Keresés

Részletes keresés

stoki Creative Commons License 2000.05.18 0 0 7954
Robin, Badmad
http://www.webcyclery.com/bikeshop/productdetail.stm?p_secid=8&p_catid=18&itemid=229&orderid=422471

Ilyen külsőd van...???

Előzmény: badmad (7950)
tari2 Creative Commons License 2000.05.18 0 0 7953
Kivi - Elolvastad a mélt amit küldtem neked? Amúgy a láncbontó tényleg szükséges.

Badmad - A címed megvan, csak a lustaság gátol, hogy küldjem a borítékot.

Zsuzsa - A MArgit körút tényleg egy kicsit zsufi, de a híd irányába egészen jól járható. Visszafelé lehet, hogy a bringaút, vagy a rózsadombi mellékutcák jobbak. A bringás cuccokat használat után egy kis samponos vizben ki szoktam mosni és - nekem van önálló centrifugám - abban a ruha kezeklési utasítására fittyethányva egy pici megjáratom.

Tari

neptancos Creative Commons License 2000.05.18 0 0 7952
GF!
Mél ment.
n.
kivi Creative Commons License 2000.05.18 0 0 7951
zsuzsa,
A Shimano _összes_ mountain bike-os és túrás cipője olyan, amiben kényelmesen lehet sétálni. Csak a kifejezetten országúti versenycipők olyanok, hogy szenvedés benne talpalni.

Ami a biciklisnadrágot illeti... _Valóban_ nem kell alá alsót venni. A női versenyzők is csak a nehéz napokon (tudod, a pirosbetűs ünnepek :))) vesznek bugyit, mert valaminek tartania kell a betétet.
A nadrág betétje direkt úgy van kialakítva, hogy nem kell alá alsó. Ez azért jó, mert hosszabb távon a felgyűrődő bugyi csúnyán kidörzsölheti a combod belső oldalát, a varrások pedig feltörhetik a bőrt a fenekeden.

Persze, így minden tekerés után ki kellene mosni a gatyát, de azt hiszem amúgy is kimosnád. Nem túl gusztusos dolog egy összeizzadt nadrágot másnap megint felvenni.

Előzmény: zsuzsa (7949)
badmad Creative Commons License 2000.05.17 0 0 7950
tari2
Patentszemet küldhetek ingyé, ha küldesz egy felbélyegzett, megcímzett borítékot. A cimemért dobj egy málét. Egyébként a Bondhus-ban nincs láncbontó, olyat csak a Ritchey szerszámok egyike tud asszem.

OpiPapa
Kérdezd meg Robint, mi a véleménye a Ritchey gumikról, amit vittem neki. Azok elég jó minőségű, és inkább aszfalt jellegű gumik, némi terep hajlammal.

Zsuzsa
A katalógus alapján a különbség annyi, hogy (idézem) "Kifejezetten női lábra tervezve, alacsonyabb sarokkal, keskenyebb sarok- és első résszel.". Szóval ennyi. Valóban nem sárga. Kérdés, ragaszkodsz-e a női cipőkhöz? Ugyanis szerintem majdnem mindegy. A profi csajok is ffi cipőben nyomják. Abból pedíg többféle sárga mintás is létezik, többek közt a Shimano-nak is van. Meg a Diadora-nak is, talán még adidas is. És ha jól emléxem a ritchey-nek is van sárga pedálja, meg a Wellgo-nak is (Wellgo biztosan, csak az telitalpas, keretes, DH fazonú pedál, mint a régebbi DX (piros) Shimano BMX SPD pedálja volt).

Előzmény: tari2 (7938)
zsuzsa Creative Commons License 2000.05.17 0 0 7949
Badmad : a Shimano katalogusban egyetlen olyan SPD-hez valo cipo van, aminek van noi valtozata es menni is lehet benne.
Nemtom, mit tud a noi valtozat, talan a nehez napokon is szarazon tart vagy csilingelessel jelzi a tüszörepedést, de Shimanoek biztos ertik a dógukat....
Nem tetszik a szine, mert olyan semmilyen, persze nem lehet minden kanarisarga :-)

robin : koszi a tanacsom, hamarosan belepreselem magam gombfoci elado mezebe es kiderul. de azt az elastic infot is epedve varom.

no azert azt nem hiszem, hogy biciklisnadrag ala nem illik semmit se venni....

ma egyebkent a Margit koruton csaknem keptelenseg volt athaladni.... orulet ez a felujitas. a kornyezo utcakban pedig rengeteg a jarmu.

Gombfoci: mail ment!

kaviat Creative Commons License 2000.05.17 0 0 7948
szóval szerintetek hogy érdemes kimenni budapestről ha az emberfialánya balcsira akar menni ?

.kav]4t r.e.b.

kivi Creative Commons License 2000.05.17 0 0 7947
Igen, már akartam írni erről.
Tavaly marha nagy buli volt. Kb. 80-an voltunk (némelyek fogassal jöttek fel). Felfelé nem volt nagy tempó (bár mi meccseltünk) de aztán lefelé... A tök üres Budakeszi úton éjjel 1-kor 70-el tépni lefelé, na az valami szuper! :)
A héten megírom, hogy aznap délután nem lesz-e valamilyen előzetes action, mert tavaly már 17órakor gyülekeztünk a 22.30-as tekerésre!

tari2,
Hiába van a láncban patentszem, ha elszakad a lánc (bárhol) akkor a láncbontó nélkül nem tudod összerakni!

OpiumPapa Creative Commons License 2000.05.17 0 0 7946
gumi kérdés

A kecskémen most MAXXIS gumik vannak amik terepre valók. Elöl maxxis incisor, hátul pedig maxxis gluteus. Viszont kellene nem ennyire rücskös cucc, mert aszfalton nem túl jó. (26x2.10)

Amit néztem eddig az a Schwalbe Land Cruiser aminek klassz kis futóéle van, vagy a maxxis Town and Countryja ami szintén szép. Aztán elmentem badmad bisztrójába :) ahol a panaracer mach ss-t néztem ki, mint semi-slick. Kérdés, hogy mit érdemes? Valami semi-slick kellene, hogy aszfaltra is jó legyen, de hogy előre/hátra mire kell figyelni azt nem tudom. Megköszönném, ha valaki segítene ebben, mert viszonylag tapasztalatlan vagyok. Illetve teljesen.:) Tudom, hogy van olzan amit csak előre lehet tenni és van amit hátra, de nem tudom eldönteni, hogy Ebben a kategóriában nekem melyik is kellene.

OpiumPapa

zeno6 Creative Commons License 2000.05.17 0 0 7945
Tom2
Rekuval jössz Balatonfüredre? Csak nem neked építettünk egy 20”-os hátsó kereket a KUSZI-nál? Ugyanis tavaly fűztem egy 20”-os hátsó kereket egy garai srácnak, ha jól emlékszem egy rekuba kellett neki, amit Ő épített. Még fotókat is küldött róla.

A felismeréssel kapcsolatban nektek könnyű dolgotok lesz, csak oda kell menetek a szervizhez, és már láthattok is. :)))
Egy kis reklám: Mi, azaz a KUSZI kerékpárszaküzlet végezzük a szervizelést a kerékpáros találkozón. (személy szerint én)

hobe Creative Commons License 2000.05.17 0 0 7944
E-cet

Tudom, hogy nem engem kerdeztel, de belepofazok. A legutobbi tura alkalmaval tobben kitoltottuk a jelentkezesi lapot, nem tudom Kami mikor kuldi (kuldte) el.
Nagya-val es Kamival kb.Jun.26-27-e korul megyunk a Garda tohoz a Samson elott tekeregni egy kicsit. Ennel tobbet sajnos nem tudok:-((

Előzmény: e-cet (7943)
e-cet Creative Commons License 2000.05.17 0 0 7943
Kami

Mi az állás a Samson szervezkedéssel? Mél ment múlt héten, de nem jelentkeztél...
Pedig tudom h élsz még: tegnap este láttalak gurulni a Kőbányai útnál a Népliget sarkán, persze mért is figyelnél egy dugóban araszoló autóból félig kilógó közben a dudát csapkodó autósra;)

bátyó Creative Commons License 2000.05.17 0 0 7942
Mi ez a nagy csend?

Balaton körbetekerők. Szerintem nulladik verzióban célozzuk meg Tom2 rekuját, az eléggé feltűnő. Körülötte találkozhatunk.

badmad
Mail ment Deore ügyben.

kaviat Creative Commons License 2000.05.17 0 0 7941
bicajjal a balatonra: multkor ez már Tma volt, engem kellőképpen fel is izgatott, szólva merre érdemes menni ? tippek útvonalak 5letek minden mennyiségben jól jönnének :))

.kav]4t r.e.b.

OpiumPapa Creative Commons License 2000.05.17 0 0 7940
stoki!

bocsbocs a kavarért, természetesen badmadra gondoltam a szerszám miatt, csak korán reggel volt még

bátyó Creative Commons License 2000.05.17 0 0 7939
gombfoci
Nálunk csak belső udvar van, ahol a járgány valahogyan csak leparkolható (a panelházak között biztosan lehet helyet találni). Mivel a rendőrség 50 m-re van (az utca túloldalán), így különösebben nem szoktak problémát okozni a rosszemberek.
A tekerés tempójára meg én is kíváncsi vagyok. Két eset lehetésges. Vagy rendőri felvezetéssel megyünk, és akkor a társulat egyben halad a 71-esen és a 7-esen. A másik lehetőség, hogy mindenki saját zsírjából halad, ahogy és ahol bír. Ebben az esetben szétesik a társulat csoportokra, és annak van előnye, aki tudja, hogy merre vannak a biciklivel közlekedhető utak és a frissítési lehetőségek.
Nekem mindkét esetben csak az a célom, hogy körbeérjek. Ha 12 óra alatt, akkor annyi alatt. Ha tovább tart, akkor sem esek kétségbe.
A szabadstrandokon egyébként szigorúan be kell tartani a lépésben közlekedést. Különben semmit sem lehet tisztességesen szemrevételezni. :-)

badmad
Eldöntöttem, hogy beruházok. Lecserélem a teljes hajtás-láncot.
Szóba állsz egy olyan kriminális vásárlóval, mint én (a kereskedelmet az araboknál tanultam)? Nem lesz egyszerű... :-)
A részleteket még ma küldöm mailben.

Előzmény: gombfoci (7919)
tari2 Creative Commons License 2000.05.17 0 0 7938
Na de Kaviat! Mit akarsz te a Fogaskerekűtől? :-)

Glorio - Ha macerás, vagy kicsit lusta vagy, akkor elég csak 4-5 részt átolvasni, mivel elég sűrűn vetődik fel a bringavásrlás kérdése.

Opi - Milyen az a Bonhus készlet? Van benne láncbontó is? (Bár ezt nem tudom miért kérdem, hiszen patentszemet akarok berekni a láncomba.)

Tati

RadiX Creative Commons License 2000.05.17 0 0 7937
badmad:

OK, varom a mailt.

Előzmény: badmad (7930)
Mad002 Creative Commons License 2000.05.17 0 0 7936
Gombfoci!

Köszi az infót. Találkozás lesz valahol?

Mad002

Előzmény: gombfoci (7924)
kaviat Creative Commons License 2000.05.17 0 0 7935
nem is rossz 5let, bár akkor utána kellene nézni jár e a akkor még a fogaskerekü :)))

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: toga (7934)
toga Creative Commons License 2000.05.17 0 0 7934
Hölgyek és Urak!

Május 30.-án az éjszakai tekerésre készül valaki?
A VBB szervezi, lámpás felvonulás a túlélés napján. 22.30-kor indul a Városligetből a Normafához.
Gyűljünk már össze és menjünk mi is!!
( csak még lámpám nincs ) :-)
toga

stoki Creative Commons License 2000.05.17 0 0 7933
Opi
Én ugyan nem küldtem semmilyen katalógust sem neked...:)
Talán badmad volt az elkövető !!!
Előzmény: OpiumPapa (7932)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.05.17 0 0 7932
glorio

igen, van faq! Még írtál is bele:) Tulképp az egész topik egy nagy FAQ lett, szerencsére, csak végig kell nézni az elmúlt 6470 hozzászólást plusz a Kerékpéros Topik-ot, ami ennek a topiknak az elődje volt. Hosszú és vannak benne számodra érdektelen dolgok (túraszervezés, ömlengések stb:), de teli van hasznos, tényleges tapasztalaton alapuló infóval ami nem a gyári prospektusok színvonala. Egy bármilyen alkatrésznek, terméknek komolyan bizonyítani kell, hogy itt a topikban jól szerepeljen.

stoki

A bondhus kulcs az amiről prospektust is küldtél? (270 fokban kihajtható szerszámok, svájcibicska fíling???) Mert ha igen, akkor nekem kellene egy imbusz készlet. Csak ne postázd, hanem elmegyek érte valahová!!!

OpiumPapa

glorio Creative Commons License 2000.05.17 0 0 7931
De jó Nektek, hogy május végén csak úgy leruccantok a Balatonhoz!!
Mit is mondjak... Jó szórakozást, miközben én a munkahelyemen csücsülök :-((((

Különben nagyon jó ez a topik, csak most találtam rá (Az Index címoldalán most a kerékpározás a fő téma)

Rögtön kérdeznék is valamit:
Nem vagyok igazán profi kerákpáros, de rengeteg nyári túrán voltam már egy öreg Csepel "versennyel".
Most elérkezett az idő, hogy lecseréljem az öreg bringát. Tud-e valaki segíteni, hogy általánosságban mire vigyázzak, ha új kerékpárt veszek? Van esetleg olyan Webcím, ahol van valamilyen FAQ erről a témáról?

glorio

badmad Creative Commons License 2000.05.17 0 0 7930
RadiX
Mél megjött, csak utána kell szaladgálnom. A választ majd küldöm mélben.

Filigran
Hogy a Crux meddíg akciós, azt nem tudom, de megpróbálom megtudni, mennyi van még belőle.

Zsuzsa
Az már maga egy pozitív gondolat, hogy SPD-t akarsz venni. Azonban nem feltétlenül kell megvenned a legdrágább pedált, mivel például a Wellgo SPD pedáljai ugyanazt tudják, mint a sokkal drágábbak. Jó, lehet, hogy picit súlyosabbak, de ha viszel magaddal 3-4 szndvicset, meg 2 kulacs vizet, az már több, mint a pedálok közti súlykülönbség. Inkább a cipőre figyelj, arra áldozz többet, végülis ez kényelmi szempont.

tari2
Bocs, a sisakban van elöl bogárháló.

Erről jutott eszembe!!! Hölgyeim! Nem tud valaki egy helyet, ahol fekete tüll anyagot lehet kapni??? Ugyanis azzal utólagosan is lehet a sisakba bogárhálót szerkeszteni!!!

rob19
A kulcsodat a héten postázom. Ha kell még valakinek az általam forgalmazott Bondhus gyármányú imbuszkészletekből, akkor az gyorsan dobjon egy mélt, mert csütörtökön megyek a forgalmazóhoz.

Danee
Asszem eltévedtél, ez itt nem az apróhirdetés rovat. De ha elküldöd a felesleges cuccaidat a bikeposta@extra.hu-ra, akkor ingyen felteszem a BikePosta oldalán levő Bolhapiacba!

Előzmény: RadiX (7830)
Danee Creative Commons License 2000.05.16 0 0 7929
Szevasztok !

ELadnám kerékpáralkatrészeimet:
Cook Bros hajtóművemet,amelyet ezen a linken tekinthetsz meg:
http://extra.hu/Kolumban/PEDAL.JPG

ha teccik,kb 29.999FT -+pár ezer ft-ért odaadom

Telócsere érdekel!

csao
Danee

Robin Creative Commons License 2000.05.16 0 0 7928
Sajnos hétvégéig teljesen el vagyok havazva, sajnos a napsütést is csak az ablakból tudom nézni - mi is lenne velem, ha nem bringával járnék be ??

stoki,
külsők nagyon jól szuperálnak, részletesen később - képem egyenlőre nincs
géles nyereg rulez

Tom2,
a kérést fogtam, jegyeztem

Mindenkihez!
ígéret, hogy jövőhéten eljutok az elasticba is, és meglátom mit tudnak mondani (remélem a konstelláció és a csillagok állása sem fog ebben megakadályozni)

zsuzsa,
a bringás cucc nagyon jó, én sem hittem mig ki nem próbáltam. Annyira érzékeny a bőröm, hogy szinte semmilyen kozmetikumot nem bírok és főleg a műszálakat nem, de ez valami más és van olyan ami igazán izléses és szép - nem a sportbringások neonzöld és piros... mezei léteznek csak. A gatyó meg tényleg úgy az igazi, ha nincs semmi alatta - kipróbáltam!

Tom2 Creative Commons License 2000.05.16 0 0 7927
Gombfoci

Az első túrán megjelent gépemmel megyek, a piros fekvővel. Teljes tekerés,semmi vonat, az út kb 170 kilcsi Bajától. Ha sikerül összehozni, csatlakozom egy csapathoz, akik szintén Füredre mennek a találkozóra.
A felismerésről meg: szerény személyem szerintem nem lehet eltéveszteni ha a bringámmal jelenek meg ;-)))) ( fúú de nyálasra sikerült )Csak egy pillantás a gépre és minden ok. Viszont hogy én hogy fogom megismerni a többieket az már egy fogós ravasz kérdés. Ugyanis híresen rossz az arc- és név memóriám. A sisakra ragasztott neveket ezért erősen támogatom:-)))

Üdv
Tom2

Előzmény: gombfoci (7919)
tari2 Creative Commons License 2000.05.16 0 0 7926
GF - "Ma muskila"

Vájling - Egyik cimborának van Alivios Caprine-ja és egészen kompakt gépecske.

Tari

OpiumPapa Creative Commons License 2000.05.16 0 0 7925
bátyó

kitettem az oldalamra a műszaki megoldást, meg küldtem mailt is az adatokkal! Én nagyon meg vagyok elégedve a deoreval, nekem bevált.

Papa

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!