Keresés

Részletes keresés

netfüggő Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8689
LÁNCKARBANTARTÁS: ki, milyen gyakran, mivel, hogy?
érdekelne, miket csináltok
badmad Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8688
tari2
"Ps: Kellemes hétvégét mindenkinek és jó szelet. :-)" Ez mit jelent? Csak nem te is szörfölsz?? Akkor nézz be a Windsurfing topikba!
rgranc Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8687
:)))
Az asszony biciklivel maximum ugy menne korbe fel nap alatt a Balatonon, hogy felrakja vonatra Akarattyan, Tapolcan at a keszthelyire, ott fel Siofok fele, es Siofokon leveszi... :) De lehet, hogy meg ez sem sikerulne neki fel nap alatt.
Előzmény: kivi (8686)
kivi Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8686
Azt a jó kis Balaton-kört miért kell így elaprózni? :))) Bezzeg a múltkor... 7óra alatt körbe... :)))
Előzmény: rgranc (8678)
bátyó Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8685
rgranc
Akkor így már tiszta. Ha semmi nem jön közbe ott leszek a vasútállomáson.

bodzavirág
Sajna maximum fél-egy napot tudok tekerésre szánni ezen a hosszú hétvégén, így a Fertő tó nem fér bele.
De talán valamiko később. Jövő hétvégétől azonban megszűnnek a korlátok.
Aztán majd jöhet az élménybeszámoló.

Mindenkinek kellemes, langyos hátszelet!

Előzmény: rgranc (8684)
rgranc Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8684
batyo
Akarattya, menetrend szerint 13:05.
A trukk az lesz, hogy vszinuleg a bringak egy reszet kisteherauton visszuk le, mert nem rendeltunk biciklisvagont, de azert majd leslek erosen.

Mindenkinek kellemes (hosszu) hetveget!

Előzmény: bátyó (8682)
bodzavirag Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8683
Hi mindenki,
Holnaptól Fertő-tó és bicaj. Gombfoci ezek szerint Ti nem jöttök??? Kár. Te sem bátyó?? Pedig lassan fogunk tekerni, megvárnánk :-)
De jó lesz!!
bodzavirag
bátyó Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8682
Akarattyán száltok le vagy Kenesén?
Ha úgy jön ki, akkor szombaton az Akarattyai vasútállomáson 1 körül találkozunk.
Megpróbálok áttekreni.

Ha esetleg pontosabbat is tudsz a vonat érkezéséről, akkor egy emilt megengedhetsz, vagy ide is írhatod, holnap reggel bejövök és megnézem.

Engem könnyű lesz megismerni, ha ott leszek: lila színű Mali trekking triatlon kormánytoldalékkal, ezüstfehér sisak. Egy darabig elmegyek veletek.

Előzmény: rgranc (8680)
norbika Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8681
stoki,
autóutak szanaszéjjel vannak az országban, és bizony nem könnyű rájönni térkép alapján (helyesbítek: lehetetlen), az ember általában csak akkor veszi észre, amikor már ott áll a kis kék, autós táblácska előtt. Ilyen autóút volt pl. tavaly nyáron (ha jól emléXem) Székesfehérvár és Várpalota között is. A 8-as főút egy részét kinevezték autóútnak és kész. Kerülőút nem nagyon van, ami akad, az is elég nagy kerülő, szar minőségű falusi utakon - legalábbi egy-két éve ez volt a helyzet, és ismerve a magyar utak javításának sebességét, ez még pár évtizedig így is lesz. Egyébként van tapasztalatotok a rend őrei és pl. autóúton haladó bicajosok kapcsolatáról? (magyarul: letépik a fejem és elveszik a bringám, feljelentenek, megbüntetnek, vagy mi van?) Nekem pl. egyszer muszáj volt a fent említett kb. 10 km-es szakaszon tekernem, de nagyon reméltem, hogy nem sok egyenruhás van a környéken.

norbika

Előzmény: stoki (8676)
rgranc Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8680
Batyo:
Akarattya valami furedi vonattal egy ora korul.
Kedden szabi / csusztatas, izles dolga. En szerencsere tudok csusztatni.
Előzmény: bátyó (8679)
bátyó Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8679
Részemről Siófokon leledzek.
De hát kedden már meló.
Rátok szakadt a szabadság?
Aztán szombaton hogyan mentek Akarattyára? Mikor?
Előzmény: rgranc (8678)
rgranc Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8678
Batyo:
ismertetojelek: 15-20 kozel kozepkoru lokott bringas, tobbnyire amator, nagy hangon, vidaman, lazan teker. Szombat: Akarattya-Aszofo, vas: Gyenesdiasig, hetfon Boglarig, kedden Siofokig.
Melyik reszen laksz a tengerpartnak?
Előzmény: bátyó (8675)
mezga geza Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8677
Koszi a segitseget!
Előzmény: Fenistil_24 (8669)
stoki Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8676
zsuzsa
Egy picit nekem is szólt, így pótolom...
Sztráda, autóút, főút fogalmát nem egy könnyű feladat meghatározni, mert most már a sztráda kivételével lassan mindenre mindent mondanak és ezt főleg térképről nem mindig lehet egyértelműen kideríteni.

Sztráda : min. 2x2 sávos út, leállósávval középen valamilyen földes, földes-korlátos, sövényes elválasztással. Pl. M1, M3, M5, M7-es. A nagykörösi út is hasonlít erre, csak ott nincs leállósáv csak buszsáv és ez bizony csak főút, de nem sztráda. Ezért ezt úgy tudnám egyértelműen meghatározni, hogy onnantól sztráda, ahonnan ezt a sztráda szimbolumos tábla jelzi.

Autóút : na ez aztán egy gané kategória. Pl. M0-ás, 2, 2A jelzésú utak. Általában 2x2 sávos, de nincs köztük földi elosztás, vagy csak vastag csík, vagy szimpla korlát, vagy prizmás biz-basz az elválasztó. Kollégám szerint csak a fent említett 3 autóút van, nekem még rémlik a kecskemétre vezető út is, de nem vagyok benne biztos. Ez az útfajta, ami valahol a sztráda és a főút között van, én eltörölném ezt a kategóriát, mert vagy legyen egy út gyorsforgalmi út, vagy tökölös jó minőségű főút. Nem véletlen, hogy az M0-ás az egyik leggyilkosabb út, sok baleset adódik arrafelé én sem szeretem, mert igen félelmetes (persze autóval)...

Főút (pl. 7-es (régi 70-es)), ebből sok van. Élére állított sárga, fekete szélű rombusz tábla jelzi.

Ezekből csak a főúton szabad bringázni, ha persze külön tábla nem tiltja. Remélhetőleg valahol a közelben kell lenni a kerékpárosok részére engedélyezett útnak, de nem feltétlenül.

Mint a fenti leíratból kitűnik nem lehet szabályokat mondani arra, hogy melyik számozás milyen utat takar, mert nem tudni. Sejteni lehet, de nem feltétlenül igaz. M-esek sztrádák, kivéve az M0-ás, ami főként autóút, de erre azt lehet mondani, hogy kerékpáros szempontból mindegy. Ha M-es, akkor biciklivel el...
Egyszámjegyű utak főútak, kivéve a 2-es és a 2A (van aki M2-nek is hívja) ezek autóutak.

Hogy itt milyen trophyzás folyik ?!?!

Mééé ne mááááá a Gellérthegy oldalán mentek fel a Püspök felöl, egyenesen neki, fel a vízesésen.

Ott még a biciklitek töke is izzadna !!!

Előzmény: zsuzsa (8672)
bátyó Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8675
rgranc
Én speciel nagyon a Balaton mellett lakom.
Gombfociék most egy kicsit messzebb laknak (10-15 km) a tótól.
Aztán mikor tekertek és merre?
Egy talit megejthetünk, csak tudjak időpontot és helyet. Ismertetőjelek?
Azonnali választ várok, mert már lejárt a munkaidőm.
Előzmény: rgranc (8674)
rgranc Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8674
robin: bos, meg nem ment az atutalas, es ma sem megy, mert haromkor bezar a bank, en meg nem ernek oda addigra repulovel sem, nemhogy kocsival. Kedden vagy legkesobb szerdan reggel megejthetem, ha kesobb jovok dolgozni. Ha keso, akkor inkabb kp-ben perkalnek.
Bocsanatot kerek. (Telebank nem megy ilyen ecceruen, eloszor bankba kell menni hozza.)

mas: hosszu hetvege, korbetekerjuk szep nyugodtan a Balatont. Lesz arrafele valaki topicos (Gombfocin kivul)? (Amig nincs meg a polo, nem lehet azonositani...) Gombfoci merre leszel?

Előzmény: Robin (8673)
Robin Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8673
Zozzz,
nem teccen olvasni a topicot? ha meg igen akkor minek ilyeneket kérdezni? még az éjjel bevéstem ki érkezett be.
Fenistil,
a te nickeddel nem jött még.
egy azonosítatlan is volt, de az gondolom Tom2-é, mert az elsők között utalt - de a végén úgyis kiderül, ha valaki nincs meg.
zsuzsa Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8672
a csejtei is jo!!
2 hete tanultam meg biciklizni tavaly nyaron, amikor oda lyukadtam ki :-) azt hittem letorik a fek, annyira szoritottam, mire vegre leertem valahogy :-)))

melyik a hosszabb? a csejtei vagy a kapor?

viszont mint mondtam, a kapor utca igen kellemes helyen fekszik.

Előzmény: h_g (8671)
h_g Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8671
További szadista terepjavaslatok, ha kellenének: Görgényi út (a 11-es végállomásához megy föl, nem annyira meredek de hosszú); Csejtei utca (Felhéviziről a Rózsadombra), na azt nevezem meredeknek!
Előzmény: zsuzsa (8663)
Zozzz Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8670
Robin

Szerdán utaltam a pénzt. Megérkezett?

Zozzz

Fenistil_24 Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8669
mezga geza

Hát az V. ker-ben éppen nem vagyok túl ismerős, viszont tudnám ajánlani Badmad boltját, amit itt találsz: www.extra.hu/bikeposta. E-mailben tudsz rendelni, meghozza a nagykerből és azután a Tiéd lehet. Jó az ár: 9900 HUF. (már ha a PC6-ra gondolsz) Itt Fehérváron nekem 14-ért akarták adni...

Egyébként az enyém 2 hete jött meg természetesen Bad-től.

hali
F_24

Robin
És az én pénzegységeim még nem érkeztek meg?

Előzmény: mezga geza (8665)
zsuzsa Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8668
höhöhöhö Berger, ez mar a HUSZ-ba tartozo tema, maradjunk inkiabb a KAPOR TROPHYnál.

a lényeg pedig az, hogy feltekersz vagy se helyből indulva ? es milyen gyorsan ?

Előzmény: berger (8666)
berger Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8667
Jaj ez lemaradt:
:) :) :) :) :) :) :) :)
berger
Előzmény: berger (8666)
berger Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8666
Akkor most már azt is tudjuk, hogy a húzós emelkedo mit húz!:)
Mellesleg "leszakadatökömistole" emelkedore mindenki csak egyszer mehet fel, utána legfeljebb csak "leszakadnaatökömistole" emelkedok következhetnének. Hogy én voltam-e már az elson, azt hagyjuk és ne is firtassuk, ráadásul lehet hogy a férfitestem is csalódást fog okozni.
Tényleg otthon apunak mivel kell kínoznia magát, hogy kedvedre tegyen? Betonozás, ásás, ilyesmi? Szegény ember gondolom már megbánta, hogy az ismerkedésnél nem kérdezte meg: "ugye élvezed az ágyban békésen hortyogó férfitest látványát?"
Előzmény: zsuzsa (8663)
mezga geza Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8665
Nem tudjatok hol lehet kapni sigma pulzusmeros cuccot az V keruletben?
nagya Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8664
Eddig azt hittem, hogy csak a húzós emelkedőket szeretem, de most már tudok egy jobb jelzőt is - hála zsuzsának. Köszi.
Előzmény: zsuzsa (8663)
zsuzsa Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8663
berger az a helyzet, hogy nagyon elvezem a feszulo izmu, verejtekes ferfitest latvanyat.
egy uveg pezsgot mindenkepp megér. otthon ugyanezert a latvanyert még vacsorát is kell főznöm és magas sarku cipot felvennem :-))))

ti meg szeretitek az ilyen "leszakadatökömistőle"
hegymeneteket, nem?

hat akkor meg mi a baj ? de ha barki tud egy jobb terepet, megrendezhetjuk ott is!

Előzmény: berger (8658)
tamáska_ Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8662
hello mindenki.

ujra itt vagyok, akiket nem ismerek, azoknak is üdv!
pótolom a lemaradást, olvasgatok ezerrel(valamikor 3000 körül voltam errefelé...)

bocsi, hogy beleszólok abba amit a Zsuzsának írtál, de errefelé, a keleti részen a rendőrök kivételesen bunkók, és nem favorizálják a főúton biciklizőket.
csak ennyit akartam hozzáfűzni a dologhoz

pápápá

Előzmény: Robin (8624)
tari2 Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8661
Na ja! Szerintem sem időhöz kéne kötni a feltekerést. A gyorsaságot a pezsgő bekaszírozására értettem. De ha már így alakul rendezhetünk egy fel a Kapor utcán és együtt megisszuk a pezsgőt eseményt (ha nagy lesz a gyülekezet talán én is vihetek egyet - ha már beletenyereltem zsuzsa felajánlásába).

A jövő hét jónak tűnik. Az önkínzást nem kell a táv növelésével fokozni - bár én még nem néztem meg az utcát csak sejtéseim vannak róla.

Tari

Ps: Kellemes hétvégét mindenkinek és jó szelet. :-)

bátyó Creative Commons License 2000.06.09 0 0 8660
badmad
BADMAAAAAAAAAAD!!!
Valami infót lécci, hogy a csereakciót hogyan tudjuk lebonyolítani.
Mail ment.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!