Keresés

Részletes keresés

e-cet Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8589
Robin

Nekem az OK Baby gyártmányok váltak be. (www.okbaby.com -> safety products -> bike seats)
2 évesnek hátsó ülést javaslok. Nekem Antares fantázianevű van, a honlapon talán az Ergon felel meg ennek. 9-22kg élősúlyig ajánlott, teljesen komfortos felfüggesztés (masszív bilincs az üléscsövön, ebbe megy az acélszál ami az ülést tartja, le-felpakolás másodpercek kérdése). Négypontos biztonsági öv, állítható lábtartó. Szuper. Gondolom nem ócsó (én kb. 5 éve 10eFt-ér vettem, egy akkori áremelés előtt). Érdemes megnézni (nem to'm éppen hol lehet - ill. az enyémet lehet éppen) és netán ár-minőség összevetni más darabokkal.
Ha valamire még kiváncsiak vagytok, kérdezz.

Előzmény: Robin (8576)
bátyó Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8588
Whyling
A garancia miatt nem kell nagyon körbe nézelődnöd.
Egyöntetűen, mindenhol a gépekre 1 év garanciát adnak (mivel államilag is ez van kötelezően előírva).
Néhol azzal tetézik meg a dolgot, hogy olyasmit vállalnak, hogy ingyenesen átnézik a gépet, hogy minden csavar a helyén van-e, a szükséges kisebb beállításokat elvégzik (5 perc sincs az egész). Van, ahol hozáadnak néhány dolgot (pl. sárvédő).
Egy biztos, meg kell próbálni alkudozni. Ma már a piac világában élünk, lehet és kell is alkudozni. Ha az árból nem tudsz lealkudni, akkor próbálj hozzá alkudni valamit (lámpa, pumpa, pírzma...).
Ettől függetlenül gyűjtened kell még pénzt, mert egy halom tartozékot is meg kell venned.
Egy része biztonságtechnikai szempontból elengedhetetlen (lámpák, prízmák, sisak...).
Más része meg a normális üzemeltetéshez kell (zár, km óra, pumpa, alap szerelési eszközök pl. gumi javító készlet...)
Ez még szinte egy fél bringa.
Nem olcsó egy hobbi ez a miénk (mivel általában nem mi gondolkodunk azon, hogy Volvo S80-at vagy Saab 9000-t vegyünk). De megéri.
Előzmény: Whyling (8581)
Fenistil_24 Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8587
kivi
Köszönet a tippért, ezt fogom cselekedni.

Már ha lesz bringám...
Vajon mi tarthat 1 db küllő befűzésén 1 db hétig?

Rob
Boldog névnapot!

Egyébként valaki nem tervezi ezt a szombati teljesítménytúrát?

Üdv
F_24

Előzmény: kivi (8558)
Puzsi Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8586
Hi, Badmad!

Volna 1 kérdésem...
Tudsz vmit a MET bukókról? Hol lehet beszerezni? Leginkább a MET Anaxagore típus érdekelne.
Az Avex KFT. kérdeztem, igérgetik már 1 hónapja, hogy lesz de még semmi.
Szóval, ha van vmi infód akkor oszd már meg velem, köszi!

Robin Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8585
Mad002,
számot tudod, ha gond van keress és megoldjuk
Előzmény: Mad002 (8584)
Mad002 Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8584
Robin!

Az átutalással lehet, hogy lesznek gondok.
Ha így adódik, akkor csak kéne ütköznünk.

Mad002

turabolond Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8583
Francin mester,

Saját tapasztalatom szerint nem annyira vészes a helyzet, mint terjesztik. A Schneeberg
"alaptáboráig", tehát amíg málhás bringával fel lehetett nyomni tiltó tábla/ember nem volt.
A csúcsig egyébként sem nagyon hiszem hogy fel bírnátok kerekezni, de próba szekerce.

jószeren,
cst.

Előzmény: Francin (8528)
apipa Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8582
Robin!

Elnézést, hogy ismeretlenül beledumálok a topickba, de szeretnék a kérdésedre reagálni. Egyébként már régi olvasótok vagyok, hamarosan megejtem a bemutatkozást is. Nos, a lényeg: az én fiam most lesz két és fél éves, tavaly kerestem neki ülést. Több helyen jártam, a döntésem valószínüleg szubjektív, de nekem az O.K. Baby márkájú (olasz gyártmányú) tetszett meg a legjobban. Igaz, az ára nem kevés, 15e forint körül volt, de megbízom benne, és ez nagyon fontos. Az üléshez egyébként nem kell csomagtartó, mert az ülésvázcsőre kell felszerelni egy egységet, amibe a gyerekülés két erős rúdja bekattintható. Ettől egy picit rugózni fog az ülés, de ettől nem kell emgijedni. Viszont az ülés egy mozdulattal le- és felszerelhető, ami nem hátrány, ha az ember nem akar egymagában tekeréshez is egy gyerekülést cipelni. Én a Brendon áruházban vettem, a Váci úton a Reno-udvarban, de lehet, hogy máshol is előfordul. A Brendonban tavaly egyébként egy kerékpárt imitáló állványon meg is lehetett nézni, hogyan kell a kerékpárra felszerelni. Nem tudom, az idén mi a helyzet, mert (főleg az árak miatt) nem sűrűn járunk oda. Honlapot nem tudok. Egyelőre ennyit, üdv mindenkinek:
Apipa

Előzmény: Robin (8576)
Whyling Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8581
Lakat?

Köszi a korábbi segítséget. Úgy néz ki, pár héten belül veszek egy CAPRINE Highlander Alvio-t. Aki tud valami rosszat róla az most szóljon! :-) Ja, melyik boltokban adnak megbízható és hosszú garanciát? Azt tom, hogy a Bike Berguson és a SpeedMetal arulja ezt a tipust.
Na, és ha megvan szeretném megtartani, ezért volna szükségem egy olyan lakatra, amelyik pár óráig biztosan őrzi, de mégsem kell külön jármű a szállításához. Lehetőleg a kereket is fogja be.
köszi

SzeZo Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8580
Sziasztok!
Két porontyom kényszer hatása alatt hordja a sisakot bringázás közben. A vasárnapi meleg miatt panaszkodtak, hogy leolvad a fejük. Gondolom, meglévő sisakon már nem lehet segíteni, hogy szellősebb legyen - vagy mégis? Hogy jó példát mutassak megígértem, hogy jövőre én is beszerzek egy sisakot, bár mindenféle fejfedő használatától irtózom (még a téli sapkáétól is). Tudtok valamilyen típust, márkát, amelyik könnyű, szellős és mégsem kerül túl sokba?
bodzavirag Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8579
h_g,
ja, a hauser. hát léteznek komolyabb bicajok is. a váltójával vannak néha nehézségek, nehezen, csak elég nagy erőkifejtés hatására hajlandó átmenni hármasba, habár valamitől most jobb lett. szerintem ennyi bicajozáshoz o.k., nekem tökéletes.
bodzavirag
Előzmény: h_g (8575)
bodzavirag Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8578
h_g,
a lánchídtól odagördülsz a fogaskerekű elé, aztán nem ülsz fel arra, hanem a balra a várfal mellett elindulsz. macskaköves út, viszont nem is meredek és nem is hosszú. így a vár legdélebbi részére érsz fel.
bodzavirag
Előzmény: h_g (8575)
SzeZo Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8577
Sziasztok!
Már kétszer próbáltam írni a Topik-ba, de nem jelent meg. Ha ez a mostani felkerül, akkor eddig csináltam valamit rosszul.
Robin Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8576
E-cet, meg aki még tud segíteni...
Kollégám szeretne jó minőségű gyerekülést bringára, kb 2 éves örökmozgónak, aki az átlagnál magasabb. Hol tudunk (honlapilag) körülnézni? Van ötletetek? Lehet nálunk egyáltalán ilyenből jót kapni? köszi
Mez-ügyben nincs újabb hírem, hacsak az nem, hogy szili23 és túrabolond kérése egybeesett igy mindkettőjük idő utáni módosítása is megy.
Már elkezdték csinálni a mezeket, ennyit tudok.
h_g Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8575
Kösz az infot Norbika!

Bodzavirág, hol jöttél föl, a Bécsi kapun át vagy a Dózsa tér felől? Én idefenn dolgozom, de egyik útvonal sem tűnik nagyon szimpatikusnak. (Ráadásul most csak kölcsönbicajom van, nem szadizom macskakövön.) És még valami, már korábban akartam kérdezni: meg vagy elégedve azzal a Hauserral?

szerencsefel Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8574
Köszi a segítséged. Voltam az Elastic boltban és megvettem egy bicajosnadrágot, ami ahhoz a polohoz való, amit a Hervisben vettem. Elég olcsón megkaptam, csak 2.990,- froncsi volt. : )
Ugyanannyi, mint a poló a Hervisben. Hétvégén fogom felavatni.
Először meglepődtem a bolton, mert én egy igazi üzletre számítottam, ez meg végül is egy raktáráruház. Az eleadó azonban nagyon kedves volt, és a választékra se lehet panasz.
Mégegyszer köszi. ; )
Előzmény: gombfoci (8396)
szerencsefel Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8573
Boldog névnapot.
Előzmény: Törölt nick (8572)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8572
Mondtam már, hogy ma van a névnapom????
Minden Róbertnek rajtam kívül boldog névnapot!!
Én meg el kémiát tanulni.

Ha badmad elküldte, a hétvégére talán kész lesz a bike-om (ha kész lenne, annyit sem tanulnék, mint most), és tekerek egy 10 km-t. Mivel az erőnlétem a sok nem-tekerés alatt csak csökkent, nehogy megerőltessem magam :)))

Kezét csókolom mindenkinek, stokinak külön üdv!

rob

bátyó Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8571
Mindenki, akit érdekel a bringázás.
Gyertek át a Kerékpáros Topic 2.0-ba.
norbika Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8570
A Smith-t nézd meg itt:

Snow Star (Infinity Sport)
Obudai Hajogyari-Sziget 108
H-1033 Budapest
Hungary
Phone: 00361 4360093
Fax: 00361 4360094
Contact: Peter Szablontsay
snow-star@matavnet.hu

egyébként ha valamelyik gyártó érdekel, a www.extra.hu/doc/cycling/bicaj.html címen szp kis listát találhatsz

norbika

Előzmény: h_g (8553)
bodzavirag Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8569
gombfoci,
Ti akkor jöttök hétvégén a Fertő tó körül kerekezni??? Ha minden igaz, mi a fél 11-kor induló vonattal megyünk el Fertőrákosra (hát, nem vagyunk egy túl korán kelők :-), minden este ide térünk majd vissza és ott fogunk egy panzióban aludni. És ti??? Merre, mikor??? Ha bárkit érdekel még a túra, szívesen látjuk, biztosan van még hely a panzióban is.
bodzavirag
u.i.: tegnap egy olyan királyit bicajoztam, a várban még eddig nem voltam bicajjal, pedig irtó egyszerűen fel lehet jutni és olyan klassz :-))
Reki Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8568
SetiHui

A szingós gumi (kerék) nem attól szingós, hogy szingó szelepes a belső.
A szingós bicikli az szigorúan outi.

kivi Creative Commons License 2000.06.07 0 0 8567
off
Itt még nem írtad. No megyek és megnézem! :)
Előzmény: SetiHui (8566)
SetiHui Creative Commons License 2000.06.06 0 0 8566
Most hogy mondod... :)
A kiesiktől talán nem félek, a megsérül... akkor gondolom a váz is megsérülne.. annyira nem verem a bicajt.
Még nemtom, majd tesztelem.. Kéthetente egyszer ha megyek erdőbe. Még ez se igaz, annyit nem mentem hogy statisztikát mondhatnék :)
Különben szinte tökmindegy(nek tűnik) most hogy hol van asszem.

off. Láttalak a 75-ös topicban :) engem is érint a téma :) Vagy már írtam..?
on

Előzmény: kivi (8565)
kivi Creative Commons License 2000.06.06 0 0 8565
Nem félsz hogy kiesik/megsérül a pumpa az alsócsövön?
Én inkább a nyeregcsőhöz szoktam rögzíteni.
Előzmény: SetiHui (8564)
SetiHui Creative Commons License 2000.06.06 0 0 8564
Pumpa :))

Ezennel megkövetek mindent és mindenkit akit/amit csak lehet pumpaügyben, igen, nyilvánosan (nickkel..) vállalom, én voltam a hülye!!!

Leírásotok alapján szingós kerekem van. Tök jó a BIKE+ pumpa, csak egy kollega kellett hozzá akinek több gyakorlati érzéke van mint nekem. Még jobban rá kellett nyomni, kb ez volt az oka. Asszem féltettem a szelepet. Azért is tetszik ez a pumpa mert a tartója oldalra tartja, és a kulacstartóval egy helyre van felszerelve, szóval még mindig van hely még egy kulacsnak vagy mittomén minek..

Bár.. mikor belül megcseréltem a kis zöld prücköt amivel lehet a szelepfajták között váltani (szingós/nem szingós) és már vagy 500-at fújtam vele, egy kicsit eldeformálódott gondoom a hőtől a hegye. Pont úgy néz ki mintha megégett volna. A lényeg h működik.

kivi Creative Commons License 2000.06.06 0 0 8563
Arra, hogy "hagyjak nektek is valakit"! :))))))))
Előzmény: palackos (8561)
palackos Creative Commons License 2000.06.06 0 0 8562
a sinya itt nyulkal a gepemnel
mas
megyunk freiburgba a futar eb-re
tessek drukkolni
palackos Creative Commons License 2000.06.06 0 0 8561
eszt most, hogyan ércsem???????????
S,
Előzmény: kivi (8560)
kivi Creative Commons License 2000.06.06 0 0 8560
De hülye vagy! :))))))))))))))))))))
Előzmény: sinya (8559)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!