Keresés

Részletes keresés

Sanvean Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30472

Mint ahogy írtam is: nem azért említettem példaként a DM -et, mert hozzájuk mérném magam. Evidens, hogy ott van egy fasza dalszerző (Martin L. Gore)... 1994 -ig volt egy fasza hanzásfelelős (Alan Wilder)... ha akarnak , 1 évig stúdióznak... rengeteg segítséget kapnak: két csocsóparti között a hangmérnök izzad helyettük is a hangzással,keveréssel, sávok llesztgetésével. Pénz sem számít... hatalmas hangszer és műszaki park... ha kell, session zenészek.

Én meg csak egy kicsi Én vagyok... egyszál magamban... nem törekszem sem a DM babérjaira, se máséra.

 

Ki készít (kikészít  :-D) 91 óta felvételeket? Én vagy anti digital olvtárs? Ha szalagos felvételekre gondolsz (csak hogy ontopikok is legyünk), akkor már az Akai GX -em megvétele (1991) előtt is vettem fel szalagos magnóval. Izé... szalagos magnónak látszó vacakkal (Tesla B100).

 

 

Fixációm még korábban bekövetkezett.

Előzmény: metalex (30469)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30471

Pedig úgy válaszolnék  arra a klipre, amit 'pontosság', 'zenei tudás' meg egyéb címszó alatt példának hoztál fel. (Példának hoztad fel amúgy?)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PVCpfTtHzzo#!

Mert én az ilyen 'zenét' inkább sportteljesítménynek tartom.

A felvételi technikákról pedig: láttam, hogy a Metallica is Pro Tolls -szal kezdte felvenni a St. Anger lemezét... no, de nem is ez a lényeg. A felvételkor, keveréskor használt technikának köszönhetően a nem annyira atompontosra sikeredett riffek, duplázott lábdobok... stb 'helyükre' csúsztathatók... és biza szokták is ezt csinálni.

De ha már azt írtam, hogy felvételi technika illetve keverés... akkor akár felhozhatnám a Siouxsie And The Banshees SUPERSTITION című lemezét... vagy még jobb példa lenne a U2 Achtung baby című lemeze. Ezeket ugyanis analóg soksávossal vették fel, majd a U2 esetében jött egy Flood fedőnevű producer-hangmérnök guru, aki egy sor elektronikus kütyüvel, felvételi eljárással megbolondította a korábbi felvételeket. (A U2 Achtung baby supermegagiga deluxe kiadásán szerepelnek a korábbi változatok is).

 

No, de mielőtt itt kigyomlálás lesz osztályrészem offolás miatt... ha erre válaszolnál, tedd meg az offoldában vagy nyiss egy topikot.

Előzmény: Törölt nick (30470)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30470

nincs "megfelelő topik", úgy hogy részemről lefutott az orsó, itt az emulzió vége :Đ

Előzmény: sepreget (30464)
metalex Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30469

Na ennek egyelés lesz a vége, hamarosan.

Oda-vissza van igazatok meg nem is. De ez ebben a fórumban most kicsit OFF.

A Depeche Mode azért egy kicsit jobban nyomja a szinti pop-ot, ezt azért ne tagadjuk,nem akarlak megbántani vele. A másik oldalról, meg nem kellene oly ennyire lehurrogni a kedves kezdőt, hisz' még csak 91'-óta készít felvételeket :-)

 

 Viccet félretéve seprűzés lesz ....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nem meg mondtam :-)

Sanvean Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30468

Na szóval... visszatérve a Tascamra :-)

A volt tulajdonos nem válaszol a leveleimre, így attól tartok, nálam marad a magnó :-D

Apámat megkérdeztem: nincs izébizé alkoholja. Vegyszerboltba ha becsattogok, adnak nekem olyat méregengedély (vagy mifene) nélkül?

Sanvean Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30467

Akarja valaki fojtatni még?

Előzmény: Sanvean (30466)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30466

Ööö...izé... off lenne a válasz. Talán másik topikban elmondom. Még a végén sepregetni fognak :-D

Előzmény: btamas70 (30465)
btamas70 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30465

Bocs, de mi az a "tuctuc zene", milyen alapú besorolás?:-))

Előzmény: Sanvean (30463)
sepreget Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30464

Az offolást jó lenne befejezni és a vitát a megfelelő topikban fojtatni!

Sanvean Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30463

Bartók Krisztiánt meg szexuális beállítottsága végett nyilván egy külön zenei műfajba kellene elhelyezni, ha már kihagytad a Bartók sorból :-)

Köszönöm az oktatást. Talán ha előbb tudom meg mindazt, amit most leírtál nekem, akkor nyilván nem tévedtem el volna oly sokszor a lemezosztályok között anno :-D Máig nem vágom, hogyan is tudtam ezen fontos információk nélkül kiagazodni több tízezer lemez között?

A standard rockzenéhez, annak rögzítéséhez képest mi a nagyobb kihívás? Ugyanis nem láttam felsorolást, hogy mit is kéne nekem 'kihívás' szemponjából rangsorolnom. Technót a rockkal? Ja... de Te soundról beszéltél... aha. Kihívás -e vagy sem úgy önmagában? Hát, ha úghy állsz hozzá, hogy nem kihívás, akkor nyilván nem is fogsz valami újszerűt, vagy a többitől hallhatóan eltérőt kreálni. (Egyébkén javasolnék neked mondjuk egy Reeves Gabrels lemezt... az Ullyses /della notte/ címűt. Ha rockzenét szeretnél hallani érdekes hangzásokkal.)

Evidensnek tűnik számomra az is, hogy tuctuc zenét nem állok neki analóg magnóval rögzíteni... bár korai Prodigy lemez felvételénél talán használtak azt is a soksávozáshoz (nem csak a maszterhez).

Amatőr a zeném? Talán azért is, mert nem vagyok profi, mint amilyenekkel ti, Nagy Emberek zenéltek... akiknek a lemezein kismillió session zenész is játszik. Én egyedül csinálok mindent. Lényegében a magam szórakoztatására. Az, hogy vájtfülűéknek nem tetszik, kurva magasról leszarom. Szerencsére nem mindenki szob illetve nincs mindenki ennyire eldőlve magától és 'értő' fülekre talált jó néhány embernél. De tudom: ők szerinted a zenei analfabéták.

 

Ami a puttyogós szintipopos hangzásra vonatkozik: tudod kedves Nagy Ember, nekem nincs pénzem sem milliós berendezések megvételére, bérlésére. Az én szaros kis házi stúdiócskám nagyjából 2,5 milliómba fájt. A Te munkahelyed, ahol a jobbnál jobb dolgokat csinálod feltehetőleg, sok tízmilliós, százmilliós kóceráj kismilliónyi effektberendezéssel, feltételezem szép nagy keverőpulttal, egy rakat rögzíthető sávval... stb.

Ez a pár éve lefutott puttyogó szintipop még annyira nem futott le, ha egy Depeche Mode még stadionokat töltöget és jó pár zenekar merít azokból a hangzásokból, imidzsből (stb), amt ők művelnek. De mondok valamit: lesz új Kraftwerk lemez is.

 

Na nem hozzájuk méremén magam. Oh, túl kis ember vagyok én ehhez.

Mondjuk két arcoskodás között esetleg valami munkádat szívesenmeghallgatnám, hátha lefosom a bokámat nagyságod előtt.

Előzmény: Törölt nick (30462)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30462

Naa, nem is vagy te olyan nyuszi, amilyennek előadod itt magad!:)) 

A visszakérdezésedben ott van egy kis csúsztatás, hogy direkt összemosod a zenei műfajt a stílussal. Bartók Béla és Bartók Eszti között műfaji határ van, a hadcore és a hard rock között meg stílushatár. Ám ez utóbbi kettő is legalább olyan messze esik egymástól, mint az előbbi kettő. Mindegyik rögzítése másként értelmezi a zenei és technikai médiumokat, eszközöket és alapokat. Gyakorlatilag nincs átjárás. A standard rockzenekari sound nem különösebben kihívás, értsd így a "hátrébbvalóságot"

Ami a zenédet illeti, nem "koppintásra" értem a globális soundot. A pár évtizede lefutott puttyogó szintipopra hajazó hangzásvilágra ma már a nyugdíjasotthonban sem fogsz nyitott füleket találni, ráadásul rettenetesen amatőr - a szó jó és rossz értelmében egyaránt.

Előzmény: Sanvean (30454)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30461

email címet nem látok.

Előzmény: etwg (30458)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30460

Esetleg remaszterelnéd vagy műszeresen analizálgatnád? :-)

Mert ha igen, akkor előre közlöm, hogy nem nehéz benne hibát találni. Külső effektjeim nincsenek (csóró vagyok, voltam), így a keverő beépített effektjeit használtam.

Előzmény: etwg (30458)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30459

Mely számokét szeretnéd? Van amiből kiírtam CD -re az instrumentális mixet is... a múlt évben rögzítettekét legalábbis.

Előzmény: etwg (30458)
etwg Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30458

Nem sávonként kérem, örülnék a sima alapnak is.......

Előzmény: Sanvean (30457)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30457

Talán megvannak még a szalagokon vagy itt -ott pár CD -re kiírva. De sávonként már biztosan nem fogom tudni odaadni, mert a sávszűke miatt sávokat kellett összejátszanom, hogy azok helyére vehessem az újabb hangszereket.

Előzmény: etwg (30456)
etwg Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30456

Nem adnád oda a zenét (ének nélkül)?

Előzmény: Sanvean (30441)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30455

A kimaradt betűket képzeld hozzá :-) A sound -ot meg talán kitaláltad.

Előzmény: Sanvean (30454)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30454

Amúgy ne vedd már zokon... de ez a 'rockzenekari masztert sem' kissé úgy hangzik, mintha a rockzenét hátrébbvalónak tartanád egyéb stílusoknál. Előtte meg stílusokról magyaráztál itt emlékeim szerint. Ezzel kissé mintha felülírnád saját eddigi mondandódat. De lehet, hogy csak egy Nagy Ember magasröptű megnyilatkozásaihoz vagyok én kis ember. :-)

Amúgy ha elmondanád, hogy a 'globalista' soiund -ot miből véled kihallani? Netán valami rohadt imperialita-kapilista-rohadtnátós amerikai vagy egyén nyugati mocskot koppintok... netán az a bajod, hogy egy rohadt imperialista Korg Triton szintit használok?

Előzmény: Törölt nick (30440)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30453

nyilvánvalóan itt az ideje, hogy befejezzük ezt a témát, cső!

Előzmény: etwg (30452)
etwg Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30452

èn inkább ugy látom, hogy te görcsölsz, lehet, hogy ideje lenne valami más zajt is hallgatni...

 

Előzmény: Törölt nick (30451)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30451

tedd fel a pinkflojd lemezed valahova, ami forog, aztán dülj hátra, ne görcsölj már annyit a mai xarokon, wazze :Đ

Előzmény: etwg (30449)
metalex Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30450

Holott az az osantecso ? Lokálisan helyileg vagy a MOmelettiben ?

És hánytól meddíg ?

Érdemes kimenni ? Mik szoktak lenni ?

( nem kell úgy mint a viccben a vizsgázó, hogy asszongya : " név szerint ?"

Előzmény: big-dewil (30397)
etwg Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30449

Mutass már valamit, hogy milyen trendi körökben mocorogsz, ha már ennyire tudod a morest....

 

.-DD

Előzmény: Törölt nick (30447)
etwg Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30448

Ne hidd, hogy ilyenek régebben nem voltak............

 

Csak az ujszülötteknek uj minden vicc....

Előzmény: Törölt nick (30447)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30447

szerintem meg közelébe nem kerültél trendi köröknek, de legalább nyugodt öregkorod van ;]]

Előzmény: etwg (30446)
etwg Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30446

Majdnem egy emberöltöt töltöttem el ilyen világmegváltó, trendi körökben........

 

Humor nélkül ott nem lehet megöregedni.....

 

:-DDDDD

Előzmény: Törölt nick (30445)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30445

látom, mikor reggel tükörbe nézel, azért szerencsére még humorodnál vagy... kitartás! :Đ

Előzmény: etwg (30442)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30444

az "antiglobal" szócska rulez, de nem azért, amiért te gondolod... csak azt nem értem, ezek után miért kell globálszósszal leburítani a mjuzikot? :Đ

Előzmény: Sanvean (30441)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.19 0 0 30443

A stílusokkal meg úgy sejtem kellően tisztában vagyok. Tudom, nem nagy durranás... talán le is nézendő: hanglemezboltban dolgoztam 10 évig. Én magam pedig nagy lemezgyűjtő vagyok. Ja, és a saját számaim mellett non-stop mixeket is csinálok, DJ -ztem... stb.

De azért elfogadom a kritikát. Nagy embertől nem szégyen művelődni.

 

Szép napot!

Előzmény: Törölt nick (30440)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!