Keresés

Részletes keresés

bodzavirag Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9106
Üdv mindenkinek!
Hogy Ti mennyi mindent fel tudtok szerelni a bicajotokra:-) Ezt olvasgattam most itt munka helyett. Rajtam meg a múltkor éppen azért lett megbotránkozva, hogy én aztán semmit nem hordok magammal, meg a bicajomon, sem pumpa, sem imbiszkulcs, sem pedig láncbontó. Ha valami ilyen irányú beavatkozás lenne szükséges a bicajomon, akkor úgyis csak lestoppolnék valakit, hogy hátha segítene rajtam....
És írjátok meg légyszi, hogy milyen a közös bicajos-szerkó itt, milyen szinű, mi van ráírva, meg egyebek, hogy tudjam hogy kiket kell üdvözölni az úton, vagy hogy ki rakja össze, ha útközben szétesik a bicajom :-)
Pááááááá,
bodzavirag
tari2 Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9105
Na most télleg kikapcs.

melítettél = említettél
lekullogtam = elkullogtam

Tari - aki ma este már másodszor dönt úgy hogy elmegy. :-)

tari2 Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9104
Kivi - Nem olvasod elég figyelmesen a csevegésünket Robinnal. Neki ismételtem meg azt, amit te melítettél nekem. A patentszem nem jelenti a láncbontó eldobhatóságát, hiszen a lánc nem ott fog elszakadni. (És én, mint egy rossz tanuló megszégyenülve lekullogtam. Hiszen triviális. :-))

Tari

tari2 Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9103
Ori, Kivi - Tessék. Csak beszélek össze-vissza, közben tényleg a 14 sebességes Rolhoff váltó volt a topikban. Elnézést a pontatlanságért.

Tari

kivi Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9102
Izé... mi származik tőlem? :)

U.i. Az a bescannelt kép az általam emlitett 14 sebességes váltót ábrázolta.

Előzmény: tari2 (9097)
tari2 Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9101
Ori - Egytértek Hágé-vel, de szerintem elég őszig várni, mert akkor lesznek leárazások, illetve - Bátyó figyelsz - jó használt gépeket is lehet kapni. Én a mostani gépemet egy ilyen őszi leárazáskor vettem 70 rongyért. STX-RC szetes, hátul XT-vel. Csupa finom holmi. Az egyetlen bajom, hogy Alu-váz, alig várom, hogy eltörjön (a hülye), és akkor átpakolok a régi Cro-Mo GT vázamra. :-) A kis kedvenc addig a tárolóban lóg. :-(

Tari

kivi Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9100
Sőt, van 14 sebességes agyváltó is. Erről már nemrég rengeteget beszéltünk. A Rohloff gyártja, egy jóbarátom a hazai forgalmazója. Az ára 140ezer környékén van.
Előzmény: ori (9093)
SlaTer Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9099
Mindenkinek köszike a válaszokat! Már meg is ejtettem az első mosdatást! :))) Király...

Egyébként nem lenne rossz az ötlet, hogy mindenki dobjon be valami képet a kecskéjéről! Gondolom sokan kíváncsiak a többiekére. Én legalábbis igen. Egy kép + rövid leírás.

SlaTer

h_g Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9098
A "fémvázas" persze vasvázas akart lenni... Úgy látszik, ideje hazamennem!
Előzmény: h_g (9096)
tari2 Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9097
Ori - 7 sebességes agyváltóra valaki bescannelt úgy 2 hónapja egy képet. Olvass vissza. Nagyon szuper. Ára is szuper. Olyan 150-170 E Ft-ról rebegtek.

Robim - Amint azt írtam, a meglátás Kivi-től származik. Mélt meg majd küldök, kb. 5 percen belül.

Stoki - Csak ne irigykedj. Ez munka lesz. Abban a kibombázott melegben egy bádogkaszniban átkelni a városon.

Tari

h_g Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9096
Ori:
Igen, a Reynolds cső az "butted" acél, azaz el van vékonyítva ott, ahol úgy sem éri nagyon nagy erő. Így az összsúlya sokkal kisebb, mint egy azonos méretű, de egyenletes falvastagságú váznak. Ez utóbbit szokták gázcsőnek csúfolni, de sajnos a 100 000 alatti bicajokban csupa ilyet találsz -- "butted" csövet nem gyárthatnak akármelyik fészerben, ahhoz komoly tudás kell. (A hazaiak közül némelyik régebbi Magellánban volt hasonló, Fuji cső.)

Ami azt illeti, h. nem szánsz rá egy Aliviónyit... A pénzt mindenképpen le kell pergetni előbb vagy utóbb, mert az olcsó váltót gyakrabban kell utánaállítani (és time is money), rövidebb az össz élettartama, és ami az igazi hiba: egy idő után nem működik megbízhatóan, különösen lejtőn fölfelé. A váltószettek kisker ára pedig néha több, mint az azzal szerelt komplett gépé (sunyi Shimano a gyártóknak sokkal olcsóbban adja), így upgradelni drága mulatság. Olcsó bicajt venni alapvetően ugyanolyan, mint jobbat részletfizetésre -- csak kevésbé biztonságos. (Amellett, hogy leszóltam a Malit, bennem is fölmerült, hogy esetleg kihúzhatnám eggyel jövő ilyenkorig, amikor talán jobb lesz a választék középkategóriájú trekkingekből... addig még tart a garancia, ami persze nem vigasztalna, ha lejtőn föl egy Kamaz előtt esne le a láncom.) Olvastad Bátyó örökbecsű mondását, amit nekem üzent anno? "Mennyi pénzt szánsz rá? Mert az nem elég."

SZVSZ a fémvázas Cygnus is túl nehéz, csak az aluvázas (=drága + rázós) elég könnyű. (Az én ízlésemnek 13 kg a határ, de volt már a topikban olyan ember, aki boldog volt 20 kilós géppel is.) Tényleg ruházz be egy Bringa magazinba, ott egy teszthez lemérték. (És említenek még néhány fajtát.) De ha Bátyónak sem tetszik a geometriája, akkor valszeg nem én tévedek, tényleg totyakos (= természetellenesen függőleges helyzetbe szeretné kényszeríteni a törzsedet és a fordulékonysága sem lehet az igazi). A Landrideré kellemesebbnek látszik.

Zsuzsa, csak nem vagy egy puritán és takarékos Szűz? (Én igen, de vénemberről lévén szó ne kutassuk, hová lett "ami fent masoknak a labuk kozott megy".) Várj, van komolyabb kérdésem is: nincs egy jó szivacsos tenyerű kesztyűd? Talán az is tompítana valamit a rázkódáson, sokkal olcsóbban, mint egy teló. És ha jól emléxem, nemrég láttam grafitszürke-sárgát a Giacomelliben!

Crater-tulajdonos több is járt már itt (tényleg, hová tűnt Adamskij?) és egyetértettek, az igazán jó kis gép! De a saját gyártója csak zöld-fehérről, kék-szürkéről és foncsorszínűről tud -- a pasid egy hős volt, ha ki tudott verni belőlük egy sárgát :)

Előzmény: ori (9075)
ori Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9095
Mai utolsó kérdésem (megyek haza), ki milyen bicajos megközelítési útvonalat javasol Blaha Lujza tér és lágymányosi Infopark között?
ori Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9094
Bad,

tudsz árakat mondani Shimano Nexusról?

Előzmény: ori (9093)
ori Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9093
Előzmény: Robin (9092)
Robin Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9092
ori,
valószínű, hogy Ty22-es (vagy Ty3...) váltó van rajta. Bármit mondanak is a Fijúk, nektek most elég lesz ez is, aztán ha már úgy érzitek több kell, lehet váltani egy géppel feljebb. Azért mielőtt leteszed a voksod mellette, mégis csak utánna kellene annak az agyváltósnak is nézni. Esetleg Bad is segíthet, ha tud.
stoki Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9091
Robin
Bármikor, bárhol, csak ne keljen levetkőznöm így is elég agasztóan nézek ki...:)

tari2
Jaaaaaaaa (és nézek ki bambán a fejemből...), most már tiszta.
ÉNénénén...öööö...én...öööö...én...semmi komolyra nem gondoltam, csak úgy izgett a billentyűzet az ujjaim alatt...;)

Előzmény: Robin (9088)
Robin Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9090
tari2,
szabadságon és nem utaztál Mallorcára, meg bringatúrán sem vagy? akkor tényleg csak valami elérhetőség kellene (mail-ben is jöhet), hogy tudjunk egyeztetni - hogy fog téged stoki irigyelni, mert tudod hogy Zsuzsa is jön :))))
a láncszakadásban meg igazad van, már miért ott jöjjön szét, ahol könnyű összerakni... igy szokott lenni - azért igyekszem kíméletesen bánni vele
tari2 Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9089
Ori - Az 2.0-ra fejlesztést az okozta, hogy túl hosszú lett a topik, lassan töltődött be, ami különösen az otthonról, modemen netezőknek volt kínos. (Én akkortájt kezdtem az olvasgatást, a beledumálást csak jóval később, hiszen kérdésem nem lévén, tanácsadásra meg alulképzett vagyok.) A lapozás miatt most nincs sok értelme új topikot indítani.

Na már elég lesz belőlem, úgyhogy balra el.

Tari

Robin Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9088
stoki,
majd scan-nelünk egyet, de háromdimenziósban kérem! :)
tari2 Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9087
Ori - Volt ott minden. Bazi nagy csapágyleszedő. Professzinálisan megtámasztott tengely és közben püfölés és mindenféle trükkök. Igyekeztünk nem belepréselni a csapágygolyókat a perselybe.

Stoki - Te kis buta! :-) Én a négykerekű miatti megvetésre gondoltam. Te mire?

Tari

ori Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9086
Újonc vagyok a topkiban, de lassan érik már a "Kerékpáros Topik 3.0", nem?
ori Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9085
Látom már vissza kell mennem a boltba Landrider váltót szagérteni, de erre csak jövő héten lesz időm, azt hiszem.
Előzmény: tari2 (9077)
tari2 Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9084
Robin - Az úttörő, ahol tud segít, csak szólj. Én lenni szabadságon. :-)

A lánc nemcsak ott tud szétesni, ahol a patentszem van - ahogy, azt Kivi találóan megjegyezte, amikor ujjongtam az akkor beszerelt patentszememnek.

Tari

stoki Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9083
Robin
Mit hagytál ki...???
Hát az én fényképemet...;)

Reakciód : ezt vártam, köszi és puszi...:)

tari2
Osztozzunk veled...?!?!?
Részemről tiéd a lányok, de CSAK EGY NAPRA !!!...:)

Azért nekem egy picit durva ez a melegítéses ráhatás, bár ahány ház annyi szokás...

Előzmény: Robin (9074)
ori Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9082
Tari, és az "emberes kalapáccsal püfölés" után megnéztétek a hajtóműcsapágy csészéjét és kónuszait? Horpadások? Meg ugye kicserélted a hajtóműcsapágy csapágytojásait :-)) csapágygolyókra?
Előzmény: tari2 (9080)
Robin Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9081
tari2,
a szállítás jól jött volna, de holnap én nem érek rá.
a láncbontó nem szükséges, ha van patentszemed, vagy már gyárilag szétszedhető a lánc - ha a kinyomóra gondoltál, és néhány láncszemre, az tényleg jól jöhet, de jól karbantartott jó minőségű láncnál városi használtban igen ritkán kell, ezért nincs a csomagban. Ha viszont hosszabb útra mennék, biztos vinnék ilyet is. Addig meg reménykedem, hogy ilyen baj nem lesz, ha meg igen próbálok segítséget kérni. Végeredményben jó lenne egy ilyen szerszám is. Felvettem a listára. :)
tari2 Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9080
Ori - Amikor nem volt leszedőm, és már vagy egy órája püföltük a cuccot emberes kalapáccsal de nem mozdult, akkor a hegesztő aparáttal egy picit megmelegítve szinte leesett.

Tari

ori Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9079
Bár, ahogy elnézem ezt a Tourney váltót, ez nem is pantográf, inkább paralelogramma (ami persze még inkább elhelyezi az alsó kategóriában)
Előzmény: ori (9075)
Robin Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9078
tari2,
majd csütörtökön megy - ma fizetett, hogy mire csütörtökön odaér a boltba, addigra a pénz is odamenjen a saját lábán, és ne zsebelhessék ki Robint útközben, mert az roppant kínos lenne.
De már ismersz annyira, hogy rögtön megjelenek itt, ha bármi fontos történik - ha már láttam a mezt az tuti fontos dolog.

stoki
ne izgulj, mindent úgy értek ahogy kell - a többiek közül meg akik már találkoztak velem, azok is - aki meg még nem, megérti később (feltéve ha addigra badtől meg nem kapom az új tatyómat, mert akkor eltünnek a fekete szörnyűségek, legalábbis a hét nagyobb részére)

off,
Zsuzsa, a mobiltelefonodnak is sárga az előlapja? :)
on

tari2 Creative Commons License 2000.06.20 0 0 9077
Ori - Nincs valami szám mellette pl. 501?

Robin - Láncbontó. Nekem már volt rá szükségem (összerakás) többször is. Lánchoz javító csap (vagy hogy hívják) sem árt.

Amúgy, ha holnap mentek és négykerekű szállítást elfogadtok (Stoki és Bátyó örök megvetése kísér) szívesen segítek.

Tari

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!