Keresés

Részletes keresés

BJaca Creative Commons License 2017.10.22 0 0 25032

Ez annyira ellentmondásos. Vegyünk egy 160-as radiátort, ami 2-3000W. Beleküldöm a 65 fokot, visszatér belőle 45 fok. Na de ezt az állapotot 10 percig fenntartom, és aznap már be se kell kapcsolnom a kazánt.
Vagyis ilyen állapottal pont nem azt lehet elérni, hogy folyamatosan kis teljesítménnyel járjon a kazán, hanem ki be fog kapcsolgatni. Vagy annyira lassan kell benne keringetni a vizet?

Előzmény: zöldeskékek (25031)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.10.22 0 0 25031

Megértettem, átgondolom, igazad van !

  Korábban is spekuláltam ezen, tehát a visszatérő a lényeg. Így van, minél több radiátor /nagyobb a fűtőfelület / annál jobb.

 Viszont hogy   ki mit hol hogyan hoz fel az nem az   nem te kompetenciádba tartozik. Elvégre a  kondenzációs kazán és a radiátorok szorosan összefüggnek.

 Jó épületgépészkedést !!

Előzmény: Wattocsak (25023)
csokizilla Creative Commons License 2017.10.22 0 0 25030

Bocsánat nem gondoltam át a fogalmazást,és nem szotár alapján irtam. Egyébként gépkönyv alapján nem lehetséges. Biztam benne, "mivel müveltebb szakemberek lévén"kap az illetö segitséget. Mindezt természetesen nem ingyen. Szíves elnézést mindezért. További szépnapot minden mélyentisztelt fórum használonak.

 

Zs:) Creative Commons License 2017.10.22 0 0 25029

Gépkönyv alapján is be lehet azt állítani, nem olyan bonyolult!

Viszont amit leírtál, ahhoz egy szótár nem ártana!

Előzmény: csokizilla (25027)
sabrinho Creative Commons License 2017.10.22 0 0 25028

Nincs

Előzmény: nagykunsági (25002)
csokizilla Creative Commons License 2017.10.22 0 0 25027

Thermomax inka 24 tipusu kazán átállitásával kapcsolatban. Beálították egy ceglédi ismerösömnél a kazánt kulsö hömérséklet érzékelövel 55 fokra. Radiátor fütésre hogyan lehet beállítani 75 fokos fütési kör fütésére. Esetleg valaki elvállalná ennek a kazánnak a beállítását.

Wattocsak Creative Commons License 2017.10.21 0 0 25026

Meg a többi változótól. :-) 

Előzmény: nagykunsági (25024)
5738g Creative Commons License 2017.10.21 0 0 25025

Meg a hőleadó felület nagyságától, padlófűtésnél az aljzat hőmérsékletétől, radiátoros fűtésnél a levegő hőmérsékletétől!

 

Előzmény: nagykunsági (25024)
nagykunsági Creative Commons License 2017.10.21 0 0 25024

Az, hogy milyen alacsony a visszatérő az csak attól függ, milyen fokozaton megy a keringtető. 

Előzmény: Wattocsak (25023)
Wattocsak Creative Commons License 2017.10.21 0 0 25023

Sajnos tévedsz, de a szörnyű az egészben, hogy a szerelők túlnyomó többsége is az alacsony előremenőre esküszik. A visszatérő számit! Az legyen minél alacsonyabb, az előremenő jó lenne ha minél magasabb lenne. Ezért kéne méretezni minden fűtési rendszert, de nem lehet mindegyiket. Ez messzire visz, nem ennek a topiknak a téméja.

Előzmény: zöldeskékek (25022)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.10.21 0 0 25022

Ok. jó az a segédlet .

 De megjegyezném hogy véleményem szerint az a 95 és 65 fok közötti előre menő túlzás... legalább is  a gázkazánoknál.  7. oldali táblázat. Most nem beszélve arról, hogy pont itt a kondis kazánoknál eleve  a kishőfokú előre menő a cél.

 Vagy tévedek ?

Előzmény: pupákdézi (25019)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.10.21 0 0 25021

 Elhiszem , korábban én is megtaláltam, most pechem van. Nem találom.

Magam méreteztem a radiátorokat ( mert az első  fűtésszerelő palira akart venni  ) Mikor beszélgettünk még a projekten, mondtam neki  a radiátorokon ne spóroljon, inkább alacsony hőfokon menjen mint magason . Erre mit látok az ajánlatában :  a lehető legkevesebb fűtőfelületet tette volna fel. Mellé lőtt, nem gondolta , hogy értek hozzá. Mikor direkte kértem . Más aztán  azt és annyi radiátort tett fel amennyit kértem,. és bevált.

 

 

 tipikusan 90/70/20 vagy 75/65/20,  én inkább a  90/70  és a 70/50 re emlékszem ,    7 éve volt.

 Sőt elvileg lehet interpolálni is a teljesítményt, mert nem biztos ,hogy  a megadott hőfokon megy az a fűtés.

Előzmény: ÁsítóSárkány (25020)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2017.10.21 0 0 25020

A Voge&Noot magyar weboldalán egész korrekt hőteljesítmény kalkulátor van például radiátorokhoz.

Azért egy értéket valamilyen előremenő és visszatérő vízhőfokkal 20 fokos szobahőmérséklet mellett, (tipikusan 90/70/20 vagy 75/65/20, nem mindegy melyik) azért jópár gyártó megad.

Előzmény: zöldeskékek (25018)
pupákdézi Creative Commons License 2017.10.21 0 0 25019
Előzmény: nixon70 (25014)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.10.21 0 0 25018

Pl itt van az egyik :

 FIX TREND:

  • Minőségi acéllemez, vékony profil és ponthegesztett konvektor lemezek az optimális hőteljesítmény eléréséhez
  • Hőleadó képesség a DIN EN 442 előírásnak megfelelő radiátoroknál különösen magas
  • Egyszerű és gyors szerelhetőség
  • FIX-fehér szín ( RAL9010-nek megfelelő)
  • Teljes körű korrózióvédelem elérése érdekében a radiátorok minőségi bemerített alapozással és porszórt lakkozással készülnek, mely a káros anyagoktól és oldószerektől mentes
  • Speciális védőcsomagolás
  • A szerelési egységcsomag tartalmazza a tartókonzolt, légtelenítőt és a végdugót, mely a radiátorhoz van csomagolva
  • Nanokerámia technológia. A FixTrend radiátorok gyártója elsőként vezette be a "Nanokerámia" eljáráson alapuló technológiát az acéllemez lapradiátorok gyártásában, amely egy foszfátmentes nano eljáráson alapuló felületbevonatot eredményez. A korrózióállósága jelentősen magasabb, mint a hagyományos vasfoszfátozással létrehozott felületnek, ezáltal a rozsda és szennyeződésvédelem közel a kétszeresére nő.

Környezetbarát előnyök:

  • Környezetre átalmas nyersanyagot nem tartalmaz
  • Kisebb energia költség
  • ISO 14001 szabványnak megfelelő eljárás

<!--

Elérhetőség:

-->             

 Sok minden össze irkálnak csak éppen az nem hogy egy konkrét méret mennyi hőt ad le.

Előzmény: zöldeskékek (25017)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.10.21 0 0 25017

Mit értesz az alatt a konvertálás alatt ?

 Most nézegetem a radiátorok teljesítményét , hát szerencsém nem sok volt. Sehol se adták meg. kivéve egynél. A panelradar  radiátoroknál.  De ott is elé sendliánul.   

 

Méghozzá  így :

 Teljesítmény adatok 80  C közepes fűtővíz hőmérséklet és 20 fokos belső szoba hőmérséklet esetén  aztán radiátor méretek szerint megadják kW -ban a teljesítményt.

 Mi az hogy 80 fok közepes f. víz hőmérséklet ? A egy magas érték. De itt legalább megadnak valamit.

Előzmény: nixon70 (25014)
pilecki Creative Commons License 2017.10.21 0 0 25016

Igen, néztem, de kapilláris cső nélküli változatban. Azt gondoltam, hogy ez a típus csak akkor működik megfelelően, ha a csőbe, tartályba stb. , azaz közvetlenül a mérendő folyadékba helyezik a szondáját, így átléptem őket. Kösz!

Előzmény: BJaca (25015)
BJaca Creative Commons License 2017.10.21 0 0 25015

Nem kell közvetlen a kazánhoz tenni, ha van a közelében radiátor, oda is jó.
Esetleg ez is szóba jöhet:

https://www.vilagitascenter.hu/termosztat_brh_w15_kapillaris_csoves_5340?utm_source=argep&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link

Ilyet néztél? Csak arra kell vigyázni, azt a rugószerű drótot ne törd meg, mert az egy vékony csövecske. A végén azt a bumszlit kell ráfogatni a csőre, és valami hőszigetelőanyaggal körbetekerni, pl csőhéjjal.

Előzmény: pilecki (25011)
nixon70 Creative Commons License 2017.10.21 0 0 25014

Tudom.

Konvertáld már át plíz.

Köszi.

Előzmény: zöldeskékek (25013)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.10.21 0 0 25013

Ok. ezek az adatok jók, de hiányzik egy alacsonyabb hőmérsékleten megadott teljesítmény is.

 Mert egy ilyen kazán 90 fokon nem megy,  előbb letilt !

Előzmény: nixon70 (25006)
Palási Creative Commons License 2017.10.21 0 1 25012

Ekkora lakáshoz bőven elég. Inkább a radiátorokkal lesz gond vagy némi rad . bővítés vagy a kazán teljesítményét csökkenteni

Előzmény: gÖndÖr (25008)
pilecki Creative Commons License 2017.10.21 0 0 25011

Most jutottam oda, hogy újra foglalkozzak az általad javasolt megoldással.

 

Azt írtad, hogy a visszatérőre tegyem a csőtermosztátot, de az a gondom, hogy nincs elegendő hely a felhelyezésére.  A TF1 kimenet és a kazán bemenet között ugyanis olyan rövid szakasz maradt szabadon a visszatérőből, hogy oda már nem férne fel. Legalábbis, amit eddig ajánlottak nekem az eladók, mindegyik nagyobb volt a kelleténél, a neten sem találtam kisebbet, igaz sok esetben fel sem tüntetik a méretüket.(nyilván nem ez a legfontosabb adat róluk)

 

a, Jó-e ha az előremenőre teszem fel? (és persze ennek megfelelően kalibrálom)

 

b, Ez az un. kivezetett érzékelős csőtermosztát  http://www.comfortshop.hu/termek/brh-1-00385-csotermosztat-kivezetett-erzekelos2 ilyen helyszűke miatti megoldásokra van kitalálva, amikor a mért pont nehezen hozzáférhető? Eddig semmilyen leírást nem találtam róla – a hiszterézis értékéről meg pláne. Ha a kivezetett érzékelő teljesen mást jelent, remélem sikerült mosolyt csalnom a hozzáértők arcára :)

Előzmény: BJaca (24918)
nixon70 Creative Commons License 2017.10.21 0 0 25010

Igen, előre gondolkodva be lehet tenni az aljzatba szigetelt 5 rétegű csövet.

A kazán, mint említetted, 5 éve nem üzemelt.Mégegyszer leírom: feltétlen nézesd át, takaríttasd ki, állíttasd be!!

Továbbá egy CO érzékelő mindenféleképpen!

A konyhában gáztűzhely van?

kazános helységből nem csinálnék hálószobát.(zaj)

Előzmény: gÖndÖr (25008)
gÖndÖr Creative Commons License 2017.10.20 0 0 25009

Köszönöm. Lakás tényleg elég jó állapotú, egyelőre úgy tunik nagy szerencsénk volt vele, mert jó áron megkaptuk. Egy 7. kerületi jó állapotu 50m2 es lakás árából meglett, ez Óbudán van Kolosy tér körül. csendes helyen. Parketta képeken jól néz ki, de valóságban azért nem ilyen és nagyon recseg már, nem lehet már újracsiszolni és csere mellett döntöttünk. Csak ott meg a kérdés, hogy kohosalakos aljzattal mit csináljunk, ha kiszedjük, akkor meddig és mi kerüljön, milyen rétegekkel helyette, na de hát ez már más topik :)

Előzmény: Zöldár (25005)
gÖndÖr Creative Commons License 2017.10.20 0 0 25008

Fég C18 as a kazán ha minden igaz.  Valószinüleg csak január környékén költöznénk, de akkor valszeg marad idén ez a kazán aztán majd meglátjuk később. Egy kérdés még.. ha indirekt tárolós lesz majd a jövőben és berakják a könyhába a kazán mellé, akkor onnan tippre hol menne a (meleg)vizcső a fürdőbe? Az alaprajzon láthatjátok a konyha és fürdőszoba nem egymás mellett van, ott egy másik lakás szobája van. Külön vizora van furdszobaban egyébként. Azért kérdem, mert ha megcsináljuk az aljzatot és új parkettát, akkor már előre gondolva le kéne fektetni a csövet, amennyiben ez szokott egyálalán aljzatban menni.

 

Illetve ablakszigeteléssel kapcsolatban... a kazán a konyhában van, ahol muanyag ablak van légbeömlővel. Feltételezem az éves kéményseprői ellenrzéseken ezeket átnézik és gondolom jelenleg jó. Viszont ilyenkor azt is belekalkulaljak, hogy a konyhaajtón tuli ablakok nem szigeteltek azaz onnan is jön a levegő? Vagy azt nem nézték valószinuleg? Tehát ha most leszigetelem a három szoba 5 ablakát akkor elég lesz a konyha légbeömlője? Páraelszivó nem lesz egyelőre, max ha zárt égésterüre váltunk.

 

Alaprajz valóban nem túl szerencsés de kicsi gyerekek mellett most még megfelelő, esetleg majd kamra helyére be tudnánk tenni egy zuhanyzos kis fürdőt. Illetve később amerikai konyhára lehetne alakitani, de pl azt mennyire tiltják, hogy kazán és gázóra helyisege, a jelenlegi konyha, hálószobaként funkcionáljon (mondjuk kondenzációssra váltás utan).

 

Köszi mindent ujra.

nixon70 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 25007

Még annyit: simán lehet még radiátorokat felszerelni a szobákba.

Előzmény: gÖndÖr (25003)
nixon70 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 25006

Hali!

A radiátorok hőteljesítményei 90/70/20-ra (előre vízhőfok/visszatérő vízhőfok/ szobahőmérséklet)

 

128-as DKN hajdu lapradiátor : 3072 W

100-as DKN     ua.                 : 2496 W

100-as EKN     ua.                 : 1330 W   

 

A wc. ben lévő egysoros, konvektorlemezes? Méret?

Ha a kazánt be akarod izzítani, nézesd át egy szerelővel feltétlenül!

Milyen teljesítményű a kazán? 12-es vagy 18-as?

Megpróbálnám ezt a fűtésidény ezzel a kazánnal, megnézni, mennyi gázt fogyaszt.( lőjél be előremenőnek 60-65°C)

Jó minőségű CO érzékelővel megnyugtathatod az asszonyt is. :-)

Előzmény: gÖndÖr (25003)
Zöldár Creative Commons License 2017.10.20 0 0 25005

 Ez egy  jó állapotú,  majdnem nagy alapterületű lakás / belvárosi viszonylatban /.  A fűtés igaz  nyílt égésterű, de azért az nem baj.

 A parketták is jónak tűnnek. Egy viszont problémás lehet. A beosztás az  rettentően nem praktikus.

 Talán azt kellene átgondolni mindenek előtt, hogy lehetséges e  átalakítani és persze van e rá igény.

 Ha még jó helyen is van nagyon értékes lakás lehet !!

Előzmény: gÖndÖr (25003)
BJaca Creative Commons License 2017.10.20 0 0 25004

Ha ablakcsere is lesz, akkor mindenképp zárt égésterű kazánt javasolnék, különben a kéményesek szét fognak szivatni a szellőzőkkel, a páraelszívóval. A nyílt égésterű kazán jelentős mennyiségű oxigént von el a légtérből, amit pótolni kell. Ha megy a kazán, nem mehet páraelszívó sem a konyhában, sem a fürdőben.

Előzmény: gÖndÖr (25003)
gÖndÖr Creative Commons License 2017.10.20 0 0 25003

Ne érts félre, nem akarom mindenáron lecserélni a rendszert, csak mivel felújitás elején állunk felmerült hogy hozzányulunk ehhez is. SZét lesz most bombázva a 3 szoba, régi parketta fel, kohósalak ki, lépésálló szigetelés, beton stb,  ablakcsere/szigetelés stb, szóval most könnyebben hozzá tudunk nyulni a fütéshez, mint mikor beköltöztünk két gyerekkel. Valamint jelenleg mint emlitettem villanybojler van, szóval az is adná magát, hogy ha belevágunk, akkor indirektre csere. De egyáltalán nem határoztuk még el magunkat, csak sorba vesszük az előnyöket, hátrányokat és a kötlségeket.  

 

Kéménnyel kapcsoaltban laikusként én is olvastam korábban, hogy teljesen más rendszer ezért nem is kompatibilis a két kazán, de az a "dokumentáció" elbizonytalanitott és gázterves tanácsadó is megerősitett benne, hogy az alapján amit lát, a nagyja a kéménynek megvan. Ezért is tettem a megjegyzéseket is feléje, hogy miért tudok/sejtek tudatlanul is többet nála. Ahogy ovlasom nem csak hogy a kondenzácios/zárt kazánhoz osztott kémény kell, de még bélelő anyag is más, azaz nem megoldható ahogy én mint Móricka elképzelem, hogy a meglévő bélelésbe beletesznek egy kisebb átmérőjüt? 

 

Eltekintve a kéménytől, csináltam pár képet a radiátorokrol, szobákról és összeférceltem egy alaprajzot, ide feltettem a képeket

https://photos.app.goo.gl/wga9gtVxcUSmj0tw1

 

Kamra kivételével mindegyik szobában van egy radiátor az odairt méretekkel.  Igyekszem majd beizzitani a kazánt és a kért infókat beirni még. De szivesen várom a lebeszélő véleményeket is. Feleségemmel is kcisit "hadakoznom" kell, mert ő nagyon megvette a marketingfogasnak se rossz "zárt égésterü kazán biztonságosabb" hirdetéseket.  Én inkább abból a megfontolásból gondoltam a cserére, mert ha minden jól megy 20-30 évet itt fogunk élni, villanybojler helyett indirekt tárolót praktiksuabbnak-olcsobbnak látom, van rá némi keret még, plána ha csak a kazánt elég cserélni, ha elromlik a msotani kazán, úgyis majd zártr kondenzáciosra kell cserélni illetve "most vagy soha" az egyéb felújitások miatt. De ha hülyeség, szóljatok nyugodtan :)

Előzmény: SolnesMM (24999)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!