Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

5381 Creative Commons License 2016.09.15 0 0 567

Helló!

http://www.morris4x4center.com/knowledge-base/index.htm

Ezen az oldalon, az online repair manual-ban sok mindent megtalálsz.

Előzmény: bandigreen (566)
bandigreen Creative Commons License 2016.09.12 0 0 566

Srácok!

 

a központi zár vezérlő doboza merre van A WJ-ben elrejtve?

bandigreen Creative Commons License 2016.09.08 0 0 565

Sziasztok!

 

bevallom tanácstalan vagyok. a csirke furcsa jelenséget mutat: belső világítások elmentek, nincs hátsó ablakfűtés, nem megy a hátsó ablaktörlő, nem nyílik a hátsó ablak, a pótféklámpa sem világít, és a rendszámtábla világiítás is kinyiffant.

a biztosíték-kiosztást ismeri valaki?

 

köszike (2003.8 WG 2,7crd)

Alfato Creative Commons License 2016.09.06 0 0 564

Szia!

 

Én ugyanebben a cipőben járok, de még nem nyúltunk semmihez. A nyelestengely csapágya menet közben is kelepelhet. Én személy szerint kinyomó csapágyra gondoltam, mert a zsiguliba épített csörgős kuplung is ugyanilyen hangot adott. Nem tudom, hogy itt a kuplung szerkezet nyomólapos amire a kinyomó csapágy támaszkodik, vagy a koptató a csapágy peremén van.....

 

Tamás

Előzmény: Joey Jeep (563)
Joey Jeep Creative Commons License 2016.08.31 0 0 563

Üdvözlök mindenkit ! Új vagyok a fórumon !

 

Nemrég vettem egy 2000 évjáratú 2,5 Diesel XJ -m, imádom nagyon. Alapjáraton olyan hang jön a váltó felől mint ha helikopter lenne, viszont ha benyomom a kuplungpedált akkor megszűnik ez a hang. Terhelés alatt sem hallani, sőt ha alapjáraton adok egy kis gázt akkor is elhallgat. Nyelestengely csapágyra gondoltam. Elvittem szerelőhöz de miután a váltó levéve szétszedve nem találni benne semmi olyan hibát ami adhatná ezt a hangot. Kuplung új benne és a váltót is javították (léptetővilla pár fogaskerék új) eladás alőtt. Valakinek valai ötlete azt megköszönném !

A válaszokat , segítséget előre is kösz !

Mache01 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 562

Múlt héten volt szervízben a kocsi (2003 WG, 2.7 CRD), főtengely jeladót cseréltek benne. (Gyári újra.) Mivel a hibajelenség erre a hibára utalt, nem tiltakoztam a csere miatt.

 

Hibajelenség: https://www.youtube.com/watch?v=EmPM3vbuCU0

 

Sajnos a jeepo továbbra is kicsit bizonytalanul indul (viszont azóta még nem állt le), ezért kérdezném azt aki ért hozzá hogy csak egy jeladó van ebben a verdában? Mivel a szerviz adott rá garanciát valószínűleg visszaviszem, de bánt a gondolat hogy valami más hibája lehet. Főleg ha csak egyetlen ilyen jeladó van a verdában. Volt aki az adagolót emlegette, remélem nem ott lesz a baj. Egyébként nincs a verdával más gond, nem fúj ki, nem folyik belőle semmi és rendesen húz, ahogy kell. Csak néha nehezen indul és nagyon ritkán, de leáll. Olyankor órákig kell várni hogy lehűljön a motor. 

Ha valakinek van valami okos ötlete vagy tanácsa kérem ossza meg velem. 

Csa Bika Csabika Creative Commons License 2016.08.26 0 0 561

Szia! Koszonom a valaszt!

Rendeltem ebay-en de sokkal kisebb jott mint amivel bajom van.

Az adagolo mohott van egy kb 24 kulcsnyilasu gomba.

En meg kaptam egy 19 kulcsmyilasut. :(

 

bandigreen Creative Commons License 2016.08.26 0 0 560

Szia!

 

a WJ 3.1td motor egy olasz konstrukciós VM tipusú motor Szeparált hengerfejekkel. Egyébként ha jól emlékszem, akkor a 2db vizgomba kb 25-30 ropi volt a Bárdiban...

Előzmény: Csa Bika Csabika (559)
Csa Bika Csabika Creative Commons License 2016.08.25 0 0 559

Sziasztok! 

Meg tudnatok mondani hogy a 3.1td motor az milyen motor?

Marmint kinek a motorja.

Alkatresz miatt kerdeznem.

Vizhofok gombat nem talalok sehol.

Elore is koszonom a segitseget.

Mache01 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 558

Nekem is az ment tönkre, de sajnos nem tudok segíteni mert szervízben van a kocsi. Neked mi bajod volt vele? Az enyém időnként nem indult, fél percig kellett köszörülni mire elkapta. Remélem valaki tud neked segíteni. 

Előzmény: Berkó01 (551)
Alfato Creative Commons License 2016.08.12 0 0 557

Szittya!

 

Elöljáróban valaki villantott tegnapvDemjénben. Esetleg fórumtárs?

 

Ha alászedve ropogó kopogó hang hallatszik az inkább féltengely nem?

 

Amúgy még mindig bajom van az elektronikával. Tud esetleg valaki kapcsolási rajzokat? Nem vezetékek, hanem pl atc és vezérlők kapcs rajzait keresem. 1996 ZJ.

 

Tamás

 

Ja igen a klíma kompresszoromat nem szakítja meg még kikapcsolásra sem, hanem állandóan megy.

Előzmény: bandigreen (556)
bandigreen Creative Commons License 2016.08.11 0 0 556

Sziasztok!

 

mivel kicsit döglött a fórum - remélhetőleg a nyár miatt - megosztom a velünk történteket.

1/ kellemetlen: a jobb elsőnek állandóan lapuhatnékja támadt 2 nap után. Irány a gumis. Ott kiderült, hogy a másfél éves abroncsunk külső oldalfalátbvalki tüske sikeresen kibökte. (Valószínű, hogy az utolsó Sághegy mászás során szedtük össze a kis hamist.) megtaláltak a helyet, megsütötték, most hibátlan.

2/ még mindig küzdünk a kilométerórával. A fordulatszámmérő kb.500-zal, a sebességmérő kb 20km/h-val kevesebbet mutat a tényleges értéknél.

3/ éltünk az áram hátulról: nincs 3.féklámpánk, hátsó ablaktörlőnk, hátsó rendszámtábla-világításunk, hátsó ablaknyitónk, és nem műxik a belső világítás sem (leszámítva a műszerfalat).

4/ tovabbi probléma még a központi zár. Mivel a gyári irányító tanítása gyári szoftverrel elég borsos, iga a csirke kapott Bárdis vezetőit, ami mozgatja majd az ablakokat is. Mivel villanyember ezidáig nem ért ide, igy ez is várat magára.

5/ a KPM részlegesen megszabaditott eléG csúnya módon a hátsó, és a hátsó oldalsó fóliáktól, igy a maradék foszlányok eltávolítása és a visszafóliázás még várat magára.

6/ helyből, alátekert kerekeknél az elindulás során ropogós hangot hallunk. Ezek alapján az első difi munkára hív lassan...

 

na ennyi egyenlőre...

 

hajra o/

HaTomy Creative Commons License 2016.07.22 0 0 555

Szia!

 

Én is nézegettem ezt az autót. Végül nem menetem el megnézni.

Fent volt használtautón és jófógáson is de nem ugyanazzal a telefonszámmal stb...

Annyit tudok segíteni, hogy megspórolok pár száz forintot nektek.

Lekérdeztem akkor az adatokat a központi rendszerből ezt belinkelem nektek.

 

http://indabox.hu/0KboTn

 

 

Előzmény: Sigma6 (553)
bandigreen Creative Commons License 2016.07.19 0 0 554

Szia!

 

a barátodnak fel kellene vennie a kapcsolatot Semsei mesterrel...

Előzmény: Sigma6 (553)
Sigma6 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 553

Sziasztok!

 

Az egyik barátom szeretné esetleg megvásároln a linkelt hírdetésben lévő autót. Minden tanácsot szívesen elolvasok. Kérem ez ügyben a segítségeteket.

 

http://www.hasznaltauto.hu/galeria/2310388-10365973-63-0-0-0-0

 

Üdv,Feri

bandigreen Creative Commons License 2016.07.14 0 0 552
Előzmény: Berkó01 (551)
Berkó01 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 551

Sziasztok 

 

Szeretném kérni a segítségeteket hogy hol találom a vezérmű tengely jeladót a 2004 2,7 crd jepp grand cherokee

motorján. Előre is köszönöm a segítséget.

bandigreen Creative Commons License 2016.07.04 0 0 550

Kedves Uraim!

 

a Csirke WJ Mark II útra kész! Átment a kpm vizsgán és a szigorított műszakin!l, így honosítás lett. Ezáltal kb 1 hónap kihagyás után ujra róhatom a km-eket!

Na jó, van mit tenni még:

- testkábel ellenőrzése, mert mond a fordulatszám, mind a sebességmérő rossz értéket mutat

- vízhőfokjelző gomba ellenorzese

- tömlők/szelepek cseréje (elöregedett mindegyik)

- csomagtérablak nyitó áramellátása

- ködlámpák visszaszerelése

- Csirke WJ Mark I HID xenon szett beépítése

- rádió csere 2dinesre (telefon, stb...)

- nyomtávszélesítő visszarakása

- kaszni karc- és horpadásmentesítése

- ablakok újrafóliáztatása

 

Trallalla :)

oIIIo

 

Alfato Creative Commons License 2016.07.01 0 0 549

Köszönöm a tippeket. A relé jó, kimértem és a fészkében lévő feszültségek is megfelelőek. Az akku 3 hetes, gondolom minden OK vele a töltés megfelelő (új generátor is lett bele időközben) a tippem az, hogy mivel nincs benne gáz, így nem tilt le alacsony nyomáson, ami kivégezhette korábban a klíma kapcsolóját is. Most ma készítettem hozzá új klímacsövet, amivel nem a turbó felett megy el a cső, hanem kerüli azt.

 

A jövő héten új szilent készlet és összes kormányösszekötő is cserélve lesz a kitámasztókkal együtt. Remélem már használható lesz rendesen.

 

Tamás

Előzmény: kopasz78 (547)
hnorbert_77 Creative Commons License 2016.07.01 0 0 548

2003-as Jeep Grand Cherokee-m van és p1130 hibakódot ír ki. Az autónak a fordulatszáma is melegen 1200 körül fennmarad. Légtömegmérő, nyomócső érzékelő és nyomáskapcsolót már cseréltem. Valakinek ötlete?

kopasz78 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 547

hello jeep-ek kényesek az aksira próbáld ki egy újjal! nekem sok elektromos problémára megoldás volt

 

Előzmény: Alfato (542)
kopasz78 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 546

hello fotot küldenél róla? milyen évjárathoz és felszereltséghez van a válltóelektronika?

Előzmény: Jocogo (544)
Novekk19 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 545

Üdv!

 

Olyan kérdéssel forsulnék a hozzáertőkhöz, hogy vettem egy 2003-as Grand Cherokee 2.7 CRD és nem működik a központi zár a távirányítóval. Létezik valamiféle modja az otthoni tanításnak vagy nem? Elemcsere volt ugy sem működik!

 

Köszönöm!!

Jocogo Creative Commons License 2016.06.21 0 0 544
bandigreen Creative Commons License 2016.06.16 0 0 543

Hi.

 

nem lehet, hogy zárlatos a reléd?

Előzmény: Alfato (542)
Alfato Creative Commons License 2016.06.10 0 0 542

Urak!

 

Klíma gondom van. Mégpediglen az, hogy a kompresszort állandóan húzva tartja, és nem old el, még ha ki is kapcsolom. A reléje jó, és az odaérkező feszültségek is. Az alacsony nyomású kapcsoló nyitott állapotban van. Gáz nincs benne ergo bontania kellene, de nem teszi. Gyújtást ráteszem és már be is húz a kuplung.

 

Van valakinek ötlete?

bandigreen Creative Commons License 2016.06.02 0 0 541

Hi Srácok!

 

nos, úgy tűnik, kábelszakadásunk van a csomiajtó régiójában. Nem működik a csomagtér ablaknyitó gombunk, a rendszámtábla világításunk, a hátsó ablaktörlőnk (az ablakfűtést sem tudjuk, hogy működik-e). A központi zár kap áramot, mert az működik. Az autóvillamossági szuperszaki meg csak jövő héten ér rá, úgyhogy tovább csúszik az egyedi forgalomba helyezés :(

már nagyon várjuk, hogy megint csirkével guruljunk...

 

amúgy észre vettem egy új jelet a műszerfalon, ami nem akar eltűnni. A biztonsági öv bekapcsolására figyelmeztető kis piros jelzés. A probléma annyi, hogy hiába kapcsoljuk be az övet, a jel továbbra is marad... Szívás, mert igy van még egy megoldandó probléma a KMP műszaki előtt.

 

na hajrá mindenki. Trallala o/

Zsoltialeveli') Creative Commons License 2016.06.01 0 0 540

Szia!

  

  Ideiglenes megoldásként ki kell venni mind a 2 ködlámpát a kocsiból, és akkor átmegy a műszakin.Én is így csináltam amikor egy kivilágítatlan kutya a 406-osom elé ugrott éjjel ...Nyilván utánna azért pótolni kell, elég bénán néz ki 2 lyuk a kocsi elején..

Előzmény: bandigreen (538)
bandigreen Creative Commons License 2016.06.01 0 0 539

Sziasztok!

 

létezhet az, hogy a fordulatszám-mérő nem mutatja megfelelően a motor fordulatszámát? olyan, mintha az alapjárat 250nél lenne. a motor száóépen, egyenletesen jár, terhelésre szépen felpörög, a mutató meg olyan, mintha lecsusszant volna 500at... találkozott már valaki ezen hibával?

bandigreen Creative Commons License 2016.05.31 0 0 538

Kedves Hozzáértők!

 

Létezhet az, hogy WJ 2.7 ködlámpák típusonként eltérőek? (Vagy a szerelőnek kell egy kis póttudás...) 

repért az első két ködlámpánk, emiatt rendeltem egy helyről 2 vadi új kerek lámpát. Dobozban meg is jött, és kerek is.

erre a szerelőnk jön a szokásos fejvakargatással, hogy nem jó a felfogatási helye, meg nem kompatibilis a burkolat, meg máshol van a magasságállító része is, meg stb...

 

tehát valami okos választ szívesen vennék, mert a régi repedt búrákkal nem megy át műszakin...

 

köszike

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!