Keresés

Részletes keresés

OpiumPapa Creative Commons License 2000.05.19 0 0 8005
TTT

na itt vagyok, köszi a jobbulásokat, azért tekerjetek sokat! Most egyelőre hazatekerni sem fogok tudni, jön értem a tesóm. nem győzöm hangsúlyozni mindenkinek akinek eddig elmondtam hogyan történt, hogy a sisak védte meg a fejem!!!

a hátsó váltóm kissé elszállt kicsit a helyéről, majd be kell állígatnom újra, pedig nagyon pontos volt... Majd otthon megsasolom, mi kár esett a gépen.

Asszem már csak hétfőn leszek újra, megyünk a telekre no bringa :(

Papa
vigyázzatok magatokra!!!!!!!!

gombfoci Creative Commons License 2000.05.19 0 0 8004
igaz, majd javítom...
Előzmény: szela (8003)
szela Creative Commons License 2000.05.19 0 0 8003
Gombfoci!
28-a vasárnap. Az elöbb néztem meg a naptárban.
Előzmény: gombfoci (8001)
Whyling Creative Commons License 2000.05.19 0 0 8002
Wellgo pedálok. Meggyőztetek, tetszenek. Kérdés, hol lehet kapni cipőket? A kétféle cipő, amelyet a Wellgo ajánl teljesen megfelelne. Mindenképpen újat szeretnék. Hol kapható többféle, vagy olcsón cipő, amelyik SPD adapteres és tüske is van raja?
Ja, és milyenek a tapasztalataitok ezekkel a cuccokkal?
köszi
gombfoci Creative Commons License 2000.05.19 0 0 8001
KERÉKPÁROS TOPIK BALATON200 INFO
cél: A Balaton körbetekerése
mikor: 2000. május 28. (szombat)
hol: Balatonalmádi-tól Balmádi-ig.
indulás: Fórum Áruház elől, 7.30-kor
útvonal: Balatonalmádi, Balatonfüred, Keszthely, Balatonberény, Fonyód, Siófok, Balatonakarattya, Balatonalmádi
szintemelkedés nincs, szintidő van: 12óra
nevezési díj: 500Ft
javasolt találkozás: 7.30-kor
Eddigi jelentkezők:
bátyó (bocs, hogy az előbb kihagytalak)
Neptancos
Zeno6
Tom2 (ha a sörtúrát?! túléli ;-)
Szela (kitűzőn nick feltüntetve)
Choocoree
Gombfoci
??????
Urby Creative Commons License 2000.05.19 0 0 8000
Kössz!
Előzmény: stoki (7957)
qweqweqwe Creative Commons License 2000.05.19 0 0 7999
OpiPapa, remélem hamar viszont"látunk"!
szela Creative Commons License 2000.05.19 0 0 7998
Szia Filigran! 12-61
Előzmény: Filigran (7996)
szela Creative Commons License 2000.05.19 0 0 7997
Én is ott leszek Balatonfüreden. Ismetetöjel: a kitüzömre lesz írva a nickem.

Gombfoci!
Vegyél fel a Balaton 200 listára.

Filigran Creative Commons License 2000.05.19 0 0 7996
Szela:

Szia, itt vagyok az Informatikan. Felhivnálak inkább, szóban gyorsabb... mi a melléked? Köszi

Filigran

Előzmény: szela (7994)
Tom2 Creative Commons License 2000.05.19 0 0 7995
Zeno6

Honlapom az "adatok" hivatkozás alatt a hozzászólásom melletti fejlécben, ( www.extra.hu/Tom-2/ ) László Tamásnak nem említettem bringám tipusát, így a meglepődés érthető :-)).

OP

Gyógyulj meg mihamarabb, az autósoknak meg nyitott tenyérrel a kasznira: garantált hatás.

Gombfoci

Valószínűleg félreértettél, a Balaton 200-ra nem mondtam biztos igent, az akkori állapotomól tettem függővé a részvételt. A füredi találkozó az biztos igen.

üdv
Tom2

szela Creative Commons License 2000.05.19 0 0 7994
Filigran!
Régebben olvastam, hogy müszaki végzettségü vagy.
A következö módon szerelés nélkül eldöntheted, hogy jó-e a csapágy.
1 Nézd meg, milyen menet van a régi csapágyon. Valamelyik oldalra fel van írva. Hasonlítsd össze.
2 Az új csapágyra told fel ütközésig a rögzítö elemet (kicsit nehéz lesz), majd mérd meg válltól vállig milyen hosszú. Az a jó, ha ez a méret valamivel(max 4-5mm) kisebb, mint a hajtócsapágyház hossza.
Előzmény: Filigran (7988)
Havária Creative Commons License 2000.05.19 0 0 7993
Jah, gyógyulj meg opipapa. De ettől mi még biciklizni fogunk.... :)

Hav

Előzmény: Ghost23 (7989)
kaviat Creative Commons License 2000.05.19 0 0 7992
OpiPapának jobbulást :((

.kav]4t r.e.b.

gombfoci Creative Commons License 2000.05.19 0 0 7991
Opi Papa
Kicsit ledöbbentett, ami történt, de remélem, hogy a sokkon kívűl nincs nagyobb baj.
Már én is komolyan fontolóra veszem egy kissebb vascső felszerelését a kormányra, hogy még a kellő pillanatban nyomatékot tudjak adni a jelenlétemnek (talán a szélvédőjét jobban félti ilyenkor az autós) ...
csao Gf
gombfoci Creative Commons License 2000.05.19 0 0 7990
Zeno6
Köszi az infót.

néptáncos
tényleg sűrű ez az időszak Neked...

KERÉKPÁROS TOPIK BALATON200 INFO
cél: A Balaton körbetekerése
mikor: 2000. május 28. (szombat)
hol: Balatonalmádi-tól Balmádi-ig.
indulás: Fórum Áruház elől, 7.30-kor
útvonal: Balatonalmádi, Balatonfüred, Keszthely, Balatonberény, Fonyód, Siófok, Balatonakarattya, Balatonalmádi
szintemelkedés nincs, szintidő van: 12óra
nevezési díj: 500Ft
javasolt találkozás: 7.30-kor
Eddigi jelentkezők:
Neptancos
Zeno6
Tom2
Choocoree
Gombfoci
??????

Ghost23 Creative Commons License 2000.05.19 0 0 7989
Hali !

Tudom, hogy én eddig nem voltam jelen ebben a Topikban, de most olyan dolog történt amit nem hagyhatok figyelmen kivül.
A mai reggel a következő történt, a hogy Opiumpapát Elütötték.
Gondoljatok bele, hogy mennyire -szólidan szólva- lámának kellett lennie a vezetőnek, hogy az Üllői úton, ahol három sáv van eltaláljon egy biciklist a szélső sávban.
Szerencsére a komolyabb sérülést elkerülte és nem lett baj. De a karjáról így is lejött a glazúr és a bringa is megszenvedte egy kicsit a storyt.
Nem tudom, hogy Ti akik minden nap biciglivel közlekedtek, hogy nem féltek az ilyen álmokfutótól ? Egyáltalán mit lehet kezdeni egy ilyen vezetővel, mert természetesen nem állt meg ?
Gondolom sose szoktak megállni ?!
Arra kérdésre nem is kérek választ, hogy miért nincsenek megfelelő biciglis utak egy olyan út közelébe, mint az Üllői út ?

Talán majd egyszer jobb lesz nektek...

UFF !
Ghost23 a OpiumPapa kollegája.

Filigran Creative Commons License 2000.05.19 0 0 7988
Jajjjj!!!

Szakértők, Badmad!

Valaki visszamondott egy 2000-es Hollowtech-es LX-es hajtóművet, hozzávaló középcsapággyal.
Volt egy kis dugi pénzem, és megvettem. Ez volt úgy másfél hete. Tegnap találkoztam azzal a sráccal, aki visszamondta, mert valami mást vett helyette, és mikor megtudta, hogy én vettem meg, kérdezte, hogy a vázamba jó-e a középcsapágy.
Az ideg rögtön belémállt, lehet hogy nem jó? Valami hosszúságot kéne lemérnem állítólag. Igaz ez? Vagy csap egy rossz poén? rjatok már valamit rá... Köszi,

Filigran

Robin Creative Commons License 2000.05.19 0 0 7987
zsuzsa,
ha kipróbáltad megérted majd, miért nem jó alá semmi (ahogy kivi is mondta)

stoki, OpiPapa
richey bevált - gyors ha az kell, nagyon jól tapad kanyarokban. Külön első és hátsóra való van belőle. Pontos árat nem tudok, kérdezzéted bad-et
most megyek alukálni, mert dolgoztam egész éjjel (és én nem néptáncos vagyok, aki utánna még leteker egy 100-ast :) )

szela Creative Commons License 2000.05.19 0 0 7986
Opipapa!
Néhány hete vettem a kecskémre 1 pár Schwalbe Black Shark SX gumit. Szvsz nagyon frankó. Simán gurul az aszfalton, ugyanakkor jól kapaszkodik. Az ára sem vészes, kb 2600 pénz. Itt meglesheted> http://www.schwalbe.com/bohle/Englisch/FrameSeiteng.html
Előzmény: OpiumPapa (7946)
neptancos Creative Commons License 2000.05.19 0 0 7985
Ezt figyi:
"2. Biciklizhetsz -e az úttesten, ha van kerékpárút? “ Ha a gyalog- és kerékpárúton a gyalogosok forgalma a kerékpárosok továbbhaladását akadályozná, a kerékpárosok az úttesten is közlekedhetnek.” KRESZ
"
Szal, ha montis anyukák tekeregnek a Pók utcán keresztül, én mehetek 30+-szal a Szentendrein?!
Legázolni mégse kéne óket!:)

Ja, CyberX!
Tecc a spellinged.:)))

Kami!
Ezt
http://exit.index.hu/2kereken/triatlon.htm#1
olvasd el!
n.

neptancos Creative Commons License 2000.05.19 0 0 7984
Olvastam.
Itt:
http://exit.index.hu/2kereken/aszfaltfriss.htm#level
Ezt:
"Van –e jövője a kerékpárnak?

Kitekintő a HVG közlekedési körképe alapján

“A prognózisok szerint a Föld lakói a következő öt-tíz évben is makacsul egyre többet utaznak, és megállíthatatlanul tovább nő a szállított áruk mennyisége. Mivel eközben sem a közlekedési infrastruktúrában, sem pedig a járműtechnikában nem várható látványos fejlődés, az eddigieknél is nagyobb dugókra kell számítani.”

“Ugyanakkor gőzerővel folytatódik a közutak - elsősorban az autópályák és a városokat elkerülő gyűrűk - építése. Az autózásban mind nagyobb szerep jut az informatikának, hogy az autósok és a közlekedésszervezők legalább felkészülhessenek a közúti torlódásokra. Ez a jelen és a közeljövő. Ám pár évtized múlva mindenképpen tenni kell valamit a közlekedés gyökeres átalakításáért, hiszen a Föld ma ismert szénhidrogén-készletei csak mintegy negyven évre elegendőek.”-fejeződik be a cikk. (HVG 7/2000)

Válaszadás egyénileg…

"
Azt kérték, jelöljem meg a forrást.
A véleményemet a remélhetőleg nemsokára megjelenő belgiumi képek fogják kifejezni.
n.

neptancos Creative Commons License 2000.05.19 0 0 7983
Bocs, infós lap akart lenni.
n.
Előzmény: neptancos (7982)
neptancos Creative Commons License 2000.05.19 0 0 7982
5proba:
drommer.elte.hu
500 a kártya, plusz 200 egy proba. Egy alkalom 4 pont, ha nagyot csinálod. 20 pontért kapod a sapit, 28-ért a tatyót, 40 a melegaítő, és idén nincs Sydney-i repülőjegy.

GF!
Egyre inkább szeretnék menni a Balcsi200-ra.Frissítenéd az ibfós lapot?
n.

badmad Creative Commons License 2000.05.19 0 0 7981
Whyling
Pedál ügyben MTB-re a legjobb egy alu testű, fém/alukeretes pedál, esetleg egy klipsszel. Ilyet tudok prezentálni, ha tapasztalatok is érdekelnek, keresd meg Sanzit, ő vett már ilyet tőlem.

Zsuzsa
Ma láttam, hogy sárga SPD van Ritchey is. Az ára kb 10ezer. Dobjál mélát, ha kell.

bandifater
OK, ha megyek megnézem. Csak eddíg még nem kellett senkinek ilyen cucc.

Előzmény: Whyling (7965)
SlaTer Creative Commons License 2000.05.18 0 0 7980
Ha valaki az egész topikot egyben szeretné látni:

http://index.hu/forum/forum.cgi?a=t&t=9006401&tl=XXXX&dr=0

Nézzétek meg a legújabb hozzászólás sorszámát és az XXXX helyére írjatok be egy annál nagyobb számot!

SlaTer

zeno6 Creative Commons License 2000.05.18 0 0 7979
Bátyó
A hátsó kereket megbeszélhetjük, csak írd meg, hogy milyen kerékről van szó és mit kéne csinálni vele.
A Balaton-200-ra szeretnék elmenni, de lehet, hogy lesz még meló Füreden, és ugye a munka az első… A tempó teljesen egyénfüggő, mindenki úgy megy, ahogy akar. A kresz betartása kötelező. Veszprémből megy 1-2 „vadember”, ők a múltkor a Bakony 200-at 36-os átlaggal tekerték le. Lehet csatlakozni. : ))))))))))
Tom2
Beszéltem a László Tamással, mondtam neki, hogy rekuval jössz. : ) (furán nézett) Hol található a honlapod?
Gombfoci
Először is nézd meg, hogy hogyan lazultak fel a küllők.
Amennyiben az összes küllő laza, akkor „viszonylag egyszerű” a dolgod: Negyed fordulatokat húzz minden küllőn, mikor körbeértél nézd meg a feszességüket. Ügyelj arra, hogy ne másszon el a kerék se jobbra, se balra. Ha kell, ismételd meg a dolgot akár többször is.
A rosszabbik eset az, amikor több küllő egymás mellett lazul fel. Ekkor a felni valami komolyabb ütést kaphatott. Ilyenkor be kell vetni minden centrírozó tudományt. : )
A küllőkulccsal óvatosan bánj, mert nagyon el lehet szúrni a kereket. Ha nem vagy biztos a dologban, akkor inkább vidd el a kereket egy jó szervizbe. A kerékpáros találkozón Balatonfüreden ingyenes lesz a szerviz, és remélem kapok egy centrír állványt is, ha ott leszel megnézem a kerekeidet!
Sajnos a centrírozás az egyik legnehezebbnek mondott dolog a kerékpárszerelésben. Az a fő probléma, hogy teljesen kerékfüggő, ezalatt azt értem, hogy nincs két egyformán elkészített kerék. Hiába centrírozok ki naponta 20 kereket, látnom kellene a „beteget”.
tari2 Creative Commons License 2000.05.18 0 0 7978
kivi - kösz!

tari

kivi Creative Commons License 2000.05.18 0 0 7977
tari2,
mail elolvasva, üzenet véve! :)
Előzmény: tari2 (7953)
zenkir Creative Commons License 2000.05.18 0 0 7976
Hello,

ma 11-kor a TOLDI moziban offPEDALSZEMLE '00 filmevtites. Tudjatok a harom hettel ezelotti mega bicos felvonulasrol keszult filmet vetitik le.

Szerintem amugy is jo kis bicos buli lesz ott. Gyertek. En megyek tuttira.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!