Keresés

Részletes keresés

wildpig Creative Commons License 1999.09.22 0 0 1719
Grayrace
A téli túrák magukban még nem olyan húzósak, ha a végén le tucc zuhanyozni és fütött helyen vagy este. Nade ennek a topikturának gondolom nem ez lenne a célja, hanem a természetközeli élmények. Az meg valóban csak jövöre megy. Pl májusban már lehet elöszezonozni.
Persze te egy kicsit hazabeszélsz, amikor Pécs alatti hegyeket meg zselicet ajánlasz, de mivel mindegyik jó hely és assincsen messzebb, mint a zörség, nekem mind1.
Más ötlet?
Vagy hagyjuk a hóviharos téli estékre ezt a témát? BBBRRRR, elöre is fuck the tél!
w.p.
Előzmény: grayrace (1718)
grayrace Creative Commons License 1999.09.22 0 0 1718
Opiumpapa

Koszi a tippeket. Rajukcsorgok aztan erdeklodok mi van es mennyiert. :)

Kamikaze

Igen az lesz. Gyere csak pontokat gyujtogetni szorgalmasan. :)
Nemmondom, szep teljesitmeny Pest-Pecs egy nap alatt.. Legalabbis nekem.
Nos kis utbaigazitas:
Melyik a 61-es ut? Ugye az jon Sasd fele? Akkor meg kell masznod a Mecseket /lefele sokkal elvezetesebb, viszont kesz eletveszely/ es egy csomo kisebb hegyet/dombot. Szigetvar fele tok egyenes, csak nehany kisebb domb van. Lehet hogy Pecs-Szigetvar kozott van a 61-es? Mert ha igen akkor Szigetvarnal felkanyarodsz Kaposvar fele a 67-esen. Kaposvarra nem a regi uton jossz be hanem tovabb az uj 67-es mentesiton. Megismered. Huzos domb felfele. Ez a default, ugyhogy nem fogsz eltevedni/leterni rola. Folmesz a dombra, ott van egy keresztezodes, de tovabbmesz egyenesen lefele. A domb aljan van a Kaposvar hatarat jelzo tabla. Utanna az elso nagyobb keresztezodes balra. Atmesz egy kis hidon es felmaszol egy rovid huzos dombon, majd le a masik felen. Keresztezodes. Tovabb egyenesen. Es jobbra egy nagy epulet a Madar uccai suli. Szigetvar felol nagyon egyszeru bejutni. ha megis a Sasdi lenne a 61-es akkor elmagyarazom azt is. Az kicsit bonyolultabb. :)

Wildpig

Mondomen hogy jootlet. :)
En sem egy huzos turara gondoltam, csak kenyelmes tekeresre. Persze ha valakinek huzosabb bringazasra lenne szuksege az eppen satorozas alatt megteheti amig mas pihen. Stb. Jo a zalai dombsag. Jo a somogyi zselic is. De szerintem kiraly a Mecsek alatt. nincsekek nagyon magas hegyek. gyonyoru a taj. Orfu, Mare volgy, Abaliget stb. Forras taplalta strandok. Sok kemping meg vadkemping. Ha meg megvannak. Jo kis megfazast lehet osszeszedni a hidegvizben :). Arra szerintem meg nem kell sokat maszni. el lehet keringeni a volgyekben. Kis maszas senkinek sem art. Es kozel van pecshez is. Szerintem inkabb jovo nyaron. A teli turak nagyon huzosak :))

wildpig Creative Commons License 1999.09.22 0 0 1717
Ja hogy a topik? Nekem visszajött minden, tegnap meg bent se voltam.
Bocsesz

A topikos túra király, de mivel az ország több pontyán vagymuk, és szabija már senkinek se nincsen, tényleg vagy jövöre, vagy karácsonyésújévközött lehetne tényleg.
Viszont mivel nemcsak vérkerekesek, hanem amatörök és azok hozzátartozói is jönnének (remélem), szerintem mondjuk nem biztos, hogy a mont blancot kell megmászni, elég lehet valamelyik dombságunk is. Pl. Vas-Zalában az Orség állatjó, sot sátrazni meg ilyesmi is király helyek vannak. Ez csak egy javallat, és kb. 10 naposra jönne ki jól.
Másnak más???

Előzmény: wildpig (1716)
wildpig Creative Commons License 1999.09.22 0 0 1716
off
Szegény stoki!
Menj egy kört az udvaron, attól jobb még ugyan nem lesz, de legalább nem mások elött szídod a q anyját...

Mi tünt el, mi sz@rt be?
on

Előzmény: stoki (1707)
kamikázé Creative Commons License 1999.09.22 0 0 1715
Szassz grayrace!

Ha jól értem, a "zoldpontos tura" ekvivalens a 25-i Olimpiai Ötpróbával.
Úgyvót, hogy Pécsre megyek pontot gyüjteni, de nemtommér' áttették elmúlt vasárnapra. Viszont örömmel konstatáltam, hogy Kaposváron most lesz, így én is ottan leszek, ha nem baj. :-)
A tervem a következő:
Pénteken elbringázom Pestről Pécsre, mer' ott vannak czimborák (meg szállás), szombat reggel átcangázom Kaposvárra, aztán du. vissza Pécsre. Vasárnap pihi, hétfőn meg vissza Pestre.

Annyit tudok, hogy a Gárdonyi G. Ált. Isk. (Madár u.) mellett lesz a rajt, de azt nem, hogyan jutok oda, ha a 61-es úton Pécs felől érkezem. Segíccsé léci!

Üdv
kz

Előzmény: grayrace (1712)
Robin Creative Commons License 1999.09.22 0 0 1714
Andtás,
erről már volt szó, én feszegettem a kerdést. Lapozz vissza egy kicsit, biztos megtalálod.
Előzmény: Lánczi András (1710)
OpiumPapa Creative Commons License 1999.09.22 0 0 1713
grayrace!

Merrell cipőket csak Pesten tudok mondani, de amit a neten láttál az van itthon is. Van egy kis bolt ahol néhány kóbor teva szandin kívül csak merrell van, a gyárból hozatják. Az eagle low jó választás. Ha összeszedem magam, akkkor lesz telszám is.Ja megvan: 06-1-331-7502 Bp. Jókai tér 6.

OpiumPapa

grayrace Creative Commons License 1999.09.22 0 0 1712
Hali!

Aszittem mar vegleg eltunt minden hozzaszolas. :(
Erre reggel jovok es... :)
Regen szoltam hozza a topichoz, csak olvasgattam. Orulok hogy ennyien irogatnak. Mondjuk mostanaban tobbet bringaztam mint neteztem.
Voltam turazni a Zselicben. Erdeszeti utakon es osvenyeken. Gyonyoru a taj, jo a levego, nincs forgalom, es jol el lehet tevedni. Igaz volt egy rajzolt terkepunk, de nem volt rajta hogy honnan kell nezni, igy az elso keresztezodesben rossz iranyba mentunk... Meg a masodikba is. A kituzott 30km-bol lett 50km. De igy meg jobb volt :)
A hetvegen zoldpontos tura. Hasonlo iranyzekkal, csak betonon. 20-40-80km valaszthato. Ha az ido is engedi megyek. Erre megprobalom ravenni az asszonyt is. Kivancsi vagyok milyen kepet vag a 80km-hez.. :))

Most akarok cipot venni. Kivancsisagbol utannaneztem a net-en a Merrell cipoknek es nagyon megteccettek. Tudtok uzletet mondani ahol aruljak ezeket a cipoket? Ha esetleg pecsen tud valaki akkor az meg jobb. Pest kicsit messze van Kaposvartol. A neten levo valasztek kaphato is itt mo.-n vagy csak csorgassak? Arban mire szamitsak? Igazabol az Eagle Low-ot neztem ki.

Hudesokklett. Meg igy reggelre megfekszi a gyomrotokat. :)
Bocs. nem volt kedvem az ekezetekhez.

Ja.. Ugyan ez idenre mar szerintem nem nagyon aktualis, de nem lenne jo egy topic-os ossznepi turat osszehozni valamikor?

vigyor Creative Commons License 1999.09.21 0 0 1711
Csaó !!!
Bomba rekumblensek, aki nem látja nem tud róla sohasem.
www.peoplemovers.com/index/

- a sisak legyen veletek - Csaó

Lánczi András Creative Commons License 1999.09.21 0 0 1710
Tervezem, hogy vásárolok egy komolyabb biciklis kabátot.
Láttam egy gyönyörűt, GORE-TEX anyagból, csak a 44ezer forint kicsit sok. Tudnátok segíteni, milyet érdemes venni és persze hol?

András

kétkerekes Creative Commons License 1999.09.21 0 0 1709
Miután igy összekeveredett és elvesszett néhány hasznos info,ha valakinek megvan javaslom tegye fel,vagy ha van kedve a lényeget irja le ujra.
Sajnos közeledik a rossz idö egyre kevesebbet rövidebbeket lehet tekerni,ugy érzem ez a topic még érdekeseb lehet.Meg lehetne beszélni a nyári élményeket,turákat,turautvonalakat,bringa épitést terveket.
Káposzta Creative Commons License 1999.09.21 0 0 1708
Akkor menj egy kört bicajozni, az nyugtat!

Tudtok valami pozitivat mondani a drotmentes, rádiós vagy mittomén sebességmérőkről? Megbizhatóak ezek?

stoki Creative Commons License 1999.09.21 0 0 1707
BAzmeg, bazmeg, bazmeg....!!!
Minden eltűnt....
Tiszta pipa vagyok, majd szét durran a fejem....
A kurva életbe !!!
Skiz Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1706
Sziasztok
Jelentem én megjártam a börzsönyi havasokat (Csóványos 938m).
wildpig! Én sajna szombaton mentem, de nagyon magányosan. Egyetlen bicajost sem láttam. Kismaros - Szokolya - Királyrét - Foltán-kereszt - Csóványos - Nagy-hideghegy - Kóspallag - Kismaros. Csóványosig ajánlom mindenkinek, csak egy rövid nehezebb murvás volt, meg egy kis tolás a végefelé. De utána a Kék-túra útvonalat csak a bátrabbaknak. Asszem most az én kalandvágyam is nagyobb volt a tudásomnál. (boven volt tolás, és csúszka) Sisak pedig tényleg kell, egyet borultam most én is. Pont a sisak ért eloször földet.
Még annyit, hogy hihetetlen, hogy ezek a biciklik mit kibírnak (most nagyon elégedett vagyok vele)!
berger! Köszi az útvonal tippet.

berger Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1705
Tényleg, én voltam, csak nem most
wildpig Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1704
Sziasztok!
Képzeljétek! Tegnap sikerült rávennem wildpignét, hogy hegyekbe menjünk tekerni! És nem is nagyon tiltakozott!!!
Így tehát a lejjebb említett börzsönyi kört Királyréttel kiegészítve letekertük (és csak kétszer tolta fölfelé). Utána halászlé Kismaroson. Hö király!

Tényleg! Volt valamelyötök ezen a szakaszon, akár szembefelé is?

w.p.

Thulya Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1703
Ha már uborkaszezon van: takarítási téma.
Ki milyen gyakran tisztítja a szürkéjét km/időtartam/időjárás/járttereptípus függvényében?

Tipp: ha valaki nem tudja/akarja leszedni a láncot tisztításkor a lánc szétszedése nélkül (és így már egyáltalán szét sem akarja szedni a járgányt), és nem spray-s tisztítója van, használja a porszívót szórásra (a teljes ecsetelés enyhén szólva pepecs munka)!
Azoknál szokott lenni fújó üzemmód, plusz egy szórófej, amire lehet üveget illeszteni. Abba bele a motorblokktisztító/petróleum stb., és hajrá. Nem árt ha szabad téren és nem a szobában próbálkoztok... ;-) Majd jöhet a slag, majd ismét a porszívó fújó üzemmódban szárításra. Majd valami kenőanyaggal/láncápolóval kenés (a spray itt is nagyon egyszerűsít).

berger Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1702
Urakok és Hölgyekek,
ha esetleg ki akarnátok próbálni a Lepence és Pilisszentlászló közötti utat ne tartson vissza, hogy hivatalosan le van zárva! Egy helyen van csak a félpályáig leszakadva az út (ez elég heavyn néz ki), ami igazán veszélyessé teszi az a kanyarok mögül váratlanul kibukkanó úttorlaszok földhányásai. Arra vigyázzatok különben nagyon jó, hogy abszolút nem kell autóforgalomra számítani. (Meg arra sem, hogy egyhamar rendbehozzák az utat :()
Tekerjetek!
neptancos Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1701
Megnéztem, köszi. Fel is írtam a címet, de a mostani akció nem teccett. Az ár igen. a sigma site-ját meg ez a jólnevelt számítógép nem akarja megnyitni.
n.
Lizó Creative Commons License 1999.09.20 0 0 1700
Ébresztő!!!
(bibip--bibip--bibip--bibip)

Úgy érzem kicsit leült ez a topic! Nem?? Nagyon rég volt olyan, hogy napokig nem láttam új hozzászólást. :(((
Bicajoztok??

Írjatok, hogy most mi van/legyen!(?)

Csao

lukikuki Creative Commons License 1999.09.19 0 0 1699
hali

nem kertelek egy GT vázat szeretnék Karakoram, használt is lehet csak fogalmam sincs mennyiért juthatnék hozzá.

bocs az offtopikért, vagy mi

toty Creative Commons License 1999.09.17 0 0 1698
Sziasztok!
Tud valaki valamilyen jó túra útvonalat
Siófok-Balatonföldvár környékén? Persze mtb-vel. Kb olyan egy napos. ÉS lehetőleg a "természet lágy ölén" és ne a beton lágy ölén.
Előre is kössz!
Egyébként van itt valaki erről a környékről?
OpiumPapa Creative Commons License 1999.09.17 0 0 1697
Thulya!

A gazda nem rúg ki a bakkancsok miatt (sem)inkább kérdezzetek, minthogy elcsesszétek a lábatokat meg sok pííízt.
Örülök, hogy jó a társaság, csak így tovább, azért olvaslak mindennap benneteket csak új NT-m van mert meghalt a w2xxx. Szombat-vasárnap sajna nem bringázom, jövök olvasni rólatok a melóhelyre :(

OpiumPapa

Mk III Creative Commons License 1999.09.17 0 0 1696
neptáncos,
Nézd meg ezt a cimet: http://www.extra.hu/bikeposta/, és ugyekezz, mert csak szept. 20-ig!
Robin Creative Commons License 1999.09.17 0 0 1695
Köszi stoki, de én minden nap itt járok el, és már átszoktam a másik oldalra. Még az Ybl Miklós térnél elmegyek jobbra és átügyeskedem magam a Hegyalja másik oldalára, a 7-es megállójánál élénken figyelek, mert elkeskenyedik a járda, és van egy rövid szakas, amit csak az úttesten lehet megtenni, de még mindig kevésbé veszélyes, mint a bicajút mellett. No hogy arról ne is beszéljek, hogy ott az úttest burkolata is inkább a viharos Balatont idézi és olyan közel mennek el mellettem az autók, hogy egyszer elég is volt. Most várom hogy történjen már valami a gödörrel, de reggelente semmi mozgás. A csövek ugyanott vannak, ahol előző nap voltak. Lehet hogy tényleg csak jövőre lesz kész? (és ilyenkor miért nem gondolnak arra, hogy néhányan szeretnénk itt elmenni, anélkül, hogy halálfélelmünk legyen - az a busz ami majdnem súrolt, nem dobta fel a hangulatom, és még írják a könyvek, hogy ne hagyjuk magunkat leszorítani, próbáltam volna én beljebb menni..)
Robin Creative Commons License 1999.09.17 0 0 1694
Nekem van, és jó is, de te csak az Urakhoz szóltál, válaszoljanak ők!
Skiz Creative Commons License 1999.09.17 0 0 1693
Mégegyszer köszi.
Majd beszámolok, hogy meddig jutottunk.
(Kicsit aggódom az ido miatt..)
berger Creative Commons License 1999.09.17 0 0 1692
Legközelebb megpróbálom egyszerre összesszedni a mondandómat, de most nem sikerült.
A hivatkozott térkép szerintem, nem valami tuti, egy elonye van, amivel sem a Börzsöny, sem a Dunakanyar kerékpáros térképe sem rendelkezik, vannak rajta távolság adatok. A Dunakanyar térképen pedig meredekség adatok vannak (ez szerintem fontosabb), a turistatérképrol mindezt neked kell kitalálnod (mérés számolás)
Na mára ennyi
berger Creative Commons License 1999.09.17 0 0 1691
A "baloldali" az életben inkább egyenesnek néz ki, csak térképen értheto, hogy miért ezt mondom. Civilizáció nyomait Magas-Tax és Nagy-Hideg-hegyi turistaházak környékén lehet találni.
berger Creative Commons License 1999.09.17 0 0 1690
Skiz,
Királyréttol legalább kétféle lehetoség van. A hurkasütonél kétfelé ágazik az út, a jobboldali a Spartacus-ház felé megy, azután néhányhajtukanyar után le kell térni jobbra a Foltán-kereszt felé, onnan meg jól kijárt turistaúton (kék) lehet feljutni. A baloldali elvezet a Cseresznyefa parkolóig, onnan murvásnak nevezett, de inkább kátyús dózerútra számíts, út visz fel Magas Taxon keresztül Nagyhideg-hegyre. Onnan megintcsak a kék visz át a Csóványosra.
Ja ás télleg tillos a turistautakon. Meg a földutakon is. Erdoben csak a kijelölt kerékpárutakon szabad. Ha tucc ilynerol szólj!:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!