Keresés

Részletes keresés

stoki Creative Commons License 1999.06.17 0 0 297
zola

Akkor szerintem itt tényleg a fékpofával és nem a V fékkel van a gond. Én már csak ha a két fék közötti fizikai működési elvet is nézem, mindenképpen meggyőzőbbnek és modernebbnek tartom a V féket.

SPD-ben nem vagyok otthon az már nekem is luxus.

Előzmény: zola (294)
Banana In Drive Creative Commons License 1999.06.17 0 0 296
Stoki! Rajtam sosincs szemuveg, es mindenkinek koszonok, meg Alejandronak is, sot, ha elhuzol mellettem egy rekumbenssel, meg neked is :-)

Arabella! Szerintem alufelni eseten hosszu slicc elol-hatul. Viszont ha V(esz)-feket akarsz, akkor miniszoknya.

Előzmény: stoki (283)
zola Creative Commons License 1999.06.16 0 0 295
haliho,

Nemreg csereltem le a fekpofaimat Scott Matthauser-re (sima XT-s hid-fek van) es nem adnam semmi V-fekert. Egy az hogy minden idoben egyforman fog, masik az hogy szinte nem kopik (egy atlagos erdei/sziklas ut utan jo sokat kell utanaallitani a V-feknek). Egyik haver is visszacserelte az XT-s V-fekjeit sima regi XT-re plusz mathauserre. Szerintem jobb a V, de sajna nem talaltam hozza igazan jo pofat. Nyilvan, ha letezik mathauser-fele pofa v-fekhez is, az lenne a kiraly.. Tud valaki ilyet?

Masik: befektettem egy spd downhill pedalba (pl saros katyuban is jol jon am), azt irja az utmutatoban hogy felfele huzassal is kiold, nemcsak a hagyomanyos oldaliranyuval, viszont ehhez gyakorlat kell. Hat nem sikerult meg rajojjek, hogy kell csinalni... Valaki ert hozza?

zola Creative Commons License 1999.06.16 0 0 294
haliho,

Nemreg csereltem le a fekpofaimat Scott Matthauser-re (sima XT-s hid-fek van) es nem adnam semmi V-fekert. Egy az hogy minden idoben egyforman fog, masik az hogy szinte nem kopik (egy atlagos erdei/sziklas ut utan jo sokat kell utanaallitani a V-feknek). Egyik haver is visszacserelte az XT-s V-fekjeit sima regi XT-re plusz mathauserre. Szerintem jobb a V, de sajna nem talaltam hozza igazan jo pofat. Nyilvan, ha letezik mathauser-fele pofa v-fekhez is, az lenne a kiraly.. Tud valaki ilyet?

Masik: befektettem egy spd downhill pedalba (pl saros katyuban is jol jon am), azt irja az utmutatoban hogy felfele huzassal is kiold, nemcsak a hagyomanyos oldaliranyuval, viszont ehhez gyakorlat kell. Hat nem sikerult meg rajojjek, hogy kell csinalni... Valaki ert hozza?

stoki Creative Commons License 1999.06.16 0 0 293
Akkor add el mindkettőt és vegyél egy tutko bringát ...
Előzmény: Barracuda (292)
Barracuda Creative Commons License 1999.06.16 0 0 292
Te még nem ültél az én kocsimban. :-))
Előzmény: stoki (290)
Arabella Creative Commons License 1999.06.16 0 0 291
:o)
Előzmény: Barracuda (289)
stoki Creative Commons License 1999.06.16 0 0 290
Barracuda

Dobd ki az egészet és vegyél egy szervofékes kocsit azoknak szokott fogni a féke ... nem kell itt V fék meg a többiek ;-)

Előzmény: Barracuda (287)
Barracuda Creative Commons License 1999.06.16 0 0 289
Hátul slicc! Az nagyon izgi. És ha elég hosszú, fel tudsz benne ülni a bicajra is. :-D
Előzmény: Arabella (286)
stoki Creative Commons License 1999.06.16 0 0 288
Arabella !!!

Nem mindegy, Neked mind a kettő jól áll :-) (biztosan), főleg egy bicikligatyával kombinálva egy versenybringán aerodinamikus napszemüveggel, ugye *da silva :-) !!!

Előzmény: Arabella (286)
Barracuda Creative Commons License 1999.06.16 0 0 287
stoki!

"Aluminium felni esetén nem hiszem, hogy a felnivel lenne gond..., ha eddig fogott valahogy és lecserélted a fékpofát, akkor szerintem nem a felnivel kéne küzdened... "
Hát ez az, hogy eddig sem, meg most sem. Nincs igazi változás. Elkezdek nézelődni, aztán ha találok valamit, majd megkérdem a véleményeteket.
Köszi a tippeket!

Előzmény: stoki (281)
Arabella Creative Commons License 1999.06.16 0 0 286
Mea culpa!
Arabella néni nem tud írni!:)
Slicc természetesen, az a része a szoknyának, ahol nincs összevarrva a két része.:))) Az a kerdes, hogy legyen egy rövid kisestélyi vagy egy hosszú nagyestélyi nagyon hosszú hátul sliccel?
Arabella
Barracuda Creative Commons License 1999.06.16 0 0 285
Alejandro DeSilva
Ez "Kerékpáros topic", nem Kirekesztős topic :-)
Előzmény: Alejandro DeSilva (280)
Barracuda Creative Commons License 1999.06.16 0 0 284
Arabella!
A licc az nagyon fontos. Nem is tudom hogyan feledkezhettem meg róla. Égő. Hát még ha azt is elárulom, hogy fogalmam sincs róla, hogy mi az... :-)
Előzmény: Arabella (279)
stoki Creative Commons License 1999.06.16 0 0 283
Alejandro DeSilva

Amit leírtál az egy sajnálatos emberi hülyeség ..., de ennek Ti vagytok az oka :-), mert az a k@va aerodinamikus napszemüveg, amiből nem láttok ki .... hát persze, hogy az ember nem köszön egy bambán előrenéző szem nélküli versenybringásnak ...:-)

Előzmény: Alejandro DeSilva (280)
stoki Creative Commons License 1999.06.16 0 0 282
Arabella !!!

Licc alatt mit értessz ???
Mert én sokfélét ismerek, gomblicc, kulcslicc, orrlicc, ja meg a ..., de ezt majd Te elmeséled nekem, ugye ???

A Szilu ba@ta el az időt, hiába toltam arrébb a felhőket ő csak visszatolta, de messze van még a hétvége ...

Előzmény: Arabella (279)
stoki Creative Commons License 1999.06.16 0 0 281
Barracuda

Aluminium felni esetén nem hiszem, hogy a felnivel lenne gond..., ha eddig fogott valahogy és lecserélted a fékpofát, akkor szerintem nem a felnivel kéne küzdened...

Van a legújabb "ötletmozaikban" egy 2 oldalas cikk pont a V fékről ...

Egyébként tényleg nem az van, de majd nemsokára az lesz.
Amiért ajánlottam az azért van, mert már mentem V fékes géppel és tényleg jobb.

Gagyibb típus: logic és még van egy pár, de az Istennek sem jut eszembe ...

V fékek : 4000 -30000-ig vannak...

Előzmény: Barracuda (274)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.06.16 0 0 280
No de Stoki!

Pont annyi a kulonbseg az MTB es versenybico kozott, mint a chopper, meg a versenymotor, vagy mint a terepjaro es a sportauto kozott. Pl. mikor meg aktivan jartam a Pilist, akkor a szembejovo versenybringasokkal koszontottuk egymast, az MTB-sekkel meg nem... Szoval vannak itt kulonbsegek.
Persze szeretnek majd egy MTB-t is egyszer, teleszkopostul meg rapidvaltostul, mert ugy az igazi leterni a betonutakrol :)

Előzmény: stoki (267)
Arabella Creative Commons License 1999.06.16 0 0 279
És a licc az neked semmmmi?:)))
Előzmény: Barracuda (278)
Barracuda Creative Commons License 1999.06.16 0 0 278
Arabella!
Minél kisebb az az estélyi annál jobb!
(Nem igaz fiúk? ;-)
Előzmény: Arabella (277)
Arabella Creative Commons License 1999.06.16 0 0 277
Naigen!
De azért lehetne jó idő.:) Kisestélyi vagy nagyestélyi??
Ez itt a kérdés.
Arabella
Előzmény: stoki (276)
stoki Creative Commons License 1999.06.16 0 0 276
Azt mondtad esküvőre mész !!!
Előzmény: Arabella (275)
Arabella Creative Commons License 1999.06.16 0 0 275
Hol van a beigért jó időm?
Előzmény: stoki (273)
Barracuda Creative Commons License 1999.06.16 0 0 274
Kevlár? :-)
Aluminium.
Kotyogás az van, a fékpofa eleje viszont előbb ér a felnihez, ahogy kell.
Azt mondod, te V féket _vennél_, ezek szerint még nem az van?
Végignéztem Shimanoéknál a választékot. MTB kategórában a követező termékcsaládok vannak kezdőtől a profibb felé haladva.
Altus, Acera X, Alivio, STX, STX RC, Deore LX, Deore XT, XTR.
A V fékek az STX családban jelennek meg (MC40 ugyanez van az STX RC-ben is).
Árban, hogyan viszonyulnak a V cuccok a "hagyományoshoz". Azt írod sokféle van, a Shimano-n kívül milyen nevek jöhetnek még szóba?
stoki Creative Commons License 1999.06.16 0 0 273
Figyusz ???

ÉS miből van a felni ???
Acél, vagy alu ???, vagy valami más szörnyűség ? vagy kevlár :-)

Előzmény: Barracuda (270)
stoki Creative Commons License 1999.06.16 0 0 272
... jajajajajj, akkor az nagyon gagyi !!! ;-(
Előzmény: Barracuda (270)
stoki Creative Commons License 1999.06.16 0 0 271
...ja és még valamit ...

... ha azt írod, hogy gagyi a cucc, akkor a beállítással meg különösen el kell játszani. Mivel a féktuskón (villa) a fékkel együtt a fékpofa kotyog, így a csavarodási erőket is úgy kezeli le, ahogy ő akarja. Magyarán Te lehet, hogy húzod a kart, mint az állat, de szart se érsz vele, mert a forgó felni kitekeri a féket, tehát a fékpofa nem tapad a felni teljes síkjában, felületében. Ezért szokás a jobb cuccoknál is a probléma elé menni és úgy beállítani, hogy kb. 1 mm-rel előbb érjen a fékpofa eleje a felnihez, mint a hátulja. Ha minél gagyibb, annál inkább bele kell kalkulálni a kotyogást is. Ezzel sokat kell tökölni, de megéri. Az egyik kollégámnak is ez volt a baja, vette a fáradságot és nekiállt ő is tökörészni vele. És lám-lám meg is lett az eredménye, bár az ő fékje egy olcsóbb éppen a nem gagyi határát súrolja.
Ha újat veszel, akkor ego* kolléga javaslatát kövesd a lényeg az, hogy V féket vegyél, bár én előre-hátulra is ezzel szerelném fel a bringát.

Fék ügyben nézz körül, elég sokféle van sokféle árban !!!

Előzmény: Barracuda (268)
Barracuda Creative Commons License 1999.06.16 0 0 270
Csak két órát? Mi vagy te villámkezű? :-)
Na jó, ezek szerint nem csak én tökölök vele sokat.
Ha összezsíroztam volna, idővel már az is lekopott volna. Amitől tartok, az az utóbbi, vagyis hogy, a felni anyaga szar. Nagyon idegesít, hogy ennyire nem fog, főleg miután ültem más bringán (csak egy olcsó, de jó blackwood schwinn-csepel volt) és azon úgy fogott a fék mint az álom. Igaz, hogy azon fémből volt minden, az enyémen meg a fékkarok és környéke műanyag :-(.
Előzmény: stoki (269)
stoki Creative Commons License 1999.06.16 0 0 269
Barracuda

Jól van beállítva ??? Hogy tökéletes legyen azzal el kell tökölni úgy két órát (nekem eddig tart).
Közben nem került olaj, vagy valami kenőanyag (pl. összefogdostad) a felnire.
Vagy más lehet az anyaga és ezért szar ...szóval rengeteg oka lehet, de szerintem valamelyik a három közül...

Előzmény: Barracuda (268)
Barracuda Creative Commons License 1999.06.16 0 0 268
"Mindkettőt lábbal kell tekerni ..." Erről van szó, emberi erővel megy, nem valami megatonnás motor tolja előre az elpuhult seggem.
Egész jól alakul ez a topic.

Valaki irta, hogy nagy nyomatéknál "ugrik" egyet a hajtómű. Az enyém is elkezdte ezt tenni, alighanem a racsni lehet bibis, valamilyen állásnál, nem akad be a helyére rendesen. Sajna szervízbe kell vinnem, mert a racsni szétszedéséhez valami specko szerszám kell.
Más. Nemrég cseréltem féktuskókat, mert elégedetlen voltam a fékerővel. Nem nagyon javult. Huzom mint az állat, és éppen csak fog. Bowdenek már voltak cserélve, az sem igazán javított. Elképzelhető, hogy a felni a hibás??
Persze gagyi az egész cucc. A komplett fékrendszert ki kellene csrélni, csak mielőtt elköltöm a súlyos pénzeket, szeretném tudni, hogy mi a hiba oka.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!