Keresés

Részletes keresés

donjuan1984 Creative Commons License 2015.11.30 -6 0 53989

Amúgy mókás volt, mert a csúcson (Vtácnik) találkoztunk egy szlovák csapattal és tőlük kérdeztem meg, hogy kb. hány euró lehet a Tátra tea a boltban. Erre azt mondta a srác, hogy csak saccolni tud, és kb. annyi mint a vodka :) Nála amúgy az volt, és csak 3 féle Tátra teáról tudott, pedig igazából van 6, sőt most már úgy tudok 2* 6 darab :) Anno vettem mini pakkot, ami 6* 5 cl, abból vittem ezúttal az 52 %-ost, de csak belehörpintettem, tisztában vagyok vele, hogy a hegyről le is kell jönni :) Amúgy sokat elárul a tátra teáról, hogy a 72%-os neve out low, vagyis törvényen kivüli :D

Előzmény: Pulmy (53988)
Pulmy Creative Commons License 2015.11.30 -6 0 53988

 van nekik egy másik italuk is a Lavina,ma az még a Tatrateánál is gorombább :)

 

Előzmény: jzp2107 (53985)
olahtamas Creative Commons License 2015.11.30 -6 1 53987

Elég volna egy matrica a dobozra, hogy hova nyomja a bélyegzőt, ha már oda talált, de régi füzete van.

Kb. 20 ft költség :)

Előzmény: jzp2107 (53986)
jzp2107 Creative Commons License 2015.11.30 -6 0 53986

igen, valóban nem ártana a változások kezdő és végpontján 1-1 tábla ami leírja az új útvonalat

Mint ahogy ez évekig kint volt Sikáros körül..

Sajnos könnyű abba a hibába esni, hogy a saját fejünkkel gondolkozunk, pedig a totál tudatlan turistáéval kellene

Viszont a jelzések tényleg jók, hiszen elvitték őket az új pecsétig :-)

Előzmény: Törölt nick (53983)
jzp2107 Creative Commons License 2015.11.30 -6 0 53985

a múltkor nem mertem megkérdezni mi ez a Madaras-hegység, hátha kiderül anélkül hogy égetném magam

nem derült ki de a képek között találtam fogódzót amivel ezt találtam

van benne egy 1910-es népszámlálási adat, elég érdekes (nekem a szászok magas száma és a magyarok alacsony száma)

 

ezekről a sziklákról meg a Selmecbánya melletti Szitnya jutott eszembe (Téry Ödön emlékút része)

ja, Térynek van Magas-Tátrában teljesíthető szakasza is, füzetet vidd magaddal! :-)

 

a tatrateával meg vigyázz, a sátán találmánya (nagyon-nagyon fejreálltam tőle egyszer, azóta nem merek kóstolni se belőle :-)

Előzmény: donjuan1984 (53980)
HEV Creative Commons License 2015.11.29 0 6 53984

Talán össze kellene dobni egy tábla árát Vércverésre ami tájékoztatná a túrázókat, hogy a Nyírjesi eh. helyett ezt kell benyomni. :-)

Előzmény: Törölt nick (53983)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.29 -6 1 53983

Móricka akinek mindenről ugyanaz jut az eszébe...

 

A kis kezdő kéktúrázó csapat kószálásának éppenséggel semmi köze nincsen a táblázáshoz, esetleg némileg a kommunikációhoz.

A táblázás és a jelzettség a Mátrában több mint jónak mondható, ezt személyes tapasztalatból tudom, te már régebben jártál akkor arrafelé.

Ezt mutatja hogy ők is szépen eljutottak az új bélyegzőhelyig, a Vércverésig, nem volt ezzel semmi gond. A gond ott kezdődött hogy mindenképpen akartak pecsételni a Nyírjesi erdészháznál, mert ez volt a füzetükben bélyegzőhelyként megadva! Akkor és ott tekeregtek sokat, mert Vércveréstől le akartak menni a Nyírjesi e.h.-ig jelzetlen utakon.

Ez a helyzet akkor fog majd megváltozni ha lesz új igazolófüzet, hozzá új, helyes papír alapú térkép, addig valóban sokszor előfordulhat még ilyesmi, amit az internetes kommunikációval nehéz is lenne kiküszöbölni, ha azt nem olvassák, nem keresnek rá akkor hirdetheted ezerrel, akkor sem jut el a naív célközönséghez. Nem az MTSz hibája.

Mondom: a turisták egy igen nagy százaléka egyáltalán nem naprakész a friss változásokból, információkból, tapasztalatlan, de ez nem baj, csupán ilyen félreértésekhez vezethet mint ez az alábbi.

Még egy saját példa ehhez:

A 2007-ben megváltoztatott Felsőpetény-Romhány szakaszba be lett véve Alsópetény is, azonban 2010-ben én még találkoztam olyannal a régi szakaszt is bejárván aki erről nem tudott, és ment a bánya felé.

Nem mindenki bújja a netet állandóan.

 

 

 

 

Előzmény: HEV (53982)
HEV Creative Commons License 2015.11.29 -1 6 53982

Ez nem felkészülési hiba, hanem a hibás koncepciójú táblázás és a semmit nem érő szakmai kommunikáció előre várható hatása.  Lesz még ilyen több is! 

 

Van a kéktúrának több hivatalos oldala ami gyakorlatilag már félrevezető mert még annak a lehetőségét is kizárták, hogy önkéntesek ingyen és bérmentve pontosítsák az adatokat.

 

Tegnap nem kéktúra céllal de sokat mentünk a kéken is a Zselicben. Rengeteg az útjelző és információs tábla igaz ismétlődnek is.

 

Csak néhány észrevétel:

- beton jelzéshordozó oszlop az erdőben ahol rengeteg a fa, arról nem beszélve, hogy van rajta egy leszürkítés tehát eredetileg nem ide kellett volna tenni!

- Ropolyi Várhegy kijelzése több táblán is a kék mentén. Egyrészt nem  is vezet oda jelzett út, másrészt nincs is olyan látnivaló ami miatt oda kellene menni.

- Katica tanya üzleti vállalkozást jelzik a táblák de a kozeli VÁNDOR kulcsosházat ami MTSZ tagszervezet kezelésében van és ott a pecsét azt nem.

 

Előzmény: Pulmy (53978)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.29 -2 6 53981

Erről beszéltem régebben.

Az egy dolog hogy mi itt egymás közt pár tucatnyian megvitatjuk a kéktúra változásait, és viszonylag tájékozottnak számítunk, de a nagy átlag akinek az tényleg csak a hobbija, nem naprakész a változások terén, vagy esetleg csak most kezd bele  -mint a példa is mutatja- sajnos rengeteg ilyen eltévedésbe fog belefutni megkockáztatom még hosszú évekig!

Minimum addig amíg kiadják az új füzeteket+onnan még 2-3 év, amíg kifut a régi.

 

Magamból indulok ki, amíg nem voltam "vérturista" (de jó is volt addig, az sem jó ha valamiről túl sokat tud az ember...) simán elkevertünk Cserhátsurány és Szandaváralja közt a régi úton a Balassi-erdő, Csukori-erdő szakaszon, mert ugye az atlasz is arra mutatta, meg Hörpölin leírása is, a szántó után pedig szép új jelek is voltak, így hát tuti volt nekünk hogy arra kell menni.

Láttam én a Terény felé felfestett bazi nagy kék jelet, de mondtam a fiamnak hogy az biztosan csak tévedés lehet...

 

Lehet erre mondani hogy tájékozódjon mindenki indulás előtt a neten meg blablabla, úgy sem fog.

Nekem sem jutott eszembe, sőt nem is érdekelt, nem is gondoltam rá. Atlasz-füzet-Hörpölin leírását pont elégnek éreztem, hajtott a kéktúra varázsa, csak már mehessek. 

Pont mint a példád emberkéit. Irigylem őket, jó nekik, szerettem ezt az időszakot mikor még minden kilométer ünnep volt.

Előzmény: Pulmy (53978)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.11.29 0 1 53980

Kis hegyek ezek még a magas hegyekhez, de azért élvezet rajtuk túrázni. Jövőre majd jön a Magas- Tátra, na az már kihívás :) Még nem kóstoltam a kofolát, ezért is vettem, a Tátra teáról viszont tudom hogy jó :)

Előzmény: Pulmy (53979)
Pulmy Creative Commons License 2015.11.29 -6 0 53979

  Lassan átmész magashegyi túrázóba :)    A Kofola nekem is kedvencem,ha Felvidéken járok ki nem hagyom,ha lehet kérek hozzá egy rumot is ;)

Előzmény: donjuan1984 (53976)
Pulmy Creative Commons License 2015.11.29 -6 1 53978

   Bejegyzés a pecsételő helyek fórumról,van aki így készül fel :

 

 

 " Lotti JazzBejárás: 2015.09.26. Rögzítve: 2015.11.28 17:07:57

Üdv mindenkinek! Ez az első hozzászólásom itt az OKT fórumon.  Túratársammal túl vagyunk 4 szakaszon. Eddig ezen a ponton volt csak problémánk az útvonallal, kitáblázással és pecsételéssel. Nagy izgalommal indultunk el Mátraverebélyről Galyatetőre, ahol foglaltunk szállást, hogy elsők között próbálhassuk ki az új Turistacentrumot. Nehéz utunk volt a szakadó eső és köd, valamint a nehéz eligazodás miatt, mert besötétedett, mikor a Centrumot kerestük, ami elég hiányosan, konkrétan sehogy nem volt kitáblázva még (jeleztük, remélhetőleg azóta pótolva van). Másnap tisztább időben, azt hittük sima utunk lesz. Sajnos nem. A 2009-es pecsételő füzetben a Nyírjesi erdészház szerepelt, de a kék jelek már másfelé vittek Galyatetőről. Mi elindultunk a kék mentén, de észrevettük, a térkép szerint nem jó irányba megyünk. Megtaláltuk a Vércverés pecsételő dobozt, de abban a hitben voltunk, hogy nekünk mindenképpen az erdészház kell. Rengeteg plussz kilómétert mentünk, ismeretlen, kitáblázatlan utakon, hogy eljussunk az erdészházhoz. Az ottani pecsételő doboz le volt fújva, el volt távolítva. Nem tudtuk, hogy ekkora változás volt. Nem értem, hogy ha ilyen változás van, az miért nincs kitáblázva? Akkor ott, nagyon igazságtalan volt a helyzet. Sajnos nem volt erőnk újra megjárni az új utat a régi után, így stoppoltunk haza Budapestig. Nagy kaland volt, de nagyon hiányzik az utolsó pár pecsét Mátraházáig. Nem csüggedünk, vissza fogunk menni mielőbb és beszerezzük a pecséteket, nem elégszünk meg fotókkal, amikkel bizonyíthatjuk, hogy ott jártunk. Imádlak Magyarország! Imádlak KÉK! Jó utat mindenkinek!!  "

Zolcsi67 Creative Commons License 2015.11.28 -6 0 53977

A Barlangkutató-forrást sajnálom, hogy kimarad, a faluszéli házakat nem annyira (in memoriam barlangászház...).

Előzmény: garass (53824)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.11.28 -7 2 53976

Ugyan nem kék túra, de azért szép helyen jártam, ezúttal a szlovákiai Madaras-hegységben :)

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10205247557772984.1073741916.1367812099&type=1&l=b019909168

Zolcsi67 Creative Commons License 2015.11.28 0 7 53975

"A Gödöllői-dombság a középhegységi és az alföldi élőhelyek határa, mind a két élőhelytípus fauna- és flóraelemei megtalálhatóak, ezért is lett TK."

 

Írogatom a régi túráimról a blogot, hamarosan felkerül a Pest megyei piros Gödöllői-dombságon végigfutó része is, az első etappal (Gyömrő–Isaszeg).

 

http://erdonmezon.blogspot.com

Előzmény: rozaa (53686)
pozo Creative Commons License 2015.11.28 -6 0 53974

Ez szerintem nem járható út, mivel a genetika az elsődleges. Vannak, akik életükben nem túráztak (sportoltak) és 90 évig élnek, vannak akik túráztak (sportoltak) és 70 évesen meghaltak.

Az már érdekes lenne (de sajnos nem mérhető), hogy valaki pl. 70 évig élt, de ha túrázott, sportolt volna, akkor 75 évig élt volna.

Előzmény: rozaa (53973)
rozaa Creative Commons License 2015.11.28 -6 0 53973

Kissé elgondolkodtam munka közben az egészségügyi haszon kimutathatóságáról, és arra jutottam, hogy egy külön oldalon önkéntes alapon lehetne vezetni kimondottan turisták számára kórtörténetet. Nyilván titkosítva mindenki föltölthetné saját kórtörténetét, táppénzes napjait, elvégzett vizsgálatok eü kódját, stb, és így - kellő adat esetén - összevethetővé válna a KSH/OEP országos statisztikai átlagaival. Akár kimutathatóvá válna az is, hogy egy átlag turista pl 10 nappal kevesebbet hiányzik a munkahelyéről. Így már egészen nyomós érv lehetne az állami támogatásra.

Előzmény: Törölt nick (53972)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.27 -6 0 53972

Így van, mindkét kérdéskor nagyon sokrétű, ha minden aspektusból meg szeretnénk világítani akkor egy komplett tanulmányt írhatnánk... de nem ez volt a cél.

Persze hogy nem ettől élnek tovább meg egészségesebbek a svájciak, rengeteg összetevője van, de talán ettől is. A természetjárás kultúrája és társadalmi bázisa az említett országokban nagyságrendekkel veri a magyart, (sajnos).

 

Összességében én csupán csak a sokszor lesajnált természetjárás, az olykor lenézett bakancsos turizmus nehezen kimutatható ám mégis igen komoly anyagi és nem annyira anyagi természetű előnyeit akartam hangsúlyozni a vadászat közvetlen haszna mellett. Ami természetesen jelentős, és ugyanúgy szükség van rá.

 

Előzmény: rozaa (53971)
rozaa Creative Commons License 2015.11.27 0 6 53971

Nos, nyilván észrevetted már, hogy nem csak turista, de természetvédő és vadgazdálkodási - meg néha amatőr szociológus - szemmel is igyekszem látni a dolgokat. És ha látok, azt szeretném láttatni is. Semminek nincs csak egy nézete, több oldalról szemlélve a problémát, nagyobb eséllyel érthető meg, feltéve, hogy elfogadod a probléma létezését. A vadászatot illetően azt próbáltam hangsúlyozni, hogy kilencen termeltünk a sulinak 100-as bevételt. Elegánsan kihagytam az egészségügyi hozadékát a természetjárásnak, mert nem erről kívántam beszélni - sajnos nincs számszerűsíthető kutatás a hasznáról (kéne egy turista kutatóorvos); mint ahogy te is kihagytad - nem csak az általad felsorolt - falvaink vadászturizmusból befolyt bevételeit. Az általad leírtakat pedig csak ebben a válaszban tudnám alátámasztani... :)

Előzmény: Törölt nick (53969)
nagypapi Creative Commons License 2015.11.27 -4 0 53970

Azért nem gondolnám, hogy Ausztriában, Svájcban azért egészségesebbek az emberek, mert ott népszerűbb a természetjárás.

Lehet, hogy ez is közrejátszik (sőt, biztos), de ez a sokadik ok.

Előzmény: Törölt nick (53969)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.27 -6 1 53969

"Ahhoz, hogy a bakancsos turistáskodás elfogadottá váljék, valami hasonlót kellene tudni felmutatni. A pénz beszél..."

 

A bakancsos turistáskodás az átlagember szemében elfogadottabb tevékenység mint a vadászat. Lényegesen szimpatikusabb is. A vadászat erősen megosztó. A kijelentés ezen részét nem is nagyon értem.

Amiket írtál a vadászatról azt eddig is tudtuk, nagy üzlet (egy szűkebb rétegnek) , oké, elfogadja mindenki, ha szépen ki van táblázva (lásd mátrai fotóm) akkor respekt, odébb megyünk... én biztosan, ha normálisan közlik akkor természetes hogy alkalmazkodom.

No, de: Szépen körülírtad miért is hajoljunk meg pénzistenke előtt, magyarul ha nem termel a turista közvetlenül milliókat akkor húzza meg magát.Lényegében ezt írtad.

 

Csak hogy elegánsan kifelejtetted azt a közvetlenül ki nem mutatható, de közvetve az egészségügynek milliárdokat hozó látens folyamatot, melynek során a természetbe kiránduló, túrázó egészségügyi ellátásának költségei minimalizálódhatnának ha egészséges testmozgásra adja a fejét mondjuk a cigarettázás, piálás, drogozás, elhízás helyett. Minél többen tennék ezt annál nagyobb lenne ez a pénzösszeg. Milliárdok, tízmilliárdok. És már itt is van a felmutatott összeg a turizmus által! Bingó!

Ja, hogy nem egyből zsebbe megy? No, ez a baj.

(Amíg egy extrém sportolót aki gyakorlatilag szerintem nem költ az egészségügyre nem akarta finanszírozni a TB addig egy piásra, vagy egy dohányosra elköltenek milliókat később... ez a különbség, és a nonszensz.)

 

Persze, tudom, ezt nagyon nehéz mérni, de szép feladat lehetne az is hogy megkeressük az összefüggéseket a természetjárás, és a társadalom egészségügyi kiadásai közt. Ha például megnézzük Ausztria, Svájc, Szlovénia, de akár a velünk  lényegében azonos  múlttal és struktúrákkal rendelkező Szlovákia mutatóit is ez ügyben akkor mindjárt el is gondolkozhatunk valamelyest.

 

A bakancsos turizmus egyéb más pozitív hozadékáról különösen a perifériára szorult országrészeken most ne is essék szó, mint például a kis falvak életben tartása, turizmushoz köthető  infrastrukturális fejlesztése, erre épülő szolgáltatók munkahelyeinek megtartása.

(Pl Regéc, vagy Irota állítom már kihalt volna ha nem tartja életben a turizmus, de ide sorolható még jó néhány tucat falu szerte az országban)

 

Szóval erős volt kicsit szerintem ez az idézett megállapítás, gondolom a friss élmény hatása lehetett. Hozzászólásod második részében az általam írtakat támasztod alá érdekes módon, köszönöm szépen. :-)

Ja, és igen: sok-sok eszkimóra asciimora lenne szükség, pontosan így van!

 

 

Előzmény: rozaa (53967)
Pulmy Creative Commons License 2015.11.27 -6 1 53968

     25.én jártuk le a RP-DDK Palin-Zalakomár közti etapját. Végig ködös,párás idő volt,így képek elég xarul sikerültek és a várt panorámát sem tudtuk élvezni. A dimbes-dombos szakaszon Zalakarosig kimondottan élvezetes volt a gyaloglás. Zalakaros után jött még majd 8 km aszfalt,ami most a végén jól jött,így épp betudtuk fejezni a túrát még sötétedés előtt. Komárváros a DDK Mátraverebélye. Sok kíváncsi szem fürkészte lépteink,pedig nem szoktam,de most a fényképezőt is betettem a zsákba.  A szokásos jó szerencse is ránk kacsintott és a Förhénc-hegyen az egyik gazda megkínált minket egy kupica 1 éves ágyas szilvával,ami kifejezetten jól sikerült.

 

 

  I.Palin-az egykori ÁG.irodaháza

  II. A Förhénci-hegy kápolnája

 III. Egy kis zalai agyagoskodás

   IV. A "forrásvidéken" Nagybakónak határában

 

 

    A szakasz jelzettsége,bár fel van újítva  elmarad a vasi és somogyi színvonaltól. Néhány kritikus helyen nem árt alaposan figyelni,pláne vegetációs időszakban. Nem árt ha van  segédeszköz kéznél. A szakaszon sehol nem láttam új típusú információs és útjelző táblát. Pedig ha az MTSz  a Kék-Kört akarja népszerűsíteni Zalakaroson azért lenne rá fogadóképes kereslet. Ugyanakkor eldugott falvakban nem egyszer kettő is van. Ki érti ezt?

 

    A szakaszon már mindenhol az új tip. stemplikkel találkoztunk,a kulcsosháznál van még matrica is.

 

 

I.ötletes híd

II. A Cser-hát hegy gerincén

III. Bükkösben a Merenyei-erdőben

IV. Rocki kopjafa az Öröm-hegyen

 

 

   A szakasz legnagyobb látványosságát,Kőszikla -szurdok  a saras,vizes körülmények közt nem vállaltuk be,igaz nem is ajánlják. Nagybakónakon beszélgettünk egy vadásszal,Ő is azt mondja,hogy elég ingatagok a létrák,kár kísérteni a sorsot.Valami tulajdonosi vita végett senki nem akar költeni rá. Az Árpád(Eszperantó) "forrásvidék"  környezete szépen kiépített,gondozott,bár a foglalatok eléggé el vannak hanyagolva.

   

 

     Zalakaros környéke,a kiépített,gondosan karbantartott regionális útvonalaknak köszönhetően valódi "bakancsos paradicsom".

 

 

I. Nordic-volking útvonal Zalakaros környékén

II. Záportározó

III. A fürdő téli bejárata Zalakaroson

IV. Pillanatkép Komárvárosból

Bővebb,fényképes  beszámoló :itt

rozaa Creative Commons License 2015.11.27 -1 5 53967

Kedves Fórumozók!

 

OFF? - Az elmúlt hetekben két meghatározó "kirándulásom" volt, amit most már megemésztve szeretnék közkinccsé tenni. :)1. Ismét látogatásokat tettem Csongrádra, volt iskolámba, és először egy iskola napi előadás után beszélgettem a tanerővel (szokásos: nincs pénz, klik, portfólió, pöcs...), másodjára viszont volt osztálytársaimmal vettünk részt társas vadászaton, az iskola tanterületén - én egy sony alpha típusú "puskával". A végeredmény 7 nyúl 10 fácán 1 tőkés, ami az iskolának 99 500 HUF bevételt hozott, egy délelőtt alatt! Általános vélemény a szakmabeliektől, hogy egy 2-3000 ha-s apróvadas terület kb 5 millió forintot termel tisztán évente, ezen terület mezőgazdasági hasznosítása kb 50 milliót hoz a konyhára. Lehet utálni a vadászatot, de jobb volna inkább elfogadni és megérteni, hogy ez is a "turizmus" egyik ágazata. Ahhoz, hogy a bakancsos turistáskodás elfogadottá váljék, valami hasonlót kellene tudni felmutatni. A pénz beszél...2. Teljesítettem életem első TT-jét, de ezt is felkérésre, mert a hatfős csapat teljesen steril volt, és kellett nekik egy vezető aki kíséri, igazgatja őket. Fiatalokról (19-20 évesek) volt szó, okosteló, tornacipő, életükben nem gyalogoltak még 15 km-t; de baromira élvezték! Az itinerre az igazoló pontokon csináltam még nekik emlékbélyegzést a Kevély-nyeregben és a Kevélyen (PK) is, a végén meg egymást fotózták kitűzővel, oklevéllel. Meggyőződésem, hogy igenis szükség van olyan emberekre a természetjárásban, akik hajlandóak a saját kényelmüket, elvárásaikat alárendelni a közösség érdekének, mert ettől lesz egységes és érdekérvényesítő képességgel felvértezett a honi turistatársadalom. - ONKöszönet Eszkimónak!

AttHunter Creative Commons License 2015.11.27 0 0 53966
Csuhás Creative Commons License 2015.11.27 -4 0 53965

A játék fórumában már tegnap is fenn volt a újrajátszható verseny: http://heyjoe.hu/okt/oldal/nemverseny.php

Előzmény: nagypapi (53963)
nagypapi Creative Commons License 2015.11.27 -6 0 53964

Most műxik, lehet, hogy én bénáztam vmit.

Előzmény: nagypapi (53963)
nagypapi Creative Commons License 2015.11.27 -6 0 53963

Fel tudnád tenni a tegnapi verseny képeit, hogy versenyen kívül is lehessen próbálkozni?

A másik: jelezni szeretném, hogy az RPDDK-ra rögzítettem két szakaszt, de a teljesített szakaszokra kettyintve 500-as szerver terror hibát ír ki. 

Előzmény: annyi baj legyen (53962)
annyi baj legyen Creative Commons License 2015.11.27 0 0 53962

Még november elején írtam az MTSZ-nek, hogy a káldi, és a rózsáskerti bélyegző is hibás a bemutató videó szerint.
Ma jött a válasz, hogy hamarosan elkészülnek az új grafikák.

Güsziológus Creative Commons License 2015.11.27 -7 0 53961

Kelta út

(kék "bástya")

 

Nem írtam az útvonalról, bár jó darabon voltak jelzések, meglehetősen sűrűn.

Ami bosszantó, az nem más, mint az ""önállóság".

A régi tanösvény jelek megkoptak, a PIROS lefestése miatt el-eltűntek, a KÉK ritka, de az önálló "bástya" ikonok sűrűn előfordulnak.


Akit esetleg érdekel:

 

http://www.sopronihegyseg.hu/html/keltak_nyomaban.html

Jesper Olsen Creative Commons License 2015.11.27 0 0 53960

Kissé off, de nem ismer valaki egy Heck-forrást Esztergom környékén? Én eddig csak egy fb-csoportban találkoztam "vele".

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!