Keresés

Részletes keresés

Hajrá Kaposvár! Creative Commons License 2018.11.05 -1 1 15529

Úgy látom a delfinek.hu nem nagyon akarnak megjelenni a hozzászólások! :) 
Gondolom annyit kell cenzúrázni, hogy már inkább meg sem jelentetik azokat. 

Amit Lecsó ír, teljesen igaz, de sajnos ezeknek nem a 6. meccsen kellene megjelennie, hanem kb. a felkészülési meccseken. 
Mondanám, hogy még nem késő, de sajnos elnézve a többi csapat hozzáállását és játékosállományát, nagyon, de nagyon össze kell kapnia magát a csapatnak, és az új srácnak majdnem extra légiósnak kell lennie, hogy ez az év ne menjen a levesbe már félidőben.

Lecso11 Creative Commons License 2018.11.05 0 3 15528

Ég és föld volt a két félidő közötti különbség, az első nagyjából ugyanaz volt, mint Sopronban, amely egyébként az elmúlt sok éve legalja volt minőségben. Aztán teljesen megváltozott minden a fordulás után, végre nem csoszogtunk a pályán, végre nem tétlen ácsorgás, reménytelen passzolgatás ment, hanem elkezdtünk gyorsan, pörögve játszani. Lepattanók, labdaszerzések, de még kapott kosár után is egyből sprint támadásra - egyszerűen nem is lehet mást játszani most már. Ehhez persze kellett az új ember is, aki erre abszolút vevő és alkalmas is.

 

Reggie volt talán az egyetlen aki végig magas szinten játszott, neki szerintem még tovább javulhat a játéka Shepherd érkezésével. Lilov a második félidőben kegyetlen volt (az elsőben még egy sima ziccert se tudott bedobni), szinte mindent mindenhonnan emberről is bevert. Egyedül centerposzton voltunk nagy bajban a második félidőben is, Marko nem bír 40 percet, ez érthető, sajnos Harazin pedig 0 ráhatással volt a játékra.

Markovics top csere volt megint, sajnos a végén kimaradt a triplája, pedig akkor nemcsak ő mehetett volna a mennybe, hanem a csapatnak is nagy lökést adhatott volna. De nincs, ha és sajnos igaz, hogy jelen helyzetünkben a 2 pontos vereség is ugyanannyit ér, mint a 30. 

 

Ettől függetlenül magasan ez a 20 perc volt az idény legjobbja (persze eddig nem volt Shepherd és eddig nem volt magasan a mérce...), ami persze 240 perc játék után nem sok.

 

Amúgy megint ott volt vagy 60 ember Kaposvárról, továbbra is tartom, hogy nem sok csapat van, ahol ennyi ember járna meccsre ilyen helyzetben. Ezt pedig meg kellene becsülni.

N.21 Creative Commons License 2018.11.04 -2 0 15527

Nem tudom, nagy lesz rajtunk a nyomás. Viszont én a Zetét nem tartom különösen jó csapatnak, nyerhetünk is akár, hiába jó most a mutatójuk, nem gondolnám, hogy a végén a középház közepénél előrébb lennének. De majd meglátjuk. 

 

 

Viszont, ha kikapunk, szerintem felrobban a lőporos hordó a sarokban.

Előzmény: Tocy92 (15525)
Hajrá Kaposvár! Creative Commons License 2018.11.03 -2 1 15526

Ádám húzz már el a büdös francba a csapat környékről!!! És te is kaposkosár, hogy a kritikákat nem jeleníted meg a fórumon. Vicc sajnos ez az egész. Tök mindegy, hogy 2 pont vagy 30. A vereség az vereség, és ebből ez volt az 5.

Tocy92 Creative Commons License 2018.11.03 -2 0 15525

Ja, nem tudom mi történt a második félidőben, de Lilov előkerült, a végén meg Ádám bátran felrakta Halász és Markovicsot is egész sokáig. Megvan az első olyan meccsünk, ami szoros volt :) 

 

Ha a ZTE-t nem verjük meg, akkor legyen forradalom, de szerinted megverjük? (már nem úgy, hogy Agafonovot megverjük...)

N.21 Creative Commons License 2018.11.03 -1 0 15524

83-81 lett a vége, vereség. Kár, hogy nem lehetett látni a meccset a 2. negyed eleje/közepétől, a második félidőben összekaphattuk magunkat végre.

 

Persze ettől még 1-5, utolsó előtti hely a tabellán. A ZTE ellen muszáj lesz győzni, ha nem, szerintem forradalom.

N.21 Creative Commons License 2018.11.03 -1 0 15523

Mondjuk az iróniát néha vághatnád, de nem baj. :)

 

 

 

Most viszont történt valami szünetben, mert szerzett labdákkal, triplákkal feljöttünk 63-63-ra.

Előzmény: Tocy92 (15522)
Tocy92 Creative Commons License 2018.11.03 -1 0 15522

Örülj neki.

 

Így félidőben, ami van:

 

-14 Pakson, 33 dobott pont, 37,5% mezőnyből.

 

A 33 pontból 13-at Reggie dobott. Lilov 2 pont, 1/7 mezőnyből, Shepherd 4 pont, 2/7 mezőnyből, Spica 5 pont, 2/5 mezőnyből, Rolinak nincs kétpontos kísérlete.

 

Az ugye már csak mínuszolásra érdemes károgás, hogy ugye megint nincs játék, hogy ugye megint összevissza megy a rotálás és a játékosok sem tudják, hogy milyen poszton vannak fent éppen, mi a dolguk meg a szerepük, vagy hogy a 11-5-ös kezdés után megint B-csoport szintet hozunk. Pontosan ugyanúgy megy minden, mint egy hete, vagy előtte. Mit csinál ez a csapat edzésen?

Előzmény: N.21 (15520)
N.21 Creative Commons License 2018.11.03 0 0 15521

Mivel szerencsére vannak védekezésben már olyan periódusaink, amikor megoldjuk a dolgokat, csak 47-33 oda a félidőben, és egy szót sem szólhatunk, mert túldobtuk a félidőre hitelesített 29-30 pontunkat is.

N.21 Creative Commons License 2018.11.03 0 3 15520

Csodálatos ez a mindigo közvetítés. Végülis csak úgy 10 perce nincs közvetítési jel.

Tocy92 Creative Commons License 2018.11.02 -1 0 15519

Csak szívatja a sok jól értesült, aki szerint hetek óta nyílt titok, stb. :) Ökörség, végre kiderült.

Előzmény: Hajrá Kaposvár! (15518)
Hajrá Kaposvár! Creative Commons License 2018.10.30 -1 1 15518

Most akkor Toma jön, vagy csak szívatja mindenki a jónépet?!? :)

Tocy92 Creative Commons License 2018.10.29 -2 1 15517

Nyilván én se azt mondom, hogy Monok nem felelős, de ebben a mostani, aktuális helyzetben szerint Ádám sara nagyobb, a kommunikációja sem feltétlenül tetszik már jó ideje, úgyhogy én vele kezdeném. Aztán persze, ha ez kevés, jöhet a többi :) 

 

Az új ember megint nem feltétlenül klasszikus egyes, volt egy fél európai szezonja egy gyenge bajnokságban, ott mondjuk jól játszott. Nem ítélkezek előre, jól is elsülhet akár, kíváncsi leszek.

 

Ja és közben -1 szólt a haverjának, így már -2 van.

N.21 Creative Commons License 2018.10.28 -2 2 15516

Közben megérkezett az új irányítónk, mondjuk azt vegyük figyelembe, hogy pár montenegroi bajnokságból érkezett légióssal már befürödtünk korábban, reméljük vele nem fogunk, sok sikert neki nálunk! Remélem kezébe tudja venni a csapatot, és megindulunk vele felfelé, persze az este írtakat ez nyilván nem teszi semmisé. 

N.21 Creative Commons License 2018.10.28 -1 2 15515

Nyilván a sorrendnek annak kellene lennie, hogy először Ádám távozik, mert az általad felsorolt, és szerintem is létező problémák (csapatjáték hiánya, szervezetlenség, látványos visszaesések fél-egy jó negyedek után, változtatni képtelenség, hibás koncepciók, elégtelen légiós választások, stb.) még csak nem is az elmúlt 2,5 hónapban keletkeztek, hanem gyakorlatilag tavaly ősz óta fennállnak, sőt valójában sokkal régebb óta, csak most csúcsosodott ki.

 

Aztán egy új edző vagy tudna többet, sokkal jobbat kihozni a meglévő játékosanyagból (mert most van, mennyiségben is, nem úgy mint pár évvel ezelőtt), vagy az ő szájíze szerint változtatásokat eszközölni az állományban.

 

De az is nyilvánvaló, hogy a sikertelen légiós választások nem lehetnek csak és kizárólag Ádám sarai, hiszen amikor ezekről a dolgokról nyilatkozik Monok, akkor mindig úgy beszél, hogy ez egy közös csapatmunka, akkor viszont a felelősség és a rossz döntések következményeinek közösnek kellene lennie. Továbbá elmondható, hogy igen, a 10 évvel ezelőtti megszűnés körüli mocsárból kihúzta Monok a csapatot, persze abba nem láthatunk bele, hogy ez valójában mi módon és ki által valósult meg, valószínű, hogy magasabb szinten van az, aki el tudta simítani ezeket a dolgokat. De persze ezt nem tudhatjuk, egyszerű mezei szurkolóként. Viszont azon felül, hogy érkeztek a Monok-érában azért komolyabb(nak mondott) támogató a Klubhoz, ez vitán felül áll, valójában az utóbbi években igenis egyenletes visszaesés tapasztalható a csapat életében (a 4közé jutások után még sikerült a felsőház, stabil 5-6. helyezések voltak, aztán már csak középházak biztos 8-ba jutással, de már fix kizúgással a negyeddöntőkben, aztán tavaly már ez sem jött össze. Idén egyelőre kb. a cél a play-out elkerülése, esetleges rendeződőbb viszonyokkal a középház elérése), amiért klubvezetőként igenis vállalnia kellene Monoknak is a felelősséget.

 

El kell indulnia a Klubnak ezen az úton (edzőváltás, esetleges játékos cserék, és ha ezek sem hoznak megújulást, akkor bizony klubvezető váltás is), különben csúnya végünk lesz.

Előzmény: Tocy92 (15513)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.28 -1 2 15514

Azért megkérdezném Ádámot hogy Ő mennyire akarta a Lilov, McCray kettőst... Monok volt szerelmes mindkettőben...

Előzmény: Tocy92 (15513)
Tocy92 Creative Commons License 2018.10.28 -1 2 15513

Aki ezeket -1-ezi, azzal van a probléma, az ilyen hozzáállás (nincs itt baj, kárognak csak, most csak ezért nem nyertünk, idő kell, stb.) miatt tartunk itt.

 

Egy dolgot azért mégis elmondanék, mert mindenhol a vezetőség szidása folyik: sok évig lehetett bántani Monokot, én is kritizáltam, de hogy ez a szezon legkevésbé rajta megy el, arra azért tennék pénzt. Nem tudom, mit kellett volna máshogy csinálnia, hiszen van öt darab olyan magyar játékosunk, akik közül Roli továbbra is extra, Markovics is akár kezdő szintnek is tartható, Halász, Baki és Harazin pedig 15-20 perces kiegészítőnek tökéletes, ráadásul Hock Gerivel is számolni kell. Hogy a légiósok minősége olyan, amilyen, azt én nem tudom ráhúzni Monokra, hát nyilván mielőtt jön valaki, azt Ádámnak is el kell fogadnia. Marko itt volt, Lilovot évek óta akartuk a hírek szerint, nyilván Ádám is, az hogy nem jó a szerkezet, hogy Reggie nem egyes, hogy McCray nem ide való, azt az edzőnek kellett volna látni.

 

Hozzáteszem még, hogy McCrayről lehetett sejteni, hogy itt nem lesz 20 pontos játékos, de hogy annál sokkal többre képes és külföldi csapataiban is sokkal többet tudott, mint amit nálunk, az is biztos és ezt megint nem tudom mással magyarázni, mint az edzővel. Ha a Német2-ben hasznos tudott lenni, akkor miért pont Kaposváron dobálja a homályokat, esik ki a kezéből a labda és miért nem tud egyáltalán semmit megmutatni abból, amit tavaly a MAFC-ban? Ott a Szolnok, Alba, bárki ellen megcsinálta a 2-2-ket, bedobta a hármast, bedobta a középtávolit, itt pedig átesett a labdán...

 

Lehet persze szidni Monokot azért, hogy miért nincs még itt az új légiós McCray helyett, ez rendben van, de ahogy a korábbi jó légiósválasztásoknál dicsértük Ádámot, hogy milyen jó szeme van ehhez, úgy most is lássuk be, hogy borzalmas dolgokat csinál elsősorban ő. Amellett, hogy nem megfelelő szerkezetet alakít ki most már zsinórban második éve, még azt a szerkezetet sem képes működtetni, amit ő talált ki (azt nekem ne mondja senki, hogy Monok találta ki, hogy ilyen irányítónk legyen, Lilov kell kettesnek, stb.), nálam egyértelműen ő a fő felelős ezért az egészért, ami itt folyik.

 

Két hónapja lehet dolgozni a kerettel, de még mindig csak öt perceket tudunk kosárlabdázni. Minden egyes hétvégén jól kezdünk (Falco, Szolnok, most, de a TF ellen is jól kezdtünk, aztán bealudtunk, csak ott volt lehetőség kijavítani), aztán az első változtatás megöli a játékunkat, minden egyes edző lemeccseli Ádámot, aki ragaszkodik olyan dolgokhoz, amik nem működnek, képtelen változtatni, de még az alapjátékunk, az alap védekezésünk sem tiszta, rengeteg a gyenge pont. Ez egyrészt a keret hiányosságai (Marko nem védi a gyűrűt, soha nem is védte, nem lepattanózik, de nincs rá megoldásunk ennyi év alatt sem, Lilov nem jó védő, stb.), másrészt a tanácstalan játék és az agresszivitás teljes hiánya miatt is ilyen, de mindegyikért Ádám a felelős.

 

Nyilván a dobásokat nem neki kell bedobni, tegnap az első félidőben marha sok üreset szórt mellé mindenki, Lilov, Roli, Markovics, aztán Marko két ziccert eltopogott és ha ezekből csak 2-3 beesik, akkor egál meccsünk van, de ez sem mentség, mert nem tudtunk váltani, a második félidőre sem történt semmi, nem játszottunk mást és ugyanúgy szartunk a védekezésre. Egy ilyen meccs persze be is csúszhatna, de idén az összes meccsünkön ez van, csak a TF nem dobta be az üreseket.

 

Kifogás nyilván mindig van, Marko most tért vissza, Lilov sarka, még nincs itt a légiós egyes, Halász nem jó helyre passzol, meg hát itt a Szolnok és a Falco is kikapott, de az a baj, hogy kifogás minden meccsen lehet már ebben a bajnokságban. Mindegyik csapat ellen, mindegyik meccsen lehet mondani, hogy most ez vagy az nem volt jó. Aztán akkor majd a playouttal kell foglalkozni 300 néző előtt.

 

Őszintén szólva ezt, ami most van, szerintem nem oldja meg se egy új irányító, se egy 5. légiós, olyan mélyen van most az egész csapat minden téren, hogy szerintem minimum egy új edző kell ahhoz, hogy legyen belőlünk valami. Méghozzá most és nem 2 hét múlva, majd hogy nem az is mindegy, hogy ki lesz a padon helyette, de itt valami komolyabb változás, egy sokk kell ahhoz, hogy történjen valami. Nyilván ez egy óriási lépés lenne, itt azért a csapat alapja (Roli, Marko, Baki, szurkolók, elnök, stb.) ezer szállal kötődik Ádámhoz és ha megválunk tőle, akkor a közeljövőben nem lehet visszakúszni hozzá, hogy mégis te kellesz, de ahogy a tavalyi keretet sem volt értelme foltozgatni, úgy most sem látom, hogy mitől állnak össze hirtelen minden egy új játékostól. A gondok ugyanazok lennének, esetleg dobnánk akár 65 pontot is valahol...

 

Nyilván Monoknak is rá kell jönnie, hogy ez már nem az a bajnokság, ahhoz, hogy méltó csapat legyen az új csarnokban, másképp kell gondolkodni a légiósoknál is, de most attól, hogy ő esetleg elmegy, még nem oldódik meg semmi, ha Ádám marad az edző. A magyar mag kész van jövőre is (az említett öt felnőtt magyarból négynek szerződése van 2019/2020-ra, Roli meg csak nem megy el), egy új elnök nem tudom, mit változtatna ezen, a légiósok kiválasztása pedig továbbra is nagy részben az edző dolga...

Előzmény: N.21 (15511)
Kaposvári01 Creative Commons License 2018.10.28 -3 0 15512

https://youtu.be/wwNchxkEG9c

 

Sopron KC–Kaposvári KK 79–57 (22–13, 15–9, 22–13, 20–22)

Sopron, Novomatic Aréna, 1500 néző. Vezette: Tőzsér D., Minár L., Pozsonyi L.

Sopron KC: Warner (12), Supola (10), Gilbert (11/9), Takács N. (3/3), Gordon (11). Csere: Lemar (12/3), Dénes (-), Wiggins (15/3), Molnár M. (5), Buzsáki (-). Vezetőedző: Sabáli Balázs. Edző: Bors Miklós.

Kaposvár KK: Halász (8), Johnson (7/3), Lilov (9/6), Hendlein (12/3), Spica (8). Csere: Harazin (-), Markovic (5/3), Baki (5/3), Hock (3/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–5, 8. perc: 13–11, 12. perc: 28–17, 17. perc: 30–20, 23. perc: 43–24, 27. perc: 57–32, 32. perc: 64–37, 37. perc: 73–45. Jók: Gordon, Gilbert, Warner, Supola, Lemar, illetve nem akadt kiemelkedő teljesítmény.

N.21 Creative Commons License 2018.10.28 -2 2 15511

Szóval úgy vert meg minket a Sopron 22 ponttal, hogy a saját bevallásuk szerint inkább felejtsék el ezt a mérkőzést, mert a mutatott játékukkal más csapat ellen nem biztos, hogy nyertek volna.

 

 

Hát ez kurva jó.

 

 

 

De azt, hogy ez a meccs méltatlan volt a KKK-hoz, azt -1-gyezni kell... banyek, mint egy sértődött óvodás kisgyerek.

N.21 Creative Commons License 2018.10.28 -1 1 15510

Sopron KC - Kaposvári KK 79-57

Sabáli Balázs: Ünneprontó leszek. Az öltözőben is elmondtam, hogy a győzelemnek örülök, de a mutatott játéknak egyáltalán nem. Az első öt perc a Kaposváré volt, de utána már védekezésben elvégeztük azt a feladatot, amit szerettünk volna. Mindamellett, hogy a Kaposvár gyengébben támadott, én tartottam ettől a találkozótól, és kértem is a fiúkat arra, hogy hazai pályán még nagyobb koncentrációval játsszunk. Ma ez a teljesítmény elég volt a győzelemhez, de más csapat ellen nem biztos, hogy nyertünk volna. Így kell tovább készülnünk, de ezen a mérkőzésen is látszott, hogy támadásban vannak még problémáink. Rengeteg eladott labdánk volt, és a játékosaim ki is engedtek egy kicsit, amikor már húsz pont felett járt a különbség. Ezért nem mondhatom, hogy teljesen elégedett vagyok, de a végén két olyan akció volt, amitől a színházi közönség is felébredt, és jó szájízzel fejeztük be a találkozót.

 

Fekete Ádám: Gratulálok a Sopronnak. Mi ma megmutattuk, hogyan nem szabad kosárlabdázni, leszámítva az első öt percet. Onnantól kezdve viszont úgy kosárlabdáztunk, mint a Szolnok elleni mérkőzés előtti időszakban. Nagyon nehéz időszak ez a csapat számára, de nagyon fontos, hogy már nagyobb felelősséggel, és jobban megtervezve nézzünk a jövőbe, mint ahogy azt a szezon első részében is tettük. Kaposváron mindenkinek ezen kell dolgoznia.

 

Molnár Marcell: A jó védekezésünk adta meg a lendületet, főleg az első félidőben, ahol összesen 22 pontot kaptunk. A támadásaink akadoztak, de a második félidőben már többször találtunk be, ez eredményezte a nagyobb arányú győzelmet. Azonban szerintem ezt a mérkőzést el kell felejtenünk, és a Kecskemétre kell koncentrálnunk.

 

Hock Gergő: Gratulálok a Sopronnak. Végig magabiztosan vezettek. Ami a mi játékunkat illeti, a rengeteg eladott labda meghatározta a játék képét. A védekezésünk kezdett összeállni, de a támadásaink nagyon szervezetlenek voltak. Nem vállaltunk eleget kintről, üres helyzetekből tovább osztottuk a labdát, és elvesztegettük az előnyt. Ma ez döntött a Sopron javára.

 

 

www.kezdo5.hu

Tocy92 Creative Commons License 2018.10.27 -2 2 15509

Nekem csak egy gondolatom van ma estére, aztán majd később lesz még:

 

Kedves Mr. (vagy Mrs.? :) ) -1, kérjük, fedd fel a kiléted! :)

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.27 -1 1 15508

Jah meg még valami! Az a baj hogy semmit nem csinálnak!!!!

Előzmény: Hajrá Kaposvár! (15506)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.27 -1 2 15507

Szerinted jól müködtetik a klubot??? Ki hozta ide a McCrayt és a fél lábú Lilovot? Ki nem képes igazolni 2 és fél hete egy irányítót? Ki nem tud ide hozni 10év alatt egy tökeerős szponzort? Soroljam még???

 

Előzmény: Hajrá Kaposvár! (15506)
Hajrá Kaposvár! Creative Commons License 2018.10.27 -1 0 15506

De mi a francot csinálnak Monokék?!? Már több helyről hallottam ezt, de elmondani senki sem meri. Nem értem ezt az egészet!

Előzmény: Törölt nick (15504)
N.21 Creative Commons License 2018.10.27 -1 1 15505

Félidőben 22 pont, 3 negyed után 35.... Szégyen, gyalázat, ezt az ifi is hozta volna.

 

 

A légiósok remélem már Bécsben vannak mind a reptéren, a magyarok meg gyalog jönnek haza. Ez a szereplés méltatlan a Kaposvári Kosárlabda Klubra nézve, vezető, edző, játékos részről, lehet levenni a mezt.

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.27 -1 1 15504

Szerintem nem csak Ádám árt a kaposvári kosárlabdának! MONOKNAK ÉS A CSALÁDJÁNAK IS TÁVOZNI KÉNE JÓ MESSZIRE A KAPOSVÁRI KOSÁRLABDA KLUBTÓL!

Előzmény: Hajrá Kaposvár! (15503)
Hajrá Kaposvár! Creative Commons License 2018.10.27 -1 2 15503

Még nincs vége a meccsnek, de muszáj magamból kiírni, mert különben felrobbanok.

Ádám!
Köszönjük, de most már elég.
Szégyellheted magad, hogy 2 hónap alatt ezekből a játékosokból ezt tudtad kihozni.
Ideje lenne távozni, és önként beismerni, hogy ehhez már kevés vagy. Lehet, hogy voltak jó évek, de azok elmúltak. Most már csak ártasz a kaposvári kosárlabdának.
Sok sikert a továbbiakban, de valahol máshol!

 

N.21 Creative Commons License 2018.10.22 -1 2 15502

Jók ezek a -1-ek, hozzászólni azt persze nem... :)

Előzmény: Tocy92 (15500)
Kaposvári01 Creative Commons License 2018.10.22 0 0 15501

https://youtu.be/75eZXsygVF8

 

Kaposvári KK–Szolnoki Olaj KK 91–98

Tocy92 Creative Commons License 2018.10.22 -1 2 15500

Egyetértek, az örömteli, hogy támadásban azért most volt valamennyi játékunk, ez meg is látszott a dobott pontokon, tényleg látszott, hogy Reggie kettesben sokkal hatékonyabb és kell mellé egy irányító, Lilov is bizonyította, hogy nincs másra szüksége, mint érdemi labdákra és ritmusra, Markovics és Baki is kifejezetten jó volt elöl. Csak közben hátul nem ütjük meg az A-csoport szintjét és bár Markóval nyilván kevésbé vert volna meg minket pozícióból Andric és Tóth, továbbra is lassú, erőtlen csapatunk van védekezésben - ahogy azt már sokan sokszor leírtuk. Hogy ezzel mit lehet kezdeni, az jó kérdés, egyébként a PVSK Harazinnal centerben is tudott jól védekezni, jól körberotálni és nem ennyi jó triplát engedni az ellenfélnek még akkor sem, ha Szolnoknak hívják.

 

Na de ez már a múlt, a jövő pedig az, hogy Halász Ákos a TF ellen remekül játszott, a Szeged ellen is jól szállt be szerintem, aztán Szombathelyen már nagyon rossz volt, most pedig úgy nézett ki, mint egy 17 éves, aki először játszott 50-nél több néző előtt. Imádom a játékát, amikor jól játszik, tényleg, de ezzel sajnos rengeteget árt a csapatnak, nem véletlen, hogy a többiek is belevesztek kicsit, főleg Markovics. Hogy mit lehet vele tenni? Ádám szemlátomást próbálta biztatni, építeni az önbizalmát, akkor is fent hagyta, amikor sorra bénázta el a támadásokat, de ezen felül ötletem sincs... Nagyon szurkolok neki, hogy visszataláljon korábbi önmagához, amiben szintén benne van persze a 3-4 eladott labda, meg a rossz döntés, de cserébe energiát, dinamikát, fineszt hoz, amiből egyébként most is mutatott valamit. Amikor jól játszik, felér egy légióssal...

 

Az biztos, hogy kell egy extra egyes, nem egy átlagos, nem egy scorer, hanem egy igazi irányító, aki gyors, átlátja a játékot, megcsinálja a kettő-kettőket, megpasszolja a leindításokat, kilövi a labdákat a tripladobóknak, de közben ő is jól dob kintről, ő is hozzátesz 15 pontokat, nem derogál neki labda nélkül mozogni és lehetőleg tudjon védekezni is. Na most egy ilyen játékos nyilvánvalóan sokkal drágább McCraynél, de ahhoz, hogy ez a csapat működni tudjon, ahhoz most már ki kell fizetni ezt az árat, különben semmivel sem leszünk előrébb.

 

A Sopron most egyrészt sokkal jobb csapat nálunk, másrészt sem a centerükkel, sem az 1-2-es két emberükkel nem tudunk mit kezdeni védekezésben - igazából csak akkor beszélhetnénk valamiről, ha Reggie és Baki lenne a kezdő 1-2-es nálunk, csak akkor meg támadásban nem tudunk pontot dobni, főleg Marko nélkül. Apropó Marko: a héten elvileg elkezd edzeni, ha minden igaz, kíváncsi leszek, hogy pályára lép-e. De mondjuk én nem erőltetném, nélküle is tudtunk most jól támadni és vele sem tudunk jobban védekezni. Ha nem lesz addig irányítónk, akkor megint kezdjen Halász és Reggie, Harazin és Hendlein pedig kőkeményen segítsen ki, helyezzük nagy nyomás alá Warnert és Lemart, aztán ha megoldják ennek ellenére, akkor váltsunk valami másra, de elvileg Halász és Reggie is alkalmas vérszívónak, Roli és Harazin közül pedig ha egy kiront, egy még mindig maradhat a gyűrű alatt. Csak legyen meg az energia, meg az agresszivitás.

Előzmény: N.21 (15499)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!