Keresés

Részletes keresés

Sanvean Creative Commons License 2012.04.22 0 0 30589

Nem lehet, hogy ez a Teac 32 2B (Tascam series ... a teljesség kedvéért) a Tascam 32 egy kissé 'lebutított' változata?

Míg az esetleg valóban egy master recorder cucc, addig ez egy házi használatra szánt olcsóbb változata (kombifejjel)?

Amúgy az odáig rendben van, hogy esetleg én nem készültem fel lelkileg (és felkészüléstől függetlenül anyagilag sem) a magnó 'professzionális' ápolására, de úgy látszik, ezt a 'professzionális' ápolást előző gazdája mulasztotta csak el igazán.

A karbantartást x futott óra után mindenféleképpen meg kell ejteni... illetve a menet közben jelentkező hibákat is el kellhet hárítani... továbbá a használat során 'minimális' állapot fenntartó beavatkozásokat (fejpuceválás, szalagpálya tisztogatása, fejek demagnetizálása) illendő megcsinálni.

Nos, esetemben úgy sejtem, a fejek puceválásán kívül nem történhetett túl sok egyéb állagmegóvó illetve egyéb karbantartás.

Ez bizony az előző tulaj hibája... oly szempontból legalábbis biztosan, hogy ezt nem közölte (privátból tudtam csak meg emlékeim szerint az anyázkodás után, hogy ez a magnó mennyit futott és milyen ápolgatást kapott)... illetve amit közölt (a fejek jó állapotban vannak), az sem felelt meg a valóságnak.

Nem kizárt, hogy elég lenne csak a fejeket lecserélni. Ez, akárhogy is nézem, minimum 100$ + postaköltség + valami szakit megkérek, hogy pontosan állítsa be... nagyjából 30-40 ezer forint (mert azt sem várom el, hogy valaki ingyen fáradozzon az én problémám megoldásáért).

Most én nem renoválni szeretném a magnót, hanem használni. Aztán a renoválásra úgy X futott zemóra után gondoltam, mint majdan bekövetkező, elkerülhetetlen valami. Ehelyett helyből szopóágra kerültem.

Gondoltam én az általad említettekre: nagy sebesség, félsáv. Direkt ezért vettem. Volt olyan tervem is, hogy analóg felvételek digitalizálását is elvállalnám. Negyedsávon van már 9,53 -as és 19,05 -ös készülékem... most így lenne egy félsávos 19 -es és 38 -as... sőt, a Fostex (ha nem lenne ilyen tré), akkor negyedsáv 38 -as is lenne. (Kisebb sebességre való magnót meg szerintem -ha ezen múlna- vehetnék tán 10 ezerért is. Ahhoz való fej talán apám cuccai között is van, mert a Tesla fejcseréjét is az ő kis dugi cuccaiból oldottam meg.)

Szalagjaim vannak... igaz, 18 centis a legnagyobb. Nagyjából 100 szalagom van. Amire használnám a készüléket, az a saját szerzeményeim, esetleg non-stop mixeim rögzítése... az analóg hangzás végett. Ehhez nekem nem kell sok szalag, mert nem vagyok olyan termékeny mostanában. Úgyhogy egy 10,5" -es orsós szalag erre a célra kitartana nekem egy ideig.

(Ehhez természetesen új szalagot vennék).

Egyéb céljaimra jó lenne a félsávos 19 -es sebességen is. Itteni olvtárstól vagy ebay -ről vennék hozzá nyilván megkímélt, jó állapotú szalagokat... mint ahogy 18 -as orsón is vettem mostanában vagy 10 szalagot.

Nehezen hiszem, hogy 'féláron' adta. Ha így is lenne, akkor valahogy úgy kellett volna hirdetnie, hogy 'felújításra, fejcserére szoruló magnó jóval árán alul eladó'. De nem igy hirdette, hanem jó állapotúként.

Mellesleg nem hinném, hogy ez valóban a dupláját éri... hisz a Jakgabi által kínálgatott 160 ezres példány is ki tudja, meddig működik jól? Ő legalább vállalt egy hét 'garanciát' és felhívja a kedves leendő vásárló figyelmét, hogy nem új készülék, hibák bármikor jelentkezhetnek.

Abban az egyben tévedett talán Jakgabi, hogy kezdő magnósoknak is pöpec készülék. Igen... pöpec (ha jól működik). Túl pöpec is. Egy kezdő magnós kezdjen Akai GX -szel vagy csak egy picivel komolyabbal... ne egy 160 ezressel.

Amúgy a magnó gyönyörű és a szívem szakad, ha eladom, mert a hangi hibáit leszámítva jól működik, pontosan, rángatás nélkül indul a lejátszás... stb.

Előzmény: spacc (30581)
big-dewil Creative Commons License 2012.04.22 0 0 30588

Saját magad ütöd ewwel a dumáwal...

Ha profi a magno, akkor ennyi kopás az semmi!!!

Ha meg mégis, akkor nem profi a magno....

Xerintem ehhez jo xalag köll, ami nem kenyi be a fejeket mindenféle lemoshatatlan guzmáwal, -fogadok, h ez a baja- és kéx.

Előzmény: spacc (30581)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.22 0 0 30587

"Ezt a luzer dumát!!! ppp )))"""

igyekszem nem kilógni a sorból:Đ

Előzmény: big-dewil (30585)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.22 0 0 30586

a kollega fotója a fejekről... a 32 2B típusjelű egy ócsósított változat lehet amatőröknek, de mint tudjuk, ma már a GX4000 is stúdiómagnőnak számít:Đ

 

Előzmény: spacc (30584)
big-dewil Creative Commons License 2012.04.22 0 0 30585

Ezt a luzer dumát!!! ppp )))

Semellik studio master magnon eddig nem láttam monitor kapcsolot, wagy lehetöséget. Kiwéwe az Otari MX 50-et, de az nem kifejezetten echte studio, nem master, de még csak nem is az a kifejezett studio, inkább a B77-nél kicsit jobb kategoria. Ettöl függetlenül jo a hangja, jo az átwitele és xeretem haxnálni is.

Előzmény: Törölt nick (30583)
spacc Creative Commons License 2012.04.22 0 0 30584

A Tascam kombináltfejes lett vón???  Nemááááá...

Előzmény: Törölt nick (30583)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.22 0 0 30583

Azért a "professzionális" jelző csak az idézőjelben húzható rá egy kombináltfejes magnóra. A monitorozási lehetőség hiánya kicsit komolytalanná teszi, akármilyen jó a mechanika.

Előzmény: spacc (30581)
spacc Creative Commons License 2012.04.21 0 0 30582

Hát ekkora balek nem gyakran lófrál arra fele, aki beszopta volna... :)))

Előzmény: gabocza1 (30580)
spacc Creative Commons License 2012.04.21 0 0 30581

Ami a lényeg:  Jól befürödtél, megvettél egy fejileg lepusztult magnót, és nem golndoltál arra, hogy egy professzionális készülékről van szó, ennek a karbantartása, felújitása is "professzionális". Igen. Ez már nem otthoni használatra való, hanem studiókban keverőtag vagy ilyesmi feladatokra. Tehát termelő eszköz, ami kitermeli az árát. Rendszeres, földi halandónak drága az üzemeltetése. Másrészt maga a 38-as sebesség. A nai világban a másik bosszantó tényező. Vége az analóg korszaknak, a jó szalagok ára szépen mászik felfele.

Egy szó mint száz, erre valószinüleg nem gondoltál. Az eladót ne hibáztasd, mert féláron adta a kütyüt, az már nem az ő baja, hogy a másik fele az árnak nem áll rendelkezésedre.  Úgyhogy most azon rágódni, hogy átbasztak nem érdemes és nem ildomos, csak magadat okolhatod, mertél nagyot álmodni és jött az ébresztő.   

Előzmény: Sanvean (30579)
gabocza1 Creative Commons License 2012.04.21 0 0 30580
Előzmény: dalmata13 (30520)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.21 0 0 30579

Lehet, hogy a revoxos videó feltöltője nem kapott ilyen szakszerű magyarázatot a bajára.

Előzmény: spacc (30576)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.21 0 0 30578

Mindent elárasztó? Írok valamit, még én tehetek róla, ha az olvtársak válaszolnak rá, ami ismét hozzászólásra késztet engem? Tudod, a fórumok már csak ilyenek. 'Beszélgetnek' egymással emberek. Lehet, hogy ez szokatlan számodra. Ahogy én sem olvasok el minden hozzászólást (van, ami nem érdekel), úgy javaslom neked is ezt a lehetőséget. Ha pedig úgy gondolod, hogy túl sok téged nem érintő hozzászólás van, akkor fogod az egerentyűd scroll akármilyét oszt' gyorsan átpörgeted a számodra érdektelen hozzászólásokat.

A tascamos sztori nyújtásához azonban neked is sikerült hozzájárulnod... például a legutóbbi kedveskedő irományoddal.

Nem hiszem, hogy az 565 hozzászólásod fényében az én nyüglődésem akadályozhatott téged eddigi kibontakozásodban, több hozzászólás megírásában.

De ha igen, akkor sorry. Ilyen az élet.

Előzmény: Törölt nick (30574)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 30577

A negyedsávos áthallás nemcsak fej, de zenefüggő is... a tuc-tuc pl. sokkal jobban áthallatszik, de mivel általában a másik oldalon is tuc-tuc van, nem annyira feltűnő :)))

Előzmény: metalex (30571)
spacc Creative Commons License 2012.04.21 0 0 30576

Na.   Látható, hogy kopott a lejátszófej, a végét járja, kb. 3 mm széles a fejtükör. A szalag a capstantengely elötti szalagvezetőben láthatóan felül görbül, tehát már a fejnél is egy kissé felfele sodródik.  De a hiba eredeti oka vegyes, mert a folyamat a gumigörgő öregedésével kezdődik, eredendően az szokta félrehúzni a szalagot, jellemzően felfelé.  Egy görgő élettartama tapasztalatom szerint kb. 5 év. De véleményem szerint nem kell kivárni vele ezt az időt. Hogy miért nem? Hát pont a fej folyamatos kopása miatt. Eleinte észre se venni, mert csak mőszeresen lenne kimutatható, hogy apró asszimetria van, de ilyenkor már megvan a baj, a fejtükör kopása miatt már pont az okozza a szalag félresodródását.

 

Minden esetre egy Revi fejnél én szerintem az 1,8-2 mm.-es fejtükör szélesség elérése az a pillanat, amikor a gazdinak cselekednie kell.

Ekkor még érdemes a felújításon is gondolkodni, mert az ilyen kopás után felköszörült fejpalástu fejek kishijján 100%-osnak mondhatóak. Ugyan ez a 3mm-es, vagy annál szélesebb fejtükör után már nem mondható el. Az így felköszörült fej pólusai túl  elvékonyodottak, már nem hozzák az eredeti paramétereket.

 

Amúgy ami az áthallást illeti, a Revi új állapotú fejekkel, beállítva 54-56 dB áthallást produkál. Ez nem zavaró, elhanyagolható.  (az 54 a 19-es sebességhez tartozik, az 56 az a8,5-höz.  Ne feledjük, az Akai GX4000-esnek majt 10 dB-vel magasabb szinten jön az áthallás, ezmár zavaró, főleg 19-es sebességen. 

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 30575

:D Tudod, hogy rám mindig számíthatsz! :>))

Előzmény: Törölt nick (30570)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 30574

Ami a "szarkeverést" illeti, érdekeseket mondasz a mindent elárasztó tascam-sztorid fényében. Sajnálom ha szart vettél, de talán nem a szétkeszerése a megoldás.

Előzmény: Sanvean (30569)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.21 0 0 30573

Előzmény: Sanvean (30572)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.21 0 0 30572

Mostanában töltött fel egy magyar valaki videót a Revox B77 -jéről. Ő is az áthallást kifogásolta... Azt írta, hogy már valakitől megtudta a frankót, hogy mi okozza. A kérdésre, hogy megszűnt -e és hogy mi volt a 'hiba' forrása, már nem reagált.

Előzmény: metalex (30571)
metalex Creative Commons License 2012.04.21 0 0 30571

Ez az áthallás ez biztos, hogy minden negyedsávosra ennyire jellemző ???

Vagy csak az A77/B77 negyedsávosra volt ennyire jellemző ?

Mostanában egy Teac 2300SX-et hallgatok ( Spacchoz még nem tudtam elvinni az A77-et ami félsávos )

De, nem nagyon hallok áthallást !

Akkor van áthallás, de rendes, ha a félsávosokon hallgatom a negyedsávos felvételt, de akkor  még visszafelé is zenélnek !!! :-)))))

Előveszem a Sony TC 378-at, úgy is meg kell járatni már egy kicsit, most már kíváncsi vagyok, azon hallok-e valamit.

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 30570

Nem neked szólt, ha jobban figyelnél láthatnád, hogy egy hsz. hiányzik, egy förmedvény ki lett takarítva.

Minden esetre szokásosan finom és kedves, valamint rád jellemző szellemes hsz.-od köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (30568)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.21 0 0 30569

Nem azért kedves olvtársam, de mondta valaki, hogy én jobban értek itt bárkinél is a magnókhoz? Menjél szóvivőnek vagy politikusnak, mert a dolgok kifordításához, szarkeveréshez már értesz... lehet, hogy poénból mondod mindezt, de rajtad sajna nem tudok röhögni. Illetve igen, de nem a gyenge poénjaid miatt.

Kívánom, hogy neked sohase kelljen 'nyomni a csengőt' , mert szart vettél.

Most pedig itt abbafejeztem a reagálást a szenya megjegyzéseidre, mert miattad nem fognak innen engem kirakni a sepregető modik.

Javaslom neked is, hogy a beszólongatásaidat tartsd meg magadnak vagy a pár hozzászólással lejjebb található email címemre küldd el. Ha olyanom lesz, majd válaszolok rá.

Szép napot!

Előzmény: Törölt nick (30565)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 30568

nem voltál itt, nem tudtam beledobni :Đ

Előzmény: Törölt nick (30567)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 30567

Ez az előző hsz. a kuka helyett hogyan került ide???

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 30565

nálad senki nem ért jobban a magnókhoz, meg amúgy se adna el neked senki semmit, mert egy héten belül nyomnád a csengőt, hogy vissza a pénzt...:))

Előzmény: Sanvean (30564)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.21 0 0 30564

Okézsoké. Oszt' ha sikerül eladnom, egy itteni hozzáértőn keresztül vennék helyette egy normálisan működő magnót. Persze csak ha ezek után bevállal velem bárki is egy bizniszt :-D

Előzmény: mohinger (30562)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.21 0 0 30563

A Revox B77 -re gondolsz? Tudom, hogy van áthallás. Zavaró, persze... de ha egy negyedsávos kütyüt vesz az ember, ez benne van a pakliban.

Jelen állapotban a negyedsávos dög által produkált áthallásos problémát tartottam kisebb nyűgnek, mint hogy a félsávos berendezésemnél lényegében ugyanúgy megvan ez a rossz törlésből adódó 'áthallás' szerűség... plusz a 2,38 cm/sec sebességre jellemző 'nagyszerű' hangminőség.

A két berendezés jelen állapota között tuti, hogy még mindig a B77 -et választottam volna.

Amenyibben a Tascam produkálja azt, amielvárható tőle, akkor természetesen azt.

Hangsúlyozom: választásom eme készülék mellett értendő... nem állítom, hogy egy negyedsávos jobb a félsávosnál (mielőtt még végleg kiakadnál rám).

 

Előzmény: Törölt nick (30560)
mohinger Creative Commons License 2012.04.21 0 0 30562

OK!

Megbeszéltem vele, várom/várjuk majd a fejleményeket.

Üdv!

Előzmény: Sanvean (30556)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.21 0 0 30561

Én egy BASF SP52 -re még egész jól szóló felvételt tudtam csinálni 38 -on az EQ, BIAS gombok variálásával.

Aztán csináltam egy másik próbafelvételt egy SONY ULH -ra... első 2 percnél nem volt különösebb gond -bár eléggé hallható eltérés volt a source és a tape állás között...aztán egyszer csak a baloldal szintje drasztikusan csökkent majd folyamatosan szaródott el. Utána bármit raktam fel, ugyanilyen, sőt, még szarabb lett. Kétszer is megsuvickoltam a fejeket... semmi javulás.

Ezek után fényképeztem le a fejeket.

Mindjárt megnézem annak a SONY szalagnak az első pár percét, hogy van -e rajta valami dzsuva, de nehezen hiszem, hogy az kúrta volna szét.

Inkább gondolom azt, hogy az állás sem tett jót neki (a kedves volt tulaj 3 év alatt 20 órát használta... előtte a többi tulaj ki tudja mennyit és hogy tartották karban a készüléket... demagnetizálva nem lett egyszer sem a 3 év alatt... stb). Remélhetőleg az elektronika nem tűzte ki a fehér zászlót.

Előzmény: ***RS*** (30558)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 30560

Te hallgattad és mérted ? Azt gondolod az ujjamból szoptam ?

Adja neked a jótanácsot, akinek elmentek otthonról. 

Előzmény: Sanvean (30555)
Sanvean Creative Commons License 2012.04.21 0 0 30559

Ne rontsd a bizniszt wazze! :-D

65 -ért a kedves volt tulajának adtam volna vissza, mert számításba vettem, hogy kétszer utazott ide meg vissza százakárhány kilométer távolságból... és nagyjából 15 ezerre taksáltam a benzinköltségét. (Mert én ilyen kis rendes gyerek vagyok :-D)

A tulaj írta, hogy anyagi lehetőségei megengednék, hogy a teljes vételárat visszafizesse nekem, de nem veszi vissza.

(Mondjuk azt nem értettem, hogy ha jók az anyagi körülményei, akkor miért kellett ahhoz eladnia ezt a szart, hogy megvehessen egy Revox A77 -et alkalom adtán. Igaz, inkább cserélt volna...)

Előzmény: big-dewil (30554)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!