Keresés

Részletes keresés

ori Creative Commons License 2000.06.19 0 0 9008
Kivi,
> az is stucni. De kétfajta konstrukció van.
> Te arról beszélsz, amikor a kormányszár vége a villába van dugva.

Igen. Ekkor a vizszintesen induló kormányszár elkanyarodik függőlegesbe, a függőleges vége fel van hasítva, a hasítékba egy menetes dió van betéve, amit a kormányszár függőleges csöbében futó húzó-csavar présel a hasítékba.

A menetes csavar feje a kormányszár "könyökéből" kandikál ki, ott lehet meghúzni. A kormányszár-cső hasított vége belemegy a villanyak-cső belsejébe, ott szorul meg amikor a dió szétnyomja.

Legalábbis a "parasztbicikliken", meg az én outimon így van.
.
> De olyan verzió is létezik (ez az A-headset névre hallgat),
> ahol a villanyak jóval hosszabb, és erre van ráhúzva a stucni.

Ez nem egészen világos, s a belinkelt Ritchey féle ábrából sem derül ki számomra egyértelműen.

Egyfelől van ott egy kb. vízszintes fémrúd (amit az a web-site kormányszárnak nevez), ami összeköti vázban forgó kormánytengelyt(?) a kormányyal. Ezen a "kormányszáron" valóban van bilincs, mind a két végén, az egyik szorítja a kormányt, a másik a forgó "kormánytengelyt". Ezt értem. Amit nem értek az az, hogy ekkor kit érdekel ezen "kormányszár" vastagsága?? Gondolom műszaki szempontból fontos a két végén levő bilincsek belmérete, a fémrúd hossza bilincsközéptől-bilincsközépig, meg az egész hóbelevanc szilárdsága/rugalmassága (esetleg a súlya). Hogy ezt konkrétan 0,5cm-es csőátmérővel, vagy 5cm-es csőátmérővel csinálja meg vki adott szilárdság mellett, kit izgat? Mármint az esztétikumon kívül? Gondolom anyag és csőprofil függő a dolog, de csereszabatosság szempontjából tök lényegtelen. Hacsak nem pont erre a kb. vízszintes rúdra szerelsz valamit?

Másfelől nem világos, hogy az "forgó tengely" amire ezt rábilincseled az tényleg a villanyak, ahogy kivi írja? Nem a villanyakba csatlakozó toldalékcső? Ha nem, hát nem, de akkor hogy állítasz kormánymagasságot ezen a csodán? Fűrésszel? :-) Persze így mechanikailag biztos stabilabb, mert egy mechanikai-csatlakozást megspórolsz..

Homályosítsatok fel, szagértők, kérem.

Előzmény: kivi (9003)
zsuzsa Creative Commons License 2000.06.19 0 0 9007
es kessel vagtad el vagy pengevel vagy mivel?
azert kerdem, mert nem akarom elbarmolni..
Előzmény: kivi (9005)
novice Creative Commons License 2000.06.19 0 0 9006
sziasztok,
bocs a 1/2 off topicért,

aki a korábbi hozzászólásom kapcsán emailt küldött, a megadott cimre nem lehet válaszolni, mindig visszadobja a rendszer.

üdv,
novice

kivi Creative Commons License 2000.06.19 0 0 9005
zsuzsa,
gondolom a belsejébe akarsz lakkot fújni, hogy könnyebben rá tudd húzni a kormányra, ugye? Ha igen, akkor inkább vizezd be. Így is könnyű felhúzni, viszont amikor a viz elpárolog, akkor nagyon stabilan fog állni, nem forog el. Sokan hasznalnak hintőport, ezzel az a baj, hogy mindig ott van (nem párolog el), és elforog a kezed alatt a markolat.
Előzmény: zsuzsa (9004)
zsuzsa Creative Commons License 2000.06.19 0 0 9004
Robin, en ( mi ) szivesen , felteve ha delutan mesz, mert delelott van egy uv-m.
toldalekokat viszem oda is.
En 25.-n a Loreven at Velencere turan veszek reszt, pedig szivesen mennek.
Kivi, voltam a Peugeot boltban, de olyan ellenszenvesek voltak,hogy nem is volt
kedvem szobahozni a flaskat.
Be is mentunk a Bike Bergusonhoz vigasztalodni, ott sokkal kedvesebbek.
A kormanyon azt a szivacsot gumira cserelem ( volt sarga :-))))
tenyleg hajlakkal kell befujni mielott felhuzom a gumit?? Sajnos tul hosszu is, elobb
le kell vagnom belole.
kivi Creative Commons License 2000.06.19 0 0 9003
Igen, az is stucni. De kétfajta konstrukció van. Te arról beszélsz, amikor a kormányszár vége a villába van dugva. De olyan verzió is létezik (ez az A-headset névre hallgat), ahol a villanyak jóval hosszabb, és erre van ráhúzva a stucni. Ebben az esetben beszélünk a bilincsről.
Előzmény: ori (9000)
Filigran Creative Commons License 2000.06.19 0 0 9002
csak a linket felejtettem el:

http://www.csekert.hu/rt_stk.html

Filigran

Előzmény: ori (9000)
Filigran Creative Commons License 2000.06.19 0 0 9001
Ori:
azt meg nem mondom, mi a stucni, de ezen a cimen meglatod, minek van 90 fokos elforgatasa (kormanyszar) ize ...szár
Filigran
Előzmény: ori (9000)
ori Creative Commons License 2000.06.19 0 0 9000
Homályosítson már fel valaki mi a csuda az a "stucni"? Először azt hittem az a kormany azon állitható szár-része, amivel a kormány magasságát lehet beállítani. Na de azon hol van *bilincs*? 90 fokkal elforgatva, vagy sem...
stoki Creative Commons License 2000.06.19 0 0 8999
Cooper
Akkor inkább gondolja át a kedvesed, hogy komolyan gondolja, vagy csak egy fellángolás mert, hogy a barátnője is elkezdett biciklizni...
Ha nem lángol (amúgy igen;)), akkor inkább gyűjtsön energiát.
Ha meg csak pislákol, akkor még egy kis pénzt gyűjteni kell és venni egy biciklit (!).
Hogy mééééér...???
Mert később sok baj lesz a masinával, amitől az egyébként gyengén pislákoló láng egy életre kialszik.
Nem érdemes az ilyet kockáztatni, amellett, hogy az ilyen masináknak a biztonsága is számomra igencsak kérdőjeles...
Előzmény: Cooper (8997)
stoki Creative Commons License 2000.06.19 0 0 8998
Akit érdekel...

Az auto magazin 2000.júliusi számában van 5 féle autó kerékpárszállító bemutatása...2.160 Ft-170.000 rugóig, igaz erre már 4 gépet lehet felrögzíteni...Az átlag ár 15-20 ropi...

Előzmény: stoki (8996)
Cooper Creative Commons License 2000.06.19 0 0 8997
Sziasztok!

Mi a véleményetek a bevásárlóközpontokban (Cora, Metro) kapható mountain bike-okról? A kedvesemnek kellene, de nem akar sok pénzt rááldozni. És nem is valami nagy biciklis! Már több, mint 1 éve nem ült biciklin. Azelőtt se túl sokat. Szóval abszolút amatőr.

A válaszokat előre is köszi!
Cooper

stoki Creative Commons License 2000.06.19 0 0 8996
Robin
Menjünk el mind a kettőre és akkor nem lesz ilyen "e-cet" féle "Szerintem vasárnap... és " beszólás...:) Végülis K300-at nem emlitett senki sem...;)

Komolyabban : még túl korai az időpont az ilyen szervezkedésre hét elején:( Talán pénteken kiderül valami...:(

Előzmény: Robin (8990)
tari2 Creative Commons License 2000.06.19 0 0 8995
Robin - Az enyimet megkaptad/azonosítottad?

Tari

Filigran Creative Commons License 2000.06.19 0 0 8994
Kivi:
Ja persze! 90 fokkal elforgatva. Bocsi...

Filigran

Előzmény: Filigran (8993)
Filigran Creative Commons License 2000.06.19 0 0 8993
Kivi:
a kormányszárnál két bilincs van? vagy hogy? nem értem...
Filigran
Előzmény: kivi (8987)
Robin Creative Commons License 2000.06.19 0 0 8992
igazsága vagyon, de mit tudhatod, hátha pályabejárásra invitálom... :))))
Előzmény: e-cet (8991)
e-cet Creative Commons License 2000.06.19 0 0 8991
Szerintem vasárnap... és ;)
Előzmény: Robin (8990)
Robin Creative Commons License 2000.06.19 0 0 8990
stoki,
szombaton jössz te is? a 100-assal megpróbálkoznék, akár versenyen kivül is (végülis itt vagyok én magamnak mint akit le lehet győzni, és ennél nehezebb ellenfelet nem tudok elképzelni :) )
Robin Creative Commons License 2000.06.19 0 0 8989
hobe,
hááát? :)
lehet hogy csak a kamatokat akarja élvezni...:)))
gombfoci beszáll és segít, mert ő kicsit közelebb van KZ-hoz mint én és igy talán elér hozzám a pénz is.

Fijúk Lányok,
még keresem azt aki postán két mez árát küldte el (vigyor ugye nem te voltál, mert neked sajnos most nem lesz mezed, erről tényleg lekéstél :((( ), név nincs rajta, és nem tudom azonosítani. Segítsetek!

Előzmény: hobe (8988)
hobe Creative Commons License 2000.06.19 0 0 8988
Robin

Nekem is van mezem, vagy a Kami elcukrozta a penzemet???

Előzmény: Robin (8965)
kivi Creative Commons License 2000.06.19 0 0 8987
Filigran,
bátyó tökéletesen írta: a stucninál a három szám (sorban) az átmérőt, a hosszát, és az emelkedési szögét jelenti. A hossznál a két bilincs középvonalának távolságát mérjük.

gombfoci,
Vigyázz, a K200 nagyon nehéz! Nem olyan mint a Balaton 200, itt kb. 1500m a szintemelekdés.

tari2,
köszi, hogy így bízol bennem! :)

e-cet Creative Commons License 2000.06.19 0 0 8986
Jóóó. A K200 rajt 8kor. Ott leszek. Túrabolond is jön. Ugye?
Ha nincs jobb, hobenak pedig el tudom vinni.
Előzmény: gombfoci (8984)
apipa Creative Commons License 2000.06.19 0 0 8985
tari2
Köszönöm a tanácsot, lehet benne valami, mert a jelenlegi fékpofák kőkemények. Smirglire gondoltam én is, de sajnos a fő baj az, hogy nagyon hamar előáll ismét a hibajelenség, tehát inkább a fékpofát cserélem ki, mint állandóan pucolgatok.
apipa
Előzmény: tari2 (8982)
gombfoci Creative Commons License 2000.06.19 0 0 8984
NNA KÉREM! Ki tud jönni a polót rendeltek közül a lenti eseményre?!
Jelezzetek vissza, és akkor Robinnal odavisszük a cuccot, és megtörténik a KERÉKPÁROS TOPIK 2.0 POLÓ ünnepélyes átadás-átvétele.

"Kerékvár " verseny
Az Óbudai Sportegyesület Kerékpáros Szakosztálya június 25-én két programra is várja a biciklisport kedvelőit. Indulhatnak a K100 és K200 országúti teljesítménytúrán, valamint a "Kerékvár" elnevezésű rally versenyen.
Rajtidő és rajthely: 8 és 9 órakor a III. Huszti utca 29-es számú ház elől.

tari2 Creative Commons License 2000.06.19 0 0 8983
Úgy látszik a Hajdú címével egy kissé lekéstem. Na de legalább próbálkoztam.

Tari

tari2 Creative Commons License 2000.06.19 0 0 8982
Filigran - Megtisztelő, de szerintem túlértékeled a technikai felkészültségemet. Minden esetre utánanézek a könyvekben, csak egy kis türelem. Én amúgy most otthonról netezem, azaz napközben nem nagyon szoktam beleolvasni a topikba. (Kivi valószínűleg mindenre kapásból megválaszol neked, de ő általában éjszakás.) Amúgy amit Bátyó írt logikusnak tűnik.

apipa - Szerintem a fékpofa cseréje egy puhább anyagúra segít, legalábbis nekem bevált. Én papucsos Avid pofákra cseréltem a Sí Manó mittudom én milyet. Q drága volt de azóta néma csend és egyenletes fékhatás, no reszelék. Esetleg addigis próbáld meg a fékgumikat smirglivel megcsiszolni - bár lehet, hogy ezzel hülyeséget mondok, minden esetre nem árt túlságosan.

Reki - Mire gondolsz? :-) Én zenei mindenevő vagyok, csak az eledásra szánt bóvlit nem csípem. Na most válaszd ki mire gondoltam.

Macimedve - Biztos igaz, különben nem írnád, de szerintem akkor is képtelenség. Olyan, mintha a lovakon káros anyag kibocsátást mérnének. :-) Azt hiszem a szabály ismeretlensége is mutatja, mennyire fontos. Jó, hogy nem már érettségit írnak elő a szekér irányításához. A szekér úgyis önvezérlő. :-)

h_g - A Kiss Jánosban két bolt is van. Kommersz cuccok és ruházat a Böszörményi úti önkormányzathoz közeli végénél, a műhely és a frankó az Ugocsa utca felöli sarok közelében található.

Tari

Robin Creative Commons License 2000.06.19 0 0 8981
H_G,
ez nem volt szép - na igen az alvás az rámférne, de még várnom kell vele pár órát
Előzmény: h_g (8979)
Robin Creative Commons License 2000.06.19 0 0 8980
ori
Hajdú István
1126 Kiss János alt. utca 26. és 46.
Telefon: 202-3854
Telefon: 356-9683
h_g Creative Commons License 2000.06.19 0 0 8979
Úgy látszik, Robin elment aludni! "Hajduék boltja" a Kiss János altbgy. utcában van; a számot nem tudom, de a Böszörményi úthoz elég közel a jobb oldalon.
Előzmény: ori (8976)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!