Keresés

Részletes keresés

Leslie07 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 6062

Az is tolvaj,aki Jézus nevében beszél, holott semmi koze nincs hozzá.

 

Ezek elopják az Ur nevét, hogy a hiteto szellemek által rájuk eroltetett

Ige ellenes tanokat hirdessék.

 

Es még fizetnek is érte,akiket sikerul megtéveszteni ezeknek a hamis Jézusoknak.

Előzmény: Törölt nick (6031)
Leslie07 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 6061

Azért Jézus nem úgy vélekedik az eseményrol, ahogyan azt te itt eloadod.

 

 

Olvasd csak!

 

János 2:3 " És elfogyván a bor,a  Jézus anyja monda néki: Nincs borunk.

 

            4  Monda néki Jézus: Mi kozom hozzád , oh asszony?

                Nem jott még el az én órám."

Előzmény: Törölt nick (6037)
nézzatükörbe Creative Commons License 2011.07.09 0 0 6060

Kimaradt:

Ha nagyon nehéz lenne számodra elképzelni, hogy a papok és a püspök elkövetik, hogy ennyi időre őrizetlenül hagyják a nyájat, akkor nem lesz mérvadó a válaszod, márpedig az nagyon fontos.

Ezért megkérlek, inkább mást képzelj el!

Képzeld azt, hogy Te kerültél olyan helyzetbe, hogy egyszerűen nincs a közelben semmilyen templom, sem pap.

A helyedet nem hagyhatod el, mert valamilyen halaszthatatlan kötelességed van ott.

Határozatlan időre szól az ott-tartózkodásod, vagyis NEM TUDOD, nem is sejted, hogy mikor juthatsz újra papközelbe. Lehet, hogy már holnap, de az is lehet, hogy évekig sem.

Talán ezt könnyebb lesz számodra elképzelni.

Előzmény: nézzatükörbe (6059)
nézzatükörbe Creative Commons License 2011.07.09 0 0 6059

Köszi, hogy elmondtad.

 

Akkor még kérdeznék...

 

Elgondolkoztál-e valaha is azon, hogy mi lenne, ha egyszercsak nem lenne elérhető a papod?

És közel, s távol nem lenne őt helyettesítő pap?

(Itt most ne köss ebbe bele, ha lehet, ne mondd azt, hogy ilyen nincs, meg hogy ebben az esetben mindig jön helyettesítő pap, stb. Képzeld azt, hogy a környékeden élő papok mindegyszálig eltávoztak, pl. egy hirtelen adódó vatikáni kirándulásra Benedekhez, s a megyéspüspök nem szervezte meg a helyettesítést, vagy képzelj bármi mást. A lényeg, hogy közel, s távol egyetlen pap sincs. Baromi jól érzik magukat és nem is sietnek vissza, mert oly jól képzett nyájakat hagytak itt, hogy tudják, nem lehet semmi baj.)

 

Ez esetben hogyan teljesítenéd a gyónási kötelezettségedet?

Egyáltalán mit tennél?

 

 

Ui: Az általad belinkelt eseted azzal az asszonnyal szerintem nem bűn.

És én biztos vagyok abban, hogy nem az.

De a "te bűnödet" a te saját jogod megítélni, én nem szólhatok bele abba, hogy hogyan érezz, mit gondolj.

 

Kösz.

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (6055)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 6058

Nem működik a berakott link. De remélem ez már jó lesz. Amúgy meg az 5734-es hsz, ha ez se lenne jó. 

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=111182416&t=9205964

Előzmény: nézzatükörbe (6051)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 6057

Ne bántsd! Biztosan meg van rá az oka amiért kérdezett.  És én meg szívesen válaszolok rá ugyanúgy, ahogyan neked is.

Előzmény: buszosjozsi (6053)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 6056

Szia Józsi!

 

Ne mérgelődj és nem bántsd őket. :)  A vallási viták már csak ilyenek. Mindenki a saját maga által igaznak vélteket védi.

 

Figyi csak! :) Én a múltkor megállapítottam, hogy ez fórum a munkanélküliek, a leszázalékoltak, és a nyugdíjasok virtuális találkozóhelye. :))

Előzmény: buszosjozsi (6048)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 6055

Szia nézzatükörbe!

 

Köszönöm, hogy megtisztelsz kérdéseiddel.

 

Őszintén fogok neked válaszolni. Annál is inkább, mert nem kenyerem a hazudozás. Főleg megtérésem óta. És a vallási dolgokban meg pláne őszinte vagyok.

 

Igen, jól sejted, katolikus vagyok.

 

>Tőled, hogy szoktál-e gyónni, s ha igen, rendszeresen-e, s mennyi időközönként?<

 

Szoktam gyónni, rendszeresen. Ha csak nincs valami "földrengető" bűnöm, akkor általában havonta gyónok. Ha megesett valami ami nagyon nyomja a lelkiismeretemet, akkor rögtön.

Itt pl. nagyon is bűnt követtem el. Az illetőtől már nem tudtam bocsánatot kérni, de ha megtehetem, akkor azzal is tisztázni szoktam a helyzetet.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=111182416&t=9205964

 

>Fontos még az is, hogy kinek (NEM név szerint!!!- csak úgy általánosságban), s hogy

miért neki(k)?<

 

Az éppen nálunk szolgáló papnak gyónok. Miért nekik? Először is, mert Jézus nekik adta az oldás és kötés hatalmát.  És én hiszek Jézusnak. Másodszor azért, mert a megtapasztalásom az, hogy elmondhatom én bárkinek a bűnömet, az csak egy kibeszélés, így nem könnyebbülök meg, de ha a papnak mondom, és kijövök a gyóntatószékből, fizikailag is érzem, hogy lement a súly a lelkemről. Ha utána még tisztáznom is kell az illetővel a dolgot, aki ellen elkövettem, azt már sokkal nyugodtabban, alázatosabban tudom megtenni is. Jobban is beletudom érezni magam az ő helyzetébe.

 

 

 

>Milyen körülmények között?<

 

Általában a gyóntatószékben, de van, hogy a plébánián az irodában, vagy egy olyan helyiségben ahol nem zavar senki.

Engem nem zavar, hogy egy papnak mondom el a bűneimet. Tök nyugodtan megyek, sőt van, hogy már alig várom, hogy gyónhassak. Mert valójában Istennek mondom el a bűneimet. De azt viszont jó hallani, hogy "Isten megbocsájtotta bűneidet, menj békével." És tudom, hogy ezek a bűnök többé valóban nincsenek.

 

 

>Mit jelent ez az egész számodra?<

 

Nekem sokat jelent. Megkönnyebbülök. Úgy érzem, hogy egy terhet raktam le. Könnyűnek és tisztának érzem magam. ( Ez most nem azt jelenti, hogy mostmár egyetlen bűnöm sincs, csak amit tudtam, hogy elkövettem, azt raktam le.) Istent is sokkal közelebb érzem magamhoz.

De azt is érzem, hogy ahogy a bűnök sokasodnak, egyre távolabb kerülök tőle. Ugyanúgy imádkozok én, de valahogy lelkileg érzem, hogy távolodok tőle. Mondjuk gyónás után 4 hétre könnyebben elkövetek bűnöket. Többet megengedek magamnak. Lazább a kapcsolatom Istennel ha bűnben vagyok.

 

Elmesélek neked egy esetet. :)

Mikor megtértem, énértem szabadító imát is mondtak. Gyónni is gyóntam sokszor mert mindig újabb bűnök jutottak eszembe. (ez 10 nap alatt történt)

A gyónások és szabadulás után LEBEGETT a lelkem. Ezt úgy értsd, hogy a mellkasomban éreztem, hogy lebeg. Időnként azt éreztem, mint mikor egy kismadár tesz egy pár szárnycsapást. Mint amelyik repülni szeretne, de nem igazán sikerül neki.

A szomszéd, aki az egészből csak annyit látott, hogy ez a Rózsa megőrűlt és bolondokat beszél, az azt mondta 10 nap után, hogy tisztának és ragyogónak lát.

 

Semmi pénzért nem mulasztanám el a Szentgyónást.

 

Igyekeztem neked érthetően válaszolni, de ha valami nem tiszta mégse, kérdezzél nyugodtan, válaszolni fogok.

 

 

Előzmény: nézzatükörbe (6051)
nézzatükörbe Creative Commons License 2011.07.09 0 0 6054

Helló Józsi!

Mi a gond?

Csak szimplán az, hogy péntek van és késő este, vagy az is, hogy megártott volna valami?

...talán a meleg...

Vagy arról van szó inkább, hogy hajt valami?

Nyugi! Nem bántani akarom Rozálkát, nem is tudnám.

"Elvenni" sem akarom tőled, nem éltetnek ilyen típusú vágyak.

Pusztán arról lenne szó, hogy kérdeznék tőle pár dolgot, ha megengeded persze...

 

Józsi!

 

Isten nevét nagybötűvel!...ha lehetne.

Tudod, ez akkor is dukál, ha te nem hiszed.

Isten - valakinek a neve.

Nem egy tucatnév, sőt!

Egyedülálló.

Egyetlen valaki viseli ebben az egész látható és láthatatlan világban.

A név az Ő tulajdonneve.

Nem kacifántos, nem elő, vagy utó, de mégcsak nem is kereszt...

Baromi egyszerűen ennyi:

Isten.

Ha Ő maga téged hidegen is hagy, akkor is add már meg a tiszteletet, hogy a helyesírás szabályait betartod.

Ezt még a hathúszas járaton is illő tudni.

Köszi.

Jó pihenést.

 

Előzmény: buszosjozsi (6053)
buszosjozsi Creative Commons License 2011.07.08 0 0 6053

Most éppen a sunyi kéri az őszintét???szánalmas egy hívő lehetsz,ha magadban sem vagy biztos,nem beszélve istenedről???a kit hiszel szerinted????

Előzmény: nézzatükörbe (6051)
buszosjozsi Creative Commons License 2011.07.08 0 0 6052

ez meg itt a jéghegy csúcsa dubai:::

nézzatükörbe Creative Commons License 2011.07.08 0 0 6051

Köszi.

Úgy sejtem, hogy talán katolikus alapállású lehetsz, de a vallási hovatartozásodat pontosan nem ismerhetem.

 

Amennyiben a katolikusok nézeteit vallanád, megkérdezném Tőled, hogy szoktál-e gyónni, s ha igen, rendszeresen-e, s mennyi időközönként?

Fontos még az is, hogy kinek (NEM név szerint!!!- csak úgy általánosságban), sogy

miért neki(k)?

Milyen körülmények között?

Mit jelent ez az egész számodra?

 

Az meg a legfontosabb, hogy tudassam Veled, hogy a kérdéseim semmiféle élcet, gúnyt, vagy bármiféle kritikai, minősítő, vagy véleményező hajlamot nem tartalmaznak!!!!!!

Véletlenül se értsd félre!

Ezeken kívül is kérdeznék még Tőled, de az ezekre adott válaszaid ismeretében.

 

Arra kérlek, hogy ha megtisztelsz a válaszokkal, azok csakis őszinték legyenek, mert ez fontos.

Mielőtt leírod, kérlek, hogy állj meg pár pillanatra és gondold át mégegyszer!

Ne rutinból, ne megszokásból válaszolj.

Köszi.

Üdv!

 

 

Előzmény: Törölt nick (6045)
buszosjozsi Creative Commons License 2011.07.08 0 0 6050

Rozállka jó lélek,akkor is ha valakinknek nem tetszik az ö - véleménye,minden más hívő foglalkozzon a saját vallásával ne hasonlítson,,,,,,, és nincs probléma.

buszosjozsi Creative Commons License 2011.07.08 0 0 6049

Szerintem vannak akik nem értik,hát azokra vonatkozik valószínűleg.!!!!

Előzmény: buszosjozsi (6048)
buszosjozsi Creative Commons License 2011.07.08 0 0 6048

Üdv Rozállka,de most nem te hozzád szólok, nekem munkaáltali és megélhetési problémáim vannak,pedig minden nap dolgozom 12-13 órát.és nem hívő létemre engem is felháborít hogy milyen semmirevaló emberek itt élik ki  magukat,,, Rozállka általam tisztelt oldalán!!!a munka helyett!!!!

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.08 0 0 6047

Nem unja még. :) Sok itt az olvasni való. Ráfér, legalább fejlődik.  :)

Előzmény: Pagatim (6046)
Pagatim Creative Commons License 2011.07.08 0 0 6046

Te még nem unod magad ?

Előzmény: Leslie07 (6030)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.07 0 0 6045

Persze, igen ,kérdezhetsz. :)

Előzmény: nézzatükörbe (6044)
nézzatükörbe Creative Commons License 2011.07.07 0 0 6044

Kérdezhetnék Tőled rád vonatkozó dolgokat?

Előzmény: Törölt nick (6042)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.07 0 0 6043

De amúgy tetszel nekem. :)  Humoros, jókedvű, hülyéskedni szertő ember lehetsz. :)

Előzmény: Törölt nick (6042)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.07 0 0 6042

Igazad van. Tényleg nem nagyon értelek. :(  Pedig szeretnélek és akarlak megérteni. Számomra rébuszokban beszélsz. Hasonlatokban.

 

Előzmény: nézzatükörbe (6040)
nézzatükörbe Creative Commons License 2011.07.07 0 0 6041

Megáldott.

Megőriz.

Ezt még nem kaptam meg...  :((

(de ami késik, nem múlik)...   :))

 

Megtörtént.

 

...még más valami?...

:)

Üdv Rozál!

Előzmény: Törölt nick (6036)
nézzatükörbe Creative Commons License 2011.07.07 0 0 6040

Nem érted, miről beszélek.  Hát nem érted. Kár. pedig érthetnéd, ha akarnád, de nem is akarod, eleve elveted, mint mindent, ami tőled különbözik.

Nagy hiba!

Most még csak hiba, de akár végzetes is lehet, ha így marad(sz).

 

Predesztináció...

Predesztináció????????????????????????

 

Előzmény: Törölt nick (6035)
nézzatükörbe Creative Commons License 2011.07.07 0 0 6039

Ez (is, mint minden más is) csak jelképesen, képletesen van írva.

 

- Az Úr nem "jön el". Az "eljövetel" teljesen másként fog megtörténni.

Sokkal egyszerűbben és faksznimentesebben, mint hiszitek.

Igaz, nem mindenkinek...

Mármint nem mindenkinek lesz "eljövetel".

 

- Nem Ő világítja meg a titkokat, de Ő ad rá mindenkinek lehetőséget.

 

- Mégcsak dícsérgetni sem fog senkit.

Nincs rá szükség. Sem Neki, sem pedig annak, aki "dícséretes".

:))))

 

Próbálj már meg az irományokból fölnézni,  legalább olykor-olykor!

Láss a betűk mögé, olvass a sorok között, és azért ne higgy el mindent!

Használd az eszed és a szíved, ne csak a szemed és a másolás funkciót.

 

"Gyere ki a szövegből"!!! 

 

Előzmény: Törölt nick (6035)
nézzatükörbe Creative Commons License 2011.07.07 0 0 6038

Asztaqrvaaaaaa!!!!!

...

Add már Uram az esőt!

Előzmény: Törölt nick (6037)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.07 0 0 6037

Tegyétek meg

 

Jn 2.5

Tegyetek meg mindent, amit csak mond...

A kánai menyegzõn a Szûzanya megmodja, hogy miként változhat életünkben a Szentlélek kegyelme örömmé.
Jakab apostol is arra buzdít, hogy cselekedjük meg Jézus tanítását:
Jak 1.22 A tanítást váltsátok tettekre, ne csak hallgassátok, mert különben magatokat csaljátok meg.
Következzen hát 100 ige Máté evangéliumából amely tetteket vár:

1. Szüntelen bûnbánat: Mt 4.17 „Tartsatok bûnbánatot - hirdette -, mert közel van a mennyek országa!”
2. Táplálkozzunk naponta Isten ígéjével: Mt 4.4 Azt felelte: „Meg van írva: Nemcsak kenyérrel él az ember, hanem minden tanítással is, amely az Isten szájából származik.”
3. Nem szabad Istent kisérteni: Mt 4.7 Jézus így válaszolt: „Az is meg van írva: Ne kísértsd Uradat, Istenedet.”
4. Csakis Istent szabad szolgálni és minden egyéb szolgálat ebbõl kell kiinduljon: Mt 4.10 Jézus elutasította: „Távozz sátán! Meg van írva: Uradat, Istenedet imádd, s csak neki szolgálj!”
5. Törekedni kell a lelki szegénységre: Mt 5.3 „Boldogok a lélekben szegények, mert övék a mennyek országa.
6. Óvakodni kell a világi örömektõl és nem szabad félni a szomorúságtóll: Mt 5.4 Boldogok, akik szomorúak, mert majd megvigasztalják õket.
7. Törekedni kell a szelídségre és az alázatra: Mt 5.5 Boldogok a szelídek, mert övék lesz a föld. Mt 11.29 Vegyétek magatokra igámat, és tanuljatok tõlem, mert szelíd vagyok és alázatos szívû, s megtaláljátok lelketek nyugalmát.
8. Vágyódni kell az igazság után: Mt 5.6 Boldogok, akik éhezik és szomjazzák az igazságot, mert majd eltelnek vele.
9. Irgalmasságot kell gyakorolni: Mt 5.7 Boldogok az irgalmasok, mert majd nekik is irgalmaznak. Mt 12.7 ha tudnátok, mit jelent: Irgalmasságot akarok, nem pedig áldozatot, nem ítélnétek el az ártatlanokat.
10. Szívûnket tisztán kell tartani: Mt 5.8 Boldogok a tiszta szívûek, mert meglátják az Istent.
11. Békességes életre kell törekedni: Mt 5.9 Boldogok a békességben élõk, mert Isten fiainak hívják majd õket. Mt 26.52 Jézus rászólt: „Tedd vissza hüvelyébe kardodat! Aki kardot ragad, az kard által vész el.
12. Vállani kell az igazságot, üldöztetések árán is: Mt 5.10 Boldogok, akik üldözést szenvednek az igazságért, mert övék a mennyek országa.
13. Vállani kell Krisztust az üldöztetések idején: Mt 5.11 Boldogok vagytok, ha miattam gyaláznak és üldöznek benneteket és hazudozva minden rosszat rátok fognak énmiattam.
14. Az isteni szeretet jó izét magunkban meg kell õrizni: Mt 5.13 Ti vagytok a föld sója. Ha a só ízét veszti, ugyan mivel sózzák meg? Nem való egyébre, mint hogy kidobják, s az emberek eltapossák.
15. Jócselekedetekkel kell világítani: Mt 5.16 Ugyanígy a ti világosságotok is világítson az embereknek, hogy jótetteiteket látva dicsõítsék mennyei Atyátokat!
16. A törvényt és a parancsolatokat meg kell tartani és nem szabad azokat megváltoztatni: Mt 5.19 Aki tehát csak egyet is eltöröl e legkisebb parancsok közül, és úgy tanítja az embereket, azt igen kicsinek fogják hívni a mennyek országában. Aki viszont megtartja és tanítja õket, az nagy lesz a mennyek országában.
17. Az ismert isteni igazságot maradéktalanul tettekre kell váltani : Mt 5.20 Ezért mondom nektek: ha igazságotok nem múlja felül az írástudókét és a farizeusokét, nem juttok be a mennyek országába.
18. Ne járuljunk szentáldozáshoz míg haragot tartunk, hanem elõbb béküljünk ki : Mt 5.23 Ha tehát ajándékot akarsz az oltáron felajánlani, és ott eszedbe jut, hogy embertársadnak valami panasza van ellened, hagyd ott ajándékodat az oltár elõtt, s menj, elõbb békülj ki embertársaddal, aztán térj vissza és ajánld fel ajándékodat.
19. A harag elvetése és a békülékenység : Mt 5.25 Ellenfeleddel szemben légy békülékeny idejében, amikor még az úton vagy vele, nehogy átadjon ellenfeled a bírónak, a bíró pedig a poroszlónak, és börtönbe kerülj.
20. Tiszta életet kell élni és házasságot törni nem szabad: Mát. 5.28 Én pedig azt mondom néktek, hogy valaki asszonyra tekint gonosz kivánságnak * okáért, immár paráználkodott azzal az õ szívében. Mt 19.6 Most már többé nem két test, hanem csak egy. Amit tehát Isten egybekötött, azt ember ne válassza szét.”
21. Nem szabad esküdni semmire : Mt 5.37 Így beszéljetek inkább: az igen igen, a nem nem. Ami ezenfelül van, a gonosztól való.
22. Nem szabad bosszút állni: Mt 5.39 Én pedig azt mondom nektek, ne álljatok ellent a gonosznak. Aki megüti a jobb arcodat, annak tartsd oda a másikat is!
23. Nem szabad pereskedni: Mt 5.40 Aki perbe fog, hogy elvegye a ruhádat, annak add oda a köntösödet is!
24. Nem szabad ellenkezni,csakis ha bûnre kényszerítenek: Mt 5.41 S ha valaki egy mérföldnyire kényszerít, menj vele kétannyira!
25. Ha kérnek vagy kölcsönkérnek nem szabad elfordulni: Mt 5.42 Aki kér, annak adj, s attól, aki kölcsönt akar tõled, ne tagadd meg!
26. Szeretni kell ellenségeinket: Mt 5.44 Én pedig azt mondom nektek, szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok üldözõitekért!
27. Nem szabad átkozódni hanem mindenki áldani kell: Mát. 5.44 Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek * ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyûlölnek, + és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket. Róm. 12.14 Ádjátok azokat, a kik titeket kergetnek; áldjátok és ne átkozzátok. *
28. Törekedni kell a tökéletességre ( a szentségre): Mt 5.48 Legyetek hát tökéletesek, amint mennyei Atyátok tökéletes!
29. Alamizsnát titokban kell adni: Mt 6.3 Te úgy adj alamizsnát, hogy ne tudja a bal kezed, mit tesz a jobb.
30. Imádkozni rejtekben és szószaporítás nélkül: Mt 6.6 – 7 Te amikor imádkozol, menj be a szobába, zárd be az ajtót, s imádkozzál titokban mennyei Atyádhoz! S mennyei Atyád, aki a rejtekben is lát, megjutalmaz. Amikor imádkoztok, ne szaporítsátok a szót, mint a pogányok, akik azt hiszik, hogy ha ömlik belõlük a szó, nyomban meghallgatásra találnak!
31. Meg kell szívbõl bocsájtani embertársainknak: Mt 6.15 De ha nem bocsáttok meg az embereknek, Atyátok sem bocsátja meg bûneiteket.
32. Böjtölni kell, de úgy hogy az emberek ne lássák: Mt 6.17 Te, amikor böjtölsz, kend meg fejedet és mosd meg arcodat, hogy ne lássák rajtad az emberek, hogy böjtölsz, hanem csak Atyád, aki a rejtekben is ott van! Akkor Atyád, aki a rejtekben is lát, megjutalmaz.
33. Óvakodni kell a világias lelkülettõl és a vagyongyüjtéstõl: Mt 6.19 Ne gyûjtsetek magatoknak kincset a földön, ahol moly rágja és rozsda marja, s ahol betörnek és ellopják a tolvajok! Mt 16.26 Mi haszna van az embernek, ha az egész világot megszerzi is, de lelke kárát vallja? Mit is adhatna az ember cserébe a lelkéért?
34. Mindenek elõtt Isten országát és igazságát keressük: Mt 6.33 Ezért ti elsõsorban az Isten országát és annak igazságát keressétek, s ezeket mind megkapjátok hozzá!
35. Nem szolgáljunk a Mammonnak, vagyis a vagyonnak, hanem Istennek: Mt 6.24 Senki sem szolgálhat két úrnak: vagy gyûlöli az egyiket, a másikat pedig szereti, vagy ragaszkodik az egyikhez, a másikat pedig megveti. Nem szolgálhattok az Istennek is, a Mammonnak is.
36. Törekedni kell, hogy ne aggódjunk: Mt 6.25 Azt mondom ezért nektek: Ne aggódjatok életetek miatt, hogy mit esztek vagy mit isztok, sem testetek miatt, hogy mibe öltöztök! Nem több az élet az eledelnél s a test a ruhánál? Mt 6.34 Ne aggódjatok tehát a holnap miatt, a holnap majd gondoskodik magáról! A mának elég a maga baja.
37. Nem szabad ítélkezni: Mt 7.1 Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek!
38. Elõbb magunkat kell rendre tanítani, csak azután másokat: Mt 7.5 Képmutató! Elõbb vedd ki a gerendát a saját szemedbõl, s akkor hozzáláthatsz ahhoz, hogy kivedd a szálkát embertársad szemébõl!
39. Lelki kincseinket, azaz hitûnket, ne erõltessük hitetlen, durva, világias felfogású emberekre, hogy ne gyalázzanak minket meg a hitet: Mt 7.6 Ne adjátok a szent dolgokat a kutyáknak és gyöngyeiteket se szórjátok a sertések elé, különben még eltapossák lábukkal, és megfordulva széttépnek benneteket!
40. Kérni, keresni, zörgetni kell az Úrnál: Mt 7.7 Kérjetek és kaptok, keressetek és találtok, zörgessetek és ajtót nyitnak nektek!
41. A felebaráti szeretet mércéje: Mt 7.12 Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is tegyétek velük! Ez a törvény és a próféták.
42. Keresni kell a szûk útat, vagyis, mindíg a nehezebbet kell választani: Mt 7.13 A szûk kapun menjetek be! Tágas a kapu és széles az út, amely a romlásba visz - sokan bemennek rajta.
43. Õvakodni kell a hamis prófétáktól, akik hamis isteneket kínálnak fel: Mt 7.15 Óvakodjatok a hamis prófétáktól! Báránybõrben jönnek hozzátok, de belül ragadozó farkasok.
44. Meg kell vizsgálni az embereket és azok tetteit gyümölcseik szerint: Mt 7.17 Így minden jó fa jó gyümölcsöt terem, a rossz fa pedig rossz gyümölcsöt.
45. Jézus tanítását tettekre kell váltani, ez a lelki élet sikere: Mt 7.26 Aki hallgatja ugyan tanításomat, de nem váltja tettekre, a balga emberhez hasonlít, aki házát homokra építette.
46. A tanitványnak mindent és mindenkit el kell hagynia: Mt 8.20, 23 Jézus így válaszolt: „A rókáknak van vackuk, az ég madarainak fészkük, de az Emberfiának nincs hova fejét lehajtania.” Jézus azonban ezt felelte: „Kövess engem, hagyd a holtakra, hadd temessék halottaikat!”
47. Nem szabad magunkban gonoszakat gondolni: Mt 9.4 Jézus belelátott gondolataikba, ezért megkérdezte: „Miért gondoltok magatokban rosszat?
48. Tanuságot kell tegyünk amikor Jézus meggyógyít testi vagy lelki betegségeinkbõl: Mt 9.6 Ezzel a bénához fordult: „Kelj föl, fogd ágyadat és menj haza!”
49. Fel kell vállalni a közösséget a megtérõ bünösökkel: Mt 9.13 Menjetek és tanuljátok meg, mit jelent: Irgalmasságot akarok, nem áldozatot. Nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem hogy a bûnösöket.”
50. Mindig nyitottak kell legyünk a megújulásra, hogy az Úr használni tudjon: Mt 9.17 Új bort sem töltenek régi tömlõkbe. De ha mégis, kiszakadnak a tömlõk, a bor kiömlik, s a tömlõk tönkremennek. Az új bort új tömlõbe öntik, így ez is, az is megmarad.”
51. Hinni kell Jézus gyógyító hatalmában: Mt 9.29 Erre megérintette a szemüket, és így szólt: „Legyen hitetek szerint!” Mt 15.28 Erre így szólt Jézus: „Asszony, nagy a hited. Legyen hát akaratod szerint.” Még abban az órában meggyógyult a leánya.
52. Az evangelizációs munkára nem kell pénzt szerezni és nem szabad azt pénzért végezni: Mt 10.8-9 Ingyen kaptátok, ingyen is adjátok. Övetekbe ne szerezzetek se arany-, se ezüst-, se rézpénzt!
53. Az evangelizáció munkában mindíg az egyesek vendégszeretetére kell hagyatkozni: Mt 10.11 Ha egy városba vagy faluba betértek, érdeklõdjetek, hogy ki az, aki méltó és maradjatok nála, míg tovább nem mentek!
54. Okosan kell eljárni és az emberekkel óvatosnak kell lenni: Mt 10.16-17 Nézzétek, úgy küldelek titeket, mint bárányokat a farkasok közé! Legyetek tehát okosak, mint a kígyók, és egyszerûek, mint a galambok! Az emberekkel szemben legyetek óvatosak, mert bíróság elé állítanak, zsinagógáikban pedig megostoroztatnak benneteket!
55. A megpróbáltatás idején nem kell beszéddel készülni: Mt 10.19 Amikor átadnak benneteket a bíróságnak, ne töprengjetek, hogyan és mit mondjatok! Abban az órában megadatik nektek, hogyan beszéljetek.
56. A halálig hûségesen ki kell tartani Jézus szeretetében: Mt 10.22 Mindenki szemében gyûlöletesek lesztek nevemért. Aki azonban mindvégig kitart, az üdvözül.
57. Nem szabad félni, küzdeni kell a félelem ellen: Mt 10.26 Ne féljetek hát tõlük! Hiszen semmi sincs elrejtve, ami nyilvánosságra ne kerülne, s olyan titok sincs, ami ki ne tudódnék. Mt 10.28 Ne féljetek azoktól, akik a testet megölik, a lelket azonban nem tudják megölni! Inkább attól féljetek, aki a kárhozatba vetve a testet is, a lelket is el tudja pusztítani!
58. Jézust meg kell vallani az emberek elõtt és semmiképpen sem szabad Õt megtagadni: Mt 10.32-33 Azokat, akik megvallanak engem az emberek elõtt, én is megvallom majd mennyei Atyám elõtt. De aki megtagad az emberek elõtt, azt én is megtagadom mennyei Atyám elõtt.
59. Nem szabad hamis békességre törekednünk egyetértve a bûnnel, még a családunkkal is szembe kell szálljunk: Mt 10.34 Ne gondoljátok, hogy békét jöttem hozni a földre. Nem békét jöttem hozni, hanem kardot. Mt 10.35 -36 Azért jöttem, hogy szembeállítsam az embert apjával, a leányt anyjával, a menyet anyósával. Az embernek a tulajdon családja lesz az ellensége.
60. Senkit, még a családtagjainkat sem szabad Jézusnál jobban szeretni: Mt 10.37 Aki apját vagy anyját jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám, aki fiát vagy lányát jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám.
61. A keresztet vállalni kell: Mt 10.38 Aki nem veszi vállára a keresztjét, s nem követ, nem méltó hozzám. Mt 16.24 Ezután Jézus így szólt tanítványaihoz: „Aki követni akar, tagadja meg magát, vegye keresztjét és kövessen.
62. El kell vetnünk evilági érvényesülésünket: : Mt 10.39 Aki meg akarja találni életét, elveszíti, aki azonban elveszíti értem életét, az megtalálja.
63. Isten emberét, Jézus tanítványát be kell fogadni, kell segíteni: Mt 10.41 Aki prófétát fogad be azért, mert próféta, az a próféta jutalmát kapja. Aki igaz embert fogad be azért, mert igaz, az igaz ember jutalmában részesül. . S ha csak egy pohár friss vizet ad is valaki egynek, akár a legkisebbnek is azért, mert az én tanítványom, bizony mondom nektek, nem marad el jutalma.”
64. Nem szabad soha megbotránkozni Jézusban és a szent életben: Mt 11.6 Boldog, aki nem botránkozik rajtam.”
65. Az élet nehézségeivel Jézushoz kell menni: Mt 11.28 Gyertek hozzám mindnyájan, akik elfáradtatok, s akik terhet hordoztok - én megkönnyítlek titeket.
66. A Szentlélek ellen nem szabad beszélni: Mt 12.32 Ha valaki az Emberfia ellen beszél, bocsánatot nyer, de ha a Lélek ellen beszél, nem nyer bocsánatot sem ezen, sem a másvilágon.
67. Féken kell tartanunk szájunkat és csakis áldást kell mondani : Mt 12.36-37 Mondom nektek: az emberek az ítélet napján minden fölösleges szóról számot adnak, amit kiejtenek a szájukon. Szavaid alapján igazulsz meg, és szavaid alapján vonsz magadra ítéletet.”
68. Nem szabad kételkedni: Mt 14.31 Jézus kinyújtotta a kezét és megfogta. „Te kishitû - vonta kérdõre -, miért kételkedtél?”
69. Nem szabad Isten parancsolatait gyengíteni, érvényteleníteni emberi hagyományokkal: Mt 15.3 Így felelt nekik: „Hát ti miért szegitek meg Isten parancsát hagyományotok kedvéért?
70. Nem szabad megbízhatatlan lelki vezetõ követni: Mt 15.14 Hagyjátok õket! Vakoknak vak vezetõi! De ha vak vezet világtalant, mind a kettõ gödörbe esik.”
71. Vigyázni kell a szívünkre, mert az lehet minden gonoszság forrása: Mt 15.19 A szívbõl törnek elõ a gonosz gondolatok, a gyilkosság, a házasságtörés, a kicsapongás, a lopás, a hamis tanúság, a káromlás.
72. Óvakodni kell a képmutatástól: Mt 16.6 Jézus figyelmeztette õket: „Vigyázzatok, óvakodjatok a farizeusok és szadduceusok kovászától!”
73. Hinni kell Krisztus egyházában és a primátusban: Mt 16.18 Én is mondom neked: Péter vagy, erre a sziklára építem egyházamat, s az alvilág kapui sem vesznek rajta erõt.
74. Hinni kell az egyház kötözõ és oldozó hatalmában: Mt 16.19 Neked adom a mennyek országa kulcsait. Amit megkötsz a földön, a mennyben is meg lesz kötve, s amit feloldasz a földön, a mennyben is fel lesz oldva.”
75. Törekednünk kell a gyermeki lelkületre: Mt 18.3-4 „Bizony mondom nektek, ha nem változtok meg, s nem lesztek olyanok, mint a gyerekek, nem mentek be a mennyek országába. Aki tehát megalázza magát, mint ez a gyerek, az a legnagyobb a mennyek országában.
76. A gyerekeket be kell fogadni: Mt 18.5 Aki befogad egy ilyen gyereket a nevemben, engem fogad be.
77. Óvakodni kell, hogy nehogy valakit megbotránkoztassunk: Mt 18.6 De aki megbotránkoztat csak egyet is ezek közül a kicsik közül, akik hisznek bennem, jobban járna, ha malomkövet kötnének a nyakába és a tenger fenekére vetnék.
78. Senkit sem szabad megvetni: Mt 18.10 Vigyázzatok, ne vessetek meg egyet se e kicsik közül! Mondom nektek: angyalaik az égben szüntelenül látják mennyei Atyám arcát.
79. A testvérekre, az egyházra hallgatni kell: Mt 18.17 Ha ezekre sem hallgat, jelentsd az egyháznak. Ha az egyházra sem hallgat, vedd úgy, mintha pogány volna vagy vámos.
80. Keresni kell az egyetértést: Mt 18.19 Azt is mondom nektek: Ha ketten közületek valamiben egyetértenek a földön, és úgy kérik, megkapják mennyei Atyámtól.
81. A bocsánatkérõnek mindig meg kell bocsájtani: Mt 18.21-22 Akkor odalépett hozzá Péter és megkérdezte: „Uram, ha vét ellenem testvérem, hányszor kell neki megbocsátanom? Talán hétszer?” „Mondom neked - felelte Jézus -, nem hétszer, hanem hetvenhétszer. Mt 18.35 Így tesz mennyei Atyátok is veletek, ha mindegyitek meg nem bocsát szívbõl felebarátjának.”
82. Óvakodni kell a gazdagságtól: Mt 19.24 Újra azt mondom: Könnyebb a tevének átmenni a tû fokán, mint a gazdagnak bejutni az Isten országába.”
83. Jézusért készen kell lenni mindent elhagyni: Mt 19.29 Aki nevemért elhagyja otthonát, testvéreit, nõvéreit, apját, anyját, feleségét, gyermekeit vagy a földjét, százannyit kap, s az örök élet lesz az öröksége.
84. Nem szabad hatalomra vágyni, hatalmaskodni, hanem mindenkit szolgálni kell: Mt 20.26 -27 A ti körötökben ne így legyen. Aki közületek nagyobb akar lenni, legyen a szolgátok, s aki elsõ akar lenni, legyen a cselédetek.
85. Törekednünk kell, hogy mindig legyenek rajtunk a Lélek jó gyümölcsei, hogy nehogy kivágattassunk: Mt 21.19 Az út mentén látott egy fügefát. Odament, de nem talált rajta egyebet, csak levelet. Erre így szólt: „Ne teremjen rajtad gyümölcs soha többé!” A fügefa azon nyomban kiszáradt.
86. Hittel kell imádkoni: Mt 21.22 Bármit kértek hittel az imádságban, megkapjátok.”
87. Inkább legyünk megtérõ bünösök mint képmutató vallásosnak: Mt 21.31 Melyik tett eleget a kettõ közül apja kívánságának?” „Az elsõ” - válaszolták. Erre Jézus így szólt hozzájuk: „Bizony mondom nektek, hogy a vámosok és a cédák megelõznek benneteket az Isten országában.
88. Meg kell õrizmi a kegyelmi állapotot és a lelki szépséget: Mt 22.12 Megszólította: Barátom, hogy kerültél ide, amikor nem vagy menyegzõre öltözve? Az elnémult, a király pedig megparancsolta a szolgáknak: Kötözzétek meg kezét-lábát, s dobjátok ki a külsõ sötétségre. Ott sírás és fogcsikorgatás lesz.
89. Eleget kell tenni Istennek is meg evilági kötelezettségeinknek is: Mt 22.21 Erre azt mondta nekik: „Adjátok meg a császárnak, ami a császáré, és az Istennek, ami az Istené!”
90. Szeretni kell Istent és felebarátot: Mt 22.37 -39 Jézus ezt felelte: „Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedbõl, teljes lelkedbõl és teljes elmédbõl. Ez a legnagyobb, az elsõ parancs. A második hasonló hozzá: Szeresd felebarátodat, mint saját magadat.
91. A papságot tisztelni kell, meg kell tartani tanításukat, de a rossz példát nem szabad követni: Mt 23.2-3 „Az írástudók és a farizeusok Mózes tanítói székében ülnek. Tegyetek meg és tartsatok meg ezért mindent, amit mondanak nektek, de tetteikben ne kövessétek õket, mert bár tanítják, de tetté nem váltják.
92. Mindig az utolsó helyre kell ülni: Mt 23.6 Szívesen elfoglalják a lakomákon a fõhelyeket és a zsinagógában az elsõ székeket, Lk 14.10 Ha tehát hivatalos vagy valahova, menj el, és foglald el az utolsó helyet, hogy amikor a házigazda fogad, ezt mondja neked: Barátom, menj följebb! Így megtiszteltetésben lesz részed az egész vendégsereg elõtt.
93. Nem szabad magunkat sem mesternek, sem atyának sem tanítónak hívatni: Mt 23.8-10 Ti ne hívassátok magatokat rabbinak, mert egy a ti mesteretek, ti pedig mindnyájan testvérek vagytok. Atyának se szólítsatok senkit a földön, mert egy a ti Atyátok, a mennyei. Tanítónak se hívassátok magatokat, mert egy a ti tanítótok, Krisztus.
94. Meg kell magunkat mindig alázni: Mt 23.12 Aki felmagasztalja magát, azt megalázzák, aki megalázza magát, azt felmagasztalják.
95. A sok gonoszság láttán vigyázzunk, hogy ki nem hüljön bennünk a szeretet: Mt 24.12-13 A gonoszság megsokasodása miatt sokakban kihûl a szeretet, de aki mindvégig kitart, az üdvözül.
96. Ne higyünk hamis Krisztusokban akik imitt-amott megjelennek: Mt 24.23 Akkor ha valaki azt mondja: Íme, itt a Krisztus vagy amott! ne higgyétek.
97. Legyünk figyelmesek az idõk jeleire: Mt 24.32 Vegyetek példát a fügefáról. Amikor hajtása már zsendül és a levelei kibontakoznak, tudjátok, hogy közel van a nyár.
98. Bizzuk életünket az Úr Igéjére, mert nincs annál szilárdabb: Mt 5.18 Bizony mondom nektek, míg ég és föld el nem múlik, egy i betû vagy egy vesszõcske sem vész el a törvénybõl, hanem minden beteljesedik. Mt 24.35 Ég és föld elmúlik, de az én igéim el nem múlnak.
99. Meneküljünk az Egyház bárkájába: Mt 24.38-39 A vízözön elõtti napokban ettek-ittak, nõsültek, férjhez mentek egészen addig, amíg Noé be nem ment a bárkába, s jött a vízözön, és el nem ragadta mindnyájukat. Ugyanígy lesz az Emberfiának megjelenésekor is.
100.Krisztust kell látnunk minden nélkülözõben: Mt 25.35 Éhes voltam, és adtatok ennem.
Szomjas voltam, és adtatok innom. Idegen voltam, és befogadtatok. Nem volt ruhám, és
felruháztatok. Beteg voltam, és meglátogattatok. Börtönben voltam, és fölkerestetek.

Befejezõ ima; Add Uram kegyelmedet, hogy mindezt tettekre is váltsuk. Ámen.


Törölt nick Creative Commons License 2011.07.07 0 0 6036

Áldjon meg Téged az Úr

És őrizzen meg Téged Ő.

Ragyogtassa Rád arcának fényét

és könyörüljön Terajtad Ő

Előzmény: nézzatükörbe (6034)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.07 0 0 6035

 1Kor 4,5 - Egyáltalában ne ítéljetek azért addig, míg el nem jön az Úr. Ő majd megvilágítja a sötétség titkait, és nyilvánvalóvá teszi a szívek szándékait, és akkor mindenki Istentől kapja meg a dicséretet.

Előzmény: nézzatükörbe (6033)
nézzatükörbe Creative Commons License 2011.07.07 0 0 6034

Hát nézz a tükörbe!

Előzmény: Törölt nick (6031)
nézzatükörbe Creative Commons License 2011.07.07 0 0 6033

A keresztények "bűntudata" nem valós bűntudat.

A keresztyéneknek viszont nem kell fölhívni rá a figyelmet.

Azért keresztyének.

 

Előzmény: prophet1 (6032)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!