Keresés

Részletes keresés

Zoli_t5H Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4916

Es mondja mindezt egy gepesz, akinek a neje epitesz, tehat naprakesz infot szolgaltat. Szoval nyugodtan elhihetitek neki.

 

Amugy szevasz Tamas, epul mar ? :-)

 

 

 

Előzmény: 1zsakkrumpli (4914)
becko8 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4915

Tervezgetés közben vagyok, és kérdezném, hogy a 60 cm mély, és 70 cm széles égéstér egy 40 cm-es ajtóval elég? Már használható méret?

 

Köszönöm!

1zsakkrumpli Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4914

Én nem akkarok beleszólni, de a 37/2007-es rendelet vonatkozik a kemece építésről épületen kivűl:

 

"

III. A következő építési tevékenységek építési engedély és bejelentés nélkül végezhetőek:

3. a telek határain, valamint a telek területén kerítés építése,

4. a 10 m2 vagy annál kisebb bruttó alapterületű és 2,5 m vagy annál kisebb építménymagasságú, huzamos emberi tartózkodásra nem alkalmas vagy nem emberi tartózkodására szolgáló építmények (pl. állattartási építmény, vadetető, árnyékszék, mozgatható WC) építése,

9. a 2,0 m2-es vagy attól kisebb felületnagyságú reklám-, cég-, címtábla vagy fényreklám, hirdetési vagy reklámcélú építmény, kirakatszekrény építése, elhelyezése, létesítése,

10. a rendezett terepszinttől számított 1,0 m vagy attól alacsonyabb támfal építése,

13. napenergia-kollektor, szellőző-, klíma- és szerelt égéstermék-elvezető és szerelvényei, riasztóberendezés, villámhárító-berendezés, áru- és pénzautomata, kerékpártartó, szelektív hulladékgyűjtő, szőnyegporoló, sorompó, árnyékoló, növénytámasz, 10 m3 vagy annál kisebb űrtartalmú tartály elhelyezése,

16. a 30 m3, vagy annál kisebb térfogatú állandó jellegű és a 60 m3 vagy annál kisebb térfogatú szétszedhető, idényjellegű, az év során legfeljebb 6 hónapra felállított magánhasználatú kerti víz-, fürdőmedence építése,

17. e rendelet hatálya alá tartozó közműbecsatlakozási műtárgy építése,

19. háztartási szilárd hulladékgyűjtő, -tartály, -tároló építése legfeljebb 10 m2 vagy annál kisebb alapterületig,

22. kerti lugas, pihenés célját szolgáló oldalt nyitott, oszloppal, pillérrel alátámasztott (lábon álló) kerti tető építése legfeljebb 20 m2-es alapterületig,

23. háztartási célú kemence, húsfüstölő, jégverem, zöldségverem építése,

30. a pihenés célját szolgáló oldalt nyitott, oszloppal, pillérrel alátámasztott (lábon álló) kerti tető építése 20 m2-es alapterületet nem meghaladó méretben.

"

 

Kültéri kemencének a kéményét nem kell engedélyeztetni, mert az nem minősűl kéménynek!!!

 

 

 

 

becko8 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4913

Üdv!

A kemence építésénél a téglák között milyen kötőanyagot használtál? Hőálló malter, vagy agyag?

 

Köszönöm,

becko

Előzmény: Jancsii (4878)
Zoli_t5H Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4912

Hja, abban a hozzaszolasban van nemi zagyvasag. Vegig epuleten beluli tuzeloberendezesekrol ir, akkor nem ertem miert keveri bele pl. a kerti sutot... na mindegy, ez vegulis nem a kollega hibaja, mert ha jol ertem, O csak idezte valahonnan. Ettol fuggetlenul nem art esznel lenni es nem szo szerint venni ezeket az infokat, mert felrevezetik a laikus embereket.

 

 

Előzmény: SolnesMM (4911)
SolnesMM Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4911

  ", kerti sütő, vaskályha,"

 

 

  egy vaskályha vagy kerti sűtő építéséhez miféle kivitelező kellhet  ?

 Az elsőt megépítem, a másodikat megvásárolom, de lehet sk. készítem vashordóból. Tehát megvásárolom és beállítom. Remélem azt azért tudjátok füstcső és kémény azért kell hozzá.

 

 Apropó föstés után a beszerelés - vagy inkább visszaszerelés - után milyen szakhatóságokhoz forduljak ??

Előzmény: faqkac (4908)
SolnesMM Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4910

 Szerintem a legútólsó a legcélra vezetőbb !!

Előzmény: laca6666 (4906)
konaking Creative Commons License 2011.07.05 0 0 4909

Üdv a kemencéseknek!

Lenne egy kérdésem, akarok építeni egy kemencét, a kéményt már régebben meg csináltattam, 10-120 cm átmérőjű búbos kemence lenne, viszont a kémény belső mérete 34x34 cm. Azt kérdezném, hogy nem e nagy a kémény mérete, ekkora kemencéhez? A kémény kb 6 m magas.  

faqkac Creative Commons License 2011.07.04 0 0 4908

Én a második verziót javasolnám! :-)))

 

Ezt találtam!

 

Fontos építésügyi szabályzat módosítás
Felhívom a cserépkályha, kandalló, téglakályha, kemence, kerti sütő, vaskályha, iránt érdeklődő látogatóink figyelmét, hogy a 2009 szeptember 1-én életbe lépett építésügyi szabály módosítás türelmi ideje lejárt így 2011 január 1- től, a tüzelőberendezések beépítéséhez, beüzemeléséhez a kivitelezőknek kötelessége kitöltött KIVITELEZŐI NYILATKOZATOT átadni az építés végeztével. Ennek hiányában új lakás esetén Lakhatási Engedély igénylésére Kéményseprő hozzájárulás nem adható ki, használt lakás esetén az éves bejáráskor szintén kérni fogja a kéményseprő munkatárs. Ennek hiányában a lakásban levő tüzelő berendezés jogszerűen nem üzemeltethető tovább.
A területi kéményseprő munkatárs köteles jelezni az illetékes Tűzoltó hatóság és a területileg illetékes jegyző felé a nyilatkozat hiányát akik lépéseket tesznek a tűzveszélyes állapot megszüntetésére.
A nyilatkozatot az építést végző kályhás, kandallós kolléga pótolhatja amennyiben jogszerűen végzi tevékenységét. Szakirányú szakmunkás vizsga vagy mesterlevél birtokában levő munkatárs adhat ki ilyen igazolást a dokumentum számának beírásával valamint a cég bélyegzőjének pecsétjével.
A KIVITELEZŐI NYILATKOZAT három példányban készüljön egy a beépítést végzőnél marad, második az építtetőnél, harmadik az ellenőrzést végző kéményseprő szakembernél.
Mindig kérjen KIVITELEZŐI NYILATKOZATOT a beépítés, beszerelés végeztével mert ennek utólagos beszerzése bonyolult és drága.
Kérjük segítse a kéményseprők munkáját mert a mi biztonságunkért dolgoznak.

Előzmény: laca6666 (4906)
laca6666 Creative Commons License 2011.07.04 0 0 4907

Amúgy esetleg van itt valaki aki saját maga épitett lakásba búboskemencét? Ha igen akkor tehetne fel pár képet az alapoktól kezdve. Előre is köszönöm.

laca6666 Creative Commons License 2011.07.04 0 0 4906

Na ezért szeretek ide feljönni ezer meg egy vélemény,de ha mondjuk felépitem a szobámban a hőn áhitott búboskemencém,és jön a kéményseprő és netalán azt találná mondani hogy ez nem jó igy,akkor bontsam le vagy tüzeljem el a kéményseprőt?? :D

 

beetee Creative Commons License 2011.07.04 0 0 4905

Ha előfordul CO mérgezés, és kiderül, hogy a kéményseprő tudott a szabálytalanságról, akkor dutyi neki. Súlyosbítva hivatali ügyben elkövetéssel (visszaéléssel). Ezért egyre ritkább az engedékeny típus.

Előzmény: beetee (4904)
beetee Creative Commons License 2011.07.04 0 0 4904

Egy hivatalos kéményt nyilvántartanak, és évente jön a kéményseprő ellenőrizni (pénzt beszedni), esetleg tisztítani.

Ha nem találja megfelelőnek a rákötött berendezést, mert azt is a kéményseprő veszi át, akkor nem engedélyezi a használatát.

Tehát nem köthetsz rá bármit, csak amire az engedélyt megadták.

 

Előzmény: SolnesMM (4902)
SolnesMM Creative Commons License 2011.07.04 0 0 4903

 Most akkor a kemencéről kell az a szakvélemény, vagy a kéményről ?

 És kinek kell ?

 Az építtetőnek ?  az építőnek, az építési hatóságnak ? netán a kéményseoerő saját magának készíti a szakvéleményt??

 Az hogy tüzeléstechnikai mit takar ?

 A kéményre mondjuk nem árt egyáramlástani, de nem szakvélemény hanem méretezés, amit rutinos ember táblázatból elvégez. A Kemencének milyen szakvélemény kell ?

 Ha vállakozó készíti másnak - pénzért, akkor nyilván megad műszaki paramétereket (ami igaz vagy sem ), ha valaki magának készíti, akkor is tályékozódik, sőt kikéri nála jobban értők véleményét pénzért pénz nélkül.

 

 ha viszont egy kemence üzemközben baleset történik, akkor valóban ilyen olyan hatóság szakvéleményt kér(het).

 A kéményről a kéményseprőtől a kemencéről meg valami tüzeléstechnikai szakértőtől.

Természetesen mindenkinek mindenkitől joga van véleményt kérni, speciális területeknél szakvéleményt és ha pénzt kér a szakértő ezért - na akkor kell, hogy szakértői engedélye legyen.

Előzmény: kisszszoros (4899)
SolnesMM Creative Commons License 2011.07.04 0 0 4902

 Ezt honnan veszed ?

 Egyébként a legkisebb kémény szelvény 14x14 cm , viszont ez csak kisebb kemencékhez elegendő.

 A kéményekhez kell építési engedély, de ha már megvan,  azt kötsz rá,  amit akarsz.

 Viszont ha baj van akkor szintén te felelsz mindenért ( CO mérgezés, tűz )

Előzmény: kisszszoros (4901)
kisszszoros Creative Commons License 2011.07.03 0 0 4901

A kémény miatt. Egy sima kémény a maga 12x12-es nyílásával kevés...

Előzmény: laca6666 (4900)
laca6666 Creative Commons License 2011.07.03 0 0 4900

Sziasztok én napi szinten olvasgatom a hozzászólásaitokat,ötleteket és egyebeket,nagyon jó kis oldal ez. Komolyan engedélyköteles a beltéri kemence?? Én most fontolgatom,hogy kellene csinálnom egyet,mert van annyi hódfarkú régi cserepem ami kiad egy búbost.

kisszszoros Creative Commons License 2011.07.01 0 0 4899

A beltéri kemence (lakóépületben) viszont építési engedély köteles, kell hozzá tüzeléstechnikai szakvélemény (kéményseprős) is...

Előzmény: faqkac (4892)
faqkac Creative Commons License 2011.06.30 0 0 4898

Ha nem, majd alakítok rajta!!:-) .........................Mármint a szomszédon! :-)

Előzmény: magyar bucó (4893)
ZsuR Creative Commons License 2011.06.30 0 0 4897

Hat ez nem semmi!  Rengetet dolgoztal!!!

Előzmény: kékled (4896)
kékled Creative Commons License 2011.06.30 0 0 4896

A következő sütéshez, a saját zöldségeket használjik majd, ez a veteményes, is sk:

 

https://picasaweb.google.com/102554946978010220822/20110605?authkey=Gv1sRgCKGNvoSQl4OODA

 

https://picasaweb.google.com/102554946978010220822/2011060103?authkey=Gv1sRgCJjUwqbD673hBg

 

A kemencéhez, szép környezet illik, ezért csináltam egy kis kertet:

 

https://picasaweb.google.com/102554946978010220822/2011060502?authkey=Gv1sRgCMqFztufiuKn3QE

 

 

Előzmény: ZsuR (4894)
kékled Creative Commons License 2011.06.30 0 0 4895

Köszi.

A csülök, a feleségem munkája volt, én csak megépítettem, és felfűtőttem, no, meg őriztem..))

Előzmény: ZsuR (4894)
ZsuR Creative Commons License 2011.06.30 0 0 4894

Nagyon tetszik a "boszorkany komplex"-ed! :)) A csulok receptjet is megosztanad?

Előzmény: kékled (4889)
magyar bucó Creative Commons License 2011.06.30 0 1 4893

Befér a kemencébe? :)

Előzmény: faqkac (4892)
faqkac Creative Commons License 2011.06.30 0 0 4892

És ha beltérben építem akkor mi van?

 

Nekem nagyon bűbáj a szomszédom! Már mindenkit feljelentett!

Előzmény: fenderazigazi (4890)
Zoli_t5H Creative Commons License 2011.06.30 0 0 4891

Mert nem is kell, ugyanis nem engedelykoteles. Ettol fuggetlenul nem art joban lenni a szomszeddal, mert ebbe akar bele is kothet... es mint tudjuk, kis hazank a burokratak fortyogo bugyra, kar lenne barmelyik kemenceert, ha ilyen baromsag miatt kellene szetbontani.

 

 

Előzmény: fenderazigazi (4890)
fenderazigazi Creative Commons License 2011.06.30 0 0 4890

Sziasztok!

 

Csak jelzem, hogy a frászt hozták rám tegnap, mert kiderült, hogy állítólag az építési osztályok nem engedik, hogy a kemence a telekhatártól kevesebb, mint 4m-re legyen, tűzvédelmi okokból! Nem mintha engedélyeztetni akarnám, de nincs kedvem szétbontani....

kékled Creative Commons License 2011.06.30 0 0 4889

Sziasztok.

No, ilyen lett az Én kis kemencém, ami nem csak kemence....

grill, bogrács, és tárcsa....

NEkem tetszik, minden, sk.....

A tető azért került fölé, mert télen, ledobta a hőálló, időjárás álló shopro vakolatot...

A kemence még be lesz vakolva.

Minden ki lett már próbálva...

A kemencében csülköt sütöttünk, kicsit sokáig tartott, mert kevés fával raktam meg....

De a égeredmény...ilyet még élatemben nem ettem, akik kóstolták, odáig voltak tőle....

Az itt olvasottak alapján, már tudom, hogy alaposan meg kell pakolni a sütő teret...

 

beetee Creative Commons License 2011.06.22 0 0 4888

Nagyon köszönöm!

Előzmény: ZsuR (4887)
ZsuR Creative Commons License 2011.06.22 0 0 4887

Mondtam mar?! Ez valami csodalatos...!  Fogadd legsargabb irigysegem! :))

Előzmény: beetee (3949)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!