Keresés

Részletes keresés

GeriSoft07 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 14877

"Adott munkakörre való alkalmasságot pedig foglalkozás egészségügyi vizsgálaton állapítja meg az üzemorvos akivel már találkoztam. "

 

Szerencsére nem. A munkaalkalmasságot az orvos a leleteid alapján állapítja meg. ha van benne bármilyen kizáró ok, alkalmatlan vagy. Ha nincs, UTÁNA jöhet némi alapvető vizsgálat, ami kell a munkádhoz, pl mozgás vizsgálat, látás vizsgálat, stb. De első körben leletet vár. AZUTÁN, miután a szakorvos vagy a sebészed keresőképesnek nyilvánít, vagyis vége a táppénznek. amíg keresőképtelen vagy, nem fog senki vizsgálgatni.

Előzmény: Adrienm79 (14875)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 14876

Hidd már el,hogy az idegsebésznek kll ráirnia véleményét ,munkaköri alkalmassági meg nem kockáztatt!Rehab nélkül esélyed sincs nemita rá a zárora rendszeres gyógtorna javasolt?

Előzmény: Adrienm79 (14875)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 14875

Köszönöm a tanácsot, de hidd el komoly orvos kezel. Már műtét óta kifejezetten ideggyulladásra való gyulladáscsökkentős fájdalomcsillapítót szedek valamint adott neuromultivitamint. Mint mondtam már gyógytornász nélkül nem sok feladatot csinálhatok.  Ami pedig a munkaképességet Illeti. Táppénzes felülvizsgáló főorvos tájékoztatott mindenről 

 Adott munkakörre való alkalmasságot pedig foglalkozás egészségügyi vizsgálaton állapítja meg az üzemorvos akivel már találkoztam. 

Szerintem nem jó ha fáj..... 

Előzmény: noncsi2004 (14874)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 14874

Vegyél be fåjdalom és gyulladås csökkentőt,izom lazitot b vitamint.Kezdz el mozgatni  pokolian fog vfájni de csináld , a rotátor izmok valószinüleg le vannak tapadva ja csipked a keringés javitására és fésüld nem vicc! Nekem már nem fáj csak feszül  és gyenge a gyógytornász szólt,hogy pegyhüdt azt mondta a neurolgus ,h8gy valószinű igy marad.

Előzmény: Adrienm79 (14872)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 14873

Aki mütőtt annak is kell a véleménye a munkaképesség csökkenésről rá kell,hogy irja a papirodra.Utókezelésekről kell dokumentáció.Ma megyek a harmaik mrre.Amig fáj az pozitiv ha már nem fåj az már gond. 

Előzmény: Adrienm79 (14872)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 14872

Hihetetlen fájdalmat érzek a gerincembe vállamban karomban.  Sírógörcsöt kaptam a fájdalomtól 

 

majamaja Creative Commons License 2016.09.05 0 0 14871

Szia!

Sajnalom, hogy nincs gyogytornaszod. Ami elmult az az allando görcs. Amikor a gyogytornaszhoz mentem, akko meg a meneskor is megvolt a szuros fajdalom. mosst a seta nem gond, de huzamosabban ülni nem tudok. Az alkaromban egyes mozdulatokra megjelenik a tüszurkalos erzes, ami ha nem valtoztatom meg a poziciojat a kezemnek, akkor 1 perc utan szuro fajdalom lesz az alkaroban. Az ujbegyeim tovabbra is kicsit erzeketlenek.

Ami kicsit megijeszt, hogy eddig a bal oldali vallamban nem igazan volt fajdalom, most ott is megjelent.

ma megyek a gyogytornaszoz, biztos kapok ujabb gyakorlatokat.

Emigy otthon nem nagyon csinalok semmit. Nem merem terhelni.

Előzmény: Adrienm79 (14869)
porcika88 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 14870

Szia:-) nekem úgy látszik használ a Bidual. Még a frontot se éreztem meg most. Lekopogom, de úgy néz ki hatásos nálam nagyon . Pont 1 hónapja kezdtem, 15 napig szedtem mint kisangyal . Hideg rázott az izétől ( nagyon édes és sűrű lötty). 2 hét mulva veszem be a másik 15 flakonkát. Voltam manuálon , most meg a nyakamban volt csigolya elmozdulva, no comment. Helyrerakta, szívbajt kaptam ijedtemben, de tünet ami fura volt megszünt . Ismét járok majd másfél havonta . Most 2 hónap szünet volt mert srác szabin volt . 

Előzmény: majamaja (14863)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 14869

Semmi változást nem érzel a tornától?  60 km - es körül nincs gyógytornász aki egyéni tornát vállalna házhoz kimenne.  35 km- re a kórházba lenne de nem tudok bejárni 

 Nem tudok vezetni nem tudok tömegközlekedéssel menni.  Férjem dolgozik. 

Előzmény: majamaja (14868)
majamaja Creative Commons License 2016.09.04 0 0 14868

Remelhetölg idövel azert javul majd es csökkenek a fajdalmak. Gyogytornaszt talaltal?

Előzmény: Adrienm79 (14866)
majamaja Creative Commons License 2016.09.04 0 0 14867

Most hetfön lesz 2 hete, hogy voltam nala. Eddig 5ször voltam. Holnap megint megyek. Majd meglatom, hogy milyen gyakorlatokat kapok meg. Csak nagyonik türelmetlen vagyok. Szeretnek a regi enem lenni, de nem tudom leszek valaha.

Közben hivtam az ismerösöm, aki ajanlotta, hogy keres nekem gyogytornaszt. Mondtam neki, hogy elkezdtem, mert olyan allapotban voltam, hog se menni, se ülni nem birtam. Persze megint nem küldte el a gyogytornasz elerhetösegeit. De nem is tudom, hogy birnek akar 1 orat ülni buszban, hogy elmenjek hozza. Csak görcsoldoval max.

Az idegsebeszez meg nem birok bejelentkezni, mert havonta csak 1szer lehet idöpontot kerni. A telefont meg nem vettek fel vagy foglalt volt. Ha szemelyesen megy el az ember, akkor mar 6 kor oda alhat a sorba, mert allitolag oriasiak. Utazhatnke 1,5 orat, aztan allhatnek sorba ki tudja meddig. Aztan gondolom, hogy majd 2 honap mulva jutnek az idegsebeszhez. Legközelebb szept vegen lehet jelentkezni idöpontert. Örület, es gondolom egesz Vajdasagot oda küldik.

Előzmény: Adrienm79 (14866)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 14866

Szerdán megyek varratszedésre.  Sajnos nem jobb. Nem tudok ülni maximum pár percig mert nagyon fáj a gerincem. Zsibbadás fájdalom van bőven.  Karomon mintha több tégla lenne. 

Maja mikor mész gyógytornászhoz? Volt szó róla vagy nem jól emlékszem? 

Előzmény: majamaja (14865)
majamaja Creative Commons License 2016.09.04 0 0 14865

Szia!

Megvagyok, remenykedek, hogy az ujbegyeim erzeketlensege elmulik. A semmit teves meg megbolondit. :=( Mar attol is beteg vagyok, hogy nem tudom ugy csinalni a dolgaimat, ahogy szeretnem, meg nem is nagyon merek semmit csinalni.

Te ?? Valami javulas? Dokihoz mikor kell menned?

Előzmény: Adrienm79 (14864)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 14864

Cijaaa!

Hogy vagy? 

Előzmény: majamaja (14863)
majamaja Creative Commons License 2016.09.04 0 0 14863

Sziasztok!

 

Van valakinel valami ujdonsag???

 

Adrienm79 Creative Commons License 2016.09.02 0 1 14862

Két hete volt nyaki gerinc műtétem hátsó feltárásban. Még a varratok is benne vannak.  Hat hétig tilos bármilyen fizioterápiás kezelés.  Csak egyéni gyógytorna lehet az is ügy hogy gerinc nem lehet terhelés alatt 

 Emg vizsgálattal igazolt c5-6  idegkárosodásom van. 

Előzmény: noncsi2004 (14861)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 14861

Tens kezelést kaphatnál a karodra,válladra még én sem mkenziizek szövet stimuláció volt idáig.Nem azėrt irtam de rokkantsági vizsgálaton taj szám alapján is megnézik,hogy mit kaptál és mit nem.

Előzmény: Adrienm79 (14860)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 14860

Kizárólag csoportos mckenzi tornára van itt lehetőségem az pedig tilos.  Bármiféle rehabilitáció a hatodik hét után lehet.  Úgyhogy még egy hónap.  Egyéni gyógytornára nincs lehetőségem nincs 60 km- es környezetben senki aki vállalná.  Ha nem százalákolnak le akkor pénz nélkül maradok és ennyi.  Napi 8-10 órában két nyaki gerinc műtét után további kettő nyaki sérvvel nem tudok könyvelőként dolgozni.  Esetleg mehetek utcát söprögetni közmunkásnak.  

Előzmény: noncsi2004 (14859)
noncsi2004 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 14859

Elkéne kezdened a gógytornát meg a fizikot, a  neuogen károsodás rehabilitálható ! Igy nem fognk leszázalékolni nem fogsz még 50 százalékot sem kapni.

Előzmény: Adrienm79 (14858)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 14858

Hááát nem vagyok túl jól!  Komoly fájdalmam van a gerincembe vállamban karomban.  Zsibbad a kezem és gyenge.  Minden lépés fáj.  Öltözni sem tudok egyedül. 

Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 14857

Ez egyáltalán nem probléma.  Megpróbálom a leszázalékolást mivel más lehetőségem nincs.  A munkahelyemre nem mehetek vissza és dolgozni sem tudok a táppénzes idő is lejár hamarosan. Táppénzes felülvizsgálaton javasolták a

Előzmény: GeriSoft07 (14856)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 14856

oda meg amíg táppénzen vagy, nem is küldhetnek. Ha a szakorvos ajánlása alapján a háziorvos keresőképesnek nyilvánít, akkor küldhetnek ismételt alkalmasságira. Jelenleg az állapotod nem teszi ezt lehetővé

 

Előzmény: Adrienm79 (14852)
gombóc63 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 14855

Köszi a részletes leírást, egy csomó ponton ráismertem arra, hogy hasonló szitukat éltem meg. Azon kívül, hogy már vagy 20 éve tornáznom kellene sok életmódbeli változtatásra nincs szükségem, nincsenek benne szélsőségek, gondolok a sok ülésre, állásra stb. Megmondanád hol kapsz mélyizomtornát? Bocsáss meg ha leírtad már valahol.

Előzmény: armisz72 (14853)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.30 0 0 14854

"Akinek valaha is lesz, volt egy ilyen becsípődéses tünete, derékfájdalma stb. azonnal váltson életmódot"

 

Ez a lényeg. A probléma okát kellene megszüntetni ami az esetek nagy részében egy lassú folyamat eredménye, és onnan helyrebillenni, nem pedig a tüneti elkezelésekkel a tb-rendszert fenntartani. Jobbulást kívánok!

Előzmény: armisz72 (14853)
armisz72 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 14853

Szia Bubuca, Pipike,

Megpróbálom összefoglalni a tapasztalataimat és hátha hasznos lehet másnak is, aki most kerül ilyen helyzetbe:

2012.ben nyáron egy rossz mozdulat a konyhában gyermekem szülinapi készülődése közben, sütés főzéskor, nagyon erős fájdalom, görnyedés. valahogy kibírtam a vendégeskedést, de már alig bírtam mozogni. Másnap reggel vasárnap nem tudtam felkelni az ágyból, vagyis felálltam nagy nehezen, és úgy is maradtam, meggörnyedve. Valahogy kivánszorogtam 2 méterre a fürdőbe, ahol a WC előtt ledőltem a padlóra, majdnem elájultam. Bevitt a párom a sürgősségire, ahol kaptam egy injekciót és hazaküldtek, hogy menjek el majd a háziorvoshoz. A háziorvos is adott egy injekciót és hazaküldött volna, ha én nem kérdezem, hogy nem kéne esetleg valahova tovább menni reuma stb? Akkor még fogalmam sem volt mivel állok szemben. Megrántotta a vállát, hát lehet, de sokat kell várni. Adott beutalót, ez júliusban volt. Közölték hogy szeptember végére tudnak időpontot adni. Kisírtam egy héten belülit. A reumatológus belém nyomott egy diprofos lidocain kombót és mivel ismerős volt kiírt mindent gyógytorna elektromos cucc, masszázs súlyfürdő.

Csak éppen arról nem beszéltek, hogy ez minek az előszobája és hogyan változtassak a dolgokon, hogy ne jussak el oda ahol most vagyok. Egész nap autóban ültem , vagy a számítógép előtt dolgoztam görnyedve.

A gyógytorna csoportos volt, semmit nem ért. De elmúlt a dolog, ritkán azért fájt, ha többet mozogtam.

2014 októberben olyan fájdalmaim lettek, hogy az ágyban megfordulni is kínszenvedés volt. Újabb körök az eü-ben. Reuma várakozások, szokásos kiírások, hiába mondtam, hogy mi hogy fáj, zsibbad a lábam, majdnem szétesik a derekam, minden hirtelen mozdulat veszélyforrás. Közölte, hogy rtg és fájdalomcsillapítót bármeddig szedhetem. Olyan érzésem volt, hogy nem veszi komolyan amit mondok. Közben váltottam háziorvost, aki lelkiismeretes és alapos. Most már meloxicam injekciók, gyógyszerek és a szokásos elektromos cucc, valamint 20 gyógytorna a kórházban. Semmire nem jutott a gyógytornász. basszus még a szegment instabilitásra se jött rá, csak a mckenzit erőltette. nulla volt az egész, közben végre kiharcoltam az MR-t. Kiderül S1-LV között ellapult korong kisizületi arthrózis, és fölötte 2 sérv széles alapon bal oldali gyököt elérik, fölötte kettő középen domborodik ki, durazsákot eléri. És még egy gerincferdülés is van. Szupi. Idegsebész műteni akart, de adott 3 hónapot. lassan elértem egy szintet, hogy elviselhető fájdalommal, kimélő életmóddal, alkalmanként gyógyszerekkel el voltam. De még ekkor sem hallottam a mélyizomtornáról senkitől. Majd idén nyáron beütött a krach mindkét lábam végig zsibbadt, talpaim égtek, ágyéki zsibbadások, tűszúrásos érzések, csak vánszorogtam. Éjjel óránként felébredtem. Újabb injekciók gyógyszerek, most már nyugtató is kellett.

Azt mondtam elég ebből a szar OEP-ből, elindulok magánúton. OGGYK műteni akart, fúzióst. Vki javasolta a Dávid klinikát. Közben 3 doboz gyógyszer halom injekció, az egész nyaram erről szólt.

Magán idegsebész rendelés, magán mr, magán gyógytorna.  Most voltam az 5. gépes és mélyizomtornán, látható és érezhető javulás, pár napja már gyógyszer nélkül elvagyok, de persze közben vannak visszaesések, jobb és rosszabb napok, de összességében javulok. Hosszú lesz az út, nagyon gyenge az ágyéki szegmensem, de most már kicsit bizakodok. Ami szerencsém talán, hogy a gerinccsatornám genetikailag tág és így jobban elfér a protrusió hahaha.

 

Az ingyenes reumatológia, idegsebészet, gyógytornáról nagyon rossz a véleményem. Csak tudnám miért fizetjük a tb-t.

 

Akinek valaha is lesz, volt egy ilyen becsípődéses tünete, derékfájdalma stb. azonnal váltson életmódot, Mélyhátizomtorna, minden ami kell, a mckenzi is jó de csak a sima sérveseknek, és harcolja ki a vizsgálatokat, vagy fizesse meg, hogy tudja mivel áll szemben amikor még könnyebben helyrehozható a baj!!

Remélem hasznos volt. Bocs, ha hosszú lett.

Előzmény: Bubuca (14827)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 14852

Engem az üzemorvosi munka alkalmasságira küldtek 

 

Előzmény: GeriSoft07 (14851)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 14851

biztos nem kellene erőltetni a 6 hetes kontrollig :)

Engem is berángattak, hülye reumatológus a felülvizsgálatra hosszú táppénz miatt, a kiküldött főszakértő elküldte a rákba a dokit, hogy lehet ilyen hülye

Előzmény: Adrienm79 (14849)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 14850

Most kaptam meg emailben az ogk-ban májusban készült mr szöveges leletét.  Komolyan bámulatos.  C2-c5 porckorongok laposak  sérv van a 3-4 és 4-5 csigolyáknál.  

Adrienm79 Creative Commons License 2016.08.29 0 0 14849

Sziasztok!

Nekem soronkìvüli foglalkozás eü vizsgálatra kell mennem.

majamaja Creative Commons License 2016.08.28 0 0 14848

Szia Adrien!

Remelem en is, hogy javulni fogsz

Nalam ez a 7dik nap amiota a Mckenziet elkezdtem. Görcsök nem allandoak, de fizikailag nem igazan terheltem a kezem. Zsibbadnak az ujjbegyeim, ha behajlitom a kezem vagy akar egy papirzsebit tartok a markomba, akkor erzem a tüszurkalast az alkaromban. Most is görcsölök, a kezem 90 fokos szögben van. :(

2 oras utat nem tudtam vegig ülni, csak egy pozban, aztan görcsoldoval. :(

Legyen mar ennek egyszer vege.

Előzmény: Adrienm79 (14843)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!