Keresés

Részletes keresés

Paragon1985 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 15529

A vezetékessel elveszíted a "gyorsan előkapom" előnyét. Vezetéket dugdosni, stb.. Ráadásul több akkus álló porszívóban van morzsaporszívó is, ami tök hasznos. 

Itt két lehetőséged van. Vagy veszel egy olcsóbb Ni-Mh akkus gépet, amiben 2 év alatt meg fog pusztulni az akksi. (Az én Ergorapido gépem is ilyen, meg is döglött. De szerencsére 10db szabvány tölthető 1,2V-os AA elem van benne, így most cserélem ki IKEA LADDA elemekre.)

 

A másik lehetőség a Li-Ion akksis gépek, de ezek jóval drágábbak. Viszont erősebbek is. 18-20V-os akksik is vannak bennük. Az én 12V-os Ergorapido gépem nagyon határeset. Valószínűleg én is le fogom cserélni, de megvárom az akksicserét mennyi kraftot nyer vissza.

 

A porzsák ilyen felhasználás mellett megint nem a legjobb, mert gondold csak el mit szívsz össze. Sarat, levelet, katicát, legyet, konyhában tészta, túró, kajamaradék, stb... Ez mind belerohad a porzsákba, a tartályosból pedig kiüríted. Pedig én nagyon porzsák párti vagyok és bottal sem piszkálom a tartályos hagyományos porszívókat, de be kell látni, hogy itt jobb a tartály.

 

Te tudod, de a vezeték itt tényleg hátrány, nem lesz annyira praktikus és mobilis mint egy akkus gép.

 

 

Előzmény: SzaLev (15528)
SzaLev Creative Commons License 2016.10.24 0 0 15528

Sziasztok!

 

Segítségeteket és javaslatotokat szeretném kérni.

 

Felmerült bennem, hogy az előszoba (cipőről lehulló sár/homok) konyha (morzsa, zöldséghély stb.) és étkező (ovodáskorú gyermekeim étkezése utáni maradék) gyors napi feltakarítására veszek egy porszívót.

Viszont ahogy többet olvasok e témában, egyre bizonytalalnabb vagyok.

 

Mivel kiegészítő porszívó lenne nem szándékoztam túl sok pénzt rászánni. Fontos a könnyű egyszerű ketelhetőség, mivel csak előkapni gyorsan  kis tereületen összeporszívóni kellene.

 

1) Akkumlátoros, álló 2 az egyben poszívó tűnt a legpraktikusabbnak, de ebből az olcsóbbak szívóereje és gyenge akkumulátora sok kritikát kap, bár lehet azoktól, akik "normál" porszívózásra vették.

Jó vétel lehet-e az én esetemben egy ilyen: http://www.arukereso.hu/porszivo-takaritogep-c3170/gallet/asp-912-p213831616/#termek-leiras  vagy +10eFtért nevesebb márka?

50-70 eFt-t nem szánnék a vásárlásra.

 

2) Vezetékes állóporszívó. Mivel a 3 helység egymás melett van, 5 m-es vezeték elég lehet.

Ebben a kategóriában ezt néztem:

http://www.arukereso.hu/porszivo-takaritogep-c3170/sencor/svc-6301-eco-p284317393/#termek-leiras  vagy +10eFtért nevesebb márka?

 

3) "Hagyományos" kivitel, amiből talán a porzsákos jobb, hisz ritkán kellene cserélni ilyen használat mellett. Itt valami kisebb méret, hogy legyen nehézkes a mozgatás, mivel ilyenből van egy nagyobb darab ami szépés jó csak előszedni, összerakni ráncigálni nem az igazi. Szóval ezek terén nincs tippem, ha valakinek van szívesen veszem.

 

 

Előre is köszönöm segítségeteket.

Levente

Fishor Creative Commons License 2016.10.22 0 1 15527

Bár én nem ezen gondolkoztam annak idején hanem a C1 és a C2 parquet közt és megbántam hogy nem azt vettem, pedig az +17000 különbség volt. 5-6000 többletről beszélni sem érdemes. Nagyon megéri az a fej hogy becsuklik mindenhova és külön megvásárolva sokkal drágább. Nekem van olyan rész a lakásba ahova a hagyományos fejjel nem tudok benyúlni, míg a parquet fej becsuklana oda.

 

Üdv: Fishor

Előzmény: merQree (15525)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.10.22 0 1 15526

Simán megéri a parkettás verzió. Az az 5k nem pénz érte. Kapsz egy alap univerzális fejet, ezt tudod váltani egy kapcsolóval szőnyeg és parketta között. És kapsz mellé egy parketta fejet, ami csak kemény burkolatra való, és úgy mozog mint a vileda lapos felmosós feje. Nálunk hétközben mindig ez van rajta, gyorsan előkapni, átszívni a konyhát, stb.. Nagyon remek kis kiegészítő :)

Előzmény: merQree (15525)
merQree Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15525

A jelenlegi Electrolux ZCX6440(ha jól rémlik a típusa) feje is olyan, hogy olyan a kialakítása, hogy szőnygre is és parkettára is jó.

A Miele esetén a fényképből nem derül ki számomra, hogy a parkettás változat keféje is váltható a szőnyeg és parketta között vagy sem.

Előzmény: Fishor (15524)
Fishor Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15524

Nekem pont az jön le hogy inkább a parquet kéne neked mert a keménypadlóra az a fej jobb és nagyon hatékony.

 

Üdv: Fishor

Előzmény: merQree (15523)
merQree Creative Commons License 2016.10.22 0 0 15523

Sziasztok,

 

A Miele Complete C2 Parquet PowerLine és Miele Complete C2 PowerLine között a képek alapján kizárólag a fej a különbség.

A porszívózandó felületek:

- cca 60 m2 kőlap/járólap

- cca 12 m2 szőnyeg.

 

Csak visszacsatolást kérnék, hogy ezek alapján nekem elegendő lenne a Miele Complete C2 PowerLine, vagy tévedek?

Mindennapi használatra kell(ene), csecsemő és kutya mellé ;-)

Fishor Creative Commons License 2016.10.21 0 0 15522

Szia!

 

Megrendeltem most. A Debrecenben is elérhető bolt webshopjában most ajándék porzsákot adnak. Mivel esélyét így már nem látom hogy leakcióznák, így legalább ezt kihasználom. Most már remélem nem kell majd csalódnom ebben a C2 Power Parquetben sem. És most már azon szurkolok, hogy ne legyen olcsóbb és ne üssön meg a guta, hogy valami sokkal jobbat olcsóbban fognak árulni. Bár itt rendelésre lehet kapni, de remélhetőleg még be tudják szerezni.

 

Üdv: Fishor

Előzmény: Paragon1985 (15521)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.10.21 0 0 15521

beszélek hülyeségeket.. C3 XXL

Előzmény: Paragon1985 (15520)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.10.21 0 0 15520

Az MM-ben azt mondta a Miele képviseletében egy hölgy, a fekete C2 Parquet utódot kap. Ezt kivezetik és érkezik egy fehér színű 1200w-os Complete C2 parquet. 

 

Hogy ebből mi igaz azt nem tudom.. De már van egy új fehér 1200-as C2 a kínálatban XXL néven. Extra hosszú kábellel és XXL fogóval. 

 

Ő lenne az: https://www.miele.hu/haztartasi/porszivok-1784.htm?mat=10358600&name=Complete_C3_XXL_PowerLine_-_SGSE1

Előzmény: Fishor (15519)
Fishor Creative Commons License 2016.10.21 0 0 15519

Na már az MM-ben nem lehet kapni a c2 paquet-tet. Remélem karácsonyig nem fogják kivonni a boltokból.

miki_ng Creative Commons License 2016.10.19 0 0 15518

Dyson porszívója nincs valakinek?
Mivel 30+ot nem tudok rászánni egy jó (új) szőnyeg porszívóra, ezért gondolkodom egy használt DC19-esen.
Az vajon megéri az árát?

Fishor Creative Commons License 2016.10.19 0 0 15517

Ok! De még várok vele. Kíváncsi vagyok mikor fog jelezni.

 

Üdv: Fishor

Előzmény: Teaway (15516)
Teaway Creative Commons License 2016.10.18 0 0 15516

A zsákról és a mérlegről a fotót töltsd fel ide.

Előzmény: Fishor (15515)
Fishor Creative Commons License 2016.10.17 0 0 15515

Szia!

 

Nem. Csodálkozom is hogy bírja még mindig. Szaga nincs, a jelző meg még egyáltalán nem jelzi hogy kéne (pedig működik, gondolom, mert használat közben van hogy mozog).

 

Üdv: Fishor

Előzmény: Paragon1985 (15514)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.10.17 0 0 15514

Azóta nem cseréltél?? :O  Azért 7 hónap lehet már illene :D   De mielőtt kidobod, fotózd már le a pufi zsákot és kíváncsiságból mérd már le konyhai mérlegen :)

Előzmény: Fishor (15513)
Fishor Creative Commons License 2016.10.17 0 0 15513

Február óta még mindig nem jelez a jelző hogy tele lenne a porzsák, pedig már szépen ki van gömbölyödve, de még nem kemény. Szerencsére szaga nincs, így nem zavar. Pedig heti 2 szer simán van használva.

 

Üdv: Fishor

Előzmény: Paragon1985 (15510)
konig1976 Creative Commons License 2016.10.16 0 0 15512

Üdv!

Hosszas vadászás után sikerült jó áron beszereznem egy használt dyson dc-29 allergy-t. Előtte egy samsung sc7060 volt, de ég és föld a különbség minden szempontból.

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.15 0 0 15511

Én életemben 1x láttam full degeszre tömött porszívót. Természetesen nőnél volt üzemben... Vazze, azt összenyomni nem lehetett :) A vízforralója meg úgy nézett ki mintha az aggteleki cseppkőbarlangból direkt karsztvizet állítanának elő vele :) Porzsák csere, forraló csere és üdvösség szállt a lakásba.

Előzmény: Paragon1985 (15510)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.10.15 0 0 15510

Ebben igazad van, egyébként erre a használatiban fel is hívják a figyelmet. De nem abból indultam ki, hogy a kolléga gipszport akar porszívózni :D

 

Egyébként ez érdekes dolog, mert volt zsákos Samsungom (1éves), amibe vettem Apsico és Swirl porzsákot is, textilt majd elkeserésemben papírt is. Az eredmény minden esetben ugyan az volt. 3-4 porszívózás után a motor visított, éget szagott eresztett és gyakrolatilag eltűnt a szívóerő. A porzsák 10%-ban volt telített. Kicseréltem újra, megint nagyon szívott, majd 3-4 porszívózás és visítás. Csak otthon használtam, normál körülmények között. Se gipszpor, se sár, se liszt, semmi. Szőnyeg és parketta mégis elhaláloztak. Bár szerintem itt valami tervezási vagy gyártási hiba volt a porszívómmal, mert másnál ez nem jött elő. De egy ilyen problémát meg elég nehéz gariztatni, és már nem is érdekelt, hogy foglalkozzak vele. 

 

Na ezek után érthető, hogy miért megváltás számomra a Miele porzsákja, amit pufókra tudk szívni és 3-4 hónapig használni :)

Előzmény: Törölt nick (15509)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.15 0 0 15509

Macskaszőrből, hosszúhajból sokat lehet felszívni, nem tömíti el, akár degeszre is tömhető, ellenben egy jól sikerült lisztes-homokos, sáros-száradt cipő-gipszporos akció nagyon gyorsan kivégzi a porzsákot. A gipszpor a levegő párájától is bele tud kötni a zsák felületébe, pedig még alig volt a zsákban valami.

Előzmény: Paragon1985 (15505)
good old rebel Creative Commons License 2016.10.15 0 0 15508

Ha szabad még spammelni,  akkor az eleve sokkoló miele hatást csak tetézte a turbókefe hatása. Kicsit fura,  és zajos de szerintem 80-90%-ban rövidült a porszívózási idő a kárpiton. Szőnyegre kicsit húzódabb lesz beszerezni de szerintem kihagyhatatlan. 

Ilyen Lidlben univerzális turbókefés fejben érdemes gondolkodni vagy a gyárihoz képest radikálisan leromlik a hatásfoka? 

good old rebel Creative Commons License 2016.10.12 0 0 15507

Egyértelműen csak eredeti porzsákot szándékozom venni ez nem is kérdés. Majd a szűrővel leszek bajban még. De az még odébb van. 

 

Talán poweine az enyém. És fogalmam sincs hogy mire jó az a kefe ami se nem szőnyeg se nem parketta. Olyasmi mint a parketta kefe csak kisebb és ívelt. 

tomtyi Creative Commons License 2016.10.12 0 0 15506

Hát, akkor neked is:
Miele Classic C1 PowerLine suction power in carpet grade

Annyit hozzátennék még, hogy a fej nem szőnyegre volt állítva, tehát kint lévő kefével produkálta ezt. Bár a tiéd – gondolom – Ecoline. A fej ezekhez áttervezett, átalakított, így kevesebb motorerővel is szív rendesen.

Tényleg, nem akar valaki még ilyen videót csinálni? Kíváncsi vagyok, másnál, más géppel hogy van ez. A C1 (a videó elején látható) a hat fokozat közül a harmadikban volt. Szóval, videóra fel! :D

Előzmény: good old rebel (15504)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.10.11 0 0 15505

Ahogy beszéltük is, porzsákból eredetit. Nem éri meg az utángyártott, mert egyrészt nem annyival olcsóbb, másrészt a gyáriba annyival többet tudsz szívni, és annyival tovább tart, hogy hosszú távon kivetítve semmivel nem éri meg jobban az utángyártott. Harmadrészt a szűrés nagyrészét itt éppen a porzsák 9 rétege végzi. Negyedrészt megvonhatják a garanciát ha nem eredeti porzsákot használsz.  :)

 

Innentől kezdve meg nem lesz hosszú a vadászat :D Úgy emlékszem szeteiéknél a legolcsóbb, de nézz utána. illetve a Miele honlapon ha beregeled a porszívódat, akkor kapsz valmennyi Ft kedvezményt, de azt nem tudom, hogy ez porzsákvásárlásra is érvényes-e..

Előzmény: good old rebel (15504)
good old rebel Creative Commons License 2016.10.11 0 0 15504

De hát ki kellett próbálni mit tud. Sanszos hogy elég lesz a kisebb teljesítmény is, max ha meglesznek a turbókefék. 

Holnap indul a porzsák vadászat is :-)

Előzmény: Paragon1985 (15503)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.10.11 0 0 15503

Nem akarunk mi rosszat neked :D  De nagyon örülünk, hogy minden rendben a géppel és tetszik. Egy újabb elégedett Miele tulaj :)   Egyébként felesleges maxon használni szőnyegen, tényleg nagyon nehéz tolni. Bőven elég 4 körül is.

Előzmény: good old rebel (15499)
Zeki_ Creative Commons License 2016.10.11 0 0 15502
Előzmény: Zeki_ (15501)
Zeki_ Creative Commons License 2016.10.11 0 0 15501
Zeki_ Creative Commons License 2016.10.11 0 0 15500

:)

 

Amíg az ember nem próbál jobbat, nem hiszi el, miért jobb a jobb. Hiszen ez is jó!

És ez mindenre igaz.

 

 

Előzmény: good old rebel (15499)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!