Keresés

Részletes keresés

Südve Creative Commons License 2018.02.20 0 0 19364

Hegy felől dettó. És mostanában nemcsak este, nálunk a Zsiraiban napközben is alig van hely. 

Előzmény: warr (19358)
Roltii Creative Commons License 2018.02.20 0 0 19363

Üvöltöttem már ott az mdf piacnál nagy Batz papucsos transitos barommal, mert konkrétan keresztbe állt a járdán, mikor jöttem asszonnyal és babakocsival...  Pont lesz@rom, hogy merre tud kimenni vagy merre nem, nem az én problémám. Túloldalon lakom szerencsére, nem tudom mit csinálnék, ha hetente 1x ez menne a ház előtt...

Előzmény: DTF (19360)
murray Creative Commons License 2018.02.19 0 0 19362

szombat délelőtt mindig is hajlékony/cigó gyűli volt a piacnál ahogy kijössz az aluljáróból. 

életembe nem láttam ott közterületest.  gondolom éppen az autósokat büntették. abban van a pénz, nem ezekben. 

Előzmény: DTF (19360)
murray Creative Commons License 2018.02.19 0 0 19361

ne felejtsd: a MI érdekünkben lesz fizetős! 

a q annyukat azt. 

Előzmény: Holgery (19357)
DTF Creative Commons License 2018.02.19 0 0 19360

Mult heten lattam eloszor a kovetkezot: szombatonkent van ‘mdf‘ piac bekason. Az egesz ugy nez ki, mint egy hajlektalangyulekezo. Ha mar ilyet csinalnak, miet nem lehet kukturaltan? Nem lattak nyugati peldakat erre??? Lenyeg h teke van autoval, a punkosdfurdo utin is allnak (nincs parkolo itt a kozelben, gondolom csak itt tudjak letenni, mert a kornyezo utcak is fullosak). Es akkor jottek a koztersek, vegigmentek mindenkin. Ne:ertem: az onkormanyzat nem biztisit nirmalis korulmenyeket, az emiatt kialakulo kaoszbol meg meg profital is. Szemet huzasnak tartom.

en ezt az egesz gusztustala;szombati piacit beszantanam, teke van a kornyek boltokkal, piaccal, csak a hond es a kaosz van az mdf-fel.

es ugye ott van szombaton a matyason a termeloi piac. Az is elburjanzott, szinten nem kehet megallni sehol, es hat sok autos tt is az utra all... az onkormanyzatnal milye emberek dolgozhatnak ha ilyeneket engednek???

SzeZo Creative Commons License 2018.02.19 0 0 19359

A folyosónkon az öt lakásból négyhez egy autó sem tartozik, de az ötödik is bizonytalan. A túlsó folyosón is van egy, az biztos.

Tíz emeletes, panel.

Előzmény: murray (19356)
warr Creative Commons License 2018.02.19 0 0 19358

Ugyanez van a Duna felőli oldalon is Békáson. HAt után már nem nagyon van hely, 8 után zéró. 

És mivel ezt az értelmetlen ideiglenes piacon is idepakolták, még rosszabb a helyzet napközben is, meg szombaton.

Előzmény: Holgery (19355)
Holgery Creative Commons License 2018.02.19 0 0 19357

A 3-4 talán túlzás, de a kettő simán. Nálunk is annyi.

Az egészben az a legszebb, hogy még jól meg is dicsérik magukat az újságban, hogy mennyire odafigyelnek a lakosság gondjainak megoldására a parkolást illetőleg!  :D

Előzmény: murray (19356)
murray Creative Commons License 2018.02.19 0 0 19356

"Na ja mondtam a felmérőknek, hogy ugyanezt du. 7 körül kéne vizsgálni, 100% körüli telítettséget találnánk"

itt a bizonyiték hogy nem az agglósoktól van parkolási gond. hanem attól hogy ma minden panellakáshpz is 3-4 autó dukál. ez a gond. 

még ahol lakom a családi házas övezetben saját  ház kapubejáróval (2 autónak való) is meg kell küzdeni a paraszt ideparkolókkal , nem még egy lakcsin. 

 

Előzmény: Holgery (19355)
Holgery Creative Commons License 2018.02.19 0 0 19355

"Kaszásdűlőn is mérséklődhetnek a parkolási gondok"

Nem fognak, a fizetőssé tételtől biztosan nem!

Kaszásdűlő északi végében lakunk és délután 6 után már csak ha muszáj akkor állunk ki az autóval a parkolóból, mert mert visszaéréskor nem találunk helyet. Személyesen találkoztam és beszéltem azokkal az alkalmi munkára felvett fiatalokkal akik Kaszás parkolási telítettségének a felmérési munkáin dolgoztak kb. egy éve. Vicc volt hogy a napközben végzett felméréssel megállapították, hogy a parkoló helyek 30%-a üres. Na ja mondtam a felmérőknek, hogy ugyanezt du. 7 körül kéne vizsgálni, 100% körüli telítettséget találnánk. Szó mi szó, a parkolási gondok nem az újabb pénzbeszedéstől oldódnának meg, hanem új parkolók építésétől!

(Ne legyek teljesen igazságtalan, 2 éve az önkori a Harang utcai nyugdíjasház mellett kialakított egy új parkolót. Továbbiakra lenne szükség!)

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.02.18 0 0 19354
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.02.02 0 0 19353

Ma délután a Szentendrei úton kifelé az esőben

-- a Bogdáni út előtt karambol és helyszínelés a három egyenesen menő sáv közül a belsőben

-- a Záhony utca előtti részen teherautós karambol és két külső sávot elfoglaló helyszínelés

Mire jöttem ki az Aldiból, már mondta is be a rádió, hogy a Vörösvárin befelé a Flórián előtt is helyszínelnek (igaz, a Záhony utcáról csak annyit mondtak, hogy a külső sávban megy a helyszínelés, de biz az kettő volt a négyből).

 

Szerencsére elég korán jöttem, az elsőt még lazán lehetett kerülni, a másodiknál kisebb torlódás volt, nagyobb bajom ne legyen.

Konrad Creative Commons License 2018.01.26 0 0 19352

Két dolog:

- az áremelés meglesz áprilisig, de szerintem az új körzet nem, mert Kaszásra még csak most fogják közbeszerezni az automatákat, az meg felszereléssel nincs meg ennyi idő alatt

- az önkormányzati választások 2019-ben lesz, addigra már elhalványul ez a mostani lépés

Előzmény: Roltii (19351)
Roltii Creative Commons License 2018.01.26 -1 1 19351

Hát persze, mert nálunk mindennek következményei vannak, és a sok hülye nem szavazza meg ezután is őt ősszel;) BB akkor fog lelépni, ha a Fidesz valaki mást küld a helyére, de hogy ilyen szimpla parkolás ügy miatt nem fog, ez tuti. 

Előzmény: murray (19350)
murray Creative Commons License 2018.01.25 0 0 19350

a rádióban is ezt beszélték reggel, Óbuda parkolás így meg úgy remélem ez BB fejébe fog kerülni

Előzmény: murray (19349)
murray Creative Commons License 2018.01.25 0 0 19349

nekem meg az egész életem át kell szerveznem mert a belvárosban dolgozom és a gyereket békásról be kell hordanom a flóriánhoz. a filatorigátnál szoktam hagyni a kocsit. rengetegen vannak ezzel így. 

 

nekem ne hazudozzanak a telítettségről ott a szentendrei felüljáró alatt az üres placc csak oda befér 100-150 autó. 

 

és nem, nem fogok havonta 10 rugót hagyni a haverok fizetős P-jában már ott hirdeti magát a tábla. 

 

mocskos hazug disznók. 

Előzmény: olahtamas (19348)
olahtamas Creative Commons License 2018.01.25 0 0 19348

Engem is kellemetlenül érint, kénytelen leszek biciklivel járni rokonlátogatóba.

Ha meg jön a rossz idő pl. a tél jövőre, akkor kell valami jó megoldást találni.

Előzmény: murray (19344)
Roltii Creative Commons License 2018.01.25 0 1 19347

jól tudod, én fogalmatam rosszul... szóval pl a raktár utcánál a lámpa előtti részen azért simán sávot váltok, záróvonal ellenére:) Csak példát akartam mondani arra, hogy van ahol azért a legtöbbünk simán átmegy záróvonalon, míg azért egy főúton (én legalábbis) igen tiszteletben tartjuk.

Előzmény: gpx (19346)
gpx Creative Commons License 2018.01.24 0 0 19346

A hangsúly a záróvonalon volt (illetve azon, hogy nem előzük zárovonalnál), nem a "beragadt" 4-5 autón.
Úgy tudom, hogy kereszteződésben alapesetben nem szabálytalan a sávváltás. Előtte (lámpánál, jelzett szakaszon igen), de hacsak a jelölés nem tiltja kereszteződésben nem tilos sávot váltani (jol tudom?)

 

 

 

Előzmény: Roltii (19345)
Roltii Creative Commons License 2018.01.24 0 0 19345

Na ez azért így érdekes... Hab4-5 autós sort végig lehet előzni egy munkagép mögött, amkor ott nem az előző a hülye 😁 tényleg skkan beragadnak és /vagy nem mernek előzni... Ilyenkor velem is van olyan hogy elindulok a sor végéről... (nem zarovonalon, azt én is igyekszem tiszteletben tartani, bár a szentendrein simán váltok sávot kereszteződésben is😀

Előzmény: gpx (19342)
murray Creative Commons License 2018.01.24 0 0 19344

bas..ák meg a q.  annyukat.   ahogy akarják.  áprilisban lesz büntetés.   

Előzmény: SzeZo (19340)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.01.24 0 0 19343

Hogy a rák egye meg őket. Remélem, legalább lesz miért megmosni a kis kezüket utána.

Előzmény: SzeZo (19340)
gpx Creative Commons License 2018.01.24 0 0 19342

"ha zarovinsl van, elotted docogej 30-40-nel (munkagep), es mondjuk 1-2 km-en tart a zaro, akkor sem elozol ki?"

Nem.

A záróvonal sem véletlenül van, tipikusan előzni tilos táblával (lakott teürleten kívül). Láttam én már árokban kikötni olyat, aki úgy gondolta, hogy meg lehe előzni a kombájnt, van akkora sebeség különbség...

 

Kampány szerűen de elég sokat vezetek az Alföldön - baromira utálom, amikor 4-5 autós türelmesen vár, és van egy aki mindenkinél okosabb, ott hátul, és végig (próbálja) előzi a sort, veszélyeztetve a többieket is.

 

Záróvonalnál nem előzünk, ez nem helyzetfüggő

 

Előzmény: DTF (19339)
blg Creative Commons License 2018.01.23 0 2 19341

Leszarom, hány felesleges piros lámpa van, nem menj át rajtuk, és kész. Napi 50 km-t teszek meg Budapesten belül, és sajnos tele van a város piroson átmenő köcsögökkel. Biztos nekik is van rá valami jó indokuk, miért mennek át rajta.

Azt a nézeted meg szerintem meg vizsgáld felül, hogy az Auchannál jobbról nem jöhet semmi. Most este is ott állt két böhöm nagy MAN teherautó, gondolom nem azért vették őket, hogy csak ott álldogáljanak egész nap, tehát egyszer el fognak indulni...

Előzmény: DTF (19339)
SzeZo Creative Commons License 2018.01.23 0 0 19340

Nem tudom, ez a cikk megfelelő-e neked: https://444.hu/2018/01/23/ujabb-jelentos-teruleteken-teszik-fizetosse-a-parkolast-obudan

Nem értek hozzá, szerencsére nem vagyok érintett.

Előzmény: DTF (19336)
DTF Creative Commons License 2018.01.23 0 0 19339

En csak arra reagaltam h nem villogtatjak narancssargan. Egy lamparol beszelek, ami az auchan mogott van es csak abban a hekyzetben, ha kotultekintoen korulneztem. Ha mesz a graphisoft fele, akkor jobbrol nem jihet semmi, mert nincs ott semmi (az egy dolog h lampa ott is mukodik lol), 10 utan auchsnbol sem jon semki (meg 10 elott sem). 

Sok ilyen piris lampa van, ami rosszul mukodik, nincs jo beallitva (pl monostori utnal, a szentendrein, befele. A masik iranybol reg engedi, de a te iranyodbol meg alldogallni kell, ertelme nulla.

vagy a csillaghegyi uszidanal, ha lemesz a matyasra, akkor ott is egy fekesleges lampa, azt kb minden madodik, kornyeket ismero ignoralja.

tilos atmenni a piroson, de ahol rossz a lampa, vagy bekavsolva hagyjsk, ott lehet.

jo pelda erre az elromlo piros. Ott allsz vegig? nem, hanem bemesz.

ha zarovinsl van, elotted docogej 30-40-nel (munkagep), es mondjuk 1-2 km-en tart a zaro, akkor sem elozol ki? Vannak kivetelk - iratlanok - amikr a szabaly meg kell szegni.

a sorompos pelda rossz, az veszelyes es netto bunkosag.

Előzmény: Roltii (19338)
Roltii Creative Commons License 2018.01.23 0 2 19338

Légy oly kedves, és valami publikus könnyen elérhető oldalra tedd már fel mindig az útitervedet, hogy, merre mész, és akkor én azt jó nagy ívben elkerülöm. Piros az piros, megállsz és kész. Kivételek: rendőr felülbírálhatja, vagy van olyan, hogy elromlik a lámpa, esetleg szül az asszony, szól a lakásriasztó stb... megengedő vagyok, láthatod, de csak azért átmenni a piroson, mert nem látsz a környéken semmit és szerinted baromság, azért az a nettó baromság kategóriába tartozik.

(mint a fórumtárs, aki meg megírta, hogy megvárja amíg Békáson mindenki megáll a HÉV pirosjelzésnél, aztán ő előre majd átmegy, mert úgyis túl hamar záródik a sorompó...)

Előzmény: DTF (19336)
blg Creative Commons License 2018.01.23 0 0 19337

hát azért jó lenne, ha nem önhatalmúlag döntenél, hogy melyik pirosnál állsz meg, és melyiknél nem...

Előzmény: DTF (19336)
DTF Creative Commons License 2018.01.23 -3 0 19336

Figyelmen kívül kell hagyni a pirosat. Múltkor éjszaka jártam arra, az auchanhoz is odaraktak egy lámpát (de, hogy minek...), most álljak ott, amikor 10 után az auchan bezárt?

Az a lámpa teljesen felesleges oda. Jó, persze, ott épül vmi lakópark, de azért akkora forgalom nem lesz ott, hogy lámpákkal kelljen szabályozni!

 

Nemrég olvastam, hogy emelkednek a parkolási díjak a kerületben! Azt nem lehet tudni, hogy bákás környékéig mikorra tervezik kihozni?

Előzmény: SzeZo (19334)
murray Creative Commons License 2018.01.22 0 0 19335

az óbudai temetőnél a felüljáró után balra a vasútállomás előtt a betonüzemig minden reggel nagyjából full tükörjég van az úton. 

arra nem takarít senki. 

a dugóból kijövö autós megnyomja aztán jön a meglepi. és sokan járnak arra.  nem értem.   

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!