Keresés

Részletes keresés

cserhad Creative Commons License 2006.04.17 0 0 227
Hát, akik nem szeretik a folytatásos regényeket, annak talán rossz hír, hogy jön műjusban a Három fekete király, ami ha jól tudom, szintén Viorica Dan-os regény, azaz ennek a szériának a harmadik darabja. Hát...majd meglátjuk. :)
titó91 Creative Commons License 2006.04.17 0 0 226
Sziasztok!Én most irok ide először de én is nagyon szeretem LLL könyveit!!főleg az expediciós könyveit szeretem kedvencem az összes Kicsik kötet.igaz hogy néha tényleg ugyanazok vannak a könyveiben de én nem tudom megunni!az rtl klub oldalán is nyitottam egy LLL topicot a foumban a kúltúra ,művészetek részlegben ha valakit érdekel.
Gice Creative Commons License 2006.04.14 0 0 225
Dedikáltatva nekem is sok van, örülök is neki.

Viszont nekem a Kicsik jött be tőle a legjobban. De hát ízlések és pofonok...
A Szádhukot én már elolvastam, viszont 3-4 régebbi meg az életmű-sorozatból kettő hátra van, és arról se vagyok meggyőződve, hogy naprakész vagyok az életmű-sorozattal. Szóval nekem is kell lemaradást behozni. :)
Előzmény: efeandi (224)
efeandi Creative Commons License 2006.04.13 0 0 224

Hello,

 

remélem, Neked is sikerül a könyvei jó részét megszerezni és dedikáltatni. Igazából ez így már elég egyedinek mondható...( meg értékes is )

Hát, sokszor találkoztam Laci bácsival és mindig vittem egy adag könyvet a hátamon, ő meg szorgosan írogatta alá, nagyon aranyos volt.

Volt egy fan klub tali is, most épp a másodikat szervezem, szóval lassan már megismer engem...meg egy párunkat.

 

Sindzse nagggyon jóóóó, de nekem a Suttogó árnyak az egyik legkedvesebb, meg nyilván az épp aktuális.Nem fogod elhinni, de a Szádhuk 2. felénél tartok...nem tudom, valaha ki fogom-e olvasni:(( lassan jön az új, szégyen gyalázat.

 

Legyen venezuelai könyv, mert igazság szerint nem igazán jön be nálam a folytatásos teleregény (pl. a Kicsik vagy a Gonosz és a fekete hercegnő),lehetne mindig kicsit más a téma, nem? pl. a Pajpaj kifejezetten tetszett. vagy a Véresszakállú Leif.

 

Azért vannak neki nagyon nagyon nehezen megszerezhető írásai, a régebbi könyvek ill. a pár oldalas novellái, meg a mongol írások, egy időben szabályos kutatómunkát folytattam, a Széchényi Könyvtárba is elmentem...szóval gyűlik.

 

ami viszont hiányzik, az az életrajzában is említett 100 cikk.

Kérdeztem Tőle, de azt mondta, főleg idegen nyelvűek és az aktív munkája során írta azokat.

De egyszer talán hozzájutunk...:)

 

Kellemes Húsvétot!

Előzmény: gregab (223)
gregab Creative Commons License 2006.04.13 0 0 223

Szerintem garantálhatjuk, hogy fog könyv születni a venezuelai nyaralásából!!

 

Igen, ha mondjuk összehasonlítom a Monszunt, régebbi könyveivel, hát ja teljesen más.

Sindzse szeme neked hogy tetszett? szerintem nagyon jó könyv... az is kedvenc!!!

 

Mindegyik dedikáltatva van, hát ezt hogy sikerült? :)

 

Ma pont megyek a keletibe, utazom el, tehát megnézem a vonat indulás előtt. :)

Előzmény: efeandi (222)
efeandi Creative Commons License 2006.04.10 0 0 222

Hali,

 

hát, a szokásos évi pihenését tölti/-ötte Venezuelában, 3 hónapig volt kint, így biztos, hogy sok élménnyel gazdagodott és lehet, hogy könyv is születik belőle egyszer...:) de most nem ez fog következni.

 

Monszunt olvastam (hogy miért pont ez lett a klub névadója? nem tudom, én tudtam volna jobbat is...:)))), és tény, hogy a régebbi könyvek valahogy eredetibb sztorin alapultak és több misztikum volt bennük, a maiak tipikusan a 21. századi közönség igényeinek van kitalálva, és sokszor ismétlődnek benne sablonok (ezt mondjuk nyilván inkább azok észlelik, akik több könyvét olvasták vagy rajongók).

Aki viszont rajnogó, az tutti "elnézi" ezeket a sablonos dolgokat és vissza-visszaolvas régebbi könyveket (elvégre nem lehet minden könyv remekmű, nincs ilyen író a Földön).

 

A Keleti aluljáró tényleg jó forrása a régebbi könyveknek, én az antikva oldalán jegyeztem elő pár könyvét, de semmi hír:(

Mondjuk nagyjából mind megvan, és dedikáltatva is:))

 

 

 

Előzmény: gregab (220)
cserhad Creative Commons License 2006.04.10 0 0 221
Nos tény, hogy LLL könyvei nagyjából hasonló séma alapján épülnek fel, így bizonyos értelemben unalmassá is válhatnak. Személy szerint a Leslie L.Lawrence néven írt könyvei közül csak kettőt (Naraszinha oszlopa, A fojtogatók hajója), nem olvastam, de ezek is már ott vannak a polcomon. Az is tény, hogy a LLL életműből nem mindegyik sikeres. Itt van pl a most befejezett Ahol a pajpaj jár. Hát mit ne mondjak, elég elborult, legalább is nekem nagyon nem tetszett a megoldása. De mégis, vannak olyan könyvek szép számmal, melyek történet kétégkívül ugyanazon séma szerint épülnek fel, az alapsztori mégis nagyon eredeti. Ahogy korábban írtam, a Síva utolsó táncá-ra ez különösen igaz. No, hát ennyit erről...röviden. 
Előzmény: Pitty kapitány (219)
gregab Creative Commons License 2006.04.10 0 0 220

Szia,

 

HÁt azért akad itt élet :)

 

Azt a két könyvet, amit írtál, sajnos még nem olvastam... :(

 

Pesti vagyok, úgyhogy akkor majd meglátogatom a Keleti aluljáróját...

 

Monszunt olvastad? :)

 

És tényleg  mit csinált Venezuelában?

Előzmény: efeandi (217)
Pitty kapitány Creative Commons License 2006.04.07 0 0 219

kb 15 könyvet olvastam ki LLL-től és egyre unalmasabb, akármelyikbe belekezdtem, teljesen kiszámítható

Gice Creative Commons License 2006.04.06 0 0 218
mit csinált kint Venezuelában?
úgy értem, szimplán turistáskodni ment ki vagy következő regényhez helyszínt keresni?
Előzmény: efeandi (217)
efeandi Creative Commons License 2006.04.06 0 0 217

Hello,

 

jé van élet itt?:))

Már rég nem jöttem be ide, mert senki nem írt:(

Nekem a Suttogó árnyak öble naggyon tetszik, és a Vérfarkas könyvek is.

 

Mostanában érkezik vissza LLL Venezuelából, remélem, hamarosan új könyv jelenik meg...ha nem is a mostani élményeiből.

 

A Keleti pu. aluljárójában is rengeteg LLL-könyvet meg lehet szerezni, ha pesti vagy.

 

Andi

 

 

Előzmény: gregab (216)
gregab Creative Commons License 2006.03.29 0 0 216

én most az OMOSI mama sípja c. könyvet kezdtem el olvasni.

Előzmény: szaguldo kacaj (214)
Szunya Creative Commons License 2006.03.28 0 0 215

A hölgy a feledés homályába veszett... nem olvastam egyik művében sem róla többet.

Előzmény: cserhad (211)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.03.28 0 0 214
A felakasztott indián szigetén címűre esett a választásom. Izgi! :)
Előzmény: gregab (212)
gregab Creative Commons License 2006.03.28 0 0 213
Ez egy érdekes kérdés! :)
Előzmény: cserhad (211)
gregab Creative Commons License 2006.03.28 0 0 212

Nekem is sok könyve van, amit nem olvastam, sajnos!

Ma este én is elkezdek újra egyet! :) MÁr kiválasztottam a következő "példányt", amit elolvasok.

És te melyik mellett döntöttél?

Előzmény: szaguldo kacaj (209)
cserhad Creative Commons License 2006.03.27 0 0 211
Egy kérdés: a Szindzse szemében esik szó Mrs. LLL-ről. Nem emlékszem, a későbbi regényeiben leírja, hogy elvált, vagy sorra csalja az asszonyt különböző nőkkel? :))))
cserhad Creative Commons License 2006.03.25 0 0 210
Nekem nincs kifejezetten kedvenc könyvem, nem tudnék megnevezni csak egyet vagy kettőt. Mondjuk a Síva utolsó táncának alapötlete nagyon jó, szóval mondjuk ezt tudnám említeni. De azért vannak mások is.
Előzmény: gregab (203)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.03.24 0 0 209

Azt sajnos nem olvastam. :((

Viszont most, hogy rátaláltam erre a fórumra, kedvet kaptam a könyveire. Asszem este el is kezdem, van otthon egy pár, ami még olvasatlan.

Egyébként a két lentit is már régen olvastam, akkor többet is. El is határoztam, hogy megszerzem a könyveit. Még korántsem teljes a gyűjteményem...

Előzmény: gregab (208)
gregab Creative Commons License 2006.03.24 0 0 208

Sindzse szeme tényleg egyik legjobb könyve.

Na és a monszun, hogy tetszett?

Előzmény: szaguldo kacaj (206)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.03.24 0 0 207
próbáld meg a www.antikvarium.hu oldalt
Előzmény: ferenczzso (205)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.03.24 0 0 206

Sindzse szeme

A gonosz és a fekete hercegnő

Előzmény: gregab (203)
ferenczzso Creative Commons License 2006.03.20 0 0 205

Sziasztok!

 

A segítségeteket kérném, már csak alábbi Lőrincz L. László könyvekkel nem rendelkezem, talán tudnátok segíteni, hogy ezeket is megszerezhessem:

 

Lebegők

A Nagy madár

A nagy kupola titka

Üvöltő bika

A sámán átka

Az elátkozott hajó

 

Segítségeteket előre is megköszönve, email címem: ferenczzso@freemail.hu              

 

 

Ferencz Zsolt

 

 

gregab Creative Commons License 2006.03.16 0 0 204
ezt még nem olvastam, de megvan, csak még nem jutottam odáig! :)
Előzmény: efeandi (201)
gregab Creative Commons License 2006.03.16 0 0 203

Sziasztok!

 

Csatlakoznék, pár hónapja kezdtem el én is barátom invitálására L.L.L. könyveket olvasni és nagy rajongója lettem.

Nagyon tetszik ahogy ír!

Kinek mi a kedvenc könyve?  :-)

efeandi Creative Commons License 2005.11.17 0 0 202

Hali, végre frissült a hivatalos.

Persze megint sok a pesti helyszín, de vidékre is sokat utazik L.

Remélem, valahová csak eljutok én is...

van itt valaki??

 

Andi

efeandi Creative Commons License 2005.11.10 0 0 201

Az új könyv

 

 

 

Új könyv

Előzmény: efeandi (195)
efeandi Creative Commons License 2005.11.10 0 0 200
Az új könyv borítója
Előzmény: efeandi (198)
efeandi Creative Commons License 2005.11.10 0 0 199
 
Előzmény: -Shogun- (196)
efeandi Creative Commons License 2005.11.10 0 0 198
Hello,


egy hír, állítólag igaz:) irigylem a miskolciakat!
November 15-én a Genius könyvesboltban dedikál Leslie!

Andi
Előzmény: efeandi (197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!