Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Inner Circle Creative Commons License 2016.02.28 0 0 654591
Nem, ez egy idióta megjegyzés volt :P
Előzmény: Cold Heart (654584)
Rumcice Creative Commons License 2016.02.28 0 1 654590

Szar a forma-1. Technikai részekről, fejlesztésekről a legnagyobb kuss van, nincs leírás az autókról, hogy mi miért van, pedig sokat érdekelne, hogy egy új első szárny mitől jobb a régitől. De erről nem szabad beszélni, mert titkos. Aztán a pilóták PC "beszél de nem mond semmit" dumája. Meg a fejlesztési stop, miközben a Merci körönként 1 kört ad a többieknek. Fix váltóáttételek, többször használatos motorok, gyorsan kopó gumik, spórolás gumin és benzinen, miközben milliárdokról megy a költés. Ki nem szarja le egy versenyautónál a környezetvédelmet? Egy 70 éves nyugger többet autózik egy év alatt, mint  egy forma-1 pilóta. Aztán hogyan lehet, hogy egy Alonso, egy Button és egy Hulkenberg atomszar autókban az utolsó helyeken köröz? Az ilyenek miatt látszik, hogy hiába lehetne valaki a képességeiből adódóan a legjobb, rákötnek a lábára egy 100 kilós súlyt, és nem lesz belőle senki. A pénz és a nagy csapatok érdekei megölik a versenyt. Ezért szar a forma-1. És még így is rövidebb voltam, mint sunny.

Helter Skelter Creative Commons License 2016.02.28 0 1 654589

Amiben a Forma–1 még mindig „túlságosan maradi”

 

Írta: Telesport2016. február 28. 12:05

FOTÓ: ©xpbimages.com

 

A Forma–1 még mindig túlságosan maradi, ha a közösségi média használatáról és az abban rejlő lehetőségek kiaknázásáról van szó – véli a Haas francia pilótája, Romain Grosjean, aki a napokban mindezt saját bőrén is megtapasztalhatta.

 

http://www.motorsportal.hu/forma1/amiben-a-forma1-meg-mindig-tulsagosan-maradi-c65512.html

 

* * *

 

Az LT (Live Timing) csak egy példa a sok rosszul kezelt dologból, de az inkább a haladó F1 fanok vágya, hogy a közvetítés közben esetleg azt is nézhessék.

 

 

 

 

Előzmény: sunnysun333 (654588)
sunnysun333 Creative Commons License 2016.02.28 0 1 654588

Ja. Persze. Én "nem értem"... :)  Viszont tényleg: mi az LT????

 

Továbbra sincs válasz a "10 év lemaradás"-ra és hogy más sportok hol tartanak... És arra sem, hogy ki meg hogyan méri a lemaradást...

 

Arra se válaszoltál, hogy ez az LT vagy a mi szösz milyen adat mennyiséget igényel, hogyan lehet ezzel órákon át, a Dunaparton sétálva akár F1-et nézni???

 

A rendszer szerint éppen 24 órája írtam az alábbiakat: 

 

Ellenben igen, a tévézéssel generálisan valóban baj van. Egyszerűen azért, mert irtózatos lett a kínálat, sok ezer csatorna, tucatnyi kifejezetten sportcsatorna, millió egyéb esemény, millió egyéb program. Egyre nehezebb az embereket éppen a F1 elé leültetni, mert millió más alkalom adódik, ami mellett végső soron ugyanolyan jól, ha sokszor nem még jobban szórakozhat...

 

 

Előzmény: Helter Skelter (654587)
Helter Skelter Creative Commons License 2016.02.28 0 1 654587

Megint nem érted a lényeget.

Nem én akarom mobilon nézni a versenyeket. Én +30 év f1 nézés után után is úgy alakítom a hétvégéket, a családi programot, hogy nézhessem. Otthon, TV-n.

Ok van hogy néha jönnek vendégek. :)

 

Arról beszéltünk, hogy az F1 nézőket veszít, sőt ami súlyosabb a fiatalok körében abszolút nem népszerű, ami arra is visszavezethető, hogy a fiatalabb generációknak más a "tartalomfogyasztási szokásuk" és így talán el sem jut hozzájuk az adott dolog.

De beszélhetnénk a LT-ről vagy a f1-el foglalkozó weblapok színvonaláról is.

Előzmény: sunnysun333 (654586)
sunnysun333 Creative Commons License 2016.02.28 0 1 654586

 

Naaa, ne túlozzál... Hol volt itt reggel "Sunny őrület"???? Egy egyetlen soros vakkantásban feltettem 4 konkrét, rövid de nagyon is időszerű, érdekes kérdést, amire én személy szerint igenis korrekt válaszokat vártam volna, mivel ezzel a "váddal" felvetéssel már én is találkoztam és nem igazán tudtam eddig vele mit kezdeni, mert nem nagyon értem... Összességében eléggé bulvár ízű kötözködésnek tartottam...

 

Választ, magyarázatot nem kaptam, nevezetesen, hogy miként lehet érzékelni a F1 "tíz éves lemaradását", hogy ezt kik és hogyan álllapítják meg? Arról nem is beszélve ,hogy konkrétan mit kéne tenni a F1-nek, hogy ezeket a tíz éves lemaradásokat mihamarabb behozza??

 

Az volna a nagy baj, a "lemaradás" tapinthatósága, hogy te nem tudod mobilon nézni a versenyeket? Mert mást, focit, teniszt, kosárlabdát amúgy te mobilon nézel?

 

Milyen info tartalma van az ilyen mobilos lehetőségnek, magyarán hogy mennyit kell letölteni a szolgáltatótól, hogy majd az ausztrál nagydíjat a mobilomat markolászva nézhessem az ágyból??   /Bocs ez rossz példa, otthon természetesen van wifi...:)) /

 

Miket lehetne még tenni, mi hiányzik még?

Előzmény: Helter Skelter (654585)
Helter Skelter Creative Commons License 2016.02.28 -1 0 654585

Reggel Sunny-őrület, délben exf1-es coming out este meg a Saul fia és mindez megfűszerezve egy kis céhái szarkazmussal...

 

Soha nem járt ilyen magaslatokban a topic, de én azért nem bánnám ha már kezdődne a szezon ;)!

Előzmény: Bateman (654575)
Cold Heart Creative Commons License 2016.02.28 0 1 654584

az se baj, hogy Hami néger, csak miért kell nagydobra vernie? miért nem a négy fal között csinálja?

 

 

ez egy szarkasztikus megjegyzés volt, mielőtt vki tényleg nekem esne

JarnoTrulli Creative Commons License 2016.02.28 0 0 654583

tényleg nem értem én már ezt a világot (pedig nem vagyok öreg) ha újabban az a poén ha férfi csókol férfit majd teszik fel közösségi oldalra...

Előzmény: F1 Hierro (654581)
appache10 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 654582

Nézegettem az összes képét, hát nem lennék meglepődve azon ha ez igaz és nem egy fogadás keretében történt a dolog. Sajnos a mai világba egyre több az ilyen, de ennél már csak az rosszabb aki divatból csinálja. Soha nem értettem hogy ezt minek kell nagy dobra verni. Valahogy nem tudok ezzel azonosulni pedig ismerek ilyen embereket akik nem tennének ilyet mert szerintük is képmutatás csak az egész.

Előzmény: F1 Hierro (654581)
F1 Hierro Creative Commons License 2016.02.28 0 0 654581

Egyáltalán coming-out volt vagy csak valami fogadásból csinált hülyeség? Mert a partnere undorodni látszik.

Előzmény: appache10 (654579)
appache10 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 654580

Ne menj már el please egy érthetetlen ember miatt.

Előzmény: hitman (654572)
appache10 Creative Commons License 2016.02.28 0 1 654579

Nekem csöppet reggel megfeküdte ez a gyomromat. Soha nem értettem ezt miért kell nagy dobra verni. :(

Előzmény: JarnoTrulli (654578)
JarnoTrulli Creative Commons License 2016.02.28 0 1 654578

ezt igy ebéd előtt...

Előzmény: appache10 (654571)
Inner Circle Creative Commons License 2016.02.28 0 0 654577

Hiánypótló! Bár a pitboy-okhoz képest elkésett.

Előzmény: Bateman (654575)
Helter Skelter Creative Commons License 2016.02.28 0 0 654576

Ezt ne vegyük egy egzakt értéknek, de a lemaradás tapasztalható.

Mindenki, aki követ más sportokat, mondjuk egy major sportot odaátról, vagy esetleg európai footballt, az azért érezheti, hogy ezen a területen az F1 az lemaradásban van más sportokhoz képest. Elég arra gondolni, hogy mondjuk hogyan viszonyult az F1 az online tartalmakhoz, meg hogy nem lehet egy free LT-t letölteni mobilra.

 

Előzmény: sunnysun333 (654569)
Bateman Creative Commons License 2016.02.28 0 0 654575

nna, ez is megtörtént

Előzmény: appache10 (654571)
Bateman Creative Commons License 2016.02.28 -1 0 654574

ne már! emiatt el ne menj!

Előzmény: hitman (654572)
czork Creative Commons License 2016.02.28 0 0 654573
hitman Creative Commons License 2016.02.28 -1 0 654572

a kilométeres hozzászólásokkal önmagában nem lenne baj, ha lenne veleje.

csak sajnos ő nem a forma-1 iránti rajongásból jár ide, hogy beszélgessen róla, hanem csak azért, hogy a gyűlöletét terjessze. és hiába teszem filterbe, ha mindig van egy-két túl türelmes vagy tájékozatlan topiktárs, aki újra reagál az ezredszer felhozott sületlenségeire. naponta van egy kb tucat üres téglalap sunny hozzászólásai helyén, és két tucat reagálás az ostobaságokra. ekkora alapzajból már nem lehet kihámozni az értelmes beszélgetést.

talán emlékszel, pár hete volt egy hasonlatom, mely szerint az ilyen vendéget a rendesebb kocsmákból is kidobják. továbbgondolva, ha a "kocsmáros" hagyja az ilyen vendéget tobzódni, azt fogja észrevenni, hogy a normális vendégek tünedeznek el előbb-utóbb másik kocsma felé.

 

én most jutottam el erre a pontra. kár, mert szerettem itt a forma-1-ről beszélgetni, vagy csak olvasni is, főleg a futamok idején, de már nem lehet. adott egyfajta interakciót: az egyik monitoron ment a futam, a másikon a fórumot olvastam. azt hiszem, ez hiányozni fog, de majd csak találok helyette valamit.

 

viszlát.

 

Előzmény: Cold Heart (654565)
appache10 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 654571
Hooshee Creative Commons License 2016.02.27 -1 0 654570

Nálam már ezer éve szűrőn van, mert csak zavar. Nagyjából három mantrája van, de azt 20 sornál rövidebben sosem tudja előadni, ráadásul nem is változnak. Minek olvassam? Ha szavazni kell, részemről mehet a levesbe.

Előzmény: candle (654566)
sunnysun333 Creative Commons License 2016.02.27 -1 1 654569

Mihez-kihez képest van 10 éves lemaradása F1-nek az interneten????? Ki állapítja ezt meg és hogyan???

Előzmény: Helter Skelter (654568)
Helter Skelter Creative Commons License 2016.02.27 0 0 654568

Arról hogy mi fog történni talán nem kellene vitatkozni, azt majd hagyjuk a szezon utánra. :)

 

A szabad fejlesztési versenynek éppúgy meglehet a hátulütője mint a mostani korlátozott fejlesztéseknek.

A szabad fejlesztési verseny magával hozhatja pl. azt, hogy nem a gyengébbek fognak felzárkózni az élmezőnyhöz, hanem a már elől lévők fognak még jobban elhúzni a többiektől, főleg ha 10-15X annyi tesztkilométert futnak majd mint a sereghajtók és 5X annyit mint a középcsapatok.

 

Erre is volt már példa ha jól emlékszem, és csak radikális szabálymódosítással sikerült visszaterelni az F1-et a normális irányba.

 

* * *

 

Nem, a TV mellett az internetre is koncentrálniuk kellene, mert a klasszikus televíziózás mellett egyre jobban teret nyer az internet, és ebben máris egy 10 éves lemaradásuk van.

 

 

 

Előzmény: sunnysun333 (654563)
appache10 Creative Commons License 2016.02.27 -1 0 654567

Én nem is nagyon írogatok emiatt már nagyon rég óta. Mert úgyis mindenkit megkérdő jelez és a maga oldalára akarja billenteni a dolgot.

Előzmény: hitman (654562)
candle Creative Commons License 2016.02.27 -1 0 654566

Én már rég nem olvasom, egyszerűen nem érdekel, még akkor sem, ha biztos vagyok abban, h fikáz a két bitjével a hátam mögött.

 

Ennek ellenére az viszont qrvára zavar, h amikor elindulna vmilyen beszélgetés, akkor idejön és telehányja a topicot és megöli a beszélgetés csíráját is. Maximálisan egyetértek azzal, h rombolja a topicot, amiben legalább ennyire benne van az is, h a sokan nem teszik trollszűrőre. Ettől függetlenül viszont azt gondolom, neki semmi negatívumot nem jelentene a kizárás, hiszen mind az efegyet, mind a topicot utálja.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Cold Heart (654565)
Cold Heart Creative Commons License 2016.02.27 0 0 654565

konkrét döntést nem illik véleményezni,

amikor néha kidobáljuk, az a baj. ha kollektívan zavar mindenkit, én szívesen pihentetem, neki is említettem nemrég, ha visszanézel.

nekem nem is km-es hsz-eivel van a bajom, hanem hogy közben a topicot, azaz minket fikáz folyamatosan.

Előzmény: hitman (654562)
sunnysun333 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 654564

Nyugi, én is végig olvastam... És pontosan tudom, hogy ő miket kritizált..  Nem is ezek miatt akartam a röhögéstől az ágyról legurulni...:)

 

/Ez csak nyitánynak:  Azok voltak a szép idők. Imádtam, ahogy az autók akkoriban kinéztek, és kézzel kellett sebességet váltani.  No comment.../

 

Volt egy mondata, amit most nem találok, nagyjából arról szólt, hogy amióta a F1-ben van, sok szabályváltoztatás volt, de az utóbbi években ezek nem jöttek be...   

Most ezt így nem találtam meg és jellemző az egymást szolgalelkűen kopirozó bulvár kapkodásra, hogy ugyanazt a mondatot másképpen olvasom a magyar oldalon és másképpen  a sok közül az egyik német oldalon:

 

Azok, akik már 10-15 éve vezetnek, tudják, hogy mely szabályváltozások váltak be, és melyek nem. -  GP hirek Origo

 

«Seit ich in der Formel 1 bin, hat es viele Änderungen gegeben. Aber seit einiger Zeit werden die meiner Meinung nach falschen Entscheidungen getroffen. - Speedweek Formel 1   /

 

A két mondat közel sem ugyanaz és én tegnap nagyjából  ennek a német mondatnak a megfelelőjét olvastam....

Előzmény: czork (654560)
sunnysun333 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 654563

Nem szimplán az újabb Hamilton vb-vel lenne a baj, hanem azzal, ahogyan meg  fogja nyerni. Ha...  Ha mondjuk a 21 futamból 16-18-at valamelyik Merci pilóta viszi el. És erre máris óriási esély van, nemde bár??!

 

Naná, hogy máskor is volt már sokéves dominancia ,csakhogy akkor szabad fejlesztési verseny volt! A többieknek meg volt az esélye, hogy 1-2-3 éven belül behozzák a lemaradásukat. (Ha meg nem ,akkor csináltak egy szabály módosítást... A gyárak azonban állandóságot, kiszámíthatóságot akarnak, nem 2-3 évenként változatott feltételeket. (Olvasd el csak szépen az Audi nyilatkozatát e hétről...) 

Most korlátozni próbálják a versenyt és így tök nyilvánvaló, hogy a legjobb startot vett csapat évekig legyőzhetetlen marad...

 

És nem véletlenül dörmögöm az idióta összeesküvés elméletemet, hogy nem véletlenül Ross Brawn dolgozta ki a 2014-es éra terveit, nem véletlen ,hogy a Merci  angol telephelyén tartották a megbeszéléseket. A Mercinek sok hónapos olyan előnye lehetett, ami mindent eldöntött a jövőt illetően...

 

A tévé szerepe??? Ez értelmezhetetlen. A F1 a világméretű tv közvetítés nélkül egy szimpla gombfoci bajnokság szintjét verdesné...  Mire épitsen még?? A Youtube-ra, mint Formula E???   Az igazi tömegeket az élő egyenes közvetitéshez lehet leültetni, amikor a zeredmény alakulásának közvetlen részese lehetsz. A leintés pillanatában az interneten szétfut a végeredmény és akkor már ki a francot érdkel egy közvetítés??? Max. a jó előzések pár perces összefoglalója...  Ezért is nem nézem a Fordula E-t. Annyira beteg ne mvagyok, hogy hetekkel később nézzek órákon át hangtalnul suhanó autókat, miközben már régen tudom, hogy mi lesz a vége...

A Youtube-ot azonban viszonylag kevesen tudják és hajlandók nézni. ÉS nem is tudom ,hogy ott van élő közvetítés? És az egyéb netes streamek sem foghatók az igazán széles tömegek számára, nincs mindenkinek 4G csatlakozása, nincs olyan gépe, tudásról nem is beszélve... Egy tévét bekapcsolni egy idióta is tud. Neten streamet keresni, stabilan nézni - az csak egy viszonylag szűk réteg szórakozása...

 

Ellenben igen, a tévézéssel generálisan valóban baj van. Egyszerűen azért, mert irtózatos lett a kínálat, sok ezer csatorna, tucatnyi kifejezetten sportcsatorna, millió egyéb esemény, millió egyéb program. Egyre nehezebb az embereket éppen a F1 elé leültetni, mert millió más alkalom adódik, ami mellett végső soron ugyanolyan jól, ha sokszor nem még jobban szórakozhat...

 

Milyen más megoldásod van a F1 számára a hagyományos tévé mellett? Vagy mi mással tudna a F1 továbbra is az érdeklődés csúcsán maradni????

 

És kéretik nem a hüjjézésemmel, trollozásommal  kezdeni....:)

 

 

Előzmény: Helter Skelter (654561)
hitman Creative Commons License 2016.02.27 -1 0 654562

hát igen. jó lenne, ha a topik modijai végre elkezdenék végezni a munkájukat. sima topikrombolás az, amit sunyi művel itt. értéket nem ad a topikhoz, csak zajt.

tudom, hogy a modi szent és sérthetetlen, nem szabad kritizálni. de igazából már leszarom. úgysem érdemes ide járni, mert forma-1-ről itt már nem olvasni, mindenki csak a topik trolljával foglalkozik.

Előzmény: appache10 (654552)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!