Keresés

Részletes keresés

gombfoci Creative Commons License 2000.05.16 0 0 7924
Mad002
Az időpont: Május 28: Balaton200 - körbetekerjük a Balcsit.
Előtte országos kerékpáros találkozó asszem máj 25-től 28-ig, szintén a Balatonnál.
gombfoci Creative Commons License 2000.05.16 0 0 7923
Akit a bicikliboltok érdekelnek:
http://www.kerekparsport.hu/uzletek/index.htm
Mad002 Creative Commons License 2000.05.16 0 0 7922
Szerbusztok!

Június 6-ig vizsgáim vannak, ergo nem igazán érek rá. (Meló, suli egyszerre: BROÁF!)
Mégis érdekelne, hogy milyen túráról van szó, hátha. (Lehet, hogy én vagyok 1 elmaradott b*rom)
A dátum Máj.25. Oké. Honnan, hová, mikor?

Köszi! Mad002

Whyling Creative Commons License 2000.05.16 0 0 7921
Fiatalok,
MTB-t szeretnék venni, úgy max 80 eFt-ért. Eddig a Caprine Alvio-t találtam a legjobbnak. Nem downhill, inkább uphill kedvelő vagyok. (felfelé biztosabban tudok egyensúlyozni:-) Szeretem a hoszzú túrákat is, a napi maximumom 265 km. Eddig! Egyelőre nem látom bajnak, ha nem lesz rajta telo, viszont csomagot is szeretnék cipelni vele.
Szerintetek milyet vegyek? Van valakinek tapasztalata ezzel a típussal? Sajnos a Schwinnekről keveset tudok.
Egyébként mire érdemes figyelni, milyen felszerelésűt érdemes venni?
köszi
gombfoci Creative Commons License 2000.05.16 0 0 7920
Zeno6, Tom2

Én a múltkor a felismerhetőség miatt kinyomtattam papírra a topiclogo-t a múltkori felvonuláson, és kiragasztottam a bringára, így megtalált bennünket Mad002...
Esetleg Ti is élhetnétek ezzel a módszerrel... Sőt lehet fokozni: úgy mint Bátyó a kis cetlijeivel a bukóján. Minden csaj rögtön tudta, hogy ki ő ;-)

gombfoci Creative Commons License 2000.05.16 0 0 7919
Bátyókám majd én beszélgetek veled, úgyis csak nővérem van... :-)

Szóval köszi a szállásajánlatoddal élni fogunk. Van valamilyen belső udvar, ahol le tudnánk majd tenni a kocsit?

És milyen tempót tekersz majd, ha a szemedet nem az úton fogod legeltetni?! ;-)

Tom2
Te mivel mész le?!

Néptáncos:
Akkor most Te is jössz?

bátyó Creative Commons License 2000.05.16 0 0 7918
Naaaaa. Mi vaaaaan? Sehol senkiiiii seee nincseeeen?

Nem baj, elbeszélgetek akkor én magammal is.

Opi
Köszi a méretet, arra voltam kíváncsi.

stoki
Naná, hogy körülnézek a parton, hogy mi az újság. Csak nehogy valamiről lemaradjak.
Egyelőre még a ronda öreg német matrónák vannak itt buszokkal (vénasszonyok tavasza), a rossz NDK-s igazhitű, felfuvalkodott, gyagya németek még nem érkeztek meg.

gombfoci
Ettől függetlenül a szállás ajánlatom fennáll.

Tom2 Creative Commons License 2000.05.16 0 0 7917
Zeno6

Ahogyan Bátyó már említette volt, engem nem lehet eltéveszteni, a honlapomon szereplő piros csodával tervezem az utat. Az íjamat viszont most nem viszem magammal :-((

Robin
A mezzel kapcsolatban lehetne egy extém kérésem? Ugyanis nekem a Topiclogó jobb lenne az első oldalra és nem a hátamra. A háttámlától nem látszana:-))
Amennyiben megoldható nagyon örülnék ám :)))))))

Üdv
Tom2

Előzmény: zeno6 (7908)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.05.16 0 0 7916
bátyó

Bocs, ellámáztam a dolgot, de küldtem másik mailt amiben csatolva van a kép.
Egyébként egybe fék-váltóm van!

OpiumPapa

gombfoci Creative Commons License 2000.05.16 0 0 7915
Bátyó: kiegészítés: a kocsi a "fontos", nem a szombati nap
gombfoci Creative Commons License 2000.05.16 0 0 7914
Bátyó

Mi valószínűleg 27-én, szombaton délután megyünk le, kocsival. Ez azért fontos, mert hétfőn már meló lesz, így vasárnap haza kell(ene) jönni.

Zsuzsa
Ha általában az M-es méretek jók neked, akkor érdemes találkozni mégis (valamikor délután), mert én egyrészt S-est viselek, másrészt eza poló egy elasztikus dolog, így Neked kellene eldönteni, hogy mennyire kényelmes.

Hobe
Szerintem az a Dobogókő-s dolog volt a szűk keresztmetszet... :-) Ha meg eltévedünk, akkor legfeljebb a vaddisznókkal alszunk...
Egy páran egyébként már jelentkeztek, több elemlámpa többet lát alapon nem parázom a dologtól... (Voltam én már sokkal problémásabb helyzetekben is - például tavaly augusztusban ;-), amikor 5(!!!) napig nem aludtunk: éjszaka vonatoztunk vagy pályaudvarokon vártuk a csatlakozást, nappal pedig a 30km gyaloglás megvolt a múzeumokban - volt is szagunk a végére, de ez már egy másik történet...)
Ahogy az arabok mondanák: "máfis muskala"
na csao Gf

stoki Creative Commons License 2000.05.16 0 0 7913
Én már visszaadtam az ipart...;), meg látom beindult Balcsin a szezon...:)...róvod a köröket miiii...???:)
Előzmény: bátyó (7911)
bátyó Creative Commons License 2000.05.16 0 0 7912
kétkerekes
A túra tudtommal 7h30-kor indul. Vagy tévedek?
Nem igazán lenne jó nekem a 7 óra, mert így is 5-kor el kell indulnom otthonról, hogy odaérjek.
A szombatom még nem biztos. Ha úgy jön ki, lehet, hogy áttekerek, körülnézek, majd délután haza (mivel a túlparton lakom).

kUkk
Milyen túráról van szó? Nálad kik a déliek?

zeno6
Tom2 könnyen felismerhető. Egy piros reku szokott a segge alatt lenni. És ha rájön a vadászszenvedély, akkor előveszi az íját, és jajj a getnyó autósoknak... :-)

Szerintem a május 28-i Almádiból induló Balaton körbetekerést nyugodtan kinevezhetjük a következő Topic Túrának. Legalább egyszer nem Pesten lesz.

OpiPapa
Megjött a mailod, de a rajz valahol elkallódott. Szóval akkor fék-váltókarod van, vagy külön fékkar és váltókar?

Előzmény: kétkerekes (7906)
bátyó Creative Commons License 2000.05.16 0 0 7911
Zsuzsa
OFFFFFF
Mellbőség mérésben profi vagyok! :-)))
Szerintem stoki is vállalná... :-)
ONNN
Előzmény: zsuzsa (7899)
stoki Creative Commons License 2000.05.16 0 0 7910
Kedves Perpétum...

Sajnos ez igen kevés pénz egy jó kerékpárra. Az általad feltérképezett használattal min. 40-nél kezdődik, de én 60 ezerért ajánlanék inkább. Gondolom most azt gondolod, hogy persze könnyű annak, akinek van rá pénze, de sajnos nem ez a helyzet. 17.000-25.000 ezer forint az annyira kevés, hogyha kiszámolod, hogy a különböző kereskedelmek mennyit keresnek egy-egy tovaadáson (gyártás-nagyker-kisker stb.), akkor bizony 10.000-15.000 forint jön ki jó esetben egy kerékpár előállítására. És bizony egy kerékpár azért annál komolyabb szerkezet, hogy ezt ennyi pénzből meg lehessen JÓL oldani. Már egy egyszerűbb külső is 1.000 forint körül van és abból kettő kell az már 2.000 forint és bizony marad 8.000 forint a többi alkatrészre. Hogyan lehet olcsón kerékpárt építeni...??? Hát minél egyszerűbb technikával, minél olcsóbb anyagból és ez bizony vagy a biztonságra, vagy tartósságra megy.
Mit lehetne tenni...???
Egy nagyobb városban főleg a használt kerékpárok között nézelődni, ha persze értessz hozzá, mert arra is rá lehet faragni. Mivel alföldinek vallod magad és valószínűleg helyi járatos lenne a géped, ezért el tudok képzelni egy széles abroncsú (földút), sebesség nélküli, kontrafékes, vagy szabadonfutós, strapásabb vázú kerékpárt...Erre találták ki a parasztbiciklit, vagy alföldi bringát. Egy, két alkatrész cseréjével (pl. kormány, hátsó fogaskerék) van lehetőség arra, hogy kényelmesebbé tegyük ezt az egyszerű szerkezetű masinát. Bár nem a legkönnyebb, nem a leggyorsabb és nem is a legkényelmesebb gép lesz, de tartós, erős és főként megbízható szerkezet. A váltós bicajoknál az a baj, hogy ott annyira számítanak a milliméterek, hogy egy olcsóbb típusnál sem az anyagra nem adnak, sem a pontosságra, ezért csak egy nyügös kerékpárod lenne, ami ráadául elég hamar ki is kopna alólad. Gyerekkoromban sokat tuningoltam ilyeneket és bár a mostani kerékpárom közelébe sem érhet, de azért jó emlékeim vannak ezekről a bringákról. És ezeket még viszonylag olcsón meg is lehet úszni.
Sajnos, véleményem szerint ez a helyzet, de inkább végy egy biztos olcsót, mint egy bizonytalanabb olcsót. A schwinn csepel háza táján lenne érdemes körülnézni. Az egyetlen amit én nem igazán tudtam megszokni az a gép nagysága. De ez persze függ attól, hogy TE milyen vagy, meg persze mennyi idős. Rob19 kollégánk és barátunk is alföld közepi betyár talán tud mondani helyi helyeket, boltokat, városokat, amit érdemes lenne megnézni. Persze ahhoz be kell kukkantania ide, amit szerintem hamarosan meg is tesz. Aztán majd helyre tesz engem is, meg téged is. :)

Ha mégis neuzer, vagy más, akkor jól nézd meg a váz összehegesztését, mert érdekes technikai megoldásokat szoktak alkalmazni (pl. varrat csak félig van meg, csálé műanyag elemek stb...) és az bizony nem babra megy, hanem a testi épségedre. Minél több fém legyen benne és minél kevesebb műanyag. A legfontosabb a váz, mert bár lehet, hogy leesik a pedálod, de ha vázad szétesik...jajajjjj...

Előzmény: PerpETum mobilE (7897)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.05.16 0 0 7909
bátyó
Elküldtem egy mailt, abban megadtam a méretet, amit kerestél.

Papa

zeno6 Creative Commons License 2000.05.15 0 0 7908
Tom2!

Füreden honnét ismerlek majd fel?

kUkk Creative Commons License 2000.05.15 0 0 7907
Van kedve valakinek egy 600km-es turához?
Déliek előnyben!
kétkerekes Creative Commons License 2000.05.15 0 0 7906
gombfoci - Bátyo
Almádiban az induláskor(07 00) nézetek szét hátha találkozunk,vagy guruljatok
át szombaton Füredre a campingba.
Ha az égiek engedik 24-én hajnalban bringával teljes menetfelszereléssel idulok,
Füredre ami nekem néhény elkerülö uttal kb150km.
rgranc Creative Commons License 2000.05.15 0 0 7905
Sziasztok!
Zsuzsa hosszu kerekezesetol felbatorodva en is kerdeznem a nagyerdemu szakertoket: Szeged fele merre kerekeznetek? Jovo hetvegen gyereknapi program oszlopos kisegitojekent kellene lemennem Szegedre :) es elmerengtem lekerekezes eseten merre menjek.
Tanacsok?
Felszereles nagyjabol megvan, ha megunom, vonatra pattanok majd. Egy napom van ra egyebkent, igy mernek nekivagni a dolognak.
kivi Creative Commons License 2000.05.15 0 0 7904
OpiumPapa
már gondolkozom az útvonalon, este megírom! :)

zsuzsa,
épp ez a pláne a bringásruhákban, hogy nem izazdsz bele! Egész napos kemény versenyek után (amikor már az alsógatyámat+zoknimat is tönkre izzadom) még mindig száraz a mez, mert a felszínén elpárolog a víz.

gombfoci,
szivesen mennék az éjszakai gyalogtúrára, de azon a hétvégén Dörgicsén lesz Magyar Kupa futam. Így jártam...

e-cet Creative Commons License 2000.05.15 0 0 7903
Hali,

van épkézláb ötlet arra, hogyan lehet a teljes topikot archiválni? Néha felrémlik valami pár hónap távolából és jó lenne egyszerűen előásni.
Régebben vala a "Mindet" opció és a szevasz parancs (Save As;), oszt lett egy bazi HTM, amit lehetett offline nézegetni (persze ebbe is rendszerint beledöglött az otthoni gépem, ilyenkor jöhetett egy TXT verzió).
De mit lehet manapság kezdeni a max.500-as tördeléssel?

Tom2 Creative Commons License 2000.05.15 0 0 7902
Bátyó

B.füredre már 24.-én elindulok. Kb 170 kilcsi. Vagy odaérek, vagy nem:-)) Állííttóólag a túrás találkozón is hirdetnek valamilyen programokat, még nem tudom mire nevezek. A Balcsit körbe sem lehet rossz. Majd ott elválik hogy szuperál a térdem ami eldönti a tekerési távot.
Üdv
Tom2

Előzmény: bátyó (7888)
hobe Creative Commons License 2000.05.15 0 0 7901
Vajon elment az elozo? Javitom a nevet:-((

Gombfoci

En egyszer megcsinaltam a Kinizsi 100-as masodik felet, vagyis egy ejszakai 50 km-t legyalogoltam. Ha nem talalkozunk egy turavezeto csajjal, akkor szerintem tobbszor nagyon eltevedtunk volna! Ja, es utana kb. egy honapig alig birtam menni a terdem miatt! Szoval szerintem meggondolando a dolog, bar tobbek szerint a tura elotti delutan nem kellett volna feltekernem a Dobogokore...:-)

Előzmény: gombfoci (7898)
hobe Creative Commons License 2000.05.15 0 0 7900
Gomfoci

En egyszer megcsinaltam a Kinizsi 100-as masodik felet, vagyis egy ejszakai 50 km-t legyalogoltam. Ha nem talalkozunk egy turavezeto csajjal, akkor szerintem tobbszor nagyon eltevedtunk volna! Ja, es utana kb. egy honapig alig birtam menni a terdem miatt! Szoval szerintem meggondolando a dolog, bar tobbek szerint a tura elotti delutan nem kellett volna feltekernem a Dobogokore...:-)

Előzmény: gombfoci (7898)
zsuzsa Creative Commons License 2000.05.15 0 0 7899
sajnos en a Rozsadomb tetejen ulok napkozben :-(
ugyszolvan röghözkötötten. este megmerem a mellbosegem meg a karkorfogatom, aztan megmered te is a tiedet, felprobalod a cuccot es es a mert eredmenyeket osszeveted a komforterzeseddel!
este irok !

enbennem meg mersekelt lelkesedes sincs ejszakai
gyaloglashoz.igazan sorry.

az a vilagvege elastic bolt hetfö-csüt 8-tól 17.-ig van nyitva. most kerdeztem meg.

Előzmény: gombfoci (7898)
gombfoci Creative Commons License 2000.05.15 0 0 7898
Ajánlom mindenkinek: www.kerekparsport.hu

NA MIT SZÓLTOK AZ ÉJSZAKAI GYALOGLÁSHOZ?!

Zsuzsa
Oké, egyeztessünk, hogy hol tudod majd felpróbálni a cuccot. Ebédidőben a belvárosban bárhol találkozhatunk.

Bátyó
Mi tutira megyünk a Balaton200-ra, csak még a transzfer kérdéses (persze, hogy most döglik le a kocsi...)

Csao Gf

PerpETum mobilE Creative Commons License 2000.05.15 0 0 7897
Üdv mindenkinek.

Kerékpárvásárlás kérdésében fodulnék hozzátok.
Szeretnék kicsit egészségesebben élni, ezért elhatároztam kerékpárral fogok munkába járni (aszfalton).
Ez kb. 2x5 km naponta. Havonta egy-két családlátogatás 20-30 km-es körzetben(aszfalt némi földúttal). Az alföld közepén lakom nem igazán vágyom MTB-ra. Az anyagi keretem szűkös, ezért max 25e forintot tudok rááldozni. Ez nagyon kevés, de sajnos nincs több.
A boltokban körülnézve 3 megoldást találtam.
1. Új Neuzer monsum 22500,-
2. Új klf márkájú MTB 17000 + felszerelés 5000
3. Haszált kerékpár (egy szóbajöhetőt találtam, egy diamondback-ot. 14e-ért. Elég leharcolt, gumi- és küllőcsere biztos kell neki, világításhiányos cirka 10e körül lenne a felújítása.
Szerintetek melyik megoldást vegyem komolyan fontolóra? Esetleg tudtok más megoldást is.

Előre is köszi
PETE

sti Creative Commons License 2000.05.15 0 0 7896
Köszi a segítséget teló ügyben, úgy néz ki, hogy egy Rock Shox Jett telót veszek, ha van rossz véleményetek róla, azt gyorsan szerda estig, mert egyelőre csak foglalóztam.

Amúgy jár valaki fel a Normafához? Mert én igen, méghozzá egy igen állat útvonalon: a Beregszász úton végig (ez a Budaörsi úton indul, a Renault Baumgartnernél, Sasadi úttal párhuzamos), ami átmegy egy idő után egy kis jobbra ficakkal erdei ösvénnyé, és szép egyenletes emelkedővel, kb. 5 km hosszban pont az úttörő vasút Normafa megállójánál lyukad ki.

Szerintem nagyon jó útvonal, akár esténkénti szintentartó tekerésnek is elég jó, plusz a Normafától aztán meg bárhova el lehet tekerni.

stoki Creative Commons License 2000.05.15 0 0 7895
Kedves opium barátom

Egy ember harmincöttöl ember, addig takony;) Addigra van háza (ha van), pénze, bringája, gyereke, autója. Nekem bringám meg gyerekem már van a többi problémára még rá kell hasalnom...(Ugyanis ezt volt a legkönnyebb megvalósítani...sajnos...)

Előzmény: OpiumPapa (7894)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!