Keresés

Részletes keresés

h_g Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8855
Ne ijesztgessük Vájlingot, egyelőre semmi jele annak, hogy inkorrektül bántak volna (fognának bánni :-) vele a Speedmetalnál!
Előzmény: Mad002 (8854)
Mad002 Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8854
Whiling!

Ami boltvall nekem eddig nem volt rossz tapasztalatom, az többek között a Sawa-bringa.
A József körúton vannak, a Keravill mellett az udvarban. (A Rákócci tér és a Baross utca között sacc/kb. félúton)
Egy próbát megér.

Mad002

Előzmény: Whyling (8850)
Tom2 Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8853
Újra netközelben:-))
Kis milllllió élménnyel gazdagabban;-)

Robin

A mezről: Postai rózaszínű utalványon,2000-06-05.én 11:08 kor adtam fel, összeg:5000,(még nem volt biztos a végleges ár), és ráírtam minden infót a szelvényre amit elvileg a címzettnek kellene átadni.

Üdv
Tom2

MGperY Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8852
"MAGELLAN POLARIS ALU 21,000 Ft "
csak azt nem közölték a site-on hogy ez bizony csak polirizott, ha festve kérem akkor mingáy 29 khuf lesz. szóval ettől volt a szigninfikáns _kedvezmény_.
még jó h ebben a dög melegben inkább a telefonra biztam magam, azt megkérdeztem h mitől ijen olcsó.
szóval mégsem csekkolom. :((
m.
Előzmény: MGperY (8837)
adamskij Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8851
Meg a Kiscelli lejtő...
Előzmény: h_g (8849)
Whyling Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8850
Norkoci
igen, igazad van. Hasonlo elmenyem a Hugo volt, igaz ott elotte-alatta-utana nezik es szarjak le a vevoket. Ez a bolt mintapeldaja a bunko kereskedonek (meg kezdobb voltam akkor, de olyan nagy let nem hagytam azer ott)
A SM-ban is eloszor csak erdeklodtem, es akkor is turelmesek voltak. Meg jottek mentek a torzsvevok... Igaz ezek utan valszeg inkabb a Zoldpontba mennek. Tudsz meg ilyen megbizhato helyeket? Ugyanis vilagitas, csomagtarto es kmora stb. kell majd meg. Akkor mar tamogassam a jobbakat.
Előzmény: Norkoci (8845)
h_g Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8849
A Maratonról viszont én tudok rosszat mondani... na nem nagyon rosszat, de figyeld meg a Bringa újságbeli reklámjaikat: gyakran "tévednek" a komponenseket illetően és mindig fölfelé, tehát cromonak mondják a Hi-tent és Aliviónak az Acerát. Hasonlítsd csak össze, amit ők írnak a Dakar 670-ről és a Matts Anacondáról, egy Merida katalógussal!

Az viszont igazán jó hír, hogy minden lejtőre fel tudsz menni! Vár a Kapor utca :-)

Előzmény: adamskij (8846)
zsuzsa Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8848
:-)))))))))))))))))))))
ezt szivesen megnézném.
kalapos?? 36 fokban??
Előzmény: sanzi (8844)
magellan Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8847
Nalunk a plafonra szerelt "biciklifregolin" lognak a biciklik.Fregolinkent 1 bicaj. Nagyon jo a szerkezet, Czernynel vettem 4k alatt. Egy tapasztalat: ha olyan magasra akarod - es tudod - tenni, hogy jarkalhassatok alatta, a mellekelt kotel nem lesz eleg hosszu. Talaltam igen jo kotelet megfelelo arban; ha erdekel, majd mondom.
M.
Előzmény: Whyling (8797)
adamskij Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8846
Most már végre agyonpróbálgattam és szét meg összeszereltem a
Magellan Crater-t, amit a Maraton boltban vedtem (VII. ker., Peterdy u. 29.)

Teljesen megfelel nekem, abszolút arra van, amire én akarom használni.
Azt hiszem, ez a leglényegesebb szempont.
Egyszerre városi és terepbicikli, szerintem igen kényelmes áttételei vannak.
Ha nem akartok Indurain nyomába lépni, akkor ez igazán megfelelő bicikli.
Stabil tempónál 25 km/h minden megerőltetés nélküli utazósebesség lehet,
de ennél nagyobb sebességért meg kell szenvedni egy picit, na meg az első
váltót is át kell állítani, így akinek a sebesség fontos, az ne errefelé keresgéljen.
Viszont roppant kényelmes szerintem. És hát nincs olyan lejtő, amire ne lehetne
vele felmenni, pedig próbálkoztam :))

Szóval akinek munkába járáshoz, kisebb hétvégi túrákhoz méne egy monty, az
megtalálhatja benne számítását.

A Maraton bolt pedig nagyon korrekt hely, és igen előzékenyek, pedig nem
voltam egyszerű vevő :))

Norkoci Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8845
Whyling

Olyan tapasztalatod még nem volt boltban, hogy ha tudják rólad, hogy nagy lét hagysz ott, akkor sokkal szívélyesebb a kiszolgálás és mindent megigérnek, hogy bármit seperc alatt beszereznek, ráadásul akár kedvezményt is kapsz? 1-2 hónappal később meg úgy néznek rád, mint egy leprásra, mert nem biztosítasz számukra további havi 10000-eket. De bízom benne ezt nem fogod náluk megtapasztalni. K**va szar, ha pl. 450.000-ért veszel két bicót és egy pár hónap múlva le se szarnak, ha csak nézelődni mész be a boltba vagy az újdonságok felöl kérdezősködni. (Ez nem a Speed Metal) Pedig a vásárláskor mindenfélét igértek...

Előzmény: Whyling (8833)
sanzi Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8844
Bátyó

Neked ingyé adom :-)))

De komolyan.

A biófékező rendszer az olyan, hogy van egy humánbiócsipped (az én esetemben egy részeg pali) neki mész és átölelve teszel meg úgy 100 métert. A lényeg hogy úgy csináld, hogy a pali ne essen el. Tuti jó. :-))))

Szegény annyira meglepődött, hogy csak a sapkáját kereste, ami persze jóval mögöttünk volt.

Ebből az a tanulság, hogy kerüld nagy ívben az enyhén kacsázó emberkéket.

Előzmény: bátyó (8843)
bátyó Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8843
sanzi
Persze, hogy érdekel a Scott toldalékod. Ha ócsón adod.
Előtte azért megnézném, mert rettenetesen háklis vevő vagyok ám. :-)
Dobj egy mailt, hogy tisztázzuk a dolgot.

Már megint mit szereltél a bringádra? Biofékezőrendszer. Az mi?

Előzmény: sanzi (8823)
Norkoci Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8842
MGperY

Én kétszer jártam a Speed Metalban.
1. alkalom: vettem egy kormánszarvat. Nem tudtam, hogy hogyan tegyem fel és megcsináltattam velük. Az 5 perc munkáért, ha jól emlékszem 500ft-ot kértek el. Pedig anyagot amit használtak csak egy kis hajlakk volt, ráadásul elbarmolták. Össze-vissza vagdosták a markolatot ollóval és, mint később megtudtam gumikalapácsot szoktak használni a markolat végének szép és stílusos leválasztásához, de már mindegy volt...
2. alkalom: Olvasok újságban hirdetést, hogy nagy eksön, Manitou villák akciósak Speed Metálnál. Robogok oda, hogy megnézem. Unalmasan fazon közli, ilyen nincs, ez nem igaz és nem is volt. Igaz, hogy ők hirdetést adtak fel ilyet, de az 3 hónappal korábbanra vonatkozott. Az érdekesség, hogy az újság amiben néztem még alig volt 1 napos, korábbi számban nem is volt ilyen hirdetésük. Erre azt mondják, hogy nekik a hirdetést 3 hónappal korábban le kell adni és nem tehetnek arról, hogy csak ilyenkor jelenik meg... (kérdés: Miért kell egy havi lap esetében a hírdetést 3 hónappal előre megszerkeszteni?)

Ezeken kívül még párszor próbálkoztam náluk a szívélyes fogadtatással, de mivel nem jött be feladtam. Zöldpontba meg akárkivel mentem és akárkit láttam, ott mindenkivel normálisan bántak. Alacsonyak az áraik és alkudni is lehet náluk, de csak finoman. Pl: XT fékkarokat árultak kb.16e helyett 8900-ért. Mondtuk , hogy kell több is és máris 8000-be került. Azóta néztük van-e még, de csak 15e-16e-ért van. De nemcsak nagytételes kedvezmény van!

Előzmény: MGperY (8837)
h_g Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8841
Gondolom, Te nem a Speedmetalra gondolsz, hanem a Hugóra (az áruház földszintjén)?
Előzmény: novice (8814)
rgranc Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8840
A Berguson nott meg. :)
A SpeedMetalrol: mar vagy negyszer voltam naluk a biciklivasarlas ota a ket biciklivel (enyem es asszonye) kulloigazitas, meg ilyenek ugyeben, es azonnal megcsinaltak mindig, ingyen, a vasarlaskor is kaptunk kis kedvezmenyt, pedig a ket bico osszesen is csak kilencvenezer volt, tehat nem rajtunk gazdagodnak meg...

Robin atszaladtam az elobb az EuroCenterbe, es befizettem a mez arat az OTP-ben, ha minden igaz, mar megkaphattad azota.

Előzmény: MGperY (8837)
Whyling Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8839
hello h_g,
asszem akkoriban epp nem olvasgattal errefele, mikor itt kerdezoskodtem. Szoval, nemtok minden reszletet, mert nem otthonrol netezek:
GT Karkoram vaz
Canondale agyak
Suntour vagy Alivio hajtomu (Shimano van rairva)
Shimano valtokarok, fekek
Deore hatso valto
geles nyereg, de asszem tul puha lesz. Tja, a Csepel Maratonomra (azt meg ontott muanyagnyereggel szallitottak, gondolom tipikus Ken, Barbie! fiuk reszere) is csak a 3. lett jo.
Majd holnap hozom, mi van benne es akkor kiderul, volt-e atveres.
Előzmény: h_g (8802)
gombfoci Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8838
kerékpár
Nem kell a macsakaköves Bartókon bekerekezni. (Akkor már inkább a Fehérvárin)
Jobb, ha végig kerékpárúton mész: a Pályaudvarról induló Etele úton bekerekezel a 6-os útig, ott balra, el a Lágymányosi híd felvezetőjéig, majd a híd aljához a budai rakpartra. Onnan már csak (max. 20 perc.) (A lényeg, hogy a leggyorsabban lejuss a Dunapartra.)
Előzmény: kerékpár (8827)
MGperY Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8837
akkor vagy bike bergúzon nőtt meg tavaj óta, vagy nagyon pici a speed metál.
mindenkinek köszi, ma megnézem, (nálam vázcsere lenne, az alkatrészekkel nincs gond, pláne hogy az már egyzser össze lett válogatva :)
m.
Előzmény: Whyling (8833)
Whyling Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8836
SpeedMetall 2x
ja, en nem ertek a mountikhoz, inkabb bizz Norkociban (7350). Bar most imadkozhatok, hogy tulozzon...
Előzmény: Whyling (8833)
kerékpár Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8835
Kedves Zsuzsa és Norkoci!

Köszönöm a felajánlást és az információt!
Azt hiszem, a reggeli utazás változat fog élni, mert 8 km-t 20-25 perc alatt biztosan megteszek és a péntek délutánom elég elfoglalt lesz - nem biztos, hogy fel tudnék utazni aznap.
Szombat este nem lesz még valami kerékpáros buli? Mert az kritikusabb számomra. Este 8 körül már nem nagyon van mivel hazamennem. Annyira meg nem vagyok suicid, hogy éjjel a 6-oson tekerjek hazáig...

Ti mentek a Duna Maratonra?
Utána egy üdítő vagy sör?

Köszönettel:

kerékpár

Előzmény: zsuzsa (8832)
hobe Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8834
Robin

Nem tudom mi van KaZeval, de a tegnapi mail-emre sem valaszolt:-( Remelem nem torte ossze magat megint!
Meddig kell a penznek eljutnia hozzad?

Előzmény: Robin (8831)
Whyling Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8833
SpeedMetall

no, en itten vettem a gepemet. Szimpatikusak voltak, egy GT Karakoram vazra szerkesztettunk ö:100 eFt-ert. Alap + Haromhavi kamatmentes reszletre, ez jo. Segitettek megtalalni a nekem legmegfelelobb alkatreszeket, cserelgettunk ezt-azt, mig osszejott. Mivel tegnap hoztam el, meg nemtom, milyen a 7vegen majd megnyuzom, akkor kiderul. Ajandekba egy kulacstartot + kulacs kapok, meg par alkatresz is olcsobb igy mintha kulon vennem. No, meg kesobb szereleskor elebbre kerulok a sorban, mint a nem naluk osszeszerelt bicaj.
Altalaban teljes bicajt arusitanak, de mindig van, aki cseret ker, ezert sok maradek alkatresz van, kedvezo aron. Az en vazam is ilyen volt. A bolt kicsi, igy a keszlete is, de ha kered kb 1 het alatt meghuzzak. A Bike Bergusonban nagyobb pl, de ott nem volt ilyen turelmes a kiszolgalas.
Erdemes benezni! Bicok kb 50 eFt-tol.

Előzmény: MGperY (8817)
zsuzsa Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8832
Nem ismerlek, de ha ez komoly gond neked, a gyerekszobat felajanlhatom. a kolkok ugyis a nagyszuloknel lesznek es olyan szomoru nelkuluk. Ha akarsz, ott alhatsz elozo ejjel.
Arpad hidtol kerekparuton konnyen eljuthatsz a Varba.
Előzmény: kerékpár (8827)
Robin Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8831
Filigran,
ok

Hobe,
KáZé már elvacsizta a mezed árát? Vagy csak ő is fülig ül a munkában?

Filigran Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8830
Robin:
Befizetés ügyben mail ment.

Badmaaaaaadddddd:
please...

Zsuzsa:
A hölgyek részére történő frissítő osztás úgye kötelező érvényű, és minimum 10 perc pihenőidővel ki kell tölteni (ha már úgyis fentről indultok :)

Filigran

hobe Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8829
Sanzi

Vegre megjott az eszed!:-) (Scott toldalek leszrelese)

Előzmény: sanzi (8804)
Norkoci Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8828
Kerékpár

Mivel ez szombati nap és eléggé kora reggelnek számít az az időpont amikorra felér a vonatod, legjobb, ha pofátlanul felszállsz a 19-es villamosra. Célszerű a végébe és a villamosvezetőnek megjegyezni, hogy defektes a bicód és azért akarod villamoson vinni. Ezzel kell elmenni a Lánchídig. Onnan bike-kal föl a várba, az Alagút elött jobbra föl az egyirányú utcán, ahol a Kerékvár is van. Ha nem villamos, akkor a villamos vonalán biciklivel. A teljes út max. 8km. Bartók Béla úton indulsz egészen a rakpartig (macskaköves) - rakparton Lánchídig kerékpárút, onnan pedig ua., mint előbb.

Előzmény: kerékpár (8827)
kerékpár Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8827
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem:

Érdekel a Duna Maraton, de nekem aznap reggel kellene felvonatoznom Bp-re (a 200 km-nyi tekerést nem vállalom), a probléma az, hogy a legkorábbi vonat 7:53-kor van Kelenföldön és 8:13-kor a Keletiben. A kérdésem az, hogy van-e esélyem egy ór aalatt Kelenföldről a Budai Várba érkeznem minimális helyismerettel és kb. 25 km/h-s átlaggal.
Ha igen, tud valaki segíteni útvonalajánlattal?

Előre is köszi.

kerékpár

Norkoci Creative Commons License 2000.06.15 0 0 8826
Zsuzsa

Hát nem tudni a pontos útvonalat, de a helyszíneket összekötő utak elsősorban túristautak, amik nehol földutak, néhol pedig lehet, hogy szűk kis ösvények. Ami biztos, hogy a Pilisre felvezető út széles murva út és nem annyira meredek. Előtte a Hosszú-hegy is iyen , csak nem emelkedik, de Kevély - Mackó barlang szakasz ennél tuti durvább. Ott esőben gyalog menni is nehéz volt, mert oldalirányban annyira lejtett, hogy nehezen fogott a cipő, de minden más szárazidőben. A Kevélyekre felmenni is széles murván lehet, de az viszont szép meredek. A többi rész kiszámíthatalan, mert sok lehetőség van és nem tudni, hogy a szervezők mit jelölnek ki pályának.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!