Keresés

Részletes keresés

pesta8 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 240

Nekem az elsok is 80-90-el mentek legalabb. Szerintem a 60 vagy merfoldre vonatkozik, vagy valami mas gond van, vagy nem jol emlekszik a gazda. Ha valoban 60-at megy, akkor sem a motornal kell keresni a problemat. Maga a meghajtocsiga sem lehet annyira szar, hogy csak ennyit mennyen, mert akkor a gyorsulasa is csapnivalo. A vegsebesseggel ne foglalkozz, ha elindul, akkor nem a motornal kell kezdeni a hibafeltarast. Van a csiga korul egy muanyag cso, ami egy ido utan automatikusan elkopik, ezt a kopast nagy mertekben elosegiti a piszkos, hordalekos, uszadekos viz. Bekap egy darab fat, zacskot vagy horgaszdamilt, de a hinartol is fraszt tud kapni. Egy havernak nemreg csereltek ezt az alkatreszt, szerintem egy 20-asbol megvolt a munkadijjal egyutt. Az enyemben is 950-es motor van, 110-et siman megy es jol gyorsul. Szerintem ne foglalkozz ezzel a 60-as sebesseggel. Ha igaz is, konnyen orvosolhato. Van megesz feltevesem, amit megkerdezhetsz a tulajtol. Milyen szinu a kulcsa? En elso tulajtol vettem a jetet, gyarilag 2 kulcsa van. Egy feher es egy sarga. A feher az un. tanulokulcs, itt a computer nem engedi egy bizonyos sebesseg  fole a gepet. Ez ujkoraban jaratasnal elonyos, vagy ha pl. egy gyerek vagy kezdo megy a hajoval.

 Akksi 12-tol kezdodik, erre nagy esellyel felkeszulhetsz. Futovizsga kb 15, futoatirast nem tudom, de eredetvizsga kell hozza, az 16 korul lehet, ugyhogy kb egy 50-es a futora ramegy. A jetet nem kotelezo atirni, csak egy adasveteli legyen.

 A juliusi "fenyegetozes" akar lehet surgetes is, de szerintem en is hasznalnam, attol mert arulom. A motorrol mindenkepp kerj infot. 800-as, vagy 950-es? Ha 800-as kb realis az ara, ha 950-es, akkor jo aron van. Igerj be egy 100-assal kevesebbet, nem konnyu eladni. Hatha...

Előzmény: Laca26$ (239)
Laca26$ Creative Commons License 2011.06.02 0 0 239

nah hát nem túl kecsektető (szerintem) de kiváncsi vagyok mit szolsz hozzá. szóval kompressziót sose mért de állítólag nem volt érezhető gond 60km/h sebességet simán megy (nem kevés ez egy kicsit??) futóval adja de müszaki nélkül, 4 éve van nála, kb évente 15 órát ment, tavaj nem használta mert dzsuvás volt a tisza. Shell olajjal itatta "lube" vagy ilyesmi. Akkumulátor tavaji de ugye nem használt most sincsenek rajta a saruk. A trim cserélve lett szóval "uj" illetve a központi vezérlőegység is csere volt. az ár alkuképes de juliusig ha nem viszik el használni akarja. Gondolom ez csak sürgetés.

hajólevél 2013ig érvényes. hát kb ennyi. Hozzá tette hogy ezekre költeni kell ha nem akarok szerelgetni újjat vegyek vagy 1 évnél fiatalabbat.

Azt nem írta mekkora motor van benne de lehetséges hogy egy 950es 60at megy??

Előzmény: pesta8 (237)
Laca26$ Creative Commons License 2011.06.02 0 0 238

még nem kaptam választ az emailre mert ami használtauton volt email az nem a tulajdonosáé, de azóta sikerült a tulajdonossal is felvenni a kapcsolatot emailben. De akkor erre mindenképp rákérdezek ill képet is kérek. 

Előzmény: pesta8 (237)
pesta8 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 237

Ez volt a masik, amit alant emlitettem, hogy ha van hozza magyar papiros futo, mar jobban megeri mint a pecsi. A pecsi egy tuningvaltozat, hidraulikus trim van rajta, a gaz sem a szokott modon mukodik, a kormany sem gyari. Persze ettol lehet jo. Amit belinkeltel, magyar lajstromszamos, tehat tiszta is lehet papirilag. Viszont nem irja a loerot es a kobcentit sem. Ilyen esetben gyanithato, hogy a kisebb motor van benne. Az emiledbe ird bele, hogy kulfoldon vagy, azert nem telefonalsz. Ha nem hivod oket, nem biztos, hogy komolyan vesznek. Kerdezz ra a motor loerejere, kerj kepet a motorrol, kerdezd meg, hogy a trim mukodik-e. Ha nem tiszta, a trimmel lehet allitani a kiaramlo vizsugar magassagat es hogy nagyobb vegsebesseget akarsz elerni, vagy jobb kormanyozhatosagot.  Ha megtudtal valamit jelezz.

Előzmény: Laca26$ (236)
Laca26$ Creative Commons License 2011.06.02 0 0 236

Ilyen szar időt hát ez hihetetlen!!!  http://www.hasznaltauto.hu/egyeb/jetski-k/jetski-k_seadoo_xp_limited-4692683 véleményeznétek nekem???

nincs tú lsok infó róla, szinte semmi de küldtem emailt a tulajnak ha válaszol megírom a részleteket.

vercse2 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 235

Yamaha Wave Runner, de végül 800-as lett.

Néztem nagyobbakat is, meg Seadookat de az állapot volt az elsődleges.

Előzmény: pesta8 (234)
pesta8 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 234

Neked milyen geped van?

Előzmény: vercse2 (233)
vercse2 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 233

Kompresszió 8 felett legyen.

 

Volt olyan 2 éves gép ahol 6,5 volt.

Előzmény: pesta8 (231)
pesta8 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 232

Ha Duv-i vagy, akkor kozel van Szalkszentmarton. Mi elvetve bar de altalaban odajarunk.

Előzmény: Laca26$ (229)
pesta8 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 231

A kompressziot nem tudom, majd a Vercse kollega megirja, de gondolom 7-tol 9-ig valahol van a normal. A DI jelzes az elektromos benzinbefecskendezest jelzi, tehat nem karburatoros, hanem injektoros. Szinten nem a legkiforrottabb. Bar uzembiztosabb egy karburatorosnal, de az alkatreszarak nem baratiak. Marmint az injektor alkatreszeke.

Előzmény: Laca26$ (230)
Laca26$ Creative Commons License 2011.05.31 0 0 230

A DI megnevezés mit jelent az xp-nél? Egy 950es jetnél mi az elfogadható komresszió érték?

Laca26$ Creative Commons License 2011.05.31 0 0 229

:D Nem, nem vagyok környékedbeli, Dunaújvárosi vagyok. Igazából hogy hova kell elmennem egy gépért az nem érdekel csak megbizható legyen, ne nyuljak mellé. Bár az eddigi véleményed/véleménytek szerint ez zsákbamacska:(

Előzmény: pesta8 (226)
vercse2 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 228

Nálad szerintem nem voltam, de közel lettél volna, mert én is Szekszárdi vagyok.... :)

Én csak Gödöllőn, BP-en voltam jeteket nézni....

Előzmény: pesta8 (227)
pesta8 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 227

Lehet voltal nalam is jetet nezni? :-) Persze nem art ha megmerjuk a kompressziot, az nem jar nagy szerelessel es sokmindent elarul a motorrol. 

Előzmény: vercse2 (225)
pesta8 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 226

Ha a 219-es hozzaszolast elolvasod, ott leirtam, hogy miert lehet elsosorban egy jetnek magas az eves fenntartasa.

 Az evjarat ritkan befolyasolja a megbizhatosagot. A jetek, hasonloak technikailag, mint az autok. Az elsok silanyabbak voltak, utana volt egy viszonylag hosszu korszak amikor pazar gepeket csinaltak, aztan vannak a mostani gepek, amik eszmeletlen jok. De agyonbonyolitott elektronikaval van tele, bivalyerosek a motorok es mint mindenhol itt is igaz, hogy ami mukodik az el is romlik. Nagyon jok az uj jetek, de sok penz kell a fenntartashoz, plane ha valamit javitani kell. 

 Ez az evjarat viszonylag megbizhato meg. Persze itt is van elektronika es itt sem olcso a javitas. A motorokba nem lehet belelatni, valoszinu az elado sem tudja, mennyit bir meg a vas. Ugyhogy zsakbamacska. En 1999-ben vettem az elso XP-t, egy havernak adtam el. A mai napig 2 gyertyat cserelt benne, de azt sem kellett volna, illetve egy csapagyat cserelt a meghajtocsiga tengelyen. Persze ehhez szerencse kell es jo olaj. Van a masik veglet, haverom vett egy uj Yamaha Gp.-t 2003-ban, tavaly motorgeneral. Pedig megadott neki mindent. Nem a Yamahat akarom ezzel szidni es nem az XP.-t futtatni, csak ez a ket pelda jutot hirtelen eszembe.

 Szezonban valoban kicsit emelkednek az arak, de annyira nem jellemzo. Ha megvan a penzed ra, ne hagyd ki a nyar masodik felet. 

 Hova valosi vagy? En Szekszard, csak mert a pecsi verdat nezted, gondoltam nem Debrecen. :-)

 Ha kerdes van, vagy valami nem tiszta, kerdezz batran.

Előzmény: Laca26$ (223)
vercse2 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 225

Annyira nem az év járat számít inkább a kompresszió.

 

Én mikor vettem a jet-et, akkor megnéztem vagy 30db-ot és nagyon változó volt a kompresszió.

Azaz a jet motorok nagyon kivannak élezve és elég hamar kopnak, lehet hogy egy fiatalabbra többet költesz, mint egy használt de felújítottra.

Előzmény: Laca26$ (223)
pesta8 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 224

Igen, a kulfoldi papiros, ami Pecsen van. Nem okoz gondot a kulfoldi papir, hacsak nem amerikai, mert ott vamot kell fizetni. Persze ha nem fontos a papir, akkor nincs jelentosege. De par ev mulva, amikor lecserelned, egyszerubb egy papirostol megvalni. Ha eu.-i forgalmija van, akkor csak forgalombahelyezest kell fizetni, az nem a vilag vege es eladaskor adhatod a jettel, ha nem akarod, nem kell vizsgaztatni. 

 Kerdes meg, hogy van-e hozza utanfuto. Ha nincs, egy papir nelkulire minimum 50-60 ezret szamolhatsz, papiros 120-tol. Itt mar kozel 800-nal tartunk, legalabbis ennel a jetnel. Tehat ha van egy utanfutoval 100-al tobbert, erdemesebb ott nezelodni. Van egy forgalmis Nyiregyhazan 750-ert, ha ahhoz van futo, mar inkabb megeri.

Előzmény: Laca26$ (223)
Laca26$ Creative Commons License 2011.05.30 0 0 223

Hali!

 

Hát köszönöm a segítséged, igazából én es az xp felé hajlok, de igy laikusként nem éreztem a különbséget. :D

Én is használtautó.hu-n nézegettem a jeteket, néztem  az ajánlatodat, ha egyre gondolunk akkor egy külföldi okmányos gép ez!

Állítolag elég rizikos kölföldi papiros jeteket vásárolni. Persze még nincs rutinom ugy is csak tavakon használnám, ott viszont nincs jelentősége ha jól tudom...? Nem tudom viszont hogy mennyire van jelentősége a kornak illetve a futott kilométernek? Nem nagyon vennék 2000es évjáratnál öregebbet! Kiváncsi lennék még arra, hogy mennyi egy jet éves fentartása, esetleges szervizelése, illeteve hogy mik a leggyakoribb meghibásodások? Neharagudj hogy ennyit kiváncsiskodom de nem akarok zsákbamacskát, és szeretném ha lenne egy kis rálátásom a dolgokra! :D Juliusban tervezem a vásárlást. Bár nem tudom hogy mennyit számit hogy mikor vásáról az ember? szezonban gondolom jobban megkérik az árát.

Előzmény: pesta8 (222)
pesta8 Creative Commons License 2011.05.30 0 0 222

Na megebedeltem. 

 Az elso szempont ami lenyeges, hogy mire szeretned hasznalni. Maradjunk a ket tipusnal. Adott a Yamaha 1200. A 700 ezres arkategoriaban nem nagyon tudsz valogatni, ennyiert nagyon nincs valasztek. Biztos akad 1-2 darab, de gondolom inkabb a leharcoltakbol. Ha a Yamaha mellett dontesz, probalj ujabb karosszeriast venni. A Yamaha GP egy terjedelmesnek mondhato test, szeles es hosszu. Ennek koszonhetoen stabilabb mint az XP es inkabb turazasra valo mint bojakerulgetesre, okorkodesre.

 Az Xp-k kozott mar valogathatsz  ebben az arkategoriaban. Ne feledd, az XP borulekonyabb mint stabil, de nagyobb elvezetet nyujt a szlalomozasban es a tokeletlenkedesben. Ha nem akarsz tengerre menni, akkor nincs szukseg a stabil nagy es nehezebben hajozhato testu gepre. Ne ugy kepzeld el a borulekonysagot, hogy allandoan felborul. Mikor mar egy kicsit jobban belejossz a jetezesbe, tobbet megengedsz magadnak es elofordul, hogy az embert leveti a lo. De ez is a jetezes velejaroja. 

 Az XP 110 loeros motorja is jo, de ha valasztani lehet, akkor inkabb a 135 loerost ajanlom. Nagyon jol viszi a testet. A 110 loeros 800 kobcentis, a 135 loeros 950. Van egy a Hasznaltauton 650-ert. Jo vetelnek tunik.

Előzmény: Laca26$ (220)
pesta8 Creative Commons License 2011.05.30 0 0 221

Kesobb firkantok, ebed utan.

Előzmény: Laca26$ (220)
Laca26$ Creative Commons License 2011.05.29 0 0 220

Üdv!

 

Tapasztalt Jetesekhez fordulnék!

 

Egyáltalán nem vagyok jártas a Jet-skikben, az első Jetemet venném, de nem szeretném ha madarat fognának velem!

Két fajta Jet van ami szimpatikus, erről szeretnék véleményt. Yamaha gp 1200 illetve a seadoo xp. 2000es évjáratu jetek 700ezertől kaphatók,

kérdésem hogy ez mennyire reális, illetve mik azok a dolgok amik alapvető föntosságuak a vásárlásnál???

Minden egyéb informáciok érdekelnek, ami előrébb visz a vásárlás döntésében!!!

 

előre is köszönöm a segítséget!

pesta8 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 219
Hello! A regebb es 3-400 koruli jetek is lehetnek jok. De ki lehet fogni olyat is ami par ora alatt szetesik. Belelatni nem lehet, az elado sem biztos, hogy tudja mennyit bir ki. Yamaham volt az a kategoria ami most ennyibol kijon, nem rossz, de gyenge. Kawat nem ismerem. A Sea Doo 94-tol mar eleg jo gepeket csinalt, a legkiforrottabb az xp sorozat, de az sp is jo lehet. Ha ilyen arkategoriaban keresgelsz valassz olyat amelyik 2 szemelyes. A 3 szemelyes nagyobb testu es nehezebb, viszont ugyanazzal a motorral szereltek, tehat gyengebbnek tunhet. Sokmindent hazilag is lehet barkacsolgatni, nem bonyolult szerkezetek.
Jogsi kell hozza es a jethez tartozik hajolevel (forgalmi). Ha a szalki tavon hasznalod, ezek nem szuksegesek. A Dunan igen. Ha van a jetnek hajolevele, eladasnal elony lehet.
Fogyasztas nem katasztrofa. Nagymertekben fugg, hogy hirtelen mennyi haverod lesz, akiket addig csak latasbol ismertel. Mert radakaszkodnak. Esetleg hozzak a kis benzinjuket. De a jet nem csak benzinnel megy. Az olajat nem szabad kisporolni, legalabbis a minosegibol kell hasznalni. Aztan ha valami beszarik, az osszes ilyen haver csak pislog, egyik sem fog odaallni, hogy beszalljon a javitas koltsegeibe. Remelem tudtam segiteni. Ha van kerdes, szivesen valaszolok. Lehet egy honap mulva, de en mar csak ilyen vagyok.
Előzmény: Zsanci06 (217)
pesta8 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 218
Szia! Lehet az info kesei, de a szalkszentmartoni tavat tudom ajanlani. Nincs kozel Bp.-hez, de megeri. Hatalmas vizfelulet, hatalmas piknikezo terulet. Lehet sutni-fozni, strandolni. A viz tiszta. A lerakokat egy kicsit feljavithatnak. Ha csak egy napi bevetelt rakoltenenek az objektumra, szinvonalasabb lenne. A wc katasztrofa. Van ket fahaz, ki lehet berelni, satorozni is lehet, akar egy egesz hetet is le lehet huzni.
Előzmény: a.era (215)
Zsanci06 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 217
Üdv mindenkinek


Egy kis infót kérnék tőletek. Idáig motoroztam és most eladom, arra gondoltam milyen jó lenne jet skizni mert itt van a szalki tó újvárosi vagyok.

Érdeklődnék erről az egész sportról . Milyen költségei vannak ? Nézegettem 300-400 ért van egy két régi darab, ezek milyenek lehetnek?

Mik szoktak elromlani, és otthon javítható e valamilyen szinten. alkatrész mennyire van?

Dunán nem használnám jogsi vagy valami kell hozzá? Ilyen hajólevél vagy valami azonosító?

Fogyasztása hogy alakul? egy 750 es nek

Minden infót szivesen fogadok :)

Köszi mindenkinek előre is
Dávid
vercse2 Creative Commons License 2010.07.04 0 0 216
Universum bérletes és ha jól tudom Euroban kell fizetni.
Előzmény: a.era (215)
a.era Creative Commons License 2010.07.04 0 0 215
Sziasztok!

Tudtok ajánlani Bp. környékén olyan jet-ski tavat, ahova 7végén is napijeggyel járhatnánk?
Nem tudjátok, a Dharaszti Universum Camping melletti tóra, még mindig csak bérletesek mehetnek?
Bugyira jártunk a Dragon Lake-re, nagyon jó hely, de szintén bérletes lett.

Előre is köszönöm az infókat!

Üdv,
Era
vercse2 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 214
Lupa, vagy a Duna M0 híd alatt.
Előzmény: Bundy84 (213)
Bundy84 Creative Commons License 2010.06.28 0 0 213
Sziasztok!

Kezdő jetskis vagyok. Most vettem a haverral egy jet-et, és szeretnénk valahol menni vele. Budapest és környékén tudtok valami olyan tavat ahol nem kell fizetni,ha levisszük?
Köszi
vercse2 Creative Commons License 2010.04.25 0 0 211
Az mennyire természetes hogy 1 napi használat után után 2-3 liter víz van a Jet testében, legalábbis mikor kicsavarom a dugókat és lejtős helyen állók akkor kifolyik ennyi víz?
Jetlektornik Creative Commons License 2010.04.21 0 0 210

Lehet rossz honlapot lineklet be elnézést ez a helyes!!!!!:(

 

 

http://madmax1.5mp.eu/web.php?a=madmax1

 

Max

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!