Keresés

Részletes keresés

krisztianxx Creative Commons License 2009.09.22 0 0 627
ÉRdekes amit írsz.SZüleimnek Bosch van,és nem nyávog.Nekünk pár napig még gorenje - 3 éve,de ez sem nyávog.Tesoméknak Liebherr, detto nem nyávog.
Isminek is 15 éves Liebherr, az sem nyávog.
Lehet hogy csak típushiba?Ajánlom a szervízt,mert szüleim gépe vagy 5-6-7 éves, és azóta jól müködik... már amennyire én tudom..
Előzmény: turelmetelen (620)
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.22 0 0 626
Úgy látom Illik rád a neved közül az utóbbi...!
Türelmetlen a 619-ik hozzászólásában ezt kérdi:
"Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi, hogy az LG fagyasztók mennyire számítanak jó minőségűnek, érdemes ilyet venni?"

erre válaszod(622):
"A legjobb, legmegbízhatóbb márka. Az LG régóta ott van a legnagyobbak közt az ipari klímatechnikában."

Talán előbb el kéne olvasni mi a kérdés,és arra válaszolni, nem engem szapulni!
Az általad írt 622-es-re válaszolva írtam amit írtam,amiben hozzáértők-nem úgy mint te, egyet is értenek,hisz olyan ez mint egy axioma.
Legalábbis jelenleg.
Többire kár is energiát fecsérelnem!
További jó kötözködést - ha lehet másokkal!
Üdv.
Előzmény: Törölt nick (624)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.22 0 0 625
Pl: Liebherr
Vannak típusai speciálisan halk műkődéssel. általában nem no frostosak.
Előzmény: turelmetelen (620)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.22 0 0 624
Remek ! még egyszer leírom hátha érthetőbb: Az LG régóta működik az ipari klímatechnikában. Mint például a Liebherr is.
Felsorolsz japán neveket akik közelebb vagy távolabb esnek a hűtőszekrény fogalmától és ezek jók szerinted ? Esetleg láttál már életedben originál Fujitsu vagy Mitsubishi vagy LG klímát közelebbről ? Nos nem kívánom a különbséget részletezni, hiszen nem is értenéd miről beszélek.
A Bosch és electrolux az igazán összehasonlíthatatlan mivel ezek sváb meg egyéb rt-hez tartozó spanyol olasz lengyel román vagy éppen magyar gyárakból származnak. Ennek megfelelően ha elolvastad volna a fórum lapjait láthatnád hogy mennyi és milyen gondok vannak vélük.
És ha még jártál volna japán gyárba mint pl Suzuki vagy samsung, ahol igaz hogy akár "verik" is ( nem egyetértően mondva) a dolgozókat, de ott fegyelem van a technológiában is. Ilyen a kultúrájuk.
Nálunk meg csak J.A. mondja " Dolgozni csak pontosan szépen " oszt az ügyeskedők meg a sok faszságot beszélők szétrabolják az országot.
Na mindegy, a lényeg hogy ha hülyeséget beszélsz írsz vagy gondolsz az a magánügyed. De ha nem értesz valamihez, kérlek maradj inkább csendben.
Köszi
Előzmény: krisztianxx (623)
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.22 0 0 623
távol áll a legjobbtól!hogy design-os,az oké.
Legjobbat klimakörökben a Daikint,Mitsubishit,Hitachit,Fujitsut tartják,tehát a japánokat elsősorban.
Én úgy vagyok vele,hogy középkategória,jobbak mint a gagyi olaszok,rosszabbak mint a német-svájciak (mondjuk azonos csoportba sorolom a bosch-al, electrolux-szal talán még AEG-vel is...)
Előzmény: Törölt nick (622)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.21 0 0 622
A legjobb, legmegbízhatóbb márka. Az LG régóta ott van a legnagyobbak közt az ipari klímatechnikában.
Előzmény: Yooha (619)
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.21 0 0 621
korrekció:

A magyar honlap írta a hamis adatokat, a nemzetközi oldalakon A+-os, és csak 341kwh-t használ...
Előzmény: krisztianxx (616)
turelmetelen Creative Commons License 2009.09.21 0 0 620

 

 

Tud valaki sipolás mentes hűtőtípust ajánlani?? Nemrég vettem egy Bosch kombináltat. Elviselhetetlenül nyávog :)

Yooha Creative Commons License 2009.09.21 0 0 619
Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi, hogy az LG fagyasztók mennyire számítanak jó minőségűnek, érdemes ilyet venni?
Yooha Creative Commons License 2009.09.20 0 0 618
Sziasztok!
Mit tudtok mondani az LG fagyasztókról? Mennyire jó minőségű, tartós, stb.
Yooha Creative Commons License 2009.09.20 0 0 617
Sziasztok!
Mit tudtok mondani az LG fagyasztókról? Mennyire jó minőségű, tartós, stb.
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.19 0 0 616
1 héten belül nekem is lesz tapasztalatom,mi egy Liebherr CN3913-ast rendeltünk.Sajnos csak A kategoriás, de mivel nekünk 4 fiókos fagyasztó kellett,és ilyen csak ez az 1 tipus volt, így maradt az A kategoria.Amugy A+-ost találtunk volna ami jó lett volna,ha ez nincs...
majd beszámolok én is a fejleményekről.
Előzmény: zratkay (615)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 615
Nekem is No Frost van - es nem allandoan jar a kompresszor. Akkor jar ha hutenie kell - sokat all, idonket kapcsol be.
Előzmény: krisztianxx (609)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 614
:)) Milyen jo, hogy nem fizettel szerelot ezert! :))
Előzmény: Törölt nick (605)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 613
:)) Most olvaslak... :))
Előzmény: krisztianxx (601)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 612
Reges regen nekem is volt egy ilyesmi tapasztalatom egy 120 literes Lehellel.

Valami elzarta a viz utjat - nem tudott kifolyni a hutobol es elparologni, igy bennt kezdett el csurogni...
Előzmény: Törölt nick (599)
zratkay Creative Commons License 2009.09.19 0 0 611
Ha "No Frost" - akkor mit olvaszt le?
Előzmény: Nadzsi (608)
Nadzsi Creative Commons License 2009.09.19 0 0 610
Megpróbálom érthetőbben. Amikor a kompresszor megy, akkor szállítja ki a hőt a szekrény belsejéből. A kiszállítandó hő mennyisége nem állandó. A berakott melegebb holmi és a falakon kívülről bejutó hő időről időre változik. Amikor a kompresszor fut, kb azonos hőmennyiséget szállít. Ha kevesebbet kell kihordani, rövidebb idő alatt megteszi. A teljesítményszabályozós le tudja csökkenteni a kiszállított mennyiséget, így hosszabb ideig futhat. A No Frostban egy hőcserélő van, ami a keringetett levegőt hűti. Működés közben ez a hőcserélő eljegesedik ugyanúgy, mint a hagyományos hűtők csőkígyói. Ezt a jeget elektromos fűtéssel szokták leolvasztani, és eközben a kompresszor nem megy, hiszen nem lehet egyidejűleg hűteni és fűteni. Azaz nem energetikai besorolás kérdése, hogy leáll-e a kompresszor. Talán így érthető.
Előzmény: krisztianxx (609)
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.19 0 0 609
Nadzsi:

én nem vagyok szakember,én a Liebherr szakszervízt kerestem meg,és náluk kérdeztem rá több itteni forumtárs által felvetett problémára,hogy miért megy oly sokat a no frostos Indesit vagy LG-je??
Es erre első kérdésük az volt, hogy milyen energiaosztályú a gép?
Mire mondtam hogy amit én választottam az A.De kérdeztem miért?
Mire azt mondta,hogy a kompresszor működése az A++-osnál folyamatos, és ahogy haladunk lefelé ,úgy kapcsol ki egyre gyakrabban.Hogy mi az összefüggés,nem tudom.
Esetleg valamit én értettem félre,de nem hinném.
www.assur.hu
itt te is utánakérdezhetsz esetleg.
Előzmény: Nadzsi (608)
Nadzsi Creative Commons License 2009.09.18 0 0 608
A dolog azért nem így van. A No Frost hűtőnek is szüksége van leolvasztásra, ilyenkor a kompresszor áll. Ez független az energiaosztálytól. A hosszú futásidejű gépekben inverteres azaz fordilatszám szabályozós kompresszor van. Ezek lehetnek jobb hatásfokúak, de nem szükségszerűen No Frost. Mindegyik hűtőben van kompresszor üzemszünet. Ha nincs, akkor valószínűleg valami meghalt benne.
Előzmény: krisztianxx (603)
pimmi Creative Commons License 2009.09.18 0 0 607

Ezt nem értem, minél jobb az energiaosztály, annál többet megy a kompresszor ?

Hogy van ez ?

Előzmény: krisztianxx (603)
pimmi Creative Commons License 2009.09.18 0 0 606
Köszi a választ, teljesen nyitott, nincs beépítve a konyha sarkában áll a fal és a hűtő között oldalt van vagy 30-40 cm, felül sincs polc, csak a hátulja van a falnak tolva.
Előzmény: Törölt nick (604)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.18 0 0 605
Kiszereltük a gépet, és most, hogy tuti biztos, hogy becsukódik az ajtaja, nem csak a bútorlap simul a szekrényvázhoz, megszűnt a dolog: a gép teljesen száraz!
Basszus, milyen apróság és a fene se gondolt volna rá, mert annyira stabilnak, elcsúszhatatlannak tűnt....
Előzmény: Törölt nick (602)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.17 0 0 604
Lehet a falig tolni csak a tetején legyen lehetősége a meleg levegőnek elhagyni a hűtő körzetét.
Magyarán: ne zárt polc legyen felette.
Előzmény: pimmi (598)
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.17 0 0 603
Hali Mindenkinek!

Ma felhívtam a Liebherr szervízt,és rákérdeztem a problémádra.Az a helyzet, hogy a no frostos hűtőket nem lehet összehasonlítani a sima gépekkel.Ugyanis, míg a no frostos légkondihoz hasonlóan működik,azaz kompresszor szinte mindíg működik( az A++-os gépé mindíg, és ahogy csökken A+-ra majd A, B ,C .... úgy egyre többet kapcsol ki be). És mivel levegőt fúj be,ezért egyenletesen hűt az egész térben.Nem úgy mint a normál hűtő,ami hátul keringtet 1 folyadékot,és fent memlegebb van mint a hűtő alsó része...
Tehát elképzelhető hoyg a te hűtődnek teljesen normális.Az hogy hangos?Nos azt egy dB mérővel tudnád meghatározni.

Üdv:

Krisztiánxxx
Előzmény: tundicske (591)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.17 0 0 602
Köszönöm. Megpróbáljuk majd kiszerelni, hogy lássuk a hátulját is, nem ott van-e valami gebasz, meg megkeresni azt a nyílást és kitakarítani.
Előzmény: krisztianxx (601)
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.17 0 0 601
Előzőekhez még annyit, kifelejtettem,hogy amivel kezdenem kellett volna (ellent mond ennek,hogy azt írtad,kezdettől fogva ilyen,és ha új volt,akkor az elején ez a probléma nem lehetett...) hogy van egy lefolyó ami a kompresszor tetején lévő tálcára juttatja a vizet,és onnan elpárolog.Ha ez a lefolyó el van dugulva,akkor nem tud a víz lejutni,és emiatt ázhat a hűtő belső része.Érdemes egy u.olyan vastag elektromos vezetékkel végig dugni a lefolyón,hogy kitakarítsa (természetesen kihúzott állapotban.
Előzmény: Törölt nick (599)
krisztianxx Creative Commons License 2009.09.17 0 0 600
Nem ajánlom a szerelőt!El is mondom miért.
Nekünk egy Gorenje hűtőnk van,hónapok óta garanciális javításokon ment/megy keresztül.
Egyik probléma az volt hogy az hűtőrés ajtónál a gumitömités egyik sarkánál annyira elállt,hogy az ujjam befért... a nyár közepén...
Először kijöttek,és kicserélték a gumit,de hát olyan okádék módon,hogy csak na.Megint beszóltam,hogy vmi gáz( ekkor már jelentkezett az a hiba,hogy hátul teljesen befagy a lefolyórész,ami miatt a a +4fok miatt olvad a jég,és ázik az egész zöldséges fiók- rohadnak a zöldségek... 2 naponta takaríthatom le az ökölnyi jeget.)
Kihivtam újból, na akkor már komplett ajtót kaptam,2 napig jó volt a gumirész,utána megint elállt.Beszóltam, jó kijönnek.Kijöttek,vmit állítottak hajszárítóval,majd jobb lett(nem tökéletes,de már legalább zárt).A jegesedést ekkor annak tulajdonították,hogy bejutott a meleg levegő,ami lecsapodótt hátul,és ezért jegesedett...
Ezután a jegesedés nem szűnt meg,beszoltam ismét, kijöttek,termosztátot cserélni.Megtörtént,de nem oldotta meg a problémát,és mivel már csomószor volt javítva,hibát nem tudják,cserélik a gépet.
Tehát mivel a te géped 8 éves, no gari, és szerintem 1 új gép árát is elvinné a szervizelése ha hasonlóan alakul nálad,mint nálam...
Ha 1-1,5 év múlva ugy is cserélni akarsz, szerintem próbáld vhogy kihúzni addig (ajánlom a Liebherrt)

Üdvözlettel.

Krisztianxxx
Előzmény: Törölt nick (599)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.16 0 0 599
Hátha van valakinek valami tippje, mielőtt kihívom a szerelőt, és az levesz egy pár ezresre...
Egy használt házat vettünk, beépített konyhával. A konyhában van egy szintén beépített Bosch hűtő. kb. 8-9 éves.
Mióta itt lakunk, szinte naponta minden polcán áll a víz. Nem kicsit, nem cseppekben, hanem frankón eláztatva mindent, amit ér. A polcokon (mindkét oldalán), van lecsapódva, ez gyűlik aztán tócsákba, ott, ahol éppen tud.
Gondolom, a víz az önleolvasztáskor keletkezik, de az nem normális, hogy nem párologtatja el a vizet (a régi házban egy ugyanilyen korú, márkájú hűtőnk volt, ilyet soha nem produkált. Kár, hogy nem fért be ebbe a konyhába, mert akkor elhoztuk volna)
Tippem volt még, hogy esetleg az ajtaja nem zár rendesen, de mivel beépített, ezért mind a gép, mind az ajtaja fixen rögzített, nem igazán tudom mozgatni.
A konyhát fel akarjuk újítani, de majd csak egy, másfél év múlva, addig nem nyúlnék a hűtőhöz sem, akkor viszont majd cserélném egy újra.
A hűtő rendesen hűt, szóval végül is funkcionális a gép, csak épp a papírba csomagolt dolgokra (vaj, felvágottak, sajtok) kell vigyázni.
Szóval, valami házi tipp, mielőtt magamra szabadítok egy szerelőt? ;-)
pimmi Creative Commons License 2009.09.15 0 0 598

Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy egy no frostos, Lg teljesen burkolt hátulju hűtőt be lehet egész a falig tolni, nem baj ha a hátulja a falhoz ér ?

Az oldalai szabadon vannak, és a hátulján alul van rács, de az beljebb van a hátsó síknál, tehát nem ér a falhoz, szerintetek ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!