)

kamikázé Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7508
e-cet!

Meg hát! :-))

Csak egy kicsit későn válaszoltam.

KZ

Előzmény: e-cet (7502)
kamikázé Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7507
kivimester!

Előttem van egy Pilis térkép 1979-ből (remélem még aktuális :-)). A rajt-cél (az iskola) Szt.Endre ÉNY-i "sarkában" van. Innen átkelünk a Bükkös-patakon és kijutunk egy műútra, ami Dömör-kapu felé vezet. Dömör-kaput és Csemetekertet elhagyva egy útelágazásnál jobbra megyünk (Öregnyílás-völgy) egy kanyargós úton felfelé Pilisszentlászló irányába, de néhány km után még a falu előtt van egy fordító, és vissza kell gurulni az elágazásig, ahol jobbra tovább kell menni Király-völgy felé. Itt elkezd elég masszívan emelkedni és a Király-kúti-nyeregnél balra kanyarodva csak durvul a helyzet. Innen nem messze az emelkedő tetején vár a frissítőállomás (24. km). A 40 km-nek itt van a fordítója, innen már csak 17 km vissza Endréig (a kis kitérőt Szt.László irányába nem kell mégegyszer megtenni). A 80 km továbbhalad egy elég kellemes lejtőn a Pomáz-Esztergom műút felé, amin jobbra kanyarodva megint elkezd egy kicsit emelkedni egészen a Két bükkfa-nyeregig. Ott lekanyarodunk a műútról Pilismarót felé. Innen egészen a falu határáig (itt van a táv fele és a köv. frissítő) lejt az út. Visszakanyarodva majdnem 1 km-nél balra kell fordulni (Ördög küllője), és egy rövid, de szivatós emelkedő után egy nagyon kellemes úton (Hosszú-hegy, Makó-rét) átszelve a Rám-völgyet, eljutunk újra a Király-kúti-nyeregig. Innen jobbra kanyarodva „levezetésként” még fel kell menni az első frissítőig megint, majd visszafordulva már csak az a 17 km-es lejtő van hátra, amit a 40-eseknek kellett megtenni.

A leírásból láccik, hogy a 40 km egy kicsit „sivár” (a 80 km sokkal változatosabb), de aki ezt választja, azér’ biztosan nem fog unatkozni, mer’ itt is van elég szintkülönbség.

Az elnevezéseket a térképről lestem. Ha valami nem OK, akkor kérdezz(etek)!

Üdv
KZ

Előzmény: kivi (7481)
GeorKhordak Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7506
Ópiumpapa

Már most boldog vagyok. Ha minden igaz ma jön meg a váz és már rakom is össze.
Remélem még ma ki tudom próbálni, de a hétvégére biztos kész lesz úgy hogy nyomulunk egy kicsit itt Szekszárd mellett.

OpiumPapa Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7505
boldok=boldog
bocs
Papa
Előzmény: OpiumPapa (7504)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7504
GeorkHordak vagy mi..:)

Nem azt írtam, hogy drága, hanem, hogy nekem sok... Az különbség! De a váz nagyon állat, nekem tetszik, csak már nem tudtam megvárni...Így malim lett. De elégedett vagyok, biztosan van oka, hogy az én vázam 25000 a polaris meg 35000. Mindenesetre ha feleannyira fogsz örülni a polarisodnak, mint én a malimnak, akkor csuda boldok skac leszel!

Papa

Előzmény: GeorKhordak (7503)
GeorKhordak Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7503
Hellósztok
Ópiumpapa

Szerintem nem drága a 2000-es Polaris váz. Én 35000-ért vettem egyet a hozzá való villával.
Az összes cuccal- kormánycsapágy(FSA), monoblokk(DEORE), első átdobó (Alivilo), Üléscső
- volt 45000 Ft.
Milyen búkó sisakot érdemes venni?

Helló

e-cet Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7502
Kami,

mélek mentek Samson témában. Megkaptad?

e-cet

gombfoci Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7501
Néptáncos

Az egonos emiled nem működik... Van másik?

ilyr Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7500
kivi!

A Bekasrol szolo infod az mennyire friss es hiteles? Csak mert a varpalotai versenyen is az altalam emlitett utvonalvaltozast mondtak be a hangosbemondoba. Vagy megint valtoztattak rajta? Eleg nagy hulyeseg lenne... Amugy a centirozassal kapcsolatban a tojas szerintem nem annyira zavaro (persze itt most nem egy totalkaros felnire gondolok), mint az oldaliranyu felutes. Egy tojassal meg haza lehet tekerni, kevesbe zavaro, mint a nyolcas.

Előzmény: kivi (7481)
ilyr Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7499
OpiumPapa!

Vettem? A bicora gondolsz? Mert az mar tobb mint egy eves. De nekem akkor is a vilag legszebb biciklije (az utan a Pinarello Prince utan... :).

Előzmény: OpiumPapa (7497)
gombfoci Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7498

TÚRA INFO (frissítés)
4. Nyílt Nemzetközi Kerékpáros Topic 2.0 Túra és Pizza-Sör Party |-))
2000. május 6. Irány: Pilis
Távok: 40, 80 km végig aszfaltozott erdészeti utakon a Pilisben

Túravezető: Kamikáze (bocs Kami, de Te vagy az értelmi szerző...)
Találkozó két helyen (opcionális, mindenki maga dönti el, hogy hová jön):
I. helyszín
8:00 A buda(pest)i találka a Szentendrei út-Pünkösdfürdő u. sarkánál lévő McDonald's parkolójában (itt már néhányan megfordultunk az 1. sz. Topictúrán), innen indul a szentendrei bringaút
II. helyszín
9:00 óra: Szentendre, Gyülekezés a HÉV-végállomáson a sínek végénél (innen - kb. 15 perc alatt - kényelmes bringástempóban eltekerünk a Barcsai Jenő Ált. Isk. elé. Közben eldöntjük, hogy melyik távon idulunk.)
A "NAGY TEKERÉS" után közösen felkeresünk egy vendéglátóipari egységet némi pizza(?!)
és sör(?!) vételezés céljából.
Jelentkezők:
1. Kami
2. Robin
3. Stoki
4. OpiumPapa
5. Timery
6. Secpec
7. Néptáncos
8. Mad002(?)
9, 10. Kivi és 1 fő (nincs nickje?!),
10, 11. Gf és Choocoree
12 ????????

Üdv Gf

Néptáncos
Te mán itthon?! Amúgy lészen nálam olyan ketyere. Telszám ment mélben.

UI.: Ja igen és mutassatok be némi áldozatot a Szilárdnak, csak hogy esőt jósoljon (akkor tuti, hogy nem esik majd...)

OpiumPapa Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7497
Robin

Nem, 3-an mentünk, és minket nem is zavart annyira az útburkolat minősége, csak gondolkodtunk, hogy mit érezhetnek az outisok.
Nekem legalábbis jó berregős traktor kerekeim vannak. :)

Ilyr
Mit is vettél?

Papa

Előzmény: Robin (7492)
ilyr Creative Commons License 2000.05.03 0 0 7496
neptancos!

Gondolom jossz gyonyorkodni a bicomban... :))

Előzmény: neptancos (7493)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!