Keresés

Részletes keresés

pajtás11 Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9221
Én meg a bringámat keresem, segítség. Elég feltünő darab.

bordó Magellán serpens váz felirat nélkül
fekete-kék Manitou3 teló
piros Wellgo keretes spd pedál
piros Shimano DX V-fék
piros-fekete Diatech fékkar
fekete Amoeba DH-kormány
STX/RC hajtómű és váltók

Tegnap vitték el a Mechwart-ligetből. A színpad kerítéséhez zártam, és nem mentem vissza érte elég hamar. Amikor elkezdték szétszerelni a kerítést, és már csak az én bringám volt rajta, két élelmes fiatalember odament a munkásokhoz és azt mondták, hogy elhagyták a lakatkulcsot, segítsenek levágni. Egy segítőkész Inkal-os legény segített is nekik.

norbika Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9220
csip
ezt a nagyon hüjjee kérdést én is feltettem, nem is olyan rég, így most baromi okosnak érezhetem magam, hogy felvilágosíthatlak :-)
tehát:

dobpergés
dobpergés
dobpergés

SZVSZ = Szerény Véleményem Szerint

norbika

Előzmény: csip (9218)
kivi Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9219
zsuzsa,
Na igen... :)
Ennél már csak az lehet rosszabb, ha a barátnőm is a fejébe veszi, hogy elindul a Maratonon. Na akkor azt hiszem beállna nálam az agyhalál... :)

Robin,
ez a hozzáállás tetszik! :)

csip Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9218
Köszi a leírást , tényleg nem tűnik olyan bonyolultnak a dolog.
Az szvsz az mit jelent? (ez nagyon hüjjee kérdés???)
Hol lehet ezeket a kellékeket megnézni (KM óra és lámpa)egy olyan helyen ahol nagy a választék , mert szeretném vizuálisan is megcsodálni őket.Tehát azt mondjátok vannak középre szerelhető KM órák és pilácsok is ??? , mert nem láttam csak előre villogót ami középre szerelhető.
Ha vannak még beállítási tudnivalók akkor várom azokat.
De jó lenne ha már Én adhatnék tanácsot vkinek.Minől tobb tudásra teszek szert általatok , rájövök milyen keveset is tudok.

Most ennyi mert meló
Üdv mindenkinek

csip

Előzmény: Fenistil_24 (9212)
hobe Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9217
norbika

Szerintem az orak talpazata biztosan nem egyezik meg, viszont az erzekelo megoldas valoszinuleg mindenhol ugyanaz. Reed-relet hasznalnak, ami csinal egy rovidzar impulzust, amikor a kullon levo magnes elhalad elotte. Szerintem ha sikerul a "hardver" problemakat megoldanod (aljzat+ora), akkor mukodnie kell az oraknak!

FlightDeck-et ne vegyel, nem jo a szoftvere:-((

Előzmény: norbika (9215)
bátyó Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9216
Fenistil_24
Én Fehérvár 40 km-es körzetében lakom, tehát lehet, hogy esetleg igénybe venném a futárszolgálatodat. Legalábbis addig, amíg elviszed Fehérvárra, mert oda nem kunszt nekem sem eltekerni.
Bővebbet délután, mert most melóhegyek.
Előzmény: Fenistil_24 (9201)
norbika Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9215
Hamár órákról van szó, eszeme jutott egy kérdés: mennyire szabványos / csereszabatos a különféle cégek érzékelőmegoldása? Kicsit magyarabbul: ha gy aljazatba belemegy egy másik (nem az eredeti) óra, akkor rendesen működik is? (FlightDeck-kel kíméljetek :-)) Egy cég óráin belül szerintem ennek menni kellene, de nem tudom, hogy pl. a Cateye órái meg a Sigmaé mennyire komálják egymást? Bár mivel a csatlakozó még óracsaládonként is változik, ez inkább elmélei jellegű. Vannak azonban vad ötleteim...

norbika

Fenistil_24 Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9214
Ja, óra...
Cateye-nak tuti van (szvsz az összes többinek is)olyan. Persze az óra nem más, csak a talapzat. (talán még Mo-is lehet szerezni, de ezt majd megmondja más)
Filigran Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9213
Csip:

Úgy rémlik, a Shimano km órája középre is szerelhető. Ha nem, javítsatok ki.

Filigran

Előzmény: csip (9209)
Fenistil_24 Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9212
csip
LX nagyon jó, sürgősen állítsd be rendesen !!!

Én így szoktam:

1. először azt kell elérni, hogy a váltó jó tartományban működjön -> ez a váltótesten lévő 2 kis csavarral tehető meg: értelemszerűen az egyik az "alsó", másik a "felső" pozíciót állítja. (én mindig összekeverem, de hamar kiderül:-) )

2. ha már nem tudsz a kazi és a küllők közé beváltani, jön a fine-tuning. Erre való az a "tekerentyű", amit már állítgattál. Tulképpen ez a bowdenfeszességet állítja. Tehát: tedd a láncot a harmadik (alulról) lánckerékre -> nézd meg melyik szomszédos lánckerékhez van közelebb a lánc, ill. hogy áll a láncfeszítő (hátulról) -> láncfeszítőnek pontosan vonalban kell lennie a lánckerékkel, tehát a lánc nem lehet csili-csálé :) -> na, hogyha a lánc a nagyobb lánckerékhez van közelebb, ill. hozzáér, akkor a feszítő csavarkát befelé kell tekerni, mert ilyenkor túl sokat feszít a bowden; fordított esetben természetesen kifelé kell hajtani a csavart.

El lehet vele tökölni, de megéri.
Ja, és egyszerre csak keveset, modjuk olyan negyed fordulatokat (vagy még annyit sem) érdemes fordítani a csavarokon.

Na, mire leírtam, bátyó már biztos 6x el is küldte :))

javíccsatok ki, ha hülyeséget írtam.

Reki
Még a végén kiderül, hogy szomszédok vagyunk :))
Tényleg, merrefelé lax? Mer én a palota1/4-ben :))

Fenistil

Előzmény: csip (9209)
Reki Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9211
Fenistil_24

Eléggé a megjelölt körzetben lakom, mivel Fehérvári vagyok :)). Viszont Robinnal már eléggé leszerveztük a részleteket, és téged se akarlak terhelni hazafelé jövet.

Robin

Várom a csomagot.

Előzmény: Fenistil_24 (9201)
Robin Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9210
kivi,
tökéletesen tisztában vagyok. Kövek között nagyon nem, de ösvényeken igenis szeretek bringázni. szeretem megmérni, hogy mire vagyok képes. És nem biztos, hogy muszáj nekem szintidőn belül beélrnem (ki mondta hogy muszáj? az nem jó, ha teljesítem a távot, de fél órával később érek célba?, nekem nagyon jó)
És jól látod, riaszt egy kicsit hogy nagy a szintkülönbség, de a döngölt erdei út nem idegen tőlem - te elfelejted, hogy én erdőben nőttem fel - és nem nyerni akarok, csak magammal megkűzdeni...

csip Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9209
Köszi Bátyó a jó tanácsokat a nagyrészét megfogadom , de nem akarom felcicomázni a bicajt (sárvédő , csomagtartó ,rádió? stb), szeretném a sportos kinézetet és jelleget megtartani , meg azt szeretem ha minél kevesebb és kicsi dolgok vannak rajta.A másik mániám a szimetria , de sajna nem láttam olyan lámpát és KM órát ami középre szerelhető!
Sisakot már vettem egy VETTA Gryphon-t , nem egy esztétikai gyönyör , de remélem nem lesz rá szükség.
Köszi a címet is megnéztem és lehet , hogy vásárolok is (már csak a mocskos pénz hiányzik).
A váltóm tényleg furcsa , próbáltam állítani a bovdenen levő tekerentyűvel , de úgy elállítottam , hogy már félre is váltott a gép.A garanciával tökéletesen igazad van , de a nagykerben vettem haveri segítséggel és úgy szétvariáltam (17' ről kicseréltettem 19' -re), hogy a haver agyvérzést kapott tőlem , tehát már nem nagyon van pofám visszavinni egy ilyen "apróság" miatt.Konfúzió :Én szeretném megtanulni a beállítását és megköszönném ha segítenél (segítenétek).Egyébként meg szerelőre nem szívesen bíznám , mert általános tapasztalatom , hogy az a legjobb amit Én csinálok.
Köszi a tájékoztatót és várom a szerelési útbaigazítást. (S.O.S), mert most is a géppel jöttem melózni és furán recseget (óvatosan jöttem ).Egyébként LX szett van rajta (remélem ez se bonyolultabb a többinél )

Előre is köszi

Csip

Előzmény: bátyó (9043)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9208
Ilyr!

Bocs, tiszta gyagya voltam, hogy eddig nem jutott eszembe, hogy Te vagy az! De most már tudom...
Sőt szerintem ori is szintén zenész, legalábbis, hogy hirtelen az infoparkba került :)

na megyek szemészetre...

legyetek jók

Papa

gombfoci Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9207
Amúgy meg sajna orvosnál van a kecském :-( Talán meggyógyítják a hétvégéig, és akkor tudok menni vasárnap...
gombfoci Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9206
KERÉKPÁROS TOPIK 2.0 POLÓ ÜNNEPÉLYES KIOSZTÁSA és K200/100 verseny

IDŐ: 2000. JÚNIUS 25. VASÁRNAP reggel 7.45
HELY: Bp. III. Huszti utca 29.
VERSENY: "Kerékvár " verseny, K100 és K200 országúti teljesítménytúra
(A 200-asok 8-kor indulnak (talán már az új polóban?!))

(AKI NEM TUD JÖNNI VASÁRNAP REGGEL, AZ _SŰRGŐSEN_ ÍRJON ROBINNAK, AMELYBEN MEGADJA A POSTAI CÍMÉT. )

Eddigi jelentkezők:
Ecet
Stoki
Fenistil,
Mad002,
Sanzi & Freelance
Robin,
Kamikáze
Hobe
Turabolond
Zozzz
Badmad
Alivio
Gombfoci és Choocoree

"A Huszti út az, ami párhuzamos a Szentendreivel, és a Kaszásdűlői lakótelep Üröm felöli oldalán fut végig. Kezdődik a Bogdándinál (6-os végállomása mellett) és a lakótelep végéig tart A szám nem tudom pontosan hova esik, de ez talán elég info, megtalálni." copyright Robin

bodzavirag Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9205
bátyó, kedves,
azért ennyire csak nem vagyok amatőr, hogy egy autóssal szereltessem meg a bicajomat, ha baj ér. hát ott vagytok az úton ti :-)
(más értelmes bicajos gondolatom nincs most)
bodzavirag
zsuzsa Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9204
szegeny kivi :-)
nem eleg egy dilis nö, a betegseg még terjed is :-)))))
Előzmény: kivi (9193)
norbika Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9203
bocsesz
Előzmény: norbika (9202)
norbika Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9202
bátyó/B>
Hol van az a bolt? Na mind1, ha nem tudsz címet, tfonszám alapján azért meg lehet találni, bár remélem, nem lesz rá szükség, és itt Ajkán is kapok, ami kell. Bár az itteni választékot figyelembe véve... :(
Lehet hogy ebből Győr lesz. Úgyis imádom azt a várost. :)

OFF
az oldalam (rendszerint elég nagy csúszással frissítve) az extra mellett a geocitiesnél is megvan.

norbika

Előzmény: bátyó (9200)
Fenistil_24 Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9201
MEZ
Ha esetleg valaki nem jön vasárnap és Fehérvár 80-100 km-es körzetében lakik, továbbá nem postán akarja megkapni a cuccot, vállalnám a házhozszállítást egy kiadósabb edzéssel 1bekötve.

üdv
Fenistil
a futárjelölt :)

bátyó Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9200
norbika
Veszprémben én a Kuszi boltot és szervízt tudom javasolni.
A nyitva tartásuk: Hétköznap 9-18 óráig Szombaton 9-12 óráig Ebédszünet nincs. Tel: 88/400-600
Zeno6 topiktársunk (csak kár, hogy ritkán hallatja a hangját) ott a főcsővezető és kerékkurblizó.
Kár, hogy nem kapok jutalékot a reklámozásukért. :-(
Egyébként én is ott ácsingózók felniért a gépembe.
Én a Rigida felnit kajtatom, csak éppen a méretemben nem igen van.

Mi jött meg neked a Spediától? Nem bírom megnézni, az extra tiltott.

Előzmény: norbika (9195)
Fenistil_24 Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9199
ez is off
norbika
Gratula a csekkhez. Ha nem tudod, hogy hol jó beváltani: clickhere
(nem az én oldalam)
Fenistil
on

ezt lehet mélben kellett volna :-))

Előzmény: norbika (9195)
Filigran Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9198
Bad:

Egy pár baráti szót legalább please... :)

Filigran

e-cet Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9197
aromo!

lényeg az h a gyerkőc stabilan tudjon ülni és tartsa a fejét. Ez 8hó körül már jól szokott menni (a saját gyártású nem reprezentatív minta alapján;).
Nekem ez a modell igen bevált. Esetleg nézz vissza, most lusta vagyok ismételni magam a témában.
Ha van kérdésed, szólj.

Előzmény: ar0mo (9190)
Mad002 Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9196
Robin!

Köszönöm az infót, igyekszem időre odatalálni.

ori!

Az infóparkot nem tudom, hogy hol van, de a Lágymányosi hidat a Blaháról a leg1xűbben a József krt.- Rakpart (Pesti old. van kerékpárút) útvonalon érheted el. VIGYÁZZ!!! A kerékpárút déli végén nem tudsz normálisan átmenni a HÉV sineken, cipekedned kell. (Felüljáró van.)

Mad

Előzmény: ori (9168)
norbika Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9195
Üdv!

Tartok nektek egy kis élménybeszámolót. Elöljáróban nem árt tudni, hogy szingós országútival nyomulok, és ofcoz indig van nálam pótzingó. (Ebből már lehet következtetni a végkifejletre) Tegnap valami isteni sugallatra úgy döntöttem, hogy áttekerek Devecserbe a szüleimhez, ez oda-vissza pont 25 km. A szingók elég szar állapotban voltak, de úg gondolam, ez a pár perc nem árthat, 25 km-t ki kell írniuk. Hát 13-t bírt is a hátsó. De sebaj, itt a pótszingó, majd cserélünk. Aztán 3 km-rel később furcsán kényelmesnek és puhnak éreztem a kecskét. Bizony. Szerencsére vissza csak kb. 3,5 km-t kellett tolnom. Szóval szingó irgumburgum :((. Tegnap már írtam, hogy ma megyek azúj (drótperemes) kerekekért. Ezek most már a fontos kategóriából átkerültek a létszükségletek közé, lekörözve a rántott husit. Ha nem lesz kerék, akkor viszont kell új felnire beruházni. Ehhez Veszprébe vagy Győrbe kellene transzportálni magam. Tudtok ezekben a városokban jó és megbízhat boltot?
Ja, nem kell valakinek két db. Szingós Mavic felni? Ha délután megkapom a kerekeket, akkor akár egészben is megválk tőlük.
Bocs az epikus ömlengésért.

norbika

OFF
Ui.: Megjött a csekkem a Spediától: $26.69! Ha valakit bőveben érdekel, itt megnézheti, hogy mi is ez.

ilyr Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9194
Hali!

Ugy nez ki, hogy en is megyek a K200-ra, de mivel Tatabanyarol is van rajt es en ott lakok, onnan fogok indulni... :) Amugy nem olyan veszes egy tura szerintem... Tavaly ez volt eletem elso 200 km-es tavja es nem rokkantam bele (megha el is eheztem a vegere rendesen... :).

kivi Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9193
Valóban ingyenes. Hogy mennyien "szoktak" lenni, azt nem lehet tudni, mert most rendezik először a Duna Maratont. De ha alapul vesszük az mountain bike Magyar Kupa futamokat, akkor azt látjuk, hogy kb. 300 fiú mellett van 20 lány.
Egyébként komolyan be akarsz nevezni rá? Ez nem teljesítménytúra lesz, hanem terepverseny. Biztos hogy szeretsz ösvényeken, kövek között biciklizni? A 65km-ből kb. 10km a betonút.
Az 1100m szint országúton még hagyján, de ugyenez terepen elég sok. Ha nem akarsz kicsúszni a szintidőből, akkor a lassú hegymeneteket brutális lejtőzéssel kellene kompenzálni. Ebben is benne vagy?

Félreértés ne essék, nem akarom elvenni a kedvedet, de azt hiszem nem vagy teljesen tisztában a verseny körülményeivel.

Előzmény: Robin (9192)
Robin Creative Commons License 2000.06.22 0 0 9192
ar0mo,
ebben E-cet a profi, de tényleg beszéltünk róla, keress rá az ő hozzászólásaira visszafelé és megtalálod. Volt honlap is, és azokat az üléseket itthon is lehet kapni - voltak boltcímek is.

Zsuzsa,
akkor nevezünk hobby kategóriába a Duna Maratonra?
Kicsit gyakoroltam megint a belsőcserét :) folyton bepuhult a gumim hátul, hiába nyomtam fel reggel, délutánra már nem volt ugyanolyan. És bár nem találtam semmi okát (vízpróba itthon), azért kicseréltem. Hogy hol eresztett? De azt is nagyon finoman csinálta, mert három nap után is még volt 3-3,5 bar a gumiban. Kicsit 'leganéztam', de még igy is maradt rajta. Komoly tisztogatásra szorul(na).

kivi,
komolyan lehet venni azt, hogy a lányoknak nem kell a Duna Maratonra nevezési díjat fizetni? Annyira nem vesznek lányok részt rajta? Nagyjából mennyien szoktak lenni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!