Keresés

Részletes keresés

Replay Creative Commons License 2016.12.15 0 0 6185

Miért ilyen bonyolult útvonalon utaztok Dominikára? Ezek az átszállások nagyon megnövelik a menetidőt. Így olcsóbb volt a jegy, mintha pl. párizsi, zürichi vagy bécsi átszállással mentetek volna közvetlenül Punta Cana-ra?

Előzmény: Replay (6183)
seci Creative Commons License 2016.12.15 0 0 6184

Itt lehet ESTA-t csinalni: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ (ez a hivatalos oldal)

-seci

Előzmény: Replay (6183)
Replay Creative Commons License 2016.12.15 0 0 6183

Az USA-ban az első célállomáson mindig fel kell venni a csomagokat és átesni a beléptetési procedúrán, értelemszerűen kell, hogy legyen érvényes ESTA-tok is még akkor is ha csak átszálltok Atlantában.

Előzmény: Lesliegroove (6182)
Lesliegroove Creative Commons License 2016.12.15 0 0 6182

Üdv mindenkinek, nekem olyan kérdésem lenne hogy Febr.12.-én indulunk nászútra Bud-Amst-Atlanta-Punta Cana repüléssel.Elméletileg az utazásira iroda jelezte hogy Atlantában fel kell vennünk a csomagjainkat majd újra Check in-t elvégezni.Valaki talakozott e már ilyen szituációval és ha igen okozott e bármi problémat?A légitársaság Atlantáig Delta és utána is Delta járat megy Punta Cana irányába.Ami érdekesség hogy a visszaúton ugyan ez a helyzet és akkor elméletileg nem kell ezt eljátszani...Atlantában durván 3 és fél óra áll a rendelkezésünkre, ebbe remelélem emiatt a procedúra miatt beleférünk!A válaszokat előre is köszönöm.

ritana Creative Commons License 2016.12.14 0 0 6181

Köszönöm szépen és sok boldogságot!

Előzmény: Nitu83 (6180)
Nitu83 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 6180

De ne érts félre, gyönyörű az ország. Jártunk a fővárosban is privát idegenvezetéssel. Láttuk a szép és a borzasztó oldalát is. Újra elmennék szó nélkül. Sőt ott volt az esküvőnk is 2 héttel ezelőtt. Csak oda kell figyelni ha az ember nem akar pórul járni. Úgyhogy mindenkèppen ajánlom, ne hagyjátok ki!

Előzmény: ritana (6178)
Nitu83 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 6179

Szia! Budapest-Párizs-Punta Cana Air France járat. 

Előzmény: ritana (6178)
ritana Creative Commons License 2016.12.13 0 0 6178

Köszönöm a véleményedet. Megkérdezhetem, hogy melyik társasággal és honnét repültetek?

Előzmény: Nitu83 (6177)
Nitu83 Creative Commons License 2016.12.13 0 0 6177

Szia! Épp ma érkeztünk haza. Igazad van, nem ajánlott a magán akció mert mindenhol le akarnak húzni, átverni, kihasználni, hogy fehér turista ember vagy. Sajnos. Ezért ez a gyönyörű természeti adottságú ország nálam veszít az értékéből. Persze mindenhol létezik ilyen, de ebben a mértékben még sosem tapasztaltam, pedig 20 országnál többen jártam már. Kicsit kettős érzéssel érkezik haza az ember. 

Előzmény: ritana (6176)
ritana Creative Commons License 2016.12.13 0 0 6176

Köszönöm mindkét választ.

Mindenesetre le vagyok döbbenve, de már látom, hogy Dominika ennyire a nem egyénileg utazgatók országa.

--northstar-- Creative Commons License 2016.12.13 0 0 6175

Szia!

 

Annyira különbözőek a várakozási idők, hogy mi nem vettük meg online, és kb. 3 percet álltunk sorba a repülőtéren. Már a gépen kiosztották a vásárláshoz szükséges adatlapot, ott ki is töltöttem, és tök gyorsan ment a sor.

Előzmény: ritana (6171)
sirLancy Creative Commons License 2016.12.12 0 1 6174

Nem vízum csak egyfajta "belépési illeték" a turista kártya. Javasolnám az online megvásárlást (kinyomtatod és csak 15 percet állsz sorba) itt https://www.dgii.gov.do/Tturistaweb/ . Ha nem veszed meg online ott is kivárhatod a sort kb 45 perc (10 usd vagy 10 euro nincs különbség ennyi) és megveheted. Persze ezek a sorbaállási idők változnak az egyszerre érkező gépek számával.

Előzmény: ritana (6171)
D.K.A. Creative Commons License 2016.12.12 0 0 6173

Sziasztok! 

A párommal január 13-án utazunk nászútra az IFA villa Bavaroba.

Bécsből indulunk, Müncheni átszállással.

Van valakinek hasznos infója a szállodáról? 

Segítségeteket előre is köszönjük.

ritana Creative Commons License 2016.12.11 0 0 6171

Nagyon köszönöm az információt. A többször  emlegetett turistakártyát azt a reptéren tudom megvenni, ha online előre nem akarom? Ez akkor olyan mint egy vízum?

Előzmény: sirLancy (6169)
sirLancy Creative Commons License 2016.12.11 0 0 6170

Nem kell marária tabletta, a Hepa A+B javaslom. Az itthoni gyógyszerek semmit nem érnek a helyi patika tud segíteni, pl. ha megy a hasad vagy egyáltalán nem megy akkor ezt elmondod elmutogatod és adnak megfelelő tablettát ami egy-két nap alatt rendberak (nospa meg hasonló semmit nem ér nem az ottani flórákra van kitalálva). 

Előzmény: Kati19927 (6166)
sirLancy Creative Commons License 2016.12.11 0 0 6169

Nincs tömegközlekedés, csak bérelt járatok és transzferek ahogy az előttem szóló írta. Mostanában azért sokat fejlődött minden már van pár autópálya és a napos fél napos utak 2-3 órára rövidültek. 

Előzmény: ritana (6167)
anita098 Creative Commons License 2016.12.11 0 0 6168

Sziasztok!

 

Mi december 7.én érkeztünk a Riu Bambu-ba!

A szobák, az ételek, a part, a kiszolgálás, mind szuper!!!

Nagyon meleg van, a víz is tökéletes...nem hideg, nem meleg...pont jó!

Nèha jön egy kis zápor, de nem tart 5 percnél tovább.

Rengeteg pálma van, amitől az egész hely varázslatos!

Gyerekbarát szállás....minden este mini disco, programok, show-k!

 

Mindenkinek csak ajánlani tudom!!!

 

ritana Creative Commons License 2016.12.11 0 0 6167

Hááát, erre nagyon kíváncsi leszek. Nehéz elhinnem, de itt tényleg nincs más info erről. Köszönöm.

Előzmény: Nitu83 (6164)
Nitu83 Creative Commons License 2016.12.11 0 0 6165

Sziasztok!

Mi 10 napja vagyunk a Now Larimar Hotelben, ha valakinek lenne kérdése szívesen osztok meg infókat!

Nitu83 Creative Commons License 2016.12.11 0 0 6164

Szia! 

Azért nem ír senki tömegközlekedésről, mert nem létezik. A dolgozókat iskolabuszokkal szállítják munkába, a helyi emberek pedig platós autók hátulján utaznak (ez a busz). Ennyi. Itt kizárólag turistabuszokkal, idegenvezetőkkel vagy a szálloda ingyenes transzfereivel tudtok közlekedni.

Előzmény: ritana (6153)
sirLancy Creative Commons License 2016.12.10 0 0 6163

Szia!

 

Nekem az egyik kedvenc hotelem, Dominikán. Nagyon jó a partja fel és lehet sétálni több kilométert. A szobák tàgasak mindegyik egyforma, talán van egy típus ami nagyobb, de csak egy kis előtérrel. Mivel a hotelcsoport (4 hotel van egyben) 2. legjobb (az első mesés át lehet sétálni egy 3 árbócos hajó van a kertjében) hotelébe mentek az alatta lévő két hotel szolgáltatásait éttermeit is igénybe vehetitek. A büfé étterem kiváló, az à la carte éttermek még jobbak a franciával az élen (sajnos reggel sorban kell állni a recin hogy helyet kapjatok mert előfoglalás van, plusz ing és hosszú nadrág kötelező). Medence animátorok jók, minden este 2 órás zenés műsor van, amit érdemes megnézni. Wifi csak a recin ingyenes és aladozik ha csúcsidőbe mentek, ezért az ingyenes plázajárattal, ami naponta 3x megy érdemes kimenni és feltöltős netet venni (útlevél kell hozzá), amit független telóba vagy netes megosztó eszközbe tenni. A parton katamarán és kajak napi egyszer ingyenes (sokan nem tuják, hogy benne van az árban, úgy mint a minibár, amit naponta töltenek és ez is ingyenes). Érdemes körbesétálni a hotelben, mert találkozhattok rózsaszín flamingókkal a kertben. Kirándulni viszont ne a hotelben kínált ajánlatokkal menjetek, mert tömeges és drága, erre ajánlom Gustavót és az új weboldalát www.seemore.do/hu . Remélem segítettem! 

 

ui: konnektor átalakítót, bedugható szúnyogírtót, nagyon jó minőségű naptejet vigyetek...

Előzmény: Dkitti (6150)
ritana Creative Commons License 2016.12.08 0 0 6162

Értem, köszönöm.

Előzmény: sacsabi (6158)
Mostmiisvan? Creative Commons License 2016.12.08 0 0 6161

Sziasztok! Mi január 25-én Bécsből közvetlen járattal megyünk Punta Cana-ra a Grand Palladiumba. Valaki ezzel a géppel  vagy ebbe a szállodába?

Dkitti Creative Commons License 2016.12.07 0 0 6160

Koszonom!:)

Előzmény: gombóc63 (6154)
Salgovácné69 Creative Commons License 2016.12.07 0 0 6159

Január 18-án indulunk Now larimar - ba .

jön valaki?

 

sacsabi Creative Commons License 2016.12.07 0 0 6158

Egyszóval: VESZÉLYES  !!!

 

Te a dominikai emberek szemében a két lábon járó dollár jel vagy. Úgyhogy ahol tudnak, lehúznak. Tisztelet itt is a kivételnek.

 

Jobb, ha szervezett túrával mész, mert ott mindig van vezető, aki nyilván rendelkezik helyismerettel. Ezért nem javasolják még az autóbérlést sem. Bár tudok olyanról, aki bérelt autót, bement olyan helyekre, ahova elvileg nem szabadott volna, de semmi baja sem származott belőle.

 

Elég sok helyen jártam már a világban, mindenhol béreltem motort, de Dominikán nem mertem, mert a hozzáértők ezt javasolták. Nem is származott belőle bajom.....

Előzmény: ritana (6153)
Laci v Creative Commons License 2016.12.07 0 0 6157

Mindenekelőtt Punta Canára juss el ott aztán felsorolnak neked többféle lehetőséget. Te pedig majd kiválasztod a neked megfelelőt. Ennyi.

Előzmény: ritana (6156)
ritana Creative Commons License 2016.12.07 0 0 6156

Köszönöm. Igazándiból a távolsági járatok érdekelnének. Punta Canaból szeretnék eljutni Santo Domingóba. Hogyan tudnék?

Előzmény: gombóc63 (6155)
gombóc63 Creative Commons License 2016.12.07 0 0 6155

Santo Domingoban láttuk a bkv buszt, hát....nálunk a bontóban vannak ilyenek, ott egy karosszérialakatos éhen döglik:-) 

Előzmény: ritana (6153)
gombóc63 Creative Commons License 2016.12.07 0 0 6154

Szuper hotel. Mondom én aki finnyás vagyok. Tisztaság, vidámság, frenetikus kaják. Csodás kert, anno tiszta part. Amúgy Iberostar szállóban még nem nagyon csalódtam.

Előzmény: Dkitti (6150)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!