Keresés

Részletes keresés

mona1981 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 421
Köszi. Úgy tűnik elbambultam.
Mi 12-től 15-ig megyün.
Wizz Air szintén?
akkor egy géppel utazunk :)

Mona
Előzmény: spainpedro (420)
spainpedro Creative Commons License 2009.11.01 0 0 420
mona.
hambrus épp az általad említett 50 sek(5 euro) árat írta, és megbízhatónak tűnik.Mikor mentek???
Mi dec 12-16 között.
De ha valamit fellelek hambrus ígéretesnek tűnő tippjéről jelzek.


spainpedro
Előzmény: mona1981 (416)
spainpedro Creative Commons License 2009.11.01 0 0 419
még annyit.
"10 fokkal kevesebb"
Minél kevesebb??Nálunk most 24 fok van.


:)
Előzmény: Törölt nick (414)
spainpedro Creative Commons License 2009.11.01 0 0 418
Köszi az infókat.
a kártyás fizetsé tényleg jobb akkor, bár nekem annyira nem lesz nagy a költségvetésem, mert lowbudget-ből megyünk.

decemberben hideg van?,remélem.A cél a aNorthen light,és az aurora fotózása lenne.
Mennyibe fája egy út fel északra, és mennyi idp lenne,,csakmennék fotó,és jönnék.Persze ez annyira nem egyszerű tudom, de a bázis stockholm lenne.

Ha ebben tudsz segíteni az is tök jó lenne.
Ha nagyon húzós akkor maradunk stockholm-ban anniyra nem félek tőle.A busz neve nem tudom stimmel-emer egy szót sem tudok svédül, viszon annál jobban spanyolul.Ennek bizonyára nagy hasznát veszem, pláne ha ők svédül én meg spanyolul beszélek.Te jó isten mi lenne abból.
Vissza a témához.A szállás kérdéses, de nézegetjük.Majdcsak kitalálunk valamit.
Nem vagyunk elveszve.Van több lehetőség, de mivel csak aludni megyek haza,és megpróbálok minnél többet megörökíteni a városből, így az sem érdekel, ha pajtában alszok.a 3 csillag nekem sok.3 napra megyünk.Aztán megyünk is tovább, mert ez egy többállomásos északi:FÁZZUNK PROJEKT keretein belül megy.
A buszt majd becsekkolom, de mindenképp valami olyan kell, ami bevisz.Délután érkezünk.asszem 3kor.Akkortájt, ha nem csalnak a megérzéseim nem sötétedni fog.Vagy közeledni fog ahhoz.
Sebaj.Megoldjuk.Ha valami infód lesz még, akkor légyszi írd.Ésmindenkinke köszi bármit is tud.

Előzmény: Törölt nick (414)
Balthazar2 Creative Commons License 2009.10.28 0 0 417
Udv mindenkinek.

Koltozes miatt atado egy 33m2 garzon alberlet Täby centrumban teljesen butorozva, szamitogeptol a mosogatogepig minden van. Csak igenyes, csendes es rendszereto nemdohanyzo embernek. Szep helyen van, Svedek lakta hazsorban. En a csaladommal laktam itt szoval akar ket felnott is kenyelmesen elfer. 3500.-sek/ho +1 ho depozit. tv es 100MBites internet van. nincs plusz rezsi.

tel: 076-206 7945
mona1981 Creative Commons License 2009.10.28 0 0 416
sziasztok,

Új vagyok itt a fórumon, egyelőre csak olvasgatlak titeket.
Decemberben szeretnénk a barátommal Stockholmba látogatni,
ehhez gyűjtünk információt.

a wizz airrel mennénk, így nézegettük a reptérről való bejutás
lehetőségeit:

az alábbi oldalt ismeri valaki - vannak tapasztalatok?
Nagyon akciósan kínálják a reptéri buszokat:

http://www.terravision.eu/index.html


5 EUR két főre Stockholm belvárosába egész jó árnak tűnik.


Mona

Balthazar2 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 415
Sziasztok.

Magyar villanyszerelot keresek stockholmi munkahoz. Ismertek esetleg valakit?
Kb. 1 honapos munka olyan embert keresek aki mar itt lakik es ismeri a Sved szabvanyt.

elore is koszi az infot.
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.25 0 0 414

Mi most vagyunk itt, es mindjart megyunk Tallinnba, de egy-ket tipp. A busz: Meglepodtunk, mert a Ryan-air uj buszjaratot inditott Skvastarol, 50 korona/ 2 fo ide a Cityterminalenre ( nem tudom euroban mennyi, mert mi mindenhol kartyaval fizetunk, mert akkor minden olcsobb a kozeparfolyamos valtas miatt, es itt nem kell felni a csaloktol.). Ne gyere a Flygboussoramaval (bocs, ha nem jol irom) mert ok is annyiert hoznak, de csak a varosba. (A taxi 1200 korona). Mi akkor jottunk ra amikor mar tegnap este megvettuk a jegyeket. Az ido most 10 fokkal kevesebb,de voltunk mar decemberben is, akkor azert rosszabb. A buszok 21.20-kor indulnak es 1ora 20 perc az ut, tehat erdemes a kozelben szallodat keresni. Itt a belvarosban azert eleg nehez 30 euroert szallast talalni, mert 2 ev alatt duplajara mentek fel az arak.  Egy 3*-os szallodaban a szallas kb. 100-120 euro. Ha hosszabb idore jottok ajanlom a Quality Hotel Nacka-t. Az elso emeleten wellness van, uvegfallal korulveve. Balra Stockholm, jobbra a tengerre a kilatas. A szauna ablakabol gyonyorkodhetsz Stockholmban. Mi most a BW Kom-ban vagyunk, ez teljesen a belvaros, 10 perc este a buszpalyaudvar.

Ennyit tudtam.

Előzmény: spainpedro (411)
viktor0320 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 413
apropó április közepe és május eleje között milyen az idő ott?
Nem vagyok fázós, 11-12 fokban kabát nélkül simán el vagyok, 16-17 fokban csak egy szál póló és farmer van rajtam..
viktor0320 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 412
köszi a rengeteg infót, egyébként a márciusi utazásról már mi is lemondtunk inkább április végén/május elején utaznánk..
Előzmény: Törölt nick (409)
spainpedro Creative Commons License 2009.10.10 0 0 411
Sziasztok.Néhány kérdés(hülye kérdés)aztán lenyugszom, csak a kedvesem rágja a fülem és kikészít.
Teljes a kéosz.
Dec 12-16 ig asszem megyünk Stockholmba.azért nem tudom, mert a továbbút, még rizikós időponttal van feltüntetve.

A kérdések a következők lennének:

1:

decemberben milyen idő van kint???
Van minden meleg cuccom, de fotós vagyok és a gépeim többet nyomnak a lattabn.De fázni sem akarok.Az én motyóm lesz a fotóscucc a barátnőmé meg a ruci.Meg ami rajtunk van.
Zokni alsógayta perfect megvan.A kérdés azért fontos, mert délspanbyolországban lakom, így nem nagyon tudom milyen idő van arra, de gondolom ami itt hideg az arra nyár.Téli cuccaim nincsenek értelemszerűen, de addig beújjítok.


2:

Mennyibe kerül egy transzfer a reptérről(skavsta) Stockholm belvárosába???(eu ban ha lehet,de ha nem akkor jó a korona is majd számolok kicsit)Bármi érdekel.

Taxi, busz, vonat, riksa....

3:

Szállásunk megvan, illetve kinéztünk ezt azt, de tipp érdekelne.Olyan 30 €/éjj a max amit kiadnék érte, de ha több akkor majd megoldom.

4:

Azétkezésről olvastam, azt nagyjából értem, de hol érdemes enni a helyi jellegzetességekből és mik azok???Hátha a csajom nem olvassa a fóumot, és ha ott vagyok majd jól bevagánykodok neki mekkora ász vagyok....persze nem, de jó lenne tudni mit egyek.Nem vagyok finnyás, de ha egy rövid kalauz lenne amit NE és amit MINDENKÉPP kóstoljunk meg, az tök jó lenne.

5:

Mekkora esélye van annak, hogy sarki fényt látok, és mennyibe kerül egy odavezető low budget jegy mondjuk vonattal, vagy busszal???És természetesen szállással.
-ha ez egy hülye kérdés akkor légyszi ne fűzzetek hozzá kommenteket-





És végül:
Magyarországról külhonba települt stockholmi ráérős magyarok ha vannak, nem kell idegenvezetni,de egy két infóval, meg egy közös bambival megszentelhetnénk az utazásunkat.
Aztán ha itt van valaki Málaga-n akkor majd én is viszonzom...

Előre is köszi a válaszokat, és ha lesz még kérdésem felteszem.Remélhetőleg.

Köszi még1x
hajnali lány Creative Commons License 2009.10.04 0 0 410
Vajon miért olyan ismerős nekem ez a beszámoló? ;)

Egy kis kiegészítés:
Nem gondolom, hogy a svédek nem kedvesek, vagy több mogorva emberrel találkoztunk volna, mint Budapesten.
Előzmény: Skeppsholmen (407)
Skeppsholmen Creative Commons License 2009.10.01 0 0 407

Sziasztok!

 

Egy hónapja voltam Stockholmban egy teljes hétre. Malévval mentem (49ezer Ft volt a repjegy, mert Stockholmban töltöttem a szombat éjszakát - ha hazajövök szombat reggel, kb. 80ezerrel lett volna drágább a jegy). A Gamla Stan-ban laktunk egy Hostelben (Best Hostel Old Town), kétágyas fürdőszobás szobában (ez twin volt de van double fürdőszobás szobájuk is), ára 10ezer Ft/éj volt egy főnek.

Heti bérletet vettünk, hosszabb időre az jobban megéri, mint a Stockholm Card. Igazából gyalog is hatalmas távolságok bejárhatók rövid idő alatt, ettől eltekintve kellett a bérlet, a valahova hamar oda akartunk érni. A Cityterminalen-től gyalog mentem pl a Gamla Stanra mikor megérkeztem, az fél óra volt.

Az időjárással szerencsénk volt, 20 fok körül végig (bár néha este fáztunk!). Vittem váltás cipőt és melegebb pulóvert, de csak a helyet foglalta a bőröndben. A szél elég erős (és a frizura már nem tart)

Látnivalók: a Vasa fantasztikus. Amúgy a szokásos túrákat jártuk be, párszor megszívtuk az SL-lel (helyik BKV - azóta a BKV-t nem szídom).

Étkezésre napi 300 SEK-et költöttünk, de nem akartunk ezen spórolni és gyorskaján élni meg előrecsomagolt szendvicseken. Azért persze kerestük az olcsóbb helyeket, ezért volt, hogy pont az olcsóbb déli menük (11-14ig, ritkán 15-ig) idején nem találtunk olcsóbb helyet, és akkor maradt a péksüti... ezért reggel sokat ettünk, a Vasterlanggatan keleti végén van egy helyes kávézó a sarkon, a Café Nova. Itt (fél kilenckor nyitottak) 90-92 SEK volt egy latte + egy laktató málnás lepényszerű süti (vaníliakrémmel - ISTENI), illetve hasonló árban egy jókora gazdag szendvics. Megérte, mert sokáig kitartott. Ételárak: 35 SEK egy kis Café Latte, 60-70 egy paj (meg kell kóstolni), 14 SEK egy ásványvíz (Evian - de hát nem volt más! Nem vicc). Ajánlom a Café Old Town-t a Gamla Stan-on (Vasterlanggatan), Köttbullar/ lasagne/lazacpuding -menü (délután 3-ig) salátával, itallal, kenyérrel és fűszeres vajjal 114 SEK volt emlékeim szerint. Amúgy sok Taco-s ,sushi-s, kebabos hely van. A MacDonalds szinte forintra ugyanannyi, mint itthon, de nincs olyan sok belőle mint Budapesten. Helyette van Wayne's Coffee meg Espresso House (olyasmik, mint a California Coffee Company itthon, árak szendvics vagy süti + latte 90 SEK).

Kedvenc helyünk a Sveavagan 60-ban volt, Café 60 néven. Egyszerűbb meleg ételek, a fent említett sütik (és más süticsodák), paj-ok kaphatók. A pultnál fizetsz, kapsz egy számot, leülsz, és a pincérek kiviszik a számra a kaját, borravalót soha nem adtunk sehol, a Café Nova-ban is a pulttól magunk vittük asztakhoz amit rendeltünk. A Café Old Town-ban kihozták, de nem borravalós hely volt ez sem, előre fizettünk. Paj: olyan, mint az angol pie, itt salátával adták, tökéletes vacsora volt. Ízre ettünk spenótos-lazacost, spenótos-fetasjtos, sajtos-sonkás verziót. Nagyon sok helyen kapható, melegen tálalják, és finom.

A svédek nem olyan kedvesek, vagy inkább: változó. Vannak nagyon kedvesek, de némelyik meg kifejezetten pokróc.

A város szép, tiszta, karbantartott. Mintha a 98% tegnap épült volna. A bevásárlórész sokkal nagyobb mint Pesten, sokkal exkluzívabb, plázák nemigen vannak a belső részeken.

Óriási élmény volt, egy fillért sem sajnáltam (igaz, sokáig gyűjtöttem rá).

Még írok ide azt hiszem...

_kristy_ Creative Commons License 2009.09.30 0 0 406
Szia,

mi is wizzairrel mentünk. A kijárat előtt árulta egy fekete srác egy pult mögött.
Előzmény: hooker007 (405)
hooker007 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 405

A FlyByCoach-Ryanair  a wizz air utasoknak is foglalható vagy csak Ryan-os utasoknak ?

Mert ez az 50 nagyon-nagyon jó ár ....

Előzmény: _kristy_ (404)
_kristy_ Creative Commons License 2009.09.30 0 0 404
Sziasztok,

éjjel érkeztünk meg, 3 napot voltunk, kevés volt, de a legfontosabbakra elég. Első két nap jó időnk volt, de tegnap nagyon hűvös szél fújt :( ezért inkább múzeumokba mentünk.
A FlyByCoach-Ryanair busszal mentünk a reptérre és a reptérről. 50 koronáért 2 in 1 akció volt, így összesen a retúr hármunknak 200 korona volt, plusz hozzánk csapódott egy idegen srác, aki adott 25 koronát odafelé, mert ugye páratlanul voltunk, de 4 főnek volt jó a jegy. Szóval jól jártunk :D
A szállásunk a LogInn Hotelben volt, ez egy hajó nem messze a Mariatorget metrótól, de gyalog is nagyon jól megközelíthető. A kabin kicsi volt, de tiszta.
Nekem legjobban a Millesgarden és Drottningholm tetszett. :)
Megvettük a Stockholm Cardot szerencsére, bőven visszajött az ára, sok helyen voltunk.
Köszi minden infót! :)
hooker007 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 403

egyébbként mi is jövöre megyünk ki , de nem Stockholmba , hanem Nyköping és Malmö a cél .

Bár a wizzair szerint Skavska is Stockholm , pedig hátttt nem éppen :) van köztük 100 km :)))

hooker007 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 402

hát igen .... azt még a fapadooknak is meg kell érnie :)

 

Sokak szerint drága , de én úgy mondanám , hogy drágább mint nálunk , de nem elviselhetetlenül drága  .

Szerintem ha az embernek nincsenek nagy igényei napi 100 SEK / fő elég a ételre .

 

 

Előzmény: viktor0320 (401)
viktor0320 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 401
Mi majd fél év múlva kb. márciusban fogunk hármasban kimenni Stockholmba. Nézegettük az árakat, hosteleket, repülőket stb.. Nagyjából tudjuk hogy mire számíthatunk, de mennyire drága az élelmiszer Svédországban?

Egyelőre ez a kérdésem..Március még soká lesz :D
hooker007 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 400

én ano kártyával fizettem a benti automatánál , ott rendes ár volt :(

 

_kristy_ Creative Commons License 2009.09.24 0 0 399
Hű.. miért csak 50 koronát fizetettetek? Tudna adni másvalaki infót, hogy ténylegesen mennyibe kerül? Én is fennakadtam az árakon, mikor néztem a neten. De most akkor mennyi lesz? Mi szombaton megyünk. Remélem nem lesz vészes az időjárás :)
Előzmény: EdgE (397)
Ened Creative Commons License 2009.09.20 0 0 398

Szia EdgE!

 

Itt Edgár!Csak nem Te is?

Mi is megyünk Stockhlmba utánatok :-), de egy héttel később.

Sikerült nektek útikönyvet szerezni? A jelenlegi szállásotok merre van és mennyibe kerül? A 6 nap alatt csak Stockholmba maradtok, vagy valamerre menntek? Akár É akár D? Ha esetleg valami érdekes, kihagyhatatlan 'szépet' fedeztetek fel, írjátok meg mindenképp.

Érezzétek jól magatokat,

Edgár

 

Előzmény: EdgE (397)
EdgE Creative Commons License 2009.09.17 0 0 397
Koszonom a valaszokat. Itt vagyok mar kint Stockholmban, egy hostel geperol netezek.
Skvaskabol (itt szall le Wizzair) nagyon jo volt az ut Stockholmba. Pontosan akkor indult a busz amikor megjott a repulo, varakozni sem kellett. A vartnal sokkal olcsobb volt a buszjegy. 50 korona volt 2 fonek!!! Ez csak azert meglepo mert elotte neztem interneten es kb haromszor ennyit irtak.

A Parlamenttol parszaz meterre van a szallas, szoval meg most csak annyi volt hogy a Central Stationtol elgyalogoltunk a Hostelhez. Ami viszont igy elsore kirivo volt, hogy elvileg itt vagyunk a belvarosban. Ehhez kepest tok sotet van, alig van kivilagitva az utca, marmar felhomalynak neveznem. Tul nagy forgalom se volt este 8 korul es alig talaltunk boltot. Ez nekem eleg furcsa mondjuk Budapesttel osszehasonlitva. De ez meg csak nagyon elso benyomas a varosbol meg szinte semmit nem lattam, csak epphogy atbotorkaltunk a varosban (a sotetben!)
hajnali lány Creative Commons License 2009.09.16 0 0 396

Szia!

 

Múlt héten jöttem haza Stockholmból, úgyhogy frissek az infoim. :)

 

1. érdemes rétegesen öltözködni, vigyél valami őszi kabátot, mert reggel és este hideg van. Napközben sokszor egy szál pólóban is lehetett mászkálni, ha nem fújt a szél. Esernyőt is pakolj.

Lehet, hogy most már ősziesebb az idő, de nekem szerencsém volt.

 

2-3. én inkább megvettem a hetijegyet + külön a belépőket, mert a Stockholm kártya csak 3 napig érvényes, és úgysem lehetett volna mindent 3 napba belezsúfolni. Így jobban megérte.

 

4. igen, adnak paplan+ párnahuzatot is, nem csak lepedőt. Tiszta, rendes volt.

 

5. Drottningholm (hajóval), Uppsala (vonattal). Én a legolcsóbb vonattal mentem, így is fél óra alatt odaért. 

Előzmény: EdgE (390)
molnarzsoltattila Creative Commons License 2009.09.16 0 0 395
A jegy árakról, közlekedésről pontosan itt:

http://svedorszag.blog.hu/tags/stockholm

Előzmény: EdgE (390)
hooker007 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 394

1: látom már megtaláltad , de vigyázz csalós ez fok :) sokkal melegebnek lehet érezni.

 

2: http://sl.se/templates/PriceList.aspx?id=5302

én spec nem ajánlom a jegyet ... bérlet  7 napos ! sokkal jobban megéri .

 

3: http://beta.stockholmtown.com/en/Information/Buy--Order/The-Stockholm-card/

viszont ah ezt vesszel nem kell bérlet , mert ez jó a közlekedésre is.

 

4: ezt a kérdést passzolom . Tapasztalatom hogy gyakran egy egyszerübb hotel reggelivel , saját fürdöszobával olcsóbb mint a hostel :)

 

5: Vaxholm és esetleg Uppsala

Előzmény: EdgE (390)
molnarzsoltattila Creative Commons License 2009.09.16 0 0 393
2. Sajnos a közlekedési járművekre érvényes jegy és bérlet árakra már nem emlékszem, de az biztos, hogy mindenféleképpen megéri heti bérletet venni (azért olcsó nem lesz), mert nagyon korrekt, pontos, kulturált Stockholm tömeg közlekedése, és szinte az egész várost be lehet járni tömeg közlekedéssel.
Előzmény: EdgE (390)
EdgE Creative Commons License 2009.09.15 0 0 392

Az 1-es kérdés már tárgytalan :)

 

 

Előzmény: EdgE (390)
EdgE Creative Commons License 2009.09.15 0 0 391

Ezt hogy érted, milyen szempontból?

Esetleg az időjárásra gondolsz?

Előzmény: vikcsi83 (387)
EdgE Creative Commons License 2009.09.15 0 0 390

Csütörtök délután utazok Stockholmba (életemben először). Csütörtök délelőttig még nézek fórumot, hátha valaki erre téved és tud válaszolni.

 

Néhány apró cseprő kérdés:

 

1. Kb. hány fokos jelenleg a hőmérséklet Stockholmban?

 

2. Nem tudja valaki a buszjegy ill. bérlet árakat? 6 napig maradunk és nem tudom érdemes-e heti bérletet venni, vagy inkább vegyek jópár buszjegyet...

 

3. Olvastam hogy van valami Stockholm kártya ami bizonyos múzeumokhoz jó. Nem tudja valaki az árát és egy olyan honlapot ahol fel van sorolva hogy konkrétan melyik múzeumba lehet bemenni vele?

 

4. Érdkesnek találom hogy a legtöbb svéd hostelben azt írják az árban nincs benne az ágynemű (bed linen) vagy visz az ember vagy kölcsönöz. Nem tudom ez csak lepedőt jelent, vagy paplan-, párna huzatot is?

 

5. Mivel közel egy hétig maradunk lenne arra is idő hogy Stockholmtól néhány kilométerre lévő látnivalóhoz is elutazzunk, ha esetleg van valami a közeli településeken. De arra nem volt időm hogy Stockholmon kívüli környéken keressek "monumentet". Vonzáskörzetben van valami amit érdemes megnézni szerintetek?

 

Kösz a válaszokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!