Keresés

Részletes keresés

Amaribp Creative Commons License 2010.08.21 0 0 16621
2008-ban meg Lovcen füstölt, úgy Tivatból nézve, a másik kép, meg a Tivati lakókocsiból készült, alul a villanykörte:)
Előzmény: halloo (16612)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.21 0 0 16620
Zajnice
Előzmény: Amaribp (16619)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.21 0 0 16619
http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=1100

Na itt olvasható az egész, sok információval.
Előzmény: Amaribp (16618)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.21 0 0 16618
Na már lehet, hogy késő, most olvastam frissen, szóval, ha Lustica félszigeten elautózól , Zanjice öbölig (ami strand is), akkor onnan röviden lehet hajókázni kék-barlanghoz. Jártam ott úgy, hogy leszálltam a nagy hajóról, és át kellett szállni kis hajóra. Sajnos, ottani fürdésre nem volt idő.
Na ezt olvastam, egy 2010-es beszámolóban!


Kék-barlang a Zanjice-öbölnél. Radanovicinél kell lefordulni, tovább Radovici felé, onnan már csak egyenesen, hihetetlen szűk úton, de ne álljatok meg, ne forduljatok vissza, úgysem tudtok, irány Zanjice.
Sajnos véletlenül Milista starndjára kanyarodtunk, ami szomszédos, de csak később jöttünk rá. Az ottani személyzet elhitette velünk, hogy onnan megy a "hajó" a kék barlanghoz, egyórás fürdőzés alatt észrevettük, hogy jön egy hajó, ami nem a mi öblünkben köt ki. Átmentünk majd megegyeztünk az előre ismert 3euró/fő útban, bár itt is volt egy 6euró/fős próba.
Odafelé a negyedórás út is szép volt, de ami a barlangban ért minket az felejthetetlen.
Mozgás közben fehér és kék színek váltják egymást, ne hagyjátok ki a kék barlangot, bárhol vagytok az Adrián (van több is)
Előzmény: halloo (16612)
Mijo Creative Commons License 2010.08.20 0 0 16617

Még mindig csak neked!

"ha tudná hogy itt róla fórumozgatok, biztos nem örülne neki."

Ezen bizony egy pillanatig sem csodálkoznék.

 

Előzmény: macskaorr (16611)
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.20 0 0 16616
Kb 2éve nem jártam Belgrád felé. Most úgy gondoltam arra megyek haza. Az egyik szomszédom azt mondja valami nagy útépítés miatt nehézkes a haladás. Tud erről valaki konkrétan valamit? Köszi előre.
szervezkedő Creative Commons License 2010.08.20 0 0 16615
Szerintem odamentek egy hajóshoz és elmondjátok neki hová szeretnétek menni és ajánljatok fel fejenenként 5-10eurot. Vagy a háziakat megkéritek és biztos egy gyors telefont követően már szólnak is egy ismerősüknek akik megcsónakáztatnak benneteket.
Előzmény: halloo (16612)
halloo Creative Commons License 2010.08.20 0 0 16614
lehetséges, de olyan nagy ez a hegy, hogy se növényt se utat nem nagyon látok rajta
Előzmény: Törölt nick (16613)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.20 0 0 16613
3.ra.
Sajnos ,az a gyanúm,hogy a szemetet égetik:-(((
Így oldják meg a dolgot.
Utjeha és Bar közt is volt(van) egy ilyen szemétégető placc.
Előzmény: halloo (16612)
halloo Creative Commons License 2010.08.20 0 0 16612

Sziasztok Montenegró imádók!

Jelentem szuperul telik a nyaralásunk, aminek lassan, lassan vége lesz :-(

Lenne azért még egy két kérdésem, hátha tudtok és akartok segíteni:

- Az utikönyv szerint Tivatból indulnak sétahajó utak a kotori öbölbe, a kék barlanghoz és még másfelé, voltunk lennt de csak olyan utakat láttunk amik félnaposak, avgy éppen késő este indulnak. Nem tudjátok véletlen, hogy honnan indulnak olyan sétahajó utak amik rövidebbek vagy nem későn indulnak és körübelül mennyibe kerülnek?

-Másik kérdésem a hazaúttal kapcsolatos: Tudnátok valami jó kis szállást, ami olcsó, de nem törik be a szélvédőnket a parkolóban (kicsit félek újra Szarajevó környékére menni, de valahol arrafelé kellene megállnunk)?

-És a harmadik, ami a legjobban foglalkoztat, hogy mi ég a Kotori öböl feletti hegy tetején már lassan egy hete? Kb. Herceg Novi felett lehet, egy nagyon nagy hegy és egy ponton ég rajt valami, nagyon füstöl de növényzetet nem nagyon látok ott akkor mi ég?

Bocsi a sok kérdésért, előre is köszi a választ!

Üdv: Anna

macskaorr Creative Commons License 2010.08.20 0 0 16611

 

 Mint írtam a T- mobil félretájékoztatása miatt paráztam, ha ez nincs, akkor marad az egy szem sms, mert így szoktuk meg, ha megérkezik a szálláshelyre, jelentkezik. 2 percre rá jött hogy visszahívást kér, és mint kiderült semmiféle visszahívást nem kért.

 17 éves korában pedig a barátok szüleivel olyan nexusban voltunk, hogy meg volt az egész út úgy szervezve, hogy mindig telefonáltak, osztálytársak voltak, és mindig megvolt melyik szülő kapja a telefont,és együtt készítettük őket fel az általuk kiválasztott útra. Persze ott is volt para, most meg egy előre lefoglalt szállásra ment a barátjával, ráadásul együtt élnek 5 éve! Tudom hülyén hangzik,ez az egész sztori, ha tudná hogy itt róla fórumozgatok, biztos nem örülne neki!

Előzmény: Mijo (16606)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.20 0 0 16610
Na megyek tv-zni, hátha később
írnak valamit ami érdekes, pá!
Előzmény: Amaribp (16609)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.20 0 0 16609
De jó Neked, én meg unatkozom
Előzmény: macskaorr (16607)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.20 0 0 16608
Az is lehet, Te vagy a macskaorr, mert unatkozól.
Előzmény: Mijo (16606)
macskaorr Creative Commons License 2010.08.20 0 0 16607

 

 Először is abban igazad van, hogy a lányom életét már nem nekem kéne élnem, de ilyen vagyok, próbálok változtatni. Az itthoni ücsörgésről csak annyit hogy tegnap ment el 4 rokon tőlünk, akik vidékről jöttek 4 napra, sütni, főzni kellett az aggódásaim közepette,

plusz vinni őket a Dunakanyarba, megmászni a fellegvárat, nagyvillámot stb. Utazni

 ezen a nyáron már nem fogok, mert három hete jöttünk haza Syros szigetéről /Görögország, kikládok/. Megnéztük Delost, Mikonost, egy héttel  előtte Athént,itt ismerősöknél szálltunk meg. Nyár elején Bolognában voltam a legjobb barátnőmnél. Megnézném Montenegrót is szivesen, mert valami csoda lehet ahogy a neten nézegetem és olvasgatok róla, de mivel csak repülővel tudok odautazni az egészségi állapotom miatt, azt most egy kicsit későbbre halasztom. Egyébként  Itthon is van még 1-2 olyan hely ahová szívesen elmennék, mert ez az ország gyönyörű,rengeteg a látnivaló, mi  még fiatalon teljesen bejártuk, és most lehet nevetni, nyugdíjasként egy csomó nyugdíjassal tesszük ugyanezt! Ennyit az otthonülésről! Az aggódás az meg egy velem született tulajdonság. 

 

Mijo Creative Commons License 2010.08.20 0 0 16606

Csak neked!

Nem érzel némi ellentmondást abban, hogy felelős szülőként egy tinédzser lányt elengedsz Ázsiába csámborogni, majd  ez esetben 28 éves felnőttként, mintha legalábbis a borneiói dzsungelbe ment volna valamilyen túlélő túrára, vagy a pápua új-guineai emberevők közé indult volna téríteni?

 

Előzmény: macskaorr (16601)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.20 0 0 16605
semmi baj, de a saját életeden dolgozz, ne a lányodén.
Előzmény: macskaorr (16601)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.20 0 0 16604
Végül is nem zavartál senkit, mesélj, van kedved valami utazáshoz?
Előzmény: macskaorr (16601)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.20 0 0 16603
Nem tudom, mije van olyan nexusba nem kerültünk, de szerintem, akkor se a kocsija érdekelt volna:) Remélem ha ezt elolvasta, ő is csak nevet :o)))
Előzmény: szervezkedő (16600)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.20 0 0 16602
Jó, és Te mikor akarsz elindulni, valami felé, az otthoni ücsörgés, és aggódás helyett?
Előzmény: macskaorr (16601)
macskaorr Creative Commons License 2010.08.20 0 0 16601

 

 Igen Amaribp igazad volt, így jártam 1 sms az elején, mivel így volt megbeszélve, de rögtön jött a T- mobiltól egy másik is, hogy az sms feladója visszahívást kér, ezért azonnal próbáltam hívni, de tegnapig az elmondottak miatt sikertelenül.Tudok németül, de a Tmobil akciója,és szervezkedő üzenete után úgy beparáztam, hogy nem sok hiányzott,

a rosszulléthez, pontosabban meg is történt csak 220-ra ment fel egyből a vérnyomásom.  Végül tegnap elhatároztam, felhívom a szállásadót, és ő megnyugtatott, hogy teljesen rendben van minden, és írt a lány, hogy ne idegeskedjek nincs semmi bajuk, nagyon jól érzik magukat. Nem dicsekvésből írtam a felelőssételjes beosztást, mert jogász, gyámhivalban,és nehéz sorsú emberek, gyerekek sorsáról kell döntenie. Igen, ő egy vagány kiscsaj, 17 évesen bejárta fél Ázsiát is, de akkor is ugyanígy paráztam mint most, csak akkor még nem volt internet. Nem azért írogatok ide, hogy az eszemet játszam, de szerintem akinek van gyereke,még akkor is ha az elmúlt huszonnyolc éves, valamilyen szinten megért. Beismerem, túl aggódom a dolgokat, de megbántani senkit nem akartam, elnézést kérek mindenkitől akit a fórumon a kérdéseimmel  zaklattam!

szervezkedő Creative Commons License 2010.08.20 0 0 16600
Amari! A szívem szakad meg hogy nem tudok képet beszúrni, de majd ha óhazámába látogatok! :-) Jól tudom hogy Hüminek szürke Ignise van? KLM a rendszám eleje? Reggel óvatosan ereszkedett Sutomorban Petrovac fele. FreeX és Rózsa olvtársak terv szerint reggel 3kor indultak a Balaton mellől de még nem érkeztek meg. Baffalolev barátunk bosnyák útvonalon produkált szintideje úgy tűnik nincs veszélyben. :-)
Előzmény: Amaribp (16599)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.20 0 0 16599
Én is határozottan unatkozom most, várom a szept 3-át.
Előzmény: Amaribp (16598)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.20 0 0 16598
Na úgy látom kitört a hosszú hétvége, és méla csönd.
Hogy telefonokkal mi lehet, nem tudni, lehet kikapcsolták, sms elment , meg vagyunk, és slussz.
Meg ugye volt ott utalás az elején, hogy Ázsiában is járt hátizsákosan a kislány, tizenévesen, akkor húszon évesen csak nem tűnik el a szomszédban.
Közben még komoly, felelősségteljes munkája van, csak tudja...................
AZS Creative Commons License 2010.08.19 0 0 16597
okos tipp.
Előzmény: GoranMarkovic (16595)
AZS Creative Commons License 2010.08.19 0 0 16596
és azóta nem találtál sehol egy embert, aki ért németül?
Előzmény: macskaorr (16594)
GoranMarkovic Creative Commons License 2010.08.19 0 0 16595

Macskaorr,

Előfizetéses, vagy feltöltőkártyás a mobiljuk?

Ha az utóbbi,akkor reflexből tolnék a lányod mobiljára egy pár ezer Ft.-os feltöltést.

Kárba nem fog veszni, azonban az az érzésem, hogy nincs a hívás fogadásának roaming díjára elegendő egyenlege.

G

Előzmény: macskaorr (16594)
macskaorr Creative Commons License 2010.08.19 0 0 16594

 

  Sziasztok!

 

  Hogy létezik az, hogy a lányom mikor megérkezrett Montenegróba,írt smst, amit meg is kaptam, tehát szerintem átállította a mobilját, és ha én hívom akkor kicsörög, és valamit beszélnek szerbül, aztán németül és a végén csend. És a barátjánál is ugyanez van. Az én sms-emre sem jött válasz. Valamit rosszul csinálok, vagy csinálnak? Ja és szervezkedő! Kicsit megijedtem ugyan, de megvan a lányom, felhívtam a szállásadót,

és mondta, hogy minden rendben van velük, kirándulni volt velük,de elérni még mindig nem tudom őket, valami miatt!Csak tudnám miért?

Amaribp Creative Commons License 2010.08.19 0 0 16593
Na erre pihenni kell egy kicsit.
Előzmény: Amaribp (16592)
Amaribp Creative Commons License 2010.08.19 0 0 16592
Ja, az Astra. közben elfogytak az orosz vásárlók?
Előzmény: potika (16591)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!