Keresés

Részletes keresés

Gyenyi Creative Commons License 2005.04.28 0 0 4266

Az én hibám, hogy ennyire elmélyültünk ebben a lehetöségben, pedig semmit sem tudunk. Teljesen igazad van, hogy Van der Vaart sem Van Bommel-t sem Vogel-t nem helyettesíthetné. Van Bommel jobblábas, így helyén Rafael már csak ezért sem jöhetne szóba. De a stílusa miatt sem. Bár idén több gólt lött, mint bármelyik két játékosunk együtt, amióta Van Basten szemére vetette, hogy elhanyagolja a védekezést, abban is derekasan kiveszi a részét. Néhány meccsen középhátvéd volt.
Vogel 2 lábas, de a ballábát jobban kedveli. Nagy ritkán ad elöre egy labdát, inkább a legközelebb lévö játékost keresi meg. Ereje, hogy jól helyezkedik, sok labdát megszerez és ritkán hibázik. Nyugalmat hoz a csapatba.

Ha VDV netán odamenne, akkor Van Bommel helyére kell, hogy találjanak egy Vogel szerüt, aki Cocuvel lehetövé tehetné, hogy Rafael elöre gondolkozhasson, játszhasson.

Azért azt nem gondolod komolyan, hogy Cocu-t, Van Bommel-t és Landzaat-ot ne lehetne bevonni az összjátékba. A háromból csak Cocu nem lenne nálunk gólkirály, de annál több támadás indult el töle, illetve lett leadásából gól. Gullit-et kérdezték, mitöl ilyen jó idén a PSV, hiszen a bajnokság elején mindenki Ajax - Feyenoord párviadalra számított. Szerinte, senki nem gondolta, hogy Cocu ilyen jó lesz. Ha náluk lett volna ök lennének a bajnokok, ha az Ajaxnál, akkor az Ajax. Persze azért a PSV braziljai és a koreaijai is jobbak, mint bárki gondolta volna.

===

Magyar forrásaid jobbak, mint nekem. Nem beszélnek arról, hogy Rafael egy év múlva Felcsútra megy? Ha a választások úgy alakulnak, lehet, hogy jelentös állami támogatást kapnak, és meg tudják fizetni. Az eheti ÉS-t még nem olvastam.

 

 

Előzmény: nj (4263)
Wác Creative Commons License 2005.04.28 0 0 4265
Én azt olvastam, hogy az Utrecht a 4. legnépszerűbb csapat Hollandiában :-)))))) Változnak az idők? :-)
Előzmény: nj (4261)
Dutch Pimp Creative Commons License 2005.04.28 0 0 4264
Már csak ezért is maradjon nálatok. :-)
Előzmény: nj (4263)
nj Creative Commons License 2005.04.28 0 0 4263
Van Bommel és Vogel mindketten sokat futó, ú.n. labdaszerző középpályások, helyettük éppen nem VDV a jó megoldás, akinek akkor ment jól, amikor kötetlenül játszhatott támadó középpályást és nem kellett a védekezéssel foglalkoznia.
Előzmény: Dutch Pimp (4262)
Dutch Pimp Creative Commons License 2005.04.28 0 0 4262

"Tudom, te azt mondod, hogy azért kellene odamennie, hogy rendszeresen játszhasson. Arra, hogy a PSV-nél fog nincs semmi garancia"

 

Tőlünk a nyáron elmegy Van Bommel és Vogel, az ő helyetteseiket keressük, ezért lenne valószínű, hogy ha hozzánk jönne, akkor kezdőként számítana rá Hiddink.

 

Ettől függetlenül szerintem maradnia kéne még egy évet az Ajaxban, akkor úgy is hajtana, hogy minél jopbb szerződést köthessen egy külföldi klubbal.

Előzmény: nj (4244)
nj Creative Commons License 2005.04.28 0 0 4261

A legfrissebb közvéleménykutatás eredménye Hollandiában:

 

a legnépszerűbb klubok:

 

1. Ajax - 54%

2. Feyenoord - 42%

3. PSV - 32%

4. AZ - 18%

5. Heerenveen - 11%

6. Utrecht - 8%

 

Egyébként ez visszaesést mutat, korábban sokkal nagyobb különbség volt a javunkra, mi veszítettünk a népszerűségünkből a többiek - különösen a PSV és az AZ, nyilván a remek kupaszereplés hatására - növelték a szimpatizánsaik számát. 1996-ban emlékeim szerint több, mint 60%-on álltunk, a Feyenoordnak alig több, mint feleannyi támogatója volt (persze, akkor éppen csak túl voltunk 2 fantasztikus BL-idényen).

 

Ennyit arról a téveszméről, amit Magyarországon előszeretettel hangoztatnak, hogy a Feyenoord a legnépszerűbb csapat Németalföldön, a holland Fradi! :-) Ez utoljára kb. a '60-as évek elején volt így! :-)

Gondolom, ez onnan eredt, hogy a nézőszámokat vették alapul, csakhogy, amíg a De Kuip 65 000-es befogadóképességű, addig a De Meerben feleannyi szurkoló fért el (amíg még lehettek állóhelyek). És csak a rangadókat és a nemzetközi kupameccseket játszottuk az egykor 67 000-es kapacitású Olimpiai Stadionban. De amióta van Arena, azóta minden évben nálunk a legmagasabb az átlagnézőszám, pedig volt jó néhány meglehetősen kudarcos évünk!

 

nj Creative Commons License 2005.04.28 0 0 4260

„Én nem azt tenném, de eddig még nem kérdezte meg a véleményemet.”

 

Én is inkább Rafaelt játszatnám, de az enyémet sem kérdezte meg.

 

„Nem tudom, hogy kellene így megküzdenie a helyéért. Rúgja le egy edzésen Sneijder-t? Vagy Blind-et?”

 

Nem, csak legyen egy kicsit türelmesebb és készüljön továbbra is rendesen.

 

„A válogatottban mögötte és mellette szinte csak Ereddivisie játékosok vannak, és pont Cocu, Van Bommel és Landzaat azok, akik lehetövé teszik, hogy csak a támadások támogatásával foglalkozzon, és ne, mint egy futóbolond rohangáljon fel-alá, ahogy Koeman akarta.”

 

Ők azok, akik tehermentesítik, de nem ők azok, akiket adott esetben be lehet vonni az összjátékba!

 

„Ha bárhová is megy és ott jó lesz, akkor szidhatjuk edzöinket, akik így elrontották.”

 

Akkor is szidhatjuk, ha máshol sem lesz jobb. Nekem nem megnyugtató, hogy ha elmegy az Ajaxtól és semmit sem javul! Olyan nincs, hogy valaki elfelejt futballozni!

 

„Mivel elmegy, a holland focinak az lenne jó, ismét a régi VDV-t láthatnánk, és ha Hollandiában maradna.”

 

Nem, a holland focinak csak az lenne a jó, ha ismét a régi Rafaelt láthatnánk, függetlenül attól, hogy melyik csapatban! De ha az derülne ki, hogy a mondat 2. felében leírtak is a holland foci érdekét szolgálják, akkor azt kell, hogy mondjam, hogy fütyülök a holland foci érdekeire, ha azok sértik az Ajaxét!

 

„Ez attól független, hogy szerintem legtöbb esélye hogy ismét jó legyen a PSV-nél lenne.”

 

Azért ne vigyük már túlzásba a PSV ajnározását! Annyira azért ők sem jók!

 

„A szurkolólknál VDV népszerübb, mint Sneijder, és szeretnék, ha ö játszana. Ha (a Feyenoord-on kívül) akárhová is megy, azt hiszem, Blind-et fogják szidni.”

 

Ebben azért ne legyél olyan biztos. Egyrészt a PSV-t legalább annyira utálják, másrészt lehet, hogy Blindet is fogják szidni, de ha ellenfélként lép majd pályára ellenünk az ArenÁban, akkor nem hiszem, hogy kíméletesek lesznek vele. Ennél kevesebbért is kifütyültek már ott játékosokat.
Előzmény: Gyenyi (4257)
ürgün Creative Commons License 2005.04.28 0 0 4259

Ha nem kell senkinek ez a VDV gyerek, akkor küldjétek Nagymarosra !!!

Ott biztos szorítanánk neki egy helyet a kezdőben ! :))

És, azért mégiscsak komolyabb csapat mint a Reménység !!!

Előzmény: nj (4246)
Wác Creative Commons License 2005.04.27 0 0 4258

EREDIVISIE

Április 30. szombat / Saturday

18.30 ROOSENDAAL-AJAX                               GOAL TV 2

Gyenyi Creative Commons License 2005.04.27 0 0 4257

Abban igazad van, hogy, ha maradna, még biztos kapna lehetöséget, hogy játszon, de szerintem az az Ajaxnak nem érdeke, hogy új szerzödés nélkül maradjon.

Amiben nem értünk egyet, az az, hogy szerintem most nem rajta múlik, hogy nem játszik. Nincs nagy formában, de Sneijder sincs. Söt Blind azt mondja, hogy elégedett a hozzáállásával, játékával (amikor 5-10 percre bemehet), de Sneijder-t választja. Én nem azt tenném, de eddig még nem kérdezte meg a véleményemet. Nem tudom, hogy kellene így megküzdenie a helyéért. Rúgja le egy edzésen Sneijder-t? Vagy Blind-et?

A válogatottban mögötte és mellette szinte csak Ereddivisie játékosok vannak, és pont Cocu, Van Bommel és Landzaat azok, akik lehetövé teszik, hogy csak a támadások támogatásával foglalkozzon, és ne, mint egy futóbolond rohangáljon fel-alá, ahogy Koeman akarta.

Az Ajaxnak két érdeke lehet. Legyen jó, és maradjon sokáig, vagy menjen el és kapjunk érte minél több pénzt. Az elsö lehetöség egyre kevésbé látszik reálisnak. Ha bárhová is megy és ott jó lesz, akkor szidhatjuk edzöinket, akik így elrontották. Mivel elmegy, a holland focinak az lenne jó, ismét a régi VDV-t láthatnánk, és ha Hollandiában maradna. Ez attól független, hogy szerintem legtöbb esélye hogy ismét jó legyen a PSV-nél lenne. Kár, hogy az (reméljük az idei bajnoksággal ellentétben) konkurensünk lesz. A szurkolólknál VDV népszerübb, mint Sneijder, és szeretnék, ha ö játszana. Ha (a Feyenoord-on kívül) akárhová is megy, azt hiszem, Blind-et fogják szidni.

 

Előzmény: nj (4244)
Wác Creative Commons License 2005.04.27 0 0 4256

Akkor hajrá! :-)

 

Én maradok a Dunakanyar-Vác FC-nél :-)))))

Előzmény: Petrov ** (4255)
Petrov ** Creative Commons License 2005.04.27 0 0 4255
A Váci reménység, az én falummal versenyez, ha lehet ezt így mondani..:-))
Előzmény: Wác (4254)
Wác Creative Commons License 2005.04.27 0 0 4254
A Váci Reménység meg megyei csapat, az már túl gyenge lenne neki lőne 10 gólt egy meccsen :-))))))))))))
Előzmény: nj (4250)
Petrov ** Creative Commons License 2005.04.27 0 0 4253
Trabelsit viszont sajnálnám ha kiröppene a csapatból, nekem ő az egyik kis kedvencem..
Előzmény: Wác (4238)
Wác Creative Commons License 2005.04.27 0 0 4252

Az, csak mostanában nem derül ki :-) Szerintem VDV a legnagyobb tehetség az Ajaxban :-)

 

Mit szólsz, hogy a csapat egyike legjobbja, Trabelsi lehet, hogy  elmegy? :-(((((((((((((((

Előzmény: nj (4250)
Petrov ** Creative Commons License 2005.04.27 0 0 4251
Akkor is inkább a Hakába menjen:-):D
Előzmény: nj (4248)
nj Creative Commons License 2005.04.27 0 0 4250
És ő aztán egy igazi Reménység! :-)
Előzmény: Wác (4249)
Wác Creative Commons License 2005.04.27 0 0 4249
A Vácba jöhetne, még ebben a formában is hasznát vennék! :-)
Előzmény: nj (4248)
nj Creative Commons License 2005.04.27 0 0 4248
Ezek szerint VDV-nak a Mariborba, a Hakába vagy a Vácba kellene mennie, ha külföldre távozik! :-)
Előzmény: Wác (4247)
Wác Creative Commons License 2005.04.27 0 0 4247

Jó de az Ajax a főcsapatom, és ez nem mindegy :-)Tehát a Vác a kedvenc hazai, az Ajax meg a kedvenc külföldi :-)

 

Aztán: Rosenborg, Maribor, Southampton és Haka

 

 

Ezek a csapatok a legfontosabbak számomra :-))))))

Előzmény: nj (4246)
nj Creative Commons License 2005.04.27 0 0 4246
Jó, de hát te gyakorlatilag az összes holland csapatot szereted + a Vácot, neked szinte mindegy, hogy VDV hol játszik! :-)
Előzmény: Wác (4245)
Wác Creative Commons License 2005.04.27 0 0 4245
Van der Vaart a kedvenc játékosom az Ajaxból, én nem fogom bírálni, ha elmegy a PSV-be, de ezt úgy se lépi meg. Ha el is igazol, egy másik ligába fog menni, ebben biztos vagyok. Nem tudom mi az oka, hogy gyengén játszik, de ez az éve már úgyis elmegy, és akkor dönthet, hogy marad vagy sem. De egy jó VDV-vel, aki jó formában van az Ajax is jól járna, jobban menne a csapatnak. Nagy tehetség, de remélem nem tékozolja el. :-)
nj Creative Commons License 2005.04.27 0 0 4244
„Azért te most tudatosan nem akarsz engem megérteni.”

 

Nem, értem én, hogy Te mit mondasz, csak nem értek egyet vele!

 

„A PSV-ben lenne esélye, hogy ott folytassa, ahol 2 éve abbahagyta. Ha például a Barcelonába megy, akkor számolnia kell azzal, hogy nagyon keveset fog játszani, viszont nagyon sokat fog keresni.”

 

De hát ez később is fennáll! Ha jövőre a PSV-ből szerződik egy sztárklubba, akkor sem biztos, hogy játszani fog! (Lásd: Kezman!) Évek óta azt mondogatja, hogy csak egy igazán nagy csapatba megy el. A PSV – BL-elődöntő ide vagy oda – nem az a kategória!

Tudom, te azt mondod, hogy azért kellene odamennie, hogy rendszeresen játszhasson. Arra, hogy a PSV-nél fog nincs semmi garancia, ugyanakkor nálunk is bármikor kidőlhet a sorból Sneijder vagy Pienaar és akkor nincs helyettese, de hát ugye ez most nem szempont, ez az Ajax problémája. (Mondjuk, nem értem, hogy számunkra miért Rafael érdeke a fontos és miért nem a csapaté, de mindegy.) Jó, tételezzük fel, hogy rendszeresen játszik a PSV-ben, formába lendül és utána elmegy egy nagy csapatba. Tehát a PSV ugródeszkának kellene. Na, erre mondom, hogy ennek semmi értelme. Ugródeszkának az Ajax is jó, és az, hogy nálunk meg kell küzdenie a helyéért, sokkal jobban modellezi azt a helyzetet, ami egy sztárklubban vár rá (ahol nem valószínű, hogy pl. Ronaldinhot, Decot vagy Giulyt azonnal kihagyják a kedvéért :-)), mint ha a PSV-ben bérelt helye van.

Ha már az Ajaxba sem tud bekerülni, akkor mit akar egy komolyabb csapatnál?

 

„Ha egy kisebb spanyol, angol csapatba megy, azt csak azért teszi, hogy elmenjen tölünk, illetve a PSV-vel összehasonlítva, hogy sokat keressen.”

 

Valamint, hogy egy erősebb bajnokságban szerepeljen! Ami nem elhanyagolható szempont!

 

„Azért Van der Vaart mögött mégis csak nagyobb sikerek vannak, mint De Ridder mögött.”

 

Igen, ezért is írtam, hogy a korábbi érdemei elismeréseként sokkal hosszabb türelmi időt is kapott, mint Daniel, mégpedig teljes joggal! Mi ezzel a kérdéssel a probléma?

 

„Miért tudott Van Basten válogatottjában mindig sokkal jobb lenni, mint az Ajaxban?”

 

Például, mert jobbak a társak! Na, ezért (is) kellene inkább a PSV-nél komolyabb csapatba mennie!

 

„Ha nem talál megfelelö csapatot akkor még egy évig marad. Jövöre biztos, hogy elmegy, de akkor nem kapunk érte egy vasat sem. Akkor már menjen akár a PSV-be is, ami szerintem sportszempontból nem lenne rossz neki, angyagilag pedig nekünk.”

 

De az isten szerelmére, nem igaz, hogy idén csak a PSV-be tudna elmenni! És mi van, ha jövőre megy el a PSV-be? Akkor ugyanúgy nem kapunk érte semmit! Akkor is ilyen jónak tartod majd ezt a megoldást?

 

Mindegy, hagyjuk. Én azt mondom, hogy számomra nem Van der Vaart karrierje az elsődleges, hanem a klub érdeke. Az pedig azt diktálja, hogy vagy maradjon nálunk és verekedje vissza magát a csapatba, vagy menjen el most nyáron egy külföldi klubba, egy erősebb bajnokságba és kapjunk érte valami normális összeget. Átmenni egy hasonló játékerőt képviselő csapatba, amelyik ugyanabban a bajnokságban játszik, de a legnagyobb riválisunk, ez leginkább a szurkolók arculcsapása és én kimondottan provokatív lépésnek tartom és szerintem, csak azért találhatta ezt ki valaki, mert esetleg megsértődött, hogy kimaradt a csapatból. Ez kb. olyan, mint amikor Figo átment a Barcelonából a Real Madridba. Sőt, még olyanabb, mert Figo csak egy portugál zsoldos, nem a Barcelona nevelése, nem ott lett belőle valaki. Egy ilyen lépést szakmai érvekkel meg lehet ugyan próbálni megmagyarázni (úgy értem: Rafaelnek, nem Neked!), csak sajnos ezeket senki nem fogja komolyan venni és nem is fogja senki tolerálni.

 

Ezzel csak azt szeretném jelezni, hogy ha ezt meglépi, akkor nagyon sokan csalódnak majd benne mind Hollandiában, mind itt Magyarországon, és lehet, hogy ennek hangot is adnak, én pedig nem tudom elítélni őket!

Előzmény: Gyenyi (4243)
Gyenyi Creative Commons License 2005.04.27 0 0 4243

Azért te most tudatosan nem akarsz engem megérteni.

===

Edzönek többre tartom Hiddink-et Blind-nél, és azért az is különbség, hogy Cocu és Ooijer vagy Maduro és Escudet ársaságában játszik e. Hiddink alatt minden PSV-s játékos jobb lett csak. Persze abban igazad van, nincs aara garancia, hogy ott ismét jó lesz, de amíg Blind, Sneijder-t és Van der Vaart-ot egy csapatban nem tartja kívánatosnak (amiben van is valami), és Sneijder-t választja, mindekinek jobb, ha Rafael elmegy. A PSV-ben lenne esélye, hogy ott folytassa, ahol 2 éve abbahagyta. Ha például a Barcelonába megy, akkor számolnia kell azzal, hogy nagyon keveset fog játszani, viszont nagyon sokat fog keresni. Ha egy kisebb spanyol, angol csapatba megy, azt csak azért teszi, hogy elmenjen tölünk, illetve a PSV-vel összehasonlítva, hogy sokat keressen.

===

Valóban több játékosunk volt most a keretben, mint a PSV-nek, de a pályán már nem ez volt a helyzet. Azt pedig senki nem értette, hogy milyen alapon került be Ooijer helyére Heitinga. Nálunk még mindig több holland játszik, mint a PSV-ben, és ráadásul Van Basten jobban is ismeri öket. Ezzel együtt a júniusi válogatott meccsekre kicsi az esélye, hogy Heitinga és Van der Vaart, kispadunkról bekerüljenek a keretbe.

===

Azért Van der Vaart mögött mégis csak nagyobb sikerek vannak, mint De Ridder mögött. Abban egyetértünk, hogy De Ridder-t is kellett volna egy jó pár meccsen játszatni, hogy kiderüljön, milyen jó. Van der Vaart az utóbbi idöben nem volt jó, de küzdött, és soha nem hagyta cserben edzöit, akiknek, föleg Koemannak, igenis nagy a szerepük formaesésében. Miért tudott Van Basten válogatottjában mindig sokkal jobb lenni, mint az Ajaxban?

===

Ha nem talál megfelelö csapatot akkor még egy évig marad. Jövöre biztos, hogy elmegy, de akkor nem kapunk érte egy vasat sem. Akkor már menjen akár a PSV-be is, ami szerintem sportszempontból nem lenne rossz neki, angyagilag pedig nekünk.

Előzmény: nj (4242)
nj Creative Commons License 2005.04.27 0 0 4242

"Nem hinném, hogy a PSV-ben (sokkal) többet kereshetne, mint nálunk, de, ha játszana, visszakerülhetne a válogatottba, és kiérdemelhetne egy komoly átigazolást is."

 

Ugyanezt megtehetné nálunk is, annál is inkább, mert pl. jelenleg több játékost adunk az Oranjeba, mint az újdonsült bajnok!

 

"Ha külföldre megy, azt jelenleg csak a pénzért teszi, és megvan az esélye, hogy olyan karriert csinál, mint Jordi Cruijff."

 

Nem értem, mitől vagy olyan biztos abban, hogy ha most külföldre megy azt csak pénzért teszi és tönkreteszi vele a karrierjét, amikor magad is azt mondod, hogy az (egyik) célja az átigazolással a PSV-be az, hogy jó külföldi szerződést kapjon. Most tönkreteszi vele a karrierjét, de mondjuk 1 év múlva nem? Mi arra a garancia, hogy ott olyan formába lendül, hogy majd sorban állnak érte a nagy csapatok?

"Nálunk, ugyanaz a helyzete, mint De Ridder-nek. Nem kapja meg a lehetöséget bizonyításra. Azzal a különbséggel, hogy ö azért már bizonyított."

 

Azt te sem gondolhatod komolyan, hogy a néhány meccsen csereként pályára lépő De Ridder és a gyenge formája ellenére is több, mint másfél éven át stabil kezdő Van der Vaart egy kalap alá vehető!

Rafael már valóban bizonyított, ezért voltak vele sokkal, de sokkal türelmesebbek, amire - korábbi érdemei miatt - rá is szolgált. Daniel viszont - ettől teljesen függetlenül - nem érdemelte meg, hogy esélyt se kapjon!

 

De remélem, hogy nem megyel Eindhovenbe és akkor az egész dolog okafogyottá válik

Előzmény: Gyenyi (4241)
Gyenyi Creative Commons License 2005.04.27 0 0 4241

Nem tudjuk biztosan elmegy e vagy sem. Ezen tehát nem érdemes vitatkozni.

Koeman-nal nem jött ki jól, de nála azért mindig játszott. Azóta nálunk nem játszik. Így nehéz megmutatnia mit tud. A válogatottban, ahol Sneijdernek csak a tribünön volt helye, nem volt rossz.

Nem hinném, hogy a PSV-ben (sokkal) többet kereshetne, mint nálunk, de, ha játszana, visszakerülhetne a válogatottba, és kiérdemelhetne egy komoly átigazolást is. Tudtommal nálunk a fizetések nem alacsonyabbak mint a PSV-nél. Ha külföldre megy, azt jelenleg csak a pénzért teszi, és megvan az esélye, hogy olyan karriert csinál, mint Jordi Cruijff.
Nálunk, ugyanaz a helyzete, mint De Ridder-nek. Nem kapja meg a lehetöséget bizonyításra. Azzal a különbséggel, hogy ö azért már bizonyított.

Előzmény: nj (4240)
nj Creative Commons License 2005.04.27 0 0 4240

Biztos voltam abban, hogy nem fogunk egyetérteni! :-)

 

"Sajnálom, hogy el kell mennie, de nem tudom elitélni. A PSV-nél jobb csapatba jelenleg nem nagyon mehet. A Barcáról álmodik, de ott még a kispadon sem lesz számára hely. Ha sportbeli karrierje fontosabb számára, mint a pénz, akkor a PSV-be kell, hogy menjen. Hiddink talán visszahozza ami benne van. Nekem egyre szimpatikusabb, és örülnék, ha sokra vinné. Ehhez sajnos el kell mennie, amit nagyon sajnálok. Akárhová is megy, nem rá fogok haragudni."

 

Jó, tiszteletben tartom a véleményedet, de továbbra sem értek vele egyet.

 

Egyrészt azért, mert nem hiszem, hogy egyrészt mindenképpen el kellene mennie, csak azért, mert most nem játszik. Ha elvinné a Barca és ott sem lenne kezdő (márpedig a jelenlegi formája alapján nem lenne az), akkor onnan is elmenne? Nem ez a megoldás! Tessék megküzdeni a kezdőcsapatbeli helyért! Nincs az a hülye edző, aki ne rakná be, ha jól játszik!

Másrészt nem hiszem, hogy nincs más alternatíva, csak a PSV. Vagy menjen egy jobb csapatba és/vagy jobb bajnokságba vagy maradjon nálunk, de annak semmi értelmét nem látom, hogy ugyanúgy az Eredivisiében, egy nálunk jelenleg jobb formában lévő (ez mondjuk, nem nehéz! :-)), de amúgy a játékosanyaga alapján egyáltalán nem erősebb csapatba menjen.

Nincs komolyabb érdeklődő? Hát erről ugyan ki tehet? Tessék jól játszani az Ajaxban és akkor majd lesz!

 

Összefoglalva: abból, hogy ha odamegy két következtetést tudok levonni: 1. nem képes megküzdeni a helyéért, elmegy a könnyebb ellenállás felé, 2. könnyen feladja az álmait, megelégszik a középszerrel is. Nem tudok elmenni sztárcsapatba, mert ahhoz nem teljesítek elég jól. Nem tudok a jelenlegi csapatomba sem bekerülni, mert ahhoz sem teljesítek elég jól. Jó, akkor elmegyek a hazai riválishoz - noha korábban kijelentettem, hogy oda soha -, nem egy Barcelona, de pénzben jobb és az sem érdekel, hogy ezen a jelenlegi csapatom szurkolói felháborodnak. Én - veled ellentétben - azt látom, hogy éppen hogy nem szakmai, hanem igenis anyagi okai lehetnek egy ilyen váltásnak! Ugyanis szakmai okokkal nem lehet indokolni!

 

Tehát én igenis fel leszek háborodva, ha átmegy a PSV-hez.

Előzmény: Gyenyi (4237)
Doadoa Creative Commons License 2005.04.26 0 0 4239

Minden szavaddal egyetértek.

 

 

Előzmény: nj (4234)
Wác Creative Commons License 2005.04.26 0 0 4238
Trabelsit Angliába hívják

Amszterdam, április 26., 13.15 A tunéziai válogatott védőt évek óta figyeli az Arsenal.


Hatem Trabelsi hosszú évek óta nyújt megbízható, átlag feletti teljesítményt az Ajaxban, így több élcsapat megfigyelőjének a noteszébe is bekerült a neve. A 28 éves védőt ugyan soha nem boronálták össze egyetlen nagy klubbal sem, ettől függetlenül több csapat is örömmel látná.
Ilyen többek között az Arsenal is, amely már évek óta kíséri figyelemmel a tunéziai pályafutását. Angol lapértesülések szerint egyébként a Newcastle is komolyan fontolgatja Trabelsi leigazolását, de csak jövőre, miután a védőnek lejár a szerződése az Ajax-nál.
Trabelsi egyébként többször is felkerült már arra az 50 fős listára, amelyből végül kiválasztják az aranylabdást, ám néhány kósza szavazatnál többet még nem kapott.

Gyenyi Creative Commons License 2005.04.26 0 0 4237

"ha valóban így történik és ezért nem akarta most meghosszabbítani a szerződését, akkor előttem egy életre elvágta magát!"

====

Annyit tudok, hogy Hiddink többször is kijelentette, hogy örülne neki. Ha nálunk állandó kezdöjátékos lenne, és mégsem akarna aláírni, mert a PSV-be akarna menni, akkor megértenélek. Koeman szinte minden helyen játszatta, amíg teljesen el nem felejtett focizni, és el nem vesztette az önbizalmát. Valószínüleg a válogatottba sem hívják többé meg, hiszen  Krol-nál és Blind-nél már nem is (volt) kezdöjátékos. Pedig a hozzáállásával nem volt és nincs baj. Söt, talán az volt a baja, hogy túl sokat rohangált, és nem maradt energiája arra, hogy játszon. Sajnálom, hogy el kell mennie, de nem tudom elitélni. A PSV-nél jobb csapatba jelenleg nem nagyon mehet. A Barcáról álmodik, de ott még a kispadon sem lesz számára hely. Ha sportbeli karrierje fontosabb számára, mint a pénz, akkor a PSV-be kell, hogy menjen. Hiddink talán visszahozza ami benne van. Nekem egyre szimpatikusabb, és örülnék, ha sokra vinné. Ehhez sajnos el kell mennie, amit nagyon sajnálok. Akárhová is megy, nem rá fogok haragudni.

====

De Ridder-rel is hasonló a helyzet, bár ö még a lehetöséget sem kapta meg, hogy bizonyítson. Lehet, hogy az edzéseken nem mutat eleget, mindenesetre nem tudni, mire képes. Persze, érte is kár lesz.

====

Ami meg a védelmet illeti, szerintem mind a négyen hibázgatnak, könnyelmüsködnek, bár te csak Escude (esetleg még Maxwell) hibáira figyelsz oda. A PSV-nek 4, a Feyenoord-nak 2, a Willem II-nek egy helyzete volt ellenünk, míg a Graafschap el sem jutott a kapunkig. Ezt továbbra sem tartom olyan borzalmasnak. A PSV ellen a középpályán vesztettünk, a Willem II és a Graafschap ellen a csatársor volt kritikán aluli. A Feyenoord ellen pedig kevés csapat úszta idén meg csak 2 helyzettel.

Előzmény: nj (4236)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!